pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ten występ z oceną 1 był dużo lepszy od środowego.
0
Nie chodzi tylko o oceny ale i opisy. Tu raczej jest kwestia zaniżania oceny w ostatnich meczach co w jego przypadku było normą, tu nie za bardzo jest kwestia zaniżania oceny co kwestia nieadekwatnego opisu. Nikt nie gloryfikuje tutaj Gomesa, nie popadajmy w skrajności. Jest to kwestia innej interpretacji sytuacji boiskowych czy niepełnego subiektywnego opisu.
1
Zawsze można przedstawić tak sytuację jak się chce, każdy ma do tego prawo. Tutaj jest to dośc jasna sytuacja -Christensena w wyniku pressingu Gomesa popełnia błąd- widzi Gomesa a odległośc jest nieznaczna 1,5-2 metry i w ulamku sekundy sie zminiejsza. Zagrywa fatalnie, piłka jest niedokładna, poza tym zbyt słabo odegrana, Alba nie musi przewidywać jak piłka zostanie zagrana bo jest ona dość słabo zagrana i robi do niej dwa kroki i w trzecim juz ją spokojnie przyjmuje. Piłka jest dograna w pzrestrzeń kontrolowaną przez Albę.
Nikt nie pisze, że Gomes zaliczył przechwyt ale że jego pressing był kluczowy dla błędy Christiansena i dla całej akcji.
"Gomes ma jeszcze ze 2 - 2,5 metra do rywala w momencie podania, chwilę wcześniej był jeszcze 3 - 3,5 metra dalej - nie mogło to wpłynąć bezpośrednio na złe zagranie młodego Duńczyka, który popełnił błąd techniczny (piłka podskoczyła mu na murawie i nieczysto kopnął futbolówkę)".
Można napisać że chwilę poźniej miał metr do rywala, ale lepiej wygląda że wcześniej miał 3,5 metra, zawsze można napisac że wcześniej nawet było 10 a w wcześniejszej akcji był na drugiej połowie.
"Andre nie zbliżył się dostatecznie do rywala, nie zagrał ciałem, nie wszedł z rywalem w kontakt fizyczny - podkreślanie takiego zagrania, byłoby w moim odczuciu naciąganie".
Gdyby był kontakt fizyczny to albo byłby faul albo sam Gomes by piłke odebrał, tu chodzi o pressing i wywarcie na rywalu presji. Nikt nie pisze tego czego na boisku nie było.
Taki jest przekaz redakcji do tej sytuacji.
https://zapodaj.net/17e9f83cb398e.jpg.html
"Gomesowi bliżej było tutaj do biernego naciskającego... Andre nie zbliżył się dostatecznie do rywala ... chwilę wcześniej był jeszcze 3 - 3,5 metra dalej - nie mogło to wpłynąć bezpośrednio na złe zagranie młodego Duńczyka... podkreślanie takiego zagrania, byłoby w moim odczuciu naciąganiem".
0
Co z tego, że to Gomes wymusil błąd i dzięki niemu możliwe było przeprowadzenie kontry. Niech się cieszy z tej oceny. Mogł jak ostatnio dostać 3.5 za dużo lepsze spotkanie. Nie ma pozytywnych opisów jego gry? Przecież prawie nigdy nie było, czy grał lepiej czy gorzej. To są oceny redakcji i nie ma sensu się spierać czy cos wytykać, mają swoje zdanie, oceniają po swojemu ich świete prawo. Jednemu wypunktują pozytywy innemu zapomną - trudno, mają prawo do subiektywnych ocen i opisów.
28
Pisanie nowy Messi, nowy Iniesta, nowy Xavi jest bez sensu. Są zawodnicy którychy nie da się zastąpić , podrobić. Następny nie musza być gorsi, ale po prostu zawsze będą inni. Ronaldinho był tylko jeden i nawet Busquetsa już nigdy drugiego nie będzie. To jedna sprawa.
