pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
To rozciagnięcie czy przewaga liczebna? Rozciagnięcie było (wystarczy sprawdzić heatmapy), przewagi nie było, dlatego zmieniono Arthura i wprowadzono skrzydłowego.
3
Co będziesz tłumaczył na temat bocznych. W poprzednim meczu Semedo nie trafił z dosrodkowaniem do Suareza ale z niecelnej, przeciagnietej wrzutki skorzystał Alba i był na półtora linijki wychwalany za 1 kluczowe, choć totalnie niecelene podanie. Tutaj Roberto ma trzy kluczowe podania i sa tak podane jakby to conajmniej krzywde zrobił tymi zagraniami. Co do reszty to całkowicie zdominowali Atletico - blok ofensywny był na świetnym poziomie. Tez sądzę że kluczowa była interwencja Cou w obronie, szczególnie sam powrót już był godny pochwalenia.
Nie chciałbym juz wogóle pisac o Semedo i Roberto, ale widze jak redakcja traktuje jednego i drugiego od miesięcy. Wolałbym pisac o pomocy - bo tu są najciekawsze rzeczy, zmiany ustawienia, efektywność względem przyszłego sezonu, ewentualnego odejścia Ivana czy przyjścia de Jonga, niewiadomo co z Vidalem, analiza Cou w różnych systemach ustawienia.
0
Teraz widzę, że zdawalnośc napisałes w cudzysłowie, więc chodzi o zbyt dużą czy zbyt mała zdawalność? Sama zdawalność w dużej mierze to kwestia polityczna, nie zalezy od poziomu nauczania. Zestawy są tak układane w kuratoriach czy ministerstwie aby nie było krachu zdawalności, a nawet jak byłby to władza zrobi pewne ekwilibrystyczne sztuczki aby tą maturę jednak zdać.
0
NIska zdawalność egzaminów? Podaj statystyki bo nie mam za bardzo czasu szukać. Niska zdawalność jesli taka jest nie świadczy o poziomie nauczania. "Zdawalność" egzaminów występuje tylko na maturze. więc o jakich etapach edukacji mówisz? Nie ma zdawalności przy egzaminie ósmoklasisty czy gimazjalnym. Różne etapy - chcesz wprowadzić egzaminy po przedszkolne i po 3 klasie szkoły podstawowej?
Dzisiaj jest tak, że każdy chce mieć mature i idzie na studia, niestety nie każdy się nadaje. I praca nauczyciela nawet wytrwała tu niewiele da. Rozumiem, że jakby zdawalność była 100% to by to świadczyło o wysokim poziomie? Kiedyś niewiele osób szło na studia bo każdy wiedział czy się nadaje do tego czy nie, dzisiaj jest parcie że każdy ma miec studia, więc to chyba dobrze że egzaminy weryfikują wiedzę i umiejętności. W USA jak jesteś słabszy to nie idziesz na studia, jak jestes zdolny to nawet jak jesteś z biedniejszej rodziny to dostajesz stypendium.
O prywatyzacji oświady juz w ciagu trzech dni wypowiadałem sie kilka razy i mówię nie jest to zły pomysł, ale też nie jest to dobry, są pewne czynniki które nie pozwalaja na pełne uwolnienie rynku oświaty.
Jasne, można postulować, że drugi kierunek jest płatny, tylko do kwestii nauczycieli nie jest argument, baa, to nawet inne ministerstwa.
1
NIe widzę tam nawet fragmentu który mógłby posłużyć za interpretację na temat komunizmu. Naczytałeś się na jakiś portalach głupot o komunizmie, gdzie ktoś kto nie ma pojęcia o ideologiach wmawia ludziom takie głupoty. Oskarżenie o komunizm jest modne na portalach prawicowych, bo tam nie za wiele osób wie co to jest, a łatwo kogoś pejoratywnie określić, bo prawicowe portale maja to do siebie że szukaja prawdziwego czy wymyślonego wroga (zdejmując z swoich zwolenników myslenie). Jak widać wielu to kupuje. Razem - po przeczytaniu programu, mozna nazwać socjaldemokracją, faktycznie ma bardzo duże naciski na socjal i na inwestycje w rodzimy przemysł ale to nie jest KOMUNIZM. Kiedyś zaproszę może na wykład z doktryn politycznych, gdzie dowiesz sie czym był komunizm - kim był Marks, Engels, Niczajew, Bakunin, Lenin. Zadałem proste pytania - sztandarowe przy komunizmie - czy w partia Razem postuluje rewolucję proletariacką (robotnicy przejmują władzę w sposób niedemokratyczny) i likwidację własności prywatnej (nacjonalizacja i kolektywizacja), zliwidowanie warstw posiadających (właścicieli firm), budowę wspólnych (przymusowych) miejsc pracy dla rolników czy robotników.
