pax

0

Już z 2-3 lata temu proponowałem coś takiego, taki felieton ocenowy ze strony userow (lecz czy on miałby sens? Nie chciałbym wprowadzać niezdrowej konkurencji bo to nie o to chodzi). Jednak wiesz doskonale że nie tylko o to chodzi.
Raczej czekam na odpowiedź kapitana działu, trochę czasu minęło od pewnych spraw, pomyślałem ach, napiszę, przypomnę się, zobaczymy czy jak napisał ściach "pewne rzeczy są już za nami", czy jest otwartość na współpracę, czy jednak nie wszystko jest za nami. Ja puściłem w niepamięć i wielokrotnie broniłem redakcji pod ocenami. Zobaczymy.
A co do współpracy, jedynie empiria. Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz, więc nie wiadomo jaka byłaby ta współpraca, ale ja będąc człowiekiem z natury bardzo pozytywnym podszedłbym pozytywnie. Ale ja mogę tylko mówić od swojej strony :)
I jeszcze jedno, wiadomo że odpowiadałbym pod ocenami na merytoryczne komentarze, czego niestety brakuje od lat :(

pax

0

Przeważnie przez ostatnie 3 lata zgadzałem się w 90% ocen, ach te 10% :(.
Nie wiem, czekam na odpowiedź. Pewnie muszą być jakies niemerytoryczne przesłanki, może się dowiem.

pax

19

"Nadal osoba, która chce być w redakcji, może się z nami skontaktować i wyrazić swoje pragnienia – osobiście zawsze jestem chętny do wzbogacania zespołu o nowych członków, zwłaszcza że sam się starzeję i dysponuję coraz mniejszą ilością czasu".

Wysłałem swój akces prawie 5 lat temu, nawet go ponawiałem.

"Jeśli odpowiedzi nas satysfakcjonują, to przechodzimy do konkretów i prosimy o indywidualne ocenienie przez nich kilku meczów Barcelony – dzięki temu możemy określić ich wiedzę o piłce, styl pisania, zaangażowanie i terminowość".

No oceniłem juz kilkadziesiąt spotkań - napisałem kilkanaście felietonów na portal, nie słyszałek skarg o wiedzę, analizowanie czy styl. Wprost odwrotnie.

Mam więc pytanie, jakie niemerytoryczne przesłanki decydują o rekrutacji?. Myślałem, że pewne sytuacje "są już dawno za nami" i liczy sie dobro i wartośc merytoryczna portalu.


pax

0

O to właśnie chodzi. Nawet o naukę kultury wypowiedzi, naukę argumentowania własnych przemyśleń. Świetną robotę robi moderacja, więc jeżeli zostaje przekroczony pewien poziom kultury wylewany jest kubełek zimnej wody w postaci krótkiego bana i osoba następnym razem wyciągnie wnioski i poprawi jakość i styl wypowiedzi. Też się przez wiele lat dużo nauczyłem, głównie właśnie przy ocenach. Jeżeli są merytoryczne sprzeczki to dobrze, nie zawsze są negatywne, czasem po prostu w wzbogacają.

pax

4

Każdy się uczy i każdy po czasie jest skłonny do refleksji. Podziwiam za pracę bo kto jak kto, ale wiem jak czasochłonne jest to zajęcie. Czasem poświęca się dni, wieczory odrywając od rodziny, czasem zmaga się z przyklejonymi łatkami, czy też hejtem. Co do opisanych sytuacji z przeszłości (bo w pewien sposób zostałem przywołany do tablicy) to cieszę się , że pewne nieprzyjemne sytuacje są już z tyłu, a i z CdR też pewne wnioski zostały wyciągnięte (kiedyś obiecałem Robertinho że nie będę o tych rzeczach wspominał). Cały wywiad fajny, choć kilku zdań nie zrozumialem "Nadal osoba, która chce być w redakcji, może się z nami skontaktować i wyrazić swoje pragnienia – osobiście ZAWSZE JESTEM CHĘTNY do wzbogacania zespołu o nowych członków". Troszkę, zastanawiające to zdanie :))
pozdrawiam
ps. szkoda że wciąż nie ma tego o czym pisał Hanc, tej merytorycznej dyskusji pod ocenami, nie wiem czy ten wcześniejszy sposób oceniania czyli, opisy uzytkowników mogą przyczynić sie do zmiany ocen nie był może nie lepszy co bardziej stabilny. Teraz jest trochę łatwizna - każdy daje swoje oceny a dyskusja jest ucinana. Nie chodzi o mojszą rację ale wymianę poglądów, postrzegania futbolu.

