pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ale tego nie docenią, chociaż może...
Z propaganda da się wygrać z głupotą nie. Ja jednak wierzę, że jak sie wygra z propagandą to tyle głupoty nie będzie :)
1
Bronisz nauczycieli czy ich popierasz ?
Co za konstrukacja myślowa. Jakie jest rozróżnienie?
7
Tyle wolnego? Nie znam nauczyciela który by nie był za wprowadzeniem rejestratora czasu pracu. Przychodzi na 7.30 wychodzi o 15.30. Brak wycieczek, zebrania z rodzicami w godzinach pracy, konferencje, szkolenia w godzinach pracy. Urlop normalnie jak inni pracownicy, tydzień w kwietniu i wczasy, reszta we wrześniu bo jeszcze ciepło i taniej, urlop na żądanie, np. w czasie matur. Nie znam nauczyciela który by się nie zgadzał na takie rozwiązanie.
3
Też tak sądzę. Głównie z powodów politycznych rząd tak działa. To nie elektorat tej partii, więc prawnicy, lekarze, nauczyciele są w pewien przedmiotowy sposób traktowani.
6
Po 2 tygodniach strajku w oświacie rząd zaproponował nauczycielom obniżenie zarobków w przeliczeniu na godzinę pensum od przyszłego roku. Kolejny pojednawczy gest rządu, nastawiony na trwanie strajku i wywołanie dalszego chaosu.
1
Co do ilość to można policzyć
https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejski_Z%C5%82oty_But
1
Lionel Messi
Kylian Mbappé
Fabio Quagliarella
Krzysztof Piątek
Robert Lewandowski
0
Ja nie oglądam praktycznie telewizji. Dlatego napisałem, że każdy powinien mieć dostęp do mediów, tzn. media powinni wszystkich traktować równo.
Które propozycje poparlem, możesz przypomnieć? Bon edukacyjny? Raczej pokazałem jego bezsensowność. Nie poparłem, ale zgodziłem się z zwiększoną liczbą godzin pensum nauczycielskiego przy zwiększeniu liczby godzin przedmiotów.
0
NIe przekroczyła bo jeszcze wyborów nie było :) Może chodziło o sondaże, ale fakt faktem powinni pokazywać każdą stronę równo. Konfederacja jednak bardziej jest nie po myśli TVP niż TVN.
A sama Konfederacja jak przeczytałem co mają do zaproponowania np. jesli chodzi o system oświaty to populizm poparty brakiem znajomości tematyki.
0
"Wygrać przynajmniej do 0 na Camp Nou, inaczej może być w rewanżu ciężko"
Przynajmniej do 0?
0
Rakitić potrafi i Busi też, tylko jest inna pozycja i taktyka.
Puig to nawet na takim poziomie rozgrywek nie grał a TY piszesz że od nowego sezonu będzie grał na poziomie najlepszych pomocników świata.
ehhh
2
Messi nigdy by się nie sprawdził w lidze angielskiej :))
0
Akuratnie nie pamiętam zbytnio spotkania po którytm mozna byłoby powiedzieć slowo "wow" na jego grę, nawet w spotkaniu w którym strzelił bramkę. To nie jest poziom Barcelony. Alenia nie ma przebojowości i średnio z wizją gry - ma technikę i drybling, jednak bez szybkości to zbyt mało. W miarę sprawdza się w grze kombinacyjnej ale nawet w spotkaniach ze słabymi przeciwnikami nie potrafi "zrobić" dobrej akcji.
Ja nie siadam po Huesce, ale po całym sezonie i nie siadam tylko oceniam jego grę w sezonie. Ile go dzieli od pierwszego składu pokazał mecz z słabiutkim Cultural Leonesa - Ivan grał tylko w pierwszej połowie i miał 3 asysty a Alenia... no właśnie.
0
Dla mnie też Alenia to nie ten poziom jak narazie. Nie wiem czy wskoczy na wyższy. Nie za bardzo się wyróżnia, fakt mało gra, jednak nie daje podstaw aby go częściej wystawiać.
2
On w całym sezonie w 38 spotkaniach ma 1 asystę i nawet pół kluczowego podania na mecz.
Zachwyty były nim na początku bo sylwetką i sposobem poruszania się był podobny do Xaviego, ale jak narazie na tym podobieństwa się kończą.
0
Gdyby poszli o poziom-dwa wyżej to Jong-Arthur-Puig byłby idealny, ale to śpiewka przyszłości. Jak narazie dla mnie słabo gra jeszcze Alenia.
0
Tylko który kreatywny?
