pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
"Koniec Francji jest bliski i to jest nieuniknione" - czyz to nie wieszczenie apokalipsy Francji?
"Notre-Dame to spolszczenie "Naszej Pani" chodzi tu o Matkę Bożą, szatan najbardziej nienawidzi Matki ponieważ to ona urodziła Jezusa.. każdy z nas niech sobie dopowie resztę". W kontekście pożaru dałeś jasno do zrozumienia, że skoro szatan najbardziej nienawidzili Matki Boskiej czyli "NaszejPani" to każdy sobie może dopowiedzieć resztę, gdy płonie "jej" świątynia.
"Myślę, że każdy z nas powinien sobie zrobić rachunek sumienia i przeprosić Boga za dotychczasowe grzechy". To wezwanie do nawrócenia się ze ścieżki grzechu, czyż nie?
6
Pouczasz innych o wychowaniu, mimo że ciagle o innych wyrażasz się personalnie. Tego naprawdę mama Cie nauczyła, jak sam piszesz? Ktoś wchodzi w dyskusję zwracając uwage na twoja wypowiedź Ty atakujesz go personalnie.
8
"Gdybyś poznał może w skrócie poprawnego wychowania to wiesz mi byłbyś teraz po stronie Jezusa" - w tym momencie nie będę pouczał czy krytykował Twojej wypowiedzi. Proszę napisz ją tak, abym ją zrozumiał. Wtedy się postaram jakoś do niej odnieść.
5
Jak cytujesz to rób wytnij/wklej a nie zmieniaj tekstu. To bardzo niekulturalne i bardzo słabe.
Mój wpis:
"Wskazujesz szatana który maczał swoje palce w prawdopodobnym pożarze"
Twój cytat mojego wpisu:
" wskazujesz szatana w który maczał swoje palce w prawdopodobnym pożarze".
Naprawdę jesli chcesz dyskutować, bronić swojego zdania to rób to porządnie bo narazie to piszesz "ni składu no ładu".
36
Hmmm. Co tu ma wychowanie do tego. Właśnie jest pokazane z dobrej strony, bo nikt nie śmieje się z Ciebie ale z Twojej wypowiedzi. NIkt nie ocenia Ciebie ale to co i jak piszesz. Wypowiedzi moge być różne - mądre, głupie, merytorczne, cyniczne itd...
Wskazujesz szatana który maczał swoje palce w prawdopodobnym pożarze, dodatkowo wieszczysz apokalipsę i wzywasz do nawrócenia się.
NIe możesz oczekiwać, że wszyscy potraktują Twoje słowa poważnie, jedni będę się śmiać, inni uznają to za objaw fundamentalizmu, innych przekonasz i już dzisiaj zrobią rachunek sumienia. Jednak nikt nie dał Ci prawa oceniać innych. Piszesz o wychowaniu a pokazujesz zupełnie co innego. Piszesz negatywnie o kimś personalnie, to bardzo niewychowane :)
1
Chociażby świątynia Serapejon w Egipcie zburzona przez Teodozjusza. No ale czasy historyczne Cię nie interesują.
Burmistrz Londynu według Ciebie nie był szczery, ale wyraził się tak bo musiał. Naprawdę argumenty niektórych mnie powalają. Pewnie gdyby był w Paryżu polewałby benzyną?
Poszanowanie? W czym wyrazili brak poszanowania? Katedra splonęła prawdopodobnie z powodu prac remontowych, a Ty domagasz się poszanowania dziedzictwa, bo w ciągu godziny nie napłyneły listy smutku z Kataru i Jordanii?
Brytole tylko ponad 100 lat temu zniszczyli Akropol wysadzając część a resztę rozłupując byleby wywieźć rzeźby ze ścian.
2
Jakby chrześcijanie nie burzyli świątyń, wielkich kulturowych dziedzictw kultur starożytnych, chociażby w Egipcie, nie mówiąć już o Ameryce Południowej.
Muzułmański burmistrz Londynu wyraził pisal o scenach łamiących serce na widok pożaru.
Widzę, że szukasz na siłę jakiś spraw aby jak piszesz dokopać "muslimom".
Jeszcze oskarżasz ich teraz o pożar katedry pisząc, że rzeźby buddy TEŻ się same nie wysadziły.