Druga to specyfika Barcelony - co z tego ze ktos może miec papiery na daną pozycję. Barcelona jest tak specyficzna, że każdy może ze wskazania trenera zmienić pozycję i chce czy nie chce musi się przekwalifikować - był ofensywny pomocnik z Sevilli, ktory miał sie cofnąć i grac jak Xavi a skończył praktycznie jako pivot, był doskonały defensywny pomocnik który przez lata mimo małego wzrostu grał jako stoper i tak można wymieniać.
Kim będzie Arthur w Barcelonie?
Zobaczymy.
1
Rozumiem :)
0
Tak jak mówię bez sensu są komentarze w jedną i drugą stronę. Ocenianie że ktoś nie nadaje po jednym czy kilku słabych spotkaniach ale i pisanie że ktoś jest pseudofanem bo skrytykował czyjąś grę.
3
Wątpię. Jeśli tacy byli to incydenty. Była krytyka, ale nie że fatalny zakup, tylko że Dembele wcześniej nie za wiele pokazywał, nawet w przyjęciu pilki. Takie komentarze są, dziecinne. Tak jak pisanie "zamknął japy" itd... Po co to?
0
Teraz go chwalą bo zagrał dobrze, jak grał słabo to podlegał takiej samej krytyce jak inni zawodnicy. Można było jego wcześniejszą słabą dyspozycję usprawiedliwiać brakiem zgrania, kontuzjami czy brakiem okresu przygotowawczego. Co nie oznacza, że należały mu się brawa gdy gral słabo. Nie rozumiem takiego komentarza.
2
Ja akurat Dembele chyba nie krytykowałem, chyba nawet o nim za bardzo nie pisałem. Mój komentarz miał charakter ogólny. Nie rozumiem po prostu jak można komus odmawiać kibicowania bo skrytykował słabą grę zawodnika, który dopiero w innym spotkaniu pokazał się z dobrej strony.
3
Co ma jedno do drugiego? Jak ktoś zagra słabo z róznych powodów a potem świetnie to co to ma do rzeczy? Nie rozumie tez wyzywania od pseudo fanów. Czy krytyka za słabą gre na boisku jakiegoś zawodnika to cecha pseudo fana? Czyżbyś nie krytykował Gomesa, Griezmana, Vidala, Rakiticia po spotkaniach? Dembele ma papiery na granie, ale jeśli był wpuszczany na boisko i mial coś do udowodnienia a tego nie robił (z powodu braku zgrania, świezo po kontuzji itd...) to był krytykowany, dzisiaj zagrał świetnie i jest chwalony. Nie łączył bym jednego i drugiego.
10
Podziel się rozwinięciem, bo ja nie wiem o co chodzi ?
3
tzn. ? możesz rozwinąc myśl ?
4
Na pewno dobry mecz Ivana, ale bez błysku i nie chodzi o te dwa strzały. Dzisiaj bardziej jako srodkowy niż pół pivot, gdyż srodek jest wolny bo Messi ścina do środka i zajmuje to miejsce a Dembele ścina do boku, więc miejsce dla Ivana było. W pierwszej połowie tak naprawdę jeden dobry przerzut a poza tym trzy straty w środku i słabe rozegranie., w drugiej lepiej, ale tez nic nadzwyczajnego, schematycznie, 2 lepsze przerzuty. Nie uruchamiał skrzydeł, bez podań przyspieszających, bez podań prostopadlych. To mógł być jego mecz, bo Coutinho, (brameczka palce lizać) dużo strat i niecelnych podań.
2
Możesz jaśniej??
1. Nic nie piszę tu o Gomesie Ty wklejasz wątek poboczny szukając prowokacji.
2. Tu wychwalam Ivana za obecną grę, więc nie rozumiem po co ta spina.
3. Lucho nie eksploatował Ivana na maxa gdy w składzie był Xavi.
Próbujesz szukać zaczepek, jednak nie czytasz ze zrozumieniem. Nie piszę nic o Gomesie i chwalę Ivana i przy okazji Inieste.
