pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
To była powazna sprawa i nikt temu nie zaprzecza. Za rządów po afera się skończyła a sama afera nie była wywołana przez po. Afera skok która jest kilka razy większa została wywołana przez PiS i służyła PiS do finansowania własnej działalności. Tu tak naprawdę nie chodzi o afery, bo te będą zawsze, jak ostatnia z fundacją narodową i wyprowadzeniem publicznych milionów. Tu chodzi o rozwiązania systemowe a PiS wprowadza państwo na kształt Białorusi. To że ktoś przysięga na konstytucję i w dniu następnym ją łamie to jedynie obraz rzeczywistości quasi-panstwa prawa.
6
Za po nie było masowych zwolnień dziennikarzy, były zwolnienia ale np. Wielu zostało np. Pospieszalski. Teraz wystarczy delikatny komentarz a nawet sam fakt że było się zatrudnionym wcześniej i się leci. Taki komentator sportowy jak zimoch. Wiadomości obecnie to nie tylko propaganda i manipulacja ale brak warsztatu przede wszystkim. Wiadomości sięgnęły dna gdy zrobili news i animacją jak poseł opozycji którego przycisnęło wszedł bez kolejki do ubikacji. Taki poziom mają były główny serwis informacyjny w Polsce. Wszystkie reformy obecnie wprowadzone są tylko dla kasy i kolesiostwa.
8
Ale merytorycznie coś napisz. To co za po było patologią obecnie jest standardem. Za pomocą nie było takiej propagandy, przypominam że większość afer za po odkryli np. Dziennikarze wyborczej np. Afera misiaka. Dzisiaj zbliżamy się do systemu białoruskiego. Nigdy oprócz PZPR nie było takiego rozkradania i kolesiostwa. Była ustawa o służbie cywilnej że aparatczykiem nie mogą być tam zatrudniani to dla kolesiów zmieniono ustawę. O łamaniu konstytucji nie trzeba wspominać.
19
Szkoda że nie znasz historii. Nie wiesz czym bylo PZPR jak teraz do tego samego dąży PiS. Nie wiesz bo zapewne za mlody jestes aby wiedziec czym jest panstwo totalitarne i monopartyjne. Tylko PZPR obsadzalo swoimi aparatczykami wszystkie struktury wladzy. Teraz jest podobnie.
0
Leo pierwszą poważną kontuzje kiedy pognał za piłką, to miał 11 miesięcy, więc z tym przedszkolem mogło byc róznie. :))
5
Śląsk nie był celowo spolszczany przez Warszawę. W latach 1945-48 stosowano naplyw ludności głównie wschodniej ze względu na zmiane granic. Niemców przymusowo wysiedalno a z drugiej strony przerzucano ze kresów wschodnich ludności. Potem od lat 70-tych nie było kwestii celowego spolszczania ale kwestie gospodarcze (budowa nowych kopalń i hut) powodowała szukania rąk do pracy. Ludzie z innych regionów, głównie mężczyżni mieli zapewnione internaty, potem hotele robotnicze, szkoły zakładowe i w końcu pewne zatrudnienie w przemysle z możliwością dostania mieszkania z spółdzielni przyzakałdowej (głownie wielka płyta). Ludności napływowej jest sporo jesli chodzi o ostatnie 80 lat. TYlko jak to ma sie np. do mojego pradziadka po którym mam order za III powstanie co dostał od Kornatego, by Śląsk był Polski? Jak mówiłem najwieksze straty AK do 1944 miała na Śląsku.
Brakuje argumentów? Mieszkam na Śląsku duzo dłużej niż Ty, mam rdzenna rodzinę śląską i niestety dla Ciebie wszyscy czują się Polakami a wielu starszych kultywuje tradycje śląskie.
Mylisz pewne sprawy, nie czujesz się Polakiem, ale Niemcem w porządku ale nie wmawiaj ludziom rzeczy które nie mają miejsca.
7
NIe mam pretensji że nie czujesz się Polakiem, ale nie mów że na Śląsku Ślązacy nie czują się Polakami.
0
Może nie tyle niemieckim, bo niemiecki był od połowy XVIII wieku ale wcześniej czeskim czy austriackim. Śląsk był terenem przygranicznym i część był zawsze Polakami a część Niemcami a część Czechami. W każdej tej części byli patrioci.
