pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ja lubie Semedo, tak jak każdego zawodnika Barcelony. Tylko staram się oceniac go obiektywnie. Czemu piszesz tendencyjne posty? Wskaż gdzie napisałem tendencyjny post?
2
Ci którzy tak to zinterpretowali to tak napisali a ja skomentowałem i wytłumaczyłem im że nie chodzi o dobrą a jedynie niezłą gre w pierwszej połowie. Więc nie widzę tu problemu. Trochę szukanie na siłe czegoś co nie zostało powiedziane
dobranoc
2
Ja odpowiem Ci w taki sposób i może wtedy zrozumiesz dlaczego czasem robię tak, że pewne rzeczy zamieszczam wcześniej niż artykuł ocenowy.
Kiedyś oceny redakcji mialy inną formę, tzn. nie było ocen użytkowników. Redakcja przedstawiała artykuł ocenowy, ale był taki haczyk (rzadko bo rzadko stosowany), że mogły sie one zmienic jesli userzy przedstawią dobra argumentację do zmiany (np. zauważyli coś na co nie zwróciła uwagi redakcja itd...). Ja czasem tez tak postepuję, zanim wypuszczę dłuższą analizę pod ocenami, daję pewne szczątkowe informacje, czasem kontrwersyjne (ale nie, że specjalnie), czekając na argumentacje. NIkt nie jest nieomylny, ja też :) Więc jeśli pisze że np. Semedo zagrał źle w obronie a ktos napisze że nie mam racji bo... i tu przedstawi swoje argumenty. Wtedy ja sie zastanowię, czy dobrze przeanalizowałem sytuację, czy dobre wnioski wyciagnąłem, popatrze na jakąś sytuacje z drugiej strony, dam szansę, aby ktos mnie przekonałem, że ja sie mylę a on ma racje. Dlatego nigdzie nie piszę, że tylko ja mam rację, najwyżej zachęcam do dyskusji, wymiany opinii, dyskusji merytorycznej. Mając pewne dodatkowe informacje, mam lepsza płaszczyzne do napisania swojej analizy pod artykułem ocenowym.
1
No właśnie nie, teraz wprowadzasz nadinterpretację. Skoro wyszukałeś wcześniejsze wiadomości dotyczące gry Coutinho to zauważyłeś, że w kilku miejscach wyraźnie dokonałem rozróżnienia między dobrą grą a jednie niezłą i klikukrotnie zwracałem na to uwagę, że niegdzie nie napisałem i nie uważam że zagrał dobrze.
Nigdzie nie napisałem, czy nawet nie sugerowałem że wyprawiał cuda, to raczej kolejna nadinterpretacja - wyliczyłem złe strony jego gry - pisałem o zmarnowanej setce, jego stratach czy złych wrzutkach - więc gdzie te cuda? Napisałem też, że dostzegam lepsze strony jego gry i głównie wymieniłem kwestie motoryczne, zgranie w czasie, klepki itd... Nie musisz podważać opinii o tym co napisałem sugerując rzeczy których tam nie ma. Wiesz jak piszę i wiesz, że jeśli coś napiszę to staram się obiektywnie podchodzić i wymieniać przy opisie gry złe i dobre strony jeśli takie są, u Cou takie zauważyłem, ale nie było ich na tyle aby napisac że dobrze zagrał.
Tyle
NIe obejrzałem jeszcze całego meczu - przyznaję, napisałem jedynie jego grę minuta po minucie z pierwszej połowy i ..... było wiele negatywnych komentarzy, ale ani jeden nie odnosił sie merytorycznie do mojego wpisu.
1
Nie napisałem, że zagrał dobry mecz, tyle że niezła pierwsza połowa oprócz zmarnowanej setki, 2 wrzutek i strat były tez plusy w jego grze, dobre klepki z Messim i Suarezem, dobrze odegrał w polu karnym do Leo ale ten zamiast strzelac zaczął kiwać, był nadaktywny w tym meczu. Miał minusy ale też dostrzegłem plusy, dlatego napisałem że nie był to dobry mecz (pierwsza polowa) ale zagrał nieźle - widziałem ostatnio gorsze jego spotkania. Tutaj fajnie wymieniał pozycje z Ivanem i naprzemiennie wychodzili sobie na skrzydło. Miał straty i ta zmarnowana setka, jednak dzisiaj widziałem progres w stosunku do tego co było.
