pax

0

@AxelF zamiast skupić się tylko na ocenach, wołałes na końcu jednak napisać coś personalnego, no bo jak inaczej. Jednak wzniosę się ponad i odniose się do opisów. Generalnie dość pozytywnie oceniłem Albę, jednak przy pierwszej bramce został nawinięty na raz, a przy drugiej przegrał pojedynek biegowy, mimo że miał lepszą pozycję wyjściową, dodatkowo  Alba miał szansę wybić piłkę wślizgiem ale dał wejść przed siebie zawodnikowi. Przy drugiej, Semedo zaskoczony? On krył strzelca bramki, biegł przy nim, w pewnym momencie go odpuścił i strzelec został nie pokryty przez nikogo. Sergi Roberto został oceniony nisko, więc nie rozumiem. Malcom dostał drugą najwyższą ocenę więc też nie rozumiem.Ps. Jeśli ktoś wykaże moją pomyłkę to oczywiście przyznam rację, ale masz pretensje o sytuacje w których przyznajesz mi rację (Słaby Roberto, dobry Malcom) albo piszesz że krytyka Alby za współwinę utraty jest nie na miejscu bo... Napastnik miał wszystko pod kontrolą lub Jordi się starał ale mu się nie udało, więc trudno.

pax

2

@ryba84 Nikogo bo krył strefowo (pisałem 3 razy), indywidualne krycie miał Alba i semedo, jeden i drugi dali ciała. Teraz Ty odpowiedz kogo krył Nelson ?? 

pax

1

 Kto krył strzelca bramki ?Pique zajął odpowiednią pozycję, blokował ewentualne wejście zawodnika na pierwszy słupek. Nelson kryje strzelca bramki, włącza tryb slow, jak często to robił w sezonie i z niewiadomych przyczyn go odpuszcza. Kogo krył Nelson?

pax

1

@ryba84 Pique krył strefę, wrzutka poszła idealna pomiedzy Pique i Jaspera. NIe mógł się spodziewać, że Semedo totalnie odpuści zawodnika którego krył. Przeciez Semedo krył tego zawodnika, nie było przekazania, przez kilkanaście metrów kryje go , biegnie w odlegości metra po czym z niezrozumiałych przyczyn go odpuszcza. To nie była pilka na blizszy słupek ale na dalszy, gdzie Nelson powinien tą strefę obstawić. 

pax

0

@insp1re A kiedys mu ocenę zawyżyłem?

pax

0

@El dominatore Mnie też, zaskoczyło ustawienie Ivana na "9", czy skrzydle. O jego "mobilności" napisałem jeszcze w kontekście pressingu przy drugiej bramce. Ja tylko skomentowałem to co było widać w meczu, a jak było to była decyzja trenera.

pax

1

@Yoshi94 Nelson krył strzelca bramki, z niewiadomych przyczyn go odpuścił. Tylko Nelson kontrolował strzelca i nie krył nikogo innego. Jasper był ustawiony aby ewentualnie uniemożliwić strzał w krótki róg, Azi dobrze napisał że Lenglet swoją pozycją uniemożliwiał głębsze wejście w pole karne. Pique krył strefę przed bramkarzem, ale piłka była zbyt dokładna bo strzelec dzięki Semedo mógł idealnie nabierać na piłkę i ustawić się do strzału. Stoperzy kontrolowali piłkę i nie widzieli że Nelson odpuści zawodnika. 

pax

1

@Bzyczekk To napisz których dwóch zawodników krył Nelson w tej akcji? Którym zamknął korytarz podania lub po prostu zblokował?

