pax

1

Widzę jedno, uciekasz od merytorycznej rozmowy. Jak tylko ktoś przedstawiłem propozycje rozmowy o meritum tego watku to uciekasz od dyskusji jak ognia, rozbudowujac watek personalny.
Doskonale wiedziałem jak zaregujesz gdy napiszę, że nie szanujesz praw innych, domagając się aby ktoś zrobił tak jak Ty tego rządasz a nie jak ktoś chce. Wiedziałem że napiszesz, że nie mam odwagi, chociaz myślałem że napiszesz, że się wstydzę, pisząc na kogo będę głosował. Szkoda, że nie szanujesz wolności innych.
W tym wątku rozpocząłeś teksty ad personam (sprawdź od początku dyskusji), może właśnie dlatego, że wolisz wchodzić w gównoburzę, ja wole merytoryczną dyskusję. TY od niej uciekłeś, po raz kolejny rozpoczynając watek personalny.
Mógłbym punktowac wszystko co piszesz, chociazby o antysemityzmie, raz piszesz dokładnie na czym polega według Ciebie antysemityzm "Przeciez dzis antysemita, to tem, ktorego w pierwszej kolejnosci nie lubia Zydzi" a potem jak skrytykowałem Twój pogląd na przykładzie naczas to piszesz już inną formę "ja podalem tylko jedna z mozliwych interpretacji". I tak mozna punktować zdanie po zdaniu. Dalej: raz piszesz: "Jak moge Cie inaczej nazwac niz maistreamowcem? Skoro nawet nie zadajesz sobie pytana o znaczenie slow. np antysemita" a po chwili "I nie nazwalem Cie mainstremowcem przez pyryzmat rozumienia antysemitzymu tylko w szerzym konteksice". I tak te twoje nieścisłości mozna wskazywać.
Naprawde największy zawód mi sprawiłeś, gdy uciekłes od merytorycznej dyskusji na temat naczas, woląc przerzucac sie błotem.

pax

1

Pisałeś że jesteś jak Colombo, który w poszukiwaniu prawdy w zagadkach kryminalnych miał instynkt. Był bardzo pozytywna postacią, intelektualistą , który rozgryzał intelektem swoich adwersarzy. Jeżeli nie poszukujesz prawdy w instynktownym rozumowaniu zjawisk czy wydarzeń to przepraszam, zagalopowalem się, uważając że właśnie instynktem po to sie posługujesz, aby wiedzieć co z Twojego punktu widzenia jest właściwe a co nie. Mnie zestawileś jako mainstremowego backstreetboya, ale przeciez wolność :)

Widzisz, nie rozumiesz pewnych rzeczy, a jak ich nie rozumiesz to starasz wmówić, że jest tak jak TY uważasz. Miałbyś rację w przypadku antysemityzmu, który ja pokazałem na tym przykładzie naczas - że ma on charakter antysemicki. Uważasz, że to żydzi wypisują w naczas wskazując kto jest antysemitą. Ty piszesz nie tylko nie na temat, ale również nie logicznie. Uważasz, antysemita to ten którego nie lubią żydzi. Czasem tak jest, ale nie w tym przypadku. Nie rozumiem po co dajesz takie stwierdzenia skoro wystarczy sobie poczytać co ten portal wypisuje, jak przedstawia żydów, ile jest poświęcone tekstu dla tej nacji i ile negatywnych i pozytywnych słów jest tam wypowiedziane wobec tego narodu. Tam nie ma tekstu, że Żydzi uznają kogoś za antysemitę (wątpie aby w redakcji był tam żyd), to redakcja tego portalu pisząc jedynie negatywnie w kontekście żydów wskazuje swój antysemityzm. Świetnie rozumujesz, jak ktoś nie akceptuje Twojej definicji antysemityzmu to jest mainstremowcem - brawo.

Nigdy nie dostałem bana, bo nigdy nie prowokuję. Piszę co myślę, jeśli wypowiadam sie kontrowersyjnie na temat piłki to przytaczam argumenty, statystyki, sytuacje boiskowe.