To, że piszę iż nie jest to komunizm nie świadczy o zamiłowaniach do lewej strony (samo takie określenie wskazuje Ciebie o zamiłowaniach do prawej strony), po prostu doskonale wiem czym był/jest komunizm, socjalizm, faszyzm, nazim i inne skrajne doktryny. Dlatego, łatwo mi punktować pewne głupoty wypisywane czy powielane bo ktos upatrzył sobie kogoś za przeciwnika/wroga to mu dorzuca/przypisuje coś czego ta osoba/partia nie wygłasza.
0
Akurat archeologia jest tak niszowa, że prawie jej nie ma :) Większość Uniwersytetów nie ma archeologii, poza tym bardziej rozmawiamy o oświacie niż szkolnictwie wyższym. bardziej bym się zgodził że mniej przydatne lub mniej przyszłościowe to filozofia i socjologia. INe ma w szkołach średnich typowo humanistycznych przedmiotów (politologia, filozofia, socjologia itd...) A też na uczelniach wyższych te kierunki przeżywają załamanie, więc nie jest to już masowa produkcja bezrobotnych.
Znam też wiele kierunków technicznych produkujących bezrobotnych - ochrona środwiska, bhp. Matematyk i fizyka jest zamykana bo tez nie ma zbytnio chetnych.
Z studiami trzeba mieć szczęście, wstrzelić się w odpowiedni czas na podaż kierunków na rynku pracy. Kiedyś była moda na marketing, potem politologia, od kilku lat bezpieczeństwo (chociaż już ilośc chetnych idzie w dół)
0
To, że wykładowcy prowadzą zajęcia na kilku uczelniach (choc mogą mieć etat tylko na jednej, reszta to tylko godziny zlecone na umowę-zlecenie) jest tylko wynikiem słabej płacy na uczelniach. Człowiek uczy sie kilkanaście lat, robi staże zagraniczne, granty, musi pisać ksiązki, artykułu naukowe bo to wymóg, nie ma czasu dla rodziny, robi nowatorskie rzeczy w różnych dziedzinach i dostaje 3-4 tysiące to szuka dodatkowej możliwości dorobienia.
1
Drugą pensję?? Tzn. drugi etat??
Akurat ja jestem przedstawicielem tej gównianej wiedzy ;)
Nie narzekam na rynek pracy - wprost przeciwnie.
Rozumiem, że takie przedmioty jak j.polski, historia, filologia, są niepotrzebne i nauczyciele takich przedmiotów powinni byc wdzięczni rządzącym że pozwalają na naukę ojczystego języka w szkole, bo w sumie nie jest potrzebny?
0
Na prywatnej uczelni za pełen etat 2,5-3,5. Plus jakis dodatek jak jesteś funkcyjny (kierownik zakładu, katedry, dziekan, prodziekan, pełnomocnik itd...) Na państwowym Uniwersytecie 3,5-5,5 plus dodatki za funkcje (rozróżnienie placowe ale niewielkie między stopniami naukowymi). Mówie o adiunkcie, starszy wykładowca ma mniej lub tyle samo z większa ilość godzin. Asystent ma bardzo mało, ale przeważnie ma stypendium i robi studia doktroranckie za free.
1
Zaczynasz dyskusję od ataku na oponenta, że nie ma pojęcia. Co do Semedo to dziekuję :)
Skoro ja nie mam pojęcia to pozwól, że zapytam ile lat jestes nauczycielm, jakiego przedmiotu uczysz, na jakim poziomie i jaki stopień awansu posiadasz, bo rozumiem, że ja sie nie znam a Ty znasz temat od podszewki.
Niska jakość ? To pojęcie względne - konkrety. Co rozumiesz przez niską jakość. Nie mówię, że tak nie jest lub jest, po prostu co raozumiesz przez to co napisałeś? 2-3 kierunki studiów, dziesiątki warsztatów, szkoleń, ?
Problem leży w socjalistycznym systemie? - cała budżetóka zalezy od podatków. Podaj pomysł jakby to zmienić.
Co do wakacji to podawałem, więc pisz dokładnie że są plusy i minusy - jak ktos podaje tylko plusy to ja podałem minusy. Tak jest dłuższy urlop do 40 dni, jednak w terminie narzuconym z góry. Nie kiedy bym mógł planować, ale kiedy musze planować, bo nie mam możliwości że mogę.