pax

1

Obecnie raczej kłótni nie ma, raczej wymiana zdań, poglądów. O to chodzi jak jest opcja komentarze.

pax

0

Rozumiem, że tak jest. Dlatego w zestawieniu nie ująłem stoperów bo oni mieliby po Ter Stegenie najwyższy procent. Jednak ilość piłek do przodu w tym przerzutów u Ivana w tym spotkaniu nie pozawala o jego grze napisać, że gra do przodu mu nie szła. Busi gra jeszcze bardziej cofnięty, a Alba i Semedo to obrońcy jednak Ivan w tym meczu ilościa i procentem pilek do przodu ich bije.

pax

0

Staraj sie rozgryźć....

pax

0

Rozmawialismy zaraz po meczu, gdy nie przeanalizowałem całości spotkania. Semedo i Coutinho byli najsłabsi, kogo bym wybrał, że był słabszy? Dziwny wybór - kto z dwóch najsłabszych był słabszy. Zapamiętałem kilka jednak dobrych zagrań Coutinho i kilka dryblingów. Po obejrzeniu jeszcze raz Coutinho miał jednak zbyt duzo strat i za mało wnosił do ofensywy. Prawdopodobnie Coutinho minimalnie jednak wygrałby tą klasyfikację :)) Dla Semedo to żadne pocieszenie.

pax

3

Dobrze, że Ivan gra tylko do tyłu, asekurancko i to inni ciagną i nakręcaja ofensywę Barcelony, dlatego jak napisano w opisię "w grze do przodu nie szło mu tak dobrze".

Procent zagrań piłek do przodu w meczu z Villarealem
Rakitić – 70% (74 piłki do przodu)
Busquets – 66,6% (53 piłki do przodu)
Messi – 60% (25 piłek do przodu)
Alba 48% (39 piłek do przodu)
Dembele 47% (40 piłek do przodu)
Semedo 46% (32 piłki do przodu)
Vidal 45% (18 piłek do przodu)
Coutinho 35% (21 piłek do przodu)

pax

0

Rakitić dobrze rozgrywał, dzieki niemu Dembele dostawał piłki na skrzydło a Messi na swoją asystę..
NIe za bardzo rozumiem Twojego argumentu, Tak jakby dać ocenę 5 max 6 Dembele bo rajd to nie to samo co dobry rajd a jego rajdy kończyły sie złym podaniem w pole karne.
Vidal zagrał przecietnie-dobrze, nic więcej, słabo sie spisywał w ofensywie.

pax

2

Zawsze pisałem pod prąd..., sam byłem tym który wielokrotnie krytykował Ivana, gdy był wychwalany, przez innych. Teraz odwrotnie. Nie będę kłamał, czy szedł z prądem ramblowskiej większości. Jak ktoś zagra dobrze to tak o nim piszę, a to był bardzo dobry mecz Ivana. Broniłem Alvesa czy Gomesa w czasach ich największego hejtu, ale i krytykowałem Albę, Mascherano czy nawet Iniestę po słabych spotkaniach, by póżniej ich wychwalać. Każdego oceniam jak gra a nie jak grał kiedyś, czy jaki kto ma PR na portalu. Nie rozumiem, jak można pominąć i nie chcieć zauważyć ofensywnej gry Ivana, napędzanie Dembele czy Leo, asysta drugiego stopnia i kilka odbiorów po których od razu piłka szła do przodu, 6 na 7 udanych przerzutów. Od niego rozpoczynają sie praktycznie wszystkie akcje Barcelony, no ale...

