pax

1

Na początku przepraszam, że tak długo nie odpisalem, niestety obowiązki.
Więc kontynuując watek, przedstawię od początku. Mam pewien rodzaj prowadzenia dyskusji, najpierw zaczynasz pisać o kimś personalnie, jak ktoś nie reaguje personalnie to znowu personalnie piszesz - aż do skutku, jak ktoś wreszcie odpowie Ci, bo jest zmuszony tłumaczyć się że nie jest wielbłądem to stawiasz zarzut pisze personalnie o sobie, więc jak o kimś personalnie nie pisać.
Przedstawię więc tutaj historię naszej dyskusji.
• GenerałXavi
Oświecisz mnie jakie portale Ty czytasz?

Pax
fcbarca.com :)


• GenerałXavi
Co za głupia odpowiedź, aby mnie tylko zbyć. Nie potrafisz powiedzieć co czytasz? Co nie uraża TWOJEJ godności i intelektualności? No jednak skądś musisz czerpać wiedzę i informację z życia codziennego, polityki itd? W końcu OKREŚLASZ SIĘ NAUKOWCEM. (Post personalny z podkreśleniem że określam się naukowcem-nie było wcześniej w naszej rozmowie wątku personalnego).
• pax
Czytam wszystko, wiele portali. Jednak wnioski sam sobie wyciagam. Oddzielam czyste informacje od komentarza, czy publicystyki. Nie jest tak, że mam jeden portal - jest proliberalny onet, jest pisowski wpolityce, jest interia itd... Nie mam jednego, bo nigdy jedno źródło nie jest dla mnie wystarczajace aby wyrobić sobie opinię na jakiś temat czy wydarzenie. (Mimo, Twoich personalnych zaczepek uciekam od personalnych odpowiedzi, olewając twoje szpilki, odpowiadam merytorycznie.

• GenerałXavi
Tak czytasz wszystko, że parę dni temu się pierwszy raz dowiedziałeś o Konfederacji, [...] No faktycznie, OMNIBUS. [...] Nienawidzę takiej przekłamanej i udawanej obiektywności. Popularne to strasznie u osób wykształconych, myślących że oni to wiedzą lepiej niż cała reszta [...] . A ta Wasza obiektywność ma chu wspólnego z obiektywnością. Taka udawana, na pokaz. Omijanie tego co nie po drodze, wybieranie w wybiórczy sposób tego co się spodoba, to co jest zgodne z własnym światopoglądem, próba dopasowania się do jakiejś grupy, a na sam koniec mówienie o otwartym umyśle i swojej rozległej wiedzy. (Typowy kolejny personalny atak)



pax
Nigdzie nie pisałem, że niedawno się dowiedziałem o powstaniu Konfederacji, mimo, że powstała dopiero 3 miesiące temu. Nie wczytywalem sie w program bo sorry ale "małżeństwo" Korwina z Winnickim to nawet w LGBT by nie przeszło. Znam ich hasła, programy. Korwina sobie odświeżyłem bo pisał teraz o oświacie - więc przeczytałem wszystko co było na stronie tego liberała.
To jest bardzo wygodne, wmawiać komuś pewne cechy charakteru czy poglądu. Tu niestety trafiłeś nie na tego adwersarza bo przez to że mam na wiele kwestii własne często dość ostre zdanie to każde wyzwisko na rambli w moją stroną jest polecane przez dziesiatki a ostatnio setki osób, jest wynikiem właśnie moich poglądów. [...] (tu dopiero po kolejnym Twoim personalnym wpisie musiałem odpowiedzieć personalnie, że nie jestem wielblądem. Nie ja zacząłem wątek personalny, ja uciekałem od personalnych tekstów woląc skupić się na meritum postu – Ty odwrotnie)


• GenerałXavi
Mnie też wmówił. Zacząłeś dorabiać jakąś ideologię. Zacznij może pisać jeszcze o mowie nienawiści? :) [...] Więc nie atakuję Cię przy wszystkich. Nie wiem po co ten cały fragment o tym w twojej wypowiedzi chyba żeby więcej napisać.
[...] Więc jakim cudem nie potrafisz posłużyć się logiką i zrozumieć że oba te ugrupowania są mocno eurosceptyczne. [...] A ty zachowujesz się jak typowy głupek-wyborca, który ocenia polityka po jednej wypowiedzi. Tu się doczepiłeś jakiejś kukły. Czy naukowiec nie bada czegoś dłużej niż 5 minut? Zawsze wydawało mi się że u naukowca proces badawczy jest tym najważniejszym. Ja się w ogóle nie wypowiadam w kwestii nczas. Nie czytam - nie wypowiadam się. Nie mam tupetu jak Ty wejść, przeczytać trzy artykuły i wystawić tezę na temat całego serwisu. Już nie chodzi o ten serwis, poziom wszystkiego spada w internecie. Wszystkiego. Ale o twój poziom i sposób prowadzenia dialogu. Błagam, wspomnij jeszcze raz o mowie nienawiści. ( Kolejny personalny atak, do kolejne wmawiania jakis słów które nigdy tu nie zostały wypowiedziane, bez podstawne oskarżenia w kontekście badania naukowego)