1
Widzisz, nie dopuszczasz do siebie jakichkolwiek argumentwo. Co z tego że mało zarabiają, co z tego że nie mają ani dnia urlopu kiedy chcą, ważne są moje problemy.
1
Coś za coś. Mają wydłużony urlop, może ze względu na to że w ciągu roku szkolnego nie przysługuje im ani jeden dzień normalnego urlopu. Nauczyciele nie mają urlopu na żądanie. Nauczyciele nie wybierają terminu wyjazdu na wczasy, może by chcieli we wrześniu gdy jest taniej, a tu kicha.
0
Skąd pomysł o moich zamiłowaniach do lewej strony?
Podaj linka do jakiegoś manifestu, programu. Narazie nie wiem o czym piszesz. Wyślij konkretny link czego ta Razem się domaga bo nie wiem, Ty napisałeś że chcą komunizmu w Polsce, więc wyślij mi linka do ich programu.
Komunizm jest za nacjonalizacja, w komunizmie nie ma własności prywatnej.
9
czyli jak argument o zarobkach nie wypalił trzeba sie przyczepic do jakości. Ok. Non stop podwyżki? Powiedz jakie były podwyżki od 2011.
TY nie strajkujesz, ale odmawiasz do ptego prawa innym?
"Uważaja się za niewiadomo" - teraz jedziesz po cechach charakteru. No i przygotowanie merytoryczne do zawodu.
Brakuje jeszcze dodatku o wakacjach, wycieczkach i 18 godzinach :)
5
Teraz piszesz:
"Patrzę na siebie i swoją pracę i nie dostaję co pół roku podwyżki, a ceny wszystkiego dookoła rosną"
Wcześniej wysyłałeś jak ktoś użala sie nad swoja praca i zarobkami to niech ją zmieni:
"Jeśli im nie pasuje ta praca to niech zmienią na inną".
Wymagasz od innych którzy walczą o godna pracę, aby sobie pracę sobie zmienili, czemu sam tego nie zrobisz?
14
tzn? Jak dużo? Skoro ten wykres pokazuje że wszystkie inne zarobki i ceny rosły w stosunku do zarobków nauczycieli.
11
Dlaczego nauczyciele strajkują? Bo przybyło jej pracy z powodu reformy szkolnictwa. Grupa zawodowa której zarobki w ostatnich latach najbardziej uległy obniżeniu w stosunku do średniej krajowej, najniższego zarobku czy kosztów utrzymania.
1
Według badań nauczyciele pracują 47 godzin. NIe znam nauczyciela który niechciałby pracowac 8 godzin dziennie w szkole i nie przynosic pracy do domu. Mieć zebrani z rodzicami do 15.00 a nie do 19.00. Uważasz, że nauczyciele jako jedyna grupa społeczna powinni mieć niepłatny urlop. Świetny pomysł. Może też publiczna chłosta za niesprawdzenie w terminie sprawdzianów.
0
"Odrazu nauczyciele sa niezalezni, myślący czyli nie sa to wyborcy Pisu bo na nich tylko ciemnota glosuje".
Fajnie, że potwierdziłeś, zgadzam się z Tobą.
"A w więzieniach 90% glosuje na PO oni tez sa myślący i niezalezni??"
Skąd takie dane? Poza tym ja nic nie Pisem o PO. Mówimy o sporze pomiędzy nauczycielami a rzadem PiSu.
7
PiS nie da podwyżki bo to nie jest grupa ich wyborców. Osoby niezależnie myślące to nie target PiSu.
8
W pełni Cię popieram. Jak to weekendy i święta nauczyciele też mają wolne? Masakra. Powinni w święta na nocki robić tak jak w sylwestra i zostać w Nowy Rok na kolejną zmianę. Co to za zawód że mają święta wolne. To chore
4
Możesz wyjaśnić ten komunizm partii Razem? Tzn. gdzie chcą przeprowadzic krwawą rewolucje proletariacką? Zlikwidowac inteligencję i warstwy posiadające?
Gdzie masy robotniczo-chłopskie mają wejść w posiadanie prywatnych firm. NIe znam ich dokładnego programu - ale Ty wiesz napewno że sa za kolektywizacja wsi i nacjonalizacją przemysłu, tak ??
Jest różnica między krytykowaniem a nawoływaniem do nienawiści. Oni pokazali zapowiedż aktu prawnego dotyczącego nawoływania do nienawiści a Ty interpretujesz że nie chodzi o nawoływanie do nienawiści ale o krytykowanie, mimo, ze o to nie chodzi. Nic innego z tego aktu nie wynika.
