pax

0

Można to interpretować - Wiadomo że espanyol to słabeusze i niech znają swoje miejsce w szeregu. Wszystko zostało umieszczone na swoim miejscu FC Barcelona zwycięska jak zawsze - Espanyol jak zawsze przegrany.

Nie pisz o czymś kategorycznie, że cos mozna interpretowac "jedynie w taki sposób". jak ktos chce to znajdzie w tej wypowiedzi radość ze zwycięstwa a ktos pychę i pogardę dla przeciwnika.

pax

0

Zawsze szedlem pod prąd. Broniłem Alvesa gdy był wyzywany, ostatnio broniłem Gomesa od wyzwisk, teraz bronie Lahoza od wyzwisk. Nie bronię Lahoza za wszystkie decyzje a jedynie od wyzwisk i krytyki za kartki które słusznie dawał za niesportowe zachowanie. Zawsze szedłem pod prąd i miałem swoje zdanie potrafiąc je uzasadnić, zawsze miałem grono zagorzałych przeciwników. I zawsze było tak, że wystarczył personalny tekst o mnie i osoba dostawała polecenia od tej samej/tych samych osób.

pax

0

WPW po co się unosisz??
Ja praktycznoie nie odnioslem sie do kartek dla Espanyolu. Odniosłem się tylko do wylewu zółci na Lahoza, że pokazywał kartki za protesty. Jakby to było inne jego zachowanie. On tak zawsze sedziuje i wszyscy o tym wiedzą - szczególnie gracze Barcelony.
Nie rozumiem Twojego uniesienia, gdyż Barcelona nie dostała ani jednej kartki za protesty domagając sie kartki po faulach.
Wytłumacz po co laba macha reką na sędziego i komentuje żółta kartke w sytuacji gdy z premedytacja robi wślizg od tyłu na wyprostowanej nodze prosto w nogę przeciwnika. należała sie czerwona, on dostaje żółta i ma pretensje.
Potem faul Alby przed polem karnym i czerwona kartka, której tez nie było. Gośc wychodził na sam na sam i Alba był w gorszej pozycji, wystarczy lekkie trącenie wybicie z rytmu biegowego.
Sędzie robił błędy w obie strony, ja po meczu pisze tylko że wyzwiska pod adresem Lahoza za kartki za protesty są bezsensu, a zawodnicy powinni zachowywac się jak zawodowcy.

"Tylko machal ręka i sie śmiał" - sam Alba uznał że kartki od Lahoza uspokoiły zawodnikow.

Nie do końca rozumiesz moich koementarzy po tym meczu. wszędzie pisze że kartki za niesportowe zachowanie się należały, bo albo było to zachowanie prześmiewcze (Suarez) prawdopodobnie zbyt ostre w słowach (Messi) i zbyt ostentacyjne (Paulinho). Jednak piszę (sprawdx sobie pod wątkiem np. najlepsze/najgorsze) że piszę że Lahoz dobrze zrobił że klasyfikował ekspresyjnośc protestów - za domaganie się kartek po faulach nie dał ani jednej kartki. Nawet tutaj o tym pisałem, chyba nie dokładnie przeczytałes moje wypowiedzi: " bo do wszystkiego trzeba miec umiar, i popatrzeć że jest to rywalizacja i pewna reakcja na decyzje sędziowskie mogłaby być dopuszczalna. Lahoz tez tak to zinterpretował i nie dał kartek np. domaganie się kartek przez Leo czy Iniestę czy pokrzykiwanie na sędziego i machanie ręką przez Albę ".

Kartki dla Papużek to inna sprawa o której praktycznie sie nie wypowiadałem.

pax

0

Popatrz na moja dyskusję i wnioski w wątku najlepsze/najgorsze. Wnioski były takie, że wedle przepisów każde niesportowe zachowanie a takim jest np. próba wymuszenia decyzji sędziego czyli domaganie sie kartki przez Leo, który po jednym z fauli na nim, pokazywał sędziemu że należała się kartka.
Ja w tamtej dyskusji tak nie sądzilem, bo do wszystkiego trzeba miec umiar, i popatrzeć że jest to rywalizacja i pewna reakcja na decyzje sędziowskie mogłaby być dopuszczalna. Lahoz tez tak to zinterpretował i nie dał kartek np. domaganie się kartek przez Leo czy Iniestę czy pokrzykiwanie na sędziego i machanie ręką przez Albę a w innych sytuacjach gdzie to zachowanie było zbyt ostentacyjne już dał - Suarez, Messi czy paulinho juz nie.

