pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Wytłumacz o co chodzi w Twoim komentarzu? Chyba nie zrozumiałes mojego lub pomyliłeś adresata.
3
Nie sądzę, aby to tak w tym przypadku działało. Hattrick na wyjedzie z trudnym przeciwnikiem, plus asysta - wynik kosmiczny. Przy stracie oczywiście winny, jednak strata przed polem karnym przeciwnika to nie może być brana pod uwagę, jako strata równa stracie w własnym polu karnym, do tej straty trzeba dodac niewłaściwe zachowanie, ustawienie czy brak powrotu zawodników defensywnych.
0
To po co o mnie piszesz w poście do kogoś innego?
Wywołujesz dyskusje a potem od niej uciekasz?
Obrzucisz kogoś błotem (hejtem) a potem piszesz nie będę dyskutować.
0
user 1. Żle oceinacie, Ten za wysoko a ten za nisko ogólnie oceny niepoważne
user 2 do usera 1. napisz konkretnie, przedstaw argumenty
user 3 do usera 2 do usera 2 - Ty hejterze.
Świetna dyskusja :))
1
Mówiłem, że nie rozstrząsajmy tej sytuacji, bo nie warto. Dwa razy próbowałem skończyć ten wątek, hmmm.
Jedna sytuacja z wielu :)) Mój tekst był bezposrednio do Ciebie, więc.... nieważne. Nie będę odbijał piłeczki o potrzebie zauważenia :))
Ciesze się, że mimo, że bardzo rzadko redakcja udziela się w dyskusji pod ocenami zwraca uwagę jeśli tak jest, na wpisy i analizy zwykłych userów.
0
A co ja tu napisałem o Semedo ??
3
A jakies konkrety? Bo duzo napisałeś. Pisanie o pomniejszaniu, faworyzowaniu czy pisanie że ocenianie jest niepoważne nie jest merytoryczne jak nie podaje się argumentów. Wymień pozytywy, negatywy, przedstaw swoje argumentacje a potem wskaż gdzie Twoim zdaniem redakcja popełniła błędy lub po prostu inaczej cos zinterpretowała.
Nie dostrzegam w Twoim wpisie niczego na podstawie czego redakcja miałaby chociaz zastanowić sie nad poprawnością ocen czy opisów.
Nawet nie wnikam czy masz lub nie masz racji, bo nie przedstawiłes argumentów.
0
Napisałem zostawmy to tak jak to jest i sądziłem, że skończy się na tym dyskusja. Nie bierz tego ambicjonalnie, to normalna wymiana postrzegania przez kibicow, czasem można kogos przekonac do swojego zdania a czasem nie. Czy mój wpis miał wpływ na Twoje postrzeganie sytuacji boisokwej, uważasz że nie. Ok, masz prawo tak uważać, ja nie mam prawa wmawiac Ci czegos innego. Za poważnie wszystko traktujesz, skoro mówisz, że moja sugestia w dyskusji z Tobą nie miała wpływu na zmianę Twojego opisu, to ok.
dyskusja - pax
Alba wychodził zza linie obrońców...Messi ... zamarkował przerzut własnie na Albę (który wbiegł głęboko w pole karne). .
Zmienione postrzeganie redakcji.
Alba... obiegał w pełnym biegu linię defensywy Sevilli, oczekując sztampowego zagrania Messiego".
Skoro uważasz, że moja dyskusja z Tobą nie miała wpływu na Twoje postrzeganie tej sytuacji a nawet układ i szyk zdania, to w porządku. To naprawdę jest pierdółka i nie trzeba tego traktowac ambicjonalnie. Zostawmy to i do następnych ocen :))
0
Fajnie, że zmieniłeś postrzeganie tej sytuacji. Cieszy mnie to.
I zostawmy to tak jak to jest :))
0
Jakoś wiedzialem, że tak odpiszesz :))
Post był bezposrednio do Ciebie nie do Aziego :)
Spoko
Pozdrawiam
2
Nie winię Semedo za utratę pierwszej bramki.