4
Z tym podsumowaniem to się gość rozpędził. Arthur od miesięcy nie za wiele pokazuje. Gdy w ocenach 3-4 miesiące temu pisałem że niewiele wnosi kreatywnego do gry to wszyscy się nim zachwycali. Jak narazie Xavi to to nie jest. Ma umiejętności wskoczyć na wyższy poziom ale narazie pozostaje zachwycać się utrzymywaniem przy piłce i asekuracyjnymi podaniami.
0
Komentatorzy nie mogli powiedzieć bo wpw dałby im perma za spoiler ;)
1
https://www.fullmatchesandshows.com/2019/04/16/barcelona-vs-manchester-united-highlights-full-match-3/
2
jak to dobrze, że valverde nie czyta Rambli :)
0
David grał średnio, albo słabo, zdarzały mu się dobre pojedyńcze spotkania które można wyliczyc na palcach. Jego złamanie nie miało wpływu na jego grę, bo przed kontuzja grał gorzej niz po kontuzji, a piszczel złamał w grudniu po fatalnej rundzie jesiennej. Sytuacja z Ibrą jest inna bo Ibra jednak grał na szpicy, a to że w połowie sezonu juz nie był wystawiany to kwestia decyzji Pepa. Messi nie był środkowym napastnikiem tylko cofniętym operującym częściej w pomocy i wchodzącym z drugiej linii. Villa, Henry czy Pedro bardzo często ustawienie byli w taki sposób że schodzi z boków na środek.
Chętnie podyskutuję ale, aby mieć pelen obraz to tu jest artykuł z którego wkleiłem większość tekstu.
https://www.fcbarca.com/50574-hiszpanska-gwiazda-barcelonski-przecietniak.html
0
Paweł Janas - chociaż na swój sposób jest zabawny :)
2
Wszystko zależy od sytuacji moim zdaniem. Zalezy od naszej wrażliwości i poczucia że ktoś mając podobne poglądy, należący do wspólnoty zachowuje się w sposób dla nas nie akceptowalny.
Czy mozna czuć wstyd za kogoś? Można i jest to coś normalnego. Nawet jesli kogos nie znasz i nie masz wpływu na jego zachowanie. Wykupujesz wycieczkę np. do Włoch i przed Katedrą Duomo w Medioloanie "wysypują" Ci się polscy turyści z polskimi flagami zalani w sztok, krzyczac i zaczepiając przed wejściem do Katedry. Ty jesteś częścią tej społeczności, możesz czuć wstyd i zażenowanie, mimo że nie masz wpływu na sytuację.
Czujemy się odpowiedzialni bo jesteśmy częścią pewnej społeczności - czy to o poglądach lewicowych czy prawicowych, czy związani wiarą czy narodowością i może być nam wstyd za osoby które wywodzą się z naszej sposłeczności a postępują wbrew przyjetym normą lub po prostu zachowują się w sposób uragający.
MOżna nie czuć wstydu czy dyskomfortu przez innych a mozna je odczuwać i tu i tu jest to indywidualne i zalezy od sytuacji.
0
Więc trzeba odpowiedzieć sobie czy:
wierzymy w to co jest w Biblii ?
nie wierzymy w to co jest w Biblii ?
czy wierzymy tylko we fragmenty a inne części traktujemy jako wymysły proroków czy apostołów?
Czy punkt 3 nie zaprzecza punktowi 1? Pamiętając że to wszystko jest Słowo Boże.
2
"Przeciwnik Chrystusa"? Jak rozumiem Ty stoisz po Jego stronie wyzywając innych. "Przeciwnik Chrystusa" bo... pokazałem hipokryzję Twoich wypowiedzi.
4
Też wiem, ale stwierdziłem że jak zasnąć nie mogę to trochę pokarmię :)
4
Wiem, wiem, wiem, wiem. Zawsze to sobie powtarzam, że to już ostatni raz :)
7
"Czy lewicowe oczy są tak zalepione lgbt itd????"
Nie znasz mnie, nie znasz moich poglądów ale wolisz atakowac i wmawiać coś co nawet w tej dyskusji nie zostało powiedziane. Czy to jest obajw dobrego wychowania?
Jak ktoś nie podziela Twoich poglądów to ma lewicowe oczy zaślepione lgbt?
8
Nikogo nie atakuje - "mordo", "widać po twoim wychowaniu jakim jesteś człowiekiem [...] Jak widać u ciebie ciężko z rozumiem", "Gościu malinowy".
Pamiętaj, że kłamstwo jest grzechem ;)