2
Oj, u nas też zaczyna być powszechnie akceptowane. Wystarczy wejść na "postępowe", "patriotyczne" fora.
Dzisiaj mainstremowe media w Polsce raczej by nikogo takiego w negatywny sposób nie pokazywały.
17
Sądzisz, że u nas by się nie znalazły podobne dzbany gdyby spłonąl Złoty meczet czy Masdżid al-Haram?
1
No tak bo od września nie przygotowywali do matur tylko myśleli o hajsie.
4
Wystarczy tutaj poczytać wpisy na temat strajku nauczycieli czy łamania konstytucji. Wypisz-wymaluj jak z konferencji PiS. Taka sama retoryka, propaganda i pseudo argumentacja. Zero własnych wniosków, przemyśleń.
0
Co do bonów piszesz kilka zaprzeczajacych sobie rzeczy. Wczesniej bardzo spłyciłeś temat a teraz gdy wchodzisz już w szczegóły sytuacja nie jest już prosta. Teraz reforma z bonami według Ciebie to kwestia kilkunastu lat - ale juz teraz odbierasz prawo do godności nauczycielom.
"To on W PEŁNI i ŚWIADOMIE decyduje gdzie jego dziecko pójdzie. Do tego pojawią się różnice szkół. Tzw. szkoły premium. Bon na to Nlnie wystarczy, ale różnice będzie można pokryć w gotówce. Tutaj rodzice z dużym budżetem będą mieli przewagę i o to chodzi.
No i będą też tylko zwykłe szkoły, ktorych będzie najwięcej, jak i chętnych na nie będzie także najwięcej".
"To on W PEŁNI i ŚWIADOMIE decyduje gdzie jego dziecko pójdzie" - rozwiązanie w pełni obecnie funkcjonuje, więc nie rozumiem po co to pisać.
"Do tego pojawią się różnice szkół. Tzw. szkoły premium. Bon na to Nlnie wystarczy, ale różnice będzie można pokryć w gotówce. Tutaj rodzice z dużym budżetem będą mieli przewagę i o to chodzi". - prywatne szkoły funkcjonują głównie w duzych miastach, wcześniej były też tzw. szkoły społeczne. To wszystko funkcjonuje, tylko jak sie nie zna systemu oświaty i coś sie usłyszy to od razu się mysli o rewolucji w systemie. Ty chcesz jednego - dopłaty z budżetu państwa do szkół prywatnych z podatków rodzica. Nic więcej w Twoim wpisie nia ma.
"No i będą też tylko zwykłe szkoły, ktorych będzie najwięcej, jak i chętnych na nie będzie także najwięcej" - czyli funkcjonujace na takiej zasadzie jak teraz.
czyli sam widzisz czego sie domagasz, szkoły funkcjonuja tak jak do tej pory, ale szkoły prywatne powinne miec dofinansowanie z budżetu, bo rodzic płacąc podatki nie wydaje tych pieniędzy na edukacje dzieci.
Szkoły zwykłe finansowane z budżetu (nie ważne czy w formie dotacji czy bonów bo to jest to samo)
Szkoły premium finansowane z budżetu (nie ważne czy w formie dotacji czy bonów bo to jest to samo) + dopłata rodzica.
I uważasz, że to są rewolucyjne pomysły na poprawe jakości w oświacie, wzrost wynagrodzeń i rozwiązanie wszelkich problemów?
0
Typowa propaganda nie poparta niczym.
Powołujesz się na informację prasowa która jest zbitkiem pewnych wypowiedzi a nie stanem faktycznym.
Każdy nauczyciel podpisywał deklaracje o przystapieniu do strajku i był tam tylko jeden postulat - postulat płacowy. Więc nie kłam jesli nie wiesz z jakim postulatem nauczyciele przystępowali do strajku. Poza tym od 2 tygodni jesteśmy skazani na wywiady z Broniarze, Szydło, Morawiecki czy Zalewska i nikt nie mówił z nich o postulacie dymisji Zalewskiej. To, że nalezy ja zdymisjonować za doprowadzenie oświaty do takiego stanu to co innego. Jednak postulat byl jeden i z jednym postulatem nauczyciele zaczeli strajk.
Kłamstwo ma naprawde krótkei nóżki i znowu Cię na nim przyłapałem.
