pax

15

Semedo 7. Gdyby taki sam mecz jak Semedo rozegrał Alves dostałby 4, Roberto max 6, Nelson to jednak min. 8, bo to Nelson. Tak bywa, że nie zawsze wszyscy zawodnicy oceniani są i byli moim zdaniem sprawiedliwie. W tym meczu Nelson nie popełnił rażących błędów, nie był bezpośrednio winny utraty bramki, miał 6 dryblingów i 6 odbiorów, zablokował jeden strzał i to wystarczyło dla wielu aby dać mu tytuł zawodnika meczu. Mógłbym zadać pytanie, czy tak nisko zawiesił poprzeczkę, że wystarczy jeden mecz bez rażących błędów, aby piać z zachwytu? Był zawodnikiem z drugą ilością strat z pierwszego składu (redakcja jak zwykle o tym nie napisała), z czego kilka było na własnej połowie, z druga najniższą celnością podań (o tym tez cisza), w ofensywie zaledwie kilka razy się podłączył z czego dwie akcje można jakoś zapamiętać (ze złą decyzją i nieudanym dograniem do Suareza i nawinięciem Ramosa by potem niedokładnie podać do Leo, choć Luis był nieobstawiony), nie oddał w całym meczu strzału czy miałby chociażby jednego kluczowego dogrania (cisza o tym), można dodać jego truchtanie do obrony w kilku przypadkach (cisza bo jak można coś takiego napisać, przecież straci się na popularności), objeżdżany przez Viniciusa czy Bale (choć też im odbierał piłkę). Lubię Semedo jak każdego zawodnika Barcelony, cieszę się, że widać progres jego gry. Widać nad czym pracuje na treningach. Przez 4/5 spotkania trzymał ustawienie – to co w poprzednich spotkaniach kulało, tym razem było na dobrym poziomie, nie wychodził zbyt często do linii pomocy przy ataku pozycyjnym Realu zostawiając autostradę za sobą. To duży plus – choć od wejścia Bale sytuacja się zmieniła i jego odpuścił a Gareth w ciągu 2 minut zrobił 3 wrzutki z prawej strony, bo Nelson zapominał o obronie. Jednak widać plusy w jego ustawieniu, drugi plus to gra do przodu, nie chodzi o dryblingi bo oprócz dwóch akcji były raczej ucieczka spod pressingu na własnej połowie, czy rajdy – bo te nie kończyły się czymś efektywnym, ale o podania na skrzydle, nie oddawał piłkę od razu do tyłu ale szukał kolegów z przodu. Tak jak nie szła jego współpraca z Dembele (to Dembele posyłał piłki Semedo nie odwrotnie) tak tym razem grał pewniej i szukał Malcoma, Suareza a potem też Leo. To był dobry mecz Nelsona i nie można mieć większych obiekcji, ale zawodnik meczu, hmmm, nie pokazał nic wielkiego, ale to NELSINHO i ocena 8 – jak pisałem Alves byłby zjechany za brak jakiejkolwiek kreacji, brak powrotów i dopuszczanie do dośrodkowań, ale Nelson to nie Dani czy Roberto – tu się działa zgodnie z falą rambli. Jak Semedo będzie miał pierwszą asystę w lidze to braknie skali, a niektórzy będę upatrywać w nim głównego kandydata do złotego buta. Naprawdę umiar Panowie, cieszmy się z coraz lepszej gry Nelsona ale nie oszukujmy rzeczywistości. Ale konkrety:
Akcje defensywne na minus
2’ trudna piłka od Ter Stegena, złe przyjęcie i strata na własnej połowie
4’-strata na własnej połowie poprzez drybling
22’ minięty piłką, Pique zmuszony do asekuracji
40’ – kontra Realu, początkowo truchta do obrony, by im bardziej groźna akcja Realu tym w ogóle odpuścić sobie powrót
43’- przegrywa pojedynek z Viniciusem a następnie fauluje
66;- trucht do obrony
68’- zle podanie i strata na własnej połowie
86’- trzy wrzutki Bale z których dwie Nelson powinien zablokować
89’- znów daje wrzucac Bale’owi

