pax

0

Masz rację.
"Leo schodzi z lewej do prawej? Możesz to trochę rozwinąć? Albo się pomyliłeś albo ja nie zrozumiałem xD"
Raczej ta pierwsza opcja :)

pax

2

Oczywiście nie zgodze się z jednym przedmówcą co do opisu gry Semedo, co ewidentnie pokazały ostatnie spotkania. Z Villarreal Semedo dostawał piłki na skrzydło, na wolne przestrzenie z mozliwościa dośrodkowania górą, ale był tak zagubiony, że nie skonstruował nawet pół sytuacji (Gdy Dembele był w gazie i uruchamiał non stop Semedo). Nawet będąc z przodu nie napędzał akcji tylko oddawał do tyłu, a te akcje w których dostawał piłkę na skrzydło gdy wychodził to obijał obrońcę w każdej sytuacji. To, że Leo wybiera opcję z Albą lub klepki z Ivanem, Coutinho, Arthurem, Vidalem czy nawet Dembele i Suarezem nie jest tylko wina taktyki, ale przedewszystkim słabej gry Semedo na małej przestrzeni i braku jakości w jego grze. Pokazał to mecz z Espanyolem i jego bardzo słabej jakości wrzutka gdzie miał czas dokładnie przymierzyć lub wyjście do świetnego podania Leo gdzie mógł obsłużyć Vidala idealną asystą ale zrobił to niedokładnie.
W defensywie gra lepiej, ale nic ponad przeciętnie, nie rozumiem opisu w artykule ocenowym że w ostatnim meczu zagrał kapitalnie w obronie. Miał więcej interwencji w obronie i wygrał kilka pojedynków, ale określenie kapitalny w defensywie to mega hype. Prawie wszystkie najgroźniejsze sytuacje dla Espanyolu były spowodowane jego blędami. Nie zablokował dośrodkowań które kończyły sie strzałami mimo, że był przy zawodniku, odpuszczał swoja strefą i był spóźniony w obronie. Sytuacja z 91 minuty gdy zablokował niecelny strzał to była jego wina - odpuścił zawodnika którego krył, dał mu wejśc w swoja strefę, nie zamkną korytarza z kluczowym podaniem. Dlatego dodawanie w opisach czegoś czego nie było, lub omijanie jego słabych zagrań powoduje że urasta on do zawodnika klasy światowej, a ma jeszcze bardzo dużo do poprawy, jednak PR ma świetny. Jest to jeden z powodów dlaczego Semedo jest takim fenomenem na stronie mimo, że nic wielkiego nie pokazał.

pax

1

Ostatnio tez opisałem dokładnie Ivana czy Dembele. Ale chyba masz troche racji, zostało mi to z czasów wcześniejszych gdzie musiałem pewne delikatnie mówiąc nieścisłości redakcji prostować bo Sam Wiesz Kto był niemilosiernie niezasłużenie negatywnie przedstawiany i jakoś bardziej bacznie zwracam uwage na PO i jak jest teraz traktowany zawodnik na tej pozycji a jak był kiedys.

pax

1

Tak było w spotkaniu z Villarreal z których nic zupełnie nie wynikało bo Semedo każde dogranie marnował, odegraniem do tyłu lub dograniem w obrońcę.

pax

1

W którym spotkaniu były te prostopadłe piłki Semedo do Dembele ??

pax

2

Nie napisalem że Roberto jest świetnym PO, tylko że mije na głowę Semedo. Przeanalizuj ostatnie dwa spotkania Roberto gdy grał jako PO a ja pokażę gre Semedo w dwóch ostatnich spotkaniach i jego oceny.

