pax

1

Ciągłe krytykowanie Semedo?? Uwielbiam jak ktoś kłamie chcąc się przypodobać społeczności. Jak gra dobrze to go często chwalę. Problem jest, że nie gra dobrze zbyt często. W pierwszym meczu CdR z Realem go wychwalałem i pokazywałem aspekty w których sie poprawił, pokazywałem jego progres w ustawieniu, powrotach itd..., w drugim meczu mimo że zagrał fatalnie, bronilem go wobec redakcji (sam dałem mu ocene po 2,5 razy wyższą niż redakcja) i dzieki mojemu komentarzowi jego ocena za grę obronną została mu podniesiona o 50%. Czytaj dokładnie moje komentarze a potem sie wypowiadaj, taka mała prośba :)
Napisz czasem coś takiego z czym mozna dysktować, bo pisanie o kolorze szkieł, płytach jest słabe, jesli nie piszesz żadnego konkretnego argumentu.

pax

0

A jakis argument przedstawisz? Odniesiesz się do mojego wpisu? Czy tylko tak o mnie sobie popisałeś aby sie jakis lajk przykleił?

pax

2

Jasne, to nie chodzi o Nelsona, jemu nie muszę niczego odpuszczać, każdy może miec lepsze - gorsze spotkania, tu chodzi o rzetelność oceniajacych i komentujących.
Jasne, możemy porozmawiać o Leo. Tak, ma bardzo dużo strat, jednak nie zauważyłem aby wpychał się w każdą pozycję. Raczej irytujący jest fakt wystawiania go na prawej, skoro wiadomo że i tak zejdzie na środek. Irytujące może być to, że czasem mając partnerów wchodzących ze skrzydeł on pcha się na siłe przez środek.
Starat on ma dużo, ale jednak pod polem karnym przeciwnika, które powinne być zneutralizowane przez pomocników lub obrońców.
Problem Leo jest taki, że w ofensywie gra jako ofensywny pomocnik, czyli schodzi do środka, schodzi do pomocy i kreuje grę lub ewentualnie wchodzi z drugiej linii w pole karne, natomiast w defensywie gra jako napastnik, zwolniony z powrotów i pressingu. Suarez też nie kryje podobnie - pressing Luisa jest widoczny bo sam doskakuje do bramkarza lub stoperów, mało z tego efektu, ale jest to widoczne, jednak na naszej połowie Suarez za bardzo nic nie robi.
Ostatnie mecze jednak pokazały że skrzydła (Roberto, Semedo, Dembele, Alba) funkcjonuja dobrze bez wpychania się tam Leo, to głównie on tam zagrywa.
Jeśli Leo nie udaje się przedrzeć przez zasieki obrońców to jego gra staje się mało efektowna, przez co wydaje się mało efektywna.

pax

1

"Nie no, jeszcze parę tygodni temu byś napisał, że błąd Semedo, bo się nie wrócił",

Widzisz, jaki dostrzegam progres w jego grze :)

"teraz błąd bo nie zablokował świetnego strzału (co jest błędem logicznym, świetnego strzału niesposob zablokować, można zablokować tylko słabe strzały)".

To nie błąd logiczny - musiałbym Ci zrobic zajęcia z logiki. Świetny nie oznacza, nie do obrony. Ter Stegen bronił wiele świetnych strzałów. Można oddać świetny strzał, co nie oznacza, że zawsze po nim pada bramka.

"Prawda jest taka że wrócił" - obrońca wraca do defensywy - fanfary juz słyszę :)

Przeciwnik nie okazał się sprytniejszy, to Nelson popełnił błąd, de Thomas cały czas holował piłke prawą nogą, a on w pewnym momencie poszedł na jego lewa stronę (notabene dublujac korytarz Pique) a potem był spóźniony z interwencją.

