pax

2

Nie rozumiem jak można kłamać w komentarzu i wprowadzić spiny pokazujac, że ktokolwiek faworyzuje Roberto (jest raczej odwrotnie). Pisać bzdury, że Roberto stał w miejscu co jest kłamstwem, pisac że Roberto jest odpowiedzialny za dośrodkowanie doskonale wiedząc, że indywidualnie krył osobe dośrodkowujacą Pique a Roberto krył innego zawodnika, bo jedynie wrócić ewentualnie asekurując Pique gdyby ten został minięty dryblingiem.
Nie sądziłem, że analiza meczu może zburzyć komuś świat. wystarczy napisać że Roberto był lepszy, że wracał do obrony czego nie zrobił Semedo przy drugiej bramce (nie po raz pierwszy Nelsonowi nie chce się wracać). Semedo dodatkowo zawalił pierwszą nie kryjąc nikogo, jakby go wogóle w polu karnym nie było, nie krył zawodnika na środku, nie przeciął podania, nie krył strzelca bramki. I już świat sie zawalił.
Zgadzam się, że Roberto gra słabo, ale jest najlepszym zawodnikiem na tej pozycji w Barcelonie obecnie. Nie ma głupich strat we własnym polu karnym jak i na własnej połowie jak Semedo, nie zostawia wolnej przestrzeni i przedewszystkim nie dopuszcza do tylu dosrodkowań. Wolę nie mówić, że ktos jest faworyzowany przez redakcję, bo redakcja bardzo tego nie lubi, ale jak ktoś zawala pierwszą bramkę, przy drugiej nie wraca, kiwa się ze stratą we wałsnym polu karnym, źle się ustawia przez co dostaje reprymendę od Arthura, traci na własnej połowie i daje seryjnie dośrodkowywać i dostaje ocenę przecietną to mówi samo za siebie.

pax

1

Mozna różnie zinterpretować :)
Poza tym, nie rozumiem, co Twój wpis miał znaczyć? Cenzurę? Jesli się nie zgadzasz z moją opinią na temat jego gry w tym meczu to mogłeś przejść do merytorycznej dyskusji i podważyć moją opinię. Ty wolałeś to ominąć a jedynie wyraziłeś zdanie abym zamilkł. Co więc miał na celu Twój wpis?

pax

1

Semedo zawala pierwsza bramkę, przy drugiej nie wraca, traci głupią kiwką w własnym polu karnym, odpuszcza krycie, straty na własnej połowie, daje dosrodkowywać seryjnie, w ustawieniu koledzy z drużyny po 1,5 roku spędzonym w Barcelonie musza mu podpowiadać ustawienie, w ofensywie słabiutko a tutaj że to był to conajmniej przecietny mecz. Jesli zawsze dostaje takie oceny (a dostaje) a w opisach pomija się ważne aspekty (a pomija) to potem nie ma się co dziwić, że ma zapatrzonych fanów, którzy potem komentują że zagrał świetnie i był najlepszym obrońcą. To nie jest tak, że opinie na temat zawodników na rambli sa w oderwaniu od ocen, jedno drugie nakręca :)

pax

0

Napisz co mi sie stara wytłumaczyć? Konkretnie.

pax

2

OK, to przeanalizujemy to co piszesz.
Druga bramka. Wszysko było ok, raz piszesz że boczny obrońca gdy przeciwnicy atakują nie musi wracać, a w drugiej że nie ma sensu aby wracał. Bramka padła z jego sektora boiska, więc czy był sens czy nie, daje Tobie do przemyslenia. Roberto wrócił i zablokował strzał a mial taką samą odległość jak Semedo.
Pierwsza bramka. Semedo nikogo nie krył. Poszedł do krycia zawodnika wchodzącego na środek i zostawił późniejszego strzelca bramki. Gdyby go pokrył nie miałbym pretensji, wybrał zawodnika, zrobił swoje było dwóch nie mogł kryc obu - trudno. On jednak jedynie poszedł w stronę a nie pokrył, był trzy metry od tego zawodnika, poza tym z tyłu, więc jak miałby uniemożliwość mu oddanie strzału? Nie krył nikogo - źle wybrał, bo poszedł do interwencji na którą nie miał szans a zostawił drugiego którego mógł spokojnie pokryć.

