pax

2

Po pierwsze jaka miłość po drugie możesz przyblizyć ten okres gdy jego wrzuutki były ciut za wysokie i ile ich było? Jak pamiętam w tym niby słabszym okresie prowadziłem statystyki jego ciut za wysokich wrzutek. Nie mówię, że nie masz racji, tylko chciałbym sprawdzić jak bardzo moje statystyki prowadzone wtedy na bieżąco były mylne.


pozdrawiam

pax

0

Czemu ??

pax

0

Wiesz co kolego. Nie jestem młodzikiem. Zajmuje się badaniem ekstremizmu, terroryzmu, skrajnych zachowań społecznych doprowadzających do przemocy politycznej od prawie 20 lat.
Piszę te swoje teksty bo dostrzegam to co się dzieje w Polsce, widze mechanizmy które znam z badań naukowych. Nigdy jeszcze tak źle nie było w ostatnich 30 latach. Jesli nawet podały słowa z każdej strony, które nie powinne paść to nie było usprawiedliwiania skrajnych ideologii głoszonych przez radykalne ugrupowania, nie było koncernów medialnych prowadzących mowę nienawiści, nie było przemarszu bojówek ulicami miast, palenia kukły żyda czy nazywania kiboli patriotami.
Przyznam że jestem przerażony, nie tym zamachem bo tego się spodziewałem, ale tendencją w którą stronę zmierza obecna Polska.

pax

0

NIe mówię o jednostronnej tylko że jest ewidentna przewaga jednej strony. Jak sam widzisz zebrałeś wypowiedzi polityków z 12 lat. Ja w ciagu dosłownie 3 minut znalazłem kilkanaście wypowiedzi z ostatnich 3-4 lat tylko Jarosława, a wypowiedziami Ziobry, Błaszczaka, Brudzińskiego, Pawłowicz, Macierewicza bym prawdopodobnie zapełnił serwer portalu :)



„Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje” – o protestach przeciwko łamaniu Konstytucji.

"Fałszerstwem jest sytuacja, w której władza, gdy okazuje się, że wybory kończą się katastrofą, że ich wynik jest w gruncie rzeczy nieznany, natychmiast rozpoczyna kampanię ukrywania tego faktu, wpływa na sądy, można powiedzieć, wręcz terroryzuje sądy, i to z udziałem prezydenta RP, i z udziałem prezesów sądów tych najważniejszych w Polsce, i wreszcie rozpoczyna kampanię medialną przeciwko tym wszystkim, którzy mówią, że doszło do fałszerstwa" - grudzień 2014.

"I przyjdzie wielka klęska tych, którzy nienawidzą, którzy w gruncie rzeczy nienawidzą Polski, bo o to chodzi, oni nienawidzą Polski, ale Polska zwycięży".- 2017

"My reformujemy dzisiaj sądownictwo. Ta ojkofobia, czyli niechęć do własnego narodu, to jedna z chorób, która dotknęła część sędziów" – wrzesień 2018

"Naszą pamięć chciano zabić, chciano zabić tą pamięć, bo jej się bano, bo za tą tragedię, niezależnie od tego, jakie były jej przyczyny, ktoś odpowiada, przynajmniej moralnie. I odpowiadał za to poprzedni rząd". – kwiecień 2016

"Odrzucamy ten ciężki worek kamieni, który nosiliśmy na plecach jako naród po 1989 r.; worek z korupcją, nadużyciami, złodziejstwem, nieuczciwością, niemoralnością i niszczeniem polskiego patriotyzmu, polskiego poczucia wspólnoty". – listopad 2017

"Patrząc na twarze tych osób, to po pierwsze – to jest tylko domysł, ale obawiam się, że niektórzy z nich byli pracownikami dawnych organów bezpieczeństwa, z kolei też wydaje mi się, że widać tam troszkę twarzy osób specjalnej troski". – grudzień 2016

"Polskie sądownictwo, to jest jeden gigantyczny skandal i z tym skandalem trzeba skończyć" – luty 2017

"Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych ludzi".- luty 2017

"W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. No i ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony" – grudzień 2015

"Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami" – lipiec 2017


We wczesniejszych latach było tego pełno:

"Niezależnie jaka była przyczyna tej katastrofy, co doprowadziło do tego, że samolot się rozbił, z tego, co wiemy, możemy już dzisiaj powiedzieć: zostali zdradzeni o świcie.... Nasi przeciwnicy to strasznie mali ludzie, marni pod każdym względem – intelektualnym i moralnym... Ruski agencie, załatwimy cię!.... Stanęła tutaj do walki w zwartym ordynku łże-elita III Rzeczypospolitej... To, co się dzisiaj dzieje w Polsce, to wielka bieda, a jej ojcem jest premier Donald Tusk".