16
Tu nie mogę się zgodzić. Piszesz dziwne, niezrozumiałe rzeczy. Ślązacy masowo oddawali życie za Polskę, nie tylko w powstaniach śląskich, ale największe straty ilościowe Armii Krajowej do 1944 były w okręgu śląskim. Poczytaj trochę historii regionu.
2
Liban nie jest proIrański tylko Hezbollah. Nawet Amal nie jest proirański. Tam głównie rządzą chrześcijanie - Maronici.
2
Grał głównie na szpicy. bo Messi schodził do środka.
Tak grał w Barcelonie
http://www.fcbarca.com/50574-hiszpanska-gwiazda-barcelonski-przecietniak.html
5
Chodziło mi, że po przejściu był słabszy niz w poprzednim klubie, a jego forma bywała fatalna przez miesiące.
3
Cesc był za słaby aby wygryźć z składu Xaviego, a nie chcial czekać az ten przejdzie na emeryturę. Rakitic nie mial szans z 35 letnim Maestro. Poza tym lata cesca w Barcelonie były raczej krokiem w tył, nie mozna byłoby mu znaleźć pozycji bo do Pelopo czy Andresa miał za mało jakości, więc nie dziwie się że odszedł. Poza tym ostatnie dwie wiosny w Barcelonie to była bardzo słaba gra.
6
Raczej nie za bardzo
1
Rozumiem. Nie był to bardzo dobry mecz Leo. Ale zły też nie, kilka strzałów mogło zakończyć się bramkami, kilka dobrych piłek posłał kolegom. Były akcje w których było odwrotnie. Czasem wydaje mi się, że za dużo od niego wymagamy, nie twierdząc że dzisiaj rozegrał świetne zawody.
2
Przeczytałeś felieton ?
3
Tyle w temacie braku zaangażowania.
http://www.fcbarca.com/66090-okiem-kibica-messi-znowu-czlapal.html
pozdrawiam
3
Były rózne sytuacje. Jedne takie że mając wybór zdecydował się sam zakończyć akcje a i takie jak po podaniu od Iniesty na skrzydle mógł z ostrego kąta ale z bliskiej odległości huknąć a podał do Busquetsa który oddał strzał z siłą 8-latka.
7
Bo Messi gra jako pomocnik i jesli zobaczysz to w momencie podania Messi czeka na piłkę stojąc na wprost do podajacego, bo większość piłek w rozegraniu przechodzi przez niego. Rakitić wbiega szukajac miejsca dla siebie, nie wiedzac czy otrzyma piłkę czy nie. Messi w tym meczu miał trochę tryb oszczędny, ale jest bardzo duża rotacja na pozycjach ofensywnych. Oprócz obrońców i DP to pozostali zmieniają pozycje. Messi tym zagraniem sprawił że obrońcy zostawili miejsce na wejście Ivanowi.
5
Jest hurrra optymizm co do Paco. Ja nie będę akurat w tym momencie aż tak nad nim sie rozwodził. Kilka sytuacji zmarnował, ale fajnie biegał w obronie i raz wykorzystał katastrofalny błąd obrońcy, raz dołozył nogę na 5 metrze, ale w przekroju całego spotkania był najlepszy lub jeden z najlepszych - zrobił to co powinien. Jednak dzisiaj przy bardzo słabej postawie Sevilli i ich słabym presingu bardzo podobała mi się gra naszej pomocy. Iniesta i Rakitic grali świetnie, szybkie piłki, ciagneli do ataku, mało w szerz i do tyłu, mądrze zagrywali, próbowali wejść i dryblingów. Ivan pokazywał sie jako skrzydłowy. Fajnie, że Valverde odbudowuje tą formację po 3-4 letniej zapaści. Wiele brakuje do PepTeamu ale widać że pewne koncepcje Ernesto czerpie wzory z tamtego okresu.
5
Jak na razie Pique wszystko wyjaśnia w swoim polu karnym. jak na razie spokój, opanowanie.
2
Czekam az pobije Xaviego (w miedzy czasie Iniestę).
0
Tylko on tak grał prawie zawsze, zawsze technicznie nie powalał, nie mial dryblingu, nie miał często przyjęcia, piłki nie były w tempo. Akurat bieganie mu wychodzi bo sprawdzałem jego prędkości e raporcie UEFA i te 30 km/h osiaga. Nawet w pierwszym sezonie gdzie miał sporo asyst to śmiano się że to głównie sa albo jego nieudane strzały, że strzelał obok a ktos nogę wystawił, albo został nabity i ktos p;odbiegł i dobił. Luis to głównie przepechanie się z obrońcami, umiejętność uwolnienia się spod opieki i wyjście na pozycje i to dalej ma, brakuje tylko skuteczności.
