pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Jakie sumy? Za kilka lat? Masowe zwolnienia przy okazji. Trudno aby związki były za zwalnianiem pracowników z piątkowej propozycji. To Chya rola związków aby broniły pracowników.
12
Od jakich dodatkowych zajęć ?? Wytłumacz?
Za PO mimo recesji nauczyciele w pierwszej kadencji dostali duże podwyzki, teraz mimo podobno cudu gospodarczego mają nie dostać.
Pisz merytorycznie.
0
NIe znam terminu wybicia :) Sądzę, że może chodzi o tzw. koleżeńskie. Kiedys było cos takiego, że nie mając mozliwości wzięcia urlopu a sytuacja np. rodzinna, czy inna zmusza nas do wzięcia dnia wolnego, mozna było poprosić koleżankę/kolegę o zastępstwo za zgodą dyrektora. To zawsze bylo w wyjatkowych jednodniowych sytuacjach, obecnie prawie nie funkcjonuje.
Jednak on mowił o normalnym urlopie, nie da rady i nie da rady tego odpracowac w stosunku 1 do 1, godzinowo być może, ale dydaktycznie już nie.
2
Dziwna szkoła, bo nie daje się dodatku motywacyjnego stazyście, tak jak nie daje się po urlopie zdrowotnym czy macierzyńskim bo dodatek motywacyjny jest wynikiem pracy w poprzednim półroczu.
Tak, bardzo rzadko daje się wychowawstwo stażystom, to pojedyncze przypadki, w klasach 1-3 nie ma innej możliwości, bo to sa nauczyciele którzy z racji wykonywanej pracy musza być wychowawcami. Jednak w kalsach 4-8, gumnazjum, czy średnich nie daje sie wychowastwa od razu na wejście.
Tylko nagrodę dyrektora mozna dostać, pozostałe to incydenty. A sprawdziany sprawdza się ciagle. będąc pzredmiotowcem po 1-2 godziny swojego przedmiotu dla pelnego etatu musisz miec 9-12 klas, w półroczu robisz 2-3 sprawdziany, 2 kartkówi i z dwa zadania domowe które sprawdzasz w domu. To masz m.in 6 "prac domowych" dla siebie z jednej klasy mnozysz to przez 9-12 klas i masz 56-72 takie prace w półroczu, czyli sprawdzasz 3 dni na 5 dni roboczych.
Tylko po co wlczasz korepetycje? Przeciez to nie jest płaca związana ze szkołą. Nie odpowiadasz na moje argumenty. Do zarobków kafelkarza w firmie budowlanej włączasz jego weekendowe fuchy?
Nauczyciel nie może wziąć dnia normalnego urlopu. Skąd takie bzdury, że może. Co najwyżej może wziąć bezpłatny. Nauczyciel nie ma prawa do normalnego urlopu w terminie na życzenie. Urlop wychowawczy-uważasz że jest to wyłączne prawo nauczycieli? , o macierzyńskim tez napiszesz? Czy matki nauczycielki powinny prosto z szpitala jechać do szkoły?
1
KOntraktowy od 1 stycznia 2019, 1885zł.netto kwota bazowa, i tak 11zł na godzinę gołej pensji. Po co pytasz skoro z założenia wątpisz? zliczając dodatki i nadgodziny to średnia od stycznia kontraktowego na wypłacie to około 15-17zł za godzinę
0
Płaca zasadnicza stażysty wynosi 11 zł netto.
1834 zasadnicznej płacy netto : 168 godzin
1
Dodałbym, że wycieczki to głównie naciski rodziców, że trzeba przeciez jechac, zintegrowac grupę, że dla uczniów to świetna sprawa i jak Pani wychowawczyni śmiałaby odmówić.
4
Stażysta nie ma dodatku motywacyjnego, bo dodatek przyznaje się za prace lub osiagnięcia w poprzednim roku. Na pewno pracowałeś w szkole?
