pax

2

Pique 9
Podobnie jak Langlet – klasa światowa. Czyścił, wybijał, przechwytywał, odbierał. 21 interwencji w obronie wystarczyłoby na niezłe statystyki na trzy spotkania. Grał ofiarnie i pewnie. Niewiele złego można powiedzieć o jego grze, może jedynie przyprawił o zawał w trakcie maratonu z Benzemą na karku. Świetnie pomagał Roberto w zabezpieczaniu prawej strony.

2’przechwyt Pique
20’ wślizg na Viniciusie
22’ blokuje strzał Modricia
28’ zablokowanie strzału Viniciusa
29’ wyczyszczenie po stracie Arthura
31’ wyczyszczenie po akcji ze stratą Dembele
35’wybicie
45’ spóźniony w kryciu Modricia, daje mu uderzyć z główki
57’ odbiór na Viniciusie
59’ czyści wrzutkę, a następnie blokuje strzał Reguilona
63’ przechwyt
64’ blok podania
83’ świetny przechwyt
84’ odbiór na Benzemie
88’ wybicie groźnego dośrodkowania Carvahala

pax

2

Lenglet 9
Bardzo dobre spotkanie Francuza, być może najlepsze w barwach Barcelony. Umiejętnie wyprzedzał przeciwników, zamykał korytarze, wygrywał pojedynki główkowe. Do tego został trafiony przy blokowaniu strzałów co było wynikiem prawidłowego zasłonięcia „światła” bramki. Był podobnie jak Pique opoką nie do sforsowania. Aby opisać jego grę trzeba by rozwinąć listę wszystkich interwencji w defensywie, a post ma swoje ramy :)
7’ dobre zablokowanie Bale
7’ dobra piłka do Dembele
12’ fauluje Juniora przed polem karnym Barcelony
13’ zablokowanie strzału Varane
19’ złe podanie-strata
31’ zablokowanie dośrodkowania i wybicie
35’ wybicie
40’ przechwyt
59’ blokuje strzał Reguilona
81’ wybicie
88’ zablokowanie podania, przejęcie i faulowany przez Carvahala
91’ zablokowanie strzału

pax

0

Niestety nie ma od kilku godzin

pax

15

Jeszcze Pique się pod koniec trzymał za dwugłowy prawej nogi :(

pax

5

Wziąłbym remis w ciemno :)
Zostanie Atletico u siebie :)
Jedyna niewiadomoa w tym meczu to kto tak naprawdę będzie bardziej zapamiętany?
Mallenco czy Lahoz ;)

pax

0

Oby miał tylko takie dołki jak w meczu z Sevillą :))

pax

0

Ofensywny futbol - super. Jednak nie da się miec piłki 100% przy sobie. jak ustawisz obronę na druzyny z Topu - real, Bayern, City, PSG? Wiesz, że Messi i Suarez nie dają nic w defensywie - nawet nie wracają - Suarez jeszcze tam pressing czasem zrobi na bramkarzu przy wyprowadzaniu piłki. Masz Coutinho i Arthura którzy jednak mocarzami destrukcji nie są? Jak zorganizujesz obronę gdy chociażby Real będzie stwarzał przewagę liczebną na skrzydłach, dodatkowo wyciagajac stoperów i zmieniając krycie? Alba nie zawsze zdąża po akcjach ofensywnych wrócic, Semedo nie zawsze sie chce wracac i się źle ustawia.
Rozumiem, że chcesz ofensywny futbol i aby Barcelona ładawała po 5 bramek, tylko może się zdarzyć, że przeciwnik może ich władować 6 ;)

pax

0

Jest różnica pomiędzy nic nie pokazał a źle się pokazał.