0
Wywołany, lecz nie przeze mnie :)
Tutaj mamy sytuacje gdzie conajmniej dwa sztaby medyczne monitorują sytuację i twierdzą, że nie ma zagrożenie i wpływu na grę, sam zawodnik mówi to samo, trenerzy obserwują zawodnika na treningach i mówią to samo. Nie jest to ukrywane ani przez zawodnika, ani przez sztaby medyczne. Suarez nie jest ściągany z boiska w momentach gdy wynik daje podstawy że mecz jest rozstrzygniety. Gra przeważnie po 90 minut. To nie jest sytuacja w której jest kontuzja ale potrzeba jest tak duża że w decydującym spotkaniu powołuje się zawodnika bo sytuacja tego wymaga.
Czy Suarez gra nie swojo? Dużo biega i to szybko, UEFA podaje nawet najszybszy moment biegu i u Suareza jest to około 30 kilometrów na godzinę, co przy jego dośc ciężkiej budowie jest świetnym wynikiem. U niego jak pisałem to jest brak szczęścia, czy znizka formy bo takie elementy jak podania, gra kombinacyjna, wyjście na pozycje, bieg, strzał jest na tym samym poziomie i tutaj nie widac nic co by wskazwało na jakąs niedyspozycje. Po prostu nie ma formy.
Suarez bardzo często w poprzednich sezonach nie wykorzystywał sytuacji, też była w wielu spotkaniach podobna krytyka, teraz został sam na szpicy (Neymar odszedł a Messi jest cofnięty do pomocy) więc jest "na widoku", jako jedyny w lini ataku.
ps. mozesz dać linka do kontuzji Villi?
1
Myślałem że chcesz skończyć dyskusję, widzę że jak zawsze nie potrafisz i wolisz ja kontynuować w nieskonczoność. Prosisz abym nie komentował Twoich postów, więc piszę że będę się starał tego nie robić, jednak sam kontynujesz rozmowę. Napisałem pozdrawiam i napisałem że nie będę kontynuował rozmowy, ale nie mogłes sie powstrzymać.
Zawsze na wspomnienie o nim jestem? Hmmm, ponad rok mnie nie było, a w tym czasie o Alvesu było kilkanaście newsów, w tym Twoich komentarzy, których nie komentowałem. Mógłbym pisać o Tobie podobnie, że wystarczy post o Alvesu, abyś zaczął negatywnie o nim komentarze, albo w dużej części negatywne. I nazywać Cię odpowiednim rzeczownikiem czy przymiotnikiem jak Ty piszesz o mnie. To jednak nie mój poziom.
"Jakie osobiste?"
a to?
"Nie jest tajemnicą, że jesteś psychofanem Alvesa, wszystkim krytykującym grę Brazylijczyka, wpierasz z góry, że są uprzedzeni". - nie, nie , to nie jest osobista uwaga. Chyba sam juz nie wiesz co piszesz.
"Cudowny apostato swoich walorów indywidualnych".
Znasz znaczenie słowa apostata? Chyba nie wydaje mi się. Staram się w jak najmniejszym stopniu robić odniesienia osobiste, Ty tylko takie dyskusje prowadzisz, aby zamiast merytorycznej dyskupty, wolisz gównoburze i wyzwiska.
Merytoryczną odpowiedź na przytoczony komentarz nazywasz zaczepką? I kto tu ma problemy z samooceną.
mam nadzieję że na tym rozmowa sie zakończy
Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam :))))))))))))))))))))))))))))
1
Też, nie mam takiej pamięci, raczej notatki, stare komentarze. Ale ogólnie dobrą mam pamięć, ale nie aż taka aby pamietać wszystkie zagrywki z wszystkich spotkań.
6
To właśnie pamiętam w dyskusjach z Tobą. Ja piszę o grze Alvesa, Ty piszesz głównie o mnie. Zawsze wtrącasz te wątki osobiste do dyskusji. Po co? Były spiny, byly gównoburze, nie rozumiem tego. Ty obwiniałeś o wszystko Alvesa i wywyzszałeś Albę, ale czy ja w tym wątku o tym pisałem? Nie! Grzecznie wypisałem jak grał Alves. TY zaczynasz ataki od psychofana. Trochę to słabe, ale to Twój mój poziom, nie mój.