Nauczyciele to PZPRowcy - wspaniałe myslenie, nie lepiej juz powyzywać że gestapowcy. ZNP wrócić do łask?? Do jakich łask? ZNP chce obalic rząd domagajac sie godności dla nauczycieli? Za PO to ZNP miało dobrze? Byli więcej opłacani, byli ministrami? Zaczynasz już naprawdę odpływać z argumentami.
Nauczyciele poszli z jednym postulatem do strajku a Ty piszesz, że nie ejst to główny powód. naprawdę niesamowite sa Twoje zaprzeczenia rzeczywistości. 40-50 miliardów? Znowu przegięcie czyli czysta propaganda - samo ministerstwo podało, że wszystkei mozliwe podwyżki proponowane przez ZNP kosztowałyby 17-18 mln, a z tej kwoty ZNP zeszło do 7.9mln - więc podaj wiarygodne źródło o 50 mln.
Strajk nauczycieli to efekt tajnych służb rodem z SB ? Jak to komentować, wystarczy sie pośmiać.
Co do twojej pogardy to nie mi oceniać, że gardzisz godnością i ciężką ludzką pracą, Każdy ma inny system wartości, Twoja sprawa.
Jak to? Posłał bys dziecko do bliżej położonej szkoły a nie lepszej? Ale dlaczego? Przecież wolny rynek, liczy się jakość. Źle życzysz swojemu dziecku, posłał bys do gorszej bo jest bliżej? To po co jakość skoro ona nie ma znaczenia. Jak widzisz sam sobie zaprzeczasz, chcesz wprowadzić wolny rynek aby jakość była decydująca po czym sam wybrałbyś szkołę ze względu na zupełnie inny czynnik.
0
Za mało go widziałem, ale z tego co widziałem to imponuje mi jego szybkość. Za mało go w obronie widziałem.
0
Odpowiedz mi jeszcze przy prywatyzacji szkół podstawowych i przedszkoli czy rodzic będzie kierował sie jakością szkoły bo ma dwa punkty rankingowe więcej od innej, ale ma do niej 3 kilometry i trzeba zwieść dziecko przez centrum miasta, a obok ma szkołę o dwa punkty słabszej jakości, do której dziecko może samo bezpiecznie iść, nie przechodząc przez ulice. Uważasz, że tylko jakość będzie się liczyć? Tu mówię o sytuacji w mieście, na wsiach szkoły są oddalone o kilkanaście kilometrów od siebie.
0
Zadałem proste pytania który związkowiec ma przynależnośc partyjną, która partia miała wpływ na strajk 600 tysięcy nauczycieli. Nie odpowiedziałeś. Które postulaty są postulatami politycznymi? Najpierw nie odpowiedziałeś, potem napisałeś nieprawdę że dysmisja Zalewskiej. Powiem szczerze, nie masz pojęcia jak wygląda strajk. Czytałeś deklarację przystąpienia do strajku? Czytałeś jakie postulaty ma 600 tysięcy nauczycieli którzy przystąpili do strajku? W marcu odbyły się referanda strajkowe - jakie były postulaty w referendum strajkowym? Więc nie pisz rzeczy które nie miały miejsca. Bo to tania propaganda rodem z TVP, poza tym gdy w lutym byla decyzja o strajku to jedyną rzecz którą zrobił rząd to wydał 64 tysiące na akcję dezinformacją społeczeństwo o płacach nauczycieli w prasie. Rząd zrobil wiele aby doprowadzić do sytuacji jaka jest obecnie.
Z wolnym rynkiem oświaty mamy doczynienia w szkolnictwie wyższym i wcale poziom prywatnych uczelni nie jest wyższy. Zaraz napiszesz o tym, że państwowe są finansowane z budżetu a prywatne same muszą się utrzymywać (tym bardziej prywatnym mpowinno zależeć na poziomie). Chyba jednak powinno być tak, że poziom uczelni wyznacza, że ktoś chce w niej studiować, nawet płciać bo... poziomem przebija uczelnie państwowe. A tak nie jest.
OK, chętnie wejdę w dyskusje o prywatyzacji oświaty. Rozumiem, że bony oświatowe to środki pieniężne "zdeponowane" przez rodziców z ich podatków które można w pewien sposób wykorzystać płacąc nimi w szkołach za edukację dzieci. Chciałbym się więc dowiedziec więcej, czy wartośc bonu zależy od dochodu rodziców? Czy każdy ma taką samą wartośc bonu? Skąd wiadomo które przedszkola, szkoły podstawowe w klasach 1-3 mają tą "jakość".