O semedo w tym wątku w którym komentujesz wypisałem tylko sucha grę, a jedynie krótką analzę dalem poniżej - - semedo - super że bramka, oprócz tego najsłabszy z bloku defensywnego, złe krycie, złe ustawianie się, dopuszczanie do wrzutek, ale bardzo niebezpieczne dogrania na własnej połowie do zawodnikó Barcelony wsadzając ich na "miny".
napisz z czym się nie zgadzasz.
3
A może dlatego że nie zgadzają sie z Twoja opinią? Po meczu rozpoczałem dwa wątki - jeden ogólny Ivan, Cou, Busi, Nelson a drugi jedynie suchy opis pierwszej połowy Nelsona, nic więcej. Gdzie tu nahalność?
7
A czy wszystkim tak doradzasz? Jeśli ktoś dzisiaj chwalił Semedo, Messiego, Arthura a np. krytykowal Ivana, Coutinho, Busiego to też im piszesz, aby swoje teksty zostawili na post pod ocenami?
4
I widzisz, tak to jest komentarz dla komentarza, ale bez wartości merytorycznej.
Nigdzie nie napisałem że zagrał dobrze, wprost przeciwnie podkreślałem że tak nie było - więc po co kłamać?
Jeżeli wyliczam jakieś plusy i jakies minusy to wystarczy wskazać, że Twoim zdaniem było odwrotnie i je wskazać. Ty wolisz uciekac od polemiki bo jak twierdzisz, że nie ma ona sensu, gdyż .... może nie masz argumentów, a komentarz jest tylko po to aby coś napisać?
24
Jak zwykle profesjonalny komentarz, zmiażdżyłeś mnie swoimi argumentami, powaliłeś bystrościa i przenikliwością, zaanalizowałeś moją wypowiedź wielowymiarowo.
hmmmm, czy ja pisałem o Roberto??
Szkoda, że znów nie odniosłeś się do tekstu
0
MOżesz skomentować wątek gry defensywnej Semedo minuta po minucie ? Naprawdę uważasz, że jego gra defensywna była dobra? A ogólnie był zaraz po Messim najlepszy?
0
Jeśli ktoś twierdzi, że semedo gar dobrze w ofensywie to pokazuje że rozegrał juz 50 spotkań w LL i LM i nie ma asysty a dzisiaj pierwsza bramka.
Co do Coutinho dzisiaj został zdeptany w wiekszości komentarzy, ja nie wychwalałem jego gry, a jedynie napisałem że zagrał w pierwszej polowie nieźle, nie napisalem że dobrze, ale na słowo nieźle zawierałą się głównie jego aktywność i klepki z Messim i Suarezem. Nelson ma głównie zadania defensywne i z nimi sobie delikatnie mówić średnio radzi.
0
NIkt :)) Ja narazie tylko anpisałem że z bloku defensywnego był najsłabszy, nie pisałem nic o klapie :)
9
Nelson w pierwszej połowie
Gra defensywna w pierwszej połowie - minusy
1' - niepotrzebne wyjście do przodu, zostaje minięty piłką - asekuruje Vidal
1' - kolejne niepotrzebne wyjście do przodu, (złe ustawienie), spóźniony powrót - od 0:51-0:58 cała prawa strona odsłonięta, A4 w pełni przejezdna - gdyby nie Lenglet który zblokowal Stuaniego to sytuacja byłaby groźna bo już po prawej stronie wychodził Granell
2'- bardzo złe krycie, uciekł mu Valery, którego krył, odpuścił i nie byl w stanie dogonić, groźna wrzutka
6' - złe ustawienie, zawodnik wchodzi w jego strefę ale Nelson umiejętnie go wypycha
12’ przegrywa pojedynek na skrzydle, daje wejść i groźnie dośrodkować
18’ złe ustawienie, nie udane wyjście do pressingu, minięty piłką, groźna akcja, Pique wyjaśnia głową, Semedo wraca truchtem
23’ brak powrotu, asekuracja Pique
32’ dobry przechwyt, ale od razu strata Vidala, Nelson obserwuje rozwój wydarzeń ale nie wraca, zaczyna powrót gdy piłka jest na wysokości pola karnego, a on daleko.
36’ zamiast wybijać czeka aż zawodnik zabierze mu piłkę w polu karnym Barcelony, Portu zabiera mu piłkę i na szczęście próbuje wymusić rzut karny.
