pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Ściachu, jak Ty mi zaimponowałeś w tej chwili :)
9
Hmmm. Tak bywa. Najpierw Alba i Vidal dają dośrodkować - brak tego w opisie i jeszcze tekst że gra w obronie u jednego i drugiego bez większych zarzutów. Potem Busi wali babola i bramka jest na jego konto. Roberto miał w strefie dwóch zawodników, oczywiście bardziej był odpowiedzialny za Icardiego ale ciężko było mu cokolwiek zrobić bo Icardi uciekał od niego z piłką
3
Zarówno Roberto jak i (szczególnie) Semedo nie nadają sie na bocznych obrońców w Barcelonie. Jednak nie rozumiem zrzucania winy na Roberto za stratę bramki. Po pierwsze Alba z Vidalem dali spokojnie dośrodkować, po drugie kluczowy błąd popełnil Busi, piłka odbiła się od Pique jeszcze. Roberto miał jak to bywa przy przesunietej obronie dwóch do krycia. Icardi dopadł do piłki i Roberto go krył, ale Icardi uciekał cały czas z piłką więc zabrac ją jest ciężko. Roberto mógł spróbowac wślizgu co skonczyłoby się karnym bo Icardi cofając się cały czas osłaniał piłkę (nawet trafiając w piłkę trafiłby przez nogi). Mógł spróbowac zablokować strzał, ale mógłby wtedy zostać nawinięty. Icardi go nie minął, oczywiście częsciowo ponosi wine bo jednak "jego zawodnik" strzelił, jednak nie byłbym tu aż tak surowy, Alba z Vidalem nawinięci a Busi robi farfocla w własnym polu karnym , zachowanie Roberto to wypadkowa wcześniejszych błędów.
7
Z turystami na meczu to pełna zgoda, ale na taki a nie inny sposób kibicowania mają wpływ też inne kwestie. Nie tylko pozbycie się najradykalniejszych kibiców, ale przede wszystkim wielkość stadionu. Wielokrotnie byłem na CN i nawet na meczach ligowych czy wakacyjnych (Gamper, SP) jest doping. Jednak cały stadion nie przejmuje śpiewów, wykrzykiwania haseł itd... bo 3-4 sektory dalej już nie słuchać tego jak jeden sektor da sygnał do gorętszego kibicowania.
Fajny tekst i celne wnioski :)
Można było jedynie dodać coś o atmosferze po meczu (skoro opisane zostało miasto przed spotkaniem) w taich miejscach jak Rabla, puby, plac Catalunya zareagowały na zwycięstwo.
2
Fajnie napisana zapowiedź. Dobry język, aż się miło czytało, bez zbędnych statystyk czy pompatycznej egzaltacji z odniesieniem do historii El Clasico. Milutko :))
0
Każdy popełnia błędy. Nikt a szczególnie piłkarze nie mają 100% udanych zagrań, parad, strzałów, podań. Jak napastnik nie strzeli w łatwej pozycji to pamiętają mu to tydzień, jak bramkarz puści babola to do końca kariery ma już łatkę przyklejoną. Ważne, że sie pozbierał.
0
Nie odniosłeś się do tego co napisałem. Ominąłeś kwestie o których ja pisałem. Argument i piciu i ćpaniu jest bez sensowny i infantylny przecież nikt z zawodników Barcelony tego nie robi.
Może samorealizacja biznesowa, jej pozytywne rozstrzygnięcia mają wpływ na motorykę, formę psychofizyczną. Jeżeli Pique realizuje się w tym i daje mu to wartość to nie jest to pozytywne? Tak jak jazda Lucho na rowerze czy produkcja win przez Iniestę?
Jedni latają tysiące kilometrów z reprezentacją inni rezygnują z gry w reprezentacji i nie narażając się na kontuzje realizują się w inny sposob.
1
Pracodawca daje Ci wolne, ale chce ingerować w to w jaki sposób będziesz go spędzał. Nie możesz w tym czasie nadrabiać pewnych zaległości, bo te zaległości można nadrobić jedynie w zespole który.... dostał urlop.
Masz urlop, ale ktoś napisz że jeśli go wykorzystasz to "olewasz" drużynę. Lucho robił wielogodzinne wycieczki rowerowe, Messi latał do Rosario, Neymar to samo, wszyscy wykorzystują ten czas na kręcenie spotów reklamowych.
Nie słyszałem aby ze względu na własny biznes poprosił o urlop bezpłatny czy nie chciał wrócić na trening.