Czy ceny narzucane z oświate w sprywatyzowanej oświacie będą komunistycznie ustalane od górnie czy każda szkoła będzie mogła sama wyznaczac ceny edukacji i zamiast podnosić jakośc kształcenia będzie przebijać oferty lepszych szkół cenami "po kosztach" ?
To o czym piszesz jest pewien utopijny system, podobnie jak komunizm. Sprawiedliwość, ład, harmonia, wolny rynek zlikwiduje wszystkie negatywne czynniki w oświacie. Nawet w takim kapitalistycznym państwie jak USA nie ma czegos takiego.
1
Semedo niestety nie ma ani jednej asysty w lidze ani w Lidze Mistrzów. Jak na ponad 50 spotkan w tych rozgrywkach to naprawdę slaby wynik.
Nawet Umtiti ma asystę. Nelson gra często jako wahadłowy, wchodzi na skrzydło, ale... niewiele jak widać wnosi to do gry ofensywnej.
2
Wszystko zależy od wielu kwestii. Też wypełniam te ankiety pomagając studentom być w "grupie badawczej". Wszystko zalezy od pytań i przedmiotu badań, celu pracy, problemu badawczego. Czy wnioski mogą być przyczynkiem do zmiany pewnego systemu, np. bezpieczeństwa. Róznie z tego rodzajem badań, ja nie daję do zrobienia badań w postaci ankiet bo w moim przedmiocie zainteresowań nie są one przydatne, ale recenzuję prace które jednak wnoszą. Głównie w kwestiach prac nad bezpieczeństwem. Gdy grupa badawczą sa np. mieszkańcy miasta/gminy/dzielnicy wtedy w ankiecie wyjdzie nie tyle czy czują się bezpiecznie, ale słabe punkty w dzielnicy, niebezpieczne miejsca, słabo oświetlone, elementy niebezpieczne w dzielnicy - gdzie wzmocnić patrole, jak poprawic bezpieczeństwo itd...
Wazne, aby ankieta miała przynajmniej przełożenie na praktykę. Pamiętam jak pomagalem w ankietach dotyczacych np. wplywu agresywnych gier komputerowych na uczniów. Badanie było przeprowadzone w jednej szkole na uczcniach i rodzicach i dało mozliwośc wprowadzenie programów profilaktycznych itd...
Pytanie czy warto robic badania jedynie dla poznania metody badawczej, techniki i ogólnie metodologii, hmmmm. Czyli sztuka dla sztuki. Tu nie jestem w 100 procentach na tak lub nie. To "tylko" praca licencjacka, więc nawet wymagania problemu badawczego nie są tak wysokie. Może warto dobrze opanować metodologię, aby w pracy magisterskiej zrobić już "poważniejsze" badania.
ps. nie odebrałem tego jako atak :)
3
Można było dać więcej pytań, bardziej szczegółowych tak aby analiza dała jakiś efekt, na cos odpowiedziała, bo tak ułożone pytania dość proste a przede wszystkim ogólne, niewiele wnoszą.
3
Zrobione. Tylko co to badanie wniesie? Pytania powiem szczerze, że nie powalają.
19
Na pewno nie w takim stopniu. Z obecnego pierwszego składu tylko Ivan i Jordi zostali wykupieni z LaLiga i zarówno sevilla jak i valencia to nie są i nie były główni konkurenci Barcelony do tytułu. Do tego Lenglet który poprzez kontuzję Umtitiego wbija się do pierwszego składu. Prawie nie ma ruchu Barcelony z takich kierunków jak Real czy Atletico, czyli wykupywanie zawodników od głównych konkurentów.
0
Strajk ma podloże socjalne nie polityczne. Pytam o motywacje polityczne, to nie odpowiadasz. Nikt nie mowi o zmianie rządu, tylko jest kwestia wynagrodzeń.
Masz z góry pewne tezy i probujesz je narzucić w dyskusji. Kilka razy się pytałem o kwestie polityczne to nie odpowiadasz. Które partia stała za strajkiem, którzy politycy namówili 600 tysięcy nauczycieli do strajku?
Piszesz bzdury, że strajk jest polityczny, to że opozycja chce zbic na tym kapitał to jest normalne, nie oznacza to, że motywy strajku sa polityczne.