Bardzo rzadko daje sie wychowawstwo stażyście bo po prostu sybciej ucieknie ze szkoły niz do niej trafił. Nagrody dostaje się za osiagnięcia - i sa przyznawane wrzesień/październik, wytłumacz jakie może dostac stażysta? Nagrody kuratora dostaje się za wybitne osiągnięcia i jest to garstka osób w województwie, nagrodę prezydenta/burmistrza również, nagroda dyrektora po kilka osób ze szkoły.
O jakich premiach piszesz?? Wytlumacz?? nauczyciel dostaje premię za każdą wpisana piatkę, czy co ??
Można się starac o dofinansowanie szkoleń czy studiow podyplomowych, przeważnie się nie dostaje lub dostaje sie niepełne dofinansowanie - rozumiem, że nauczyciel ma sam płacić za szkolenia w jego zakładzie pracy? Rozumiem, że wszędzie jest takie rozwiązanie że pracownik jesli wymaga od niego pracodawca ma płacić za doskonalenie się.
O Fuchach nie odpowiedziałes na pytanie. Bez sensu wliczasz cos co nie nalezy do pracy nauczyciela i za co nie dostaje pieniędzy. Korepetycje jeśli udziela (a jest to garstka) to robi to w czasie wolnym od pracy. Czy to że zamiast odpoczywać w niedzielę i spędzać czas z rodziną bo chce dorobić na wakację z rodziną pracuje na korepetycjach powinno mu sie wliczać do pensji szkolnej? Bo tak zrobiłeś.
Mit o zapracowaniu? Co roku sprawdza się sprawdziany, wypracowania, testy, klasówki co to za trud? Nie rozumiem argumentu. To, że nauczyciel robi pewne czynności podobnie co roku nie oznacza, że nie pracuje. Górnikowi tez powiesz, co to za trud, przecież rok temu też wydobywał węgiel, co to za trud?
Z urlopem się całkowicie mylisz. Nauczyciel nie ma prawa wziąć normalnego urlopu w ciągu roku szoklnego, takiego jak normalny pracownik w innej pracy.
MOżesz nie rozumieć. Każdy ma prawo do własnej opinii. ZNP zażądało dużych podwyżek - zgoda. Schodzili jednak z pułapu i chcieli rozmawiać, rząd nie zaproponował nic nowego, oprócz przeniesienia tej samej kwoty ze stycznia 2020 na wrzesień 2019.
1
Lepiej tak nie pisz, bo zaraz się znajdzie taki co będzie pisał, że nauczyciele sami piją na wycieczkach, kupują alkohol uczniom i sami zapładniają uczennice i do tego im płacą premie za wycieczki ;) Że wycieczka to najlepsza sprawa dla nauczyciela sex, alkohol i zabawa. Niestety nie da się wytłumaczyć, że to bardzo odpowiedzialne zajęcie a wycieczki szkolne to trzeba byc 24h w gotowości.
3
NIe, jest więcej urlopu. Około około 40dni w wakacje . Przeważnie tydzień na poczatku i tydzień na końcu jest zabierany na konferencje, posiedzenia zespołów, plany pracy, egzaminy poprawkowe, przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego itd...
Tylko nie ma ani jednego dnia na żądanie, jak chcesz pojechać we wrześniu bo jest taniej to nie ma opcji. Sa plusy i minusy. Jedni widzą tylko plusy, bo tak jest łatwiej.
3
Sam chcesz zostac wychowawcą to droga wolna. Bardzo ciężka praca.
Z tymi wycieczkami to uwielabiam czytac takie teksty. Przez 7 dni nauczyciel nie odpoczywa, ale pracuje, pracuje 24 godziny na dobe, jest odpowiedzialny za uczniów, nawet jak o 3 w nocy ktos sie zwymiotuje w pokoju lub sie rozchoruje to wiadomo, że nauczyciel musi interweniować. Nie wiem o czym Ty piszesz. 7 dni wycieczka to 168 godzin pracy (lub gotowości do pracy) nauczyciela, rozumiem że za swoją prace nauczyciel ma jeszcze płacić, skoro się grzmisz, że za taą pracę jeszcze dostaje pieniądze. Nie dostała pieniądze za wycieczkę, tylko normalnie wycieczka była w ramach jej etatu.