Mozna dodać atak na dom Tuska, wezwanie do ogolenia głowy posłance PO (metoda kary za kolaborację w czasie okupacji), stwierdzenie że wszyscy politycy PO powinni wisiec na szubienicach narodowców w Katowicach, jawne popieranie skrajnych ideologii itd...


Jak mówiłem nie twierdzę że druga strona nie ma takich przykładów, ale to co jednej strony jest incydentem u drugiej jest normą.

pax

0

Niestety mowa nienawiści zbiera pomału żniwo a będzie coraz gorzej. Chyba o to chodziło aby nie dac się zastraszyć. Atmosfera nienawiści, oskarżeń o zdradę, zaprzaństwo, nawoływania do złapania i ogolenia na łyso polityka PO (to kiedyś była kara za kolaborację z III Rzeszą), wyrozumiałość rzadzących w stosunku do wieszania na stryczku postaci polityków PO, oskarżanie o morderstwo w Smoleńsku, promowanie skrajnych, radykalnych ideologii promujących przemoc.
Będzie tylko gorzej.

pax

1

Ludzie chcą normalności i przestrzegania prawa. Nie obchodzi kto siedzi w TK bo wiekszość nie zna tych ludzi osobiście, ale chce aby byli to ludzie wybrani w sposób praworzadny i ludzie mający odpowiednią wiedzę i doświadczenie.
A PiS złamał Konstytucję.
Nikt nie broni osób, a prawa. Zawsze po kadencji osoby są zmieniane w sposób zgodny z prawem a nie łamane jest prawo.
Konstytucja to książka - ok. Ale na tą książkę zagłosowały miliony Polaków. Konstytucje można zmienić, to czemu PiS nie zmienia Konstytucji tylko woli ja łamać?
Wszystko mozna zmienić i tłumaczyć postępem, może być to dobre lub złe, nie wnikam w jakośc zmian bo musiałbym eleborat napisać, problem jest aby zmiany dokonywac zgodnie z prawem, a tego PiS nie robi.

pax

2

"Tak moi drodzy! Owsiak też nakręcał tę spiralę i wciąż to robi. Czy decyzja o odejściu z WOŚP była przypadkowa? Nie wiem. Czy powinna być ogłoszona dzisiaj? Moim zdaniem - NIE!
Decyzja ta, moim skromnym zdaniem miała na celu pokazanie, że to przez WOŚP, czy też rzekomo przez Owsiaka giną ludzie...oj nie tędy droga..".

Owsiak który stworzył WOŚP, swoim odejściem miał pokazać że przez WOŚP i przez niego giną ludzie? Chciał uświadomic iz stworzył organizację zbrodniczą?

Nie zrozumiałem tego wywodu.

Może miał dość nagonki i mowy nienawiści, ciągłego hejtu nie tylko zwykłych ludzi ale polityków wobec niego, a szczególnie gdy TVP oskarża go o wywożenie pieniędzy z Orkiestry dla żydostwa zamaist na leczenie dzieci.

pax

0

Mam inne zdanie, ale wstrzymam się aż opadną emocje i chwila ciszy. Może i wyjde wtedy na idiotę :)

pax

3

Widocznie nie spełniała wymogów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
Sam atak trwał 1,5 sekundy i był to pierwszy tego rodzaju atak w Polsce w ostatnich latach, więc niewiadomo jakby zareagowały służby, bo sam atak był dobrze zaplanowany, wykonany w odpowiednim momencie gdy panował chaos i hałas. Niestety czasem tak bywa, że nie da się wszystkiego przewidzieć i pierwsza tragedia wymusza zmiany procedur i sposobu działania. Podobnie było w Magdalence, gdy operatorzy mieli zatrzymać dwóch przestępców a zginęło dwóch antyterrorystów.

pax

0

Ostatnio stawiałem na Agassi'ego, ale nie śledzę na bieżąco i nie wiem czy jeszcze gra.

pax

0

Kogo się bardziej lubi czy Leo czy Ronaldo to kwestia indywidualnych upodobań. Jednak czy Leo miał łatwiej?



https://www.fcbarca.com/67704-nielatwe-poczatki-kariery-leo-messiego.html

pax

1

Jezyk nienawiści jest obecnie głównie elementem sposobu uprawiania polityki jednej partii. Możemy porównać wypowiedzi z ostatnich 3-5 lat głównych polityków obu partii lub ogólnie posłów. Zacznij od Tuska jak podam Kaczyńskiego, potem możemy iść dalej.

