pax

7

Raczej by brzmiały. Już 46 wiosen za Tobą, życzę aby nastepny rok wniósł coś czego jeszcze Ci brakuje.
Ty natomiast wolisz wmawiać ludzion złe intencje, ja wiem że sa ludzie którzy karmią sie negatywnymi emocjami, licząc na lajki.

pax

0

Rozmawiamy po Roberto czy Semedo? MOgę życzyć Semedo mało genialnej asysty skoro szukasz genialnych u Roberto, byle by miał :) Lepiej?

pax

5

Wytłumacz słowo hejter? I dostaw to do zyczenia asysty przez gracza który jeszcze jej nie ma w lidze.
Rozumiem, że jak Suarezowi bęede zyczył bramki w LM bo dawno na wyjazdach nie strzelał to tez napiszesz hejter?

pax

5

To nie złośliwość ale życzenie.

pax

9

Ja mu zyczę asysty a Ty masz jakieś pretensje. Roberto jakos notuje asysty i broni, to źle że chciałbym aby Semedo też miał choc jedną na 46 spotkań? Umtiti ma jedną, dlaczego nie miałbym życzyć tego Nelsonowi?

pax

10

To nie sa asysty.

pax

23

Fajnie, by było jakby Semedo zaliczył pierwszą asystę w lidze. Życzę mu aby w 46 ligowym spotkaniu sie przełamał.

pax

0

Nie liczą się, ale nie za wiele się nagrał w Barcelonie B.

pax

1

"To mieli 3 LM rozumiem za jego czasów?, skoro tak wszystkich roznosili?"
3 sezony w których zdobyli dwa razy ligę mistrzów a raz sędzia ich przekręcił.
Nie czytasz ze zrozumieniem.

"A nie poczekaj, to wina formy piłkarzy, sędziów itp, ale nigdy jego".
Nie rozumiesz co ja piszę. Czy ja pisałem że wina pilkarzy czy ich formy w tym okresie? Skoro na 3 sezony wygrali a w jednym w półfinale sędzia ich przekręcił to gdzie wina piłkarzy? W tym okresie prezentowali najwyższy poziom i rozjeżdżali wszystkich. 3 sezony Pepa to największe w historii sukcesy Barcelony i stworzenie stylu gry na który nikt praktycznie nie mial pomysłu. Z jednej strony to był styl stworzony przez Guardiolę (częściowo zaczerpniety od Salvadora i Michaelsa) z drugiej mega jakośc zawodników w najwyzszej formie.

Ty piszesz o City i Bayernie? Po co?
ja wyjaśniam sytuację z LM w 3 latach z rzędu a Ty dwa posty dalej piszesz to samo o ilosci tytułów w LM.

Dopisujesz jakieś rzeczy, interpretujesz po swojemu, włączasz jakieś dodatkowe wątki potem sie dziwisz, że ktoś pisze że nie czytasz ze zrozumieniem.

Możemy skończyć wątek :)

pax

0

Tak, tak 0-7 tiki-taka Pepa, och poczekaj, to nie Pep był trenerem tylko chorujący na raka przez prawie całą drugą część sezonu Villanova. Cały skład w optymalnej formie och poczekaj, w pierwszym meczu Leo gra z kontuzją na drugi juz nie wychodzi.
Poza tym ja mówiłem "gdy zabrakło jakości a Leo łapał kontuzje" zmieniano strategie. Proszę, czytaj ze zrozumieniem.
Jak była tiki-taka Pepa powiedzmy przez 3 sezony nie było druzyny która mogłaby się przeciwstawić. Mou?? Special Five ;) Rozbił wszystko by powstrzymac Barcelone ale bilans mówi sam za siebie.

pax

0

Nic nie zrozumiałeś z mojego tekstu. Z Interem Barcelona by wygrała spokojnie gdyby nie sędzia, wałek tylko po to aby Barcelona odpadła, gol Interu z metrowego spalonego plus nie uznanie prawidłowej bramki a mozna i więcej przykładów tego dwumeczu pokazać. Mourinho nie znalazł sposobu tylko sędziowie. Nie rozumiem o czym ty piszesz apropo Bayernu i City? Ja nawet o tych drużynach ine wspomnialem. Tam Pep utrzymuje sie przy piłce i ma dużą liczbe podań, ale to nie jest tiki-taka, nie ma Iniesty, Xaviego, Alvesa, Messiego do tiki-taki. Ja pisze o Barcelonie że straciła na jakości i przez to tiki-taka nie była możliwa w późniejszym czasie a Ty mi piszesz o innych druzynach. tak jak Mou inną taktyke miał z Porto, Chelsea, Interem czy Realem bo dostosowywał ja pod tych zawodników których posiadał taka i Pep.