Akcje defensywne na plus
2’ odbiór na własnej połowie
10’ – odbiór na Viniciusie
21’-dobry przechwyt
30’-dobry odbiór na połowie Realu
34’- dobre wybicie na aut
35’ - blokuje podanie
55’- dobre zblokowaine Viniciusa
65’- przechwyt w obronie
82’- wreszcie w tempo powrót do obrony i zablokowanie strzału Bale

Akcje ofensywne
10’ udzial w akcji ofensywnej, jest faulowany
16’ – dobry drybling, mija Viniciusa ale fatalnie podaje do Suareza
29’zle dogranie do Malcoma
38 – dobre przejście z defensywy do ofensywy, po niezłym biegu dogrywa do Suareza który traci
51- - złe podanie Semedo do Suareza
64 - dobra pilka na skrzydło do Vidala
83 – dobra akcja Leo-Nelson-Leo, Semedo dobrze wchodzi w pole karne i nawija Ramosa, potem niedokładnie dogrywa do Leo (Leo dostaje piłke po rykoszecie obrońcy), Suarez był lepiej ustawiony.

pax

0

Pique 7,5 – zawodnik meczu, MotM, MVP i wiele razy jeszcze w różnych odmianach. Pique dał popis spokoju, świetnego ustawiania i zaangażowania. Fakt, część winy utraty bramki spływa na niego i z negatywów dopuścił do jeszcze dwóch wrzutek, gdy musiał asekurowac bocznych obrońców. Jednak to co wyczyniał w obronie zasługuje na oklaski na stojąco – był środku obrony i asekurował obydwie strony, do tego często wychodził wyżej i tam rozgrywał lub odbierał. Zaczął od przechwytu w 1’ minucie by niedokładnie podać, w 13’ asekuruje lewą stronę i zalicza przechwyt, w tej samej minucie kontra Realu 3 na 1, tylko tym jednym był Pique, który świetnie blokuje strzał Viniciusa, kolejny zablokowany strzał Brazylijczyka w 18’, w 22’ Suarez ograny, Semedo minięty ale po co jest Pique – odbiór na Viniciusie, w 27’ uderza z główki po wrzutce Malcoma, 40’ strata Malcoma, kontra Realu, Semedo nie wraca, Busi ograny – ale jest nasza „Ściana” który wyjaśnia akcję wybiciem, 42’ wygrany pojedynek z Karimem, 44’ już jest po drugiej stronie, ale nie zdążył z asekuracją i dośrodkowanie z lewej strony, 66’- akcja Realu – świetny przechwyt, kolejny zablokowany strzał tym razem Krossa w 87’. Dobry mecz Gerarda, ustawiał obronę, wychodził spod pressingu. Tylko 3 straty i 9 odbiorów. Stary dobry Piqenbauer.

Lenglet 6,5 – Gdyby nie bramka, która obok Alby i częściowo Pique idzie na jego konto, to występ byłby bardzo dobry. Chociaż były pewne niedociągnięcia – np. 44’ minięty piłką, Co mi imponowało w grze Francuza – to niesamowite dokładne przerzuty, nie tylko w szerz boiska, ale długie wertykalne podania zapoczątkowujące akcje ofensywne, w tym akcję bramkową w 57’. W obronie też wykazywał się wieloma atutami. Zaliczył odbiory, przechwyty, wybicie i ogólnie interwencje w obronie w 2’, 42’ odbiór na Viniciusie, 80’ zablokowane podanie gdy Kross wygrał, pojedynek z Alba i Arthurem, 86’ wybicie w polu karnym. Świetne wertykalne podania i przerzuty do Alby 7’, 57’, do Busiego 19’, Malcoma 39’, 46’ Coutinho. Za akcję bramkową niestety obniżka do 6,5.

