pax

3

"Mówienie, że Espanyol jest z Cornella nie jest brakiem szacunku, to powiedzenie oczywistości. Za każdym razem Espanyol jest bardziej odseparowany od Barcelony, a jego prezesem jest Chińczyk. Wiem, że to zabolało, a ja użyłem sarkazmu, aby dokuczyć".

Nie zauważyłeś, że dziwnym trafem pretensje są tylko do Pique? Bronić dobrego imienia rodziny mozna na różne sposoby, chamstwo to nie najlepszy sposób dla więcej niż klubu.
Gdyby argument nie był celny o Katalończykach czy o Espanyolu z Barcelony to Pique by go nie użył. A go uzył właśnie w takim celu aby wbić szpilke i rozpocząć gównoburzę. Teraz specjalnie przeczytałem sobie wywiady z Moreno i Davidem Lopezem i nie ma tam nic obraźliwego wobe Pique, Barcelony czy Katalonii, a jedynie stwierdzenia, że są piłkarzami i zostawiają politykę politykom. W Barcelonie jakoś nie słychać o Albie, Busquetsie czy Sergim Roberto w kontekscie niepodległości.

I na koniec personalnie.... hehe, widzę że jak zwykle nie zrozumiałeś, zwracam sie do uzytkowników nie do Pique, a Ty jak zwykle o mnie :). Ostatnio napisałem Ci, że niektórzy lubią gownoburzę i ją bronią, wzajemne wbijanie szpilek, wyzwiska czy szykowanie hejtowskich filmików, jak widzisz ja do tego grona nie należę.

pax

1

Zgadza się , czyli 2 do 5,

pax

5

NIe ważne jaka głupotę chlapnie czasem Pique, sa osoby które zyją tylko z negatywnych emocji, więc będą mu klaskać. "Espanyol jest bardziej odseparowany od Barcelony" - mowi jedyny zawodnik pochodzący z Katalonii w wyjściowej druzynie Barcelony do klubu który w tym samym momencie do gry wystawił pięciokrotnie więcej Katalończyków. Ma zasłuzone pretensje o wyzwiska pod jego adresem i Shakiry, ale sam daje świadectwo o swojej kulturze.

pax

0

Tam skąd Pique, więc uciszał sam siebie ??

pax

0

Życie.... niestety, ale prawda

pax

0

Czemu pseudoklub?

pax

0

Dlaczego ucisza zawodników?? I z Barcelony a nie z Cornella?

pax

2

Lubię tą stronę a nie lubię gdy inni nie dbają o jej poziom , albo robią coś pod publiczkę, dlatego czasem reaguję. Dlatego często reaguję przy wyzwiskach na piłkarzy czy przy braku szacunku dla innych drużyn.

pax

3

To jest argument? Taki sam jak zachowanie Alby w ostatnim meczu z Espanyolem czy Roberto w meczu ligowym. Faule są i będa, dorabianie ideologi czy doszukiwanie się argumentów w nich na hejterski tekst o trenerze który puchary może oglądać przez szybę jest niesmaczne. Jak nikogo nie połamią to ja będę miał rację a jak połamią to Ty? Uważasz że o to właśnie tu chodzi.

pax

3

Dlaczego o innych klubach tego nie piszą? To pytanie do redakcji nie do mnie. Dlaczego zapowiedź przed meczowa ma charakter nagonki? Pytaj ich nie mnie. Dlaczego specjalnie redakcja skraca nazwę klubu aby nie pisać że jest z Barcelony? Dlaczego do sportowej zapowiedzi wlepianie są wątki polityczne, mimo że rywalizacja sportowa nie ma takiego charakteru, a sama rywalizacja nie ma obecnie tzw. Drugiego dnia. Dlaczego pogardliwie jest pisane że trener przeciwników puchary może oglądać jedynie w muzeum Barcelony, dlaczego tyle pogardy tutaj jest, to nie pytania do mnie. Czy atletico nie grało zbyt brutalnie nie raz z Barceloną, Real czy inne drużyny. Skąd ta pogarda akurat teraz. Mam swoje przemyślenia ale zachowam je dla siebie.