Nie rozumiem też stwierdzenia, że nie jestes naukowcem więc jako szary obywatel nie obowiązuje Cie netetykieta i pozwalasz sobie na osobiste wycieczki. Domagasz się, aby nie narzucac Ci narracji, chęci dyskusji merytorycznej (w tym przypadku o portalu naczas) gdy Ty masz ochotę na złośliwości. Takie wnioski można po twoim wpisie wysnuć. Już sądziłęm że Korwin uważa (punkt 1. Deklaracji ideowej), że wolność jednego jest ograniczona jedynie wolnością drugiego – ale jak widać to co on głosi jest utopijne w rzeczywistości. To, że ktoś włącza wątki osobiste nie jest wyznacznikiem wykształcenia, to nie jest rozróznienie naukowiec - szary człowiek,a kwestia kultury.

Partie liberalne a taką jest Wolność Korwina ma populistyczne hasła i tu dawałem choćby przykład reformy oświaty którą zaproponował Korwin – było to merytoryczne.

Nie rozumiem też pewnej sprzeczności, z jednej strony jesteś za wolnością, za partią wolnościową, ale pytając mnie po raz kolejny i kolejny, chcesz odebrać mi moje prawo do decydowania o nieinformowaniu o przekonaniach politycznych. Może ta wolność o której piszesz jest tylko pozorna? Taka jaka Tobie pasuje? Czy nie ingerujesz w moją wolność? Mam prawo do niej, czy nie? Czy wolnośc głoszona przez wolnościowców jest jedynie utopią.

Nie chcę pisać o wprowadzaniu nowych wątków bo znowu napiszesz że narzucam narrację (którą tylko Ty zapewne masz prawo wyznaczać). Ja skomentowałem tekst o naczas i sądziłem, że wokół tego będzie dyskusja, a jednak widzę że aktywizujesz wszystkie inne wątki, tematy, nawiązujesz do innych wcześniejszych dyskusji – po co? Nie zgadzasz się z tym co napisałem to wskaż gdzie się mylę, przedstaw argumenty. Jednak Ty wolisz albo pisać personalnie, albo włączać inne wątki, oceniać na podstawie innych dyskusji.

Piszesz, że nie daję przykładów merytoryki, mimo że pokazywałem przykłady nieznajomości problemów oświaty przez Korwina, mimo że pokazywałem charakter antysemicki portalu naczas, braki w warsztacie dziennikarskim, język propagandy itd... I piszesz, że ja nie pisze merytorycznie? Może przeanalizujemy ostatnie powiedzmy 30-40 artykułów (newsów) na naczas (aby nie było jak napisał generał, że wysuwamy wnioski po przeczytaniu jednego)? Podejdźmy merytorycznie. Zgoda?

pax

1

Pięknie mnie oceniles i zaszufladkowales. Siebie przedstawiles jako inteligenta poszukującego prawdy Colombo a mnie jako słuchającego sieczki mainstreamowca. Bardzo szybko oceniasz ludzi, bo tak widzisz świat widocznie.

O piłce i swoim zdaniu odpowiadałem jedynie na zaczepkę. No ale Ty doszukujesz się wyimaginowanych zaczepek z jednej strony. Dokładnie napisałem że czasem patrzę jak naukowiec i piszę kiedy to robię a czasem pisze komentarz przedstawiając własny pogląd.

Jak zwykle schodzi się na temat osobisty. Nie lepiej odnieść się do tego co stanowiło sedno tego wątku? Czyli nczas? Nie, wolisz pisać personalnie niż merytorycznie.
Uwierz, że nie trzeba być naukowcem po dziennikarstwie czy kulturoznawcą aby widzieć że nczas nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem.

pax

1

Większość mojej wypowiedzi to cytat z Twojej. Nie rozumiem dlaczego nazywasz to bełkotem :)
Spokojnie, poczekam.

pax

1

"Mnie też wmówił. Zacząłeś dorabiać jakąś ideologię. Zacznij może pisać jeszcze o mowie nienawiści? :) Jakbyś nie zauważył, to dyskusja dawno przepadła w pierwszych stronach La Rambli i nikt oprócz nas i mojej fanki tego nie czyta. Więc nie atakuję Cię przy wszystkich. Nie wiem po co ten cały fragment o tym w twojej wypowiedzi chyba żeby więcej napisać".