W następnym poście obok merytorycznej dyskusji muszę tłumaczyć się personalnie z Twoich personalnych wpisów. By w następnym Twoim wpisie przeczytać kłamstwo, że niby ja rozpocząłem personalną dyskusję.



• GenerałXavi
No bo nie wiedziałem, że można mieć aż tak dobre umiejętności błędnego interpretowania. :) Gdzie sam w dyskusji NAJPIERW poświęcasz własnej osobie połowie postu, ja się do tego odnoszę i potem mi zarzucasz, że Cię oceniam i krytykuję, zamiast prowadzić dyskusję. Genialne...
Czekaj :)

Naprawdę wolałbym abyś nie wprowadzał wątków personalnych, nie oceniał, możesz nie zgadzać się z czyimś zdaniem czy nawet procesem wnioskowania a nawet z tym, że ktoś ma prawo do nie udzielenia na coś odpowiedzi, ale szanuj innych. W następnym poście odpowiem co do merytorycznych kwestii twojego wpisu i mam nadzieję, że juz pozbędziemy się wątków personalnych, które rozpocząłeś i z lubością się nimi posługujesz.

pax

0

Teraz ja poproszę o chwile cierpliwości :)

pax

1

Dzisiaj zmarła jedna z największych legend NBA, "kradziej" Havlicek.

pax

0

Dlaczego łaskawcy? Przecież było wiadome, że z końcem strajku wróca do pracy. Tu nie ma żadnej łaski.
Dlaczego uważasz, że domaganie się godności poprzez protest jest brakiem rozumu?
Wracają do wykonywania czynności, w pracy byli cały czas :)

pax

1

Dalej brak argumentów.
Spytałeś "dalej wymieniać?" więc odpowiedziałem - tak, dalej wymieniać. Po co pytałeś, skoro nic więcej nie masz do powiedzenia?
I cisza, brakuje argumentów. A już myślałem, ze coś masz do powiedzenia w temacie oświaty. Napisz jak może DOBRZE zarobić DOBRY nauczyciel w tych klasach i przedziałach wiekowych co podałem.

pax

3

PO zaksięgowało w stosunku 1 do 1 kwotę z OFE do ZUS, PIS chce zgarnąć 15% z tego co przez lata wypracowali Polacy.

pax

0

Miałes wymienić...
Zabrakło argumentów ?

pax

44

Jedno to jest czysty socjal a drugie to godna zapłata za pracę.

pax

1

Tak wymienić, proszę
- kursy, szkolenia, E-learning - rozumiem że to nowy program do przedszkoli czy klas 1-3 ?? czy jednak starszych od 4 klasy ?

pax

0

Skoro dopytałem konkretnie o co konkretnie chodzi, a Ty nie chcesz juz poznac odpowiedzi, to ok.

pax

0


Zalezy o co pytasz, rozumiem, że pytasz jedynie w jaki inny sposob dofinansować oświatę?

pax

1

Miało być nie do Ciebie . Pozdrawiam :)

pax

2

A uważasz, że pownno sie strajkowac w czasie urlopu? Wspaniały pomysł.
Wątpie aby był wogóle jeszcze strajk, nawet gdyby był to nie od 1 września tylko najwcześniej od poczatku października (chociażby kwestia referendum strajkowego).
Dla dobra oświaty oczywiście, że tak. Z niewolnika nie ma pracownika. czyz nie misiu :)

pax

2

A cos merytorycznego? Jakby ktoś był dobrym nauczycielem to by dobrze zarabiał? Wszystkie szkoły mają taka samą stawkę, róznica jest minimalna w tzw. dodatku motywacyjnym. To nie nienawiśc ale zdrowy rozsądek.

