pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Fundacja narodowa, skok, odszkodowanie dla Rydzyka
1
Jakie chcesz? Prawne, personalne, finansowe?
1
Powiem Ci jeszcze na czym polega fanatyzm wyznawców PiSu. Oni nie dyskutują, rzucaja szkalujace hasła na innych, wylewaja żółć i frustracje ale nie dyskutują. Jesli wywiązuje sie dyskusja na tematy polityczne i omawiane są rządy PO czy wcześniejsze to wyzywaja i obrażają, jesli jest mowa o rządach PiS to wyzywaja i obrażają PO. Zauważ że wyznawcy PiSu 99% komentarzy poświęcają PO. Każdy kto nie zgadza się na system PiSu jest klasyfikowany jako POwiec, bo tak fanatykom latwiej go obrazić i nie trzeba bronić swojej partii bo nie da sie racjonalnie bronic systemu który jest obecnie wprowadzany. Wyborca każdej innej partii dostrzega złe i dobre strony partii na którą głosował, wyznawca PiSu nie chce dostrzegać negatywnych konsekwencji działań bezprawnych swojej partii.
0
pozdrawiam
3
Tak jak sądziłem, że uciekniesz od dyskusji. hahahaha
Zawsze tak robiłeś
pozdrawiam
1
Nie nie twierdzę że nie było afer, ale że to była patologia czyli coś złego i uważanego za złe, teraz zło uważane jest za dobro. Możemy od jutra skupic sie na tym zestawieniu, a potem przejśc do rządów obecnych. Wiele tam jest bzdurnych spraw a całośc jest pisana językiem bardzo nieobiektywnym. Ale od jutra chetnie się odniosę do tej listy.
1
Napisałem jak chcesz dyskutować, to dyskutuj a nie rzucaj puste hasła.
Zaczynamy od wspierania Rydzyka, czy od 19 milionów na kampanie doradców premier o sądach, czy o łamaniu konstytucji przez premier i prezydenta, czy o aferze SKOK, czy o zawłaszczeniu TK?
2
Bo widzi że nie ma alternatywy. Może byc źle jak za PO, lub jeszcze gorzej jak za PiS. Więc co wybiera taki wyborca?
2
Chcesz dyskutowac to dyskutuj. Rządzi PiS, chcesz dyskutować o tych rządach? o łamaniu prawa? o manipulacjach? o ogłupianiu społeczeństwa? o kolesiostwie? o nepotyzmie? Skończymy omawiać dobra zmianę możemy omówić wcześniejsze rządy. Problem pewnie jest taki, że wolisz napisac kilka haseł i zrezygnowac z dyskusji. Myle sie ?
2
Wskaż jaka błazenada? Ja nie jestem za PO, ale raczej przeciwko PiS bo to szkodnicy którzy dla własnych interesów rozwalaja Polske na każdym poziomie. Chyba nie mówisz o kwestii Europy? Przecież to Lech Kaczyński podpisał traktat który daje prawo by UE interweniowała jak jakies państwo łamie zasady demokratyczne czy zasady państwa prawa. Ziobro, Duda, Legutko, czarnecki tak samo interweniowali ("donosili") do UE na Polskę (np. po przegranych wyborach) i domagali sie reakcji UE. To wina PO że UE bardziej się liczy z nimi niż z PiS? To wina PO i UE że PiS łamie polskie prawo i UE mając takie uprawnienia napomina polski rząd, aby działał w ramach polskiego prawa?
3
PO rządziło 8 lat i ile było afer? Były ale nie aż takie. To co za PO było patologią teraz jest normalnością. Za PO kontakt polityka z sędzią był pataologia ale sie zdarzało, teraz to normalność, że sądy są uzależnione od polityków. Za PO było zatrudnianie za znajomości i było to pokazywane i było to cos złego, patologia teraz to normalnośc że rodziny i aparatczyki partyjni sa zatrudniani po znajomościach bo rozwalono chociazby ustawe o słuzbie cywilnej. To co było kiedyś to było złe i było traktowane jako zle, teraz to co jest złe jest wywyższane i traktowane jako coś wspaniałego i dopuszczalnego. różnica jest w systemie rządów i hipokryzji. Afera SKOK przykrywa wszystkie afery brane nawet łacznie, ale za to się nikt nie weźmie. A z aferami to w dwa lata PiS już dawno przykrył afery PO-PSL.