Napisałem, że był widoczny w ofensywie ale oprócz jednej akcji niewiele z tego wynikało. Jednak głównie chodzi o pełne rozgrzeszenie po raz kolejny z straty bramki. Kryje zawodnika, ten strzelka bramkę bo Nelson źle się ustawił a następnie spóźnił.
Ogólnie zostawił dobre wrażenie, choć były pojedynki biegowe w obronie które przegrywał.

pax

9

Ja wiem, że wedle regulaminu spotkań czy zachowań piłkarzy sie nie porównuje, jednak....
Nie rozumiem, obniżenie noty np. Busiemu za strate przed polem karnym przeciwnika bo to newralgiczne miejsce na boisku (akcja niczym szczególnym sie nie zakończyła), podobnie zawsze strata Leo jest wypomniana, gdy jego strata rozpoczyna kontrę rywali. Tutaj jesli nie obniżyć notę bo ogólnie Vidal zagrał świetne spotkanie to jednak dla przyzwoitości należaloby napisać (skoro wobec innych takie standaty są stosowane), że jego strata rozpoczela akcję bramkową Rayo.

pax

0

Sorry, ale nie zauważyłem aby Chwytliwy dał jakiegos linka w tym wątku. NIe wiem kto tu się ośmiesza.
Widziałem linka Kennetha99 który pokazał sytuację w który Nelson nie wygrywa pojedynku szybkościowego bo ma przewagę nad zawodnikiem Rayo, tyle w temacie, hahaha

pax

1

Lata juz komentuję oceny i widzę przez lata pewne kwestie, które nie zawsze w sposób świadomy sa stosowane, czasami jeśli są stosowane wobec tych samych zawodników to bardziej to podkreślam.
Semedo przejmuje zawodnika od Pique, kryje go i jest za niego odpowiedzialny a tu, że nie popełnia błędu. Pamiętam obniązanie ocen za nie pokrycie przy wrzutce, nie mówić juz przy asyscie, a tu jest strzał (nota bene świetny) który powinien być zablokowany. Mimo, że de Thomas cały czas piłke prowadzi prawą nogą, on go w pewnym momencie kryje od lewej nogi dublując pozycję z Pique (najlepiej to widac z kamery zza bramką) potem jest juz spóźniony. No, ale świetna interwencja, bezbłędna :)

pax

1

Dziwne te dyrdymały co piszesz i jeszcza naginasz rzeczywistość. Co pokaz Chwytliwy?? Tylko napisał, że duzo piszę o Semedo, ale w jego ocenie uważa to samo co ja.

pax

3

"O jeju, facet, no ogarnij się z tym semedo, owszem, nie zagrał jakoś bardzo dobrze, dla mnie zagrał ok, nic więcej, (dla mnie również zagrał ok, dla mnie również zagrał dobrze, dla mnie również nie zagrał bardzo dobrze). Masz zarzut do mine że piszę za dużo o Semedo, ale jednoczesnie potwierdzasz to co napisałem :)

Jasne, następnym razem możemy się umówić, na przypatrzenie sie innemu zawodnikowi.

pax

2

Hahahahaha.
Pokazałes sytuację w której Nelson miał przewage nad zawodnikiem Rayo i po prostu nie dał się wyprzedzić. To nawet nie był pojedynek biegowy, bo Nelson miał przewagę.
Zjadł gościa na śniadanie? Jesli nie da się wyprzedzić w uprzywilejowanej pozycji to zjada gościa na śniadanie to gratuluję różowych okularów.
Popatrz lepiej na np. 76'42 :)

pax

3

Może, może, może ruskie, ale nie przez różowe czy tęczowe okulary :)
Gdybyś chciał merytorycznej dyskusji, napisałbyś "pokaż te sytuacje, pokaż choc jedną sytuacje gdzie Nelson przegrał pojedynek szybkościowy" zamiast tego jak zwykle nic merytorycznego nie napisałeś.
Może uważasz, że przy straconej tez świetnie krył??

