pax

0

Przecież nie dostaniesz odpowiedzi. Krytyka Roberto jest w modzie, więc nie ważne czy sie ma rację czy nie za krytyczne bezargumentowy komentarz mozna dostac polecenia.

pax

1

W sumie tak, ale troszkę to było interiowoonetowe. Każdy już liczył że będzie info o diagnozie, a tu info jedynie o tym że zszedł z kontuzją. To jak specjalny news, że Messi strzelił trzecią bramkę prawą nogą.

pax

7

Napisz dlaczego uważasz że to był fatalny mecz Roberto ?? fatalny, tzn.? ile bramek zawalił, ile podał do przeciwnika na własnej połowie, jakies bramki samobójcze, ile razy źle krył, gubił krycie itd...

pax

0

Co niewłasciwie zrobił? Gość dostaje piłkę po drugiej stronie boiska, mija Alenię i Artura którzy chcieli go wziąc w kleszcze, ogrywa Pique a Roberto schodzi z prawej strony do środka asekurując Pique i przytomnie fauluje w groźnej sytuacji.

pax

4

99% oglądało mecz, więc nie wiem po co to pisać, skoro nie ma wiadomości co się stało. Z newsem poczekajmy na diagnozę.

pax

0

W sumie masz rację, szkoda że ten pomocnik jest najlepszym PO w drużynie.

pax

1

Nie jestem przeciwnikiem Semedo, bo za ostatni mecz go wychwalałem. Po prostu jestem zwolennikiem merytorycznych komentarzy, zarówno negatywnych jak i pozytywnych. Dlatego jak ktos pisze nie mogę znieść Roberto to widzę komentarz pod publiczkę nie poparty argumentami.

pax

0

Ale merytorycznie... bo narazie jest praktycznie najlepszy z obrońców jesli chodzi o defensywe.

pax

2

Semedo zagrał jeden dobry mecz w tym sezonie. W defensywie Roberto miał najwięcej udanych akcji w obronie. Ogladaj mecz.

pax

5

Świetny Dembele, potem Alenia który pokazuje że niebawem może wygryźć z składu Coutinho który kolejny mecz gra bardzo słabo (podaje nie w tempo, duzo traci, strzela niecelnie) Suarez też jakby nie swój i jeszcze próba wymuszenia karnego dość karykaturalna, Alba gra swoje, asysta świetna, Roberto świetnie się ustawia, zamyka korytarze, przechwytuje w środku, dużo biega, ale w ofensywie mało kreatywny, zbyt asekurancki.

pax

0

Ustawia się dużo gorzej, jest przepaść w ustawieniu między nim a Roberto. Na korzyść że więcej ostatnio wygrywa pojedynków. W ataku znów Roberto zjada Semedo.

pax

0

Skład składem, ale ciekawsza jest taktyka. 4-4-2 (wysunięty Suarez i Dembele)czy 4-3-3 (Cou-Suarez-Dembele), czy 4-2-3-1 (wysunięty Suarez, a Cou i Dembele na skrzydłach z Alenią na fałszywej) sądzę, że jednak brak Lenglet i Ivana wymusi dość asekuracyjną grę na początku i będzie to nieprecyzyjne 4-4-2 czasem przechodzące w inne ustawienia.
Do tego jaką rolę będą mieli boczni obrońcy? Wahadłowych czy jednak asekuracyjnie z tyłu.

pax

1

Mi kiedyś na przejściu w Tabie kazali odkręcić cole i się napić, haha.
Aparatu nie uszkodzą, ale wszystko skladasz po prostu osobno. Dwa razy wzieli mnie na spytki, ale i tak wielu funkcjonariuszy mówi tam po polsku. Ogólnie nie ma nigdzie problemu, jeśli jedziesz na własna rękę pamietaj o godzinach modlitw czy świętach, bo możesz stać na checkpoincie kilka godzin gdy tłumy będę chciały dostać się do Jerozolimy od strony Autonomii.

pax

3

Za to że sie przyznałeś, szukajac taniego poklasku masz polecenie :)

pax

4

hmmmm, nie jesteś na mordo, chetnie przeczytam o tej rysie bo bez argumentów wygląda jedynie na tekst pod publiczkę

pax

1

To jedynie pokazuje słabość na tej pozycji w Barcelonie, skoro jak piszesz tylko pomocnik na zwykłym poziomie spokojnie wygrywa rywalizację o grę na PO.

