pax

3

Cucu gra dobrze, bo Nelson gra dzisiaj fatalnie.

pax

7

Jasper błąd, ale wcześniej 4 świetne obrony. Poza tym gościowi wyszedł strzał życia, wiadomo że po błędzie Jaspera, jednak przypominam, że jak Ter Stegen dostał za kolnierz bramkę z 54 metrów z romą to redakcja stwierdziła że nie ponosi winy bo strzał był nie do obrony ( z polowy boiska). Nie jest to zły występ Holendra.

pax

0

Na plus Vidal i Roberto na minus Busi i Ivan

pax

1

Narazie w ofensywie nie ma kogo wyróznić. W defensywie słabiutko Pique ale Semedo pierwsze 25 minut tragedia. Pierwsza groźna akcja z strzałem to po stranie Nelsona który podał w środku pola do przeciwnika, potem odpuścił wejście Cucu na skrzydle który dograł w pole karne i znowu strzał o jego ustawieniu przy bramce lepiej nie pisać. Ogólnie słabo grają, Malcom niewidoczny a powinien sie pokazywać.

pax

1

Ma asystę w pucharze króla, w lidze hiszpańskiej i lidze mistrzów w ponad 60 spotkaniach nic nie ugrał. On nie posyła ładnych piłek, a jak mu się zdarzy to raz na 20 spotkań, w lidze hiszpańskiej uzbieral 4 kluczowe podania. Alvesem to on nie będzie - nie tylko przez ofensywę do której się po prostu nie nadaje. On pokazuje sie na skrzydle dostaje podani i potem obija obrońcę, wycofuje do tyłu lub wybiega z piłką poza boisko. W defensywie bardzo źle się ustawia, mimo juz pewnego polepszenia, on nie wraca do obrony, nie najgorzej broni 1 na 1, ale przez złe ustawienie jest przeważnie spóźniony.
Co do Alvesa to, jak będę mógł napisac o Nelsonie taki felieton jak o Alvesu a Tommy zrobi podobną kompilację to będzie mozna pisać o szansy zastąpienia go :)

pax

0

Trzeba dostawać podania aby je zaprzepaścić, w którym meczu ligi hiszpańskiej lub ligi mistrzów ma asystę ?

pax

0

Ile? 7 ??

pax

0

Nelson przez dwa lata gry w Barcelonie ma zero asyst w lidze hiszpańskiej i lidze mistrzów.

pax

1

Semedo uzbierał 4 kluczowe podania w całym sezonie ligi hiszpańskiej. Skad Ty wziałeś te "przynajmniej 10" asyst. Rozumiem, ze gdyby nie Suarez. Messi i Dembele to Nelson miałby juz 30 asyst, w sumie szkoda że mamy tak słaby atak, który nie wykorzystuje świetnych podań Semedo.

pax

0

Gdyby tak było jak piszesz to Semedo byłby pierwszym wyborem trenera.
To, ze jest słabszy od Roberto nie oznacza, ze jako zmienik się nie przydaje.

pax

1

A ja nie mówię , że nie. Pewnie, masz rację. Alves 10 poziomów nad Roberto i 12 nas Semedo :)
pzdr

pax

0

W jakim aspekcie SEmedo jest lepszy od Roberto? W ofesnywie przepaść a defensywie Roberto gra lepiej poprzez lepsze ustawianie się, asekurację (powroty). Semedo jest szybszy, ale nie wykorzystuje szybkości bo nie wraca, a przez złe ustawienie nie jest w stanie dobrze pokryc zawodnika.

pax

0

Barcelona gra w taki sposób że boki obrony graja jako wahadła i on równieaż ma zadanie brac w akcjach ofensywnych. I nawet to robi. Więc nie jest to kwestia jakieś taktyki, zadań trenera że nie ma asyst. On dostaje piłki na skrzydle i potem traci, podaje do przeciwnika, wypuszcza sobie za mocno i piłka wychodzi zza linię lub ewentualnie podaje do tyłu. To nie kwestia, że ma nakaz jedynie gry obronnej, ale braku jakości w ofensywie.

pax

1

Nelson jest najsłabszym obrońcą z wymienionych. Żle sie ustawia i źle kryje, nie zabezpiecza boków bo nie potrafi znaleźć optymalnej pozycji. Często stoi za wysoko i nie reaguje jak w jego naminalną strefę wbiega zawodnik. Bardzo słabo przewiduje zachowania boiskowe co widać po marnej statystyce przechwytów.

pax

0

NIe potrzebuję oglądać kompilacji bo ogladam każdy mecz conajmniej raz a przeważanie dwa razy i doskonale wiem jak gra i jakie dziury w defensywie zostawia, czego nie ma w statystykach.

pax

1

Tylko jest to wybór między słaby PO (Roberto) a jeszcze słabszym (Semedo). Roberto nie znajdzie miejsca w pomocy przy Jongu, Arturze więc zostaje mu PO. Jednak na PO jest jak narazie naszym najlepszym zawodnikiem.