pax

15

To nie pilka się zmieniła, tylko Barcelona po Guardioli nie potrafiła odnaleźć tego stylu. Tiki-taka rozwalała wszystkich jak walec, gdy zabrakło jakości a Leo łapal kontuzje to zaczęto dopasowywac strategię poprzez... grę wertykalną, z przerzutami z pominięciem drugiej linii - Mascherano notował po 15-18 przerzutów na mecz. Dzisiaj gdy Barcelonie zdarzy sie w meczu, że utrzymuje sie przy piłce i wymienia 30-50 podań by zakończyc akcje bramką to nie ma druzyny która by była w stanie zareagować i tak grała Barcelona te 8-9 lat temu.
Po prostu nikt nie jest w stanie grac na takim poziomie jak w latach 2009-2012 i gdyby nie wałek sędziowski z Interem to barcelona by miała 3 LM z rzędu.

pax

1

Tylko politykę rządzących a nie nauczycieli. Tylko i wyłącznie rządzacych.

pax

7

Przecież o strajku było wiadomo od stycznia. Nie mógł się odbyć wczesniej bo od stycznia do końca lutego były ferie a potem od poczatku marca były referenda strajkowe.
Skoro, rząd olewał 3 lata rozmowy z nauczycielami i cały czas rozgrywa swoją grę dodatkowo proponujac obniżenie zarobków w przeliczeniu na godzine pracy to napewno zależy na unormowaniu sytuacji rządowi. Nauczyciele od 3 lat przygotowywali uczniów do matury, teraz to raczej czas na powtórki i kwestia świąt, długiego weekendu więc niewiele tych zajęć byłoby w szkole.
Jeżeli strajk w czasie egzaminów gimnazjalnych czy po ósmej klasie nie wpłynął na postawę rządzących to myslisz że matury to zmienią? Strajk w innym terminie miały mniejszy czy wiekszy wpływ na decyzję rządzących. Przeniesienie strajku na wrzesień, czy w wakacje? Nie ma rozwiązania kiedy, rozwiązanie jest aby obie strony sie dogadały, a tej woli po stronie rządzących nie ma.
Nie rozumiem pretensji do nauczycieli, przecież za oświatę odpowiedzialne jest odpowiednie ministerstwo. Czemu tam nie wysyłasz swoich pretensji?

pax

2

Prawdopodobine mają Rydrygo zaklepanego. Atak Rydrygo-Benzema-Vinicius-Hazard-Asensio nie mozna uznac za słaby.

Rewolucji może nie ale Bale i Kroos prawdopodobnie odejdą, do tego Varane sam chce odejść.

Można wątpić w kupno napastnika na ławkę jako zmiennika Benzemy, boki obrony mają, problem im zostanie w środku pola i tu jeszcze mogą kogos szukać - nie zdziwię się jak wezmą po promocji Rabiota.
Wątpie w transfer Pogby.

pax

2

Rozumiem. Jednak ciężko się przyzwyczaić jak coś traci na poziomie. Zobaczymy jak będzie, nie twierdzę, że będzie gorzej. Jednak od dłuższego czasu widać ten brak wnikliwości i analizy spotkania. Nie mówię że od meczu z Realem co było takim sztandarowym przykładem, bo było to widoczne wcześniej.
Rozumiem, że będzie to zmierzało w stronę whoscored - szkoda.
Oby, zmieniło się na lepsze, czego świątecznie życzę.

pax

6

NIe chodzi nawet o oceny które są jakby od linijki wystawione (ponad połowa pierwszego składu ma tą samą ocenę-trochę dziwne). Oczywiście tez miałem inne troszkę wnioski po spotkaniu względem konkretnych zawodników. Mogę się zgodzić z pewnymi argumentami userów z innymi mniej. To co jednak bije po oczach jest znów bardzo mało tresciwy artykuł ocenowy. Opisy na dwa zdania ze słabym argumentowaniem dają podstawy uzytkownikom do negacji wobec ocen, co niebawem przerodzi sie w defetyzm. Nie rozumiem tego, tylko nie piszcie, że to specjalnie dla rozbudzenia dyskusji bo spadne z fotela :))

pax

0

Teraz nie patrze pod katem własnych sympatii co raczej okiem naukowca. Analizując programy, ich spójnośc i zachowania liderów. Tak jak mogę oceniać np. ONR które wygłaszalo hasła, że jest przeciwko jakiejkolwiek formie politycznej, jest przeciwko demokracji, systemom partyjnym czy organizowania grup społeczno-politycznych a potem byli do 2015r główna siła w Ruchu narodowym obok MW.
Widzę, że to co piszesz to jest z programu Korwina.
Czytałem dwa razy ta deklaracje ideową Korwina i hmmm, trochę utopijna, ale ma prawo mieć swoją koncepcję wolnorynkowca.

pax

0

pro Europa? tzn.?

pax

0

Szkoda, że to się stało co się stało :(

pax

1

Powiem tak, moim zdaniem, przeczytałem bo mam w zwyczaju jak się o czyms wypowiadam to poznać źródła - czyli wejść na stronę Korwina czy Konfederacji i przeczytać czego chcą. NIewiele się dowiedziałem, trochę sprzecznych ze soba rzeczy. Jednak co mnie rozsmieszyło to, że taka propolska, antyunijna Konfederacja ma tylko domenę eu a nie ma pl. Bardzo kosmopolityczna ta Konfederacja :)

pax

0

Pytałem, ale w sumie wyjaśniłeś, że narodowiec Kowalski krytykuje Konfederację złozona w dużej części z narodowców co sam napisaleś.
Powiem szczerze, że organizacje prawicowe a szczególnie radykalne mnie po prostu śmieszą swoja infantylnością.

pax

0

"Narodowiec" to pejoratywne określenie czy jedynie określenie osoby wywodzącej się z Ruchu Narodowego czy ONR?