Jedni latają tysiące kilometrów by zagrać z reprezentacją w tym czasie narażając się na kontuzje inni załatwiając swoje prywatne interesy, rezygnujac z gry w reprezentacji.
Barca ma gorsze wyniki, więc trzeba szukać winnego, a Pique się do tego nadaje idealnie. Ma słabszą formę to fakt, ale cała drożyna popadła w stagnację. A Valverde nie ma pomysłów na ofensywną grę zespołu.
1
Czytam tą dyskusję pod różnymi newsami i dobrze że trzeźwo oceniasz grę Semedo :))
Pozdro
24
Napisz merytorycznie. Pisz co konkretnie jest źle oceniane. Semedo od miesięcy gra słabo a w poprzednim meczu był najsłabszy na boisku. Napisz które zagrania były źle oceniane, jaka gra ofensywna niewłaściwie wypunktowana itd. Co do Semedo nie widziałem w tym sezonie aby źle go oceniali. Fajnie że zagrał teraz jeden mecz dobrze po kilku słabszych, ale jeszcze nic wielkiego nie pokazał.
9
Semedo zostawiał swoją stronę i schodził zbyt głęboko w swoje pole karne przez co dawał dośrodkowywać. E obronie nieporadny czekał aż pomoże mu Ivan bo sam nie dawał rady. Nawinięty przy pierwszej bramce jak chłopak z orlika. Zawalił bramkę i nie miał trzech asyst stąd ta różnica. I tak został bardzo wysoko oceniony. Chyba był najsłabszy na boisku.
2
Wątpię aby Alves dostał wyżej, raczej niżej, gdyż podkreślonoby że to jednak głównie obrońca, a ofensywa to jedynie dodatek do defenywy dla obrońcy :)
Dla mnie jakby Alba dostał pół oczka czy oczko wyżej byłoby ok.
7
Oceny mi się podobają, chociaż jednak ocena Suareza jest moim zdaniem za wysoka. Napastnik w takim meczu bez bramki, asysty, ze zmarnowanymi sytuacjami i 8
5
Trudny mecz do oceny Arturka. Z jednej strony młodzik i nieograny a pokazał świetne panowanie nad piłką, świetną technikę, mało strat, wolę walki i bardzo dużo biegania. To bardzo dobry prognostyk co do przyszłości Melo. Jednak jego porównywania do Maestro są jeszcze grubo przesadzone. Artur nie zagrał ani jednej kluczowej piłki, ani jednego podania prostopadłego, na trzy przerzuty tylko jeden był celny. Został ustawiony jako najbardziaj ofensywny z pomocników. Ważne, że nie uciekał od gry, nie bał się brać odpowiedzialności za piłkę, regulował tempo. Ważne, aby miał więcej szans na ogrywanie się.
Po takim meczu Xavi zostalby zrugany i oceniony jedynie dobrze, bo wkład w zwycięstwo jednak nie byłby jego udzialem, a wypomniana byłaby asekuracyjna gra i brak wertykalnych zagrań. Zachwyty nad Arturkiem są głównie spowodowane dojrzalością (mimo asekuracyjnej gry) w stosunku do wieku i ogrania w Europie.
0
Dla mnie obaj jeszcze są za słabi na prawą obronę.
0
Hmmmm. Tak kryje Semedo. Zbyt łatwo się go nawija :(
0
Tzn.? ile?
Oddał najgroźniejszy strzał na bramkę Barcelony, cudem Ter Stegen to wyciągnął. Za głęboko kryje w polu karnym zostawiając cały wolny bok. Kilka akcji poszło jego skrzydłem, nie blokuje dośrodkowań. Kilka strat w środkowej strefie po których poszły kontry. Było kilka plusów, ale nie przesadzajmy z tym, aby wskoczył do pierwszego składu na stałe z taką grą.
2
Nie rozumiem. Chciałem napisać o Ivanie ale napisałem o Andre...?
0
No nie wiem czy takie teksty na Andre są jeszcze w modzie, może są, ja się nie znam. Zawsze podjazd na Andre dawał lajki, więc może i tym razem tak będzie.
7
Niestety tak jak dzisiaj tak Barcelona gra od lat dość często, tzn. bez większego pomysłu na grę pozycyjną. Tak grała już za Tito, potem u Taty i także u Lucho. Brak możliwości gry kombinacyjnej z wyjściem na pozycje, kończy się posiadaniem piłki z którego niewiele wynika. Powodem dzisiejszego obrazu takiej gry jest jak sądzę zbytnie wycofanie linii pomocy, bardzo głęboko cofnięty gra Coutinho, dokładając do tego półpivota Ivana i defensywnego Busiego, wraz z Leo który z Roberto zagęszcza prawą pomoc mamy kontrolę w środku. NIe daje to jednak sytuacji bramkowych bo Suarez grając tyłem do bramki niewiele może zrobić. Symptomatyczny jest tu fakt, iż ostatnie 3 bramki Barcy były po stałych fragmentach gry. Brakuje gry kombinacyjnej, gry wertykalnej (tylko Leo próbował dwie piłki do Luisa).