Piszesz, abym nie komentował Twoich postów, więc mam taką autocenzurę uprawiać, dając Ci mozliwość subiektywnej wypowiedzi do czego masz prawo, jednak uzurpujesz sobie prawo do prawdy nienaruszalnej, nieweryfikowalnej, nie poddanej krytyce. Chcesz pisać swoje komentarze, ale nie chcesz aby ktokolwiek sie do nich negatywnie odnosił, bo tak. Piszesz że wpieram wszystkim, że są uprzedzeni - czy ja tu Ci w komentarzu coś wpierałem? Odnosiłem się osobiście do Ciebie? Pisałem w poprzednim poście że jesteś uprzedzony? Nie kłam. Pisałem tylko o Alvesu.
Piszesz swoje zdanie które właśnie weryfikuja owe tabelki, można mieć swoje zdanie ale fajnie jak sie umie je uargumentować, owe tabelki sa jednym ale nie jedynym z argumentów które mozna wykorzystać w dyskusji.
Nie chcę zmieniać Twojego zdania, mimo jak widzisz próbujesz narzucic innym kaganiec wobec Twoich komentarzy. W porządku skoro to prośba, spróbuję ja uszanować i zakończyć w tym wątku dyskusję z Tobą a przy innych okazjach też będę starać sie nie wypowiadać.
Fajnie, że po czasie potrafisz choć kilka pozytywnych słów o Alvesu napisać.
pozdrawiam :))))))))))))))))))))))))
11
W sezonie Taty on był jednym z najlepszych a w końcówce sezonu byl w trójce najlepszych zawodników. Jego końcówka sezonu wyglądala tak.
W Lidzie Mistrzów w meczach z Manchesterem City grał co bardzo dobrze, jego dwie bramki w dwumeczu dały awans do ćwierćfinału.
W drugim meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów jego wrzutki do Messiego i Xaviego powinny zakończyć się bramkami a Barcelona winna szykować się do półfinału.
W finale CdR stworzył największą ilość sytuacji bramkowych.
Mecz z Elche, gdzie miał genialne odbiory wślizgami a następnie zaliczył piłkę meczową - 40 metrowe idealne dogranie do Messiego po kolejnym odbiorze, który nie trafił w sytuacji sam na sam.
Mecz z Atletico Bilbao – jego indywidualna akcja na skrzydle, rajd prawym skrzydłem, okiwał trzech obrońców, penetracja pola karnego zakończona golem Pedro.
Potem mecz z Villareal – w którym na tle słabej drużyny rozegrał dobre spotkanie, jego dwa kąśliwe dogrania w pole karne skończyły się bramkami samobójczymi wyciągając wynik z 2:0 na 26 minut do końca spotkania (plus bramka Messiego), a Barcelona wciąż liczyła się w grze o mistrzostwo.
Kolejny mecz to gra przeciwko Getafe gdzie Alves zaliczył genialne podanie do Messiego który zamienił je na bramkę.
W najważniejszym i ostatnim meczu sezonu z Atletico wrzucił idealną piłkę na głowę Pedro, który jej nie wykorzystał, można dodać do tego, że po jego wrzutce padła nieuznana (błąd sędziego) bramka Messiego która mogła dać mistrzostwo Barcelonie.
Na tle zespołu był jednym z najlepszych - Iniesta stracił kompletnie forme, xavi mało kreował, Fabregas skończył sie w styczniu, Alexis miał przebłyski ale grał nieregularnie, pedro - podobnie, Alba mial fatalny sezon lub kontuzje, alves z messim ciągnęli gre Barcelony w ostatnich miesiącach.
Pamiętam później zachwyty nad Montoyą, Douglasem czy Vidalem, ale do Alvesa mieli kilometry i odpadali z rywalizacji. Dani nigdy nie bał się rywalizacji chciał sprowadzenia Cuadrado.
Alves był jednym z głównych autorów trypletu w 2014/2015.
6
Oby Semedo był godnym następcą bo Alves był klasą. Wystarczy aby zobaczyć kilka jego akcji.
Zawodnik nieszablonowy, którego trudno będzie zastąpić
0
Podobną tylko trudniejszą miał Alves w finale CdR w 2009