pax

4

Roberto ma 7 asyst Semedo 0, 28 kluczowych podań przy 4 Roberto. W ofensywie Roberto zarówno wychodzi na skrzydło jak i potrafi grac kombinacyjnie, dodatkowym atutem jest umiejetnośc wyjścia spod pressingu i przebiegniecie kilkunastu metrów z piłką.
W obronie, niestety dlka Nelsona to on popełnia wieksze błędy. To, że jest szybszy nic nie daje gdy nie wykorzystuje tej szybkości, a nelson bardzo rzadko wraca, zostawia autostradę po prawej stronie, często daje sie objechać a dodatkowo często fatalnie się ustawia. Wychodzi zbyt wysoko zostawiajac często gracza w swojej strefie. Masz rację że Roberto nie daje się tak objeżdżać przeciwnikowi jak Semedo.

pax

2

Każdy chyba wie, że bardzo często od wielu sezonów oceniam bocznych obrońców. Na temat Semedo juz pisałem i nie będę powtarzał pewnych kwestii. Ciesze się, że wiele osób dostrzega juz to co widać "gołym okiem" od miesięcy. Byłem wyzywany od hejterów Semedo bo pisałem, że gośc nie wraca do obrony, źle się ustawia, źle kryje, jest mało zdecydowany w defensywie, od mniej więcej marca zaczał grac lepiej w ustawieniu bo wcześniej zostawiał autostradę dla przeciwników. O ofensywie nie ma co pisać - 4 kluczowe podania w całym sezonie ligi hiszpańskiej.
Nie pisze aby go sprzedać, szanse swoje miał i je średnio wykorzystał, nie będę meczów w którym padały bramki po jego błędach, jednak wolałbym pewniejszego zawodnika na PO. Roberto który jest jak narazie o dwa poziomy wyżej, zawsze wraca i przebiega najwięcej w druzynie, dodatkowo zalicza 28 kluczowych podań przy 4 Nelsona tez do końca mnie nie przekonuje. Może Wague, chociaz to zagadka. Zobaczymy.

pax

2

Szkoda że Messi jednak nie dołozył bramki. Juz wiadomo, ze bramka samobójcza Djené Dakonama.

pax

1

Raczej był obwiniany za całą grę zespołu. Nawet jak grał świetnie to był hejtowany. Nawet jak w meczu miał świetne wrzutki i wszystkie w pole karne to wielu użytkowników tej strony wymyślało i pisało o niecelnych wrzutkach strącających gołębie z dachu, podobnie często redakcja robiło. Więc po takim PR wiadomo było jak jest przedstawiany.

pax

7

fajny żarcik XD

pax

7

Dla mnie slaby mecz Aleni. Bardzo zachowawczy, słabo w kreacji, wolny, złe przyjęcia, strzały niecelne, spóźnione podania, zmarnowamnie świetnego podania Puiga. Niewiele wniósł pozytywnego. NIe wprowadzil płynności ani balansu, Puig lepiej zaprezentował się w wizji gry. Carles nie za bardzo czyta grę, nie ustawia się optymalnie w defensywie przecinając podania (2 przechwyty na prawie 600 minut w LaLiga).
Mam nadzieję, że Puig nabierze trochę masy nie tracąc szybkości bo ma przegląd, wizje i technikę.

pax

2

Tez ta sądzę, że będzie musiał sobie szukac nowego klubu za rok-dwa. Obawiam się, że przesunięcie Cou do pomocy i przyjście do Jonga całkowicie skresli jego szanse, a młodszy Puig jak nabierze troszkę więcej masy będzie poważną konkurencją. Alenia nie przeskoczy Cou, Arthura, Vidala a nawet Roberto wydaje się lepszą opcją w pomocy.

pax

5

Nie ma zbytniego ciągu na bramkę bo nie jest szybkim zawodnikiem, nie jest przebojowym zawodnikiem, chcącym zyskiwac przestrzeń. Jesli drybling to głównie w miejscu nie robiący przestrzeni w pełnym biegu, kluczowe podania? - 7 na prawie 600 minut i wszystkie krótkie, raczej nie ma jakiejs wybitnej kreacji. W pomoc każdy sie stara ale tu też nieczego wielkiego nie pokazuje, 2 przechwyty na prawie 600 minut, to dla pomocnika w Barcelonie bardzo słabo. Widać, że przegląd pola jak się wydaje ma lepszy Puig. Zalety Aleni to gra kombinacyjna i dobra technika. Czy przeskoczy pewien poziom, hmmm, trudno powiedzieć.

pax

0

tzn.? zmarnował 200% sytuację? w której minucie?

