pax

5

Nawet nie wiesz. Mają setki kilometrów teczek na każdego.
A nawet gdyby nic nie znaleźli, to pokażcie wpw człowieka a on już znajdzie na niego paragraf :)))))))

pax

12

Ja się dziwię że.... wpw jeszcze nie został oficjalnie zaprezentowany. To, że był w moderacji pewne starsze forumowe wygi wiedziały od dawna. Poza tym, on nawet nie ma czerwonego (redakcyjnego) koloru nicka.
Doceńcie wreszcie chłopa :) Już wystarczająco długo walczy z trolami i innymi potworami na forum, to w ramach Helloween dajcie go oficjalnie do redakcji, bo nawet w stopce redakcyjnej nie ma.
Nie mógł startowac na rozpoznawalnego usera, a do redakcji tak tylnymi drzwiami.
Zróbcie to normalnie, publiczna prezentacja, niech z 10 minut piłkę pokopie, potem zdjęcie z Lookym i Robertinho jak podpisuje kontrakt. Prezentacja w szatni. Musi cos postawic ... i będzie dobrze :)

pax

8

Nie znam Twojej historii banów, ja nie miałem nigdy bana a często byłem uważany za czarną owcę, a moje wojny z niektórymi redaktorami przechodziły nawet poza ramy komentarzy i bywało bardzo a to bardzo nieprzyjemnie (było mineło). Były nagany i ostrzeżenia po obu stronach, ale jednak zarówno im jak i mi zawsze na uwadze było dobro portalu, po prostu czasem rozumielismy pewne kwestie odrebnie. Po pewnym czasie człowiek poznajac tego drugiego zaczyna rozumiec jego sposob postrzegania, argumentowania, widzi tez jego pracę czy zaangażowanie. Może się z nim nie zgadzać, ale szacunek się nalezy i jemu i mi.
Co do krytyki strony i innych kwestii związanych z portalem
1. masz zakładke dotyczących propozycji zmian na portalu-warto skorzystać, na odpowiedzi czekasz miesiącami, ale.... sam się dowartościujesz że zrobiłes coś dla portalu a nie wszcząłeś awantury.
2. Krytykujesz, dajesz uwagi co do treści redakcji, nawet jesli się mylą bo nikt nie jest doskonały, to pokazujesz błąd w kulturalny sposób, jesli się nie zgadzasz z opiniami w ocenach czy felietonach to krytykujesz je a nie redakcję.
3. Jesli cokolwiek krytykujesz to robisz to merytorycznie, pokazujesz dlaczego uważasz że coś jest zrobione źle , niewłaściwie, podajesz swoja argumentację a moze swój pomysł jak daną kwestie ulepszyć.
4. Kwestie regulaminu są jasne i nawet jesli sa sprawy które warto omówić, przedyskutować z userami, to lepiej zrobić to na PW niż na forum, np. kwestie banów, dlaczego ten dostał permanentnego bana a wystarczyłby miesiąc, a za co, przecież aż tak nie pojechał itd... (A co regulaminu tez mam swoje wątpliwości, ale nie aż tak istotne aby o nich pisać).

I ogólnie to nie jest że inni mogą więcej tylko niektórzy robią to samo ale w inny sposób i dlatego może Ci się tak wydawać. Uwierz mi, że mozna skrytykować redakcję, można skrytykować ich oceny, felietony tylko trzeba to zrobić uczciwie i merytorycznie. Mi sie udało na stronie głównej w jednym z felietonów napisać o pod tekstem jednego z redaktorów że ma styl nowomowy Gomułki, że posługujue się konfabulacją i megalomanią i że ogólnie to co napsiał jest kłamstwem i o dziwo wielu redaktorów się ze mną zgodziło. Po prostu pisz z sensem, podawaj argumenty to będziesz też traktowany poważnie.

ps. Historia to nauka o przeszłości i uczymy się jej by umiec z niej wyciagać wnioski. Skoro dostajesz bany ciągle za to samo to po co znów piszesz coś za co z góry wiesz, ze dostaniesz bana?