pax

0

Nie jest to dziwne, Pique strzelił bramkę, był praktycznie bezbłędny w obronie i napomagał się kolegom w defensywie. Dembele efektowne rajdy z których jednak niewiele na końcu wychodziło, masa strat, w tym kilka groźnych na własnej połowie.

pax

0

Sądzę (choć nie mam pewności) deriooo chodziło o sezonowe zestawienie. Kto ile ma ZM w obecnym sezonie.

pax

45

NIe rozumiem opisu gry Ivana. Sam prawie zawsze krytykowałem Ivana za bardzo słabą kreację, ale w tym spotkaniu po prostu grał bardzo dobrze jak nie lepiej. Nie rozumiem, jak można omijać ciągłą grę do przodu i napisać że mu " nie szło" w tym aspekcie. Ivan świetnie kreował, próbował grać niekonwencjonalnie, zawsze do przodu, klepki na małych przestrzeniach, świetne przerzuty, zmiany strony ataku. Dla mnie to był chyba najlepsze spotkanie Ivana w tym sezonie. Możemy zachwycać sie Dembele, ale od kogo dostawał piłki? Przecież nie od Semedo. Kilka przykładów:


5' świetnie rozrzucenie na lewe skrzydło, strata Busiego
6'- dobre przejście środkiem i faul na nim
7'- wejście Ivana na lewe skrzydło i dośrodkowanie, za mocne ale przejmuje Dembele
8'-Ivan zaczyna akcję zaraz przy linii stoperów by za chwilę przed polem karnym Villarrealu zgrać do Alby
11'- przechwyt Ivana i napędzenia akcji z faulem na Messim
14' Ivan dobrze uruchamia Coutinho na skrzydle
15' Ivan dobry przerzut do Semedo na skrzydło
16' Rakitić uruchamia kolejno obie strony boiska
16'- świetna gra Ivana na małych przestrzeniach, wszystko do przodu
17'- dobry choć minimalnie niecelny strzał Ivana
19'- kolejny przechwyt Ivana i wypuszczenie Dembele
19'- dobry pomysł choć niecelny przerzut w pole karne do Leo za linię stoperów
20'- Ivan znów w jednej akcji uruchamia oba skrzydła
46’ Ivan uruchamia Dembele na skrzydle - rajd Dembele
58- Ivan uruchamia Dembele
61'- strata Ivana, po czym sam odzyskuje i robi 30 metrowy rajd po czym zgrywa piłkę do dembele w pole karne, niestety minimalny spalony Francuza.
64’ uruchamia raz Semedo raz Coutinho
84’- napędzające podanie Ivana do Dembele - rajd Dembele
86’ – świetny odbiór Ivana, dogranie do Leo, asysta drugiego stopnia
90’ Ivan uruchamia Malcoma
i to jest niepełny opis.
Nie rozumiem, jak można napisać że w ofensywie mu nie szło, skoro chocby bramka padła po jego odbiorze i podaniu do Leo.

pax

0

Też wyrażam głęboki szacunek wobec Twojej osoby jak również chylę czoło słownictwu i kulturze osobistej. Jak sądzę, wzorce które zaszczepiły w Tobie taką elokwencję i estymę wobec interluktora pozwolą Tobie w kolejnych komentarzach używać jeszcze bardziej wyszukanego języka i pejoratywnych inwektyw.

