pax

1

hmmmm, są złe i dobre strony.
Nie zawsze ograniczanie to cenzura.

pax

0

Co najwyżej jak będzie chciał do kilku państw arabskich to wymieni paszport :)

pax

0

Będziesz mieszkał w Autonomii ? Czy jedynie zwiedzał Betlejem i Nazaret?

pax

7

To co jest incydentem u jednych u drugich jest normą. W "wiadomościach" zebrano negatywne komentarze polityków obecnej opozycji z 12 lat, ja pokazuję komentarze (mały wycinek) tekstów jednego polityka partii rządzacej tyylko z ostatnich 4 lat.

„Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje” – o protestach przeciwko łamaniu Konstytucji.
"I przyjdzie wielka klęska tych, którzy nienawidzą, którzy w gruncie rzeczy nienawidzą Polski, bo o to chodzi, oni nienawidzą Polski, ale Polska zwycięży".- 2017
"My reformujemy dzisiaj sądownictwo. Ta ojkofobia, czyli niechęć do własnego narodu, to jedna z chorób, która dotknęła część sędziów" – wrzesień 2018

"Naszą pamięć chciano zabić, chciano zabić tą pamięć, bo jej się bano, bo za tą tragedię, niezależnie od tego, jakie były jej przyczyny, ktoś odpowiada, przynajmniej moralnie. I odpowiadał za to poprzedni rząd". – kwiecień 2016

"Odrzucamy ten ciężki worek kamieni, który nosiliśmy na plecach jako naród po 1989 r.; worek z korupcją, nadużyciami, złodziejstwem, nieuczciwością, niemoralnością i niszczeniem polskiego patriotyzmu, polskiego poczucia wspólnoty". – listopad 2017

"Patrząc na twarze tych osób, to po pierwsze – to jest tylko domysł, ale obawiam się, że niektórzy z nich byli pracownikami dawnych organów bezpieczeństwa, z kolei też wydaje mi się, że widać tam troszkę twarzy osób specjalnej troski". – grudzień 2016

"Polskie sądownictwo, to jest jeden gigantyczny skandal i z tym skandalem trzeba skończyć" – luty 2017

"Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych ludzi".- luty 2017

"W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. No i ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony" – grudzień 2015

Dodam że w "Wiadomościach" przez ostatnie miesiące prawie 30 razy zrobiono nagonkę na Adamowicza.

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/jak-tvp-opowiadala-o-pawle-adamowiczu-analiza/hlfgq82

pax

1

Zależy gdzie się wybierasz. O jakich kontrolach piszesz z Egiptem czy Jordanią czy z Autonomią Palestyńską.
Jedziesz do Izraela na wczasy czy tylko na wycieczkę? Zorganizowana czy na własna rękę?
Może być sytuacja, że będziesz musiał odkręcić obiektyw od aparatu, ale raczej nie powinno byc problemu.

pax

0

Dałem do zrozumienia że kadra robi się "starawa" a Barcelona powinna bardziej mysleć przyszłościowo. Dopiero od 1,5 roku mysli sie tylko częściowo przyszłościowo, ale to za mało. Był 25 letni zmiennik dla Suareza ale wywalili go do Borussi, był 24 letni stoper - najlepszy w lidze brazylijskiej i jedna z objawień MŚ i wywalili go do Evertonu, był 25 letni zmiennik Alby ale wywalili go do Evertonu. Obecnie nie ma nikogo klasowego na PO bo po Alvesie łatano słabym Semedo (w tym sezonie wyszedł mu tylko ostatni mecz) i nominalnym pomocnikiem, LO jest tylko 30-letni Alba, w pomocy królują 30-32 latkowie i tylko Arthur był przyszłościowym zakupem (wiara że Alenia czy Puig kiedyś odpalą jest narazie tylko wiarą), w ataku jest Dembele i 32 latkowie.
Dałem do zrozumienia że na 11 zawodników to 7 to conajmniej 30-latkowie, a większość z nich nie ma klasowych zmienników lub przynajmniej przyszłościowych.

