pax

22

Przecież to podpucha :)

pax

0

NIe ma pozycji wahadłowego w Barcelonie czy ogólnie w innych zespołach. To raczej potoczne określenie zawodnika który gra od pola karnego do pola karnego. Skrzydłowy jest przeważnie odpowiedzialny jedynie za grę ofesnywną i wsparcie defensywy w drugiej - trzeciej linii obrony. Boczny obrońca zajmuje pozycje w pierwszej linii obrony a przechodząc do ataku często jest najwyżej wysunietym zawodnikiem, gdyż nominalnie skrzydłowi wbiegaja w pole karne zostawiajac własnie miejsce na skrzydle dla wahadłowych, którzy dośrodkowuja piłkę z bocznych sektorów. Tak grał Alves i tak gra Alba teraz. Po wstrzeleniu piłki wracają na pozycje obronne. Grają jak wahadło. Obrona-atak, obrona-atak, obrona-atak.
Drużyna musi być taktycznie ogarnięta jesli chodzi o asekurację, przeważnie robią to stoperzy (tak jak w Barcelonie) z lekkim wsparciem środkowego pomocnika. Stoperzy grają wtedy szerzej, a na środek obrony cofa się DP.

pax

0

To praca dla osob bardzo dobrze przygotowanych wydolnościowo. Musi byc asekuracja, bo nie da się tak grać cały czas. Nie zawsze ta asekuracja jest wystarczająca. MOgę powiedziec jak to wygląda na przykładzie Barcelony, bo akurat bocznych obrońców analizowałem od 7-8 lat, ale ogólnie to po prostu gra box to box. Zawodnik jest jednocześnie obrońcą i zawodnikiem ofensywnym.

pax

12

Musi wracać do obrony. Bywa asekurowany bo zawsze piłka jest szybsza od zawodnika, ale nie zwalnia go to od powrotów. Boczny obrońca gra w ofensywie jako skrzydłowy (lub dubluje jego pozycję) po czym wraca na swoja pozycję. gra tzw. box to box. Do gry wahadlowego potrzeba żelaznych płuc. Tu nie chodzi o PO bo równie dobrze może byc LO, w wielu spotkaniach tak gra obecnie Alba.

pax

0

Zawsze ;)

pax

7

Widząc takiego avatara cięzko tu doszukać się związków z Watykanem ;)

pax

1

Nie jestem w temacie i nie wiem czy to spoiler, ale była już zapowiedź wpw o pewnych konsekwencjach za tego typu wpisy.

pax

3

Niech strzeli 50 mając 24 :)

pax

4

TVN może dlatego że nie zgadza się z pewnym poza prawnym czy na pograniczu prawa działaniem narodowców. Akurat ludzi związanych z paleniem kukły żyda czy szubienicami dla polityków, hajlowaniem, czy haslami rasistowskimi stacja woli nie zapraszać, aby głosili swoje poglądy. W przypadku TVN nie jest to kwestia polityczna a raczej ideologiczna. TVN jest bardziej liberalna.

TVP obecnie odwrotnie. Mimo, ze w wielu kwestiach ideologicznie by się zgadzało z linią np. narodowców nie będa ich zapraszać z powodów politycznych bo w dużej mierze to elektorat PiSu, więc nie będa robić sobie konkurencji.

TVN bardzo często nie zaprasza Razem, czy innych parti lewicowych czy skrajnie lewicowych. Łatwiej jest po prostu o prowadzić dyskusję gdy jest spolaryzowana scena polityczna, gdy osoby "są medialne". Jak narzie ten tort polityczny jest mały tak jak tort medialny. Większość krzeseł w programach medialnych jest zaklepana po wyborach. Nie doszukiwałbym sie spisku, a jedynie może tego że nowym partyjkom lewicowym czy prawicowym się przebić politycznie, a jak politycznie to i medialnie.
Tak jak niedawno pisałem, od dawna nie oglądam, ale nie przyczyn dlaczego tak jest doszukiwałbym się w kwestiach ideologicznych lub politycznych.

pax

0

Przyszli dużo za późno i niewiele wnieśli. Henry gasł z roku na rok, a Villa pół sezonu dobrego.

pax

0

Ja nie piszę jak ja go oceniam, ale jak jest często tutaj postrzegany lub za co krytykowany.

pax

2

Niektórym jak sądzę nie zawsze odpowiada styl. Zbyt słabe wykorzystanie skrzydeł i mało ofensywna gra pomocy. Wiele osob nie widzi tego co Valverde wskazuje jako balans. Wiele osób po prostu ma swoich ulubieńców i jak valverde ich nie wystawia to od razu że zly trener.

pax

1

Teraz "płacze" hahahaha, może jedynie uświadamiam. Ja natomiast lubię jak w odpowiedzi na moje komentarze nie ma merytorycznych postów tylko personalne komentarze, czuję się jak Pique na Bernabeu, słysząc gwizdy ;)
Miód na moje oczy