pax

8

Jak zwykle (oprócz 2 wyjątków w całym sezonie) hype dla Nelsona. Nie winimy za utratę bramki. Kryje, daje strzelic, źle się ustawił, zostawiajac miejsce na strzal. NIe mówiąc już że prawonożnego zawodnika krył od strzału lewą nogą - potem juz był spóźniony z interwencją. Jednak to Nelson, więc jego nie rozlicza się ze straconych bramek, braku powrotów, spóżnionych powrotów itd... Do tego objeżdżany i przegrywał pojedynki szybkościowe w obronie na skrzydle (mogę podać minuty:). Powiedzmy, że błąd przy bramce, zniwelowany został karnym - więc tu na zero. Jednak ani jednej (oprócz tego karnego) konkretnej akcji ofensywnej - 0 przerzutów, 0 dośrodkowań, 0 kluczowych podań. Fakt, fajnie się pokazywał na skrzydle, dostawał dobre podania i z tego już poźniej nic nie wynikało. Na ale ocena bardzo dobra musi być. Trochę to niezrozumiałe - dobry mecz w opisie ale ocena bardzo dobra w ocenach. Dobry mecz - zgoda. Bardzo dobry - hype, ale to moje zdanie.

pax

5

Co ma robić jak zawodnik przeciwny biegnie w stronę bramki Barcelony?? Biec w przeciwnym kierunku?? Pique był świetnie ustawiony i cały czas swoim ustawieniem blokował wejście przeciwnika w pole karne. Jasne mógłby spróbować wejść na tzw. raz, w jednym momencie. Mogłoby to się skończyć na trzy sposoby - objechaniem przez przeciwnika, faulem i conajmniej żółtą lub odbiorem. Pique postąpił świetnie, przyblokował wejście w pole karne , zamknął prawą obronę a następnie zawodnika przejął Semedo. To juz nie była Pique wina, że Nelson dopuścił do strzału.
To nie jest krycie na radar - nie mógł kryć za szeroko bo oprócz asekuracji prawej obrony co jest normalne, gdy boczni idą do ofensywy miał jeszcze nominalnie swój środek obrony, więc był ustawiony pomiędzy tymi dwiema pozycjami.

pax

2

A dokładnie co mógł zrobić? Mógł spróbować wślizgu gdzieś na początku przyjęcia (jednak to nie był błąd), jednak potem zachował się wzorowo. Zamknął wejście w pole karne, zamknął prawą obronę, de Thomas jedynie mógł wejść w srodek, ale tam jego przejął juz inny zawodnik i go nie pokrył.

pax

6

Lenglet, Roberto i Arthur ze względu na ofensywny futbol. Lenglet lepiej wyprowadza piłkę niż Umtiti, Roberto gdy jest w poblizu pola karnego przeciwnika wie co z piłką zrobić w odróżnieniu od Semedo, Arthur jednak mimo braku kreatywnych podań może dać więcej w zalążkach akcji ofensywnych.
Jak w pierwszej połowie czy w 60' wynik będzie bezpieczny to mozna wymienić tych zawodników na zmienników.

pax

0

Jakoś przed meczem miałem przeczucie, że zamiast trenować to inaczej czas spędza.
To jest tragedia moim zdaniem, mozna nie miec zgrania, źle się ustawiać wszystkie taktyczne sprawy nie ogarniać, ale kondycja?

https://www.fcbarca.com/88156-sport-jean-clair-todibo-bardzo-szybko-adaptuje-sie-w-barcelonie,dyskusja-7098086.html

Ja w jego wieku grałem po kilka godzin codziennie i nie tylko ja i nikt nie mówił o zmęczeniu, czy braku kondycji, z człowieka się lało i grał w piłkę czy w kosza ale nikt nie umierał. 19-latek gra w Barcelonie i umiera po 45 minutach. Zawodowy piłakarz po 45minutowej lekcji wfu ma bóle i braki kondycyjne.