Fajnie że mnie nie atakujesz przy wszystkich, a tylko atakujesz w „ciemnej uliczce” gdy nikt nie widzi. Od razu mi raźniej :) Mnie atakowano już różnie, więc nie musisz się krępować.


"Ja jako prawdopodobnie wyborca Konfederacji też nie byłem ani razu na ich stronie, zwyczajnie nie potrzebowałem. Wizytówek partii politycznych chyba się na co dzień nie odwiedza? Chodzi o to, że napisałeś to w tamtej wypowiedzi głównie żeby zarzucić złą i fałszywą tezę w stronę Konfederacji. I jakkolwiek ją poprzeć i przy okazji aby mieć tarczę przed ewentualnymi pomyłkami "Ja byłem pierwszy dzisiaj na stronie tego twora, czegoś nie zauważyłem, źle zrozumiałem." Teraz natomiast piszesz, że ich programy znasz od dawna, że Konfederację znasz, że czytałeś ich programy. Więc do jasnej cholery, potrafisz wytłumaczyć po co pisałeś że na ich stronie byłeś poraz pierwszy ostatnio? Po co, w jakim celu? Czy nie zaczynasz się sam ze sobą gubić?"

Nie byłeś na stronie Konfederacji, ale mi zarzucasz, że ja rzuciłem fałszywą tezę o ich programie będąc na ich stronie czy wczytując się w programy poszczególnych ugrupowań tworzących Konfederację. Starasz się coś mi wmówić i zmanipulować mój wpis. Pisałem że programy Korwina i Winnickiego znam od dawna, chyba tworząc Konfederację nie zmienili poglądów. Nie pisałem że program Konfederacji znam ale że znam programY ugrupowań je tworzących. Od lat Korwin jest na scenie politycznej, narodowcy tez nie są od wczoraj. Widzisz, że próbujesz mnie złapac na jakiejś nieścisłości, ale jakoś Ci się nie udaje.

"Co do Narodowców i Wolnościowców. Osobiście nie lubię Narodowców, bo w głównej mierze to socjaliści, a ich wyborcy i niektórzy politycy to ludzie często oderwani od pierwiastka inteligencji. Jako naukowiec znasz ich programy, sam to napisałeś, pewnie przy okazji wiesz ze zbliżają się wybory do parlamentu EUROPEJSKIEGO. Więc jakim cudem nie potrafisz posłużyć się logiką i zrozumieć że oba te ugrupowania są mocno eurosceptyczne. Powtarzają to na okrągło, że łączą ich wspólne cele, a nie dzielą różnice. Na takim Onecie to nie do pomyślenia, bo tam pokazuje się tylko rzucanie się sobie do gardeł. Z tego żyje współczesna polityka. Skoro już teraz partie zaczynają przekupywać swoich wyborców jakimiś socjalistycznymi podarunkami - do wyborów które mają malutkie znaczenie, mało ważne - to co będzie przed prawdziwie ważnymi wyborami do nas? Polska ma tam tyle do gadania co ja w Trybunale Konstytucyjnym. To może lepiej pomyśleć o ugrupowaniach które nikogo nie przekupują? Zrozumieć że mają wspólne cele? A nie pisać o jakimś chorym małżeństwie. A jeśli się nie jest się eurosceptykiem, to uszanować?"

Co do narodowców i liberałów (bo wolnościowiec to dziwne określenie). Tak uważam, znając programy i hasła tych środowisk za totalny mezalians i jedynie co ich łączy to próg wyborczy a nie eurosceptycyzm, bo do kwestii europejskiej też nie mają takiego samego zdania. Nie krytykuję Cie za to, że chcesz głosować na Konfederację gdzie częśc ludzi są oderwani od pierwiastka inteligencji, że wybory do których startuja nie mają znaczenia (to po co tam idą – dla kasy?) a warto nie nich głosować bo jeszcze nie bawili się w rozdawnictwo bo...(nigdy nie rządzili).

"Ja nie wypowiadałem się w ogóle na temat nczas".
Ten watek jest głównie o tym portalu.