pax

21

NIe rozumiem fenomenu Semedo. W ofensywie nic zupełnie nie daje, zawodnik rozgrywa prawie 50 spotkań w Laliga i lidze mistrzów i zero asyst. Mecz z Villarrealem i Espanyolem pokazał że ofensywa całkowicie leży u niego a drużyna miała pomysl na grę i było miejsce w ofensywie dla Semedo (z Villarrealem 8-10 wejść na skrzydło - 5-7 razy odegranie do tyłu i 3 dosrodkowania w obrońcę, z Espanyolem słaba niecelna wrzutka, wejście z podniem Leo i fatalna próba odegrania do wychodzacego na czysta pozycje Vidala). W defensywie w każdym meczu popełnia błędy, odpuszcza krycie, fatalnie się ustawia, na plus że w ostatnim spotkaniu przegywał juz mniej pojedynków jeden na jeden. Obecnie gra tylko dlatego że Roberto który nie jest nominalnym bocznym obrońcą ma kontuzje bo go po prostu bije na głowę. Po meczu też jego przewiny nie zostają uwzględnione w ocenach, to że w każdym spotkaniu dopuszcza do wielu dośrodkowań, nie zamyka swojej strefy, straty z kontratakami rywali.
Lubię Semedo, ale nie zachwycam się jego urodą i szybkością, tylko patrze co daje drużynie. Niech mi ktos wytłumaczy na przykładzie jego gry, chociażby ostatnich spotkań ligowych skąd się wziął taki pozytywny PR wsród userów i redakcji.
Zachęcam do dyskusji, merytorycznej, bez osobistych wstawek.

pax

54

W trybie natychmiastowym sprzedałbym Rafinhę, Denisa Suareza czy Munira – to nie są osoby którym należy się kolejna szansa, bo wchodzą dopiero ze szkółki. Każdy z nich miał swoje szanse, każdy mógł pokazać swoje umiejętności – niestety żaden z nich swoim poziomem nie powinien znaleźć się nawet w szerokim składzie. Kilka lat w rezerwach i w drugim składzie, jak i ogrywanie w innych zespołach LaLigi nic nie wniosło w ich przypadku (kilka błysków w CdR to za mało). To są świetni zawodnicy do takich drużyn jak Sevilla czy Valencia. Jednak pozbycie się ich nie zwolni miejsca. W pomocy jest za dużo zawodników a Valverde jest zbytnio przywiązany do pewnych graczy. Rakitic i Busquetsa jako pewniaki a na jedno-dwa wolne miejsca (w zależności od ustawienia) jest Vidal którego forma rośnie, Coutinho który mimo obniżenia formy ma jakość, Arthur który robi mega wrażenie spokojem i pewnością zagrań. Alenia który coraz pewniej chce wejść do pierwszego składu, Puig którego wiele widzi już w tym sezonie na szczątkowe minuty, Samper który przez kontuzje czeka na prawdziwą szansę aby zaistnieć, przy sprowadzeniu Rabiota i ewentualnie de Jonga i jeszcze można przesunięciu Roberto zrobi się to samo co za czasów Fabregasa. Średnio w obronie, w środku ciasno i słabo w ataku (brak klasowych zmienników). Czyli gramy wolno, bez pomysłu, zagęszczamy środek, skrzydła nie funkcjonują.

pax

4

Naprawdę chłopaki i dziewczyny świetna Gala, świetna Impreza. Dzięki jeszcze raz za nominacje i zaproszenie. Biorę jeszcze ze dwie-trzy Estrelle i nie tylko Estrelle i idę do pokoju, ale to już inna część afterparty. Pewnie jutro do pracy dojadę jak Dembele na treningi :))

pax

1

"zablokowanie uderzenia zmierzającego w światło bramki" - uderzenie szło 0,5-1 metr od bramki (dodatkowo była to piłka odchodząca), wystarczy zobaczyć powtórkę lub uruchomić VAR :).
Do opisu Semedo polecałbym jeszcze zaznajomic się z opisem jego błędów w pierwszej połowie przedstawionej przez VeB92Nov, bo o kilku błędach redakcja oceniająca zapomniała wspomnieć, w drugiej było dużo gorzej, ale mimo to moim zdaniem robi postępy. Jednak aby napisać, że był lepszy od Pique w defensywie....ehhhh

