pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Messi najwięcej miał 18. di Maria też nie miał nigdy 19 w La Liga. Był taki sezon co się ścigali w asystach, Messi miał 16, a di Maria, 15 ale najwięcej miał wtedy Ozil 17 . Sezon gdy Leo strzeli 50.
8
Po raz pierwszy w historii LaLiga. Najlepszy strzelec jest również najlepiej asystującym zawodnikiem.
8
Normalny, ludzki odruch, że przeprosił. Zrobił t co Sergi Roberto z meczu z Valencią. Najpierw chamski, brutalny faul, eliminujący zawodnika na kilkanaście dni, a potem przeprosiny.
0
1. Został oceniony surowo? To redakcja już oceniła zawodników i wstawiła opis. Chłopaki tym razem szybko dodali artykuł oceniający.
2. Obrońca jest oceniany za całokształt, ale ze względu na pozycję brane są głównie pod uwagę zadania defensywne. Zawodnik który swoimi zagraniami, złym ustawianiem się, brakiem powrotu, słabymi interwencjami, stwarza groźne sytuacje dla przeciwników i przez to drużyna traci bramki to jest oceniany nisko.
3. Jeśli byłeś zniesmaczony wystarczyło przejść do dyskusji, chyba że nie było argumentów.
4. Czym dzisiaj jesteś zniesmaczony, skoro w żaden sposób nie odniosłem się do gry Semedo w wczorajszym meczu?
5. W ostatnim meczu został oceniony podobnie jak blok defensywny, bo nie odstawał od poziomu, brał udział w zawaleniu przynajmniej dwóch bramek. Dostał podobną ocenę jak Mina czy Alba, więc o co chodzi?
0
Co za kategoryczne określenie - zawsze. Przeważnie moim zdaniem było odwrotnie, możemy przeanalizować ostatnie 5-10 spotkań Semedo i sie przekonamy.
0
W ostatnich meczach grał kryminał w obronie a oceniający zbyt łagodnie go i tak oceniali. Głównie był krytykowany za grę obronną i w tej grze obronnej grał fatalnie. Każdy mecz to inna gra i inna ocena. Co ma dzisiejszy mecz do poprzednich ocen?
0
Oprócz opisówki, były badania empiryczne. Badanie było dla klas wczesnoszkolnych. Główne wnioski to jednak gry nie mają tak destruktywnego wpływu na dzieci w tym wieku, ale z drugiej strony rodzice nie mają pojęcia w co dzieci grają i jakie strony oglądają.
0
Niestety na takie tematy nie mam materiałów. Kiedyś pomagałem pisać pracę magisterską z pedagogiki o wpływie agresywnych gier na dzieci. Sądzę że na podane tematy są dziesiątki artykułów naukowych w internecie. Wystarczy uruchomić Google.
Poza tym linia rodzic-dziecko w większości Twoich tematów to raczej ogranicza się do nadzoru niż konkretnego wpływu na osobowość.
1
Po co blisko camp Nou? W wakacje nie są rozgrywane spotkania. Kupisz biltet zwiedzania plus muzeum i bedzie dobrze. Lepiej jechać w drugiej połowie sierpnia w okolicach superpucharu i wynająć hotel w centrum aby być 15-21.08 na fiesta major de gracia z buta. W nocy metro zamknięte, a taksowki obsługiwane przez Pakistańczyków różnie naliczają. Jak chcesz tanio dość ale w niezłym komforcie to proponuję Badalonę, blisko, hotel przy stacji metra i w 20 minut jesteś w centrum Barcelony.
4
Ivan nie asekurował Alvesa. Jako pół pivot był bardziej cofnięty niż Alves grając wahadłowego i łatwiej było zejść z środka do boku niż cofnąć się z akcji ofensywnej. Pokazywałem w jednym z felietonów że asekuracja PO przez Iwana to wymysł. Wystarczyło przeanalizować heatmapy Ivana. Alves miał gorzej bo obejmował cały bok bo w systemie 4-3-3 Messi nie wracał a Ivan przechodził na środek, więc Alves cały mecz grał box to box. Teraz PO ma komfort w obronie bo jest system 4-4-2, a jak jest 4-3-3 to Dembele i tak pomaga w obronie.