pax

1

Pozdrawiam :) i również dziekuję za dyskusję

pax

0

1.NIe chodzi że obcy Trybunał musi interpretować, bo do momentu jak TK działał normalnie to nie było problemu. Jak zaczął działać zgodnie z prawem ale wbrew wizji PISu to zmieniono Trybunał, a nie dostosowano sie do prawa. Tu nie chodzi o interpretacje Konstytucji bo tu jest zgoda prawie wszystkich prawników, stowarzyszeń prawniczych, profesorów, instytucji międzynarodowych. Problem jest jak wyegzekwować od polskiego rządu nie łamanie prawa. Konstytucja mówi, że w TK jest 15 sędziów, a PiS wybrał 16, 17 i 18 sędziego a 13,14 i 15 nie uznaje mimo, że wybór sejmu został ogłoszony i potwierdzony przez TK. Ale jak to wyegzekować?
Róznie życie sie potoczyło, a studia kończyłem dawno.
2. Pytałeś co takiego złego robią sędziowie pisowscy, więc pokazuje jedynie pisowskie rozumienie prawa. Nie chodzi o poszczególnych ludzi, ale jak prezydent który jest prawnikiem łamie prawo, dla kolesiostwa, to pokazuje degrengoladę systemu.
3. tak uważam, że PO duzo budowało i te 6 miliardów rocznie co napisałeś to było dużo, a szczególnie gdy ogólnie w UE było spowolnienie gospodarcze co przekładało się na nasza gospodarkę. Skoro tak dobrze szukasz, to mam prośbę znajdź chociażby kontynując wątek dróg ile wydawano wtedy na inwestycje a ile teraz w stosunku do budżetu państwa. dzisiaj Polska mimo większych dochodów zadłuża sie na potegę nie wydajac na inwestycje ale rozdając pieniądze w programach socjalnych.

pax

0

Kiedyś było coś takiego jak Radio Erewań:
Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

"gdy Tusk ustalał wyrok z sędzią przez telefon",

Nie Tusk a dziennikarz dzwonił do sędziego i nie rozmawiano o wyroku a o terminie rozprawy.

Ehhh, co propaganda i manipulacje robią ...

pax

0

Ciągle mnie o coś oskarżasz. Albo arogancki albo żal mi Ciebie, czy ja tak pisze w stosunku do Ciebie?
Widzisz, ja zadaję jedno pytanie a TY nie odpowiadasz. Odpowiedz z logicznego punktu widzenia, czy można ułaskawić kogoś kto nie jest prawomocnie skazany, a jako taki jest uważany za niewinnego. Po prostu czy można ułaskawić niewinnego człowieka? INe pod względem prawnym, bo na ten temat wypowiedział się Sąd Najwyższy, ale z logicznego punktu widzenia, czy można ułaskawić niewinnego?
Tak, Konstytucja jest dość prosta, bo jest dość ogólna. PiS wmawia społeczeństwu, że tak nie jest. Dziwne, że przez prawie 20 lat nie było takich problemów z Konstytucja tylko są teraz, gdy przed wyborami PiS miał projekt własnej Konstytucji, ale że nie ma większości potrzebnej do jej zmiany to wmawia że Konstytucja jest zła. NIe bronie Konstytucji, że jest idealna bo nie jest, ale jestem przeciwny łamaniu prawa. jak komus sie ona nie podoba to niech ją zmieni, a nie ją łamie.
Czy mi sie podoba że obce państwa/trybunały decydują o sprawach Polski? Nie, nie podoba mi sie, że w Polsce jest łamane prawo, standardy prawne, demokratyczny system państwa prawnego. Nie podoba mi się, że obcy trybunał musi interweniować, aby rząd polski przestrzegał polskiego prawa. INe ma co krytykować, jesteśmy zobowiązani do pzrestrzegania prawa. Można zawsze wyjść z Unii, ale nie można zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko - nie mozna być w Unii i zmienić się w Białoruś.

pax

0

22 mld oczywiście :)

Tak. Już niektóre wyroki TK kłócą się z pojmowaniem prawa, skończyłem prawo, chociaż nie jestem praktykującym prawnikiem bo nie był to jedyny kierunek który ukończyłem i zajmuję się bardziej naukami społecznymi.
W kwestii systemowej nie ma znaczenia czy dany wyrok jest słuszny czy nie, jesli został wydany przez osobe nieuprawnioną do jego wydania. Jak zatrzymam Cię na autostradzie i powiem, że masz zapłacić 100 złotych mandatu bo przeszedłeś w niewłaściwym miejscu, to chyba oczywiste jest że mam rację - złamałeś prawo i powinieneś ponieść konsekwencję, ale ja nie mam prawa Ci ich nakładać. tak jak można zaskarzyć wyrok osoby powołanej bezprawnie do orzekania.
Konstytucja nie jest tak popieprzona jak Ci się wydaje, po prostu jedna strona chce wmówić społeczeństwu że tak jest. Do rozstrzygania sporów Konstytucyjnych był TK, ale PiS zrobił z niego organ "partyjny" łamiąc Konstytucję.
PiS próbując usprawiedliwić swoje machlojki prawne wmówił społeczeństwu że a Trybunał Konstytucyjny nie jest Trybunałem tylko posiedzeniem kolesiów bo wydaje wyrok niezgodny z Pisem, albo że Konstytucja jest zła. To teraz ja zadam pytanie. Czy w według Ciebie embrion czy nawet powiedzmy 6miesięczne dziecko w brzuchu matki można ułaskawić? Jeśli co oczywiste nie jest prawomocnie skazane ?