6
Dodatek za wychowawstwo to średnio między 80 a 150 zł i wychodzi to jeśli przeliczysz czas poświęcony (zebrania, dni otwarte, przygotowanie wycieczek i uczestnictwo w wycieczkach, konsultacje z rodzicami, rozwiązywanie kwestii wychowawczych, interwencje często wespół z pedagogiem/psychologiem z policją, Mopsem, wystawiani opini, arkuszy, dzieników) wychodzi że za jest to najgorzej opłaca godzina pracy w Polsce.
Motywacyjny od ok. 50zł do 120zł, sa pojedyńcze wieksze przypadki, ale mówię tu o średniej.
Innych premii?? Jest tylko nagroda dyrektora - raz w roku dla bardzo małej grupy za specjalne osiągnięcia lub dodatkową prace na rzecz szkoly.
Jest 13-stka jak w budżetówce.
Nie rozumiem dlaczego wliczasz korepetycje do zarobków nauczyciela? Kafalkarzowi jak pracuje w firmie tez do pensji firmowej wliczyasz weekendowe fuchy?
NIe znam nauczyciela który nie chciałby pracować od 7.00 do 15.00 i nie brać pracy do domu, nie znam takiego który wolałbym zebrania z rodzicami przeprowadzać o 13.00.
Powiedz mi ile nauczyciel może sobie wziąć dni urlopu w terminie który mu pasuje?
5
Uwierz, że naprawde niewielunauczycieli prowadzi korepetycje, są poszukiwani ale każdy jest juz tak wyczerpany, że odpuszcza sobie by na 18 umawiac się na korki. Każdy ma rodzine i chce z nia spędzic czas, nawet jedząc kolację przy stercie sprawdzianów. Korepetycje dają osoby młode - studenci, stażyści, kontraktowi, którzy naprawde zarabiają poniżej 2 tysięcy, nie mówiąć o sytuacji iz w większości przypadkow nie maja pełnych etatów, więc dorabiaja na korkach bo sa do tego zmuszeni.
Raczej takich stwoarzyszeń o jakich piszesz to nie ma lub jest bardzo niewiele, zgodze się z dodatkowa pracą nauczycieli wf, bo maja umiejętności czy mozliwości na prowadzenie np. szkółek plywackich czy jakiś innych dyscyplin w formie dodatkowych zajęć.
5
czemu założyłeś że dużo mniej? Są zajęcia które musza robic wszyscy i takie które robi wielu ale nie wszyscy: konferencje, zebrania, dni otwarte, festyny, dodatkowe zajęcia niepłatne, przygotowania do konkursów, zajęcia wyrównawcze, kółka przedmiotowe, zebrania zespołów przedmiotowych, zespołów ds ewaluacji, oragnizacja konkursów przedmiotowych, organizacja wycieczek szkolnych, uczestnictwo w kilkudniowych wycieczkach, rajdach, zielonych szkołach, ustalanie harmonogramu dyżurów szkolnych, ustalanie planu lekcji, regulaminy, sprawozdania itd... mogę wymieniac i wymieniać. Różnie tymi dodatkowymi obowiązkami jest obarczony nauczyciel, ale każdy robi dużo więcej niż te mityczne 18 godzin. Juz nie mowię o sprawdzaniu, testów, klasówek, wypracowań, kartkówek, egzaminów próbnych, przygotowaniach do zajęć itd...
13
Dlaczego piszesz dużo mniej?? Z badań pracy nauczyciela wyszło że pracuje 47 godzin. Wedle ustawy nauczyciel pracuje 40 godzin w tym 18 godzin przy tablicy.