pax

0

Dembele 7 – ile to już słów zachwytu padło po tym spotkaniu nad Francuzem, lecz w moich oczach nie zasługiwał na MotM. Znów te straty, te wynikające z prób kreatywnych dograń, nietuzinkowych zagrań, dryblingów przed polem karnym przeciwnika nawet nie są liczone do oceny – to wliczone jest w ryzyko gry przy zagęszczeniu obrony przez przeciwnika. Jednak wciąż charakteryzuje jego grę bardzo duże niechlujstwo, niedokładność podań na własnej połowie skutkujących przejęciem piłki przez przeciwnika to jednak cos co trzeba zganić. Chyba przez spóźnienia na treningi omija go gra w „dziada”, bo to jest element do poprawy.
W ofensywie bardziej efektowny niż efektywny, świetnie dogrywał do Semedo, jednak w tym dniu nie miał w nim zbyt wielkiego wsparcia, więc co dobrego można powiedzieć o prawym skrzydle to głównie zasługa tylko Dembele. Jego rajdy prawa stroną były bardzo efektowne, podobnie dryblingi – jednak mimo oklasków, człowiek siadał na fotelu a wynik nie ulegał zmianie. Efektowny, ale nie miało to przełożenia na wynik, głównie z powodu jego niedokładności na końcowym etapie akcji. Przeważnie przebieg 30-40 metrów zostawiając w tyle przeciwnika a następnie podał do obrońcy drużyny przeciwnej. Widać jego potencjał, szybkość, drybling i to czego brakuje u wielu zawodników Barcelony parcie na bramkę – czasem jak jeździec bez głowy wyprzedzając przeciwników i swoich kolegów o dobre kilka metrów i dogrywający piłkę niedokładnie. Chyba nie przypadkowo, jego asysta padła po wrzutce ze stojącej piłki, a nie z akcji oskrzydlającej. Jednak brak tego kunktatorstwa jest czymś co daje nowe możliwości Barcelonie.
Nie można mu odmówić tym razem zaangażowania w obronie, nie tylko wracał, ale stawał w linii stoperów, w pierwszej linii obrony, potem w zależności od akcji przeciwników bronił w drugiej linii. Zdarzała się asekuracja Semedo i ogólnie pozytywna pomoc w pressingu. Obrońcą jednak nie jest i zbyt łatwo został wzięty na raz w sytuacji z .... Ten mecz to świetny prognostyk czym może nas jeszcze Dembele zaskoczyć, jednak poczekajmy na mocniejszych rywali, bo w meczach o stawkę efektowność może nie wystarczyć (choć przeważnie było odwrotnie bo dość słabym spotkaniu był strzelcem decydującej bramki). Czas pokaże czy rozbudzając umysły cules, którzy juz widzą w nim cracka na miarę Henry’ego czy Eto’o nie za wysoko tym spotkaniem postawił sobie poprzeczkę. Bardzo dobry występ.
4’ złe podanie do Ivana i strata
7’-dobre dogranie na skrzydło do Semedo
8’- świetny drybling w narożniku boiska, ale dośrodkowanie już zablokowane
10’ dobra klepka i wypuszczenie Semedo
19’ po odbiorze Ivana Dembele 40 metrowy rajd ale zmuszony spowolnić akcję
20’ bardzo złe, niechlujne podanie Dembele w środku pola, Lenglet wyciąga akcję
26, bardzo groźna strata Dembele na własnej połowie, ratuje Alba
28’ dobra akcja Semedo-Dembele, rajd Dembele skończone niecelnym podaniem do Leo
36-asysta przy bramce Pique
38’- dobre uruchomienie Alby na skrzydle
39’- kolejna strata Dembele
40’- Dembele znów wypuszcza Semedo
41’- Dembele w obronie zostaje nawinięty na raz we własnym polu karnym
46’ – Ivan wypuszcza Dembele, ten rajd, jednak dośrodkowanie nicelne, pada łupem obrońcy
51’ – kolejne straty Dembele spowodowane niechlujstwem
55’ Dembele wypuszcza Albę a minutę później uruchamia Semedo
58’ – Ivan uruchamia Dembele
65’- strata Dembele na własnej połowie, kontra powstrzymana faulem Vidala
74’ kolejny dobry rajd Semedo i kolejne podanie do obrońcy Villarreal zamiast do Leo
84’ Ivan napędza Dembele, tym razem rajd zakończony celnym dograniem do Leo
85’ kolejny rajd, tym razem po zagraniu Pique, jednak znów zablokowane podanie przez obrońców
91’ Messi wypuszcza Dembele, ale jego dośrodkowanie za mocne.
Ogólnie najaktywniejszy, szarpał, ale proporcjonalnie mało efektów i wiele niepotrzebnych strat.
To, że bronił wielokrotnie w pierwszej linii obrony tworząc blok Alba-Lenglet-Pique-Semedo-Dembele, można zobaczyc np. w 26 czy 32 minucie

