pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
NIe rozumiem czemu takie chamstwo. Odpowiedz mu merytorycznie a nie w taki sposób. pokazujesz jedynie poziom wypowiedzi
4
Tak, tak. Widzę że nie potrafisz żyć beze mnie. Zdjęcie masz nad łóżkiem i rubaszne myśli gdy słyszysz nick pax :))
2
Oceniam zawodników tak jak grają. Jak grają słabo to piszę że zagrali słabo, jak zagrają dobrze to też to piszę. Widzę że szukamy dziury w całym. Nie oceniam ze względu na upodobania a tylko i wyłącznie ze względu na rzeczywistosta grę
Zawsze mogłeś się dołączyć do dyskusji pod ocenami.
Ty jednak wolisz pisać na mój temat za moimi plecami. Trochę to słabe
0
Niestety jestem w pracy i nie mam jak obejrzeć. Cieszy mnie gol Semedo. Oby się przełamał na lepszą grę. Teraz pewnie będzie - zamknął gęby hejterom - haha.
0
Wpływy mafijne były jednak do konca rządów Batisty. Oczywiście oficjalnie były przez Batistę negowane - choćby sprawa Szczęściarza, który po naciskach rządu USA musiał jednak opuścić Kubę kilka lat wcześniej.
Ten 1953 czyli szturm z garstką ochotników na koszary Moncada niczego nie zmienił, Batista mocno się trzymał władzy. Dopiero potem plotka o nibyśmierci Castro, korupcja a tak naprawdę zapowiedzi reformy rolnej gdy już Fidel, Raul i Che wylądowali w Sierra Maestra stworzyły podwaliny pod rewolucję. NIe pisałem o prosperity a jedynie o tym że jeszcze do końca rządow Batisty były obecne interesy mafijne.
2
Jak widzisz, przeczytałem Twoja opinię co do jednego i drugiego niewiele się różnimy. Słaby i słabszy w tym spotkaniu. Ja zwrociłem uwage nie tylko na tą stratę Semedo we własnym polu karnym, ale że już Arthur pokazywał Semedo gdzie ma się ustawiać. Co do Roberto, może brak podstawy w ofensywie spowodował, że nic nie zagrał z przodu a wrzutki były wprost tragiczne.
Chciałbym, aby Semedo wypalił, ale niestety od półtora roku nie zawiele pokazał.
Moim zdaniem dobre podsumowanie. jak rozmawiałem w jednym z wątków z Ledsem to u Semedo było widac większy luz na lewej stronie w ofensywie, fakt że nosa za bardzo nie wystawiał za linię pomocy, ale oddal dwa strzały schodząc z boku na środek (pomijam ich jakoś), na prawą nogę, a nie pamiętam kiedy on strzelał z dystanu a kiedy dwa razy w meczu.
Ja jeśli mi starczy czasu może wezmę na warsztat pomoc, lub chociaz jednego zawodnika z pomocy.
Zawsze oceniaj po swojemu, nie patrz na innych userów i na oceny redakcji, jak pokażesz prawdziwy obraz gry jakiegoś zawodnika, który może się komuś niespodobać to inni będę Cię doceniać.
Obecnie jest tak, że raczej merytoryczna dyskusja zeszła na plan dalszy, a szkoda :))
9
Po prostu go szykuje na ważniejsze w tym momencie starcie w PK.
Nie rozumiem jednego, ja nie mam nic do Semedo, jak gra każdy widzi. Nie rozumiem tego ciągłego bezpodstawnego wypisywania negatywnych komentarzy pod Roberto. Ja bym się cieszył na Twoim miejscu z gry Semedo, Ty natomiast cieszysz się że nie gra Roberto. To nie jest to samo.
2
Może teraz mniej studniuwek, a by się matóra udała ?
A zdjęcie obrobione :)
4
Sezon wcześniej on chciał zostac i miec umowę 2+1 a zarząd nie chciał. Lucho bardzo chciał, aby Alves został i jego raporty pokazywały, że był najbardziej pracowitym zawodnikiem. Barcelona miała bana na transfery a Dani mógł odejśc, ale chciał pomóc drużynie. Nikt z zarządu nie chciał z nim rozmawiać, on i jego agentka - była żona chcieli ruchu ze strony zarządu, ale zarząd nie chciał Daniego. Gdyby widział wsparcie klubu, to pewnie by zostal, zawsze powtarzał że świetnei sie czuje w Barcelonie i że jego dzieci chodzą tam do szkoły. Odszedł, gdy barcelonie skończył się ban.
2
I tak i nie. Miał pretensje że klub go źle potraktował, ogólnie miał na pieńku z częścia zarządu bo mowił co myślał. Tak jak oficjalnie powiedział co myśli na temat zarzadu gdy ten nie chciał przedłużyć umowy z Abidalem, po jego chorobie.
2
Za ten filmik zostalby zmieszany z błotem, powyzywany. Że sie nie przykłada, że nie skupia się na grze itd... Błazen byłoby najmilszym określeniem.
0
Tylko Semedo nikogo nie krył. Gdyby blokował tego zawodnika bliżej bramki, to ok. Po prostu nie dał rady kryć dwóch. On jednak nie krył nikogo i nie przeciwsłoneczne podania.
0
Być może tak było. Bo w środę lepiej ogarniał Roberto.