Teraz się wielu obudziło i widzi że Semedo czy Roberto mają do ogarnięcia często środek i PO i nie dają rady, wcześniej jak miał to Alves to były wyzwiska.
1
Sprawdziłem, pamiętałem tylko, że ta jedna dla Barcelony była po samobóju :)
4
W lidze 13 grudnia 2003 - 15 lat temu z Malagą 1-5. Dlatego i tak oceny są wysokie.
2
Fajnie, że wreszcie redakcja widzi błędy całej formacji obronnej jak i dostrzega złą grę defensywną DP. Oceny naprawdę dobre, może mógłbym coś polemizować na temat D.Suareza, ale tym razem to zostawię. Fajnie, że odpowiednią ocenę dostali obaj boczni obrońcy, choć nie wiem czy jeszcze niższa by się nie należała.
Kiedy ostatni raz Barcelona straciła pięć bramek...
1
Wskaż gdzie w tym przypadku brakuje obiektywności? Semedo zagrał kolejne słabe spotkanie. Moim zdaniem oceny Semedo są przeważnie zawyżone, nie uwzględniane są jego błędy przy stratach bramek (tak jak w tym przypadku), jego braki w kryciu, fatalne ustawienia w obronie, krycie na radar, braki w wyszkoleniu jeśli chodzi o bezpośredni odbiór. Moim zdaniem kolejny raz a tak widzę to od miesięcy ocena minus przeciętna jest lekko mówiąć wysoką oceną a to świadczyłoby że jest bardziej lubiany. Jednak ja tego nie twierdzę, chłopaki z oceniania oceniają jak uważają i pewnie obecnie nie mają mniejszych czy większych sympatii czy antypatii. Po prostu Semedo gra słabo i to nie wina redakcji że po raz kolejny był najsłabszy.
1
Niestety ;).
7
Podaj argumentację.
1
I tak go potraktowali łagodnie.
3
Znowu niestety nic o głównym winowajcy bramki. Faktycznie Pique zbyt mało aktywnie asekurował Semedo. Bo go asekurował bo go nie było, jak wrócił to przejął pozycję Pique. Jednak znowu krył na radar i był totalnie zagubiony. Zaczął kryć strzelca bramki by następnie go odpuścić, a potem już go gonił tak że go nie dogonił. Kolejna bramka na konto Nelsona. Po niezłym wrześniu i październiku to od pół roku chłopak nie potrafi się ogarnąć.
0
Kolejna bramka po jego błędzie. Prawa strona gdy gra Semedo w obronie jest jak autostrada dla przeciwnika, plus jego słaby odbiór wślizgiem i fatalne ustawienia i zachowanie w polu karnym.
2
Tylko aby aby el Jarek nie zdążył zmoderować :)
1
Nie sądzę, aby tu była wina Dembele, poszła szybka akcja. Dembele pomaga w obronie, ale nie zastępuje PO. Tu raczej przy drugiej bramce dopatrywałbym się winy Ivana, który zbyt wolno wracał, a była szansa aby przejął strzelca bramki. Nie mozna rozliczac Dembele że przy kontrataku nie zdąży być w linii ze stoperami. A jedynie tylko tak mógłby coś zrobić. Piłka była na jeden kontakt.
Pomoc w obronie czy udzielanie się w defensywie to nie to samo co zastepowanie bocznego obrońcy przy kontrze.
Przy kontrach była rzadkość aby Pedro czy Alexis wracali, wracali ale to nie była norma. Owszem brali udział w obronie, ale nie zastępowali PO, gdy on zajmował pozycje stopera.
Popatrz na bramkę numer 1, gdzie był Semedo i jak "pędził" do obrony.