36’ wrzutka z jego strony, stoi 4 metry obok i czeka, zbyt bierna postawa
Słabo wychodzi spod pressingu, niejednokrotnie wrzucając kolegów z drużyny na minę swoimi podanimi
6' - przy pressingu na własnej połowie niebezpiecznie odgrywa do Vidala który jest pod pressingiem "wsadzając go na minę", strata Vidala
7'- przy pressingu kolejnego kolegę wsadza "na minę" nieodpowiedzilnie dogrywając na granice własnego pola karnego, tym razem Busi wychodzi spod pressingu.
15’- przy pressingu podaje do Busiego przed polem karnym, który ma dwóch zawodników „na karku”.
45’ złe podanie na wysokości własnego pola karnego, zostaje zablokowane – Ter Stegen zmuszony do interwencji
Gra obronna plusy
11’ główką czyści w polu karnym
16’- dobra walka z Ponsem i odbiór
32’ dobry przechwyt, ale od razu strata Vidala, Nelson obserwuje rozwój wydarzeń ale nie wraca, zaczyna powrót gdy piłka jest na wysokości pola karnego, a on daleko.
Narazie bez analizy, sucha relacja
2
Właśnie o to chodzi, że ja za chwilę pokaże na przykładach z minutami jego grę, a w odpowiedzi dostnę: "nie znasz się, ja sie znam i moim zdniem był najlepszy a ty jesteś hejter, a argumentów nie musze pokazywać bo ja mam rację i cała rambla za mną stoi". Czy o to chodzi ??
Wystarczyłoby napisać, pax, tu i tu sie mylisz, to nie tak, ale tego nie ma, przeewżnie sa wyzwiska, ale merytorycznej dyskusji nie ma
1
Mówie o pierwszej połowie. Whoscored nie analizuje błędów w ustawieniu, braku powrotów, czy ilości dopuszczonych wrzutek.
Ze mną jest taki problem, że pisze od lat, mam swoje zdanie ale jeszcze prawie nikt w dyskusji (nie w ogólnikach czy wyzwiskach) nie stwierdził że się mylę z oceną.
1
Mówiłem o fundamentalizmie, jak widać wyrywasz z kontekstu i świecisz szukajac lajków :)
1
Narazie mówiłem o pierwszej połowie, niezła to nie oznacza dobra, ale powiedzmy wyjściowa. Nie analizowałem jego gry tak aby pisac minuta po minucie, ale ogólnie obserwując mecz to trzeba stwierdzić, że się starał, wychodził do piłek, był aktywny, cały czas pod grą, kilka dobrych klepek z Messim i Suarezem, wymiennośc pozycji z Ivanem. Zmarnowana setka to kicha, ale idealnie wszedł w podanie aby nie spalić. Na minus dodatkowo wrzutki i straty przy podaniach. Ogólnie jak mówię nie był to dobry mecz, ale po prostu po pierwszej połowie niezły. Były plusy i minusy, na pewni nie przeszedł obok meczu.
0
Czemu utarł i komu utarł. Był krytykowany za słabe mecze to chyba dobrze, że jest oceniany sprawiedliwie. Dzisiaj fajnie że bramka, ale w defensywie w pierwszej połowie słabiutko, jutro przeanalizuję drugą połowę.
3
Obejrzałem bardzo dokładnie pierwszą polowę i moje wnioski z pierwszej połowy to (jak zwykle kontrowersyjne - hahaha):
- Niezła gra Coutinho - oprócz zmarnowanej setki i jednej straty w polu karnym przeciwnika ciągle pod gra, kilka rajdów, niezłe podania, dobre wyczucie gry, wiedział jak ma grać i gdzie być, w defensywie też obecny.
- Ivan - nieźle w ofensywie, wchodził na skrzydlo, średnio już z tamtąd dogrywał ale kilka sytuacji stworzył, w defensywie dość bierny, strata na własnej połowie
Busi - chyba najgorszy zawodnik w pierwszej połowie, jedynie nieźle wychodziło mu wychodzenie spod pressingu, kilka wielbłądów na własnej połowie zarówno w kryciu jak i stratach, powolny i nieprzewidujący.
- semedo - super że bramka, oprócz tego najsłabszy z bloku defensywnego, złe krycie, złe ustawianie się, dopuszczanie do wrzutek, ale bardzo niebezpieczne dogrania na własnej połowie do zawodnikó Barcelony wsadzając ich na "miny".