4
to określenie wojskowe ?
5
Nie jestem rasistą, ale...
Jak Eminem może uprawiać taką muzykę, jak Pau Gasol moze grać w koszykówkę, jak Stańko mogł grać Jazz...
Może ktoś się po prostu nadaje do takiej czy innej roli i nie chodzi tu o poprawność. Wątpię aby nowego Supermana miał nakręcić Spike Lee,.
Może to zwykła plota, tylko po to aby przewinęły się teksty typu "Nie jestem rasistą, ale superczłowiek może być tylko biały, ale rasistą nie jestem".
Dla mnie czy będzie grał go Denzel Washington, Jackie Chan, Dwayne Johnson nie ma znaczenia, byleby grał dobrze i oddawał w postaci jej charakterystykę. Wystarczy mi bialych superbohaterów, tylko dla poprawności - większości marvelowskich, Bondów, Batmanów o fatalnych aktorstwie z jedną zaletą - kolor skóry.
7
Leo miał więcej problemów od Ronaldo, ćwiczył i ćwiczył od najmłodszych lat. Był zdyscyplinowany i miał jasno wyznaczony cel. To nie tylko talent był tym co zaważyło że Leo jest najlepszy ale charakter zwycięzcy i osoby która nigdy się nie poddaje, doskonalajac się w wszystkim.
Pieprzenie że wszystko zawdzięcza talentowi jest po prostu głupie.
Ile Leo zawdzięcza uporowi i systematycznej pracy wystarczy przeczytać
https://www.fcbarca.com/67704-nielatwe-poczatki-kariery-leo-messiego.html
8
Ale huesca była słaba. To nie umniejszanie ale rzeczywistość. Gdyby chcieli umniejszyć to by napisali że Barcelona mimo fatalnej obrony i straty dwóch bramek dowiozła zwycięstwo.
1
Jeszcze jestem, jako nieliczny ze starszej gwardii. Więcej czytam, mniej piszę.
45
Trochę tego nie rozumiem. Skoro Messi ma mieć 150 asyst a Michael 147 i dzisiaj Messi który zaliczył dwie asysty, to przed spotkaniem miał 148, więc już go wyprzedził. Zagwostka
5
whoscored daje wynik na podstawie algorytmu, suchych statystyk. Messi tą 10 miał wykręconą na whoscored już w 60 minucie spotkania, a Luis dopiero po karnym. Więc gdyby 10 nie było maksymalna liczbą to Leo pewnie miałby z 14-15 z dwoma asystami, dwoma bramkami i 9 kluczowymi podaniami.
8
Alba dał dośrodkować, Roberto nie zamknął swojej strefy, Pique odpuścił swojego zawodnika. Jednak cała akcja była zbyt koronkowa- gdzie był Ivan i Busi? Akcja przeszła środkową strefę zbyt łatwo.
Podobnie druga bramka, Alba źle blokuje dośrodkowanie, Umtiti daje się wyprzedzić a Pique znów statycznie.
Nie chodzi tylko o słabą grę linii obrony, ale nie ma odpowiedniego wsparcia w pomocy. Huesca przeprowadza 3-4 akcje i 2 bramki i jedna dodatkowo groźna sytuacja.
Messi genialna gra, przerzuty, 5 kluczowych podań.
0
NIe sądzę. Gra kombinacyjna nie była jego bolączką. W Barcelonie raził często mega nieskutecznością w wydawałoby się w 100% sytuacjach. A do tego miał firmowe zagranie na lewym skrzydle - wypuszczał za mocno pilkę przed siebie do której często nie był w stanie potem dobiec. Niby mogło mu nie slużyć przesunięcie na skrzydło, ale to był taki fałszywy skrzydłowy, jak z Leo fałszywa 9. Wystarczy popatrzeć na pogrom Realu gdzie Henry grał najblizej pola karnego przeciwinka i był pierwszym do zabójczych kontr.
4
Ja go pamietam jak z Trezeguet wymiatali gdy Francja zrobiła majstra MŚ. Nie podważam jego umiejetności, a jedynie odnoszę sie do okresu jego gry w barcelonie.