pax

0

Powiem tak, ja miałem swoje opisy dla wszystkich zawodników ale nie wyrobiłem się w czasie więc przedstawiłem jednak tych ktore zdązyłem. Dla mnie był to słaby mecz Leo, jednak jak juz u zostało napisane pewne dobrodziejstwa Leo wiążą się z ułomnościami. Leo można powiedziec, że czściowo przeszedl obok meczu, ale nie popełniał wielkich błędów, nie było że partolił sytuacje. Dla mnie każda ocena między 4-4,5-5 byłaby odpowiednia. Nikt nie pisze, że zagrał dobrze, razczej słabo przecietnie. Leo nie można grac na maxa w defensywie, to nie jest zawodnik z mega wydolnością i mięśniami które mogą być przeciążane do granic.
8' dobre uruchomienie Dembele na skrzydle-wrzutka na suareza
17' dobry pomysł z przerzutem do Alby ale za słaby
18' dobry przerzut Leo do Alby na skrzydło
29' odbiór Leo na połowie Realu i wywalczony rzut rożny
42' Leo w kontratku faulowany,
49' strata po czym natychmiastowy odbiór i zostaje sfaulowany
69'- dobre rozciągniecie na skrzydle do Roberto
Miał też złe wybory, spowalnianie czy po prostu straty. Mecz słabo-przecietny. Absorbował 2 obrońców, ale to za mało aby dać chociaż dobry minus.
A co do Semedo to już napisałem za co ma taka ocenę

pax

2

Co do ocen za mecz wyraziłem swoją opinię, więc juz tu nie wchodzę w dyskusję. Co do całości to z jednej strony cieszę się, że redakcja przynajmniej na część argumentów odpowiedziała (czy uznała czy nie to inna kwestia - ma dowolność). Dawno nie było, że redakcja odpowiada na argumenty a od czasu zmiany regulaminu oceny były niezmienne. Tu zmienino zarówno Semedo jak i Albie ocenę. To dla mmnie pozytywne zaskoczenie i jestem pełen szacunku za uznanie argumentów userów. Druga sprawa to jednak ,czy ta pozytywna korelacja z uzytkownikami nie była jedynie skutkiem sporządzania artykułu ocenowego przez tylko jednego redaktora? Jesienny Klasyk oceniało pięciu redaktorów. Tutaj przez to jednak ten opis nie był aż tak dokładny (Alba, Semedo, Ter Stegen) co jest wynikiem po prostu pracy pojedynczej osoby. Może jednak szczególnie klasyki warto byłoby, aby oceniało wieksze grono redakcyjne niż jedna osoba?

pax

2

Ciekawa i dobra argumentacja :)
Można się zastanowić oczywiście. Dzięki ter Stegenowi nie przegraliśmy, dzieki Luisowi wygralismy :)
Stworzył wynik z niczego. Może dostałby MotM gdyby nie te błędy na własnej połowie np. 14' czy fatalny przerzut do Viniciusa w 24'. Jednak prawie hat-trick na Bernabeu to mega osiagnięcie.

pax

2

Za udział dostał pół oceny wyżej, za interwencje kolejne pół. Dostał taką a nie inną ocenę bo stosunek bardzo złych interwencji do tych dobrych był zbyt oczywisty na niekorzyść Nelsona, aby dac choćby ocenę słabą. W moim opisie poniżej masz wypunktowane jego błędy ;)

pax

0

dobre dobre dobre :)

pax

0

Nie sa to porównywalne pozycje. Rozumiem, że porównujesz tu jedynie zaangażowanie. Semedo zagrał słabo, jednak to on popełniał mega błędy.

pax

0

To był pewien skrót myślowy - tak jakby napisać że Leo ogarniał w czasie messidependenci cały atak. Miał 50 bramek i ponad 10 asyst. Ale wiadomo, że sam nie roził wszystkiego.
Leo od połowy drugiego sezonu Pepa grał w drugiej linii - może lepiej powiedzieć pomiędzy strefami. Wchodzil z drugiej linii jako fałszywa dziewiątka.
Wiadomo, że Alves miał tez pomoc w stosunku innych zawodników - ale jednak był rozliczany ze wszystkiego co działo się na stronie. Słaba zagrała strona w ataku - winny Alves, jak piszesz był źle asekurowany czy nie asekurowany - winny Alves. Jak inni zawalali na jego stronie to i tak on był winny.
Co do Semedo jak w opisie mi brakuje jego bardziej zdecydowanej obrony - skoro i tak Vinicius go mijala to niech raz spróbuje wejść na raz - albo go Junior minie , albo sfauluje albo zaliczy odbiór a tak jest zbyt bierny.