VeB92Nov
54 sekunda - ograny przez rywala ratuje się faulem. (zostaje mu założona siatka)
3 m 57 s - podanie do przeciwnika na środku prawej strony boiska.
11:02 - źle dogrywa w polu karnym do wychodzącego na 5 metr Vidala. To powinna być asysta.
14:45 - słabe dośrodkowanie.
30:01 - źle ustawiony, niewiele brakuje, a dostałby piłkę za kołnierz. Ostatecznie ratuje sytuacje, ale mógł zachować się lepiej.
31:11- po rzucie różnym dla Espanyolu piłka trafia na naszą lewą stronę. Spóźniony i idzie groźne dośrodkowanie. (zakończone strzałem w światło bramki)
40:50 - pozwala na groźne dośrodkowanie (zakończone strzałem na bramkę Barcelony)

Dziwie się w opisie innych zawodników, że stratom Dembele poświęcono 4 linijki opisu i obniżono mu notę a Alba mając o 50% więcej strat niz Dembele (Alba miał najwięcej w zespole) nic praktycznie nie napisano.

pax

0

Jak byś mógł to popatrz na drugą połowę również, bo jego straty w 53 i 55 były bardzo groźne dla Barcelony a to tylko pzrypadkowo zerknąłem na dwie minuty :)

pax

0

I w tej 30:01 miałem wrażenie, że nie kontroluje swojej główki i jak uderza nią piłkę, sytuację kontrolował Ter Stegen, ale mogło to by zaskoczyć bramkarza :)

pax

0

Jak pisałem, nie jestem w stanie przeanalizować Twojego zdania na temat meczu z Villarrealem, (nie mówię że nie masz racji, po prostu wiesz z jakich powodów:) ale narazie mam dostęp do Espanyolu :)
Zgadzam się że wszystkie sytuacje które wyłapałeś są na niekorzyść Semedo, możesz wstwić pod ocenami to rozpętasz burzę, dodatkowo nie opisałem błędów w ustawieniu. W tej 0'54 tylko bym nie stwierdzał że ratował sie faulem, nie sądzę aby faul był intencyjny, był rozpędzony i chciał wygarnąć piłkę, dostał piłkę między nogi gdy już wystawił swoją nogę i to był impet. Może nie ratował się faulem a spóźnił interwencję. Reszta ok :))
Ja widziałem progres w jego zachowaniu, wcześnij robił większe błędy, dopuszczał do większej ilości dośrodkowań i przegrywał więcej pojedynków. Teraz w pierwszej połowie miał 8 udanych interwencji (odbiory i przechwyty) w drugiej już tylko 2, W dwóch poprzednich pełnych spotkaniach miał ich łącznie tylko 6.
Pozdrawiam

pax

1

Akurat za ten mecz go chwaliłem, co można przeczytać w artykule meczowym. Tutaj tez napisałem że był to jak mi się wydawalo jego najlepszy mecz z ostatnich. Pisałem, że na korzyść w tym meczu były jego wygrane pojedynki. W ataku jednak on praktycznie nic nie daje. Licząc LaLigę i Ligę Mistrzów i nie ma nawet jednej asysty o bramce nie wspominając. To nie jest najlepszy obrońca i ma wiele wad (złe krycie, błędy w ustawieniu i przegrywanie zazwyczaj wielu pojedynków) jednak widzę postępy w jego grze.
A tu bardziej pokazuję nieprawdziwy opis niż złą grę Semedo. Sprawdź tą sytuację i krycie Semedo i gdzie piłka zmierzała po strzale.