Jesli ktos chciałby wysnuwać wnioski co byłyło gdyby to oczywiście można. Co by było gdyby Nelson biegł do obrony zamiast biec w trybie slow jak prawie zawsze to robi? W chwili straty nawet Busquets jest bliżej bramki przeciwnika niz Nelson (a on podobno najwolniejszy zawodnik Barcelony), wyprzedza Semedo w obronie o 10 metrów i jest w naszym polu karnym. I mozna gdybybać gdyby Nelson który podobno nadrabia swoja szybkością wiele kwestii defensywnych biegł conajmniej tak jak Busquets a może i szybciej, czy wtedy doszłoby do sytuacji że zawodnika wbiegajacego w jego nominalną strefe musiałby kryć Pique, zamiast zostać na środku, ktorego pozycję przejął Umtiti zostawiajac strzelca bramki. Czy doszłoby do przesuniecia linii obrony i zostawienia Navasa bez krycia gdyby Nelson biegł a nie nibybiegł? NIe podejmuje się oceny, dla mnie tu bym go nie winił za utratę, ale wielu znów bym uczulił, że powroty Nelsona do obrony i nadrabianie swoją szybkością to mitologia. W każdym meczu on szybkościowo odstaje od wszystkich zawodników Barcelony w defensywie. Przy stracie Messiego strzelec bramki jest w polu karnym Sevilli(!) biegnie spokojnie do kontry i wchodzi w nasze pole karne. Patrząc na odległośc boiska to Nelson ma nad nim z 15 metrów przewagi w linii, a gdy akcja się kończy to Navas ma z 10 metrów przewagi nad Nelson.
Nie rozumiem jak można uważać zawodnika który przebiega 50 metrów w takim samym czasie jak przeciwnik 75 uważać za szybkiego wracającego do obrony, niwelującego ustawienie druzyny przez swoją szybkość.
Często lampka powrótu zapala mu się po pewnym czasie, gdy zawodnik już jakiś czas przetransferuje piłkę pod bramkę Barcelony.
Jego momenty zawieszenia można popatrzec w każdym spotkaniu, tu, np. 41 minuta i strata Vidala. W chwili straty Wober jest 3-4 metry za Semedo, po 3-5 sekunach jest 15 metrów przed Nelsonem, bo Nelson się przez dwie sekundy zastanawia -"wracać czy nie wracać".
Z mityczną szybkością w defensywie Semedo jest tak jak z świetną bramkostrzelną prawą nogą Coutinho - wszyscy wiedzą, że ją ma i że potrafi, ale kiedy ostatni raz ktoś widział, że jej używał?
Miał też lepsze momenty w defensywie 2', 3', ale strata na własnej połowie 3', 10'- Sarabia robi z niego wiatrak, Nelson ratuje się faulem. W ofensywie bał się przekroczyć 25-30 metr od bramki Sevilli, ale 3-4 razy pokazał się: 4' -klapka z Vidalem, 8' - klepka z Coutinho ale Nelson faulowany przy próbie wejścia na skrzydło.
5
Fajnie, że redakcja dała się przekonać i zmienić postrzeganie winy Alby przy pierwszej bramce. Może wcześniej przed ukazaniem się ocen częściejej będziemy wchodzić w dyskusje? :)
ściah
· 23 lutego 2019, 17:20 ·
Widzisz, moim zdaniem przy pierwszym golu mamy dwóch głównych winowajców - Messiego i Albę.
Odpowiedz pax
Alba wychodził zza linie obrońców do podania Leo. Messi ustawil sobie piłkę na lewa noga i zamarkował przerzut własnie na Albę (który wbiegł głęboko w pole karne). Jordi normalnie jak w wiekszości przykładów wchodził w pole karne. ... Stronę asekurował Ivan.
Zmienione postrzeganie redakcji.
Alba: "Przy pierwszym golu bez winy - w momencie straty Leo obiegał w pełnym biegu linię defensywy Sevilli, oczekując sztampowego zagrania Messiego".
Może jednak warto zastanowić się nad jakąś formą wzajemnego oddziaływania, na postrzeganie spotkań przez userow i redakcję, nie mówię o zmianie ocen. Nikt nie ogarnia wszystkiego. Jednak jak widać na tym przykładzie, czasem warto popatrzeć czy wspomóc się postrzeganiem innej osoby.