pax

5

Co ma ją trybuny do artykułu? Jakby na Camp Nou nigdy nie było chamstwa.
Jakby zawodnicy Barcelony także nie wyzywali zawodników Espanyolu. Jakby Mascherano (poczatkowo myslano że to Suarez) w zeszłym sezonie w tunelu nie nazywał ich smieciami. I co to ma do sytuacji w której redakcja jawnie wyznacza standardy kultury, manipuluje informacjami i wywołuje u czytelnika negatywne emocje. Jesteś pewny, że w kibicowaniu o to wlaśnie chodzi?

pax

0

Mnie o to nie pytaj, co redakcja chciała tym tekstem osiągnąć ;)

pax

7

Redakcja usunęła dwa wyrazy z nazwy klubu. Nazwa brzmi: Reial Club Deportiu Espanol de Barcelona. Widocznie komuś to nie pasuje, w sumie zgrabna manipulacja.

pax

3

I do tego zamierzona manipulacja nazwą klubu i pisanie jedynie części pełnej nazwy Reial Club Deportiu Espanyol zamiast Reial Club Deportiu Espanyol de Barcelona jest dziecinnie, małostkowe i taka manipulacja dla takiego portalu po prostu nieprofesjonalna.

pax

3

Bo użyte w takim kontekście w jakim zostało użyte jest obraźliwe. Klub jak nazwa wskazuje jest z Barcelony, zaprzeczanie temu jest obraźliwe. Kiedyś Polska miała nazwę Kraj Przywiślański i nie można temu zaprzeczyć że jest to Kraj przy Wisle ale w kontekście rozbiorów było to obrażliwe i chodziło wymazanie nazwy Polska. Tutaj chodzi o nie łączenie Espanyolu z nazwą Barcelona i jest to obraźliwe.

pax

17

Juz raz pisałem nie rozumiem tego braku szacunku i rozbudzania wśrod kibiców negatywnych emocji. Określenie Cornella jest w tym przypadku i obraźliwe i wyzywajace. Dziwie się, że zostaje to zaakceptowane przez redakcję. Zapowiedź to odgrzewanie jednego z postów pod którym juz była dyskusja tydzień temu. Kompilacja na gównoburzę? czemu nie - miny, pretensje, umizgi, pokrzykiwania na sedziego przez zawodników Barcelony okraszone chamskim wślizgiem Alby od tyłu na wyprostowanej nodze w nogę zawodnika Espanyolu, z premedytacja aby zrobic krzywdę, bo wcześniej ten sam zawodnik sfaulował Iniestę. To nie jedyna taka sytuacja w tym spotkaniu. (Alba mógł z trzy razy wylecieć z boiska, po tym faulu, po traceniu zawodnika gdy wychodził na pozycje sam na sam, czy po niesportownym zachowaniu gdy otrzymał żółta kartkę). To, że Lahoz nie radził sobie to inna sprawa, to że negatywne emocje są przenoszone na kibiców przez redakcję to zupełnie inna. To, że Hermoso powinien przedwcześnie zakończyc zawody to nie usprawiedliwienie dla pisania takich negatywnych tekstów.

Teraz już będzie z górki - za każdym razem przy rywalizacji z Realem będziemy pisac o "zdradzie" Figo, faulach Pepe i Ramosa i palcu w oku Tito a może cofniemy sie do czasów Franco. Potem już hejt pójdzie na Getafe, przecież to filia Realu, itd., itd.

Wplatując sie w wir emocji zapominamy że Barcelona to więcej niz, klub, a to oznacza również wartości - w tym miejscu powinnismy wspomnieć hołd Iniesty dla Daniemu Jarque kapitana Papużek , bordowo-granatowe wstązki wpiete do klapek przez kibiców Espanyolu gdy przychodzili kibicować Barcelonie w dawnych czasach m.in gdy grała z zespołem Espanioli itd...