pax

0

W przypadku dróg i transportu kolejowego były to astronomiczne kwoty i UE nie dołożyła 75% tylko dużo duzo mniej, same inwestycje na seme drogi w samym 2012 to 22mln. - w jednym roku.
Broniąc PISu za wszelką cenę dorzucasz nowe watki - piszemy o systemie prawa to wyjeżdżasz o związkach kobiety i mężczyzny, za chwilę napiszesz o uchodźcach, hah.
Nie rozumiesz co znaczy złamanie systemu prawnego. Jak widzisz ja podaje główne patologie systemowe które wprowadził PIS. Jesli się okaże że sędziowie pisowscy jak ich nazwałeś, chociażby w TK czy SN wydali słuszny wyrok, opinię itd..., który by wydali także inni sędziowie byłaby zaskarżony bo zostali wybrani niezgodnie z prawem to wszystkie wyroki, sprawy musiałyby sie toczyć od nowa. Zapanowałby totalny chaos, czekamy co powiem trybunał europejski w kwestii zmian w systemie. Jak PiS chce zmian to niech sobie wprowadza, problem aby nie łamał prawa, niech zmieni konstytucję zamiast ją łamać. Chyba proste.

pax

0

Jak widać, wystarczy napisać że nie popiera sie pisu to od razu ślepy z nienawiści zwolenik TVNu. Świetna interpretacja. To jednak państwo dokładało do inwestycji czy nie?
Jeśli dla Ciebie nie ma znaczenia czy zyjesz w państwie demokratycznym czy na Białorusi czy w Korei bo masz co do garnka włozyc to gratuluję. Niektorzy po prostu chcą, aby ich dzieci wychowywały się w normalnym państwie gdzie przestrzega sie prawa.

pax

1

Sędziowie nie mają prawa do wygłaszania własnych opini czy do prostestów w momncie łamania prawa i zmian prawnych lamiących zasady państwa prawa?
Protest w obronie praworządności nie jest protestem politycznym a protestem przeciwko łamaniu prawa i zmianom godzacym w obecny ustój prawny. Chyba, że uważasz, że przestrzeganie prawa ma charakter polityczny?
Wystarczyłoby aby została zmieniona Konstytucja a nie wprowadzano zmian w Konstytucji zwykłymi ustawami.

pax

2

Zwalniamy pracowników i dajemy swoich ale argument to że nikt nie chce pracować w urzędzie. zaraz napiszesz, że z litości zatrudniają swoich w urzędach.

NIestety 500+ mam na codzień jako pracownik związany z edukacją i administracją. Kto napisał o rezygnacji z pracy? Chociaz takie przypadki tez znam. Chodzi, że mając świadczenia socjalne i dodatkowo np. 1000 czy 1500zł na dzieci ludzie nie szukają pracy bo im sie to nie opłaca. Znam to z życia. ja nie generalizuję, Ty tak.

pax

0

NIgdy nie ma 100% finansowania UE. Zawsze jest wkład własny państwa/ województwa/powiatu itd

Twoja odpowiedź.
"Poczytaj ile UE dokładała do inwestycji drogowych w latach 2007-2013 i wtedy wróć z informacją, bo nie zamierzam kontynuować z kimś niedoinformowanym".

