pax

1

Szkoda że tak późno trafił do nas. Nie błyszczał formą, kilka spotkań sie udało, ale to było zdecydowanie za mało. Po kontuzji na szczęście grał lepiej niż przed. Ogólnie nie pokazał w Barcelonie tego co w poprzednim klubie.

pax

0

Po kontuzji grał lepiej niż przed kontuzją. Że ludzie mają słabą pamięć.

pax

0

Tym bardziej doceniam jego ustawienie. Skoro jak było 11 na 11, a on źle się ustawiał i zostawiał autostradę, lub robił błędy w kryciu lub nie nadążal za urywającymi sie przeciwnikami, to gdy zrobiło się 11 na 10 to on zachowywał dyscyplinę taktyczną. Już od poczatku 2 połowy grał inaczej gdy jeszcze były pełne składy. W pierwszej w ciągu 1,5 pierwszej minuty miał 3 błędy w defensywie, w drugiej juz tak nie było - może miał w całej polowie tyle. Pewnie ta czerwona kartka inaczej ustawiła spotkanie, jednak jego sposób poruszania się, czy zajmowania przestrzeni sie zmienił. Przynajmniej dla mnie. Nie zmęczyłem się bo tak czy inaczej oglądałem na spokojnie drugą połowę.
Dla mnie ma jeszcze kilka rzeczy do poprawy i do udowodnienia, szczególnie gdy Roberto był kontuzjowany nie potrafił wykorzystać tej szansy.
Roberto to jednak inny typ (jesli rozpatrujemy go jako pomocnika) od Denisa ale od Rafinhy również, ale Arthura czy Ivana nie przeskoczy.
Mi osobiście się podoba rywalizacja na PO i nie podchodze do tego że wolę, aby grał ten czy ten. Wolę, aby grał lepszy w danym momencie.

pax

0

NIe będę rozpoczynał dyskusji na temat wrzutek Alvesa, było, minęło. Tylko powiem, ze robiłem dokładne zestawienia tych wrzutek i gdy był najbardziej wyzywany i co mecz wypominano mu stracanie gołębi z dachu stadionu to ludzie przecierali oczy, że dali się zmanipulować kilku negatywnie nastawionym do niego osobom. Pokazywałem po każdym meczu, kiedy i do kogo były kierowane wrzutki, które były celne, które wybili obrońcy itd..., że przez pół sezonu na kilkadziesiąt wrzutek miał jedynie 2-3 przestrzelone.

pax

0

Za kilka lat serwis bedzie działał, będą oceny i będzie trzeba ocenic następcę Leo na pozycji Leo :))) to dopiero przesiadka

pax

1

Fakt, że duzo, bo od lat analizowałem głównie grę bocznych obrońców. Przed chwila napisałem komentarz o Ivanie i Arthurze. Jest troszke niżej na Rambli :)

pax

1

tzn.?? wczoraj mówiłem że opisze jego grę, wczoraj zdążyłem jedynie pierwszą połowę, to dzisiaj dokończyłem. :)) Jedynie dokończyłem wczorajszy tekst.

pax

6

Semedo druga połowa w wczorajszym meczu w defensywie.



Tak, wolę Semedo z drugiej połowy, mimo że bramkę strzelił w pierwszej. Drugą zagrał zupełnie inaczej, inaczej się ustawiał, inaczej wchodził na pozycję, wracał praktycznie zawsze, grał bardzo uważnie. Tak jak mi ktoś wyliczył, że w pierwszej połowie podałem 14 jego ogólnie powiedziawszy błędów defensywnych, tak w drugiej może były dwa. Czy Valverde z nim rozmawiał w przerwie i dał wskazówki? Zmiana była zauważalna – przynajmniej dla mnie. Nie przechodził już do pomocy gry Barcelona broniła (zostawiając swoją strefę), ustawiał się w linii i czekał na przeciwnika, krył uważniej. Fakt faktem, że Girona przeprowadziła dużo mniej ataków w drugiej połowie, ale to tez pewnie wynik lepszego ustawiania się Nelsona. Wielu nie widzi, że dobre ustawienie daje gwarancję zmniejszenia akcji z obsadzonej strefy – dlatego w drugiej połowie Semedo, ma mniej błędów i mniej udanych akcji w defensywie – mimo, że nie widać tego w statystykach gra lepiej. Na minus chociażby 66’ i niezablokowanie wrzutki zawodnika którego krył, na plus np. zablokowanie strzału w 89. W drugiej połowie grał odważniej w ataku, początkowo niewiele z tego wychodziło 45-49’ kilka razy dostawał piłkę na skrzydło a za każdym razem wycofywał by w końcu, gdy po raz pierwszy chciał zagrać do przodu to podał do przeciwnika. Potem już było lepiej – mimo że przyblokowany to dobre wejście na skrzydło w 53’, w 58’ pokazał że brakuje mu pewności, świetnie wyszedł z wysokości swojego pola karnego na połowę przeciwnika – przebiegł z piłką ok. 50 metrów by się odwrócić i zacząć cofac bo nie miał pomysłu co dalej, faulowany przy linii środkowej, w 59’ dobre wypuszczenie Ivana na skrzydło, w 84’ – dobra akcja Roberto-Semedo. Tak jak pisałem, druga połowa dużo lepsza. Pewniejszy w obronie – poprawił każdy aspekt z pierwszej części, od ustawiania się, po powroty, w ofensywie jeszcze bez fajerwerków, ale oby w tym aspekcie z meczu na mecz, małymi kroczkami dawał co raz więcej. Oby te 45 minut było zwiastunem poprawy jakości w defensywie, a bramka z pierwszej połowy dodała pewności w ofensywie.