Sądy upolitycznione bo... nie lewica tak skanduje, ale taka została wprowadzona reforma. Złamanie Konstytucji przy ustawie o TK czy KRS, SN. Mało?

Tu nie chodzi nawet o Europę. Chodzi, że Europa chce aby w Polsce było przestrzegane prawo - polskie prawo, polska konstytucja. Nic więcej, nie narzucają praw innych państw, jedynie jest kwestia ne przestrzegania w Polsce praw obowiązujących w Polsce. Jeśli w polskiej Konstytucji była kwestia długości kadencyjności przewodniczącego SN, to obecna władza chciała zmienić to ustawą.

Jaka nagonka na RP prowadzona przez jedną partię ? Jeśli ktoś domaga się przestrzegania prawa to nagonka?

pax

0

Hmmmm, obecnie wydaje mi się że nie do końca. Chodzi o rozwój technologii, możliwość propagandy, gdy słowa implikujące pejoratywne zachowania łatwo są słyszane, odczytywane. Internet, Media, itd.... Dzisiaj łatwiej sterować "ciemnym ludem", niż było to wcześniej. Są całe koncerny medialne zajmujące się propagandą, demonizowaniem drugiej strony.
Zgoda że ,rozbudzanie antypaństwowej retoryki czy agresji wobec przeciwników politycznych wskazując ich jako zagrożenie dla państwa, narodu, siebie samego jest dość często obecne. Podobnie działał Timothy McVeigh uważając że państwo jest mu wrogie, Breivik upatrywał wroga w rządzie który działa na szkodę społeczeństwa, podobnie Igal Amir mordując premiera Izraela.
Tylko najpierw potrzebne jest kwestia "radykalizowania społeczeństwa przez język pogardy". Dlaczego zrobiono nagonkę billbordową, medialną, telewizyjną na cały system sądownictwa w Polsce ?

pax

0

Fanatyzm często jak nie najczęściej wynika z manipulacji. Manipulacji informacją, przekazem. Pokazaniem kto jest wrogiem, czuja prawda jest najprawdziwsza itd... Dzięki manipulacjom ludzie zaczynają wierzyć w to co im się wmawia.

pax

5

Niestety nie mogę się zgodzić. Pewne partie, systemy polityczne czy ideologie zakładają stworzenie wroga - jego identyfikację a następnie oskarżanie go o wszelkie zło na świecie, używając wyzwisk i mowy nienawiści. Nie twierdziłem że druga strona nie wypowiada się podobnie ale przepasc w stosuneku ilosci inwektyw jednej i drugiej strony jest ogromna.

Rozumiem że pokazanie kto ma większy wpływ na negatywne emocje społeczne jest złe i nie należy napiętnować mowy nienawiści (nadinterpretowalem, ale tak można Twoją wypowiedź odczytać).

To nie miejsce aby tu prowadzić takie dyskusje, ale chętnie sprawdziłybym z Tobą publicznie wypowiedziane słowa prominentnych polityków jedynej i drugiej strony z ostatnich lat. Nie chodzi o licytacje ale bo pokazanie że coś trzeba z tym zrobić, aby kolejne tragedie się nie powtórzyły a nie pisać że to powoduje więcej szkody niż pożytku.
Od 20 lat zajmuję się badaniami nad radykalizmem, ekstremizmem, przemocą polityczną i sytuacja jest naprawdę zła, nie pamiętam takiej nienawiści, takiego języka. Można chować głowę w piasek, usprawiedliwiać jednych zachowaniem drugich lub wskazać skąd się biorą demony.

pax

1

Kwestia jest taka żeby pokazywać naganne zachowania, wypowiedzi, język nienawiści który czy chcesz to przyznać czy nie, głównie, (nie wyłącznie) stosuje jedna partia w Polsce. Czyli jak rozumiem nie krytykujmy czy nie pokazujmy odhumanizowania, wyzwisk, oskarżeń, języka nienawiści wobec polityków bo to nagonka ?

