pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Semedo generalnie się źle ustawia schodzi za wysoko i za blisko środka boiska, dodatkowo podchodzi do przeciwników z piłką w drugiej linii obrony, wtedy zostawia dziurę - która przeważnie łatają stoperzy (dzisiaj non stop Lenglet i Verma - nawet Verma faulował po asekuracji 22-24 metry od naszej bramki. Do asekuracji PO non stop schodzą pomocnicy i stoperzy nie wyłączając Dembele.
Tak grał w obronie z Villarreal
5'- za szeroko ustawiony i zostawia swoją stronę, na szczęście zgranie zawodnika Villarreal z skrzydła przecina Pique.
34’- błąd w ustawieniu, asekuracja Pique
41’- złe ustawienie Semedo, Dembele asekuruje ale zostaje wzięty na raz, sytuację wyjaśnia Pique
46’- Semedo nie zamyka swojej strefy, przerzut za jego plecy, na szczęście przeciwnik przy próbie minięcia się z nim zderza.
48’- złe ustawienie Semedo w ataku pozycyjnym Villarealu, Pique asekuruje i odbiera
51’- błąd w ustawienie Semedo , Villarreal gra na szczęście niedokładnie i przejmuje asekurujący Pique
62’- złe ustawienie Semedo, zostawia zawodnika zza plecami, ten na szczęście uderza niecelnie z 18 metrów
73'- Pique asekuryje prawą obronęi wślizgiem wyjasnia sytuację
74’- kolejny błąd w ustawieniu Semedo, wyjaśnia Pique
90’ Pique znów skutecznie asekuruje Semedo.
24’- strata Semedo na własnej połowie, za daleko wypuścił piłkę, Ivan biegnie asekurując powstałą dziurę w obronie.
54’- Semedo daje dośrodkować
54’- Semedo ograny w polu karnym, Pique pomaga i wyjaśnia sytuację
67’- zbyt łatwo objechany Semedo (wcześniej Rakitić) Villarreal z łatwością przechodzi z obrony do ataku.
76’- niezablokowane przez Semedo dośrodkowanie łapie Ter Stegen
Z Espanyolem poczatkowo wydawało mi się że grał lepiej w obronie ale oglądajac drugi raz łapałem się za głowę.
0
NIe przypominaj mi, bo jeszcze mam łzy w oczach :D
Dziwne, że już byłem naczelnym hejterem Iniesty, Mascherano, Rakiticia, Suareza, których po słabych spotkaniach potrafiłem skrytykowac a po dobrych wynieść w niebiosa. Poza tym sprawdź co oznacza słowo hejter.
0
To nie wykonalne bo.... jest przesyt w pomocy. Roberto nie wróci do pomocy, szczególnie przy słabym obecnie Semedo. Kogo Roberto miałby w pomocy zastąpić? Żaleznych - Rakiticia czy Busquetsa, coraz pewniejszego Vidala, ogrywającego się Alenię, 150 milionowego Coutinho, czy planowanego Rabiota czy de Jonga, nie zapominając o szukającego minut na kontrakt (w Barcelonie czy poza nią) Denisa Suareza i jeszcz Puig.
3
Jeśli idziesz do restauracji i dostajesz stare, niesmaczne, nieświeże i przypalone jedzenie i mówisz że jest ono słabe i wskazujesz z jakich powodów Ci nie smakuje to tez jesteś hejterem ? Czy tylko merytorycznie uzasadniasz swoje uwagi?
0
On sie często podłącza. Z Villarreal z 8-10 razy - 3 próby wrzutek i za każdym razem obicie najbliższego przeciwnika a reszta wycofanie do tyłu, z Espanyolem, mniej się podłaczał, miał szanse na dobre dosrodkowania ale wychodziły mu one bardzo słabe, raz dobrze wszedł w pole karne bo Messi zagrał mu świetną piłkę, mógł miec pierwszą asystę w LaLiga do Vidala ale zagrał znów kiepsko do przeciwnika i to tyle. Opis gry ofensywnej jak dzisiaj - kilka wejść z których nic nie wynikało, nie stworzył chocby pół sytuacji, dogrania blokowane, w jednej sytuacji jego zablokowali i reszta do tyłu.