pax

5

Ivan 7 – świetne spotkanie. Przy słabej postawie Busiego przy wyprowadzaniu, przesuniętym Vidalu na linię ataku, słabej postawie Coutinho w rozegraniu to Ivan odpowiadał za konstruowanie gry ofensywnej, dodatkowo oprócz kreacji wydatnie uczestniczył w grze defensywnej drużyny. Ivan bardzo dobrze rozgrywał, walczył i świetnie uruchamiał skrzydła, dobrze wychodził spod pressingu rywali. Próbował również niekonwencjonalnych podań za linię przeciwnika. Asysta drugiego stopnia po jego świetnym odbiorze przy golu Aleni i to jemu głównie zawdzięczamy uruchamianie Dembele na skrzydle. Nie miał łatwego zadania bo nie bardzo ktokolwiek oprócz Dembele robił ruch z przodu, ale i w grze na małych przestrzeniach z Leo czy Vidalem się sprawdzał. Wprowadzał ład i porządek w rozegraniu, regulował tempo gry. Ponad 100 podań z ponad 96 procentową skutecznością, 6 na 7 celnych przerzutów.

5' świetne wyjście spod pressingu.
5' świetnie rozrzucenie na lewe skrzydło, strata Busiego
6'- dobre przejście środkiem i faul na nim
7'- wejście Ivana na lewe skrzydło i dośrodkowanie, za mocne ale przejmuje Dembele
8'-Ivan zaczyna akcję zaraz przy linii stoperów by za chwilę przed polem karnym Villarrealu zgrać do Alby
11'- świetny przechwyt Ivana i napędzenie akcji z faulem na Messim
14' Ivan dobrze uruchamia Coutinho na skrzydle
15' Ivan dobry przerzut do Semedo na skrzydło
16' Rakitić uruchamia kolejno obie strony boiska
17'- dobry choć minimalnie niecelny strzał Ivana
19'- kolejny przechwyt Ivana i wypuszczenie Dembele
19'- dobry pomysł choć niecelny przerzut w pole karne do Leo za linię stoperów
20'- Ivan znów w jednej akcji uruchamia oba skrzydła
24’-asekuracja Semedo
30’- świetny odbiór Ivana
41’- strata na własnej połowie
46’ Ivan uruchamia Dembele na skrzydle
56’- próba zagrania do Vidala na pustą przestrzeń, Vidal się nie zorientował, chociaż podanie mogło być ciut za mocne
61’- niedokładne podanie i strata, ale odzyskanie piłki po kilku sekundach
64’ uruchamia raz Semedo raz Coutinho
84’- napędzające podanie Ivana do Dembele
86’ – świetny odbiór Ivana, dogranie do Leo, asysta drugiego stopnia
90’ Ivan uruchamia Malcoma

Pozytywy w defensywie – 11’ świetny przechwyt i od razu napędzenie akcji podaniem, to samo w 19’, odbiór w 30’ i gra do przodu, odbiór w 86’, zamykanie możliwości dograń przeciwników przez dobre ustawianie się, dobra pomoc Semedo na prawej stronie.
Negatywy – strata w 41’, złe dogranie w 61’, 67’odpuszczenie i zbyt łatwo zawodnik uwalnia się spod jego pressingu.
Po tym meczu każdy będzie pamiętał torpedę w nogach Dembele, ale to Ivan stał za większością dograń do Dembele i to Ivan był bohaterem drugiego planu. Bardzo dobre zawody.