3
Rządzi od ponad dwóch lat PiS więc wypowiadam się na ten temat. tak wyznawcami bo to jest rodzaj fundamentalizmu. A na fundamentalizmie się znam uwierz mi. Wyznawca PiS jest bez krytyczny wobec swojej partii, wyborca PO czy innych parti widzi błędy, wyznawca PiS powie że białe jest czarne a czarne jest białe, nie widzi oczywistości, nie powie że Duda jest kłamca i złamał kilka razy konstytucje na która przysiegał, nie powie że PiS rozkrada Polskę i że nigdy w historii nie było takiego kolesiostwa i nepotyzmu jak za PiS. Każde skrajności sa złe. Poza tym PiS to podobno 'dobra zmiana" więc nie rozumiem po co porównujesz PiS do PO czy KOD skoro oni są źli?
1
Ja nie mieszkam w Wawie, ale mam sporo znajomych i wiem co było w latach 90-tych i na co wtedy wydawał pieniądze i to nie małe :)
0
W ciągu dwóch lat zainwestowaleś 250 tyś, przecież mogłes sobie kupić nowe auto i jeszcze dobudowac pietro domu. To jest wlaśnie rozdawnictwo, które jest obecnie.
Nie chodzi o samo inwestowanie, ale w chwili gdy jest bessa to warto przeczekac chwilę gdy wskaźniki gospodarcze pikuja w dół. Obecnie sie prawie nie inwestuje tylko rozdaje dla politycznych korzyści, a to będa spłacac nasze wnuki.
0
Nie z autopsji :)
i to nie jest przekonanie
1
Gdyby to bylo takie proste to czemu nikt wczesniej na to nie wpadł. Dlatego że dług publiczny sie zwiększa, dlatego pieniądze albo sie pozycza albo dodrukowuje co zmniejsza jej wartośc i daj inflacje.
2
Nie zrozumiałeś, inwestować tak. Ale mądrze i w czasie dobrej koniunktury. rozdawnictwo prowadzi do patologii. "czy sie stoi czy sie leży 500 plus się należy"
6
problem z Pisem jest taki że nie ma wyborców ale wyznawców. I to jest najwieksza hipokryzja. są przeciwko uchodźcom ale jako pierwsi dopominaja sie o prawa Polaków w innych państwach, są przeciwko homoseksualistom ale orientacja wodza im nie przeszkadza, są przeciwko kolesiostwu ale nie przeszkadza im obsadzenie wszystkich państwowych spółek partyjnymi aparatczykami i anulowanie ustawy o służbie cywilnej gdzie urzędnik musiał być apolityczny i nie mógł być w partii aby obsadzic wszystkie urzędy swoimi kolegami, mówia o donosicielstwie teraz PO w Parlamencie europejskim, ale nie przeszkadzało im jak to samo robił Duda, Legutko, Ziobro, czarnecki gdy byli/są europosłami, piszą o propagandzie GW czy TVN ale uważają że kłamstwa w TVP, Gazecie Polskiej, wSieci to szczera narodowa prawda, mówią o dekomunizacji i walce z starym układem gdy szefem komisji prawa jest były prokurator stanu wojennego a z wojska odsuwani sa oficerowie wyszkolenie w Nato a na ich miejsce powołuje się tych wyszkolonych w ZSRR, mówią o aferze Amber Gold która była kilka razy minejsza od wyprowadzenia 5 mld złotych z SKOKów na sfinansowanie m.in propagandy PiS. i tak mozna wymieniac i wymieniać.