0
Semedo ma wszystkie takie ostatnie mecze. Różnica taka że wcześniej jego błędy niwelowali asekurujący partnerzy, tym razem padła bramka, więc jego gra jest bardziej na celowniku, ale z Espanyolem czy Villarreal grał podobnie.
2
Z Espanyolem grał podobnie jak dzisiaj, dużo groźnych błędów z strzałami przeciwników (i tam Espanyol zagrał mega słaby mecz). Tylko dzisiaj Barcelona straciła bramkę, a z Espanyolem nie. Tylko taka różnica - gra Semedo nie uległa pogorszeniu.
1
No nie wiem czy TY? lub tylko Ty ?? ;D
0
Sorry, Akurat tutaj pisałem o Semedo i o tym temacie rozpocząłem wątek więc naturalnie odpowiedziałem o PO. Jesli chodzi o Mirandę, moim zdaniem był lepszy. Miał dużo niecelnych podań, jednak głównie na połowie przeciwnika (próbując rozgrywać a przynajmniej nie zagrywac piłek tylko do tyłu), miał dziwne dolne podania przez środek (na połowie przeciwnika) które nie miały prawa przejść. W obronie jednak się dużo lepiej ustawiał i to co ważne, on wracał na pełnym biegu. W okolicach 75-80 minuty miał taką stratę na połowie przeciwnika i zadylał do obrony by odzyskac piłkę, nie pamietam takiej akcji z drugiej strony boiska. Grze Mirandy z przodu sie nie dziwię, ile on pograł w pierwszym składzie i ile trenował z pierwszą druzyną? Trema nowicjusza, a jednak sie pokazywał. Jednak coś tam zaczeło kiełkować z Coutinho któremu znów w większości sytuacji wyskoczył low power, zero napędzania akcji. Mirandę oceniam jednak pozytywnie, nie oznacza że dobrze.
1
Co ja tu piszę o Roberto?? Bo nie zauważyłe, jesli czytasz moje komentarze, to wiele miesięcy nie byłem aktywny z pewnych powodów, jednak jesli czytasz to widzisz że mało dokonuję w bieżących komentarzach podsumowań. czy to po meczem czy pod ocenami komentuje zachowanie zawodnika w konkretnym spotkaniu. Dzisiaj Roberto nie grał, tak jak w ostatnich spotkaniach więc nie mam za bardzo co komentować. Jednak uważałem i dalej uważam że nie jest urodzonym PO, ale jednak lepiej gra od Semedo. Semedo może mieć lepsze statystyki bo przez jego złe ustawiania się dopuszcza do sytuacji (raz mu sie uda odebrać a raz nie), do których nie dopuszcza Roberto. Popatrz na średnią przechwytów, czyli czytania w pewien sposób gry, oprócz tego zamykanie korytarzy podań. Są pewne elementy gry których nie widać w statystykach.
0
Kiedyś nie wolno było nic pozytywnego napisać na temat Sam Wiesz Kto.
0
No właśnie nie. Semedo non stop miał asekuracje bo on sie w każdym meczu źle ustawia. Jego nie tylko asekurował Lenglet, ale i Verma i Alenia i Dembele. On zostawia cały bok wolny.
1
A kto tu żartuje?? Większośc groźnych akcji szła prawą stroną, nie sposób mi ich teraz wymienić bo komentarz ma ograniczoną liczbę znaków. W akcji bramkowej niby kto się źle ustawił i dopuścił zawodnika do wejścia w swoją strefę i dokładnego dośrodkowania? Kto oddawał piłkę przeciwnikowi 30 mterów od własnej bramki albo dał sobie zabrać piłkę we własnym polu karnym?