pax

33

Zrobić zdjęcie z Dembele na treningu bezcenne lub niewykonalne :))

pax

3

Sytuacja w 91 minucie gdzie Semedo niby według redakcji zaplusowal to był jego karygodny błąd. Oczywiście tego nie ma w opisie. Nelson kryje zawodnika którego odpuszcza, ten wchodzi w pole karne, (Semedo spóźniony), dostaje podanie i świetnie wykłada koledze . Cała groźna sytuacja zaczyna się od błędu w kryciu. Nie rozumiem też kategorycznego stwierdzenia że piłka po uderzeniu zawodnika espanyolu zmierzała w "światło bramki". Nigdy nie było takiego dodatku, zawsze wystarczył opis że zablokował strzał a nie zablokował strzał w światło bramki. Dziwne, jakby ktoś na siłę chciał wykazać w opisie coś na korzyść zawodnika. Dodatkowo kategoryczne stawianie stwierdzenia że piłka zmierzała w światło bramki jest też według mnie dziwne, gdy powtórki pokazują że niekoniecznie jest to prawda. Gdy oglądałem mecz w czasie rzeczywistym wydawało mi się że był to najlepszych mecz Semedo w ostatnim czasie, ale po co omijać pewne fakty, albo kategorycznie pisać o czymś czego prawdopodobnie nie było.

pax

17

Gratulacje dla zwyciężców. Często dla forumowej społeczności, portalu poświęcaliście czas który mogliście spożytkować inaczej, a jednak ten wybór da Wam wiarę, że to co robiliście, jak pracowaliście, komentowaliście, wyszukiwaliście informacji, analizowaliście czy po prostu dyskutowaliście zyskał szacunek innych. Brawa za jakość. Piękne jest to że różnicie się sposobem działalności - jedni są wszechnicą informacji, inni elkowencji, jeszcze kolejni analizy czy jak Don charyzmy i wszystkiego po trochu.

pax

0

A gdzie tu jest coś napisane przeciwko ??

pax

2

Jeśli dobrze pamietam to obecny plebiscyt jest pierwszym dotyczącym roku kalendarzowego plebiscytem. w zeszłym roku był jubileuszowa gala podsumowująca 10 lat portalu. Więc nikt nie broni podium :)))

pax

0

Zgoda, tylko że Alba jednak ustawia się bliżej linii i naturalna asekuracja to Lenglet, jeśli przeciwnik zgubi Albę. Na prawej to Pique dość często pierwszy jest przy linii bo Nelson trzyma się bliżej środka. Dzisiaj jednak moim zdaniem zagrał najlepsze spotkanie od kilku poprzednich. W ofensywie mimo miejsca to słabe dośrodkowania, w defensywie też dopuszczał do dośrodkowań, jednak jak piszę dzisiaj starał się grać bardzo uważnie.

pax

0

Jeśli chodzi o ustawienie Semedo on zawsze popełnia ten sam błąd, niepotrzebnie schodząc bliżej środka. To nie jest kwestia samego Leo, bo 50 metrowe przerzuty na prawą stronę i tak sa łupem przeciwnika, bo Nelson zostawia pustą strefę, w ataku pozycyjnym robi podobnie - wystarczy z dzisiejszego spotkania przypomniec sobie sytuację w której zablokował niecelny strzał w drugiej połowie, najpierw przeciwnik wchodzi spokojnie w jego strefę i spokojnie odgrywa.
Jednak dzisiaj szczególnie w pierwszej połowie dobrze się zastawiał, wyprzedzał zagrania przeciwinika, odbierał piłki w pojedynkach.

pax

0

Dowartościowałeś się?? Wskaż gdzie się mylę w moim tekście? Co niezgodnego z prawda napisałem? Tekst sumując jest bardzo pozytywny dla Semedo? Napisz coś co mogę zrozumieć - bo pierwsza częśc Twojej wypowiedzi jest chamstwem a druga ma się nijak do mojego tekstu (bo ja o Roberto ani słowa nie pisałem). Napisz więc coś na temat.

pax

0

Kto taki ??

pax

19

Bardzo dobry mecz Semedo w defensywie, pierwsza połowa jeszcze lepsza w drugiej już troszkę słabiej. Dalej się źle ustawia i jest często asekurowany przez 3 zawodników Ivan-Vidal-Pique, non stop zostawia wolną przestrzeń na swojej stronie, ale dzisiaj wreszcie nie przegrywał pojedynków, bardzo dobrze grał jeden na jeden. Wreszcie mecz w którym można go chwalić. Jak to u niego, gdy defensywa bardzo dobra to w ofesnywie mało widoczny. Ale jest progres. Oby tak dalej.