Odpuść, nie każdy żyje negatywnymi emocjami.
7
To jest zdecydowanie najlepszy sezon Ivana choć tego nie widać w statystykach ofensywnych. Dlaczego ma dobre statystyki defensywne- bo gra jako drugi pivot.
Na szczęście to przedruk bo pierwszy sezon Ivan miał słaby w Barcelonie, więc nie wiem kto napisał że był dobry. Przyszedł i z miejsca dostał miejsce w składzie za polemeryta xaviego, gra Barcelony nie pozwalała. Ten półemeryt oczywiście wysłał Ivana na ławkę do roli zmiennika bo grał dwa poziomy lepiej a Barca sięgnęła po tryplet. Teraz ma głównie zadania defensywne o się z nich wywiązuje i chwała mu za to. Teraz szkoda kontuzji Iniesty bo ten sezon jest jego najlepszy od 3-4 lat i on wypełnił stratę jak Neymara zabrakło.
3
Gomesowi?? Napisałem: "To było jego dobre spotkanie – spokojnie 6 mógłbym dać, w obronie nie sabotował stratami na własnej połowie jak Busquets czy Alba".
2
Rozmawiamy o tym meczu. Powiedz ile penetrujących podań miał Rakitić., ile ofensywnych wejść? No właśnie.
ogólnie - choć to nie dyskusja pod ocenami za konkretny mecz. To... Neymara zastępuje Coutinho i gra bardziej statycznie od Neymara, więc nie wiem czy to dobrze. Coutinho ma świetną technike ale nie wychodzi do prostopadłych podań, nie biega bez piłki, więc ta strefa jest zajęta a bardziej zajmuje się dryblingiem, kreacją, zagęszczaniem, więc nie wiem czy w ostatecznym rozrachunku jest to dla Ivana pozytywne. Piszesz po co miał kreowac skoro była taka trójka z przodu, teraz nie ma nejmara i w tym aspekcie nie ma zmiany jakościowej Chorwata - Ivan w tym sezonie średnia 1.0 kluczowego podania na 90 minut, podobnie w ubiegłym, w poprzednim 1.2 a w pierwszym 1.5. Więc tendencja w kreacji jest odwrotna. Zmiane jakościowa upatruje raczej w Inieście, który potrafi sam rozegrać jak i dać Leo i Albie piłkę do wykazania się.
1
Messi jest młodszy od Ronaldo o 2,5 roku, więc to 2-3 sezony zakładając że będa grać do 35-36 roku zycia. Ronaldo aby przekroczyc 500 musialby w ciągu 4 sezonów strzelać 25 bramek do 37 roku zycia. Messi obecnie to średnia około 30 bramek więc w wieku 34-35 może to osiągnąć. Pytanie czy bedzie dalej w Barcelonie.
4
500 bramek w ligowych rozgrywkach.
realna szansa - Messi
mało realna - Ronaldo i Neymar
szansa na przyszłość Thiago Messi
nikt więcej...