pax

1

Ivan ten mecz nie grał wreszcie jako półpivot, ale albo ŚP albo nawet OP, powinien mieć conajmniej asyste, bo to co dograł na nos do Leo i Suareza to powinna byc bramka, do tego niezły strzał w 78'.
Arthur jeszcze jak troszke bardziej odważniej będzie grał to będzie crackiem, ale niech te kółeczka kręci 40 metrów od bramki przeciwnika a nie od bramki Barcelony :))

pax

0

Można zarzucić bo gra nie polega na tym żeby ratować sytuację którą stworzył kolega z drużyny. W meczu z Sevilla zawalił i padła bramka. Nie rozumiem po prostu Twojego rozumowania. \
Jak jeden zawodnik zawali (nie pisze o Semedo tylko ogólnie) 10 akcji, za każdym razem zrobi stratę na własnej polowie i stoperowi lub bramkarzowi uda się wyciągnąc sytuację to jest . A jak drugi zrobi indentyczny błąd ale jeden w całym meczu i tym razem stopr i bramkarz nie uratowali sytuacji, to kto powinien być wyżej oceniony? Ten który sprokurował 10 grożnych sytuacji ale inni naprawili jego błędy czy ten któremu przydażył się jeden błąd ale inni nie naprawili?

Nie wypowiadam się co do innych zawodników którzyby mieli by przyjść na miejsce, dlatego nie napisze czy byłoby lepiej czy gorzej.
Ja narazie nie pokusze się się o ostateczna ocenę,mogę ocenić pierwsza polowe

pax

0

Oczywiście i od początku to powtarzam

pax

0

Nikt by nie miał :))

pax

1

Nie bardzo. Ostatnie mecze Semedo w obronie bardzo słabe a za skrzydłowymi w większości nie nadąża. Popatrz jego zachowanie i jak mu już w drugiej minucie wczorajszego meczu zawodnik uciekł.

pax

0

Rozumiem, że jesli ktoś ma racje może irytować tego co tej racji nie ma :)

pax

0

Przeczytaj co ja napisałem, zrozum, przeczytaj co odpowiedziałes i się zastanów.
Wskaż na czym polega asekuracja pozycji bocznych obrońców gdy Barcelona broni? Pomocnicy są bardziej z tyłu niż obrońcy? To by było zamiana pozycji i Vidal byłby PO.
Asekuracja jest gdy atakujemy a nie gdy bronimy

pax

0

Może to kwestia że jeden mimo że jest słaby to i tak jest lepszy od drugiego

pax

0

No i widzisz. Nic merytorycznego. Ja piszę że jest tak i tak i podaje dlaczego tak uważam, Ty i wielu innych mówią że się mylę bo... Bo tak uważają, ale argumentów nie przedstawiają bo ich nie mają, ale wiadomo że mają rację. Odniosłeś się do gry Semedo czy tylko masz obsesję na moim punkcie ?
Dzięki. Skończę zajęcia i może pójdę na sok lub mleko.

pax

0

Gdyby tak było to gralibyśmy z trójką z tyłu lub z przesunietym PO jako wahadło, z grą box to box. A Semedo grał z tyłu, bardzo rzadko włączajac się do akcji ofensywnych. Fajnie że strzeliłl, ale to nie była jakas nowa taktyka. Boczni zawsze grają z tyłu z elementami ofensywnymi. To przy bramce Vidal asekurował i był z tyłu ??
Problem ne jest wtedy gdy Semedo idzie do akcji z przodu i ktoś go musi asekurować (tak się zawsze grało w Barcelonie) Semedo do przodu przechodzi wtedy gdy Barcelona broni, zostawia wolna przestrzeń próbujac pomagac w pomocy ale przeważnie zostaje minięty piłką i przeciwnik ma sytuację.