pax

3

Czemu ?

pax

0

Też cenię merytoryczna dysusję :)
Co do Wałęsy mam mieszane odczucia. Z jednej strony jak to możliwe by było by prosty elektryk obalil "komunę". Z drugiej jego mit narastał przez lata, nie pojawił się z nikąd w 1988r. Pamiętam jak rozmawiałem z opozycjonistami i czytałem o ich stosunku do Wałęsy. Że to nie Wałęsa obalił komune ale tysięce zwykłych ludzi, którzy kolportowali ulotki, robili strajki i manifestacje, ale dodawali zawsze że dzięki Wałęsie to robili, bo on był symbolem. Komuna upadła 88/89, ale popularnośc Wałęsy to 80-83 (od strajków, porozumień sierpniowych, legalizacji Solidarności i Pokojowej Nagrody Nobla). Czy wtedy służby planowały że komuna zostanie obalona i oni uwłaszczą się na majątku państwowym? Wątpię, a Wałęsa był w apogeum swojej popularności. Rozmawiałem kiedyś z Cenckiewiczem i był praktycznie głównym antagonistą Wałęsy ale wyznał że nie ma dokumentów na jakąkolwiek współpracę Wałęsy po 76 którą miał zakończyć Wałęsa z powodu niechęci do współpracy.
Znam osoby z dość rewolucyjnego skrzydła - chociaż ja tez aż taki stary nie jestem, ale mówili, że stali z kokatailami mołotowa przy komisariatach. Więc nie wiem jak obalanie komunizmu mogłoby się zakończyć. Popełniono błędy napewno, może błędem była niedopracowana lustracja, jednak przeprowadzenie zmian tak rewolucyjnych w sposób bezkrwawy to był mistrzostwo, Polska była pierwsza.
Ad.2 Ja nie jestem za PO, widze ich błędy i ich wypowiedzi. Dostrzegam jednak różnicę w słowach, i w dzieleniu Polaków. Badam od prawie 20 lat ekstremizm i nie było w zyciu publicznym jeszcze czegoś takiego jak jest obecnie.
Ad3. Czysty komunizm był chyba tylko w Kampuczy ale jak to pisał Orwell, byli i tam równi i równiejsi.
Ad4. NIe mam podstaw Ci nie wierzyć, że egzaminy na aplikacje są ustawione. Kiedyś te egzaminy był przeprowadzane w sposób nietransparentny. Teraz od około 10 lat pytania egzaminacyjne są tajne i ustalane przez specjalną komisję przy Ministrze Sprawiedliwości , obecnie powołaną przez Zbigniewa Ziobrę. Może zbyt utopijnie myslalem, że po to zostały wprowadzone aby skończyć z kolesiostwem, jednak jak piszesz decyduje tu przynależnośc partyjna. MOże tak też było wczesniej, tego nie wiem, ale nie mam podstaw Ci nie wierzyć. Znam osoby ktore po kilka razy zdawały i nie zdały.
Ad5.
Tu się różnimy trochę. Jasne że media nie zawsze pokazują tak rzeczywistośc jak powinny. Może to dotyczyc każdej strony. Jednak rozmawiam z medioznawcami, politologami (powiedzmy, że sam nim jestem) i nigdy nie było takiej nagonki, propagandy. Obejrzyj Wiadomości z poniedziałku po śmierci Adamowicza. Jasno przekaz popłynał że winna śmierci jest opozycja i Owsiak.