5
Tzn. ? Z Sevilla pierwsza bramka to wina Semedo, przy drugiej nie wrócił, do tego seryjnie dopuszczał do dośrodkowan. Pożyteczny on był, ale dla której drużyny ??
2
Raczej mógł, bo zważywszy na grę to powinien Roberto
3
Jak ma być najmocniejszy skład to powinien grać Roberto
14
Mają grać bez PO?
8
Fajny tekst. Ja lubie takie historyczne wstawki. Jednak rewolucja na Kubie to kilka lat później, 1953 to dopiero Ruch 26 lipca, potem aresztowanie, wyrok i "deportacja" Castro. Rewolucja to "Granma". Jednak mafijne interesy to pociagnąłbym jeszcze do 1959-1960. Castro nie był poczatkowo antyamerykański, dopiero po kryzysie cukrowym zwrócił sie do ZSRR o współpracę.
0
Akcja dwójkowa. Podanie do zawodnika robiącego zasłonę, gdy broniący mają problem czy dalej kryć każdy swego czy zmienić krycie, bo tego wymaga sytuacja. Zawodnik z piłką zostaje bez krycia - zawodnik, który robi zasłonę ma swojego kryjącego a kryjący zawodnika z piłką zatrzymuje sie na zasłonie. Wtedy jest ułamek sekundy w którym broniący mają problem, bo musi zostać zmienione krycie a zawodnik który zatrzymał się na zasłonie - przeważnie mniejszy (bo krył rozgrywajacego) jest zmuszony kryć centra lub PF i nie ma szans bo sama interwencja jest spóżniona gdyz wczesniej został na zasłonie (czasem w wyniku błędu w kryciu dwóch idzie do rozgrywajacego lub dwóch zostaje przy zawodniku robiącym zasłonę).
Tu masz najlepszą parę pickandrollowców w historii.
Stockton-Malone
A w kontekście Bostonu to Larry i Kevin Ci wytłumaczą.
0
"co ja tam wiem..."
sam to przyznałeś :)
0
Tylko tutaj była jeszcze moim zdaniem ta nadmierna agresja. Często się gwiżdże przy wślizgach czy nakładkach, nawet jeżeli najpierw trafi się w piłkę. Suarez ogólnie przegiął.
Zawsze możemy się w 10 tematach zgadzać i w 10 niezgadzać, na tym polega różnica zdań :)
0
Jesli to nie było wejście nakładką, to w jaki inny sposób mozna uderzać stopą (korkami) na tej wysokości, to nie bylo uderzenie podbiciem czy bokiem. suarez jak pisałem w piłke nie trafil a w przedramię, nawet nie w dłonie. Było to niebezpieczne wejście na pełnej prędkości, polecam zobaczyc powtórkę.
0
Widziałem kilka filmików, ale tutaj jest dokładnie pokazane, szczególnie kopnięcie w rękę z kamaery zza Luisa, dokładnie pokazane uderzenie w prawą rękę.
0
0
Ale nie w tej akcji, tu był faul
5
Chyba w legitymację....
Widzę, że zabolało troszkę. Nie wiem po co trollujesz, chcesz spin?
7
Bo Var sprawdza tylko wybrane kwestie takie jak n.p. spalone czy karne. Nie sprawdza wszystkich decyzji sędziego, jak sędzia czegoś nie widzi to nie zgłasza konsultacji do varu, a widocznie Var nie może we wszystkim wyręczać sędziego. Byłoby wtedy dwóch sędziów a nie jeden - jeden mówi żółta, a ten z varu - nie, nie, raczej czerwona.
7
"Zdaniem Iglesiasa Villanuevy nieodgwizdanie zagrania Suáreza nie było wyraźną pomyłką, dlatego nie zachodziła konieczność obejrzenia tej sytuacji przez sędziego głównego na stanowisku wideoweryfikacji. Do tej interpretacji przychylił się również CTA, dlatego uznał zachowanie arbitra VAR za poprawne".
Było cięzko stwierdzić to w kilku powtórkach, dopiero na spokojnie oglądając w zwolnionym tempie było widac faul, który dopiero w zwolnieniu widać że Suarez nie trafił w piłke tylko w prawa rękę bramkarza. Jednak wielokrotnie odgwizdywano faul, nie tyle za trafienie zawodnika co za niebezpieczne zagranie, wystarczy zobaczyć że Suarez na pełnej prędkości wchodzi nakładką, na szczęście nie miał wyprostowanej nogi.
Villenueva stwierdził, nie tyle że nie było faulu, co nie był on na tyle ewidentny że brak jego odgwizdania nie był wyraźną pomyłką.
1
Tak jak napisał ściach - dani. Był jeszcze taki piłkarz dawno temu - Luis Fernandes w PSG - później sprowadził Ronaldinho do Europy :)
Wymieniłbym jeszcze Pavla Nedveda
1
"Szczerze mówiąc nie jestem jego wielkim fanem, poniewaz zawsze grał dosyć przecietnie i raczej czesciej zdarzało mi się wytykać jego błędy niż chwalić".
Ja nie mam zawodników do których jestem pozytywnie lub negatywnie nastawiony (moze Leo:)). Staram się oceniać jak grają w danym momencie, nie kogo lubię a kogo nie.
"Semedo pokazał, że nawet na nie swojej pozycji może zagrać dobry mecz".
Ale kiedy ?? Bo raczej nie w środę.