pax

0

Ja nie bronie kolesia bo pepełniał błędy. Jedynie uświadamiam co po niektórych że podbieganie do sędziego z okrzykami i machanie rękami to zsałuzona kartka (vide paulinho) czy ironiczna gestykulacja (vide Suarez).
Skoro czytałes moje dyskusje to pewnie zauważyłeś, że albo krytykowany jest mój wpis ale bez argumentów albo po dyskusji jest przyznawana mi racja, lub jest w pewien sposób konsensus.
Rodzina dzięki, w porządku, kibicują mi w klepaniu po klawiaturze.

pax

5

Jak to nie. To spisek Pereza. Barcelona nie będzie w stanie dokończyć sezonu bez trenera bramkarzy na ławce rezerwowych w czasie 2 spotkań :)

pax

0

Takie sa przepisy. Lahoz mimo że wiele takich sytuacji jeszcze było nie dawał kartek nagminnie, w wielu sytuacjach odpuszczał (np. Messi, Iniesta, Alba).
Suarez dostał na poczatku i sie uspokoił a dostał za prześmiewczy gest niezgadzając sie z decyzja sędziego a Messi nie wiadomo co powiedział sędziemu, więc nie dojdziemy czy było to mniej czy bardziej obraźliwe.

pax

0

Jesli jest sędzia znany, że za tego typu niesportowe zachowania karze zawodników kartkami i zawodnicy Barcelony o tym wiedzą i mało tego wielokrotnie rozmawiali z Lahozem na ten temat to tacy wyjadacze jak Suarez, Messi, Alba czy nawet Paulinho powinni zachowac sie jak zawodowcy.

Co do gwizdanie sądziego jesli chodzi o niesportowe zachowanie to domaganie sie kartek dla przeciwników, machanie rękami, obrażliwa gestykulacja czy pokrzykiwanie to wystarczajace przesłanki do ukarania zawodnika napomnieniem (żółta kartka) a Lahoz jak pisałem nie był konsekwentny, bo mógł wyrzucić Messiego i Albę za takie zachowania, więc jak mowił Alba (jest wywiad tu na stronie) że kartki Lahoza ich uspkoiły, z drugiej nie popsuł widowiska nie wyrzucajac nikogo za takie zachowanie.

O jakich sytuacjach mowisz z tego meczu z faulami??

pax

0

Co ma potłuczenie do pieprzenia? I co ma twój komentarz do mojego?

pax

1

W sumie każda kartka dla graczy Barcelony w pełni zasłużona, w dyskusji pod tematem najlepsze/najgorsze jeden z nielicznych merytorycznych tekstów (nie moich) dotyczył poblażliwości Lahoza. Przepisy FIFA/UEFA jasno nakładają na sędziego obowiązek żółtej kartki dla tego kto "słownie lub czynnie okazuje niezadowolenie". W tamtej dyskusji dośc słusznie wskazano, iż Lahoz był niekonsekwentny bo Messi powinien miec drugą żółtą za domaganie sie kartki, Iniesta za to samo a Alba za niezadowolenie po zobaczeniu żóltego kartonika za faul który powinien byc ukarany czerwoną. Poza tym Alba miał dwie sytuacje na czerwoną.
Lahoz był pobłażliwy dla obu stron,

pax

0

Zaczne od odpowiedzi - czy tak samo karać faul czy niesportowe zachowanie zawodników? Bardzo małe sędzia ma tu "widełki" - żółta i czerwona kartka i nic więcej. więc ma małą mozliwość. Nigdzie nie napisałem, że tego typu przewinienia są równoznaczne, więc nie wiem skąd to pytanie. Po prostu takie przewinienia mogą mieć różne "wagę" ale ze względu na małe widełki sa karane w taki sam sposób.
1. Sytuacja Suareza. Cytat z przepisów FIFA, żółta kartka za: "słownie lub czynnie okazuje niezadowolenie".
2. NIe rozumiem Twojej wypowiedzi o Messim. Jeżeli Messi obraził sędziego to jest to wydarzenie boiskowe. Tu nie chodzi o EGO sędziego.
3. W takiej sytuacji gdy zawodnik wychodzi na sam na sam z bramkarzem a zawodnik broniący jest w niekorzystnej sytuacji i dochodzi do kontaktu w wyniku którego zawodnik traci kontrolę nad ciałem lub zostaje wytracony z biegu powinno byc karane. Tu była czerwona dla Alby.
4. Już wcześniej napisałem.