pax

1

Ale z czym się nie zgadzasz? Nie zrozumiałem.

pax

5

NIe zapomniałem, tylko jest on zagadką. Obecnie nie ma powodów, aby pisać iż da na pewno jakość za kilka lat.

pax

2

Z Valverde jak to z trenerami. W Hiszpanii a szczególnie w Barcelonie i Realu trener nie ma tyle czasu co w Anglii, gdzie trener ma kilka lat na budowanie zespołu i tymczasowe złe wyniki nie mają aż takiego wplywu na jego posadę. Tutaj liczy sie wynik - dlatego valverde jest i będzie rozliczany z osiagnieć w sezonie. Co najwyżej mógłby przy rozstrzygnietym wyniku wprowadzać częściej zawodników ze szkólki, ale to wszystko.

pax

13

Umtiti zobaczymy, jak widać nie potrafi się zdecydować jak ma przebiegac jako rehabilitacja. Nie wiadomo jak z formą później, a jest w wieku przejściowym tzn. 26 lat, Lenglet zgoda, zobaczymy jak się będzie rozwijał, narazie przeplata dobre spotkania z słabszymi. Tak czy Inaczej stoper by sie przydał.

pax

16

Barcelona potrzebuje wzmocnień na przyszłość. Obecny skład jeszcze 1-2 sezony może pograć na wysokim poziomie a potem jednak trzeba wymienić połowę składu.
Nie widząc odpowiedniej jakości w Rafinhi czy D.Suarezie to potrzeba kilku zawodników.
rocznikowo
Messi - 32 lata
Suarez - 32
Rakitic - 31
Busquets - 31
Vidal 32
Pique 32
Alba 30

De jong pewnie wybierze PSG, ale potrzeba kilku zawodników perspektywicznych - czas pokaże czy Puig bedzie się nadawał, czy Alenia zostanie i da jakość.
Teraz mamy jedynie 4-5 zawodników mogących dać jakośc za 3-4 sezony. Dembele, Arthur, Ter Stegen, może Coutinho i ...

pax

0

Raczej PSG

pax

0

Myślałem że chodzi o trądzik czy jakiś inny gigantyczny problem :)

pax

1

Jakimi problemami ??

pax

0

Delegacja PSG w tym tygodniu byla dwukrotnie, w tym wczoraj. Gerard Romero juz dwa dni temu pisał iz przechodzi do PSG, z tego powodu Jong zerwał ustne ustalenia z Barceloną.

pax

4

NIe wiem czy tak siadła, bo jednak Denis ładnie sie pokazywał i kilka razy zrobił ładna akcję, podobnie Roberto, który wyłożył Denisowi takie ciasteczko że wystarczyło trafic w piłkę. Fakt, że Luis trochę topornie dzisiaj i może stąd to wrażenie. Nie zauważalny był brak Busiego, Roberto i Suareza w pierwszym było wynikiem może nie słabszej gry, ale właśnie dobrej gry zmienników - Semedo dzisiaj najlepszy mecz w sezonie (choć też gra nie była idealna) ale bardzo dobre spotkanie, Ivan świetnie na pozycji Busiego (a Arthur mimo że asekurancko to panował w środku pola), Dembele ustawiony jako najwyżej wysuniety gracz zagrał też wyśmiemienicie.

pax

18

To zaufanie do Aleni było dzisiaj nadwyraz widoczne...

pax

1

Arthur gra pewnie, ale moim zdaniem za długo momentami holuje piłkę. Alba mało widoczny jak na taki szybki mecz, najlepszy Dembele, Messi słaby początek ale z minuty na minutę robił swoją grę, Semedo - tu cięzko do oceny na kolanie, w ofensywie się pokazuje ale nic to nie daje, albo źle podaje albo tylko wycofuje, w obronie wciąz się źle ustawia i prawa musi być dodatkowo asekurowana przez Lenglet, Murilo i Ivana, ale za to wygrywa pojedynki jeden na jeden, co daje jakąs nadzieję że będzie lepiej. Vidal też trudno do oceny, niby jest wszędzie, niby mógł zdobyć dwie bramki, ale czasem przez swoja aktywność dubluje pozycje i wprowadza chaos. Ogólnie jest dobrze. Coutinho nieźle, ale na siłę próbuje schodzić na prawą nogę przez co jest przewidywalny.