pax

2

A co bramkarzem, który dzięki dobrej interwencji obrońców ani razu nie interweniuje? A dużyna wygrywa ?

pax

0

NIe dałbym żółtej za faul Ivana na Lucasie. Nie dałbym bezpośrednio czerwonej za faul casemiro na Suarezie (karny). NIe tylko z powodu nie karania podwójnie drużyny. To był faul na żółtą, faul przy próbie odbioru. jasne, że Suarez miał dogodna sytuację, jednak dopiero mijał Casemiro. Sam Casemiro powinien wyleciec wcześniej.

pax

4

Bramkarz zachowa czyste konto to dycha automatycznie?
Napastnik strzeli bramke to dycha automatycznie?
Suarez strzelił dwie bramki to dwie dychy ??
Oceniamy postawę zawodnika. Nie wynik spotkania. Bramkarz może puścić 3 bramki ale obronić 20 strzałów i też może mieć dychę. Oceniany jest całokształt zachowania zawodnika.

pax

1

Moim zdaniem również - był kluczowy i najlepszy. Jednak sytuacja z 67 i 68 to troche podkoloryzowanie tej dychy. Tu źle wybił a tu nawet piłki nie dotknął.

pax

25

Przeważnie nie oceniam bramkarzy. Jednak też nie sądzę aby Mats po tym meczu powinien mieć 10. Bardzo słabe wybicia jak na niego (wiele niecelnych), gra w powietrzu nie powalała, a nawet można ja uznać za słabą. Trochę tu redakcja podkoloryzowała - w 67 minucie Ter Stegen nie miał interwencji bo to Semedo zblokował piłke na rzut rożny (Ter Stegen piłki nawet nie dotknąl), w 68 Ter Stegen po rzucie rożnym nie za pewnie interweniował wybijajac piłke wprost pod nogi Ramosa ktorego strzał z 10 metrów zablokował Lenglet - to raczej był błąd Niemca, niż poprawna interwencja. W 28' to było jedynie wypiąstkowanie piłki w dość prostej sytuacji. Pochwały się należą za 4 sytuacje - zawodnik meczu słusznie, ale ocena 8,5-9 sądzę że byłaby odpowiedniejsza.
Rozumiem, że sprawdzacie naszą czujność :))

pax

1

???
Dałem go w ogólnym opisie.
"jednak dogranie do Dembele trzeba odnotować i dać pół punktu więcej, za asystę drugiego stopnia. "

pax

1

Busquets 5

Bardzo dyskretny występ, rozpoczął dobrze, agresywnie i uważnie. Jednak z biegiem czasu widać było już spóźnienia z interwencjami, złe ustawienia i powiedzmy taką mizerność w środku – ani nie grał do przodu, ani nie stanowił monolitu w defensywie. Kross z Modriciem i Casemiro trochę mu krwi napsuli. Nie za bardzo jest co opisywać bo notatki z jego grą szybko się kończą. Bardzo przeciętnie.