"Nie czytam, średnio lubię. Zadałem Ci pytanie o serwisy. Podałeś jakieś onety, które zawsze gadają to samo i dopasowują się ogólnie do dialogu wszystkich wokół, ale tych mediów masowych. Hoho, wojenka PoPiS, ale będzie wyświetleń. Nie będę szanował żadnego medium, co nie pokazuje alternatyw. A ty zachowujesz się jak typowy głupek-wyborca, który ocenia polityka po jednej wypowiedzi. Tu się doczepiłeś jakiejś kukły. Czy naukowiec nie bada czegoś dłużej niż 5 minut?"

Możesz pisać głupek-naukowiec, akuratnie przeczytałem ponad 20 newsow z tego portalu i jej wydźwięk antysemicki jest bardzo widoczny (kwestia konfliktu bliskowschodniego, 13-emerytura dla Żydów, ustawy prożydowskie itd...) Na głównej stronie jest antysemityzm jest głównym lub jednym z głównych wątków tej strony (nie chcę mi sie przytaczać komentarzy pod nimi – bo ludzie to ludzie, ale redakcja to redakcja).Kto powiedział, że 5 minut? Czemu zarzucasz coś na co nie masz potwierdzenia.

"Zawsze wydawało mi się że u naukowca proces badawczy jest tym najważniejszym. Ja się w ogóle nie wypowiadam w kwestii nczas. Nie czytam - nie wypowiadam się. Nie mam tupetu jak Ty wejść, przeczytać trzy artykuły i wystawić tezę na temat całego serwisu. Już nie chodzi o ten serwis, poziom wszystkiego spada w internecie. Wszystkiego. Ale o twój poziom i sposób prowadzenia dialogu. Zacznij może pisać jeszcze o mowie nienawiści? :)".

Mam wrażenie że prowadzisz dialog sam ze sobą, oceniasz mnie a potem krytykujesz pod katem swojej oceny. Przeczytałem jak mówiłem wczoraj ponad 20 artykułów na tej stronie. Jak sam zauważyłeś nie prowadzisz konwersacji pod kątem merytorycznym, czy pisze prawdę czy nie, po prostu wprowadzasz wątek personalny, główne odniesienia są nie do prezentowanej treści postu, ale do mojej osoby. Nie przeszkadza mi to, tak przewaznie jest gdy ktos ma własne zdanie :)

"Zacznij może pisać jeszcze o mowie nienawiści? :) [...] Błagam, wspomnij jeszcze raz o mowie nienawiści".
Ja nic o tym tu nie piszę. Jak mówiłem wmawiasz cos komus a potem to komentujesz. Słabe :)

pax

0

Malcom sie nie nadaje, nie ma zdolności defensywnych, nawyków do powrotów, do ustawiania się w linii.

pax

0

Skoro piszesz, że aktualnie jest jeszcze lepiej to mozesz przedstawić te aktualne dane ?

pax

1

Nigdzie nie pisałem, że niedawno się dowiedziałem o powstaniu Konfederacji, mimo, że powstała dopiero 3 miesiące temu. Nie wczytywalem sie w program bo sorry ale "małżeństwo" Korwina z Winnickim to nawet w LGBT by nie przeszło. Znam ich hasła, programy. Korwina sobie odświeżyłem bo pisał teraz o oświacie - więc przeczytałem wszystko co było na stronie tego liberała.
To jest bardzo wygodne, wmawiać komuś pewne cechy charakteru czy poglądu. Tu niestety trafiłeś nie na tego adwersarza bo przez to że mam na wiele kwestii własne często dość ostre zdanie to każde wyzwisko na rambli w moją stroną jest polecane przez dziesiatki a ostatnio setki osób, jest wynikiem właśnie moich poglądów. W piłce zawsze miałem inne zdanie od większości, opisując, oceniając grę zawodników. Przez to mam konflikt z częścią redakcji (tzn. oni mają ze mną), w kwestiach politycznych bardzo często się wypowiadałem dość stanowczo i przeciwko partii rządzącej (co nie oznacza że jestem za PO - a takie szyfladkowanie się często stosuje), w sporze nauczycieli wypowiadam się bardzo jednostronnie. Nie rozumiem, więc Twojego zarzuty, jakbyś nie wiedzial z której strony masz coś mi zarzucić :)
czasem patrzę pod kątem naukowca a czasem "publicysty"-szarego człowieczka. Jeśli chodzi wlaśnie o "naczas" bo o tym jest tutaj dyskusja to jako naukowiec mogę pisac o braku obiektywizmu, warsztatu dziennikarskiego, fatalnym języku, propagandy itd..., jako człowieczek o własnych poglądach oceniłbym to bardziej pod kątem treści, że totalne bzdury, głupoty nastawione na dzielenie spoleczeństwa z populizmem czasu Samoobrony (my jesteśmy najlepsi i My mamy najlepsze pomysły bo myśmy jeszcze przy korycie nie byli).
Wybieranie to co sie podoba i dopasowanie się do jakies grupy no właśnie jedno drugie wyklucza - nie przyjmujesz wszystkiego jak chce grupa, ale w wielu miejscach występujesz przeciwko. Ja wiem, że są osoby które gubią się w rzeczywistości i wtedy przyjmują pewne doktryny, ideologie w całości, bo tak łatwiej, nie trzeba się zastanawiać czy wszystko jest słuszne i właściwe.