pax

2

Jak rozumiem wym,yslasz sytuacje aby dopasować ją pod swoją hipotezę.
Czemu piszesz że ktos tu jest zakochany w Roberto? Ktos się zdeklarował? Wyznał miłość?
Czemu nie czytasz ze zrozumieniem. Ja napisałem że Roberto zagrał słabo a Ty odpisujesz, że nikt nie widzi słabych meczów Roberto. Hmmmm
Chłopie, to rozumiem poszukiwanie mojego rodowodu w stanie chłopskim, niech Ci będzie :)
Tak, ta taktyka jest stosowana od lat i o tym pisałem, wystarczy czytać ze zrozumieniem, Barcelona stosuje wtedy tzw. pzresuniętą obronę, jesli w bocznym sektorze pojawia się dwóch zawodników przeciwnika jednego kryje boczny obrońca a drugiego przewaznie stoper, gdyż linia pomocy wtedy nie nadąża z asekuracją. Wtedy następuje przesunięcie. Roberto krył jednego zawodnika, Pique drugiego, Pique nie upilnował, ale rozumiem że wina Roberto, hahaha. Co robi wtedy zawodnik z przeciwległego sektora - ma przeważnie sam do obstawienia 2 a czasem 3 przeciwników. Decyduje się na krycie jednego - często tego najbliżej bramki. Semedo w tym przypadku podjął fatalną decyzję odpuścił tego z tyłu i poszedl do spóźnionej interwencji do tego wchodzacego na środek skutek był taki że nie krył nikogo i nie przeciał podania.
Druga bramka i znowu podanie, w wcześniejszym poście juz ustalileś że był to jednak strzał, ale mieszasz. Każdy zawodnik mając pół metra wolnej przestrzeni odda strzał, ale jeśli obrońca jest dobrze ustawiony to ten strzał zblokuje i tak się stało. Wrócił 50 metrów, zajął pozycje i zblokował strzał, co zrobił Semedo - nie wrócił a bramka padła z jego sektora.

pax

0

Statystyki nie pokazują wszystkiego. Pytanie dlaczego w tym meczu Lenglet ma wyższą ocenę i wydawał się solidniejszy od Pique mimo że statystyki pokazują zupełnie coś innego - więcej strat i mniej odbiorów.
Dlatego że nie podałes wszystkich statystyk - np. ilość dośrodkowań z bocznych sektorów, ilość strat na własnej połowie czy we własnym polu karnym. Statystki nie uchwycą braków powrotu do obrony czy złego ustawiania się. Jesli Roberto swoim dobrym ustawieniem się zamyka korytarz podania to wiadomo, że piłka nie pójdzie w tamten sektor, jeżeli Semedo się źle ustawi to takie piłki pójdą. Jeżeli pojdą 4 piłki i on zneutralizuje dwie to mma dwie interwencje w obronie do statystyk, tylko w pozostałych dwóch przypadkach poszły groźne wrzutki, ale tego już nie ma w statystykach. Semedo częściej prokuruje groźne sytuacje. Broni za wysoko robiąc dziurę na swojej stronie. Problem z Semedo jest że rzadziej jest aktywny w ofensywie, ale jak juz przejdzie to nie wraca.

pax

0

z rozpędu :) dzięki

pax

0

Ekspertem nie jestem, po prostu oceniam i analizuję po swojemu bez osobistych sympatii i antypatii.
Może jak znajdę czas to coś takiego zrobie z pomocnikami, ale raczej w lutym.
pozdrawiam

pax

0

Jakoś dzisiaj się złozyło że miałem więcej czasu :)
Chyba byłeś mądrzejszy odemnie, ja straciłem czas na odpisywanie na komentarze, gdyby jeszcze były merytoryczne a nie jedynie personalne. Nie wiem czemu od kilku miesięcy zrozbił się taki poziom, że dyskusję na argumenty ze świecą szukać.

pax

0

delikatnie powiedziawszym mocno średnim.

pax

0

W porządku, może nie doczekam dziś to przeczytam jutro. Wymienimy się komentarzami :)

pax

0

Przeciez wystarczy napisac kontrargumenty. Jaką krucjatę? Wystarczy, że napiszę że ktoś zagrał słaby mecz to już prowadzi się krucjatę przeciwko komuś ?

pax

0

Jak zauważyłeś mało jest merytorycznych komentarzy. Staram się odpisywac na każdy, ale lubię dyskusję więc cenię sobie dyskutantów z którymi moge powymieniac się argumentami.