pax

0

Ad5
Nie sądzę aby się coś zmieniło. Sądzę, że będzie coraz gorzej. To był czlowiek prawdopodobnie chory psychicznie, ale ktoś mu powiedzial że za jego krzywdy odpowiada konkretna partia. Ktoś rozkręcił taką propagandę, język nienawiści, że osoba majaca problemy psychiczne wzięła to jako pewnik. Sąd był niezawisły ale zamachowiec wykrzyczal że to PO jest winna. Ktoś dokonał manipulacji i zrównal sądy z kliką, kastą i PO. Nie ma znaczenia że był sądzony gdy rządziła PO, bo 3 jego prośby o zwolnienie warunkowe były odrzucane za rządów PiS.
Moja selektywność polega na tym, że dostrzegam po jednej stronie antagonizowanie społeczeństwa czego jako naukowiec nie tak bardzo dostrzegam po drugiej. Oczywiście istnieje ale nie jest tak widoczne. Atakują się obie strony tu pełna racja, ale tylko jedna odwołuje się do najgorszych cech. Czyms innym mówienie o niekompetencji czy nawet nazwanie kogos idiotą, a czyms innym mówienie o Targowicy czy zdradzie narodu, ojczyzny. Jak ktoś zostanie nazwany idiotą to pomyslisz sobie że albo został ten ktos obrażony bo nie jest idiotą, albo się w duchu zgodzisz i stwierdzić że nim jest. Jak ktoś zostanie nazwany zdrajcą to bierzesz to do siebie bo zdrajca kogos zdradza, czyli zdradza Ciebie, Twoją ojczyznę, staje się Twoim wrogiem. Zdrajca działa na Twoją niekorzyść, zdradza Polskę więc nie jest Polakiem. Mam babcię, poczciwą staruszkę ponad 90-letnią, zwolenniczkę Radia Maryja i obecnej partii, ciągle słyszę o zdrajcach, żydowskiej platformie, komunistycznych sądach itd... takie poglady nie biora się z chorych umysłów ale są szerzone w mediach.
Były spory w polityce, były kłotnie, były nawet wyzwiska z kazdej strony, były naganne zachowania, ale nigdy nie było takiej sytuacji jaka jest obecnie, propagandy nienawiści do przeciwników politycznych.

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/jak-tvp-opowiadala-o-pawle-adamowiczu-analiza/hlfgq82

pax

0

Pisze teraz bo.... ze względu na ogrom pracy to niedziela czasem to jedyny czas który moge poświęcic rodzinie. Będę sie odnosił do akapitow.

ad1.

Jak mówiłem jest 30 lat po zakończeniu systemu komunistycznego. Prawie wszyscy politycy to okres który w czasie komuny mieli kilka-kilkanaście lat. tych starych ponad 60 letnich została garstka. Sądzę, że po liście Macierewicza i liscie Wildsteina wykazano wszystkich którzy w jakis sposob mogliby być związani z poprzednim ustrojem (wiele zakwalifikowano jako możliwy TW w przyszłości - bez jego wiedzy). Tych 60-latków już wielokrotnie prześwietlano. Zbiór zastrzeżony dotyczył głównie agentów. czy powinien być ujawniony w sposób pełny i oficjalny? Moim zdaniem nie. Dajmy przykład pracownika ambasadry Polski w kraju x, który za PRLu był agenrem naszych służb, a po zmianie władzy pozostał na placowce i dalej pozyskiwał informacje dla nas (tym razem nie słuzyły one Układowi Warszawskiemu ale NATO), pytanie czy mamy spalic naszego czynnego agenta, który nie działal bezpośrednio przeciwko opozycji ale był w służbach PRL? To nie tylko UB-SB, w wskład zbioru zastrzezonego włączono listy wojskowe.



Ad.2 Na temat kłótni PiS-PO znasz moje zdanie więc nie będe go powtarzał. Ja juz kilka late temu przepowiadałem, że przemoc polityczna w naszym kraju nastąpi, gdyż przemoc werbalna odwołuje się do odhumanizowania przeciwnika politycznego i jasno wskazuje na wroga ojczyzny i narodu.



Ad3.

Jarosław bronił doktorat z funkcjonowania ciał kolegialnych gdzie często odwolywał się do Lenina (Lech z tego co wiem pisał doktorat z prawa pracy). dzisiaj komunista jest wyzwiskiem i nie ma związku z poglądami. Społeczeństwo źle ocenia komunizm więc jak sie kogoś w ten sposób nazwie to wiadomo że chodzi o jego skompromitowanie. Poza tym w Polsce nigdy nie był komunizmu tylko socjalizm, ale słowo socjalista nie jest tak negatywne więc lepiej powyzywac od komunistów.