2
NIe do końca się zgodzę że nie ma inwestycji. W Toruniu piękny kolejny kompleks powstaje za rządowe pieniądze. Dług społecznego poparcia trzeba było zwrócić.
7
Gierek też inwestował i jak na tym wyszliśmy? Tego pierwszego Sekretarza PZPR Kaczyński wychwalał w niebogłosy nazywając patriotą, zapominajac o wydarzeniach chociażby na Wybrzezu czy Radomiu. Po 2008r. był wielki kryzys w Europie i mimo załamania się rynków to Polska właśnie dzięki zaciskania pasa i wielu obostrzeniom bankowym przeszła w miarę sucha noga. Teraz jest ogólny światowy wzrost więc Polska też zyskuje. Bylismy w lepszej sytuacji od Grecji bo zupełnie inny system fiskalny i bankowy, ale dużo dało brak socjalistycznego rozdawnictwa, tak jak jest teraz. Obecnie dla zaspokojenia ludu nadwyżek się nie inwestuje tylko przejada
12
A coś merytorycznie napiszesz?? jak narazie obecny rząd jest najgorszym po 1989r. A wiele cech systemu komunistycznego juz wcielił w życie. Obecnie kolesiostwo i złodziejstwo jest robione w sposób oficjalny. Za PO była to patologia bo teraz to norma.
4
Bzdurne argumenty? Gdyby były bzdurne to bys je obalał, jak Peszko pięćdziesiątki :)
Obecnie mamy doczynienia z najgorszym systemem rządów i najbardziej szkodzacą partią po 1989r. I nie mówie tu o pojedyńczych przykładach, bo takie w każdym rządzie się zdaarzały. Ale PiS do rangi cnoty narodowej podniósl kolesiostwo, donosicielstwo.
Za każdych rządów zdarzały sie przypadki zatrudniania dzieki znajomością, jednak była ustawa o słuzbie cywilnej i urzędnicy zanim zostali mianowani na stanowiska nie mogli wczesniej przez 5 lat byc w partiach a nawet przez 10 gdy zajmowali kierownicze stanowiska. Pierwsza ustawa PiS to znosiła i kolesiostwa nabrało ustawowego charakteru, aparatyczyki partyjni przejeli wszystki możliwe urzędy dzieki znajomościom. Tego nigdy w historii nie było, sorry, był za PZPR.
I tak mozna punktować - zagarnięcie wbrew prawu Trybunału Konstytucyjnego, łamanie Konstytucji przez prezydenta i premier.
wałki były zawsze, ale dzieki PiS złodziejstwo, kolesiostwo, zamordyzm nabrało oficjalnego charakteru.
4
Ja nie jestem za PO ale jestem przeciw PiS bo wyrosłem z jednej komuny i nie chcę aby mój kraj zmienił sie w republike bananową.
1
I dlatego ja piszę że różnica jest taka że to co było patologia teraz jest normą.
Wyjaśnij mi co było z Wprost? Bo z tego co pamiętam to ABW prowadziło sledztwo i chciało (zgodnie z prawem) dowodów które miał na laptopie dziennikarz. Latkowski jak mnie pamięć nie myli chciał im dać te materiały (chyba nagrania audio) ale nie chciał im oddać laptopa bo miał tam inne materiały objęte prawem dziennikarskim. Po kilkukodzinnej rozmowie, ABW odstąpiła od czynności. Może było inaczej. Tak mi się przypomina, że weszli chcieli dowodów do śledztwa, on się nie zgodził, i oni wyszli bez dowodów. Za PO Skarb Państwa pozbył sie mniejszościowego pakietu akcji rzeczpospolitej na rzecz juz większościowego udziałowca.
Co rozmyślania księdza mają do zmian ustrojowych, ja pamiętam jak Rydzyk wyzywa prezydentową Kaczyńską od czarownic.