pax

0

To ile miał?
I jak rozumiem trybunał rewolucyjny wymierzył sprawiedliwośc?

pax

4

Akurat pewien rodzaj prowadzenia kadry akceptuję. Jednak Valverde mimo że zajeżdża niektórych zawodników wydaje się dość sprawiedliwy. Vidal nie grał na początku za nazwisko, mógł sobie na portalach wylewać żale ale Ernesto go nie widział w składzie. Jak Vidal zaczął się przykładać, walczyć o skład i rozumieć trenera to wszedł do składu. Podobnie z Dembele, widać że trener się nie obraża jak ten nie trzyma dyscypliny klubowej, jeśli ma formę to go wystawia, podobnie z Coutinho, Arthurem czy Semedo - jeśli jest forma to grają, jeśli nie to walczą o skład na treningach. Malcom miał pecha że po niezłym spotkaniu doznał kontuzji. Widać że Valverde potrzebuje potwierdzenia u zawodnika predyspozycji a tego Malcom nie mógł pokazać ale wątpię że z powodu widzimisię trenera. Pytanie czy Malcom jest lepszy od Suareza, Dembele czy Leo? Nie jest. Więc i tak grałby rolę rezerwowego, ostatni mecz mu nie wyszedł a mógł się pokazać..

pax

13

NIe do końca się zgodzę. To trener odpowiada za wyniki. To on jest odpowiedzialny. On wprowadza taktykę, ustawienie, styl. Trudno aby zarząd kupowałby mu zawodników, którzy nie pasuja mu do jego koncepcji.
Ktoś go zatrudnił na tym stanowisku i wymaga od niego wyników, musi mieć dowolność w wyborze zawodników.

pax

0

Badam przemoc polityczną w Polsce i nie tylko w Polsce od prawie 20 lat i takiej sytuacji i takiej pogardy nie było nigdy. Badam motywacje sprawców, oddziaływanie indoktrynacji i propagandy na radykalizacje społeczną więc wiem o czym mowię. Nie chodzi jedynie o zamach na Adamowicza, bo to że przemoc werbalna przeistoczy się w fizyczną było pewne, ziarna nienawiści zostały zasiane w społeczeństwie.
Jesli przeanalizujesz nabardziej chamskie wypowiedzi, najgorsze oskarżenia to zdasz sobie sprawę że to co jest u jednej strony sceny politycznej jedynie incydentem u drugiej codzinnością. Napuszczanie na konkretne osoby, wskazywanie wrogów ojczyzny, oskarżenia o zdradę itd...
2. NIe mówiłem o jednej wypowiedzi, ale o kampani nienawiści o dziesiątkach relacji propagandowych o samym Adamowiczu trwajacych od wielu wielu miesięcy. Stworzono atmosferę nienawiści, pogardy, rozkręcono machinę wroga narodu, ojczyzny, zdrjacy, zaprzaństwa, targowicy itd...
4. Pisałem że to nadinterpretacja, bo nie rozumiem jak mozna napisać w obliczu zbrodni że ofiara mordu przecież "nie była święta".
5. Analizuję sytuację, atmosferę polityczną, wypowiedzi skierowane wobec ofiary.