Tu nie było winy Dembele moim zdanie, nie miał szans na odpowiednia asekurację. jak mówiłem, to że Semedo został sam to był dość częsty obrazek z Alvesem , gdy zostawał sam na 3-4 przeciwników, bo obejmował pozycję stopera i PO. W przypadku drugiej bramki zbyt wolny powrót zanotowali Ivan i nawet Busi, którzy powinni jednak więcej w tej sytuacji zrobić.
2
Po kontuzji można przyjąć że grał lepiej niz po kontuzji. Ogólnie stracił forme długo przed kontuzją.
2
NIestety w Barcelonie po pierwszym w miarę sezonie potem miał katastrofalny spadek formy, przed kontuzja grał gorzej niz po kontuzji.
1
Aż tak nie było bo były sytuacje że w obronie był właśnie Dembele a Semedo wracał w tempie rozgrzewkowym. Poza tym z w tym meczu było 4-3-3, popatrz na heatmapy. Semedo źle sie ustawiał, nawet bramka na 2:2 to pokzała, nie krył nikogo, a nie kryjac nikogo dał aby piłka przeszła przez strefe którą niby obstawiał. Semedo bardzo często nieobecny i asekurowany przez Pique.
1
Dlatego dałem drugi komentarz uważając że i z drugiej strony podobna mizeria w defensywie była.
1
To nie zasługa tego co stracil piłkę że akurat ktoś nie wykorzystał.
6
Jak to często MOIM zdaniem bywa, prawy obrońca MOIM zdaniem jest oceniany i opisywany obecnie bardzo łagodnie. MOIM zdaniem taka tendencja wybielania działań PO trwa od momentu odejścia innego zawodnika Blaugrany, który MOIM zdaniem był bardzo surowo oceniany i opisywany. Przy pierwszej bramce, pomalutku wraca, by w końcu już truchtać, gdy akcja "idzie" jego stroną. Box to box to raczej nie jest. W drugiej kryje na radar. Czyli nikogo nie kryje, odpuszcza swoja strefę a środek kryje strefowo, w rezultacie został całkowicie wymanewrowany. Jednak redakcja MOIM zdaniem kolejny raz go usprawiedliwiła, kiedyś PO bywało że miał 3-4 zawodników w swojej strefie i był rozliczany surowo. Jeszcze jako winowajce fatalnej postawy Semedo wskazanie na zbyt wolny powrót do obrony we wlasnym polu karnym Dembele. Moim zdaniem nie było w przeszłości czegos takiego, że jak PO nie pokrył 3 obrońców, nie obstawił wszystkich pozycji to był usprawiedliwiany brakiem powrotu Messiego lub Alexisa. Ale to tylko MOJE zdanie. Jeśli redakcja oceniała że to był dobry występ defensora - to nic mi do tego, to subiektywna ocena, ja Uważam inaczej.
2
No nie wiem, nie ma jeszcze danych z squawki a na whoscored podali że z strony Alby poszło 19 dośrodkowań z gry, z czego Alba zablokował 1. Alba kryje w taki sposób że zostawia przeważnie 2 metry przeciwnikowi miejsca na ośrodkowanie. Nie mówię że we wszystkich przypadkach Alba krył, ale liczba dopuszczonych dośrodkowań jest zatrważająca. To tylko wycinek...
1
Proste, wszyscy się cieszą po zdobyciu tytułu, A jeden krytykuje gościa po meczu w którym krytykowany nawet nie grał tylko za to że został wpisany do szerokiej kadry na jakieś koszulce. Dla mnie to żałosny fake post dla poleceń, któremu nie udało się tym razem. Po co to ? Nie wiem. Dla mnie żałosne, ale to moje zdanie.
3
Dzień bez fake na Gomesa to dzień stracony. Nawet w chwili świętowania mistrzostwa i jak do tej pory sezonu bez porażki, trzeba napisać nagatywnie zamiast się cieszyć. Brak mi słów do takich kibiców.