pax

8

"No ale kilka godzin dziennie",
Średnio 9 według badania pracy nauczyciela
"wolne soboty"
No, faktycznie po ponad 40 godzinnym tygodniu pracy, jeszcze wolne soboty, może dlatego że zakład pracy jest wtedy zamkniety? Nie to za dużo, aby pojąc że system szkolnictwa w normalnym trybie nie przewiduje zajęć w soboty.
"ferie"
Narzucony z góry termin urlopu - szkoda, wolałbym kwiecień bo cieplej, no ale nie ma dnia urlopu kiedy się chce
"wakacje"
Widać w Twojej pracy nie masz urlopu, zgłoś to do PIP. fakt jest około 35-40 dni wtedy urlopu w terminie z góry narzuconym
"wycieczki",
Jedna z najgorszych rzeczy która nauczyciel wykonuje myśląc o uczniach i rodzicach, pracuje po 72-96 godzin na 3-4 dniowych wycieczkach, nie dostajac za to ani grosza. no, ale taka specyfika pracy, że trzeba się uczniem zająć o 4.00 nad ranem jak zwymiotuje.
"prezenciki"
dawałeś prezenciki nauczycielem? Przekupowałes aby zdać?
"a prawda jest taka, żeby do czegoś dojść trzeba zapi***alac"
Zgadza się, dlatego wiekszośc nauczycieli to robi.

pax

5

Chyba
Pis 1- Polskość 0
Dziwne, że jakoś daty Ci się nei zgadzają, zostało ponad 60 dni do urlopu, no ale co tam, dla zwolenników PiSu to wakacje zaczynają sie w kwietniu. Ot, taka znajomość oświaty.

pax

0

Nauczyciele najbardziej nie rozwijajacy zawód tzn. że nauczyciele się nie rozwijają czy kłada do głowy nieprzydatne rzeczy?

pax

0

Za PO w pierwszej kadencji nauczyciele dostali jak narazie najwieksze podwyżki, potem ze względu na kryzys podwyzki zostały zamrożone.
Zalezy o co pytasz, rozumiem, że pytasz jedynie w jaki inny sposob dofinansować oświatę?

pax

0

Realizuje to co wygodne, wprowadzając populizm i rozdawnictwo realizuje to co nie stanowiło haseł wyborczych - zawłaszczenie państwa, upolitycznienie sądownictwa, łamanie konstytucji, dzielenie społeczeństwa, grabież majątku.
Za PRLu też wiekszości osobom nie działa się krzywda fizyczna, może Twoje prawa nie sa łamane. Jednak wielu są, Polska przestała być państwem prawnym. Sędziowie są szkalowani i represjonowani (bo tak należy tłumaczyć np. ich degradację w strukturze sądownictwa) bo nie popierają demontazu prawa w Polsce.

pax

1

Odpowiadam Ci że oświata nie powinna być rozgrywką polityczną a Ty piszesz że odpowiadamy jak polityk.
Jedyna kwestia do rozwiązania obecnie to kwestia finansowania oświaty.

pax

1

Z jednej strony populistyczne obietnice z drugiej kolesiostwo i nepotyzm którego nigdy w takiej skali nie było. Łamanie prawa, łamanie konstytucji, najgorsze notowaniami Polski na arenie międzynarodowej.

pax

1

Kwestia oświaty to nie kwestia do rozgrywek politycznych. Nie powinno się grać politycznie wykształceniem dzieci i młodzieży, to pokolenia które mają być przyszłością narodu.