W każdym zawodzie robi się rzeczy, które są obok normlanej pracy. W supermarketach ludzie pracuja na nocne zmiany mimo, że sklepy wtedy nie pracują. Sa to naormalne sprzedawczynie które wystawiaja towar na półki. Czy wtedy im liczyc , że pracują, czy nie liczyc bo przeciez nie sprzedają towaru?
0
dobre ;)
0
W zależności od lat pracy i stopnia awansu zawodowego.
10
Mimo strajku, (bo skoro nie ma zajęć uczniowie szkoły średniej), przyszli do szkoły wiedząc, że nie ma zajęć bo rodzice bali się ich zostawić w domu? Rozumiem, że nie masz dziewczyny w szkole podstawowej?
Rozumiem, że wśród uczniów nastała panika bo mieli czytać książki.
1
Znasz mnie już troche i wiesz, że nigdy nie uciekam od dyskusji.
Zgadzam się, że należałoby zmienić pewien system zarządzania.
To nie jest "takie" podejście do tematu, że nauczyciele tez bo inni dostają. To jest, że od dawna nauczyciele domagali się godnych zarobków, a to że jedni wybrani dostają bez ubiegania się jest jedynie dodatkowym argumentem i pokazaniem przez władzę na pewną niesprawiedliwość i że pieniądze są ale nie dla wszystkich.
Jak mówię, sam pomysł z prywatyzacją nie jest zły, bo tak naprawde funkcjonuje od dawna. Sam wybierasz studia, sam wybierasz szkołę średnią, masz mozliwośc wyboru szkoły podstawowej i przedszkola. Problem jest słabe finansowanie oświaty, co prowadzi do patologii.
Podam przykład mi dobrze znany: burmistrz gminy zdecydował z powodów finansowych o likwidacji przedszkola i przeniesieniu go do istniejącego budynku zespołu szkół. W jednym budynku uczy się na dwie zmiany młodzież 16-17 letnia z 3-4 latkami, wszystko z powodów finansowania.
1
Specjalnie pokazałem przykład przedszkoli i klas 1-3 gdyż tam są pewne niemierzalne czynniki. Wyższy poziom w przedszkolach? Czy w 1-3? Raczej czy Pani jest miła, czy nie stresuje dzieci, czy za dużo albo za mało nie wymaga. Jasne można na wszystko patrzeć pod kątem rankingów, castingów itd... Tylko nie jest to mierzalne. Poza tym jak pisałem dzisiaj już można sobie wybrać placówkę gdzie dziecko będzie się uczyło, więc to istnieje.
Rodzice sami wybierają przedszkole na podstawie opinii innych rodziców, jednemu pewne niemierzalne elementy będą pasować innemu nie. Egzamin byłby jednak obiektywniejszy, ale nie brałby pod uwagę innych kwestii.
Pomysł nie jest zły ale w polskich warunkach utopijny, chociażby przez fakt iż są gminy w których jest np. jedno przedszkole, lub są oddalone o kilkanaście kilometrów i pewne kwestie są niesprawdzalne, a wątpię aby wyścig szczurów przeprowadzany na przedszkolakach aby wykazać się przed rodzicami byłby dobrym pomysłem.
3
Gwiazdowski chce przeprowadzić prywatyzację oświaty aby pieniądze w postaci bonu oświatowego szły za uczniem. W takim przypadku teoretycznie dobra szkoła i dobry nauczyciel ma uczniów a słaba szkoła i słaby nauczyciel ich nie ma i odpada z wyścigu szczurów. W szkołach ponadpodstawowych to istnieje - sam wybierasz szkołą, patrząc na jej wyniki, poziom, opinię, profil, zaplecze itd..., szkołę podstawową też możesz sobie wybrać (jest rejonizacja, ale możesz zapisac dziecko do szkoły która według Ciebie jest lepsza). Szkoły od dawna poszły w konkurencyjnść, dwujęzykowość, klasy sportowe , integracyjne, granty europejskie itd...