9
Za taki mecz Sam Wiesz Kto na PO dostałby jeden. Tu znając hype dostanie między 3-5.
Miranda jest pewniejszy i się lepiej ustawia.
0
Było pod postem z ocenami i była odpowiedź i jest to praca na kilka godzin. Zawsze każdy chętny może przecież sam to zrobić i wejść w archiwum. Ja czekam na odpowiedź o kryteria doboru do redakcji oceniającej od ponad 150 godzin i nie ma dobrej woli do odpowiedzi, więc watpię aby mieli czas robić takie zestawienia. Kiedyś było łatwiej coś takiego robić bo był inny rodzaj wyszukiwania w wewnętrznej wyszukiwarce na tym portalu, wpisywałes hasło "oceny" i pokazywały Ci sie wszystkie chronologicznie teraz jest inaczej.
1
Mi nie chodzi aby krytykować Semedo, nie wychwalałem tez Roberto. Po prostu nie rozumiem tego pozytywnego odbioru gry SEmedo, gdy jeszcze nic nie pokazał, nie miał chocby jednego wybitnego spotkania, nigdy jeszcze nie był decydujący, nie miał choćby jednej akcji ofensywnej którą wartobyłoby pamiętać dłużej niż do kolejnego spotkania. Roberto miał ich wiele - od bramki z PSG, rajd z Realem w decydującej akcji ubiegłym sezonie czy dwie asysty z Realem w tym. Roberto jest tutaj oskarżany o wszystko a Semedo uważany za nietykalne bóstwo. Jak oglądałeś te błędy w obronie to możesz sobie uzmysłowić jaki jest hype dla Semedo, gdy jego gra przez redakcje jest określana jako kapitalna w obronie.
Tutaj kilka było fajnych wypowiedzi, Semedo to nie młodzik ze szkółki, czy osoba która od ubiegłego miesiąca gra z pierwszym zespołem, ale od 17 miesięcy prawie codziennie trenuje i rozegrał już ponad 50 spotkań w pierwszym zespole. Nie mówię, że się nie rozwinie, nie mówię że nie ma potencjału, po prostu zastanwiam się skąd ma taką taryfę ulgową w ocenie jego gry.
0
Zgoda, tylko pisałem co w momencie dłuższej (groźniejszej) kontuzji.
Jakoś mi się wydaje że mimo iż dyrekcja by go nie widziała to Valverde ma do niego sentyment, :)))))
0
Tylko ile kosztowało jego wypożyczenie a ile by kosztowałby transfer definitywny. Dlatego mimo, że wolalbym aby się świetnie rozwijał poza Barceloną (choć go broniłem od hejtów) nie wykluczałbym w 100% jednak jego powrotu. Wszystko jeszcze zależy czy Barca zdecyduje się na Rabiota czy de Jonga.
1
Zawsze może być jak z Denisem, jak go mieli w lato sprzedać to doznał kontuzji i nici ze sprzedaży. Co będzie jak w końcówce sezonu Gomes doznałby groźniejszej kontuzji?
3
Wtedy Alves był jednym z głównych postaci udanego sezonu. W defensywie w La Lidze bezpośrednio odbierał piłke ponad cztery razy w meczu, obecnie najlepsi defensorzy w Barcelonie przekraczają ledwo dwa odbiory (Busi i Lenglet). O grze ofensywnej nie wspominając.
0
Semedo jest szybki ale jeszcze potrzeba szybko myśleć na boisku a tego mu brakuje, oprócz tego potrzebna jest wydolnośc przez cały mecz a tego nie brakowało Alvesowi. Semedo gra chaotycznie i niedokładnie. Xavi o Alvesie: „Dani Alves - piłkarz kompletny, przykład współczesnego futbolisty. To, co go wyróżnia, to profesjonalizm, ciężka praca, poświęcenie i oddanie. Zdolny jest wykonać 50 dośrodkowań w jednym meczu, nigdy się nie męczy, biega wzdłuż całego boiska. Dani to tego typu zawodnik, że gdy mieliśmy go za rywala, w pewnym momencie zaczynaliśmy go nienawidzić: nigdy nie odpuszczał, był niezmordowany, niczym kleszcz, który nie przestawał kąsać”. Wyobrażasz sobie taki opis gry Semedo z ust Maestro?