Zgadzam się że ta dyskusja pewnie niczego nie wniesie. Moje kwestie dotyczące Lahoza w tym meczu skupiały się na pokazywaniu sytuacji przychylnych Barcelonie bo jesli prześledzisz cały ten wątek czy ogólnie komentarze pod tym newsem to 90% jest krytycznych wobec niego za gwizdanie przeciw Barcelonie i jeszcze jest nazywany wyslannikiem Białych i człowiekiem Madrytu. To co napisalem było jedynie tym, aby strać się samemu oceniac mecze a nie hejtowac kogos bo tak wiekszośc wyznaczyła.

pax

0

Mozesz dac linka do tego że pierwsze niesportowe zachowanie i wyrażanie braku należytego szacunku dla sędziego nie powinno byc według przepisów FIFA karane napomnieniem? Bo przyznam, że teraz przeczytałem dokładnie przepisy FIFA i nie znalazłem tego, żeby nie karac napomnieniem takiego niesportowego zachowania.

Widzę że cały Twój wywód jest nie tylko potwierdzeniem tego o czym ja sam pisałem, a nawet idzie jeszcze dalej. Ja pisałem do innych userów aby nie krytykowali Lahoza za to że napominal zawodników za niesportowe zachowanie, Ty piszesz że kartkami powinien ukarac jeszcze dodatkowo Messiego, (Iniestę i Albę - bo też zachowywali sie niesportowo).

Troche wyklucza się to co mówisz bo z jednej strony chcesz karania wszystkich zachowań niesportowych po równo, czyli wszyscy którzy pokrzykuja na sędziego, domagają się kartki dla przeciwnika, wykazują niezadowolenie z decyzji sędziego powinni byc upomniani kartkami, a z drugiej zarzucasz mu częste podnoszenie autorytetu przez wyjmowanie kartek. gdyby tak było to nie byłoby komu grać :)

pax

0

No właśnie było dość uporczywe. I dodam że za kartki za pyskówki i niesportowe gesty Alba chwalił Lahoza że uspokoił grę. Lahoz był bardzo pobłażliwy dodam, że bez konsekwencji były sugestie ukarania żółtą kartką dla espanyolu przez Messiego, Inieste którzy domagali się kartek czy ostentacyjne zachowanie Alby za żółtą kartkę którą powinien przyjąć z pokorą bo mogła być czerwona a on pokrzykuje i macha ręką. Lahoz nie lubi takiego buractwa a i tak był pobłażliwy.

pax

0

Odpowiedz którą kartka dla zawodnika Barcelony była po tym jak sędzia nie odgwizdał faulu na nim a zawodnik miał o to pretensje albo za to że nie pokazał kartki za faul na nim o co zawodnik miał pretensje.

A co jak sędzia zwraca uwagę to zawodnik wychodzi ze spotkania,? Głupie porównanie z trenerem. Jeśli na treningu zawodnik zachowuje się niesportowo wobec innych zawodników trener może go wywalić albo dać mu reprymendę, nie ma żółtych kartek. Porównanie bez sensu.
Dziwne że piszesz że ten sędzia sędziuje złośliwie wobec Barcelony. Już było wiele sytuacji które gwizdał na korzyść Barcelony chociażby Wczoraj Alba w 2-3 sytuacjach powinien wylecieć z boiska.

pax

0

Odpiszę za jakis czas. Teraz muszę wyjść. Napiszę tylko że Paulinho nie protestował jesli chodzi o faul. gdy by faulowany nastepnie spokojnie siedział na murawie i chyba poprawiał skarpetki. Gdy zawodnik Espanyolu wykopał piłkę wtedy paulinho ruszył w strone sędziego z gestylulacją i pokrzykiwaniem. W tej sytuacji chciał wymusić kartkę na Lahozie, przeciez faul został odgwizdany.

pax

0

Wszystko zależy od charakteru sędziego i jego stylu sędziowania. Zawodnicy Barcelony doskonale znają styl Lahoza i doskonale wiedzą że on nie lubi pokrzykiwania na niego czy podważanie jego decyzji. Po co to robią wiedząc, że decyzje sędziowskie są niezmienne? Więc kto tu kogo prowokował?