pax

3

Czyli brak zrównoważenia w formacjach i współpracy pomiędzy pomocą a atakiem. Do tego przy ataku pozycyjnym bez prób zrobienia przewagi liczebnej w poszczególnych sektorach, bo pomocnicy przyklejeni byli do lini środkowej.

pax

2

Dopiero zaczynam, bo inne zawodowe sprawy mnie przytrzymały, ale myślę że w ciągu 2 tygodni wysle do redakcji a jak sie uda to jeszcze dwa w tym roku.

pax

2

Z tego co mówił Lucho i co jest tu obecnie pisane to właśnie chodziło o to aby nie stosowac presingu na rywalu, aby sie cofać i wciagac przeciwnika i dopiero wtedy odebrac piłkę przy naszym polu karnym i zrobic 50 metrowy przerzut. Z Alba bywało róznie, bo wiesz że często zestawiałem Albę i Alvesa w porównaniach. Alba dostawał mało piłek od Neymara, ale od Messiego często dostawał przerzuty zza obrońców i miał kilkanaście sytuacji sam na sam.
pomoc źle asekurowała to fakt, chociaż po jednym z meczów z realem zrobiłem analizę i oceny. I pamietam że nie tyle nie wracali ale taktycznie byli fatalnie poinstruowani. Grali jak dziewczyny w meczu koszykarskim na wfie. Tam gdzie była piłka tam podbiegało trzech pomocników Barcelony, zostawiając całe odsłoniete strefy boiska.

pax

4

Z tych wpisów z którymi sie zapoznałem wynika jedno i tez takie miałem spostrzeżenia od dawna. Lucho zabił styl Barcelony, nie tylko tiki-take, ale i futbol totalny, presing. Barcelona przestał być Barceloną a stała się topowym klubem jak inne z europejskiej elity, ale juz nikt niemówił o najlepszej druzynie świata.

pax

2

Ok, fajne spostrzeżenia. Wyciagam z tego wniosek taki, że: :Lucho chciał prowadzić grę powiedzmy w szybkim ataku (jak nie z kontry) z pominięciem pomocy, ale na takie założenie taktyczne musiał odpowiedzieć przeciwnik odslaniając się i prowadząc otwarty futbol. Jednak przeciwnicy znając umiejetności zawodników Barcelony bardzo rzadko decydowali się na ataki wiekszą ilością zawodników, przez co przerzuty w wolne strefy Barcelony były utrudnione lub niemozliwe, a zestawiając drugą linie defensywnie (Busi i Ivan jako pivoty i Iniesta operujacy na środku) nie dawało możliwości przyspieszenie gry w ataku pozycyjnym. Zostały więc indywidualne akcje MSN i przerzuty z środka do wchodzącego Alby który jednak nie miał wykończenia.

pax

4

W środku pola zmniejszyła się intensywność od ostatniego sezonu Pepa, (doszło wciskanie do składu Cesca) ale w kolejnych Iniesta miał najlepszy sezon w karierez za Tito, Xavi też grał na dobrym poziomie. Co do Rakiety to nie sposób mi się do niego odnosić, po pierwszym sezonie napisałem że zagrał bardzo słaby sezon, całkowicie zatracił sie w ofensywie a w defensywie stracił na intensywności, że ze składu w połowie seonu wygryzł go półemerytowany wyjadacz Xavi, a wszyscy pisza jakby pierwszy sezon Ivana był super. To co mam sądzic o jego koeljnych sezonach?



http://www.fcbarca.com/65757-okiem-kibica-rakieta-jeszcze-nie-odpalila-houston-czy-mamy-problem.html



Umtiti to nowa śpiewka, ale taktyka Lucho az tak bardzo się nie zmieniła z wprowadzeniem Francuza bo Pique zaczął sie udzielać w przerzutach.



