pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Możesz powiedziec dlaczego gra tragicznie ??
1
no chyba nie, bo na własnej połowie trzy straty miał juz Busi. Alba tak samo juz miał kilka strat tylko na polowie przeciwnika. Tutaj prawie wszyscy czepiaja się Gomesa, bo jest moda
3
Alba też jeszcze nie miał dobrego zagrania, trzy razy fajnie wyszedł ale albo podawał do tyłu albo prosto do przeciwnika albo za głęboko.
5
To że masz problem z oczami przez to krwawienie to rozumiem, przetrzyj oczy i zacznij oglądać.
24
Jak narazie Alba co wejście w ofensywie to strata, większość groźnych akcji po stronie Semedo-Roberto, hejt na Gomesa w toku, bo walczy, bo biega do każdej piłki bo nogi i łokcia nie odkłada, bo przechwytuje, bo jest pod grą. 80% komenarzy o Gomesie, ehhh
1
Dlaczego?? Ostatnio gra nieźle.
0
No przyznaje sie, tu mnie masz. Skoro to nie zawodnik Barcelony to proszę podpowiedź mi. Ja mało bystry jestem, okaż miłosierdzie i powiedz o kogo chodziło?. Chyba że sam nie wiesz..
Kto powiedział że próbuje się na kogoś wykreować??
1
Dzisiaj będzie po raz 12368 przypomnienie jak bardzo Alba zyskał na sprzedaży Neymara.
11
Prawdopodobnie ze względu na przekroczenie dopuszczalnego współczynnka wzrostu drużyny. Przy Vermie i Pique i Gomesie ten współczynnik zostałby przekroczony, co groziłoby dyskwalifikacją :) albo z tego powodu, że stoper to newralgiczna pozycja i po prostu musi się zgrać z zespołem, odbyć kilkanaście treningów, poznac ustawienia, zachowanie na boisku, kwestie wyprowadzania piłki itd., po prostu musi się zgrać z zepołem.
0
A mi się jakos skojarzyło z opowieściami kanterberyjskimi, nie wiem czemu :))))
0
Lepiej biegać niż skakać do zawodnika :)
1
Cieszy powrót formy. Początki sezonu były słabsze, ale wystawiany zawsze i przez pełne 90 minut. Było pewne że odzyska formę. Byle do maja ;) a potem znów...
0
O kim?? Bo chyba nie masz takiego zdania no zawodnikach fc. Barcelona aby ich wyśmiewać czy nazywać parodystami?
25
Tyle żółci na Gomesa nie czytałem od czasu Alvesa. Nie jest to zawodnik na pierwszy skład Barcelony a gra dlatego że nie gra Dembele, coutinho a Roberto upychany jest na PO. Jednak Gomes obecnie gra dużo lepiej od d. Suareza, delofeu czy Vidala. Potrafi przytrzymać piłkę, wejść w drybling, odciążyć od obrońców Leo czy Suareza. Świetnie się ustawia w ataku, choć dostaje mało piłek, bardzo często gdy Leo schodzi do pomocy Gomes manewruje między liniami Gdy Barcelona broni biega najwięcej, praktycznie zawsze biega do pressingu. Taktycznie jego gra jest bez zarzutu, można mu zarzucić słaby ciąg na bramkę, mała kreatywność czy brak skuteczności. Jednak obecnie gra lepiej od Vidala czy D.Suareza. Nie chcę go bronić bo jak pisałem nie jest to zawodnik na pierwszy garnitur ale w porównaniu do wymienionej trójki jego poziom nie mówię o formie rośnie, natomiast u nich pikuje w dół.
25
Jestem ciekawy kogo komentatorzy dzisiaj wskażą jako super zawodnika, a kogo wyhejtują. To co zrobili w ostatnim meczu z Gomesem było mało powiedziane niesmaczne co prostackie. Oni nie tylko non stop siedzą na fcbarca.com i czytają newsy by je po 4 razy przytaczać, ale czytają komentarze i idą z prądem forum. Jak wyczują kto jest hejtowany albo kto jest up a kto down i to tak komentują. W wrześniu zrobili z Vidala i Semedo zawodników meczach w których byli najsłabsi bo mieli dobre noty na forum po wcyeđniejsyzch spotkaniach. Podobnie zrobili z Albą. Z Gomesem wyczuli, że ma najsłabsze notowania więc pozwalają sobie, mimo jego dużej poprawy w ostatnich 2-3 spotkaniach jechac po nim. To tez dziala w druga strone. Wskazuja najlepszego i najslabszego zawodnika a potem w ocenach to wychodzi, ze uzytkownicy glosuja tak jak im podpowiedzieli komentatorzy z eleven a redakcja ogladajac 2-3 razy mecz dochodzi do odmiennych wnioskow.