3
Gomes zablokował strzał Costy - korekta :)
20
Naprawdę staram się od miesięcy nie komentować ocen czy opisów. Jednak czasami się nie da. Człowiek też ma jakąś cierpliwość. Zaczyna to wszystko przypominać gówniarskie komentarze z Eleven redaktorków i wyśmiewanie się nawet z dobrych akcji Gomesa. Nie wiem czy zauważyliście ale cytaty z tych hejterowskich komentarzy biły rekordy polubień na tym portalu. Oni to już tak żenujący poziom gimbazy był w kilku ostatnich spotkań, że nie dało sie tego hejtu słuchać. Potem na forum przelewa się fala hejtu i bezsensownych komentarzy. Pisanie że Gomes poddaje tylko do tyłu bo tak na eleven mówili, wchodze na heat mape podań Gomesa a tam większość do przodu. Ale juz tego wielu nie przetłumaczysz. Niestety Wy i Oni jesteście nie tylko sędziami ale i władcami umysłów. Powtarzam to od 3-4 lat. Kreujecie postrzeganie zawodników, od Was zależy czy zostanie od skrytykowany czy nie, Wasze opinie maja dużą moc i dlatego po raz kolejny proszę o większa odpowiedzialność przy ocenianiu i ocenianie a szczególnie opis aby był rzetelny. Wiecie, że bawiłem się w to w przeszłości i wiem że jest to ciężka i pracochłonna sprawa. Tu macie moje uznanie za czas spędzony przy tym, jednak róbcie to dobrze. Jednak wiem, że można tak przedstawić zawodnika aby dac mu 1, 3,5 czy 8 jeśli na to nie zasługuje. Ocenianie polega na stosowaniu podobnych kryteriów i standardów. Pokaże kilka przykładów – „"Wybiegany" mecz przez Luisa”. (O Gomesie że całe spotkanie biegał jak z dodatkowym doładowaniem cisza, biegał dużo więcej od Luisa).Roberto – „Dodatkowo ocenę podwyższają mu dwa dobre wyprowadzenia”, (Jakby Gomes pomiędzy 70 a 80 minuta nie miał dobrych wyprowadzeń do Roberto, Alby – ale o tym cisza). Pique – „Jedynie dwa przegrane pojedynki główkowe z dziewięciu” (Goes przegrał tylko jedno z pięciu- mając węc lepszą skutecznośc od Pique ale o tym cisza) .Alba „zablokowane dośrodkowanie w 48. i 60. minucie” (Gomes blokuje strzał Gomesa no ale o tym cisza, juz kolejny raz nie chce powtarzac że po raz kolejny ponad 20 strat Alby nie ma wpływu na jego ocenę. Busi –„ jedną wygraną główkę na 4 cztery pojedynki - to dalej poniżej jego możliwości, ale tym razem pomocną dłoń wyciągnęli świetnie spisujący się w pomocy koledzy” – którzy koledzy? Bo przecież nie Gomes który grał według Was słabo, Ivan tez jego pomoc nie powalała. Rakitić – „Meldował się w asekuracji” – (bardziej meldował się Gomes i to po obu stronach boiska, no ale o tym cisza, bo Rakitic grał bardziej wycofany i nie grał box to box) i tak mozna pokazywać co jednym sie przypisuje a co u innych sie nie widzi. Jeśli bym zapomniał dopisac że Messi strzelił bramkę, a wypisał że nie starał się w obronie, przegrywał pojedynki główkowe i pisał tylko o stratach tez by dostał 3,5. Wszystko da się zrobić. Dlatego moja prośba, nie róbcie z Gomesa drugiego Alvesa. Gomes nie jest i nigdy nie będzie crackiem ale robienie z niego kozła ofiarnego nie jest w porządku, grał dużo gorsze mecze i mial lepsze oceny, tu pojechano na fali komentarzy z Eleven.
Gaspar bo Ty dużo młodszy jesteś, taka drobna uwaga. Bardzo się cieszę że wszedłeś w interakcję z userami, że skomentowałeś oceny, ale pisanie: „Sam nie jestem fanem Portugalczyka (pisząc delikatnie) i nie zamierzam go tu bronić”. To od razu rodzi zarzut o stronniczość – „Jestem z Missisipi, należe do Ku-KluX-Klanu ale ten murzyn zostanie sprawiedliwie oceniony”. Taka uwaga na przyszłość nie pisz że jesteś fanem lub antyfanem (delikatnie mówiąc) na forum jakiegoś zawodnika.