Mi za Lucho np. brakowało wejść pomocników, ogólnie prostopadłych podań, Xavi czy Iniesta tak strzelali bramki Realowi, wchodząc z drigiej linii i przebiegając obok stoperów którzy zajęci byli pilnowaniem napastników. Lucho mam wrażenie zaniedbał całkowicie drugą linię, Iniesta dostał dodatkowe zadania defensywne a Rakieta robił za drugiego pivota.

pax

3

Przejście z defensywy do ofensywy musze sprawdzić, bo on zakąłdał grę z pominięciem drugiej linii, ale jak to dokładnie wyszło to trzeba sprawdzić np. przerzuty, czy bramki i jak to sie ma do wcześniejszych sezonów. Pressing? hmmm, różnie z tym bywało.

pax

4

Właśnie przygotowując się do felietonu muszę sprawdzić "totalną" liczbę przerzutów między liniami. pamiętam pierwsze konferencje Lucho i tak jak u pijaczków spod butki z piwem co drugie słowo to k...., tak u Lucho co drugie słowo odmieniane przez wszystkie przypadki to "wertykalność". Przypominam tez że początki miał średnie i na początku stycznia była afera z Messim i innymi. Fatalnie Lucho ustawił Luisa na prawym skrzydle i jego decyzje wyprostował Messi. Pomysły Lucho z grą Ivana się skończyly i Xavi go wyrzucil na grzanie ławy.

pax

4

Spróbuj wykrzestać siły, daje Ci półtora roku, 7 kwietnia 2019, ma być na stronie :))

pax

2

hehe, ok.
W przyszłym tygodniu dam takie zadanie do domu, jak sie nie wywiążą to obleje cały rok, albo będą 100 razy pisać Madrit cabron... :)
albo na seminarium dam temat na licencjat lub magisterkę

pax

0

zobaczymy, jak się nie uda to bedę uruchamiał komentarze. Dałem temat do dyskusji. Ale może ktoś spróbuje felieton napisać do "okiem kibica"?

pax

15

Na prośbę jednego z userów chcialbym rozpocząc dyskusję na temat związany z Lucho. Minęło kilka miesięcy od jego odejścia, więc warto przeanalizowac jego dokonania. Nie w kwestii trofeów, zmian składu, a narazie jedynie taktyki.
Co takiego pozytywnego wprowadził Lucho z manewrów taktycznych w ciągu trzech lat? jakie błędy taktyczn popełniał? Czy cokolwiek zmienił w grze Barcelony pod tym względem oprócz końcówki ubiegłego sezonu gdzie z powodu pogoni za Realem i (udanych i nie udanych) remontad w LM zmienił 4-3-3 na 3-4-3?

pax

4

Tu raczej ciężko się prowdzi dyskusję, za dużo wątków, tematów. Potem przewijać, w miedzy czasie dowcipy, pytania o FIFE, muzykę, filmy, seriale, bukmacherkę. Ale spróbuję, może dzisiaj zacznę temat i sprawdze czy jest szansa na merytoryczną dyskusję. W sumie zacznę temat który będzie przyczynkiem do mojego felietonu, ale to jednak jeszcze trochę potrwa.

pax

30

Przyznam że Rambla to nie moja bajka, zaglądam tu, ale nie przesiaduję. Jednak jest to miejsce gdzie jest najwięcej userów, więc z pewnymi kwestiami, można tu uderzać. Rozmawiałem z Eoren i prawdopodobnie jeśli znajdą się chętni zostanie reaktywowany cykl „okiem kibica”. Dlatego moja prośba, aby spróbować coś napisać. Jakiś fajny, ciekawy felieton, nawet kontrowersyjny. Tekst – historyczny, biograficzny, analityczny związany z Blaugraną. Sam przymierzam się do 3-4 tekstów. Jest redakcja która pracuje aż miło, ale na to 15-lecie możemy ich czasem troszkę odciążyć. Jest zakładka z propozycjami, pomysłami, więc tam dajmy swoje przemyślenia jak jeszcze uatrakcyjnić portal. Nie wiem czy się zgodzą, ale zaproponowałem np. Przygotowanie Wielkiego Testu o FC Barcelonie i ułożenie pytań. Warto może się bardziej zaktywizować i pokazać, że Barca to więcej niż klub a cules to więcej niż kibice.
pozdrawiam