Nie dokonałem manipulacji tylko delikatnie ironicznie spytałem czy jesli mamy nie karać chamskiego zachowania wobec sędziego (mowie ogólnie nie chodzi o Suareza, Messiego, Albę czy Paulinho) jesli jest to pierwsze takie zachowanie, to czy pierwsze faule tez mamy tolerować? (był tam znak zapytania który wyciąłeś z cytatu:( (to też jest manipulacja)).
Lahoz ma taki styl sędziowania i tyle. Piłkarze Espanyolu potrafili , piłkarze Barcelony nie. Po faulu na Suarezie gdzie zawodnik Espanyolu mógł dostac czerwoną nie było jego pretensji że dostał żółtą, Po faulu Alby - wślizg od tyłu na wyprostowanej nodze prosto w nogi zawodnika Espanyolu, to Alba jak zobaczył tylko żółta a mógł czerwoną to zaczal gestykulacje i pokrzykiwanie na sędziego.
Chcesz powiedzieć że to wina sędziego?

pax

0

Sędzia może stosować reprymende ale nie musi. Jest to w pewien sposob jego uznaniowość. Zachowanie Suareza były ironiczne i dość prześmiewcze dla sędziego. paulinho też dość ostentacyjnie wyrażał dezaprobatę dla decyzji sędziego. Co do braku drugiej dla Messiego, to widocznie wszystko zależy od ekspresji zawodnika, jesli zawodnik zasugeruje sędziemu że powinien podjąć inną decyzje (np. dac kartkę, uważa że sędzia się pomylił) ale robi to w dość spokojny sposób a nie obraźliwie (Suarez) czy ostentacyjnie (Paulinho) to widocznie uznaje że jest to dopuszczalne. Alba po swojej żółtej która spokojnie mogła byc czerwona też podniósł rękę i kilka słów krzyknał w stronę sędziego nie zgadzając się z jego decyzją.
Co do czerwonej za faul na Suarezie to taka decyzja by sie spokojnie wybroniła, dlatego nie pisałem że się nie należala, ale że cała sytuacja była dośc pechowa.
Dwa faule Alby były na czerwoną, ten za którą dostał żółtą, bo to wślizg od tyłu na wyprostowanej nodze prosto w nogę zawodnika Espanyolu.
Brak wyrzucenia zawodnika jeszcze nie jest wypaczeniem wyniku, jest możliwością zmiany wyniku w wyniku błędnej decyzji.
NIgdzie nie napisałem, że Lahoz nie popełniał błędów, ale że atak na niego za dawanie kartek za wymuszenia kartek dla przeciwników, pokrzykiwanie czy ostentacyjne gesty jest pozbawione argumentacji.

pax

0

I zamiast dyskuję w temacie zaczynasz watek personalny, po co ?
Alba powinien w conajmnoiej dwóch sytuacjach wylecieć z boiska.
Nie rozumiem po co dodajesz dodatkowe wątki, czyli wątki fauli. MOwa jest o pokazywaniu kartek za wymuszenia, pokrzykiwanie na sędziego i ostentacyjne gesty wobec sędziego.
Teraz piszesz o całej karierze, faulach , zaraz o błędach ortograficznych w protokole meczowym, piszesz osobiście odnosząc sie do mnie zamiast tylko do tematu dyskusji. Po co?
Przeczytaj o czym jest dyskusja.

pax

0

Sam gest Suareza był dość wymowny i na tyle sugestywny, że było to zachowanie niesportowe.
Co do faulu na Suareza jak pisałem kilka razy zarówno żółta jak i czerwona by sie wybroniły. NIe było wślizgu zawodnika espanyolu, nie było nadmiernej ostrości, nie był to z premydatcją "atak na nogi". Jednak mogło sie skończyć groźnie.
Co do zginania nogi to wszystko zalezy od sytuacji, jeśli jest to spóźnione wejście wślizgiem to mozna cofnąc nogę. Tutaj była próba zablokowania piłki i brakowało ułamków sekundy, mogło dojśc do nakladki, jednak noga zawodnika Esponyolu omineła kopiąca nogę Suareza i po prostu nastąpiła na kostkę drugiej nogi. To nie było kopnięcie w kostkę, czy atak na kostke, tylko bardzo pechowe nastąpnięcie a co za tym groźne dla Suareza zdarzenie. Zawodnik nie do końca panował nad cała sytuacje, bo prawie zrobił szpagat, więc trudno byłoby mu w ciagu ułamków sekundy zgiąc nogę. Zawodnik nawet ciało swoje obrócił w taki sposób, sądząc że uda mu sie piłke zablokowac i nawet nie mial możliwości patrzec gdzie jego noga nadepnie. Jednak jak mówię czerwona tez by sie wybroniła.