0
Umowy są zawierane z klubem jako pracodawcą, nie zmienia się pracodawca. wedle prawa siedziba przedsiębiorstwa może się zmieniać, ale jeśli świadczenie pracy pozostaje w tym samym miejscu (Camp Nou) nie koniecznia jest potrzba zmiana umowy. Może się mylę. Messi z tego co donosiła prasa, że ma zagwarantowaną mozliwość zmiany pracodawcy jeśli Barcelona nie będzie grała w w jednej z 5 topowych lig. To było na proźbę Messiego a nie klubu.
Sądzę, że nastąpiła by ciągłość świadczenia stosunku pracy w całej Katalonii, w innym przypadku pracę w ciągu jednego dnia straciłoby kilka milionów osób. Może się mylę
1
Na jakiej podstawie?? Możesz przyblizyć ??
25
Już na jego początku pojawiła się intratna propozycja trzymiesięcznego wypożyczenia za 21 milionów peset do Yokohama Marinos. Stał za nią Carles Rexach. Nie ona doszła jednak do skutku. Był to okres, gdy Guardiola znajdował się w szczytowej formie. Pep był kapitanem, ikoną, duszą Barcelony. Dla culès był kimś więcej niż tylko piłkarzem. Porównywano grę osiemnastolatka, nieobytego w meczach o stawkę, z prawie o dekadę starszą, doświadczoną gwiazdą zespołu. Xavi, choć odpłacał się perfekcyjna grą, przez lata nie zyskiwał uznania. Wprost przeciwnie – był lżony przez dziennikarzy i kibiców w prasie, radiu czy telewizji. Dostawał listy, w których pisano, aby się wynosił z Barcelony. Mimo że na stole pojawiła się kolejna świetna oferta, tym razem z Manchesteru United, on z uporem maniaka wciąż walczył o serca barcelonismo. Chciał udowodnić, że zasługuje na grę w granatowo-bordowym trykocie. Gdy wchodził za Guardiolę witały go gwizdy trybun. Prawie nikt go w Klubie nie chciał. Dyrektor zarządzający, Javier Pérez Farguell, ze względu na słabą wartość marketingową Xaviego, oświadczył, że klub jest otwarty na sprzedaż zawodnika. Nawet rodzina radziła mu by opuścił Camp Nou, bo w takich warunkach nie było możliwe aby został doceniony. Sytuacja była fatalna, Xavi grał tylko wtedy, gdy nie mógł tego robić Guardiola. Klub myślał o sprzedaży młodego pomocnika do Premier League lub o wypożyczeniu do Atlético Madryt. Xavi powoli stawał się czarną owcą. Ten etap w karierze Hernándeza to okres frustracji i upokorzeń. Jednak on był zdeterminowany, by grać na Camp Nou. W wieku 19. lat młody Hernández był na celowniku AC Milan. Oferta Rossonerich była kosmiczna. Młodziutki Xavi, ze względu na obecność Guardioli w składzie, pozostawał tylko rezerwowym. Atmosfera była fatalna, a presja na zawodniku nieznośna. Prezes Milanu - Adriano Galliani - oferował Hernándezowi 5,1 mln euro jako wpłatę odstępnego, a następnie 6 milionów za cztery sezony gry. Dodatkowo jego ojciec miał dostać pracę trenera w szkółce Milanu, zaś cała rodzina posiadłość z czwórką służących, samochód, pakiet darmowych lotów do Barcelony i 3 miliony euro do podziału między Xavim a jego agentem. Wystarczy dodać, że w Barcelonie Hernández zarabiał 240 tysięcy euro za sezon. Ojciec i bracia naciskali na Xaviego twierdząc, iż taka oferta zdarza się raz w życiu. Xavi został na Camp Nou. Po mistrzostwach świata do lat 20. zapytania o Xaviego złożyły Valencia, Real Madryt, Atlético i ponownie Manchester United. Hernández mógł przebierać w ofertach największych europejskich potęg, z których każda oferowała kilkukrotnie większe pieniądze niż Blaugrana. Nowy kontrakt z Barceloną podpisał z nieskrywanym niesmakiem, umowa była niezbyt dobrze przygotowana i zawarta w pośpiechu. On jednak chciał za wszelka cenę kontynuować karierę na Camp Nou. Lata 1999/03 były dla Barcelony fatalny. W tym czasie nie zdobyła ona żadnego trofeum. Krytyka spływała głównie na dwudziestokilkuletniego Xaviego. W radiu kibice nazywali go nowotworem, który niszczy drużynę. On, mimo upokorzeń, wciąż trwał w swojej miłości do Blaugrany.