Odpowiedz mi jednak jak sprawdzisz poziom nauczania w przedszkolach i na pierwszym poziomie czyli w klasach 1-3? Chcesz wprowadzić państwowy egzamin poprzedszkolny i po 3 klasie SP? Z rysowania linii, łączenia kropek, wycinania ? Czy ranking na podstawie udziału w jasełkach czy przedstawień na Dzień Babci?
3
Mylisz postulaty KODu. Suweren wybrał PiS i jakos nie słyszałem aby KOD domagał się ponownych wyborów, unieważnienia, delegalizacji itd... (pamietam że tego w Parlamencie Europejskim domagali się pzredstawiciele PiS po wcześniejszych przegranych wyborach, ze zostały sfałszowane). KOD powstał w wyniku łamania prawa, Konstytucji przez PiS. Czy Broniarz krzyczał Demokracja bo nie dostał podwyżki? Jesteś pewny?
Rywalizacja czyli prywatyzacja ? dwa dni temu o tym dyskutowałem bo takie urojone pomysły ma Gwiazdowski - po pierwsze to od dawna istnieje gdzie jest to mozliwe a tam gdzie nie istnieje to dlatego że nie jest możliwe.
Dziwisz się, że nauczyciele chcę też dostać, emeryci dostają, niepracujacy dostają, plany emerytur za urodzenie dzieci.
Problem jest polityczny, ale z jednej strony, większośc nauczycieli jako osoby z wykształceniem wyższym i potrafiące w wiekszości samodzielnie myśleć nie sa grupą wyborców dla PiS, więc dla nich pieniędzy nie będzie.
4
Jednak jest różnica między kims kto nie jest związany z partia polityczną czy formacja polityczna idzie w proteście przeciwko łamaniu prawa w Polsce a czynnym politykiem, który wystepuje przeciwko tym których jako przewodniczący związku zawodowego miał bronić.
1
Jednak do partii nie należy. To źle że jako przewodniczącu związku opowiada się za pracownikami ?
8
Nie udaje, tylko czy.... ten protest jest protestem politycznym? Nie było ani jednego rządania politycznego. Jedynie rządanie podniesienia zarobków czyli typowo socjalny postulat. Od miesięcy ten postulat był podnoszony, sam spór zbiorowy to też nie jest jakis nagły wymysł.
Nauczyciele dostawali odmowę podniesienia zarobków bo było ogłaszane, że kasa pusta i nie ma pieniędzy, po czym ogłoszono 5 Kaczyńskiego, 13 dla emerytów, 500 na pierwsze dziecko, dopłaty dla rolników itd...
Od conajmniej dwóch miesięcy była kwestia strajku podnoszona, ponad miesiąc temu było przeprowadzone referendum strajkowe. rząd o tym wiedział, ale obudził się 6 dni temu, by ogłaszać że strajk ma charakter polityczny co było bzdurą.
11
Pytałem do jakiej partii należy. KOD jest przeciwko łamaniu prawa w Polsce, czyli przeciwko tym co go łamią. Nie oznacza to, że Broniarz jest aktywnym politykiem, spytałem do jakiej partii należy i nie uzyskalem odpowiedzi. Przewodniczący Solidarności jest aktywnym politykiem partii rządzącej.
7
Z domu obecnie niewiele dzieci wynoszą, bo rodzice nie poświęcaja im zbytnio czasu, albo sami dużo pracują, albo z innych powodów dzieciaki z domu wynoszą jedynie to co jest na FB. Wciąż są pretensje do nauczycieli, bo za rodziców mają wychowywać dzieci.
1
Uważasz że NIENAWIŚĆ do kogokolwiek jest cudowny, a do nauczycieli to jakże słuszny i zasłużony?
7
Tzn. z jakiej partii? Jakie postulaty polityczne zostaly wysunięte?
9
tzn? Z jakiej partii ?? Jakie postulaty polityczne zostały wysunięte? Związki sa po to aby bronić pracowników przed pracodawcą, a nie aby wystepować wraz z pracodawcą przeciwko pracownikom.