pax

0

Problem jest taki, że oglądasz skrót który nie pokazuje sytuacji jaka była 3-4 sekundy wcześnij. W sytuacji z 7:55 czyli z 48:12 popatrz te właśnie 3-4 sekundy wczesnij. Pique przesunął się do środka i on krył tego zawodnika który został złapany na spalonym, nie zdążył się wycofać. W sytuacji bramkowej znowu popatrz te 5-6 sekund wczesnij. Roberto i Pique podzielili sie kryciem i każdy odpowiadał za jednego zawodnika, Roberto sie wrócił za swoim, w chwili gdy temten się wycofał bliżej środka Roberto odpuścil krycie wracając się do asekuracji Pique. Nie mogł nic zrobić przy wrzutce, conajwyżej byłby następną instancja gdyby Pique został minięty dryblingiem.
Obejrzyj te sytuacje w całości.
https://www.fullmatchesandshows.com/2019/01/23/sevilla-vs-barcelona-highlights-full-match-video-copa/#2
(mogą być jakies reklamy na poczatku)
Sytaucja z Semedo-Arthurem to raczej nie Arthur gubi krycie, Po prostu Semedo podbiega do drugiej linii wyręczając niepotrzebnie Arthura a Brazylijczyk nie jest w stanie zająć opuszczonej pozycji Portugalczyka. Popatrz na zachowanie Arthura w 19:42, gdy ręką pokazuje Semedo gdzie ma być i kogo kryć a nie pchać się do drugiej linii defensywy bo zostawia dziurę.
Do sytuacji z Roberto szkoda, że nie ma tam pokazanej minuty kiedy to było, wygląda na niepotrzebne za wysokie wyjście do presingu, mimo asekuracji Pique i Rakiticia, co spowodowało lukę.

pax

1

Czy słowo schodzi do zawodnika jest tożsame z kryje zawodnika? Bo zadałem proste pytanie, kogo kryje Semedo przy pierwszej bramce? Bo nie kryje zawodnika, po pierwsze jest 3 metry za nim po drugie, nie kryje się od piłki a nie będąc z tyłu. Więc kogo krył?

Widzisz, już coś zrozumialeś, zobaczyłeś powtórkę i sobie uświadomiłeś że się pomyliłeś i zmienila sie wersja już nie dośrodkowanie a jednak strzał. Strzał który został zablokowany, Roberto zasłonil światło bramki, więc co z tego że strzał został oddany, skoro obrońca uniemozliwil jego celne oddanie.

czekam na dalsze komentarze....:)
Może zrozumiesz swój błąd z Semedo przy pierwszej bramce.

pax

0

O i zaczynaja się wyzwiska. Wystarczy napisać że ktoś zagrał słabo i podac argumentację i już zaczynają się osobiste komentarze. Napiszesz coś na temat, czy tylko ja bohaterem bohaterem Twojego wpisu?

pax

1

Świetny komentarz, pełen argumentów, dopisze do moich ulubionych :)

pax

0

Ale ja z nim nie jestem. Wolę kobiety. Nie będę z nim kończył bo nic z nim nie zaczynałem. Jesli jesteś zainteresowany coś z nim zacząć, to śmiało.

A jesli chcesz coś napisać, skomentować, to nie lepiej coś merytorycznie napisać?

pax

0

fajnie, że się chcesz tak pobawić, wiem jak to jest :) Będzie jeszcze analiza czy tylko relacja?

pax

1

Uwielbiam jak ktoś nie odpowiada na proste pytanie ale drugiego atakuje i pisze że nie ma pojęcia i wypisuje brednie. Napisz co zrobił Semedo przy pierwszej bramce? Kogo krył? Roberto był zbyt daleko? A gdzie był Semedo? Do obrony startowali z takiej samej odległości od bramki, jeden pobiegł, drugiemu sie nie chciało. Popatrz na pwtórke i sprawdz, że to był strzał idący w światło bramki, a Roberto go zablokował i poszedł rykoszet.

pax

1

Miał dwóch atakujących? To napisz którego z nich krył? Kolejny świetny argument.

pax

1

Rozumiem, że boczny obrońca gdy przeciwnicy atakują nie ma sensu wracac bo są jeszcze stoperzy. Świetny argument. Może zagramy systemem 2-4-4, na obronie wystarcza stoperzy przecież.

pax

3

Norma. NIe będe czytał, ale wiem że nie masz racji. Świetne własne zdanie. Gratuluję.
Nawet nie potrafisz odpowiedzieć na dwa proste pytania.
Odpowiem Ci gdzie był Roberto przy drugiej bramce. Wrócil się 50 metrów sprintem na własne pole karne, odwqrócil sie i podbiegł do zawodnika a następnie zablokował jego strzał, rykoszet który powinien być skasowany przez stoperów, Cillesena czy nawet Semedo skasowany nie został. Gdzie był Semedo jak padła druga bramka?

pax

0

Świadczy może jedynie o próbie uświadomienia userom aby zaczeli myśleć oceniając a nie szli za ogólna tendencją na Rambli. Nie mam żadnych uprzedzeń co do Semedo, nigdy nei miałem w stosunku do jakiegokolwiek piłkarza. dzisiejsza nie jest rzetelna? To wskaż te nierzetelności, bo pisanie że nie da się zestawić zawodnika grajacego na PO i LO jest dziwne. Jest z góry założona tezą że jednemu trzeba dać fory przy ocenianiu. Jego błędy wynikały głownie nie z pozycji które musiał zajmować ale chociażby z braku chęci do powrotów, czy strat w własnym polu karnym.