Co do ocen to tym razem naprawdę dobre. Brakowało mi jedynie uwrażliwienia na świetne wertykalne piłki Busquetsa czy brak powrotów lub najwolniejsze powroty Nelsona (np. 8', akcja bramkowa, 41).
Pozdrawiam :))
0
To mnie az tak nie razi, że nie idzie do przodu, jednak jest dośc mało zawodników z tyłu przy stracie, a wiadomo że Nelson nie za bardzo potrafi wrzucić piłkę, dograć itd... Więc niech asekuruje, on ma jednak problem z szybkością powrotu i samym momentem rozpoczęcia biegu.
Mnie razi uważanie go za szybkiego obrońcę, w każdym meczu on szybkościowo odstaje od wszystkich zawodników Barcelony w defensywie. Przy stracie Messiego strzelec bramki jest w polu karnym Sevilli, biegnie spokojnie do kontry i wchodzi w nasze pole karne. To, że Busquets biegnie szybciej on Nelsona to wiadomo, ale patrząc na odległośc boiska to Nelson ma nad nim z 15 metrów przewagi w linii nad strzelcem bramki, a gdy akcja się kończy to Navas ma z 10 metrów przewagi nad Nelson.
Nie rozumiem jak można uważać zawodnika który przebiega 50 metrów w takim samym czasie jak przeciwnik 75 uważać za szybkiego wracającego do obrony, niwelującego ustawienie druzyny przez swoją szybkość.
0
Ja nie generalizuję złej gry Semedo.
Odnośnie sytuacji z bramką, nie winie go za autostradę za nim. Tak gra Barcelona i tu nie mam obiekcji, boczni obrońcy wychodza wyżej i tak Nelson w porównaniu do Alby był w tej akcji dość asekuracyjny. Gdy Barcelona atakuje jest to normalne i tu nie mam nic do jego ustawienia. Błędy które ja wczesniej u niego dostrzegałem to wychodzenie do obrony w pomocy gdy przeciwnik rozgrywał atak pozycyjny - wtedy zostawiał autostradę i nie wiadomo po co szedł do prób pressingu (zawsze nieudanego, bo był mijany piłką). W akcji bramkowej nie winię go, szybka akcja, kontra i tyle.
Jesli ktos chciałby wysnuwać wnioski co byłyło gdyby to oczywiście można. Co by było gdyby Nelson biegł do obrony zamiast biec w trybie slow jak prawie zawsze to robi? W chwili straty nawet Busquets jest bliżej bramki przeciwnika niz Nelson (a on podobno najwolniejszy zawodnik Barcelony), wyprzedza Semedo w obronie o 10 metrów. I mozna gdybybać gdyby Nelson który podobno nadrabia swoja szybkością wiele kwestii defensywnych biegł conajmniej tak jak Busquets a może i szybciej, czy wtedy doszłoby do sytuacji że zawodnika wbiegajacego w jego nominalną strefe musiałby kryć Pique, zamiast zostać na środku, ktorego pozycję przejął Umtiti zostawiajac strzelca bramki. Czy doszłoby do przesuniecia linii obrony i zostawienia Navasa bez krycia gdyby Nelson biegł a nie nibybiegł? NIe podejmuje się oceny, dla mnie tu bym go nie winił za utratę, ale wielu znów bym uczulił, że powroty Nelsona do obrony i nadrabianie swoją szybkością to mitologia.
0
Dlaczego Albę?
Alba wychodził zza linie obrońców do podania Leo. Messi ustawil sobie piłkę na lewa noga i zamarkował przerzut własnie na Albę (który wbiegł głęboko w pole karne). Jordi normalnie jak w wiekszości przykładów wchodził w pole karne. Bodajże Ivan Asekurował jego stronę. Który nie tylko wracał wolno, to widząc wychodzacego na prawą do strony powrotu zawodnika, ścinał do środka zamiast do boku.
Barcelona tak gra, że boczni często graja jako wahadłowi i wtedy ich strefy powinne być asekurowane przez zawodników drugiej linii, względnie stoperów jeśli Busquets gra fałszywego stopera, asekurujac środek a po bokach nominalni stoperzy.
2
Przeważnie jego błędy wynikajace z jego błędnego ustawiania się w obronie niewelują inni, bo on w wiekszości przypadków nie wraca, truchta do obrony lub po prostu nie jest w stanie dogonić zawodnika którego powinien kryć.
