pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
12' Semedo faulowany w akcji ofensywnej
20' dobre wejście na skrzydło, ale zwolnił akcje
23' dobre wejście na skrzydło, dobre podanie do Suareza ale ten strata
26' dobre wejście na skrzydło (akcja z poprzeczką Leo)
31' wejście na skrzydło, dobra piłka od Ivana, ale nie opanował
42' dobre wejście na skrzydło, niedokładne podanie do Leo
51' faul na Semedo na połowie przeciwnika
59' dobra piłka Semedo na skrzydło do Suareza ale ten strata
Narazie do 60' zrobiłem :)
Nie mozna powiedziec że nie był aktywny, że się nie pokazywał, kilka dobrych wejść zaliczył. W porównaniu do defensywy to ofensywa była na lepszym poziomie :) To, że prawa strona grała lepiej to było widać, tylko to nieliczni widzą :)))
4
W ofensywie naprawde dobrze sobie radził szczególnie w pierwszej połowie w defensywie juz nie najlepiej, wiekszośc groźnych akcji Bilbao szła jego stroną.
0
Wolę jak podawane sa minuty, wtedy wiem konkretnie która sytuacje mam analizować.
Skończyłem pierwsza polowę analizować :)
Są ferie, więc mam więcej czasu, hahaha
1
Z nieprzychylnymi komentarzami mam na codzien doczynienia. Nie działa to na mnie, chyba, ze ktos wchodzi na tereny prywatne (rodzinne), to wtedy jest juz moja reakcja :)
Staram sie obiektywnie oceniać kazdego zawodnika, nie podchodzę, że kogos lubie czy nie. Co do Coutinho, nie jest tak że jest to mój jakis ulubiony piłkarz, ale nie podążam za polubieniami. Jak gra dobrze to chwale, jak źle to krytykuję. W Coutinho przeszkadza mi jego pewien sposób gry. Jest świetny technicznie, ale sa sytuacje w których powinien zachowywac sie jak Iniesta, tzn. grzać do przodu po udanym dryblingu, szukac wolnych przestrzeni. Natomiast Cou wchodzi często w największy gąszcz, przejdzie jednego, przejdzie drugiego ale przewaznie na trzecim sie zatrzymuje. Brakuje mu tego odejścia co miał Andres, on niepotrzebnie szuka kolejnego dryblingu i to moze wielu irytować.
Z pierwszej połowy wynotowałem sobie.
7'- złe podanie
14'- zablokował wrzutkę Bilbao
23'- przechwyt
25' dobre podanie do Semedo
29' dobry drybling ale zatrzymany przez 3 obrońcę
41'- dopuścił do wrzutki
43' bardzo dobre zgranie do Ivana napędzajace akcje.
Duzo biegał, wspierał obronę, ale jak mówię brakuje mu takiego odejścia, pokazania się na pustej przestrzeni.
0
Muszę sprawdzić po którym meczu zrobiłem coś dłuższego. Tu np. tak na szybko skomentowałem krótko jego grę, za co i tak mi się dostało :)
https://www.fcbarca.com/la-rambla,dyskusja-6983729.html
1
Właśnie skończyłem pierwsza połowę, może w drugiej jeszcze baczniej popatrzeć Coutinho. Ostanio zrobiłem taka analizę gry Coutinho i jak zwykle zostałem zwyzywany bo go broniłem :))
0
a co grał na prawej?
1
"Ale często krytyka jest niewspółmierna do rzeczywistości, szukają kozła ofiarnego",
Jednym krótkim zdaniem.
Witaj na rambli :)
1
Akurat Iniesta w ostatnich latach mial bardzo słabe statystyki ale dawał coś więcej w ataku. Poza tym rola Ivana zmieniała się z czasem, był faktycznie sprowadzony do gry ofensywnej ale od kilku sezonów gra na półpivocie. A charakter pomocników zmienił się w ostatnich sezonach.
2
Akurat jeszcze w ofensywie grał dość dobrze, szczególnie w pierwszej połowie.