Alba 5,5 Najsłabszy z bloku defensywnego, w ofensywie mało efektywny w defensywie mało aktywny. Grał nierówno – świetne akcje defensywne (przejęcie głową 50’, przechwyt w 68’, przechwyt w 82’) przeplatał złymi interwencjami (78’minięty i idzie wrzutka, podobnie w 80’, w 87’ dośrodkowanie Carvahala przechodzi mu między nogami) i złym ustawieniem (30’). W ofensywie równie nierówno – więcej niedokładności niż pożytku (52’)(55’)(66’), jednak udział w akcji bramkowej podnosi mu ocenę. Plus podłączenie się do akcji w dobra piłka do Aleni w 76’, W 10’ dobrze wchodzi na skrzydło ale dośrodkowanie wzdłuż pola karnego nie przechodzi. W 14’ dobra kombinacyjna akcja Suarez-Alba-Suarez, ale Luis strata. Ocena dość przeciętna, występ ogólnie dobry, ale błąd przy bramce obniża mu ocenę.

pax

3

Zanim rozpocznę swoja analizę gry zawodników podzielę się kilkoma spostrzeżeniami. Kwestie ad personam zlewam, raczej czekam na jakąś konkretna, merytoryczna dyskusję. Ci którzy jechali za bramkę z Sevilla na Roberto teraz powinni się nie odzywać, gdyż wtedy uważali że Roberto zagrał słabo i jeszcze był winny pierwszej bramki, teraz dość podobna sytuacja była z Realem, ale wiadomo że jeden jest pupilkiem a drugi oskarżany o zło tego świata. Jak padła bramka? Semedo i Pique wymienili się kryciem (tak, że szybki Vinicius był u Pique a Semedo przejął Benzemę). Semedo daje wejśc i wyprzedzić się Karimowi i dogrywa spokojnie do Viniciusa który wrzuca w pole karne. W tej akcji moim zdaniem jeszcze pomoc a w szczególności Ivan powinni lepiej zagrać i zaatakować Benzemę. Potem wiadomo, Pique dopuszcza do wrzutki, Alba się mija z piłka i daje dokładnie podać, a Lenglet nie upilnował Lucasa, któremu daje wejść przed siebie. Nie winię tu Semedo, bo akcja powinna być skasowana przez Pique, Albę, Lengeta, jednak wskazuję, że Ci co atakowali Roberto powinni się zastanowić nad obiektywizmem i hejtem. Real odrobił zadanie domowe. Wystarczy kilka razy zmienic sie pozycjami by Barcelona nie wiedziała co jest grane. Tu wina jest tez linii pomocy. Real bronił ustawieniem 5-4-1, a czasami nawet 6-3-1, Barcelona 4-3-3 i często brakuje szerszej asekuracji pomocy.

pax

1

O to właśnie chodzi. Nikt tu nie ocenia zawodnika bz konkretnego spotkania. Tylko jak grał słabo przez większość sezonu to nawet jak zagra dobrze to będzie oceniany na podstawie poprzednich spotkań a nie dyspozycji w ostatnim meczu. Ivan zagrał gorzej, Arthur też miał straty kończące się kontrami Realu, a do tego grał mniej kreatywnie niż busquets.

pax

2

Busi grał bardzo dobrze do przodu, dawał najbardziej ofensywne piłki z wszystkich pomocników, dobrze wyprzedzał, miał może dwa błędy-trzy błędy. Przedstawie później swoja argumentację.

pax

0

Chyba inny, ja z Realem w CdR, a Ty ??

pax

5

Czyli za Arthura Vidal. Alenia niestety słaby mecz przeciwko Realowi. Ivan tez słabo, ale raczej jest nie do ruszenia w układance. Cieszy, że Busi zagrał bardzo dobre spotkanie i grał bardziej ofensywnie od Arthura, co niewielu zauważa.
Jesli Semedo przekona Valverde to Roberto może być probowany za Arthura ale watpię.
Teraz Busi-Ivan-Vidal, bo Coutinho za słabo broni, aby byc przesuniety do linii pomocy w 4-3-3, chyba że będzie 4-4-2. Wszystko się okaże :))

pax

0

NIe mówię że zgadzam sie z taka interpretacją, ale skoro ktos uważa, że gol idzie na jego konto, to może się warto zastanowić dlaczego tak sądzi. Wydaje mi się że chodzi o dwie mozliwości.
1. bramka pada po wrzutce z jego strony za która powinien być nominalnie odpowiedzialny - tak może bojan interpretuje sytuacje (nie mówię że jak tak interpretuje).
lub
2. Semedo kryje Karima, ktory go niestety mija i spokojnie dogrywa do Viniciusa. Jest to początek akcji bramkowej.