0
Popatrz na jego zachwanie w obronie w ostatnikm meczu, a to jest wycinek jego postawy w defensywie którą redakcja oceniała jako kapitalną.
[Zobacz link: http://footballfullmatch.com/la-liga/espanyol-vs-barcelona-08-12-2018/]
Kilka przykładów
31:11- po rzucie różnym dla Espanyolu piłka trafia na naszą lewą stronę. Spóźniony i idzie groźne dośrodkowanie. (zakończone strzałem w światło bramki)
40:50 - pozwala na groźne dośrodkowanie (zakończone strzałem na bramkę Barcelony)
52'- najpierw nie zamyka swojej strefy i odpuszcza piłkę bo mu sie wydawało że wyszła poza boisko, potem natuje stratę bo mu sie wydawało że sędzia dopatrzy się na nim faulu.
53' notuje bezsensowną głupią stratę na własnej połowie, idzioe kontra i Vidal ratyje w polu karnym Barcelony
56' kolejna strata w środkowej strefie i kontra, Vidal czyści
91'-odpuszcza krycie zawodnika za swojego był odpowiedzialny, jest spóźniony, nie zamyka korytarza podania, na szczęście blokuje strzał który i tak szedł obok bramki
0
Zgadza się, pisałeś o grze na skrzydle i wyjściach Semedo przy linii, więc pokazałem jak to wyglądało i że nic z tego nie wynikało. Miał w tym meczu dwie klepki z Dembele które można uznać coś pozytywnego 10 i 28 minuta. NIe opisałem Ci tutaj też jego fatalnego ustawiania się i błędów w obronie w tym meczu.
0
Po ostatnich meczach widzę błędy Semedo. Nie mówię, że Roberto ich nie robi. Jednak Roberto był krytykowany również przeze mnie. Tutaj piszę zastanawiając się skąd Semedo z swoją fatalną ofensywą i dość słaba defensywa ma takie pozytywne komentarze. Podajesz same ogólniki. W meczu z Villarrealem fatalna była jego współpraca z Dembele, to Dembele z nim współpracował.
Semedo z Villarreal i jego współpraca z Dembele.
Kwestia sytuacji z 2 minuty, gdy Semedo próbował zagrać do Dembele i kopnął piłkę w aut, potem już tylko asekuracyjna gra do tyłu lub najbliższego, brak kreatywności i odwagi w zagraniach.
5'- Dembele wybiega i pokazuje się Semedo ten odgrywa do tyłu do Ivana
15'-Ivan do Semedo na skrzydło, ten mając jednego przeciwnika odgrywa do tyłu.
19'- Messi do Semedo na skrzydło a ten odgrywa do tyłu.
22’-Semedo nawet nie atakowany, zamiast do Dembele wybiera zagranie do tyłu do Pique
40’- Dembele wypuszcza na skrzydle Semedo ten piłka do tyłu.
45’- dobra piłka do Semedo, wychodzi mu Dembele a ten do tyłu do Ivana.
56’ Dembele na skrzydło na wolną przestrzeń do Semedo a ten do tyłu do Busquetsa.
W tamtym meczu Semedo wyszedł trzy razy na skrzydło nie odgrywajął do tyłu, wszystkie te wejścia spokojnie zablokował obrońca. Semedo nie stworzył pół sytuacji.
Z Espanyolem zmarnował świetne wypuszczenie Messiego i fatalnie wrzucał.
W obronie robi w każdym meczu mega błędy w ustwieniu i kryciu.
W ostatnim meczu znów w defensywie pokazał się z nienajlepszej strony, sam na żywo wydawało mi się że dobrze zagrał, ale patrząc ponownie na spotkanie łapałem się za głowę jakie błędy popełnia.