0
nie podejmuję sie dyskusji czy był czy nie był.
Obrońca nie atakuje nóg Semedo, ale robi wślizg w pewnej odległości od niego blokujac ewentualne podanie. Semedo zagrywa sobie piłke do tyłu ale jeszcze robi te dwa kroki w kierunku obrońcy który juz leży, czy to Nelson szuka kontaktu? Nie mi oceniać. "Wycina" Semedo ? Jesli tak to zinterpretowałeś, może tak to było. Może było, że Semedo szukał kontaktu, zagrał piłkę sobie do tyłu ale nie zrobił nic aby się do niej odwrócić, tylko wszedł w interewniującego już zawodnika. Nie mi oceniać. Po prostu pytam.
1
Tylko u Busiego to wartość dodana. MOżna go rozliczać ze złego ustawienia, strat czy barku zdecydowania w interwencjach. Może pomagać w rozgrywaniu, ale nie jest od kreowania sytuacji bramkowych, szczególnie w ataku pozycyjnym gdy obrona jest przesunieta a on gra fałszywego stopera (Pique i Lenget asekurują bardziej boki - bo Roberto i Semedo grają wahadłowych lub po prostu wychodza wyżej). Jego walory ofensywne nie brały sie głównie z kreacji sytuacji w ataku pozycyjnym, tylko po przechwycie dobrze wertykalnie potrafił uruchomic atak. Wczoraj za brak kreatywności obwiniałbym Rakiticia czy Vidala, chociaz znów najbardziej kreatywnym pozomcnikiem był Leo, schodząc do środka.
Jednak też nie wymagam cudów tu od pomocy, bo aby być kreatywnym nie można wymyslic coś z niczego, wczoraj nie było ruchu z przodu, Cou bardziej cofał się do pomocy niz wychodził na skrzydło, Suarez jednak nie potrafil sie uwolnić, a Leo jak mówiłem schodził do pomocy. Jedynie głównie Semedo i jednak Roberto wchodzili zza linię obrony, a to było za malo. Nie było komu dogrywac piłek.
0
Czego nie dotknął? Piłki? Zgadza się. Zrobił wślizg nie na nogi Semedo ale do zablokowanie ewentualnego podania. Semedo zagrał sobie piłkę do tyłu, ale sam sie nie zatrzymał aby przejąć swoją piłkę....
Pytanie czy obrońca w niego wjechał, czy Semedo szukał kontaktu, robiąc z rozpedu jeszcze 1-2 kroki w stronę obrońcy a nie pilki. Od której strony są nogi Semedo a gdzie tułów obrońcy. Nie rozstrzygam, pytam.
0
Skoro zadeklarowałeś że możesz zrobić minuta po minucie to grzecznie proszę zrób to. Statystyki wziąłem z whoscored :)
Czym jest przechwyt - przejęcie piłki w trakcie podania przeciwników.
Odbiór - jest to odebranie przeciwnikowi piłki.
Jak widzę same plusy jego gry dajesz, zero minusów, ja narazie kończe analizowac pierwszą połowę, pamiętasz strzał Susaety, gdzie Ter Stegen leciał liniami lotniczymi kto krył piłkarza Bilbao i dopuścił do strzału?
Ja narazie nie oceniam, TY jak widzę już jednowymiarowy obraz - widzisz plusy ale negatywów żadnych. Tak to bywa ...
6
Messi jest jedyny i będzie przez lata najlepszym piłkarzem w historii.
Z nim inni grają lepiej.
A Messidependencia istniała zawsze, bo Messi przez swoje umiejętności zawsze był wartością dodaną.
https://www.fcbarca.com/53182-arogancja-messiego-czy-jedyna-opcja-ofensywna.html
0
KOnflikt był między Isiah a Jordanem. O pierwszy mecz all-star z nimi a potem przeniósł się do kadry. Dlatego Lord III nie wystapił na igrzyskach.
0
Co dokładnie zauważyleś ??