Nie mówię, że się zgadzam z taka interpretacja, ale tak sobie tłumaczę, gdzie ktos może szukac winy Nelsona.

pax

1

Zdązyłem przeanalizowac pierwsza połowę. Najgorszy Ivan i Suarez, najlepszy Pique, dobry Busi, słabo też Coutinho, bardzo przeciętny Alba, niezły Semedo (ale bez fajerwerków - tutaj jak Nelson nie zrobi babloa z miejsca jest MVP), Arthur dośc przeciętnie - lepiej w kreacji Busi (gra wertykalna) i nawet Lenglet (świetne przerzuty). Malcom aktywny ale mało efektywny (dobre wrzutki z stałych fragmentów).
Jak zdążę to zrobię analizę. wiem, że z uzytkownikami się nie zgodze w wielu kwestiach :))

pax

1

NIe rozumiem braku merytorycznego komentarza a za to wylew osobistej frustracji i braku kultury.

pax

0

Jak ktos zagra słabo to potrafie go krytycznie ocenić a jak dobrze to potrafie docenic jego grę. Nie oceniam bo kogos lubię, tylko jak gra. Semedo zagrał w kilku spotkaniach słabo to tak go oceniłem, jak zagra dobrze to go chwale.
Niektórym sie nie podoba, że oceniam jaka jest dyspozycja zawodnika w danym meczu a nie który jest bardziej lubiany na portalu :)

pax

0

Nie wiem, jak znajdę czas dzisiaj to przyjżę się uważniej całosci grze :)

pax

0

Mam nadzieję, że wykażesz się takim samym tekstem pod meczem z Realem. Gdzie bramka padła w identycznych warunkach jak ta z Sevillą. Tam winą obarczyłeś Roberto mimo że krył innego zawodnika a Pique przejął dosrodkowującego, tutaj jest podobnie, Semedo krył innego zawodnika a Pique przejął Viniciusa, dodatkowo Roberto jednak biegł do obrony.
Zobaczymy, czy jesteś w stanie zdobyć się na uczciowość i w prawie identycznej sytuacji jesteś w stanie uratowac swój honor, pisząc o Semedo to co napisałes o Roberto.

Ja w to nie wierzę, abyś to zrobił, wiem jaki poziom sie tu reprezentuje.
Hahahaha, każde kłamstwo, osobiste uprzedzenia ma krótkie nóżki :))

pax

0

Ale ten był dobry, więc jest za co chwalić. Nawet jeśli jest porównywany z wcześniejszymi słabszymi spotkaniami. Za dobre chwalić w złych wskazywac błędy :)

pax

7

Tego nie wiesz, bo Roberto nie grał. Ale jak widac, za każdą krytczną wiadomośc o Roberto tutaj dostaje się lajki mimo, że on nie jest nawet bohaterem newsa. ehhh kibice

pax

4

Tam gdzie być powinien ;D

nie rozumiem, przywoływania mnie, ale ok, jesli jestem tak ważny xd

pax

1

Nigdy nie szukam niczyich minusów. Po prostu opisuję grę zawodników, nie skupiając się czy kogos lubię czy nie. NIektórym to przeszkadza, że potrafie wykazac błędy czyjegoś ulubieńca.

pax

0

Tego nie wiemy. Wiemy, że Semedo zagrał ogólnie oceniając conajmniej dobre spotkanie. Jakby zagrał Roberto? Miały moze 2 asysty i bramke albo 4 kluczowe błędy doprowadzajace do utraty bramki. tego sie nie dowiemy.