Rozumiem, że jak brakuje argumentów to nie będziesz rozmawiał. hahaha. Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Czy nie napisałem, żę Unia się dokładała??

pax

0

Widzę, że nie rozumiesz różnicy. Za PO były patologiczne zachowania i to były incydenty. MOżesz przypomnieć do jakiego sędziego dzwonił Donald Tusk i ustalał WYROK - nie pamiętam aby Donald Tusk dzwonił do sędziego, ale możesz przypomonieć. Wskaż jakich sędziów wprowadziło PO niezgodnie z prawem do TK (głosowano za 6-ścioma sędziami w sejmie) na wniosek PO Trybunał Konstytucyjny sprawdził poprawność wyboru - 3 wybrano w sposób prawidlowy a 3 nie, PO zakceptowało wyrok. PiS nie zaakceptował wyroku i na zajęte miejsca wybrał dublerów, łamiąc prawo.
Rozumiem, że jak sędziowie chcą przestrzegania prawa w Polsce to jest akcja polityczna, jak policjanci chceli podwyzki czy pielegniarki to akcja polityczna, rozumiem, że każdy protest grupy zawodowej gdy łamie się standarty jest protestem politycznym.

pax

3

NIgdy nie ma 100% finansowania UE. Zawsze jest wkład własny państwa/ województwa/powiatu itd... Unia przeważnie finansuje 50% danej inwestycji.
Obecny nie inwestuje w Polskę tylko albo sam przejada, ale wprowadza dodatkowe świadczenia socjalne dla społeczności. Taki socjalizm - czy się stoi czy się leży...
To polityka na krótka metę tylko, aby zyskać poparcie społeczne, czysty populizm.

pax

5

Różnica jest taka, że to co za PO było patologią za PIS jest normą.

Pierwsza ustawa którą przepchnął sejm obecnej kadencji było likwidacje słuzby cywilnej czyli urządników którzy mieli być apolityczni (nie mogli należeć do partii politycznej) o odpowiednim wykształceniu i umiejetnościach. PiS zmienił usatwę aby zatrudnić ciotki, wujków, znajomych, córki, synow, kolesiów, kolesiów kolesiów itd...

Za PO zdarzało się zatrudnianie po znajomościach, PIS wprowadził to jako normalny element sprawowania władzy. Taka jest przykładowa różnica.

Sorry, ale wolę autostrady, infrastrukturę kolejową, nawet orliki niż 500 złotych które w wielu przypadkach poglębia tylko patologię. Znam dziesiątki osób które dzięki temu nie pracują bo mając świadczenia socjalne i 500 plus wolą nie pracować i ściagać kasę od pracujących. NIe generalizuję, bo 500 to tylko jeden przykład który ogólnie może być rozpatrywany pozytywnie, tylko problem jest że pod przykrywka jednej dośc pozytywnej rzeczy, łamią system prawa w Polsce.

pax

10

Piszesz że nie jestes ani za tymi ani za tymi. Jednak piszesz że nie rozumiesz niechęci do jednych i chęci do drugich. Raczej to nie jest wpis neutralny - bronisz jednych, drugich atakujesz.

NIe mam nic, jak ktos ma zdeklarowane poglądy, może być za tymi lub za tymi, ale pisanie że nie jestem za nikim ale jedni nie są źli a drudzy są, jakoś tu nie pasuje.

Popatrz jak bronisz jednych i atakujesz drugich.
Ja nie jestem za PO, ale jestem przeciw PiS. Dlaczego? Dlatego, że chcac przejąć pełnie władzy, dopuścili się łamania konstytucji, złamania wszelakich standartów demokracji i panstwa prawa. Prezydent aby uwolnić od zarzutów kolegę, łamie prawo ułaskawiajac "niewinnego" człowieka. Łamanie prawa przy TK, KRS, SN.
NIkt tyle nie przywłaszczał co robi PIS i nie chodzi o miliardy dla Rydzyka, okradanie państwowych firm na afere bilbordową ale o skonstruowanie systemu w którym przyznawanie kilkset tysięcznych premii to norma.

Mam znajomą dr hab. była dyrektorem departamentu w MEN, 7 języków, staże w UE, załatwiała wielkie dofinansowanie dla MEN z Unii, jak przyszedł PiS została zwolniona na jej miejsce przyjeto znajomego z gminy Szydło po technikum lesnym. Mało?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?