7’- dobry przechwyt w polu karnym Barcelony
10’ – strata (nieodgwizdany faul na nim)
16’ odbiór i strata
17’- odbiór
54’ fauluje przed polem karnym Barcelony
59’ dobre zablokowanie podania przy kontrze Realu
65’ – spóźniony fauluje Modricia
80’ przejęcie.

pax

3

Pique 3,5

To Real więc mobilizacja na maxa, dla Pique było za dużo tej mobilizacji, za bardzo chciał i jego mankamentem był wejścia ofenywne w stylu jeźdźca bez głowy. Jakby chciał pokazać graczom ofensywnym jak maja wyglądać gra ofensywna. Jedna z dwóch najgroźniejszych sytuacji dla Barcelony była właśnie po stracie Pique, gdy poszedl do przodu zostawiając środek obrony z jednym graczem i to nie Barcelony (Vinicius). Poza tym w polu karnym ustawiał się zmiennie, raz dobrze czyszcząc wrzutki i przechwytując podania, raz zbyt głęboko dając spokojnie strzelać 1,5 metra od siebie (Vinicius, Regulion). Valverde musi przemyśleć kwestie wyciągania Pique ze swojej pozycji do asekuracji prawej flanki, co i tak kończy się przeważnie nieskutecznie (bramki z Sevilla i Realem). Radosna gra Pique = brak Puyola do przywołania do pionu.
16’- odbiór
23’ – zła interwencja
32’ – dobra akcja Suarez-Pique-Suarez
36’ – niepotrzebne wyjście do ofensywy na środek, strata i kontra
38’ – odpuszcza krycie Viniciusa a ten groźnie strzela z pola karnego
52’ dobre zablokowanie podania
53’ dobry przechwyt w polu karnym
67’- Vinicius nawija Pique i groźna sytuacja
85’- wybicie Pique

pax

5

Dembele 7
Trochę przypomina mi Suareza z pierwszego sezonu – masa niedokładności, masa strat, masa złych decyzji ale w statystykach i w efektach zawsze zapisane plusy. Ma to do siebie, że piłka go szuka, umie uwolnić się i poszukać wolnych przestrzeni. Dla mnie na uznanie jego gra w defensywie – często pomagał Albie, pracował w pressingu, grał tak jak wymagał od niego Valverde. W ofensywie – wystep byłby oceniony conajwyżej średnio, gdyby nie dwie świetne piłki do Suareza, jedna zamieniona w asystę, druga w samobój Varane. Dużo niedokładności, złych decyzji, gdyby był dokładniejszy mógł już w pierwszej połowie dać szanse Luisowi szansę na sam na sam z Navasem.
3’-faul Casemiro na Dembele
4’-strata na połowie Realu
5’- odbiór przed polem karnym Barcelony
7’- dobry pressing i pomoc Albie
8’- dobra wrzutka na Suareza
9’-strata przy narożnika pola karnego Realu
17’- przejęcie Dembele ale złe odegranie i strata
25’ dobre wejście na skrzydło ale przyblokowany i strata
30’ dobra mocna piłka po ziemi wstrzelona w pole karne
32’-strata Dembele
37’- strata Dembele
38’ brak powrotu przy groźnej akcji Realu
44’ dostaje dobrą piłke od Leo, położył obrońcę ale złe zagranie
46’ dobry powrót i wyczyszczenie sytuacji w polu karnym Barcelony
48’- Dembele dobrze blokuje przed polem karnym Barcelony
50’- asysta do uareza
58’ zły wybór, Leo do Dembele a ten fatalnie, gdyby podał Ivanowi, Chorwat byłby sam na sam
69’ dobre dośrodkowanie z samobójem Varane

pax

3

Rakitic 6

Nie dawał tym razem tego do czego zdążył – spokój, zamykanie korytarzy i gra prawie bez straty. Tym razem 11 strat w tym kilka niewymuszonych czy nie w kreacji, mało zdecydowania w pressingu. Przerzucony na lewą stronę dobrze objął „władaniem” strefę jednak trzymając się zbytnio kurczowo lewej strony dublował się z Dembele w defensywie, dodatkowo nie dając Busiemu rozszerzyć wsparcia na prawej stronie. W ofensywie próbował przerzutów do Leo i Roberto ale niezbyt dokładnych i pamiętamy ten rajd z stemplem Ramosa na jego stopie na linii pola karnego. Do tego często spóźniony w interwencjach, ratował się faulami które mogły skończyć się kartkami (Casemiro, Lucas)
10’- odbiór
23’- dobre przejęcie i strata we własnym polu karnym
28’- przechwyt
34’- strata z szansą na kontrę dla Realu
35’- przechwyt Ivana
38’- brak powrotu do obrony
45’- groźna strata w środku pola
54’- przechwyt
57’ strata po dograniu Dembele
59 – przejście z dryblingiem i nieodgwizdanym karnym
72’- przechwyt
85’- strata