pax

18

Trzy lata temu wprowadzono nie przygotowana reformę szkolnictwa – nie odbyły się konsultacje społeczne. Rząd ogłaszał, że takowe były – nie było. Byłem na dwóch spotkaniach w kuratoriach, trwały one 15 minut. Odczytano list minister Zalewskiej (bo sama się nie pofatygowała), nie odpowiedziano na żadne pytanie po czym spotkanie zakończono. Wtedy wskazywano na zagrożenie płynące z reformy – ale dialogu nie było. Decyzja o sporze zbiorowym zapadła w grudniu z tego co pamiętam i wtedy była podniesiona kwestia strajku. Rząd nie reagował, w styczniu była decyzja o strajku, rząd nie reagował. W lutym były ferie więc referenda strajkowe przeprowadzono w marcu, w odpowiedzi na postulaty nauczycielskie rząd stwierdził, że w budżecie nie ma pieniędzy, dzień później ogłoszono 5 Kaczyńskiego, która ma kosztować 42 mld. Dla nauczycieli rząd wtedy przeznaczył inna kwotę - zareagował wydając 64 tysiące na akcję szkalowania nauczycieli w prasie i akcje dezinformacyjna o nauczycielskich zarobkach. Pod koniec marca była decyzja o strajku rząd nie reagował. Pierwsze spotkanie Rady Dialogu odbyło się 1 kwietnia, tydzień przed egzaminami gimnazjalnymi. W atmosferze, iz rząd ma dać na krowy i świnie po 500/100. Tak zostało to powiedziane – miał być to impuls dla nauczycieli, aby pokazać im miejsce w szeregu i zradykalizować nastroje do strajku, na konwencji PIS nie było słowa o oświacie, mimo zapowiedzianego strajku i kryzysu. Dopiero później (o czym nie było mowy na konwencji PIS) dopytywani tłumaczyli, że chodzi o dotacje unijne, ale sygnał dla nauczycieli został wcześniej jasno wysłany. Gdy w trakcie konsultacji strona związkowa uelastyczniała swoją propozycje, strona rządowa odwrotnie, nie chciała się dogadać, czy nawet wyjść z jakąkolwiek propozycją. W ostatnim dniu negocjacji przed egzaminami, gdy każdy liczył, że jednak się dogadają strona rządowa zaproponowała specjalnie propozycję nie do przyjęcia. Zwolnienie 30 procent nauczycieli, możliwe podwyżki za kilka lat, z pensji zaoszczędzonych na zwalnianych nauczycielach. Oczywiście w prorządowych mediach sytuacja była pokazywana w sposób „właściwy”. W między czasie ekonomiści znaleźli sposób na sfinansowanie podwyżek dla nauczycieli, ale rząd odrzucił jakąkolwiek rozmowę na ten temat z powodów politycznych. Hasło obrad okrągłego stołu dla oświaty zostało specjalnie zrobione, aby poszedł jedynie przekaz, że rząd ma propozycje – których nie miał. Przecież sami zrobili 3 lata temu reformę, a teraz nie widząc jej negatywnych skutków uważają że trzeba reformować oświatę? Ostatnie spotkanie przed świętami, propozycja rządu nastawiona na kontynuację strajku i upodlenie nauczycieli – propozycja mówiła o zwiększeniu pensum za niższą roboczogodzinę przy tablicy. Czyli nauczyciel który protestuje domagając się podwyżek dostaje propozycję od rządu zmniejszenia uposażenia w przeliczeniu na godzinę pracy – hasło na kontynuację strajku. Rząd przez wiele miesięcy grał na wywołanie strajku a jedynie co robił to napuszczał społeczeństwo na nauczycieli. Gdy były rozmowy, w tym tzw. rozmowy ostatniej szansy rząd dzień wcześniej wychodził z propozycja rozdawania pieniędzy innym grupom społecznym, aby pokazać nauczycielom ich miejsce w szeregu i ich zradykalizować. Nie wyszedł z jakąkolwiek propozycją – taką aby strony spotkały się w połowie, do tego wypowiedzi polityków PiS wskazywały jasno o determinacji rządu na kontynuacje strajku. PiS rozgrywał socjalny strajk pracowników oświaty w sposób polityczny, po pierwsze wiedział, że jest to grupa która w większości nie głosuje na tą partię, po drugie uprawiał retorykę wskazując na upolitycznienie strajku, czego nie było. Dzisiaj, gdy nauczyciele zawieszą strajk w obronie matur i prawa oświatowego, które ma zostać zmienione pod bieżące potrzeby, to i tak pójdzie sygnał że to nauczyciele zdezerterowali w walce o lepszą oświatę.

pax

0

Jednym zależy na oświacie a innym nie, taka różnica.

pax

4

Do Urlopu jeszcze ponad dwa miesiące, więc bezsensu argument.

pax

2

A to w szkołach są leżanki dla nauczycieli ??

pax

1

Strajk nie był gierka polityczna z strony strajkujących.

pax

0

Nie jestem w związkach i nigdy nie byłem, jednak zorganizowanie takiego strajku nie jest wielkim problemem, w każdej szkole jest ZNP i w większości jest Solidarność, postulaty są od miesięcy a anwet lat. Wystarczyły konsultacje Zarządu ZNP z regionami aby podjąć decyzje o strajku. Przeciez tu nie ma kosztów organizacyjnych ani logistyki, jedynie nauczyciel dostanie w maju 500-600 złotych na wypłatę.
Nie słyszałem aby nauczyciel móil, aby on miał dobrze, może sa takie jednostki, nie mówie że nie.

pax

3

No prostest jest jednak olbrzymi. Największy od ćwierć wieku. Po prostu nikt sie nie spodziewał, że rządowi będzie zależało na jego rozpoczęciu i kontynuacji.

pax

2

Tzn.? jaki wyrok ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?