pax

0

Tylko w konteście samego Boatenga dalej nie wiem czemu taka ocena. Sam dałeś Boatengowi 1 a Malcomowi 5. Też tego nie rozumiem, skoro teraz wolałbyś ocenę 2 dla Malcoma. Ogólnie 2/3 drużyny zagrało słabo i wolno. Wague po raz kolejny zrobil wrażenie :))

pax

7

Może mi ktos wyjaśnić ocenę 1 od userów dla Boatenga? Wiadomo, że fajnie sie go krytykuje itd..., ale tak merytorycznie jakby ktos umiał uzasadnić. Najlepsi byl Puig, Wague i potem Todibo, dla mnie najbardziej zawiódł Alenia i nawet Arthur. Alenia był najsłabszy miał świetne sytucje które nie wykorzystał, dostał świetna prostopadłą piłkę od Puiga i źle przyjął, straty, złe wybory, spowalnianie akcji, zero kreacji, nad jego strzałami należałoby spuścić zasłone milczenia. Natomiast Boateng niczego nie pokazał, tylko czy zasłuzył na 1 i był najgorszy? Był caly czas kryty przez dwóch stoperów i poruszał się na środku w linii stoperów, nie dostał chyba ani jednej dobrej piłki, ani jednej dobrej wrzutki. Był ustawiony jako typowa "9" w starym stylu, ale cała obrona była praktycznie tylko na nim skupiona, Malcom chaotyczny będący dośc wycofany, aktywny ale dokonujący nie zawsze dobrych wyborów, Collado - świeżak, ustawiony praktycznie jako pomocnik. Boateng był odcinany od podań przez 2-3 obrońców i nikogo kto by go wspierał w ataku. Fajnie, że Wague potrafił się rozpędzić i rozbujać trochę atak, ale to było za mało. Wiadomo, że ja oceniam przeważnie inaczej, tylko niech ktos mi wytłumaczy ocenę 6 dla Aleni i 1 dla Boatenga. Dla mnie ocena każdego z nich powinna oscylowac między 3-3,5. Jeden drugi niczym pozytywnym sie nei wyróżnili, a ocena jeden to maksymalna najgorsza ocena to zmarnowanie 5 sytuacji, niewykorzystanie 2 karnych, straty kończące się utrata bramek, lub głupia czerwona kartka majaca wpływ na wynik spotkania.

pax

1

Z wymienionej trójki to trzech na plus a Alena niestety na minus

pax

3

Skład wskazuje bardzo ofensywną grę. Zobaczymy jak skuteczność bo Boateng, Dembele mają ostatnio z tym problemy. Jednak pomoc bardzo ofensywna i tu upatruję kreacji. Może byc różnie z wynikiem, bo jak to u valverde trochę słabo z balansem ale... na tym etapie rozgrywek radosny futbol 2-3 garnituru może okazać się ciekawym rozwiązaniem.

pax

1

„Wolnościowiec nie jest dziwnym określeniem. Mało tego, liberał i wolnościowec to choć bliskie sobie grupy, to różniące się w niektórych kwestiach, szczególnie społecznych”.

Piszę w kontekście Korwina, gdy on sam się tak nazywa. On nazywa się konserwatywnym liberałem. On tak mówi o sobie, więc nie rozumiem nazwanie jego czy jego zwolenników inaczej jak liberałów, można oczywiście dodać jakiś epitet konserwatywny czy tradycjonalistyczny liberał, ale wciąż to liberał. Może są jacyś wolnościowcy, ale nie są to zwolennicy Korwina, bo jego zwolennicy to liberałowie.

PiS to niby skrajne lewo to jednak walczą aby być na całe prawo. To, ze z pośrednictwiem przejeli elektorat SLD to inna sprawa. Najhperw zwolennicy postkomuny głosowali na Samoobronę, a nastepnie ich przywłaszczył PiS. Jednak PiS lansuje się na jako partia prawicowa ( to, że w kontekście doktrynalnym, gospodarczym, społecznym taka nie jest to inna sprawa) lansującą niby patriotyzm, żołnierzy niezłomnych, prokatolicyzm, antyislamizm itd.

To na tyle merytoryczności, bo reszta to wątek personalny lub próba dowiedzenia się na kogo będę głosował lub które pomysły mi się podobają. Był watek naczas o którym ty nie masz zamiaru rozmawiać i wątek personalny na który ja nie mam zamiaru rozmawiać. Będąc politykiem móglbym krytykowac i proponować coś w zamian, będąc trenerem również mógłbym krytykować i proponować zmiany ustawienia, będąc natomiast z boku mam tą przewagę że wystarczy, iż piszę co mi się w danym programie nie podoba, nie musze proponowac innych rzeczy, od tego są politycy. Nie jestem fundamentalistą, więc patrzę na programy a nie na partie, kto ma więcej zbieżnych z moimi przekonaniami haseł, na razie sam szukam odpowiednich rozwiązań proponowanych przez partie niż partii.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?