Ad4

Nie sądzę, aby to był problem. Karanie dzieci za grzechy ojców jest moim zdaniem bardzo niesprawiedliwe. Raczej obecnie jest to problem dla dzieci, które przez ojca/matke mogą mieć zamykane drzwi do kariery. Wielokrotnie wymieniano kadry na najwyższych szczeblach więc raczej nie jest to problem. Była ustawa o Słuzbie cywilnej czyli o urzędnikach w administracji rządowej, gdzie urzędnicy mieli byc apolityczni, mieli nie być związani z partiami, skończyć odpowiednie słudia a na kierownicze stanowiska miały być konkursy. Pierwsza ustawa którą zrobił obecny rząd była to nowelizacja tej ustawy likwidujaca konkursy a wprowadzajaca polityczne powołania i likwidujaca apolitycznośc gdzie czlonkowie partii moga być zatrudniani.

Mam przykład takich działań, gdzie mam znajomą która była dyrektorem departamentu w ministerstwie edukacji, tytuł doktora, nigdy nie była w żadnej partii, 6 języków, załatwiała negocjacje z UE dotyczące szkolnictwa, edukacji itd..., została zdegradowana na zastępcę dyrektora (a następnie została zwolnina) bo na jej miejsce zatrudniono kolegę Pani Szydło z gminy w której mieszka po technikum leśnym. Wątpię, aby dzisiaj chodziło o kontakty rodziców sprzed 30-40 lat, raczej same znajomości już obecnych z tej czy innej partii. O prawnikach podajesz sytuację conajmniej sprzed kilkunastu lat. Jest tak zrobiony świat, że dzieci prawników zostaja prawnikami, dzieci lekarzy lekarzami, wiele jest tego przyczyn, niekoniecznie od razu negatywnych.

pax

0

Nie pamiętam w ostatnich 5 meczach w których grał Nelson, aby zagrał choć 4 dobre, wertykalne piłki do Dembele. Współpraca Semedo-Dembele to mit. Wystarczy przeanalizować spotkania. Dembele jeszcze gra z Semedo ale odwrotnie juz tej gry nie ma.

pax

2

Dlaczego upadła lustracja? Każdy polityk kandydujacy do sejmu, senatu, wysoki urzędnik państwowy, sędzia, prokurator, adwokat, rektorzy uczelnii itd..., mają obowiązek złożenia oświadczenia dotyczacego współpracy ze służbami PRL i jest to weryfikowane przez IPN, działał sąd lustracyjny 1997-2007. IPN prowadzi badania nad aktami służb bezpieczeństwa od lat, więc nie da sie powiedzieć że ktoś zapomniał o badaniu działlności za PRLu.
"Komuna" upadła 30 lat temu, więc wątpie aby ktoś "nowy" ze starego układu, nie zweryfikowany wcześniej pchał się do polityki w wieku 60-80 lat. Dzisiaj wszyscy są świadomi i wszystko wiedzą o politykach - kto współpracował a kto nie.
Dalej jednak będę się trzymał swojego wywodu, że takie kwestie porusza głównie jedna strona - Adamowicz mimo, że działał w opozycji antykomunistycznej jako student był oskarżany w ubiegłym roku o szerzenie komunizmu, Jarosław mówił o tych co się z nim nie zgadzają że stoja tam gdzie stało ZOMO, o protestujących mówił: "Patrząc na twarze tych osób, to po pierwsze – to jest tylko domysł, ale obawiam się, że niektórzy z nich byli pracownikami dawnych organów bezpieczeństwa, z kolei też wydaje mi się, że widać tam troszkę twarzy osób specjalnej troski" lub "Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje".
Więc przyklejanie łatki że ktos jest komunista nie ma raczej związku z lustracja, czy byciem rzeczywiście komunistą a po prostu pejoratywnym określeniem drugiej osoby aby go zdyskredytować.
"Dzięki temu, nikt więcej nie miałby prawa właśnie się bawić w gierki słowne o układach, agentach, gorszym sorcie?" Jak mówię, określenie komunista obecnie nie ma związku z działalnością w PRL to po prostu wyzwisko, więc nie doszukiwałbym się tutaj, że z skonczylo by się mowa o gorszym sorcie. Jak ktos chce kogoś zwyzywać to lustracja nie jest potrzebna.