pax

2

Nie, to raczej jest kwestia odbioru pewnych osób. Jak nie popierasz tego co ja to jesteś lewak, komunista, POwiec. To jest takie myślenie wielu, jak nie z nami to przeciwko nam. Dziwię się, (chociaz tak naprawdę sie nie dziwię), że osoby które w wielu przypadkach propagują pewne partie, doktryny, myśli i mówia o wolności narzucają swoje poglądy innym, szufladkują. Ja jestem taką osobą która po prostu z każdej doktryny, mysli, programu politycznego wyciaga to co moim zdaniem jest pozytywne a negatywne rzeczy odrzuca. Dlatego krytycyzm jako przygład własnego poglądu uważam za słuszny. Każda partia pokazuje program pomysły, ja po prostu nie przyjmuję programów partii jako całości.

pax

33

Mimo, że Zidane wciąż wierzy to 2 godziny temu Real stracił matematyczne szanse na mistrzostwo.
Najbliższe emocjonujące mecze Realu dla ich kibiców to bój w presezonie

pax

1

Nie mial w tym sezonie super formy, mial kilka spotkań dobrych i bardzo dobrych, reszta (wiekszość) to słabe i przecietne. Do pierwszego meczu z Realem w CdR grał bardzo przecietnie z mega błędmai w ustawieniu i brakiem powrotów. Właśnie w tym pierwszym spotkaniu grał dobrze, lepiej trzymał ustawienie, nie wychodził bez asekuracji do pomocy na próby przechwytu, gdzie piłka go mijała i zostawała autostrada dla przeciwników. Od tego meczu gra lepiej taktycznie, ma pojedyńcze gorsze spotkania, ale dużo się poprawil w stosunku do czasu przed styczniem. Problem jest taki, że do ofensywy nie wnosi praktycznie zupelnie nic.

pax

3

Ja bym widział Roberto na CN i Semedo w rewanżu. Na CN Barcelona powinna wyjść bardziej ofensywnie nastawiona a Roberto daje większą jakość w ofensywie i mozliwość rozegrania i gry kombinacyjnej. Semedo zaczyna lepiej bronić więc dałbym go w spotkaniu bardziej nastawionym na grę defensywną.

pax

2

Widzisz, wystarczy personalnie napisac coś na mnie i juz się ma lajki. Jakie to proste, zamiast merytorycznie to personalnie, zamaist uzyć siły argumentu to lepiej argument siły :)

pax

0

W pierwszej połowie miał 2 przechwyty, zablokowane podanie, bezpośredni odbiór, kluczowe podanie. To nie była jego naminalna strona, ale w defensywie miał praktycznie najlepsze statystyki, w ofensywie dobrze grał z Coutinho.

pax

4

Oceniasz zawodników przed meczem, wow Nostradamus :) ja to robie po meczu. Chylę czoła ;)

pax

0

Oprócz 1-2 błędów w rozegraniu zespół nie popełniał jakis większych błędów, to był prawie mecz do jednej brami z 76% posiadaniem piłki. Nie napisałem, że zawinił, tylko że był najsłabszy. Po prostu moze nie wyróżnił sie niczym pozytywnym.