pax

0

Chyba sobie jeszcze raz zobacze mecz. Wydaje mi się, że chciał aby obie druzyny dotrwały w pełnym skladzie. Dla espanyolu z tego co pamietam w 1-2 sytuacjach mogłaby być druga żółta tak jak druga żółta lub od razu czerwona dla Alby.

pax

0

Alba ma częste takie odpaly. Już raz dostał w jednym meczu czerwoną kartke od Lahoza za podważanie jego decyzji i obraźliwe teksty wobec niego. Był faulowany, raz ostrzej raz delikatnie, czasami tez domagał sie kartki próbujac ja wymusić od sędziego dla przeciwników.

pax

0

Kartka dla Leo nie była po faulu na nim, że mozna sie tutaj doszukiwac impulsywnej reakcji na faul na nim. Leo dostał w sytuacji w której to Busquets faulował na połowie przeciwnika i jeszcze Sergio pokrzykiwał do sędziego za co nie dostał nawet upomnienia. Wtedy podbiegł Leo do sędziego i cos mu powiedzial (co powiedził tego nie wiemy), ale Leo ze spokojem przyjał żółta kartke, więc pewnie było to cos co na to zasługiwało.

Alba powinien wyleciec z boiska.

jak mozesz podaj w której minucie sanchez zrobił to samo co Suarez, nie twierdze że tak nie było, ale chetnie zobacze powtórke.

pax

0

Merytorycznie please, bo komentarz że to sport, rywalizacja, pieniadze pot to wiadomo. To że każdy może popełnic błąd to wiadomo. Nie rozumiem o co chodzi w Twoim komentarzu. Wskaż która kartka dla zawodników Barcelony nie była zasłuzona?

pax

0

Celowo pokazuje kartki? A może zawodnicy celowo chamsko , obrazliwie sie wobec niego zachowują?

Dziwne że po chamskim faulu Alby zawodnicy espanyolu nie podbiegli i nie krzyczeli na sędziego, dziwne że po faulu na granicy pola karnego gdy zawodnik Espanyolu wychodził sam na sam nie zrobili szopki. Akurat wczoraj zawodnicy papuzek zachowywali sie pod tym względem bardziej profesjonalnie i kulturalnie od zawodników Barcelony.

Sędzia dał zawodnikom Barcelony zasłuzone kartki, jesli uważasz inaczej, przedstaw argumentację.

pax

1

Tam był oczywiście faul, kontakt był troszke prze polem karnym i sędzie mógłby tego nie zauważyc. Kazde tego typu przytrzymywania czy odpychanie gdy zawodnik jest w pełnym biegu i wychodzi sam na sam jest ewidentny faul. Ciekawe jakby Suarez zareagował w analogicznej sytuacji gdy Lahoz mu takiego faulu nie zagwizdał.

pax

1

W jaki sposób podkręcał atmosferę, skoro nawet w tym newsie który komentujesz sam Alba przyznaje, że Lahoz przez swoje decyzje kartkowe uspokoił sytuacje?

pax

1

Napisałem o tym w wątku najlepsze/najgorsze. Alba mógł dostac czerwona kartkę, wjechał od tyłu wslizgiem , wyprostowana noga prosto w koste zawodnika Espanyolu a po tylko "żółtej" kartce i tak nie mógł sie powstrzymać o komentarza i gestykulacji. a tutaj atak na Lahoza że to "biały" sędzia z Madrytu.

pax

0

Decyzje sędziów są praktycznie nieodwołalne, więc takie zachowanie zawodników jest nieprofesjonalne. Zawodnicy doskonale wiedza jak sędziuje lahoz i jak reaguje na obraźliwe teksty czy gesty. To są zawodowcy i nie powinni w ten sposób sie zachowywać, ostentacyjnie pokazywać sprzeciw wobec decyzji sędziego, wymuszać decyzje (kartki dla przeciwników) sędziego, pokrzykiwaqć na niego, czy wykonywać chamskie gesty wobec niego.
Jeden moze tolerować takie zachowania a drugi nie, jednak to że sędzie nie daje się manipulowac zawodnikom nie jest powodem aby pisac że musi sie dowartościować.

pax

0

tzn. ?? są za jakimis stronnictwami ??

pax

0

faule 8-17, kartki za faule 1-4

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?