Ja tu ani słowa o Semedo, ale najlepiej dac komus personalną łatkę, wmówić coś komuś, lajki same się zjawą :)

pax

1

A ja życzę Semedo asysty, może się przełamie. To, że narazie nic w ofensywie nie pokazał nie oznacza, że nie moze wejść na wyższy poziom. Ja widze pewien progres w jego grze, chociaż raczej defensywnej niż ofensywnej, ale zawsze to coś pozytywnego (lepiej się ustawia, częściej wraca, mniej ma gapiostwa, podejmuje decyzje w obronie).
I cieszy mnie ta konkurencja na PO, obaj nie są wybitnymi PO, więc konkurencja jedynie może przynieść pozytywne skutki.
Jaki ma odbiór na rambli widać po ilości lajków, wystarczy coś pokazać, że nie jest w czymś w top 5 na świecie i jest fala poparcia dla osobistych ataków. Chyba nie było tu, mimo wielkiej ilości komentarzy jakiegoś jednego, który by wskazał pozytywy w jego grze. Jednak mimo, że go tu nie atakowałem, a życzyłem mu od serca przełamania się to wiadomo jak jest z Nelsonem, raczej ma wyznawców niz kibiców ;)

pax

0

pax

3

Wiosna trwa od niecałego miesiąca. On spadek formy ma od zimy, chociaż na jesienie zachwyty były jedynie nad takimi elementami jak: celnośc podań, brak strat i umiejetnośc utrzymywania się przy piłce, jednak po prostu brakuje mu doświadczenia, ogrania i jeszcze troche odwagi do podejmowania bardziej kreatywnych decyzji na boisku.

pax

1

Pojechałeś argumentami, aż mnie wbiło w fotel, przyznam dawno tak merytorycznie nikt ze mną nie dyskutował, chyle czoła Twojej wiedzy, analizie i bystrości. Po prostu zmiażdzyłes mnie. Teraz już możesz czekać na lajki :)
To nie tylko oratorstwo godne Georgiasza ale wnikliwość i przenikliwość. NIe mam kontrargumentu, przyznam nie odwdzięczę się równie prostackim wyrażeniem, to kwestia kultury :)

pax

1

Czego się czepiam Życzę zawodnikowi który nie ma systy w Lidze czy nawet w LM aby sie przełamał i zanotował asystę a Ty piszesz, że się czepiam. Busi ma asystę i w lidze i w lidze mistrzów.
Kto sie czepia valverde. gdybym sie miał czepiać to bym napisałe, że Nelson powinien zabezpieczać tyły i nie wychodzić za połowę bo takie są twoim zdaniem zalecenia trenera, ale on się czsasem podłącza, czasem dostaje piłki na obieg, czasem jest opcją w ofensywie tylko nie przekłada się to na jakość. Przecież wielki hype dla Semedo rozpoczął się po jego grze z Dembele, gdy Dembele wypuszczał Nelsona na skrzydło on robił świetny rajd po czym albo był blokowany przez obrońcę, albo zagrywał niecelnie albo wycofywał - więc grał ofensywnie ale z tego nie było żadnego efektu. Jeżeli komuś nie idzie gra ofensywna, to nie rozumiem tłumaczenia że trener mu dał takie zadania, że ma wychodzić do ofensywy, obiegac i niecelnie podawać. Ja mu życze, aby wszedł na wyższy poziom i aby w statystykach odzwierciedlenie.
Pomaga w zabezpieczaniu tyłów? No przeciez to normalne zadania obrońcy, przeciez nie będę go za to chwalił, tak jakbym mial chwalić Ter Stegena że pomaga w defensywie stojac na bramce.
Nie rozumiem dygresji o Alvesu, przeciez ja o nim nie piszę. Po prostu życzę asysty Nelsonowi i tyle, a tu nagonka :)

pax

1

Coś TY! Powiedzą , że tak podaje jako pomocnik a jako PO nie potrafi :)
Tych asyst z Realem juz uzbierał :)

pax

0

Leo skończy grać w Barcelonie w wieku 36 max 37 lat. Neymar będzie miał 31/32 i wtedy sądzisz że przejałby pałeczkę? Problemem Neymara jest wybujałe ego i kwestia tego, że jego najlepszym wyborem byłaby drużyna w której byłby jedyną gwiazdą. W mocniejszych drużynach takich jak barca, Real, PSG, City byłby w jedynie jednym z 2-3 najlepszych. Przez jego ego był konflikt z Cavanim o rzuty karne. W jego wieku Leo miał już 4 złote piłki a Ney, hmmm...
To nie chodzi o talent, ale o charakter, osobowość

pax

0

Dlatego widzisz, że potraktowałem to żartobliwie :)

pax

4

To jak odpowiesz, czy tylko zbierasz lajki bo zwyzywałeś paxa?