pax

0

Pique 8 – zawodnik spotkania, choć długo wahałem się między nim a Ivanem a następnie Dembele. Pique 11 udanych interwencji w obronie pozostała trójka obrońców 12. Bardzo pewny tym razem, świetnie asekurujący Semedo, czyszczący przedpole, spokój, opanowanie. Brak głupich strat i błędów. Gdy widział problemy kolegów z obrony doskakiwał i wyjaśniał sytuację, blokował strzały, asekurował pozostawioną przestrzeń przez Semedo, dośrodkowania w pole karne Barcelony padały jego łupem, pozytywne akcje w defensywie - 5’, 13’, 34’, 41’, 48’, 51’, 53’, 54’, 73’, 74’, 76’, 90’. Bardzo dobry w obronie, dodatkowo bramka w moich oczach dała mu ode mnie zawodnika Meczu.

Semedo 5 – bardzo spięty w czasie gry, brakuje mu pewności i jakości. Prawe skrzydło funkcjonowało dobrze w tym meczu tylko za sprawą Dembele, Semedo w pierwszej połowie jedynie dwie dobre klepki z Francuzem napędzające akcje (10 i 28 minuta). To Dembele uruchamiał Semedo, w drugą stronę mimo wielu sytuacji Semedo nie zagrywał piłki na wolne przestrzenie do Dembele, wolał wielokrotnie spowolnić akcje i wycofać do tyłu. Może to kwestia sytuacji z 2 minuty, gdy Semedo próbował zagrać do Dembele i kopnął piłkę w aut, potem już tylko asekuracyjna gra do tyłu lub najbliższego, brak kreatywności i odwagi w zagraniach.
5'- Dembele wybiega i pokazuje się Semedo ten odgrywa do tyłu do Ivana
15'-Ivan do Semedo na skrzydło, ten mając jednego przeciwnika odgrywa do tyłu.
19'- Messi do Semedo na skrzydło a ten odgrywa do tyłu.
22’-Semedo nawet nie atakowany, zamiast do Dembele wybiera zagranie do tyłu do Pique
40’- Dembele wypuszcza na skrzydle Semedo ten piłka do tyłu.
45’- dobra piłka do Semedo, wychodzi mu Dembele a ten do tyłu do Ivana.
56’ Dembele na skrzydło na wolną przestrzeń do Semedo a ten do tyłu do Busquetsa
W obronie starał się grać bardzo uważnie, co nie oznaczało idealnego ustawienia, często nawet gdy nie wychodził do przodu to schodził zbyt blisko środka pola zostawiając prawą stronę. Tak gra czasem Barcelona, gdy jest akcja lewą stroną i tam potrzeba kolejnego obrońcy to linia defensywna jest przesunięta, jednak Semedo nagminnie wychodził albo za wysoko albo zbytnio grał bliżej środka co skutkowało nie zamknięciem jego strefy. Nie zawsze brak bocznego obrońcy w swojej nominalnej strefie nie oznacza jego błąd, bo Barca gra tak, że boczni grając jako wahadłowi są asekurowani bo fizycznie nie byliby w stanie wrócić (np. 73’ i kapitalny wślizg Pique). Jednak gapiostwo Semedo na prawej obronie robi się chroniczne.