Niech ten portal tez będzie wyrazicielem wartości, kibicowanie jest za czyms a nie przeciwko. Uważam, że nie potrzebne jest szafowanie pejoratywnymi emocjami. Czy jest tu coś pozytywnego na temast Espanyolu? Nie. Od ostrej gry, po "zdradę" polityczą w kontekście niepodległości Katalonii, od małej frekwencji po bilans spotkań, ciągłe wywyższanie się nad zawodników, klub i trenera który puchary może oglądac tylko w muzeum Barcelony, watki mieszaja się byle by w jak najgorszym świetle przedstawić dzisiejszych rywali. Tak, tak, Rywali, nie wrogów. Derby może to i wojna, ale derby to rywalizacja dwóch druzyn, dwóch druzyn z Barcelony jak nazwa klubów - FC Barcelona i Espanyol Barcelona. Zaprzeczanie temu jest nie tyle chamskie co pokazuje brak znajomości historii klubów które nie raz korzystały z tych samych boisk, trenowały w tych samych miejscach a losy zawodników nie raz się splotły w obu klubach, a wszystko to w pieknym mieście jakiem jest Barcelona.

Wolałbym iść za słowami Valverde niż za Pique. A co Espanyolu po kilkunastu negatywnych zdaniach i pokazania że klub jest mizerny, słaby i moralnie zdegenerowany, to zabrakło informacji, że wciąż to jedyny klub który pokonał w tym sezonie Blaugranę

pax

137

NIe rozumiem tego śmiechu z Realu. Dzisiaj przecież odrobił punkt do Barcelony.

pax

12

17 strat obrońcy jak zwykle cisza o tym, przeważnie nieobecny, mijany z łatwością też brak o tym informacji, pięc dośrodkowań ani jedno celne, skuteczność przerzutów poniżej 50% 3 celne na 7. Aktywny ale chaotyczny i bez pomysłu gdy już dostawał piłkę. Ocena bardzo bardzo dobra z minusem, czy słuszna nie mi oceniac.

Po świetnytm poczatku sezonu, jest mała zadyszka na lewej obronie. Oby jutro znowu błysnął.

Iniesta aktywny i kreatywny, prowadzil grę, zmieniał pozycję, uruchamiał skrzydła i kontrolował tempo. Kolejne bardzo dobre zawody.

pax

4

NIe rozumiem Was. Wy chyba nie kibicujecie FC Barcelonie tylko wylewacie żółc i jad na ich przeciwników. Gdzie szacunek do przeciwnika czy do rywalizacji. Tylko nie piszcie o szacunku graczy Espanyolu do graczy Barcelony, bo to nie jest argument, chyba że chcecie powiedzieć o faulu Alby wślizgiem od tyłu na wyprostowanej nodze, z premedytacją by zrobić krzywdę za wcześniejszy faul na Inieście. Do czego to zmierza?
Espanyol jest klubem z Barcelony i nie ma sensu temu zaprzeczać, a były czasy gdy kibice Espanyolu szli kilka kilometrów na stadion Barcelony by kibicować FCB mając w klapki wpięte bordowo-granatowe wstązki.

pax

2

No nie do końca. Nawet przyjmując skrajną kwestie. Przyjmując sytuację że rywale strzelają trzy bramki a Leo strzela hattrick i jest remis, wchodzi x na ostatnią minutę i strzela zwycięskiego gola. Tu można dać tytuł jokera ale czy zm ;)
Iniesta miał świetną asystę i dobrze grał. Obok Leo był wyróżniający. Czy motm, wątpię, Messi 6 strzałów w światło bramki a z kluczowych podań 1-2 asysty powinienem mieć.

pax

6

Bezspornie? Tu można mieć różne zdania i mieć do tego argumenty. Równie dobrze mógłby być Leo z decydująca bramka i czterema kluczowymi podaniami. Leo i Andres byli najlepsi i każdy z nich miał równe szanse a o MotM decyduje jak mi się wydaje subiektywny odbior oceniającgo.

pax

0


emotikonka.... :)

pax

3

We frustracji piszesz „dzizys”
Jakby tu był jakiś kryzys
Dystansu miej więcej do tego
Niech nie cierpi Twoje ego
Traktuj moje wpisy rozważnie
I nie wszystkie bierz na poważnie
Czasem na żart odpowiem żartem,
Lecz, nie da się go zrozumieć fartem
Mój wpis był tu przekorny
Więc wyluzuj i nie bądź „horny”
To, że czasem się spieramy
To szacunek do siebie mamy
Więc już odpuść tą frustrację
Lepiej zaproś na libację
:)

pax

0

Nie jestem studentem, ale napisz o co chodzi.