pax

2

Czasem bywa tak jak ktoś ma hype na rambli albo wśród redakcji to trzeba napisać więcej. Jak napiszesz "grał słabo" to nie podasz argumentów na obrone swojego zdania. Więc ja zawsze jak ktos gra dobrze lub źle a wiem że takie moje zdanie może się komuś nie podobac to pisze więcej. Nelson ma wielu fanów, którzy nie dopuszczają jakiegokolwiek słowa krytycznego, więc trzeba im pokazać to na konkretnych przykładach. Ale tak jest nie tylko z Nelsonem. Juz 3-4 miesiace temu pisalem o słabościach Arthura to wtedy byłem wyzywany, po 2 miesiącach już wszyscy widzieli to co ja widziałem wcześniej. Bronięłm Coutinho czy Ivana w chwilach najwiekszej nagonki na nich. Po prostu oceniam ich grę a nie zasługi czy mój osobisty stosunek do graczy.

pax

5

Dlaczego nie potrafisz zrozumieć i uznac tego, że nie jestem negatywnie nastawiony do nikogo, a jesli krytykuje to zawsze merytorycznie, pokazuje sytuacje , błędy itd...
To, że masz swoje uprzedzenia czy ulubionych graczy to Twoja sprawa. Ja jesli piszę o kimś to nie daję własnych uprzedzeń tylko oceniam kogoś tak jak gra a nie czy go lubię czy nie.
Uważasz, że to jest to takie męskie zachowanie wmawianie komuś własnych uprzedzeń?

pax

0

Oooo, napisałeś negatywny tekst że jestem do kogoś uprzedzony, oj, będa lajki :)

Wskaż co nie tak napisałem o Semedo? Czy w pierwszej połowie w ofensywie grał dobrze? Moim zdaniem mało był aktywny w ofensywie - Ty sądzisz inaczej. W defensywie napisałem że gral pewnie oprócz jednej sytuacji. Więc co źle napisalem, że nie grał pewnie czy że nie odpuścił zawodnika którego krył wcześniej na swojej stronie. Jeżeli piszesz personalnie to wskaż to uprzedzenie.

Bo wyjdzie Twoje uprzedzenie do mnie a nie moje do Nelsona :)

pax

2

Jak zasługuje moim zdaniem to krytykuje, jak zasługuje na pochwały to chwalę. Ludziom się nei podoba bo pokazuje sytuacje, zagrania, błędy w ustawieniu i nie mając argumentów wolą iść w nagonke personalną :)
Już byłem hejterem Villi, Henry'ego, Iniesty, Mascherano, Alby, więc niewiele mnie tu zdziwi :)

pax

2

Za każdy tekst antypax są lajki, więc też się przylączę i masz ode mnie :)
trzeba mieć dystans

pax

5

To nie była opcja oszczędna, bo Barcelona stosowała bardzo mocny pressing na połowie rywala 5 zawodnikami. Nie było zrywu totalnego na hurrra ale nie był to tryb oszczędny. Messi jak na razie z Lenget najlepszy, Alba bardzo dobry, aktywny, Suarez też moze się podobać, Pique na plus podobnie jak Ivan i Vidal, Arthur zachowawczo, Dembele pierwsza połowa niestety nie pokazał pelni umiejetności. O Semedo lepiej nie pisac bo od razu będą głosy że nie ten mecz oglądam, w ataku bez wyraźnych pozytywów w obronie uważnie i dośc pewnie, ale jednak najgroźniejsza sytuacja po jego błędzie gdzie odpuścil krycie wchodzacego zawodnika w pole karne i gdyby nie... Ter Stegen. Ogólnie Real dobrze się broni choć jest mało aktywny w presingu, zostawia skrzydła bez podwajania z czego Dembele, Alba czy Semedo mogą brać garściami. Barcelona za dużo próbuje za grać środkiem gdzie jest 6 zawodników Realu. W drugiej polwoie worek z bramkami sie rozwiąże na dobre.

pax

3

Wytłumacz czemu?? dlatego że go chwale i bronie po dobrych jego meczach?? dlatego że po pierwszym meczu z realem go wychwalałem i pokazywałem elementyw których zrobił progres, dlatego że po drugim meczu z Realu gdy redakcja dała mu 1,5 po moich interwencjach podwyzeli mu ocenę. Dlatego że pokazywałem że w sotatnim meczenu zagrał bardzo dobrze i dawałem mu wyższą ocenę niż redakcja? Co mnie ma wkurzać? ja po prostu oceniam zawodników jak grają a nie kogo lubię, wielu to przeszkadza. Inni wolą oceniac przez pryzmat własnych upodobań i dlatego nie przyswają że ich idol którego zdjęcie mają nad łóżkiem może zagrać słabe spotkanie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?