Jesli się nie zgadzasz z tym co ja piszę, zawsze możesz napsiac kontrargumenty, ale wolisz pisac o mnie do kogoś innego. To świadczy o Tobie nie o mnie :)

pax

0

Cały tekst o mnie a nic o tym o czym jest mój tekst. Naprawdę nie potrafisz merytorycznie napisać ? Zdziwiony nie jestem, od lat jest tak że do ocen nie podchodzę że kogoś lubię lub nie, a inni tylko wobec własnych upodobań

pax

0

Jest taka możliwość, bo troche go tez analizowałem, nie mówię nie. Zobaczę jak z czasem

pax

0

To bardzo nie kulturalnie wypowiadać sie negatywnie o kims a nie napisać tego do kogoś. Ale wszystko zalezy od człowieka :)
pozdrawiam

pax

1

Zgadza się, jak się nie ma argumentów wystarczy napisać nie będę dyskutować bo to nie ma sensu :)

pax

1

Kto powiedział że kogos lubię lub nie. Tak sobie tłumaczysz to że kogos analizuję. jak pisze że ktoś zagrał dobrze to twoim zdaniem go lubie a jak źle to go ine lubię. bardzo krzywdzące, no ale coż jak się nie ma argumentów to tak jest.
jeśli ktoś popełnia błędy to chyba niczego nie trzeba szukać, wszystko widać.
jak Semedo zagrał rozpisałem cała pierwsza połowę, możesz napisać że sie znie zgadzasz a że Twoim zdaniem fakt, że był nie wracał, źle krył, dawał dośrodkowywac i sie źle ustawiał nie było wtopą, to ok. Tylko nie dajesz argumentow do takiego zdania.
Nawet nie zauważyłes że nie dałem interpretacji, tylko przedstawiłem minuta po minucie, bez komentarza.
Do swojego wywodu dokładasz Alvesa i Roberto o których nic nie pisałem, aż tak barkuje argumentów ??

pax

0

Spokojnie, grę ofensywną też opiszę.
Nie można nic zarzucić Semedo - czyli powinien dostać 10 ? Miał graczy do gry wzajemnej , głównie Vidal.
Ja pokazuje konkretne sytuacje jego błędów w obronie, Ty piszesz że nie można mu nic zarzucić ale do sytuacji się nie odnosisz. Hmmm, to na jakiej podstawie przedstawiasz swoje twierdzenia skoro nie odnosisz się do meczu ?

pax

1

Czymś innym sa straty na połowie przeciwnika wynikające z prób kryatywnych podań a czyms innym straty na własnej połwoei czy w wlasnym polu karnym. Messi może miec z 20 strat w meczu i nie ma z tego powodu negatywnych konsekwencji a teraz wyobraź sobie 20 strat Pique w pobliżu własnego pola karnego. Szkoda, że nie widzisz tej rożnicy.

pax

0

Dlatego nie piszę po obejrzeniu na żywo ogólnych plusów czy minusow bo jak oglądam na żywo to tylko ogladam, emocjonuję się. A kolejny raz to już chłodna analiza :))

pax

0

Do kogo piszesz? Bo raz piszesz do...on a raz do....Ty ??
A coś z argumentami ??

pax

0

Ile razy ja krytykowałem Roberto,

pax

0

Rozumiem, że to jest Twój merytoryczny argument. Roberto jest mdły a Semedo jest kocur i dlatego ja oceniam nieobiektywnie. hahahahahahahaha

pax

1

Dla Ciebie to zrobiłem i niestety jest dwubiegunowo. Jeżeli wytłumaczyłem o co mi chodziło że niezły nie oznacza dobry w tym przypadku, tak jak piszę, próbujesz szukać na siłe czegos czego nie ma.

Synonimy słowa niezły mogą oznaczać np: nie najgorszy, niekiepski, niezgorszy, do wytrzymania, przeciętny, obleci, ujdzie w tłoku,
A mogą być: dobry, super, znakomity.

Ja wytłumaczyłem jaki był, więc naprawdę interpretujesz mimo mojego wytłumaczenia po swojemu.
dobranoc

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?