1
Większość groźnych sytuacji prokuruje Semedo. On źle kryje, źle się ustawia, dopuszcza do dośrodkowań. W obronie jego gra nie powala, w ofensywie nie istnieje. Redakcja stwierdziął, że w ostatnim meczu zagrał kapitalnie w obronie. Popatrz na jego zachwanie w obronie.
http://footballfullmatch.com/la-liga/espanyol-vs-barcelona-08-12-2018/
Kilka przykładów
31:11- po rzucie różnym dla Espanyolu piłka trafia na naszą lewą stronę. Spóźniony i idzie groźne dośrodkowanie. (zakończone strzałem w światło bramki)
40:50 - pozwala na groźne dośrodkowanie (zakończone strzałem na bramkę Barcelony)
52'- najpierw nie zamyka swojej strefy i odpuszcza piłkę bo mu sie wydawało że wyszła poza boisko, potem natuje stratę bo mu sie wydawało że sędzia dopatrzy się na nim faulu.
53' notuje bezsensowną głupią stratę na własnej połowie, idzioe kontra i Vidal ratyje w polu karnym Barcelony
56' kolejna strata w środkowej strefie i kontra, Vidal czyści
91'-odpuszcza krycie zawodnika za swojego był odpowiedzialny, jest spóźniony, nie zamyka korytarza podania, na szczęście blokuje strzał który i tak szedł obok bramki
i tak można wypisywac sytuacje po sytuacje i jego "kapitalny w obronie" według redakcji mecz Semedo.
0
NIe , nie jestem anty-Semedo, staram się jednak pokazać że obecnie jest przeceniany. Oczywiście zachęcam innych do dyskusji, nie pisze że moja racja jest mojsza, raczej staram się zapoczątkować merytoryczną dyskusję nad jego grą. Jednak z marnym skutkiem. Sam mówię, że nie rozumiem pewnych rzeczy, tego jaki jest hype prowadzony, skąd jest taka dobra opinia na jego temat, skoro gra ofensywna jest fatalna a defensywna pozostawia wiele do życzenia. Pokazuje w jaki sposób redakcja prowadzi tą kampanię nie uwzględniając ewidentnych niekorzystnych sytuacji Semedo w opisach i ocenach. Był kiedyś taki zawodnik który po takich spotkaniach jak te Semedo na tej pozycji był inaczej oceniany. To jak funkcjonuje tutejsza społeczność jest często wypadkową komentarzy, ocen, opinii, opisów na stronie, więc pokazuję swój punkt widzenia. Czy słuszny, wystarczy że ktoś rozpocznie dyskuję...
1
Tzn.?? Mówisz o ofensywie czy defensywie??? W ofensywie Semedo nic nie gra. W defensywie są w miarę porównywalni.
0
Sądzę, że możesz podliczyć błędy Roberto i je nam zestawić. Semedo nie potrafi naprawić swoich błędów bo główne to jego złe ustawienie, fatalne krycie i słaba umiejętność blokowania dośrodkowania i walki o piłkę w powietrzu. Jego błędy są przeważnie naprawiane przez zawodników asekurujących.
1
Jakaś szansa na merytoryczną dyskusję czy tylko tak aby coś popisać? Hejter-?? Jak pisałem, prosiłem o merytoryczną dyskusję bez osobistych wstawek a dostałem? Brak dyskusji i osobisty przytyk.
0
Drobne sprostowanie. Statystyka którą podałeś jako odbiory to przechwyty. Tu Roberto bije na głowę Semedo (50%) co pokazuje że lepiej czyta grę. W bezpośrednich odbiorach lepszy jest Semedo. Kiedyś była na squawce możliwość pokazania skuteczności odbiorów. Tzn. na ile prób zawodnikowi udało się bezpośrednio odebrać piłkę a ile razy przegrał pojedynek lub ratował się faulem.
tackles - idbiory
interceptions- przyechwyty.