Co do sądów się nie odniosłeś a upolityczniono system sądownictwa obecnie, czego od czasów PRLu nie było.

pax

2

Ja piszę o ogólnej tendencji w obecnej polityce i języku nienawisci i Modus operandi głównie jednej partii - Ty personalne odnosisz się do mnie, a nie tylko do wypowiedzi, (jeśli tacy jak ty (pomijam że z małej litery)).

pax

2

Nikt nie dorabia łatki tylko pokazuje pewien mechanizm który prawdopodobnie tu zadziałał.

pax

1

Rozumiem że sądy to klika, układ ??
Nie mówiłem o powiązania - przeczytaj co napisałem, tylko o motywacjach. Jego motywacja na podstawie jego wypowiedzi i obwinianiu jednej partii za to że został skazany przez sąd za napady na banki.

pax

1

Wiesz co to skrót myślowy? Dzisiaj jest inaczej, bo weszła ustawa która daje możliwości politykom wpływ na system sądowy.

pax

1

NIkt z tego nie wyciągnie pozytywnych wnioskow. Dla jednych Adamowicz będzie męczennikiem (nawet jeśli przeżyje), dla drugich przykładem wroga narodu. Nie będzie zjednoczenia, raczej jeszcze większa nienawiść i głębsze podziały.

pax

39

Pytanie o motywacje zamachowca jest proste, tylko czy właściwe. Czy można wynieść taki prosty wniosek z analizy treści wypowiedzianej przez zamachowca?

Gość krzyczy, że siedział w więzieniu i był torturowany a wszystko wina PO. Sądy do ostatniej reformy nie były związane partyjnie, a sędzia nie miał legitymacji partyjnej. Tortury w trakcie przesłuchania, czy w więzieniu też raczej nie wydają rzeczywistością w wykonaniu aktywistów z PO. Pytanie skąd zamachowiec wysnuł wnioski, że jego nieudane życie to działania Platformy Obywatelskiej, że wyrok niezawisłego sądu za rozboje to wynik kasty sędziowskiej powiązanej układem z Platformą Obywatelską, a działania organów ścigania i służby więziennej to celowe działanie instytucji represji za zdradzieckich, niepolskich rządów PO.

Kto wprowadził do przestrzeni publicznej oskarżanie przeciwników politycznych o wszelkie zło świata, jednocześnie prowadząc ich odhumanizujące określenia.

Może to zbyt prosty wniosek, ale jeśli nawet jest zbyt na wyrost to niebawem podobnych przykładów będzie więcej. Pisałem już o tym 3 lata temu w Polska The Times, że największym zagrożeniem obecnie (większym od terroryzmu) jest antagonizowanie sceny politycznej. Ziarno nienawiści i pogardy łatwo zasiać, lecz plony mogą okazać się opłakane.

Czy tak było w tym przypadku? Nie mam tylu danych, jednak obserwując scenę polityczną widać tą radykalizację i choćby przyzwolenie na symboliczne wieszanie postaci polityków, oskarżenia o zdradę, oskarżenia o „zbrodnie” smoleńską itd... Pewna machina pogardy i mowy nienawiści ruszyła jakiś czas temu i zbyt silnie oddziaływała na „rząd dusz”, aby teraz wyhamować.

pax

0

To, że narazie nie mamy lepszego, nie oznacza że na PO nie jest słaby.

pax

1

Tak jak często krytykuję Semedo bo jak pisał Generał Roberto jest od niego duzo lepszy to dzisiaj na tle dość słabego rywala po prostu nie był pewnym punktem w obronie. To że w ofensywie zjada pod każdym względem Semedo to wiadomo. W defensywie to Semedo często nie wraca, ale dzisiaj Roberto miał kilka dość poważnych błędow. Dopuszczał do dosrodkowań z tymi swoimi rączkami schowanymi z tyłu, przegrał pojedynek główkowy zakończony bardzo groźnym strzałem Eibaru itd...
Dla mnie porónanie Roberto i Semedo to porównanie słabego z słabszym,

pax

0

Czy Polska zgadza się na wszystko??
Najlepszy budżet dostała Polska właśnie za rządów poprzedniej ekipy, gdzie Francja i Niemcy bardzo chciały ograniczyć środki dla Polski.

Po drugie firmy z jakiego kraju najwiecej zyskaly po wejsciu Polski do Uni?
Między innymi z Polski, majac dostęp do europejskich rynków. Bez wejścia do Unii sądzisz, że nie miałyby takiej możliwości? Właśnie będąc w Unii jest łatwiej ze względu na wspólna politykę czy zbieżne normy prawne, ograniczać zapędy pewnych korporacji.