pax

5

Widzę, że jest spora dyskusja o druga bramke i winę Semedo i Alby. Jordi przegrywa pojedynek biegowy, dodatkowo daje, zawodnikowi wejśc przed siebie i celnie dośrodkować. W chwili podania to Jordi ma przewagę ale po prostu przegrał pojedynek biegowy. Semedo kryje strzelca bramki, nawet w momencie rozpoczęcia akcji jest przed nim i kontroluje sytuację, zawodnik który stoi metr od niego mu ucieka a on zaczyna zwalniać. Pisanie że kolejnych dwóch nabiegało i niby ich miał kryc Nelson jest bezsensu, bo on zostawił tych dwóch zawodników i nie krył nikogo, jednego odpuscił a pozostalych nie pokrył. Semedo krył zawodnika i z wiadomych tylko dla siebie przyczyn go odpuścił. Pique i Lenglet stali na lini 5 metra i ewentualna interwencja Pique w strone piłki mogłaby skończyc się bramka samobójczą.
Jak wiadomo nigdy nie uciekam i nie uciekałem od dyskusji, więc chętnie i w tym przypadku mogę wytłumaczyć swoje (z wsparciem) oceny.

pax

0

@Peciak To Leo po rajdzie strzelił w słupek, to Leo strzelił bramkę.... Malcom sie przyczynił do tego więc, dostał odemnie druga najwyższa ocenę, ale to wszystko o czym piszesz zrobił Leo.Vidal nie musiał sie wywiązywac z działań defensywnych i nie musiał być box to box to Valencia była prawaie cały czas zamknieta na własnej połowie, ten mecz to nie był box to box. Nie dawał w ofensywie wiele i zmarnował dobrą pozycję.

pax

2

@Messisinio I wiadomo co ?? 

pax

0

@El dominatore Dlatego napisałem że mobilnośc oznaczała zajmowanie róznych pozycji, ale w żółwim tempie.

pax

1

@Peciak Z krytyka mierzę sie tutakj od lat, więc jest to dla mnie norma.  Gdy publikowałem swoje oceny a opublikowałem ich tutaj kilkadziesiąt (lekko licząc 30-40), w tym wiele szczątkowych, pojedyńczych ocen zawodników. Masz prawo miec swoje zdanie i swoje oceny. Z drugą bramka nie miał nic wspólnego... przypatrz się w momencie rozpoczęcia akcji gdzie jest Semedo, kto przy nim stoi i kto mu ucieka.Co do Alby, to cały czas był,opcją w rozegraniu, wchodził na obieg i dośrodkowywał z zmiennym skutkiem. Vidal nie wniósł nic pozytywnego. 

pax

0

@KamQiX A argumenty ?? Byłem gościnnie głównym oceniajacym, co nie oznacza że jedynym. :)

pax

0

@Midast Na skrzydle gra tylko w ostatnim czasie. Zawsze grał jako PO lub jako typowy pomocnik a nie skrzydłowy. 

pax

0

@Bart1987 Widzisz, mówisz jedną rzecz o TK, pokazuję ci że się całkokwicie mylisz. Ty już jak przy jednym się wygłupiłeś to wymieniasz kolejne sprawy. Oczywiście wiekszośc z nich to rozdmuchane propagandowo baloniki. Wymień mi jakie kopalnie zostały sprzedane lub zamkniete za PO a jakie za PIS. NIe rozumiesz co zrtobił PIS on, systemowo zawłaszczył Państwo, nie tylko media, wszystkei spółki skarbu panstwa, ale całą władzę w tym sądowniczą. nawet jesli PO chciało wybrać 3 sędzió w sposob bezprawny to był system który zadziałał aby do tego nie dopuścić. Po to PiS przejał TK, KRS i NSA czy TS aby nie miec kontroli nad sobą. Oni łamia Konstytucje i to staje się normą. Siejesz dziwne teorie spiskowe. Dlaczego firmy budujące na Euro zbankrutowały? Bo chciały mieć jak największe kontrakty i stawały do przetargów z cenami na granicy opłacalności. Gdy zrobił się boom na kruszywo, asfalt itd... (bo nigdy w Polsce się tyle nie budowało jak za PO) to ich ceny szły w gorę. Ciężko było renegocjować kontrakty i podwykonawcy bankrutowali, bo firmy przynosiły straty.