5'- za szeroko ustawiony i zostawia swoją stronę, na szczęście zgranie zawodnika Villarreal z skrzydła przecina Pique.
34’- błąd w ustawieniu, asekuracja Pique
41’- złe ustawienie Semedo, Dembele asekuruje ale zostaje wzięty na raz, sytuację wyjaśnia Pique
46’- Semedo nie zamyka swojej strefy, przerzut za jego plecy, na szczęście przeciwnik przy próbie minięcia się z nim zderza.
48’- złe ustawienie Semedo w ataku pozycyjnym Villarealu, Pique asekuruje i odbiera
51’- błąd w ustawienie Semedo , Villarreal gra na szczęście niedokładnie i przejmuje asekurujący Pique
62’- złe ustawienie Semedo, zostawia zawodnika zza plecami, ten na szczęście uderza niecelnie z 18 metrów
74’- kolejny błąd w ustawieniu Semedo, wyjaśnia Pique
90’ Pique znów skutecznie asekuruje Semedo.
Do tego kilka błędów indywidualnych, które na szczęście nie zrodziły większych problemów Barcelonie.
24’- strata Semedo na własnej połowie, za daleko wypuścił piłkę, Ivan biegnie asekurując powstałą dziurę w obronie.
54’- Semedo daje dośrodkować
54’- Semedo ograny w polu karnym, Pique pomaga i wyjaśnia sytuację
67’- zbyt łatwo objechany Semedo (wcześniej Rakitić) Villarreal z łatwością przechodzi z obrony do ataku.
76’- niezablokowane przez Semedo dośrodkowanie łapie Ter Stegen
Na plus w obronie dwa zablokowane dośrodkowania, (88’, 93’) i 4 akcje w obronie, gdzie ta z 6 minuty mogła się podobać
Na plus w pierwszej połowie to to, że był widoczny często obsługiwany przez Dembele, jednak żadnych z tego efektów nie było. Tak naprawdę gdy ruszył do przodu to tylko trzy razy nie odegrał piłki do tyłu, próbował wtedy dośrodkowania i wszystkie próby skończyły zablokowaniem przez obrońcę.
7'-dobre podanie Dembele do Semedo, ten próbuje dośrodkować, jednak wprost w przeciwnika.
10'- dobra klepka Semedo-Dembele-Semedo, ale dośrodkowanie Semedo znowu w obrońcę.
35’- dobra akcja – Rakitić-Messi-Vidal-Semedo, dośrodkowanie Semedo zablokowane
W drugiej już niewiele pozytywnego można napisać. Bardzo przeciętny występ, z taką grą Roberto ma pewny skład. Semedo ma szybkość jednak aby tylko na szybkości się nie skończyło, ponad czterdzieści spotkań w ligę hiszpańskiej i Lidze Mistrzów i wciąż bez asysty. Obok Coutinho najsłabszy.