Często lampka powrótu zapala mu się po pewnym czasie, gdy zawodnik już jakiś czas przetransferuje piłkę pod bramkę Barcelony.
Jego momenty zawieszenia można popatrzec w każdym spotkaniu, tu, np. 41 minuta i strata Vidala. W chwili straty Wober jest 3-4 metry za Semedo, po 4-5 sekunach jest 15 metrów przed Nelsonem, bo Nelson się przez dwie sekundy zastanawia -"wracać czy nie wracać".
Z mityczną szybkością w defensywie Semedo jest tak jak z świetną bramkostrzelną prawą nogą Coutinho - wszyscy wiedzą, że ją ma i że potrafi, ale kiedy ostatni raz ktoś widział, że jej używał?
1
Ja do Nelsona nic nie mam. Oceniam go jak gra, staram się obiektywnie.
Skąd sie wział taki trend handicupowy dla Semedo? Nie chce mi się wierzyć, że dlatego że młody, czarny, dobrze zbudowany, raczej nie chodzi że komus się podoba jego fizycznośc, ale kto tam wie ;)
Nie był on jakoś wywyższany przez długi czas. Były raczej pojedyncze głosy, aby dostawal więcej szans. Jego skok w notowaniech wziął się po meczu z Villarealem dwa miesiace temu, gdzie wychodział na pozycje, dostawał piłke do Dembele i potem strata lub dogranie do tyłu, ale jednak wielu zachwycił samym szybkim wejściem na pozycje (efekt wow - prawa strona funkcjonuje!). Żadne jego wejście nie skończyło się nawet połową zagrożenia pod bramką przeciwników, ale wielu zachycało się współpracą Dembele z Semedo, mimo że współpracy Semedo-Dembele już nie było. Skok w notowaniach dla Nelsona wziął się jako poboczny czynnik lepszych notowań dla Dembele w tym przypadku. Widziano jego wejścia na skrzydło, ale już nie widziano braku powrotów, czy truchtania do obrony.
Wciąz jednak robił wielkie błędy w ustawieniu, taktyce, pressingu. Mówiono, że jest szybki, ale w żadnym kolejnym meczu tego w defensywie nie potwierdzał, bo zawsze był spóźniony przez złe ustawienie. Jednak uważano, że prawe skrzydlo dzieki niemu funkcjonuje jak za czasów Alvesa co było i jest bzdurą (50 meczów w LaLiga i LM i 0 asyst). Potem grał z musu na lewej stronie - grał w defensywie bardzo słabo, rozgrzeszano go bo to nie jego pozycja, natomiast jak na lewej słabo zagrał Roberto to że słabiak i sie nie nadaje do Barcelony.
Ja dostrzegam jego lepszą grę od meczu z Realem, lepiej się ustawia, lepiej kryje, w ofensywie dalej gra żenujaco słabo, jednak przynajmniej defensywa jest lepsza i z tego można się cieszyć.
O ocenach redakcji wole nie pisać, każdy wie jak je traktować.
O ocenach userów to wiadomo, wystarczy 5 razy na Rambli napisac, że ktoś zagrał dobrze to potem jest efekt stadny i oceny są odzwierciedleniem czyiś wpisów.
Obecnie Semedo nie gra źle, ale to że robi się z niego cracka to dla mnie jest śmieszne, a to że specjalnie czy nie specjalnie nie dostzrega się jego błędów w obronie pozostawiam do zastanowienia tym co to robią.
A co usprawiedliwień Semedo i hejtów wobec osób dostrzegajacych jak gra a nie jak go jego apologeci go widzą. Usprawiedliwienia sa śmieszne, dziecinne i niemerytoryczne - źle gra w ofensywie a przyzwoicie w defensywie - takie założenia trenera, źle gra w defensywie a przyzwoicie w ofensywie - takie założenia trenera, źle się ustawia - założenia trenera itd...
I masz racje, z innymi usprawiedliwieniami - grałby świetnie ale inni mu nie podaja, wchodzą mu na pozycję, przeszkadzają, ehhhh.
Ja się ciesze,że chociaż troszkę widac lepszą grę i oby to był zwiastun że jeszcze będzie potrafił podac do przodu, wrzucić itd...