Nie widziałeś, bo jestes relatywnie niedługo na portalu. Jestem osobą, która prawie nigdy nie szła z prądem rambli (wcześniej jej nie było, były komentarze pod artykułami). Jako prawie jedyny broniłem Alvesa gdy był wyśmiewany i krytykowany za wszystko, gdy Ivan był uwielbiany ja go krytykowałem, gdy teraz jest krytykowany ja go bronię, podobnie było z Mascherano - kiedyś go bardzo krytykowałem a potem bardzo broniłem, podobnie nawet z Iniesta gdy jako jedyny wskazywałem na obniżke formy 3-4 lata temu, potem znów go wychwalałem, podobnie z Gomesem, gdy go wychwalałem gdy wiekszość atakowało, podobnie z Albą którego często krytykowałem a potem często broniłem. Zawsze staram sie oceniac grę, przeważnie gre w jednym spotka niu, bardzo rzadko tak jak tu stwierdzam, tak jak tu pisałem, że ktos gra słabo w dłuższym okresie. Niestety Semedo nie gar dobrze. Wymień 3-4 bardzo dobre spotkania Semedo w tym sezonie.

To, że umieszczam ścianę analizy Roberto i Semedo tzn. z założenia uważasz, że jest to niewłaściwe.

Nigdy nie powiedziałem że nie lubie Semedo, bo tak nie jest, po prostu oceniam jego grę i staram sie robić to obiektywnie (chociaz to jest moja subiektywna ocena). Za ostatni jego mecz go wychwalałem. NIe podążam za większościa userów, bo już wiekszość zawodników, trener, sztab szkoleniowy i zarząd byliby dawno zwolnieni. Zauważ, że w ocenie nie dodaję i nie pomijam niczego, czy to Roberto czy Semedo.

Zauważ, że pod moimi analizami, ocenami, nie ma merytorycznej dyskusji tylko komentarze typu : kampania anty-semedo, semedo super-Rberto sprzedać, ale nie ma argumentów.

pax

1

Rozumiem, że pewien mit może zderzyc się z rzeczywistością. A dla niektórych byłoby to ciężkie do przeżycia.

pax

1

tzn. uważasz że jak sie gra na lewej stronie to nie trzeba wracac do obrony, albo mozna tracic piłkę w wlasnym polu karnym po bezsensownej próbie kiwki? I to jest wynik strony na której sie gra?



On na prawej stronie robi takie same błędy. Zagrał jeden dobry mecz od kilku miesięcy (przedostatni w PK)

Co tzn. kampania anty-Semedo? Rozumiem, ze jak napiszę tak jak grał a nie tak sobie wyobrażasz jak grał to jest kampania anty-Semedo.

pax

0

Co robi Roberto przy drugiej ??
Popatrz co robi Semedo przy pierwszej i drugiej bramce??

Na wszystko masz odpowiedż w moich dłuższych komentarzach przy opisie ich gry.

pax

0

Piszesz caly wywód oceniając bez tego o czym rozmawialiśmy jak piszesz wcześniej, dzisiaj piszesz że nie jest słabszy - tego nie da się odseparować. Jednak pomijasz te kwestie zachowania się przy bramkach. Czy zeszło z niego powietrze, odcięło mu tlen? Wątpie, on ma tak w każdym meczu. Po prostu wraca sobie truchtem. Nawet przy tym powrocie był moment, jak przekraczał linię środkową włączył wyższy bieg, by widząc że mamy przewagę i pewnie akcję uda się zneutralizować odpuścił.
Co do opuszczenia drużyny przez Roberto, to możesz mieć takie zdanie, ja akurat tutaj nie mam wyrobionej opinii. Jednak wątpię, aby Roberto w najbliższych latach odszedł, ostatni wychowanek który załapał się do skladu i zdeklarowany barcelonista, wątpię aby chciał gdziekolwiek przejść.

pax

6

Czemu obrażasz pisząc hejter to po pierwsze. Po drugie napisz coś merytorycznie, potwierdz argumentami swoją hipotezę odnośnie zawodników. Bez tego stajesz się osobą jedynie wyzywającą dla wyzywania - sam napisałeś jak taką osobę można nazwać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?