Udawanie, że tak nie było i nie jest wskazuje, że nad agresją słowną, mową nienawiści juz przechodzimy niestety jak do codziennego picia kawy.

pax

1

Dużo napisałeś, ale moim zdaniem nie udzieliłaeś odpowiedzi na moje pytania. NIe napisałem że tylko i wyłącznie jedna strona nakręca sytuację na scenie polityczniej, ale w stosunku do tego przykładu to chyba przykład jest tak oczywisty, że nie da się innych wniosków wyciągnąc. Skoro uważasz, że jest inaczej to wskaż polityków jak piszesz totalnej opozycji wyzywających Adamowicza i programy na uważanych za proliberalne media takie jak TVN i GW prowadzące nagonkę na niego. Politycy PiSu wyzywali Adamowicza, prowadzili oszczercza kampanię zohydzajac go w społeczeństwie, media uważane za propisowskie prowadziły ciągły hejt wobec Adamowicza wyzywajac go i oczerniając. Kilkanaście wydań wiadmości z mową nienawiści, artykułów prasowych. Jesli uważasz, że mowę nienawiści prowadziły obie strony to podaj przykłady.
https://wiadomosci.onet.pl/opinie/jak-tvp-opowiadala-o-pawle-adamowiczu-analiza/hlfgq82
Adamowicz nie był święty? Po co dodajesz że nie zasłużył skoro piszesz negatywnie że nie był świety - zestawiając jego śmierc z brakiem "świetości"? Czyli na coś złego zasłuzył, ale może nie na aż tyle? Wystarczyło jakby był sparalizowany czy tylko kilka miesięcy przebywał w szpitalu? Kogo zabił, kogo okradł, kogo zgwałcił, szerzył nienawiść? Wiem, że nadinterpretuje, ale gdy rozmawiamy o morderstwie przeprowadzaonym po wielomiesięcznej nagonce politycznej i piszesz, że zamordowany nie był świety i że winni są wszyscy to ciężko mieć pozytywna perspektywe tego co się w Polsce jeszcze może wydarzyć.
Ten człowiek czy był poczytalny czy nie, jakoś upatrzył sobie winę w Platformie Obywatelskiej, jakoś jego proces myslowy został tak uformowany aby winić za swoje niepowoidzenia życiowe właśnie tą partię polityczną. Niezawisły sąd go wczesniej skazał ale on twierdził że przez Platforme siedział. Kto wmówił społeczeństwo że system sądownictwa to klika, układ i że sądy wydają niesprawiedliwe wyroki, że to złodzieje, komuniści, kasta - kto rozpętał nagonke na sądownictwo w telewizji, internecie, nawet kampanię billbordową, a każdego sprzeciwiającemu się łamaniu prawa przy reformie sądownictwa nazywał obrońcą komunistów, obrońcą układu, obrońcą kasty?
Nie piszę, że sytaucji ogólnej jest winna jedna strona, jednak to co dla jednej jest jedynie incydentem dla drugiej normalnym prowadzenie polityki. Pozdrawiam

pax

1

Niestety jest to bez klasy ale w tym przypadku to biorąc pod uwagę wcześniejsze zachowania to raczej normalność.

pax

0

Jak szczuł na Adamowicza przez wiele miesięcy a TVP prowadziła medialną nagonkę to Chyba takie zachowanie jeśli tak było to normalność w obliczu tragedii.

pax

2

Rozumiem że mam udawać że się nic nie stało? A wielomiesięczny hejt, wyzwiska, nekrolog który dla Adamowicza przygotowała wcześniej skrajna prawica, kłamstwa i propaganda głoszona na jego temat przez PiS zebrała krwawe żniwo. Ty chcesz aby nie wskazywać że mowa nienawiści jest złem i najlepiej przejść nad tym do porządku dziennego czekając na kolejną ofiarę ??

pax

0

Tzn. ?? Chcesz powiedzieć że był komunistą i nazistą?? Rozumiem że usprawiedliwiasz mowę nienawiść, wyzwiska byle obrzucić drugą osobę gównem.

pax

3

Requiem for a Dream

pax

9

Najpierw przez wiele miesięcy szczuli na niego część społeczeństwa oskarżając go o nazim, komunizm, złodziejstwo, atakowanie polskości itd...

pax

1

Dlaczego ??

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?