pax

14

Według mnie ma 71 asyst w lidze i znajduje się na 5 miejscu wszechczasów jeśli chodzi o asystentów, brakuje mu jednej asysty do Joaquína. Pierwsza trójka ma powyżej 100 asyst w lidze więc ich raczej nie dogoni. Ogólnie nie można mówić, że Iniesta nie jest od asyst, w sezonie 2012/2013 był najlepiej asystujacym zawodnikiem w lidze hiszpańskiej z 16 asystami. Miał słabsze momenty głównie za Lucho jedank Iniesta w tym sezonie jednak się odrodził, w jego przypadku w tym sezonie asysty nie sa tak istotne co sama gra, regulacja tempa i gra wertykalna.

pax

1

Tu Cie muszę zmartwić , ale zupełnie sie mylisz. Alves grywał slabsze spotkania, a rakieta ostatnio odpala. Więc kolejna analiza jednak nie trafiona :)

pax

2

Problem jest taki, że obrońcy grają ofenwnych zawodników w stylu barcelony i wtedy są asekurowani. NIe ma znaczenie kto traci piłkę z przodu, gdy z ustawienia wynika asekuracja a pozycja nominalnego obrońcy jest zabezpieczona.

pax

2

Tak, tylko Ivan zatkał tą dziurę przy ofensywnym wejściu Umtitiego, a gdy Alaves przejęło piłkę opuścił to miejsce, gdy jeszcze Umtitiego nie było na pozycji.

pax

2

Zauważ że nie odniosłem się do ocen, a jedynie do sytuacji która była dla mnie bardzo podobna :)
NIe odniosłem sie do redakcji a raczej userów :)
NIektórzy przypominaja bramkę Maradony z Anglią przy bramce Leo z Getafe... :)

pax

6

Ciekawe kto zostanie obarczony utratą gola. Ten gol przypominał mi prawie w skali 1 do 1 gol który Barcelona straciła w finale CDR z Realem. Zawodnik Barcelony traci piłkę 25 metrów od bramki przeciwnika wtedy Alves teraz Messi. Ostatni stoper idzie "na raz" do nie udanej, spóźnionej interwencji zostawiając środek całkowicie pusty, wtedy Mascherano teraz Pique, z prawej strony urywa się zawodnik a obrońca go goni, wtedy Alba teraz Umtiti. Wiadomo komu wtedy przypadł hejt za utratę bramki, wątpię aby to teraz spotkało Messiego, wtedy nikt nie wspominał o fatalnej interwencji Mascherano czy spóźnionym Albie.
Tu była jednak jedna zmienna dlatego napisałem że sytuacje są "prawie" w skali 1 do 1. Moim zdaniem główną winę ponosi Ivan na spółkę z Pique. Jednak bramkę strzelił Guidetti, więc tu minimalnie wina Ivana jest większa niż Pique, gdyby strzelił Sobrino, byłoby odwrotnie.

Dość często się zdarza, że nie tylko boczni obrońcy mają wypady ofensywne grając box to box jako wahadłowi, czasem robią to też stoperzy, bardzo często robią to w końcówkach spotkań np. Pique. Przeważnie bywa to bezpieczne, bo wtedy jeden z pomocników asekuruje taką pozycję. I tak tez było w tym spotkaniu. Umtiti poszedł na przebój lewą flanką a w jego nominalne miejsce zszedł i zaasekurował Ivan. Jednak po stracie piłki, nie wiadomo dlaczego, Ivan zostawił tą pozycję mimo, że Umtiti nie zdążył wrócić a zawodnik Alaves wbiegał w to miejsce i zamiast się cofnąć to przesunął się do przodu. Poszedł do interwencji, tak jak Pique a Guidettiemu pozostało z poslizgiem wpakować piłkę do siatki bo Ivan zostawił autostradę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?