19
Ale na emeryturę, nie do klubu europejskiego, aby zdobywać puchary, ale aby grając robic licencję trenerską. Gra kilka meczy w sezonie w wieku 36 lat w lidze składajacej się z kilku drużyn na końcu świata to nie odejście z klubu.
Xavi miał więcej ofert niz Iniesta i też zupełnie inną początkowo pozycję w klubie - klub wielokrotnie go chciał sie pozbyć, kibice chieli sie go pozbyć a on był wierny barwom Blaugrana. Miał oferty w chwili gdy prawie nikt go w Barcelonie nie chciał a jednak został i był to moment w którym Barcelonie wiodło się nie najlepiej a potem jeszcze zerwał więzadła.
25
Sądzę, że Xavi jest jeszcze lepszym przykładem.
0
Nie wchodzę w dyskusje, jaki zastępca; czy Digne jest słaby czy nie. Jednak co do rotacji to są w Barcelonie pozycje którymi Valverde nie rotuje i przy obecnej ofenywnej formie Alby (defenywnie gra dość przeciętnie) nie będzie. Rotacje są jedynie w początkowej części sezonu (faza grupowa LM ze słabszymi przeciwnikami czy fazy początkowe cdR) lub w przypadku kontuzji. Alba zagrał w 17 na 19 spotkań ligowych, więc o rotacji nie ma mowy. Podobnie Suarez który trzy miesiące był bez formy i też nim sie nie rotuje, tak jak Messim, Ter Stegenem, Pique czy Ivanem. Nie możesz pisać że kluczem są rotacje, bo nie są. Rotacje są jedynie na 2-3 pozycjach (PO i ofensywny pomocnik) reszta zmian to wynik kontuzji lub kartek. Przy zmiennikach zawsze się traci na jakości bo to są zmiennicy, może im oczywiście "wyjść" mecz i okażą się lepsi od once de gala, ale z definicji odstają. O grze Digne w tym sezonie niewiele można powiedzieć.
0
W porządku. Tutaj są raczej dość kulturalne wymiany poglądów, naczelny moderator robi dobrą robotę. Naprawdę można kulturalnie porozmawiać a nawet sie pospierać. Dlatego zachęcam do wszelkiej dyskusji i mniej emocjonalnych reakcji.
pozdrawiam
2
Wszystko się da pogodzić. Gra trzema stoperami czy stoperem na boku obrony była grana wielokrotnie, np. Mathieu grywał za Albę.
Ustawienie 3-4-3 , chociaż dałeś 3-2-3-2, też było testowane chociażby w zeszłym sezonie gdy Barcelona w lidze goniła Real i graliśmy trójką w obronie i Alba nie za często w drugiej połowie sezonu był w pełni wykorzystywany.
Jest to mega ofensywne ustawienie, włączenie Messiego i Cou do pomocy rodzi braki defensywne, a także możliwe nawet ofensywne tzn. brak bocznych obrońców w roli wahadłowych.
Wszystko da się pogodzić. Można stosować ustawienia mieszane, inne w ataku pozycyjnym inne w defensywie. Trzeba pamiętać, że Roberto słabo gra jako obrońca i ma ciąg do ofensywy, zostawiając puste przestrzenie.
Trzeba zobaczyc jakie wsparcie i jak w obronie zachowuje się Dembele czy Coutinho.
1
Nienawiść, mocno słowo. Mozna im nie kibicować, mozna za nimi nie przepadać, czy samych przegranych, ale nienawiść. Rozumiem, że nienawidzisz Luisa Enrique czy Etoo jako byłych zawodników znienawidzonej drużyny.
1
To już jest nas dwóch :)
Alba niestety ma w tym sezonie świetne mecze w ofensywie i ale bardzo słabe w defensywie. Główne błędy to nie brak powrotów, bo to styl Barcelony (że boczni jako wahadłowi nie zawsze zdążą wrócić), ale praktycznie prawie zawsze odpuszcza zawodnika którego kryje, pozwalając mu dośrodkować, dając mu 2 metry luzu. W pierwszej połowie dał 4-5 razy dośrodkować i był bezlitośnie objeżdżany (np. dostał siatę między nogami i został z tyłu). Każdy ocenia jak chce i widzi co chce.