pax

3

To wyprowadź mine z błędu. Wskaż 20-30 wypowiedzi Tuska o przeciwnikach politycznych które mozna uznać za pogardliwe i dzielące społeczeństwo na prawdziwych Polaków i zdrajcow ojczyzny. Potem przerobim,y pomniejszych polityków dwóch stron.

pax

3

Powiem tak, zajmuje się badaniem takich zjawisk jak ekstremizm, przemoc polityczna od dawna. Obserwuje scenę polityczna od lat ze względu nie na sympatie czy antypatie ale również z powodow naukowych.
Jedna strona używa pewnych haseł które mają inne znaczenia, nie chodzi o o to że ktos jest niewłaściwy na swoim stanowisku, że się nie sprawdza, że jest partaczem, że słabym, fatalnym prezydentem/ministrem itd... To nie działa na społeczeństwo w sposób podświadomy.
Tylko jedna partia wyciąga najgorsze nieuzasadnione oskarżenia - o zdradę narodu, o agenturalność, o bycie niePolakiem, o walkę z polskością, tworzy atmosferę pogardy dla przeciwników politycznych. Jeszcze nigdy nie było takiej sytuacji że wieszano postaci polityków na szubienicach, nigdy nie było takiego wzrostu aktywności środowisk faszystowskich itd...

pax

3

Hmmm nieprawdziwą tezę?

Możemy zawsze się wylicytowywać. Możemy podać wypowiedzi prominentnych polityków jednej i drugiej partii powiedzmy z ostatnich 5-10 lat. Zobaczymy kto uzbiera ich więcej. Ja podam Kaczyńskiego Ty Tuska potem ministrów. Sprawdzimy czy teza jest nieprawdziwa.

Ciekawe ile znajdziesz oskarżeń o zdradę i bycie niePolakiem.

Nie piszę, że nie było "głupich" jak nazwałeś wypowiedzi z drugiej strony, ale że były to incydenty, gdyż jedna tylko partia jako modus operandi uprawia politykę przez wzbudzanie atmosfery wrogości i dzielenie społeczeństwa.

pax

4

Wielomiesięczne wyzwiska wobec Adamowicza które serwowała TVP i hejt polityków jednej partii wobec prezydenta Gdańska był na porządku dziennym. Teraz pokazywanie tej mowy nienawiści ma być niewłaściwe. To przechodzenie w obojetność nad przemocą (werbalną) która zmieniła się na przemoc fizyczną.

pax

6

Najlepiej udawać że nic się nie stało.

pax

1

Po Smoleńsku wszyscy byli wstrząśnięci i wszyscy wspólczuli. Problem wokół Smoleńska się zrobił gdy zaczęto obarczać winą Tuska i mowić o zdradzie, ze Smoleńska uczyniono religie i co miesiąc robiono pokazy nienawiści nad pamięcią o tych którzy zgineli.

Chory koleś go zadźgał ale skąd wiedział kogo ma zadźgać, kto mu wskazał że za jego krzywdy odpowiada Platforma Obywatelska, kto mu wskazał że Platforma Obywatelska jest odpowiedzialna za jego wyrok sądowy bo sądy i Platforma to jeden układ, klika, zaprzaństwo, zdrada narodowa?

Piszesz, że mowa nienawiści to obarczanie winą innych - kto obarczał Adamowicza że jest odpowiedzialny za Amber Gold, za złodziejstwo, nazywał komunistą, nazywał faszystą ?

pax

2

Nie widzisz propagandy i mowy nienawiści za którą jest odpowiedzialny PiS?
Nie widzisz wiadomości pełnych nienawiści do wszystkich inaczej myślących? Możesz mnie nazywać debilem, ale mowa nienawiści dała zbrodniczy efekt w tym przypadku.

pax

2

Mogłeś obejrzeć poniedziałkowe wiadomości zobaczyłbyś jak ustawiony był news dotyczący śmierci Adamowicza i wskazanie Owsiaka i opozycji jako winnych. Mimo że to PiS głównie posługuje się mową nienawiści i rozkręcił spiralę przemocy słownej, Kaczyński wraz z Wiadomościami ponad 30 krotnie atakowali Adamowicza personalnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?