Statystyki nie grają, ale statystycznie trzeba strzelić jednego gola więcej niz przeciwnicy aby wygrać spotkanie.
Nie zawsze bronie Roberto i nie zawsze robię najgorszego z Semedo - po ostatnim meczu go chwaliłem i dałem mu ocenę bardzo dobrą. Więc Twoje dywagacje są błędne.
Poza tym nie rozumiem Twojego komentarza, skoro napisałem że nie wiem kto lepszy.
2
Stocton był jak Hornacek, skromny i efektywny. Magic był efektowny dodatkowo, sądzę, że gdyby Magic grał do końca to miałby zblizone statystyki, może nie lepsze, ale zblizone (plus ze względu na wzrost jeszcze zbiórki). Magic był bardziej uniwersalny, pamiętam (choć nie na żywo - ale na VHS) jak grał jako center w jednym z finałów przeciwko Bostonowi.
Nie że nie doceniem Stoctona, był niesamowity, ale jednak show time LA to był show time :))
2
Trochę cięzko ułożyć względem pozycji, bo mam ulubieńców, ale nie zawsze się pokrywają z pozycjami :)
Ulubieni :)
Kidd
Magic
Barkley
Mullin
Kareem
A najlepsi
Kidd
Magic
Jordan
Malone
Kareem
0
Jednak Semedo na lewej stronie grał gorzej niz Roberto. Grał dwa mecze - z Sevilla zawalił pierwsza bramkę, przy drugiej nawet mu się nie chciało wrócić, do tego dał 5-6 razy celnie dośrodkować. Dzisiaj nie skończylem analizowac meczu ale był strasznie objeżdżany przez Inakiego, już na początku dał groźnie strzelić Susaecie i tylko lot Ter Stegena uratowal Barcelonę.
1
Napisz mi dokładnie na czym faul miał polegać. Oglądam ta powtorke co pokazał Robertinho i sie zastanawiam.
1
Nie wiem czy byl faul, napisz na czym on miał polegać ??
0
Znowu będzie, że jakoś błędnie analizuję i jestem uprzedzony, więc jeszcze powstrzymam sie od analizy. Przedstawie czyste statystyki, oczywiście one nie pokazują wszystkiego, ale cos jednak pokazują. Chyba widac ten handicup, co nie ?
Odbiory
Semedo 1 Roberto 2
Przechwyty
Semedo 0 Roberto 2
Wybicia
Semedo 1 Roberto1
Bloki
Semedo 1 Roberto 4
Straty piłki
Semedo 4 Roberto 0
Dryblig
Semedo 1 Roberto 0
Kluczowe podania
Semedo 0 Roberto 1
Wrzutki
Po stronie Semedo 9
Po stronie Roberto 3
Nie wiem, kto był z nich lepszy, Ty napisałes że jeden bardzo dbry (7) a drugi do tarcia chrzanu.
0
A możesz przybliżyc na czym faul miał polegać? NIe mowię narazie czy moim zdaniem był czy nie był ?
0
OK :)
0
Mógł mieć cztery asysty, miał 6 przechwytow, zagrał bardzo dobre zawody. O czym Ty piszesz ??
Piszesz, że lubisz Roberto - a piszesz, że zagrał slabo w swoim chyba najlepszy spotkaniu w tym sezonie. Barcelona wygrała 5:1.
Chyba że wymyślasz coś, bo w ostatnim meczu z Realem w środę Roberto NIE GRAŁ.
0
Za co ludzie tak nie lubicie Roberto? W ostatnim klasyku w którym grał był jednym znajlepszych. Mial dwie asysty!! A Ty dalej najazd na Roberto, ehhhh kibice
0
Hmmmm, ma słabszy okres, jednak nie przełamie sie jak nie będzie grał. Został zmieniony słusznie. Cóż powiedzieć.... szkoda Boatenga i Malcoma.
3
Dobry żarcik, nawet się uśmiałem............
0
Semedo pierwszy z Sevillą