pax

2

Roberto 5,5.
Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem jest wystawianie Roberto obok Nelsona, gdyż Hiszpan często ustawia Portugalczyka wskazując mu odpowiednie ustawienie i przekazanie zawodnika do krycia a widać, że nieźle rozumieją się grając na jednej stronie. W ofensywie aktywny mimo braku efektywności – piłki które były wrzucane w jego stronę były niedokładne (8’, 33’, 35’, 81’ lub wyrzucające (62’). Nieźle wspierał Semedo, jednak Real niwelował to wspierając Viniciusa i Reguliona - Krosem i Benzemą. Dużo biegał do czego zdążył przyzwyczaić, jednak ogólny wynik nic przecietny z plusem.
2’- przejęcie od Benzemy
2’ - przejecie po niedokładnym zagraniu Semedo
23’- odbiór
57’ - dobry przerzut do Suareza
57’- przechwyt głową i piłka do Dembele
66’- przechwyt
82’- odbiór na Regulionie
87’- strata i faul Roberto

pax

3

Semedo 3. Trzeba przyznać że Nelson nie miał łatwego zadania. Vinicius zmobilizowany i bez kompleksów robił wiele, aby to Real zagrał w finale CdR. Jeśli kibice Realu szukali pozytywów w grze Królewskich to znaleźli je na swojej lewej stronie – tam Junior z Regulionem nękali Barcelonę. Czy to wina Nelsona? Częściowo tak, ale nie każda sytuacja szła na jego konto, jednak byłoby ich zbyt dużo aby przymknąć oczy na zbyt łatwo przegrywane pojedynki w defensywie. Znów dość dobrze w większości przypadków się ustawiał lub Roberto mu wskazywał gdzie ma być lub kogo kryć. W ofensywie był niewidoczny, praktycznie nie przechodził połowy boiska co widać na heatmapie, jednak dogranie do Dembele trzeba odnotować i dać pół punktu więcej, za asystę drugiego stopnia. W defensywie z różnym skutkiem dobre akcje przeplatał złymi, jednak więcej było tych złych. Mimo, że Real groźniejszy był niby w pierwszej połowie, to główne indywidualne błędy Nelsona były w drugiej połowie. Szkoda, że Nelson nie grał gdy był Alves i praktycznie Mascherano, brakuje mu umiejętności wślizgów. Dwa-trzy razy odbierając w ten sposób piłkę Juniorowi skutecznie mógłby go zniechęcić do gry ;). Nie było tragedii, ale to nie było nawet słabe spotkanie.
2’złe podanie na własnej połowie
6’przechwyt w polu karnym Barcelony, ale złe odegranie i przejmuje Modric
6’ Vinicius objeżdża Nelsona ale źle dośrodkowuje
11’ przepuszczenie piłki przez Viniciusa, Nelson się nie orientuje ale dobrze blokuje wrzutke Reguliona na rzut rożny
14’ Vinicius ucieka Semedo i niepotrzebne kopnięcie wytrącające Juniora z biegu, ewidentna 11-stka na szczęście nie odgwizdana przez sędziego.
20’ dobry przechwyt Nelsona
21’ dobry odbiór i od razu strata
23’ strata
26’ zblokowanie podania na połowie Realu
27’ Ivanowi ucieka Regulion, Nelson minięty piłką spóźniony z interwencją fauluje
34’ złe ustawienie, poszedł do Reguliona zostawiając Viniciusa, ten dośrodkowuje ale Pique czyści
38’ złe ustawienie Semedo, Regulion dostaje piłkę na skrzydło i dokładnie do Viniciusa, jego strzał szczęśliwie mija bramkę Barcelony
39’ faul na Nelsonie
46’ Nelson przecina podanie wybijając na aut
46’ dobre zablokowanie podania
50’Nelson przecina przerzut, ale Casemiro łatwo odbiera mu piłkę, której jednak nie opanował
52’ odbiór w groźnej sytuacji
56’ dobry odbiór na Viniciusie w naszym polu karnym
58’ faul Semedo na Viniciusie w środku pola
60’ Regulion bierze Semedo na raz i wiatrak, dobra wrzutka, na szczęśćie Vasquez nie dochodzi wzięty w kleszcze przez Lenglet i Albę.
62’ Semedo minięty przez Viniciusa daje dokładnie dośrodkować na głowę Reguliona na szczęście Barcelona wykupiła karnet w Ter Stegen Airways
67’ Vinicius nawija Semedo , nawija Pique, jednak Nelson zblokowuje strzał
81’ Nelson objechany przez Viniciusa ratuje się faulem – żółta kartka
83’ Nelsonowi ucieka Bale, który fatalnie strzela, sędzia nie podnosi chorągiewki do zakończenia akcji, gdyby padła bramka i przeszła przez Var prawdopodobnie byłaby uznana.
84’ przechwyt i strata Nelsona.