2
Nie widziałem aby Alba wykorzystywał to w meczu z Atletico, zaledwie kilka wejśc na skrzydło i wszystkie próby podań zmarnowane. Pamiętaj że mówimy o tym meczu a nie grze od poczatku sezonu. Co w tym meczu Ivan miał zyskac na odejściu Neymara jest dalej dla mnie zagadką.
2
Ciekawa opinia jeśli chodzi o ten mecz. Możesz przybliżyć argumentację. W innych spotkaniach współpracy alba-messi funkcjonowała ale z Atletico nie, a Alba za bardzo w ofensywie się nie wykazał. Nie zauważyłem aby odejście Neymara przełożyło się na ustawienie, taktykę, zmianę gry Rakiticia. Nie mówię że się mylisz tylko w jakim kontekście w tym meczu ta dwójka skorzystała na odejściu Neymara? Proszę przybliż swoją opinię.
2
NIgdy nie są. Zawsze sa subiektywne. Czy to sa moje oceny, Twoje, jednego czy drugiego redaktora czy kogos innego, oceny zawsze są subiektywne. Warto starać się oceniać obiektywnie ale to raczej utopia, dlatego nalezy strac sie aby własny stosunek do danego zawodnika, nie miał wpływu na oceny. A jak widać po ocenach nie dało się tego uniknąć.
0
MOżesz wyargumentować swoją ocenę? Bo czytam i czytam i jakoś argumentów znależć nie mogę 0,5-0,6 w skali 1-10, możesz wyargumentować?
0
To ocena redakcji, jest tak samo prawdziwa jak Twoja, moja czy każdego innego.
0
Jakie statystyki? Alba czy Ivan mają gorsze, nawet biorąc nie bezpośrednio Suarez.
24 straty Alby z czego wiele na własnej połowie to ocena oparta o statystykę ??
Busquets miał odbiory?? Nie wprowadzaj w błąd.
Busquets mial jeden odbiór i cztery pojedynki przegrał - 20% skuteczności i zatrzymania akcji.
Gomes mial jeden odbiór, jeden pojedynek przegrał i raz faulował - 33% skuteczności - 66% zatrzymanych akcji
6
Rozumiem, że najlepszym rozwiązaniem byłoby ostatnie rozstrzgnięcie meczu Piast - Górnik.
Obie drużyny odpadają :))
3
Zgadzam się. Jednak to co tutaj robimy to staramy sie oceniać zawodnika w tym konkretnym spotkaniu. Regulamin nie przyznaje punktów za dobre poprzednie mecze czy odejmuje za słabe, więc w tym meczu oceny powinny odzwierciedlac postawę zawodników w niedzielę. Gomes był ustawiony jako... i tu nie wiadomo, ale nie jako skrzydłowy. Faktycznie gra Gomesem, rakiticiem i Busquetsem ustawionych jako trójka półpivotów zabija mecz, z drugiej jednak atletico nie miało mozliwości rozegrania i stworzenia sytuacji. Być może była to taktyka Valverde, strzelilismy bramkę więc może nie tyle sie murujemy co, gramy asekuracyjnie. W tym meczu boczni obrońcy zagrali słabe ofensywnie, Alba nie istniał ofensywnie a Roberto zrobił trzy wejścia z czego jedno było dobre. Wielu zagranicznych dziennikarzy podkresla iż Gomes gra duzo lepiej gdy gra jako środkowy pomocnik i tak grał w okolicach 60-80 minuty i w trzech zagraniach z rzędu otrzymywał brawa. Rajd środkiem przy trzech zawodników Atletico, dobra piłka do Alby, dobra do Roberto i kluczowa do Leo.
Wiem, że nie zmieni. ja nigdzie nie twierdzę że jest super zawodnikiem, ale sprzeciwiam sie hejtom czy niesłusznym ocenom za nazwisko. Jak dzisiaj jeden użytkownik mi napisał że przez Gomesa nie zdobylismy mistrzostwa w ubieglym roku, stwierdziłem że to walka z wiatrakami.