Cala afera ambergold, gdyby sie udalo to lotu by nie bylo.... byla by lufthansa... to poraz kolejny jest proeuropejskosc.
To wynik europejskości, że widzac zadłużenie Lotu i widmo bankructwa ktoś chciał przejąć rynek? Dziwny argument. Niemiecka liga jest lepsza od polskiej, to też wynik "europejskości"?

Faszyści nigdzie nie brzmi ładnie, wystarczy jednak popatrzeć jak dzisiaj zmienia się Polska i w jakim kierunku idzie - nie tylko marsz niepodległości, z rasistowskimi hasłami paplenie kukieł żyda, czy symboliczne wieszanie polityków PO, marsze narodowców, to juz obsadzanie ich w rządzie czy wyświęcanie ich symboli w kościele.

U nas nikt nie walczy z polską gospodarką, w Polsce promuje się polskie produkty. Jak na razie dostalismy dużo więcej pieniędzy od Unii na rozwój, niż tam wpłacilismy.

Zawsze mozna zrobić referendum czy Polacy chcą być w Unii z jej plusami i minusami czy nie.

posługujesz się tak mi się wydaje zasłyszanymi półprawdami i pewna retoryka jednej strony, pisząc "POpapranej" widac z której strony jest ta retoryka.

pax

6

Nie rozumiem. Z jednej strony z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że nie chodzi o wyniki a o styl. Że podobne wyniki można osiagnąć jeszcze gorszym stylem bo obecnego i tak mnie da sie oglądać. A potem piszesz, że pogrszenie stylu spowoduje pogorszenie wyników. Po co piszesz, aby zmienić styl z gorszego na jeszcze gorszy jeśli ma to spowodować pogorszenie wyników?

pax

6

Pomysl dlaczego unia tak bardzo popiera PO.

Może jest partią proeuropejską. Nie popiera nacjonalizmu, rasizmu, ksenofobii.



Dlaczego zielona wyspa Tuska taka nie byla?

czemu piszesz, że nie była? Nie pamiętasz o co chodziło? Słabą masz pamięć, łatwiej będzie ogarnąć jak sobie przypomnisz.



Dlaczego teraz sa takie dobre wyniki gospodarcze?

Bo może od 2 lat jest wzrost pkb w całej UE i on niezelażnie dotyka Polskę (tak jak ceny benzyny nie zależą tylko od Polski), a Polskę spadek pkb w trakcie kryzysu dotknął najmniej bo wcześniej przygotowano system bankowy, czego nie zrobili Grecy.



Jak sobie czlowiek na to odpowie posiadajac zasób wiedzy to latwiej jest ogarnac o co tu chodzi.



Możemy o historii porozmawiać o Okrągłym Stole czy Magdalence, gdzie Wałęsa i Kaczyński pili wódę z Kiszczakiem.

pax

4

Oceny jak oceny, są subiektywne każdego z nas. Jednak uważam, że są dość w porządku. Większą winę bym przypisał Lenglet za bramkę - nie zrobił nic a jako jedyny mógł coś zrobić, a totalnie się pogubił i nie wiedział gdzie jest zawodnik którego krył i gdzie piłka. Alba był spóźniony, zawalił, ale nie mial szans juz w akcji naprawić swój błąd, Lenglet mógł tą akcję skasować. Roberto zagrał dobrze, nic poza tym. Jednak ocena to troszkę wynik forumowej jazdy z tym zawodnikiem, Inny za grę prawie bezbłędów z tylu i delikatnym pokazywaniem sie w ofensywie dostałby dużo więcej (tak sądzę), u Messiego w opisie brakowało mi zwrócenia uwagi na niesamowie, wertykalne przerzuty. Fajne docenienie Ivana i zwrócenie uwagi na dość przecietny występ Vidala.

pax

0

Przecież nie chodzi o domknięcie budżetu. Tylko o zwycięstwo w rozgrywkach. Dlatego grają najlepszymi zawodnikami. To że liga jest bogatsza, nie oznacza że odpuszczają czy że mogą odpuścić LM czy LE, grają na maxa w tych rozgrywkach tylko są to słabsze drużyny niż w laLiga.

pax

6

Niby racja, ale to był mecz po ponad dwutygodniowej przerwie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?