0
Barcelona tak gra od lat. Jak akcja idzie stroną Alby to do pomocy biegał Masche a bywało i Pique wtedy Alves krył całe pole karne i prawą stronę, czasami odpowiadał za trzech zawodników i na jego konto szły bramki bo nie krył wszystkich na raz. Czasem zdarza się że tak tracimy bramki, ale przy akcji skrzydłem i grze 3-4 na 3-4 jest to jakies rozwiązanie z asekuracją LO lub PO przez stoperów, bo przeważnie przerzut ze skrzydła do pola karnego lub na druga stronę nie jest idealny więc daje czas na poprawienie ustawienia przez obrońców.
10
"Wielu dziennikarzy twierdzi".... już myślałem że to są własne, subiektywne oceny bez sugerowania się i patrzenia na innych.
"nie było w nich jego bezpośrednich błędów, ale pokazały to, że nie spełnił swojej roli" - tak samo można napisać o Ter Stegenie. Nie zawinił przy bramkach, no ale puścił dwie, więc nie spełnił swojej roli. Logiczne.
Opis tak mocno naciagany, że dawno nie czytałem podobnego. Staram się rzadko komentowac oceny, ale czasem trzeba. Przy pierwszej bramce na skrzydle zawinil Alba dając dośrodkować zawodnikowi którego krył,(no ale po co o tym wspominać) tak samo biernie zachowywał się w wiekszości meczu, chociażby w 19 czy 21 minucie. Przy drugiej bramce zawodnika dośrodkowujacego krył Alba, potem Busi i na końcu Ivan. No ale Gomesowi trzeba wypomnieć, że Barcelona straciła dwie bramki, no w sumie nie przez niego, ale trzeba coś napisać.
Gomesowi nalezy się krytyka i pewnie poziomem nie nadaje się do Barcelony, jednak ostatnie 2-3 mecze gra o dwa poziomy wyżej niż zazwyczaj, bardzo dużo biega, świetnie się ustawia, bardzo naciska w pressingu.
Pomału miejsce Alvesa zajmuje Gomes.
Kowal zawinił cygana powiesili.
0
"Nie podałeś statystyk, ale znając Twoje wpisy spodziewałem się ich w odpowiedzi na mój komentarz". Przełóż to na grę Gomesa. NIe grał żle ale znając jego grę mozna się spodziewać jak zagra. Ocenianie przeszłością.
Nie generalizujmy. Ja oceniam tutaj mecz, jego grę w tym meczu. Nie grał źle, Paulinho udało się strzelic bramkę, ale nic więcej praktycznie nie pokazał, Busi i Ivan podobnie.
Dokładnie łykaja jak pelikany. We wrześniu oceniałem spotkania i komentatorzy wychalali Vidala a potem Semedo i oni dostawali dzieki tym komenarzom bardzo wysokie noty i wielki fame od uzytkowników, zarówno moje jak i redakcji oceny były duzo gorsze i uznani zostali za najsłabszych a nie najlepszych. Jak ktos powie w telewizji coś to jest uważane za święte. takich przykładów mozna podawac co mecz.
Nie bronię Gomesa za całokształ, bo nic wielkiego jeszcze nie pokazał, oceniam go w tym meczu. A nie zagrał źle, a redaktorzy pojechali jak po burej suce.
Tyle.
4
Gdzie podałem statystyki ?? Do Gomesa krytycznie bylem nastawiony przez wiele miesięcy, ale ostatnio zrobił mega postęp. A komentarze redakcji eleven jedynie naastawiają widzą. Jak powiedzą że Alba był najlepszy to Alba dostaje 10 i MotM, mimo że Leo był lepszy. To co ktos mówi na eleven to inni łykają jak pelikany niestety. Nie mówię, że Gomas zagrał kosmiczny mecz, ale redaktorzy na Eleven pojechali niezasłuzonym hejtem bo akuratnie ostatnie 2-3 spotkania to Goems gra nieźle.
14
Ja tam dostrzegałem i dostrzegam non stop jedno. Komentatorzy na eleven wchodzą na fc.Barca com, cytują wszystkie newsy po kilka razy na antenie, czytaja komentarze i potem na antenie podobnie hejtuja np. wczoraj przeszli samych siebie w złośliwościach na temat Gomesa, który ostatnio gra najlepiej taktycznie z całego zespołu i świetnie w presingu.