pax

13

To nie był występ w obronie na 1 Semedo moim zdaniem. Zaliczył kilka dobrych odbiorów, tym razem prawie zawsze był dobrze ustawiony, zablokował dwa strzały, w tym jeden groźny. Nie był to masakryczny występ, zgoda był kręcony przez Viniciusa, z dwa razy przez Reguliona i raz błąd z Bale’m, sprokurował niepodyktowany karny i faulował z powodu spóźnionych interwencji. Miał kilka udanych interwencji, w polu karnym kilka odbiór na Viniciusie, przechwyty itd... Jednak 1 to ocena najgorsza z najgorszych więc zawodnik musiałby dostać bezsensowną czerwona kartkę w pierwszej minucie, strzelic hat-tricka do własnej bramki, czy robić straty na własnej połowie dające przeciwnikom szanse bramkowe. Duzo gorsze spotkania Semedo w defensywie były oceniane na 5-6 (np. z Sevillą, winny bramki, brak powrotu przy drugiej, odpuszczanie krycia, złe ustawienia, objeżdżany), więc ta ocena dla mnie to szok, jakby tą oceną chciała uśrednić wcześniejsze słabe wystepy z dobrymi ocenami. Ja mu dałem 2,5 w obronie plus 0,5 za ten jeden skowronek w ofensywie czyli łącznie 3. Na usprawiedliwienie co pisałem na Rambli, Semedo nie ogarniał to jedno, ale było bardzo słabe wsparcie z linii pomocy (tylko Roberto) miało tez wpływ na pewne złe ustawienia i spoźnienia Nelsona. Na stronie Alby którą Real prawie nie atakował był Ivan i Dembele, na stronie Semedo gdzie przechodziła większość ataków tylko Roberto. I pomyśleć, że kiedyś Alves praktycznie sam ogarniał ofensywę i defensywę na całej długości prawej strony.

pax

1

Sam skomentuję swój post bo będzie to odpowiedź do kilku osób. Przeanalizowałem heatmapy i częściowo na ich przykładzie podałem wnioski. Graliśmy 4-4-2 a nie 4-3-3. Dembele tak jak Roberto udzielał się w ataku jak i w obronie. Zwróciłem jednak uwagę na grę (heatmape Ivana) on grał przy lewej stronie a busi na środku. Brakowało tego przesunięcia się busiego lub zmiany z ivanem.

pax

3

Szanuję Twoje zdanie, ja mam odmienne i to jest ok. Nie rozumiem jednak jak możesz mi tłumaczyć punkt widzenia trenera?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?