3
„kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści wobec grupy osób lub osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, społecznej, naturalnych lub nabytych cech osobistych lub przekonań (…) podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. - Rozumiem, że taki zapis uważasz za cenzurę, bo jestes za systemem faszystowskim i jego zbrodniami, wyzwiskami, obrażaniem, uważasz że hejt, stalking przez który mlodzież dokonuje samobójstw jest cool, tak? Tu nie ma mowy o cenzurze, a o ściagniu za publiczne nawoływanie do nienawiści. Ten tekst który wyslałeś nie jest jest nawet publicystyką.
Szkoda, że nie rozumiesz, ja nie mówię o słuszności czy nie słuszności usłaskawienia Kamińskiego. Nie chodzi że nie miałobyć kolesiostwa a obecna władza z kolesiostwa uczyniła cnotę. Mi jako człowiekowi może przeszkadzac ułaskawienie tego czy innego, ale jako obywatelowi przeszkadza złamanie prawa przez prezydenta. On nie mial prawa ułaskawić Kamińskiego. I jeszcze jedno bo mieszasz pojęcia prezydent nie ułniewinna ale ułaskawia, czyli wyrok wisi na człowieku ale ta osoba jest zwolniona z sankcji karnej.
Wymiana kadr zawsze była ale odbywała się w sposób legalny.
4
Podaj przykałdy wprowadzania cenzury w wcześniejszych rządach? Przypominam że nie usunieto nawet propisowskich dzinnikarzy np. Pospieszalski. Teraz mamy doczynienia nie tylko z cenzurowaniem wiadomości o WOSP czy propagandowym przekazie, ale np. zamazywano naklejki wośp na ubraniach.
Jakie sądy? Przecież ta niby refeorma sądownictwa ma tylko charakter polityczny. Wprowadzenie służalczych sędziow i prokuratorow. Wybór 16, 17, 18 sędziego do 15osobowego trybunału KOnstytucyjnego to złamanie Konstytucji. Duda ułaskawił niewinnego względem prawa człowieka. Czy można ułaskawić ludzki płód, powiedzmy 8 miesięczny? Według tego prezydenta czemu nie? Można przecież ulaskawić niewinnego już na poczet jego przyszłych wyroków. Premier mimo nakazu konstytucyjnego nie drukowała legalnych wyroków TK.
Obecne śądownictwo zmierza to calkowitego upolitycznienia, taka Białoruś - z jedną partią i jednym wodzem.
Z jednym się zgodzę:
"że PiS nie wprowadzi zmian polepszających byt Polaków".
1
Skoro sam tak sugerujesz. Az tak to nie, chyba że jednak tak uważasz. Propaganda, w wielu miejscach cenzura, wykorzystywanie służb, populizm, nie uznawanie systemu prawnego, łamanie prawa, nie uznawanie legalnie wydanych wyroków, bark suwerenności trójpodziału władz, łamanie Konstytucji.
Dlaczego PiS woli łamać Konstytucję zamaist ją zmienić po swojemu?
3
Nie ma miejsca tu pisac nowy temat. Konstytucja była wielokrotnie łamana przez ten prezydenta, premiera itd... Trudno się dziwić, że ludzie chcą żyć w normalnym państwie w którym prawo jest przestrzegane. Zamiast tego stalismy sie drugą Białorusią
4
Proponuję po polsku ;)
3
Czyli nie masz argumentu bo jedyny argument że ktoś sprzeciwiał się łamaniu prawa w Polsce to protest w obronie godności nauczycieli jest polityczny.
Teraz dopiero strajk będzie przez opozycje wykorzystywany politycznie, ale jak mówiłem rząd miał wiele miesięcy na ostudzenie atmosfery, zamiast tego dolewał oliwy do ognia.
4
Gorzej by było przed wyborami parlamentarnymi. Tu decydujemy o polityce zewnętrznej. Rząd mógł dawno spór rozwiązać ale czekał aż będzie czas przed wyborami aby powiedzieć że godność nauczycielska to kwestia polityczna
2
Jaka zagrywka jest z strony związków? Postulaty od wielu miesięcy, spór zbiorowy od wielu miesięcy, od grudnia hasło strajku, od lutego decyzja o strajku, od marca referenda strajkowe. Rząd obudził się 6 dni temu i krzyczy że spór polityczny mimo braku ani jednego postulatu politycznego.