Ubieranie się na czarno itd... rozumiem, że nie forma protestu jest ma byc narzucona z góry?
Sprywatyzowanie szkolnictwa? Bony oświatowe? Przecież jest calkowita dowolność w wyborze szkoły więc to istnieje. Nie rozumiem o czym piszesz? Po co bony oświatowe czy sprywatyzowanie szkolnictwa skoro sam rodzic/czy uczeń sam wybiera szkołę sugerujac sie jej poziomem, profilem, opiniami? jak szkoła ma fatalne opinie i kształci w nieprzydatnych kierunkach to nie ma chetnych i jest zamykana. Jest więc pełna konkurencyjność na rynku.
0
Problem z bydłem właśnie z czasem i formą wystąpienia. Gdy oświata jestem największym kryzysie to do konwencji PiS nie wspomniano o strajku tylko obiecano rolnikom dodatkowe pieniądze. Ja nie popieram radykalizmu z obu stron, Ty nic nie mówisz o szczuciu przez rząd i media prorządowe na nauczycieli, na wyzwiska pod adresem nauczycieli z ambony wyglaszane przez księży.
SMSy nauczycieli? Co tam było więcej niż kontynuacja strajku.
0
Tak jak sądziłem, że zakończysz dyskusję. I jak to nauczyciele mają pracować w weekendy?
0
I tu się częściowo mylisz. Mylisz się z podwyżkami za Po, tego nie mówią w TVP, za Po były podwyżki przez trzy lata z rzędu w pierwszej kadencji. W drugiej nie było bo był kryzys w gospodarce światowej a w Polsce inflacja była w połowie drugiej kadencji zerowa. Nie mylisz się że nauczyciele jako grupa wykształcona umiaca myśleć samodzielnie nie jest grupą wyborczą PiS. Fajnie ze potwierdziłes jedną zasadę w tym przypadku że PIS nie chce dać podwyżki z powodów politycznych. Daje tylko swoim wyborcom czyli słabo wykształconym, bo lekarze, nauczyciele, prawnicy i inne grupy inteligenckie są przez tą partię traktowane jako wrogowie.
1
Zero argumentów. Już dyskutowałem z Tobą na ten temat i wciąż piszesz to samo i równie bez argumentów.
Wymień postulaty polityczne. Wymień które partie namawiały 600 tysięcy nauczycieli do strajku?
A teraz powiedz która partia bez konsultacji przeprowadziła nie przygotowaną reformę oświaty. Która partia przez 3 lata nie chciała rozmawiać o reformie oświaty. Która partia nie przejmowała się strajkiem mimo że od 3 miesięcy on wisiał nad oświatą a od 2 było pewne że się odbędzie. Kto zaczął rozmowy dopiero w kwietniu tydzień przed strajkiem?
1
"Oczywiście weekend też jest wolny".
Jest sens to komentować? Jak rozumiem nauczyciel ma pracować przez 7 dni w tygodniu po 24h.
1
To że ktoś czyli dzisiejsza opozycja stanie po stronie nauczycieli to było oczywiste co nie oznacza że strajk jest polityczny.
Jak zwykle cyniczny komentarz, za strajk nie otrzymuje się wynagrodzenia mimo że przychodzi się do pracy. Z jednej strony masz pretensje że forma protestu jakim jest strajk i niepodejmowanie normalnej pracy Ci nie odpowiada, ale dla Ciebie również nie odpowiadnie jest również śpiewanie piosenek czy pokazanie w sposób symboliczny że nauczyciel jest traktowany gorzej od bydła.
Strajk to nie podejmowanie czynności związanych z pracą. Nauczyciele przygotowywali uczniów od miesięcy do egzaminów więc nie można mieć pretensji że tu ich zostawili. Termin strajku był znany od conajmniej 2 miesięcy więc działania polityczne były tylko z strony rządu który nie podejmował dialogu i czekał aż do kwietnia.
3
Wszystko jest do zrobienia. Jarosław nie zdał do maturalnej klasy, ale kurator oświaty, przyszły członek KCPZPR, przyjaciel rodziny, wydał decyzję o promowaniu. Więc mają już doświadczenie i
2
Strajk polityczny?? Hahaha bo tak Bielan powiedział? Haha. Piękna propaganda.