pax

0

@Bart1987 Zaczynają sie personalne komentarze. fajnie, na to czekałem. KOnstytucja jest łamana i każdy instytut prawny, wydział, katedra wydała analizy prawne dotyczące łamania prawa. O TK nie masz argumentu, udajesz, że nie pamietasz jak to było.1. PO wybrało 6 nowych sędziów.2. Na wniosek PO Trybunał KOnstytucyjny zbadał ten wybór i ustalił że 3 sędziów zostało wybranych zgodnie z prawem, 3 niezgodnie.3. PO podporządkowała się wyrokowi.
co zrobił PiS1. NIe uznał wyroku TK i się mu nie podporządkował, złamał konstytucję nie publikując wyroku do czego zobowiązywała go Konstytucja.2. Uznal, że nie chce 3 sędziów wybranych niezgodnie z prawem i 3 zgodnie z prawem i złamał po raz kolejny konstytucje wybierając 3 sędziów na miejsca 16,17 i 18 do 15 osobowego TK.
Naprawdę troszke elementarnej wiedzy bym prosił.Funkcjonował TK i był niezależny, teraz to tuba propagandowa, gdzie Kaczyński w domu Przyłębskiej (żony Tajnego Współpracownika slużb PRL) kreuje system prawny w Polsce.

pax

0

@Bart1987 TY to zasugerowałeś. ja jedynie napisałem, że ludzie wykształceni, mają wiedze widząc, że rozdawnictwo i zadłużanie Polski prowadzi do spłacania kredytów przez nasze wnuki. To zwykła ekonomia, jak się nie ma z czego dac, to trzeba albo komuś zabrać, albo pozyczyć. Jednak nie każdy patrzy długofalowo. Do tego potrzebna jest wiedza.

pax

0

@Bart1987 Nigdy nie było takiego kolesiostwa i złodziejstwa jak jest teraz. Kiedyś było i była to patologia a teraz to norma. Sądzisz że dlaczego pierwszą ustawą PiS było rozliczenie na łopatki służby cywilnej. Za platformy funkcjonowali prawo pod tym względem i trzeba było spełniać warunki, jasne że po spełnieniu zazwyczaj wygrywał swój, ale teraz większość jest bezkonkursow ludzie bez wykształcenia, umiejętności, byleby swoi. Dlatego byle magister z sprawami dyscyplinarnymi stoi na czele trybunału konstytucyjnego.

pax

0

@Bart1987 nauczyciele, lekarze i prawnicy to za platformą? Nie. To po prostu ludzie wykształceni którzy myślą samodzielnie i nie kierują się propagandą bo znają funkcjonowanie systemów totalnych. Prawnicy nie mają pretensji że są zmiany w systemie ale że łamie się prawo, łamie się konstytucję, uchwala się fatalne prawo tylko po to aby obstawić swoimi ludźmi stanowiska. Nigdy nie było czegoś takiego. 

pax

0

@Bart1987 Po prostu chć zyc w normalnym państwie, w państwie prawa, gdzie prawo jest przestrzegane, gdzie konstytucje nie jest łamana. Gdzie kolesiostwo urosło do rangi normalności, czego nigdy nie było. Gdzie chcą Polacy wzajemnie się szanowali, nie chcą argigancji i buty władzy, zakłamania, propagandy, mainpulacji.

pax

1

@Bart1987 lepsze komuchy w sejmie ?? Prokurator stanu wojennego, tajni współpracownicy na ambasadorów, cały system prawny działający jak za komuny, 

pax

1

@draxidox raczej chcą dostać coś za nic. Szczególnie starsze osoby mają sentyment do socjalizmu

pax

15

@lukaszbarca15 a kto napisał o inteligencji? Jednak wiedza, znajomość działania propagandy, państwa prawa, ekonomii jest związana z wiedzą a ta z wykształceniem

pax

22

@Gosciuu jak sprawdzisz grupy społeczne, poziom wykształcenia i miejsce zamieszkania to będziesz wiedział skąd.