pax

0

Nie chcę byc tu złośliwy i ironiczny (bo nie mam takiego zamiaru) ale fajnie, że "świeża krew" w redakcji oceniajacej daje pozytywne rezultaty :)
Jest dobrze i oby tak dalej :)

pax

1

Redaktor Sportu musi jeszcze dużo tekstów pisac, bo tego się czytać nie dało. Treści merytorycznej w tym tekście wystarczy na 1-2 akapity, reszta to powtarzanie tych samych treści - gra zespołowa, kolektywna, wspólna gra.

"Barça rzadko traci kontrolę nad meczem dzięki stałej współpracy jej zawodników, którzy wspólnie atakują i bronią oraz dbają o utrzymanie się w posiadaniu piłki. Jedną z zalet Barcelony pod wodzą Ernesto Valverde jest równowaga między poszczególnymi formacjami. [...] Blaugrana jest bardzo zrównoważona pod względem taktycznym, ma jasny pomysł na grę i możliwość dalszego rozwoju. [...] Kluczem do sukcesu Barcelony jest odpowiedzialność wszystkich piłkarzy. Innymi słowy Barça funkcjonuje jak kolektyw i dlatego spisuje się tak dobrze na początku sezonu. Najważniejszym powodem dobrych wyników Barcelony jest gra zespołowa [...] teraz Barça gra bardziej kolektywnie [...] co stanowi dowód na bardziej zespołową grę...".






pax

30

Przeważnie nie odnoszę się do ocen redakcji dając swoje. Nie chcę wszczynać burzy jaka bywała kilka lat temu. Teraz się odniosę :) Naprawdę solidne oceny, fajnie że nikt teraz nie dostaje oceny za nazwisko (na plus czy na minus), tylko za to co pokazuje w danym spotkaniu. Fajnie, że potraficie teraz iść pod prąd forumowym modom i dobrze ocenić spotkanie, nie sugerując się kto jest na topie a kto ma black pr. Za dzisiejsze oceny należą się brawa :)

Do userów to Bawiąc sie w ocenianie perspektywa ocen i spotkania potrafi sie zmienić oglądając mecz drugi czy trzeci raz. Za pierwszym razem widzimy zawodnika który cały czas biega, szarpie, wychodzi na pozycje i jest wielkie wow, ale oglądając mecz drugi czy trzeci raz widzimy że ta aktywnośc nie przełozyła sie na nic pozytywnego dla drużyny, na żadną konkretną sytuacje bramkową, asystę, kluczowe podanie. Efektowność nie przełożyła się w efektywność. Oceny redakcji poparte sa opisem, dlatego chcąc pokazać swoją perspektywe ocen to równiez należy dać opis dlaczego mamy inne zdanie co do da naszemu postrzeganiu gry zawodników argumentów.

pax

7

Ale co to ma do mojego wpisu? Nie chodzi przecież że Suarez przez brak Neymara łata dziury w ataku, czy że nie potrafi współpracować, tylko że nie potrafi trafic piłką do pustej bramki. Tu nie chodzi o zmiany taktyczne czy zmiany w ustawieniu, Suarez dostaje seryjnie piłki na wprost bramki i ma sytuacje sam na sam, lub tylko pustą bramkę.

pax

14

Tzn.?? Gdyby niektóre zmiany taktyczne miały wpływ na kwestie strzeleckie to przez zmiane pozycji (która jest rzadka) Luis nie dostawałby podań, albo nie mial pozycji strzeleckich, źle sie ustawiał, nie wychodził na pozycje. Jednak to wszystko ma miejsce. Główny zarzut jest brak skuteczności w sytuacjach sam na sam, a nawet w sytuacjach gdy ma tylko pustą bramke przed sobą.

pax

0

Możesz podać źródło co do asyst ??