Pytam bo mnie to zaciekawiło bo wlaśnie recenzuję pracę która jest częściowo o ONR, RN, MW, Szturmowcach i Zadrudze itd...

A Kowalski przez lata był korwinistą potem też tworzył RN który wchodzi w skład Konfederacji. Rozumiem, że Marian chce zaistnieć i wchodzi do każdej partii od Samoobrony od UPR, ONR, po PiS, ale to raczej wygląda że swój swojego opluwa.

pax

18

"rozpoczynanie dwumeczu u siebie nigdy nie jest bardziej korzystne"

Chyba że drugi mecz grasz na Santiago Bernabeu

pax

1

Teksty o propagandzie to codzienność w TVP. Chcesz linki do przekłamań? Nawet dodam, że gdy była decyzja o strajku ale jeszcze trwały referenda strajkowe to rząd zamiast strac się iść w dialog w nauczycielami to wydał 64 tysiące na kampanie dezinformacyjna w prasie z nieprawdziwymi danymi o zarobkach nauczycieli.
Są przywileje ale i są obowiązki.
W szkołach prywatnych niekoniecznie zarabia sie lepiej, tak jak niekoniecznie lepiej zarabia się na prywatnych uczelniach.
Był postulat 1000, ale potem było 30%, potem 2x15, potem 3x10 a i tak związki zgodziłyby się na spotkanie po środku gdyby rząd zaproponował cokolwiek a nie zaproponował nic co było wcześniej wiadome.
jasne, że podwyzki mogą zależaeć od zaangażowania, ale to ejst kwestia tzw. dodatku motywacyjnego. Nie może być tak, że wykwalifikowany nauczyciel po studiach dostaje na pełnym etacie 1800zl.

pax

0

Fakt, nauczyciel raczej nic nie straci, bo prestizu czy szacunku został juz dawno pozbawiony, a godnych zarobkow raczej w oświacie się nie znajdzie.

pax

2

To przedstaw inny sposób? Reforma gimnazjalna narzucona z góry bez konsultacji. Od 3 lat związki domagały sie rozmow w sprawie oświaty i były olewane. Kwestia sporu zbiorowego i strajku była wiadoma od grudnia i była olewana przez rząd, w lutym była decyzja o strajku i rząd o tym wiedząc ogłosił że dla nauczycieli nie będzie pieniędzy ale za to będą na piętke Kaczyńskiego, w marcy były referenda strajkowe i rząd to olał, pierwsze rozmowy odbyły się na tydzień przed strajkiem! Rząd na rozmowy przyszedł bez ofert a w tym samym czasie na Konwencji PiSu oświacie nie poświęcono oświacie ani minuty za to znalazł się pomysł na sfinansowanie bydła i świń. W ostatnim dniu roboczym przed strajkiem rząd zaproponował specjalnie konforntacyjna propozycję o podwyżkach za kilka lat wzamian za zwolnienie 30% nauczycieli.
Wskaż inny sposób w jaki mogę osiagnąć godne zarobki?

pax

1

Teraz były egzaminy i pzreprowadzali je strażacy, przedszkolanki i katechetki. To, że dzieciaki ściągali, chodzili po sali, mieli smartwatche, komórki to jedno ale znam przypadki że komisja (bo nie nie była przeszkolona) nie sprawdziła że nie przeniesiono rozwiązań na kartę odpowiedzi i po egzminie pół godziny później przenoszono, znam przypadki że na egzaminie gimnazjalnym przedszkolanka pytała dyrektora o test z wosu bo nie wiedziala że historia i wos sa na jednym teście, egzaminy z języków na sali gimnastycznej przy akustyce że nic nie słychać, dyslektycy i osoby z orzeczeniami i opiniami razem z innymi uczniami. To, że egzminy sie odbyly to sukces dyrektorów i samorządów, ale moim zdaniem 80% jest z tych egzaminów do zaskarżenia.

pax

1

Przechodzileś wszystkie szczeble, więc jak rozumiem jesteś nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim stażem na każdym poziomie nauczania. Zjadłeś na oświacie wszystkie zęby, wiesz na czym polega praca nauczyciela. Gratuluję, więc jak sądze możemy merytorycznie porozmawiać o oświacie.

Co sądzisz o zwiększeniu pensum przy tablicy u przedmiotowca np. chemii w szkole podstawowej? Gdy juz teraz łapie etat w 3 szkołach? Czy praca w kilku placówkach zwiększy czy obniży jakośc nauczania?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?