pax

4

@Mario96w zrozum, że wszczynasz kłamstwami gownoburze. Twoje wpisy to nie są poglądy. Można mieć pozytywne lub negatywne poglądy czy dostajemy za dużo czy za mało od Unii a nie że do niej dopłacamy. Jak ktoś Cię łapie na ordynarnych kłamstwach i manipulacjach to piszesz że to nie fakty a poglądy. Jeżeli ja bym napisał że Kukiz jest gejem, obecnie jest zatrudniony w balecie i zgwałcił 3 staruszkow do tego jest arabskim agentem i propaguje pedofilię to byłyby dla Ciebie fakty czy poglądy? Bo jak poglądy to chyba dobrze że otwieram na ten temat dyskusję. Jeżeli się byś nie zgadzał, a przecież są na to dowody nie wszyscy o tym wiedzą ale ja nie będę ich szukał. Jak chcesz to sobie znajdziesz. A jeżeli uważasz że jest to nieprawda na temat Kukiza to po prostu myślisz inaczej na temat tego zdrajcy i zachęcałbym do wymiany poglądów i większego zrozumienia innych, otwartości. Przecież kłamstwa i oskarzenia pod kierunkiem innych to tylko poglądy :)


Również dziękuję za dyskusję :)

pax

5

@Mario96w poglądy to można mieć na to co komu się podoba, co dla kogo jest ważniejsze a nie na kwoty finansowania unii czy wyprzedaży majątku. 
Jeżeli obrażasz kogoś, sugerując zdradę a takim jest działanie na szkodę państwa to jak to nazwać jak nie plucie jadem? 
Ty nie dzielisz się informacjami tylko kłamstwami, piszesz że nie musisz sprawdzać czegoś 100 razy, moja dobra rada, sprawdź raz, wystarczy.

pax

3

@Mario96w Powiedz tak szczerze, po co trolujesz rozpętując gownoburze? 

pax

0

@Mathew86 To chyba nie Dani.            

pax

5

@Mario96w czekałem na inwektywy i komentarze personalne i nie zawiodłem się. najpierw wzywasz do braku hejtu a potem sam piszesz że ktoś jest ograniczony. Najpierw kłamiesz na temat Unii, potem jesteś niemiłosiernie zaorany bo zamiast szukac argumentów kilka osob wytkneło Ci populizm, propoagandę i zakłamanie. Ty masz odpowiedź jedną- ja skłamałem ale nie będe weryfikował moich kłamst jak chcecie sami sobie znajdźcie.

"Jakbyś nie zauważył większość dyskusji opiera się jedynie na przypuszczeniach, jak sam zauważyłeś wystarczy samodzielnie myśleć".

Jeżeli podajesz fakty i mówisz o kims z imienia i nazwiska i piszesz co zrobił i przedstawiasz w negatywnym świetle to sa to pomówienia. Nie masz dowodów ale oskarzasz ludzi bo tak usłyszałeś w gdzieś od kogoś. Hahaha. Dla Ciebie dyskusja to przypuszczenia i wylewanie jadu i żółci, szucie Polakow na Polakow. Widzę, że najpierw ścinasz głowy a potem pytasz komu i za co.Nie jestem za platformą - wytknąłeś brudy platformy - Amber i OFE - spytałem co to za brudy z OFE i cisza. Jak mowię populizm i propaganda, zero własnego zdania tylko powielanie kłamstw. Piszesz o wyprzedaży majatku narodowego - ja pisze sprawdzam a Ty cisza. Szkoda, że sa ludzie którzy bazuja tylko na propagandzie, nie sprawdzaja sami, nie szukaja wiadomości tylko idą tak jak owieczki prowadzone przez propagandzistów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?