Mi wyszło 200

140 laLiga
CdR 26
LM 27
SPH 4
SPE 2
KMŚ 1

pax

2

Stało się. Gra w prawie każdym meczu od pierwszej minuty. Gra prawie tak samo jak wcześniej. Biega, wychodzi na pozycje, strzela, podaje, robi zwody, walczy w powietrzu jak zawsze, z przyjęciem i dryblingiem zawsze miał problem. Robi wszystko jak zawsze, tylko kiedyś wykorzytywał 1 sytuacje na 4 (zawsze sporo marnował) teraz 1 na 8. Winą torbieli nie jest, że potrafi bigać na boisku, uwolnic sie od przeciwnika, wyjśc na pozycje, przyjąć piłkę i strzelić, ale winą jest że zamiast strzelić do pustej bramki strzela obok?

pax

6

NIe sposób mi się zgodzić co do tiki-taki. Tamta druzyna to był niedościgniony wzór. Był to zespół nie do powstrzymania, 3 lata z rzędu wygrana liga i gdyby nie sędzia w meczu z Interem to pewnie i LM tez trzy razy byłaby Barcelony. Rywale sie nie nauczyli bronić przeciwko Barcelonie Pepa. Tamta Barcelona to byl taki high level że nie da się tego powtórzyć po prostu. Każdy z zawodników miał najlepszy okres kariery w życiu - Messi, Iniesta, Xavi stali na podium do Złotej Piłki, najlepszym DP był Busi, prawym obrońcą Alves, do tego charyzmatyczny Puyol, świetny wtedy Pique, dobry Abidal, Pedro itd... Ten zespół w tamtej formie rozwaliłby każdą dzisiejszą druzynę. Po prostu oprócz Leo, nikt nie utrzymał takiej formy. Tak jak nie w każdym biegu Usain Bolt bił rekord świata, Jordan rzucał po 40 punktów, a Whitney Houston śpiewała czysto I will always love you. NIe zawsze potrafimy sami wydobyc z siebie najlepszą wersję, tamta Barcelona to był wzór piękna, taktyki, zgrania, szybkości, wszystkiego. Pressing wtedy był ale to nic nie dawało, bo w Barcelonie grać ofensywnie potrafili praktycznie wszyscy zawodnicy, stała wymienność pozycji, obiegania, wejścia z drugiej linii.

pax

1

Robaerto często go omijał, Delu pomagał w obronie więc bywał też głębiej cofniety niż Messi czy Suarez, były sytaucje gdzie mógł zagrać do przodu jednak wycofywał do tyłu.
Liczyłem wszystkie podani na połowie przeciwnika - strzałka do przodu lub strzałka do tyłu :)

pax

1

Oglądam mapy podań i patrzę na podania Delu. Przez caly mecz podawał na połowie przeciwnia 28 razy z czego można przyjąć ze zaliczył 3 podania do przodu i 25 odegrań do tyłu.

pax

2

NIe mam teraz czasu zliczać kluczowych podań, może zrobie to jutro. Ale to nie kreacja Messiego miała wpływ na takie statystyki Iniesty, ale jego brak formy.

Messi 2010/2014 - 57 asyst
Messi 2014/2018 - 46 asyst

Messi ma teraz większy wpływ na kreacje niż wcześnij? Chyba nie.

pax

27


Iniesta 2010/2011-2013/2014 - 16 bramek, 35 asyst

Iniesta 2014/2015-2017/2018 - 2 bramki, 6 asyst

pax

0

Ja nie mogłem słuchac jak mówił rakitiCZ, poza tym nie da się słuchać jak nie dają nic od siebie tylko powtarzaja tylko to co na tym portalu przeczytają, od newsów po komentarze userów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?