pax

1

gdzie manipulacja? Oceniłem że dwóch było najlepszy a potem w kolejności był ten trzeci, napisałem jeszcze ostatniego bo odbiegał od tych którzy grali powiedzmy przeciętnie. Czasem moze byc tak że jeden zagra bardzo dobrze a kilku słabo.

pax

4

Statystyka 70 minut Nelsona:

Ofensywa
Strzały celne 0
Strzały ogólnie 0
Podania kluczowe 0
Dośrodkowania celne 0
Przerzuty 1

Defensywa
Odbiory 0
Przechwyty 0
Wybicia 0

pax

36

najlepsi Alenia i Vidal potem Roberto najsłabszy Semedo.

pax

3

prorok ;)

pax

1

Czytam wszystko, wiele portali. Jednak wnioski sam sobie wyciagam. Oddzielam czyste informacje od komentarza, czy publicystyki. Nie jest tak, że mam jeden portal - jest proliberalny onet, jest pisowski wpolityce, jest interia itd... Nie mam jednego, bo nigdy jedno źródło nie jest dla mnie wystarczajace aby wyrobić sobie opinię na jakiś temat czy wydarzenie.

pax

2

Chcę zwrócić na jedno uwagę. O spaleniu kukły zyda, nie napiałem czy źle czy dobrze że bronią takiej czy innej postawy. Zwróciłem uwagę na brak profesjonalizmu dziennikarskiego. Jak czytam różne (bardzo różne) newsy, poratale, to przeważająca większość jest negatywnie nastawiona do spalenia kukły żyda. Tu nagłówek " W Internecie wrze" i przykłady jednostronne popierające spalenie. To nie jest dziennikarstwo.
Dla mnie mnie jest argumentem, że inni też nie potrafią "uprawiać" dziennikarstwa. To nie jest argument - inni kradną to ja też będę?
Co zalecam? Zalecam myśleć gdy się cos czyta, samemu wyciagac wnioski.

pax

1

Czytam i czytam i się łapię za głowę. Nie jestem w stanie zrozumieć tego co tam jest wypisywane, mało tego jak jest to interpretowane i kto jest tam przedstawiany jako autorytet.

Teraz czytam Różańskim - info na głównej, jak "zgwałcił intelektualnie LGBT". Wspaniały intelektualista. który pisze "Przeszkadza mi to obnażanie się, te ich parady z genitaliami na wierzchu, gdzie ja idę na przykład ze swoim pasierbem i on to musi oglądać". Nie pamiętam parad z genitaliami na wierzchu w Polsce, ale fighter MMA je pamięta i takie postawy i hasla sa propagowane przez ten portal. Juz nie mowie o antysemickim wydzwieku duzej czesci newsow.

pax

0

jasne.
fcbarca.com :)

pax

1

Przeczytałem teraz te które są tam na głównej. O katedrze bo dąb się nie mogł zapalić od zwarcia bo wielowiekowe drewno jest mega twarde. Kwestia tego spalenia kukły żyda - mimo że na prawie wszystkich portalach jest krytyka tego zachwoania to tu sa przytaczane tylko cytaty osób które wychwalają to zachowanie. To propaganda, nawet nie wybiórczość. Nazywanie innych mediów "mediami głównego ścieku" pokazuje jak bardzo nie jest to dziennikarstwo :)

pax

0

Przeczytałem teraz kilka artykułów z tego portalu, do dzinnikarstwa bym tego portalu nie zaliczył :(

pax

0

Dodałeś jedynie dwie zmiany co do podstawowego składu. Co już wielu chciało tak ofensywnie by Cou I dembele zagrali razem. Semedo za Roberto i Coutinho przesunąłes do pomocy zamiast Arthur/Artur.
Bardzo ofensywny - w zależności od ustawienia i wzajemnego wsparcia Coutinho-Dembele w działaniach defensywnych, jest osiagalny, co nie oznacza optymalny.

pax

3

Po 9 latach kończy je z paskiem, hmmm.

pax

14

Że jeszcze ludzie się nabierają na tekie teksty :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?