1
Był faul. Kontakt był. Przypatrz się - lewym piszczelem (ok 10 cm poniżej kolana) trącił prawą nogę na wysokości ścięgna achillesa. Tak ja to widze z tej kamery z link powyżej
3
Fajnie że strzelił bramkę, może uda mi sie jakoś wejść na wyższy poziom. Na razie przeanalizowałem pierwsze pół godziny i w defensywie z bloku obronnego był najsłabszy. A tak bym chciał go pochwalić.
0
Dzisiaj robię Semedo i trochę Ivana, moge następnym razem zrobic Busiego, bo nie mam czasu wracac kolejny raz i oglądac od pierwszej minuty. Ivan w ofensywie w pierwszych 10 minutach był chyba najlepszy (nie żartuję) ale w kolejnych już przygasl, potem dużo jakby bez gry i na stojąco, pressingu wogóle prawie nie stosował, raczej obstawiał strefę przy Albie. jak na niego niepokojąca strata w 15' na własnje połowie.
0
Ja będę szczery, dopiero analizuję od 20-30 minut i nie oglądałem na żywo i wiem, że znowu posypią się na mine gromy. Oglądałem narazie pierwsze 10 minut.
1' - niepotrzebne wyjście do przodu, zostaje minięty piłką - asekuruje Vidal
1' - kolejne niepotrzebne wyjście do przodu, (złe ustawienie), spóźninoy powrót - od 0:51-0:58 cała prawa strona odsłonięta, A4 w pelni przejezdna - gdyby nie Lenglet ktory zblokowal Stuaniego to sytuacja byłaby groźna bo już po prawej stronie wychodzil Granell
2'- bardzo złe krycie, uciekł mu Valery, którego krył, odpuścił i nie byl w stanie dogonić, groźna wrzutka
6' - przy pressingu na własnej połowie niebezpiecznie odgrywa do Vidala który jest pod pressingiem"wsadzając go na minę", strata Vidala
6' - złe ustawienie, zawodnik wchodzi w jego strefę ale Nelson umiejętnie go wypycha
7'- przy pressingu kolejnego kolegę wsadza "na minę" nieodpowiedzilnie dogrywając na granice własnego pola karnego, tym razem Busi wychodzi spod pressingu.
9'- dobre uderzenie w polu karnym i bramka
ps. możesz przyblizyć kiedy dokładnie było to wybicie głową w 2' ?? W 11" tak było :)
0
Jak przeanalizuję to powiem czy mocne "6" to za dużo mimo bramki czy za mało :)
0
jeśli coś zamieszcze to conajmniej po analizie połowy, teraz byłby lincz, hahahaha
0
A szkoda :)) ale ważne że się wyspałeś. Ja po pierwszych 5 minutach i lepiej narazie tego nie pisać :))
0
Ivan czy Nelson ??
1
Przyznam, że z powodu pracy nie mogłem oglądać na żywo. Wiem, że strzelił bramkę i ją widzialem. Jeśli ktoś chce wraz ze mną zaanalizować jego grę i jeszcze jednego dowolnego zawodnika to zapraszam (proponowałbym Ivana bo jest trudny do oceny). Chyba, że jednak ktos woli wypisywac niczym nie pokryte komentarze, że kogoś sprzedac bo jest słaby albo po nogach całować bo jest bożyszczem. Zapraszam do analizy. Ktoś chetny ??
0
No chyba nie mamy. Ty uciekasz od dyskusji, od jakichkolwiek argumentów. Piszesz że Twoim zdaniem nie było błędu Semedo nie dając jakichkolwiek argumentów, a jesli ktos nie zgadza się z Twoim barkiem argumentacji to uciekasz od rozmowy.
Do tego wmawiasz mi jakies uprzedzenia, znowu bez argumentacji. Bardzo słabe jest to co piszesz, powinieneś udowodnić mi gdzie się mylę, a nie jak tchórz uciekać od dyskusji, skoro zabrałes już w niej głos.
3
Przyznam, że z powodu pracy nie mogłem oglądać na żywo. Wiem, że strzelił bramkę i ją widzialem. Jeśli ktoś chce wraz ze mną zaanalizować jego grę i jeszcze jednego dowolnego zawodnika to zapraszam. Chyba, że jednak ktos woli wypisywac niczym nie pokryte komentarze, że kogoś sprzedac bo jest słaby albo po nogach całować bo jest bożyszczem. Zapraszam do analizy. Ktoś chetny ??