pax

12

Podzielę się znów kilkoma spostrzeżeniami i własnymi ocenami tego spotkania. Taktycznie bardzo dziwne spotkanie, częściowo wymuszone przez kontuzje zmiany pozycji i gra zawodników drugiego garnituru chcących się przebić do pierwszej jedenastki. Tym razem chaos na boisku, nie cały czas ale momentami źle się na to patrzyło. Śmiem wątpić, iż była to naturalna wymienność pozycji. Według Valverde im większy tłok w środku tym lepiej, im głębsza obrona tym lepsza, nie wiem, może, nie ja jestem trenerem. Ustawienie w obronie przy ataku pozycyjnym przeciwnika 5-4-1 czy 4-5-1 aż kłuło w oczy. Wystarczy sobie wyobrazić, przy dyspozycji Dembele, gdyby on bronił na linii z Messim a nie bardzo głęboko cofnięty, wtedy po podaniach od Ivana były kilka razy sam na sam dostając podania o te 20 metrów bliżej bramki Villarrealu. Ale po kolei. Dembele – co oceny to poniżej. Wątpię, aby takie były zalecenia trenera (chociaż widząc błędy w ustawieniu Semedo być może), ale chyba aż za bardzo chce się wkupić w jego Valverde. Jak słyszymy w mediach Dembele musi poprawić grę obronną i w tym meczu wielokrotnie cofał się tak głęboko, że Barcelona broniła 5 zawodnikami w linii stoperów Alba-Lenglet-Pique-Semedo-Dembele, albo zostawał z tyłu asekurując Nelsona. Vidal – wolny elektron, zaliczał wszystkie pozycje od defensywnego pomocnika, środkowego, ofensywnego, cofniętej i nominalnej dziewiątki, w tym meczu nie za bardzo to się sprawdziło. Niedokładna gra wahadłowych, z których tylko Alba czasem stwarzał zagrożenie dograniami, przy bardzo słabej grze na bokach obrony Villarealu nie pozwala na wystawienie bocznym obrońcom Blaugrany dobrych ocen za grę ofensywną. Ogólnie przy ataku Villarealu za bardzo cała drużyna się cofała, niedokładne trzymanie linii defensywnych stwarzało wolne przestrzenie na 20-25 metrze dla przeciwnika. Ofensywa mało kreatywna, oprócz Ivana który jednak zagrał bardzo dobre zawody. Vidal za mało widoczny, po świetnym występie przeciwko PSV tym razem słabszy występ. Leo próbował coś ugrać środkiem ale zbyt często otoczony przez obrońców i zbyt małym wsparciem Vidala był mało decydujący. Mecz który zapamiętamy głównie z powodu pojedynczych akcji niż całego spektaklu, przebojowość i szybkość Dembele, mega asysta Leo, gol Aleni, świetna gra Ivana i odrodzenie (oby nie tylko na jeden mecz) Pique. Moim zdaniem to właśnie Gerard był dla mnie MotM. Filar obrony a do tego bramka otwierająca wynik. Trzeba jasno powiedzieć, że Villarreal bardzo nisko zawiesił poprzeczkę i Barcelona na własnym boisku jako zespół nie pokazała się z najlepszej strony. Po szczęśliwie wygranym spotkaniu z PSV, mało przekonująca wygrana z słabą Żółtą Łodzią daje podstawy sztabowi do zmiany pewnych elementów. My kibice niesieni entuzjazmem dotyczącym szybkości Dembele nie zapominajmy ile rzeczy w tym spotkaniu nie funkcjonowało tak jak należy. Brak PO z prawdziwego zdarzenia, brak zmiennika dla Suareza i ewentualnie Alby mogących wejść z ławki „w ich buty”, zjazd formy Coutinho, niepewność Lengleta, a to tylko elementy osobowe. Zostaje taktyka i pomysł na grę.

pax

0

Uważasz że z Atletico graliśmy 4-3-3 a nie 4-4-2 i Roberto był skrzydłowym?

pax

6

Fajny pomysł na felieton. I to czego brakuje na stronie - zdanie własne, odrebne od ramblowskiej spoleczności. Czy się zgadzam z autorem czy nie to inna kwestia...

pax

0

Każdy ma swoje zdanie :)) i swoje argumenty

pax

0

Chcesz powiedzieć że trener woli stawiać na Roberto jako skrzydlowego niż Dembele ?

pax

0

Dembele doskonale współpracował z Semedo, jednak Semedo bardzo słabo z Dembele.

pax

0

Jutro dam pełen opis gry Ivana. W sytuacjach które podałeś to... 56' sam myślałem że było tragiczne podanie, po czym w powtórce było widać że to był świetny pomysł i niestety nie zorientował się Vidal a to była sytuacja gdzie było dwóch piłkarzy Barcelony i jeden Villareal, podanie było z tych kreujących a nie "bezpiecznych", Vidal nawet przepraszał Ivana że nie wyszedł do tego podania. W 62 złe podanie Ivana i strata, po czym sam odzyskał piłkę i zrobił rajd i dograł do wychodzącego Dembele który był na centymetrowym spalonym. 62 - stał w dobrym miejscu, nie wiem o braku jakiej asekuracji mówisz.

pax

1

Co ma Roberto do Dembele ??

pax

0

Co Ci się w jego grze nie podobało

pax

0

No właśnie robili. Ivan czy Messi rozrzucali Dembele po skrzydle, szczególnie Ivan robił świetną robotę.

pax

0

Pokazuję jak Dembele szukał Semedo a Semedo nie szukał Dembele.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?