pax

19

Jeżeli funkcjonuje w ofensywie tylko jedno skrzydło (Alba) to Leo nie ma od kogo dostawać piłek na drugie tempo. Fałszywa dziewiątka była wynikiem kombinacyjnej gry. Xavi-Iniesta-Messi i Alves-Messi. Teraz nie ma kreatorów którzy mogliby grać jak Barca Guardioli. Poza tym lewe skrzydło nie funkcjonuje w szybkim ataku. Alba gra świetnie ale jedynie w ataku pozycyjnym, gdy obiega naminalnego skrzydłowego - przeważnie wolnego Coutinho. To nie jest gra że Messi się źle czuje jako fałszywa dziewiątka, w systemie 4-4-2, nie gra się fałszywą dziewiatką.

pax

0

Ivan najlepszy na boisku, na plus podobaja mi się obaj stoperzy, (potem Semedo i Busquets) na minus jak narazie Alenia i jednak Denis i Miranda. Denis i Munir po stracie bramki zbyt egoistycznie, na siłę chcieli strzelić kolejne bramki i marnowali sytuacje w wyniku zbyt późnych podań, zbyt późnych decyzji czy strzałów z nieprzygotowanych sytuacji.

pax

21

Hat-trick Ivana.... już nic w tym meczu nie musi udowadniać.

pax

2

Witam. Jest wiele czynników. Użytkownicy wystawiając swoje oceny oprócz wrażeń z meczu dodają do ocen własne sympatie i antypatie - dlatego często widać pewne skrajne noty u użytkowników 1-2 lub 8,5-10. Nie zawsze dobrą robotę wykonują komentatorzy telewizyjni (dlatego sam nie oglądam w polskiej telewizji spotkań - czytają słowo w słowo artykuły z barca.com, komentarze) często sugerują który zawodnik zagrał dobrze a który źle, mimo że nie odpowiada to rzeczywistości. Wiele osób idzie z falą większości - tzn. są zawodnicy którzy mają zawsze handicap i tacy którzy praktycznie zaczynają mecz na minusie i niewiadomo co by zrobili to pewnej granicy nie przeskoczą. Dobrze to zauważyłeś, podobnie jak Ivan , oceniany był chociażby Gomes.

pax

0

W tym momencie nie za bardzo mam czas na dłuższą odpowiedz. Jednak Twoja wypowiedź zmierza do jednego - na ewentualne moje relacje ze ściachem czy nasze bilateralne Twoim zdaniem musi oddziaływać piętno poprzednich wielu dyskusji. Moim zdaniem nie musi, jak pisałem trzeba mieć chęć, otwartość i być pozytywnie nastawionym. Mi tego nie brakuje, ale ja to ja. Powiem szczerze że trochę dziwne i niezręcznie się czuję gdy niejako odpowiadasz w imieniu szefa sztabu ocenowego. Wolę poczekać na w pewien sposób jego uczestnictwo pod jego wywiadem.

pax

1

Pisałem już o tym poniżej. Trochę źle też moim zdaniem tak jest. Jesteśmy pewną wieloletnią społecznością. Portal jest dla userow, userzy są dla portalu. Teraz można dać jakąkolwiek ocenę ,(nie mówię że tak jest) i zasłonić to subiektywizmem. Każdy ocenia po swojemu i nikt nie ma na nic wpływu. Przez lata apelowałem o o większe otwarcie redakcji, o aktywizację userow, interakcję z użytkownikami. Oceny poszły w inną stronę, tak został skonstruowany system - trudno. Teraz każdy sobie rzepkę skrobię, praktycznie bez wpływu na oceny, artykuł ocenowy czy dyskusje pod artykułem.
Redakcja robi świetną, tytaniczną pracę, jednak jak pisał ściach w komentarzu do jednego meczu, warto byłoby się pochylić w stronę userow

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?