Teraz wystarczy założyć fundację, obstawić panstwowe przedsiębiorstwa swoimi ludźmi i można z publicznych pieniędzy finansować sobie spoty polityczne.
0
Wciąż bez argumentów.........
1
Prowokacja dziennikarska świadczy dotyczy sędziego, nie o rządzie czy ustroju. Ja pamietam gdy PIS rządziło jak policja wysyłana była do ministrów z kanapkami, czy wykorzystywanie rządowych limuzyn do jazdy na dyskoteki jak jest teraz. Mozesz przyblizyć temat konsultacji rzeplińskiego z Tuskiem? Na jaki temat, bo chyba nie chodzi o oficjalne pismo, dotyczące kosztów ewentualnego wyroku w sprawie OFE? Gdyby wtedy TK był zależny od PO to by pytania takiego ie było, tylko byłby telefon, tak jak teraz zapewne jest z Nowogrodzkiej do dzisiejszej p.o. prezes. Teraz tak zlamali prawo, że nawet nie dali mozliwości sprawdzenia przez sąd czy wybór obecnej prezes był zgodny z prawem. To co za PO było patologią teraz jest normą.
Poza tym dlaczego piszesz, że PO jest partia antypolską? Bo chyba nie dlatego, że chce aby w Polsce respektowano prawo i Konstytucję? Co dopiero bys uważał, że PiS jest antypolski by domagał sie interwencji UE, że w Polsce wybory były sfałszowane gdy PiS je przegrał.
1
Pojechałeś ostro merytorycznie, chylę czoła błyskotliwości.
3
Jeśli czegoś nie rozumiem to mi wytłumacz.
Nie nie było takiej samej propagandy. Podalem przykład afery Misiaka, inne sprawy tez były krytykowane przez dziennikarzy TVP. Warsztat byl inny. Kiedys nigdy by w wiadomościach nie wskazywał wroga ludu, nie nazywał opozycji totalna opozycją, nie było komentarzy że zdrajcy, donosiciele, mimo że będąc w PE Duda, Legutko, Ziobro, Czarnecki wzywali do UE do interwencji w Polsce.
Dlaczego PO dostało w wyborach po d..., bo nie obiecało 500+, nie obiecalo że nie zamknie żadnej kopalni, nie obiecało że rozwiąże problemy frankowiczów, nie obiecało 8 tysięcy wolnego od podatku.
Bez sensu napisałeś, że sie cos niezgadza w tym że obecne rządy mają duze poparcie, więc nie mogą być najgorsze. Są najgorsze po 1989r. i nie czepiam się wycinki Puszczy, rozwalenia stadnin, zamykania kopalń, rozwalenia wojska, fatalnej polityki zagranicznej, 5mld z SKOKów, czy 19 milionów dla fundacji narodowej, czy milionów dla Rydzyka, nie chodzi mi o obsadzanie swoimi ludźmi wszystkiego co się da, nawet ludźmi bez wykształcenia i umiejetności. Tu chodzi o sprawy fundamentalne dla państwa, takie jak wolność, trójpodział władz, państwo prawa, demokracja.
Napisałeś fantastykę coś co może się wydarzyć, ale doświadczenie lat gdy rządziła PO-PSL pokazało, że inaczej rządzono, że ówczesna opozycja PiS czy Kukiz mogło wygrac wybory w sposób demokratyczny, nie majstrowano w ordynacji wyborczej, nie łamano konstytucji, a jeśli nawet do tego dochodziło że uchwalano prawo niezgodne z Konstytucje to TK wydawał postanowienia zgodne z Konstytucją a nie kadłubkowym slużalczym wobec swoich polityków.
Wyrażasz opinie -super, ale poprzyj ją jakimiś argumentami.
0
Ten wpis apropo merytorycznej dyskusji? Gratuluję
1
Piszę z telefony a tego nie lubię. Może w domu mu odpowiem merytorycznie obszerniej. Ale też wiem że marnuję czas. Bo inne partie mają wyborców a PiS ma wyznawców.