30
Bo limit premii Piontek na luty juz wyczerpał :)
0
Oj, biedny, Don Quijote de la Mancha. walczysz z wiatrakami. Najlepiej lubię tłumaczenie, jak zawodnik czegos nie robi, że ... takie dostał pewnie wskazowki od trenera :)
Pytasz jaką ocenę dostałby Alves po meczu w którym nic nie zrobił w ofensywie, a w defensywie był wspierany był przez innego zawodnika (Roberto)? Wolę nie pisać.
Semedo ma ostatnie mecze lepsze, nie robi błędów w obronie i poprawił ustawienie, jednak tu cokolwiek o nim bys nie napisał, piszac, że nie jest naj, naj, naj, to jesteś zrównany z błotem. Tu jest tak, że jak w obronie nie wróci to jest rozgrzeszany, straci na własnej połowie po czym po 3 sekundach przeciwnik ma sytuację bramkową to nawet w opisie to sie nie znajduje. Ogólnie widze progres w jego grze, ale tutaj ta egzaltacja jest na takim poziomie jakby miał lepsze statystyki w ofensywie od Leo a w defensywie był Puyolem i Alvesem w jednym.
0
"Chyba mamy wspólne cechy pax, że potrafimy krytykować i chwalić, kiedy konkretny zawodnik na to zasługuje. Bez uprzedzeń, bez euforii. Takie coś nazywa się analizą".
Dlatego wielu się to nie podoba :)))
pzdr
1
Już nie ;)
1
Odpowiedziałem na pw.
I jak przeczytasz to zauważysz że nie pije (przynajmniej do Ciebie) :))
Wprost przeciwnie :))
3
Wtedy miał slaby sezon. Nie mógł znaleźć miejsca na boisku. Z powodu pewnych braków ofensywnych za to dużej umiejętności taktycznych i wydolności był przesuwany co raz głębiej. Jego wszystkie statystyki spadały względem Sevilli.
Znalazł po pewnym czasie pewna niszę, ale nie był jego dobry sezon.
Teraz gra bardzo dobrze, ale zupełnie inaczej niż w pierwszym sezonie i inaczej niż w założeniach po co zostal sprowadzony.
https://www.fcbarca.com/65757-okiem-kibica-rakieta-jeszcze-nie-odpalila-houston-czy-mamy-problem.html
Popatrz, na pierwszy komentarz pod tekstem z linku. Jak postrzeganie Ivana się zmieniło, względem jego gry i pozycji boiskowej :))
0
Opis mozna tak skonstruować, że cyferki nie mają znaczenia. Można ominąc pewne rzeczy w opisie, można coś dodać, można coś bardziej zaakcentować.
1
Komentarz usunięty
2
Pewnie tak. Gazeta chciała się pokazać.
Jednak jakby było tajne i zakonspirowane to pewnie przed spotkaniem ustalali hasło i odzew na potajemnym spotkaniu.
Hasło
- najlepsze Ivany są w Barcelonie
Odzew
- Mediolan polubi je dopiero na jesień
:))
3
Tak "potajemnie" że nawet w Pcimiu Dolnym o tym wiedzą. No to tajemnicze, skryte, zakonspirowane spotkanie.
Normalne spotkanie przedstawicieli klubów bez szumu medialnego to od razu, że "potajemne".
0
Tu akurat wybrałeś taką pojedynczą sytuację. Barcelona oddała 25 strzałów, cały czas cisneła a tyły były zabezpieczone, przeciwnik oddał tylko 6 strzałów.
Akcje jednak były głównie rozgrywane na połowie przeciwnika
0
Jak widzę, dwie osoby zwróciły uwagę na ta pomyłkę, Ty skomentowałes jedną. Widać, że zwrócenie mi uwagi na zawrócenie uwagi na pomyłkę juz daje lajki. Jeśli się do kogos zwracasz to TY pisze się z dużej litery xd.
Zła literka w tym przypadku oznacza inną pozycję.
0
Kluczem tak czy inaczej będzie Leo :))
Jak da piłki do Dembele czy Suareza to którys trafi. Suarez zawsze tak grał, jak będa sytuacje to trafią.
Będzie dobrze :)