pax

1

Hmmm
Moim zdaniem nie zostawił dziury. Poszedł za benzema a jego strefę asekurował Pique (był to wynik jak mówiłem wczesniej zamiany krycia). Semedo jednak dał wejśc Benzemie przed siebie i dograc do Viniciusa, potem stał bierny, kryjąc strefowo.
Z jednej strony mozna szukać, przyczyn bramki w jej początkowej fazie, ale główna winę ponosi jednak Alba i Lenglet.

pax

1

Nelson wrócił. Problem jest taki, że Real rozszyfrowal ustawienie Barcelony i robili typowego pickandrolla, zamieniali krycie benzemy i viniciusa. Pique wyszedl a semedo został, potem było odwrotnie i semedo przejal pozycję Pique a Gerard poszedł na pozycję Nelsona. Tu nie upatrywałbym winy Nelsona, może jednak mógł doskoczyć do Viniciusa wspomóc Pique (bo stał bardzo biernbie w polu karnym) bo Ivan zamknal podanie do Marcelo. W sumie w początkowej fazie akcji Ivan też mógł zrobić więcej.

pax

0

Może jak znajdę czas , zrobię oceny :)

pax

0

HAHAHA. Nie chowam się do jaskiń.

Nigdy nie podchodzę do zawodnika, że kogos lubie czy nie lubię. Oceniam konkretny mecz i konkretne zachowanie.

Jak ktoś gra dobrze to go chwalę, jak źle to wskazuję błędy. NIe podążam za polubieniami bo ktoś kogos lubi.

Zawodnik może zagrać 3 słabe mecze a potem dwa dobre. Dostanie trzy słabe oceny i dwie dobre a nie 5 dobrych bo go lubię.

ps. nie komentowałem też rewanzu z Sevillą gdzie Roberto strzelił bramkę.

pax

1

Tylko nikt jeszcze nie udowodnił, że się myliłem :)
A jak widać, starasz sie dowartościować, i zebrać polecenia.
Świetny poziom :)

pax

3

Jakoś nie widziałem merytorycznych komentarzy pod moimi wpisami. Tylko obrażać potrafisz, szkoda.

pax

2

Fajnie wiedzieć, że jestem czyimś ideolem. Piszesz o mnie komentarze, zdjęcia Ci nie wyślę, abys sobie nie dał przy łóżku. Bo jeszcze nie wiem, co będziesz robił patrząc na swojego idola :)

pax

5

Semedo gra bardzo dobrze w ofensywie. Trener Realu odrobił lekcje. Wszystkie akcje idą praktycznie naszą prawa stroną, bo albo Semedo nie ma na obronie, albo jest umiejętnie wyciągany, przy każdej akcji na PO znajduje się Pique. Semedo większość pojedynków wygrywa i chwała mu za to (pomijam sytuację z kartką). Jednak jego ustawienie wciąz pozostawia wiele do życzenia, przez co jego strefa jest jak autostrada. Są sytuacje w których bierze udział w akcjach ofensywnych i wtedy nie ma fizycznej możliwości zdążyć i to nie jest problem. Jednak problem jest gdy Real ma atak pozycyjny a Semedo biega w drugiej linii. Real broni przy ataku pozycyjnym Barcy 5-6 zawodnikami w linii obrony, a my 3!
Niestety najsłabszy jest dzisiaj atak, Coutinho i Suarez, do tego aktywny ale malo efektywny Malcom. I te straty Ivana i Busiego na własnej połowie ehhh
Najgorsze jest to że Real oprócz dobrej organizacji w obronie nic nie gra a my przegrywamy.

pax

0

Bo Cię zlinczują :)

pax

0

To Twoje zdanie. Oby Nelson udowadniał to w spotkaniach :)

pax

0

Widziałem.

pax

5

Ważne aby zagrał ten lepszy, nieważne który. Statystyki w meczach przeciwko Realowi co mówią ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?