pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
oprucz ich ktoś jeszcze? Goretzka idzie do Bayernu, bo oprucz ich nie ma za bardzo klasowych pomocników do wyjęcia
27
No mogliby oprucz Miny kópić kogoś jeszcze, ale i tak pomocników jest za dórzo. Rafinha, Suarez, Roberto, Paulinho, Iniesta, Rakitic, Busi chcemy wprowadzać Alenę.
0
Gdyby tak było, że można byloby zmienić kontrakt gdyby Katalonia stała sie niepodległym państwem to czy w nowym kontrakcie Messiego trzeba byłoby wprowadzać specjalną klauzulę na wypadek niepodległości?
2
Tylko że Xavi łączył taki profil defensywny z ofensywnym. Znamy go z głównie z ofensywy bo jak Barcelona była w 70% w posiadaniu piłki to kreował całą grę. jednak on zaczynał od defensywnego pomocnika a zdarzało się że grał jako stoper, więc gra obronna nie była mu obca. Poza tym on grał typowo w środku, zdarzało się albo mniej iz wchodził do ofensywy z drugiej linii jak obecnie robi to chociażby Paulinho.
2
Chciał być śmieszny lub rasistowski, z jednym mu nie wyszło a z drugim pokazał swoja kulturę.
0
Czy aby na pewno??
Może to jedynie świadczenie usług dla klubu. czy aby na pewno jest wymieniona La Liga? czy na pewno jest wymieniona LM? Co by było gdyby FC Barcelona nie zakwalifikowała się do LM a do LE? Czy tez trzeba zmienić umowę?? Może to poprostu umowa świadczenia pracy dla klubu?? "Zapewne" to troche mało :). Nie znamy dokładnych zapisów.
0
Konkrety?? Semedo zawalił w kilku sytuacjach. tak biegał za piłką bez sensownie. Biegnąć za zawodnikiem którego i tak nie był w stanie dogonić zostawiał prawą strefę zupełnie pustą? Powiedz po co poszedł za zawodnikiem gdy poszła bramka gdy dwóch zawodników zostawił w swojej strefie? a Pique był tam gdzie powinien. Podobine w 69 czy 73 minucie. Semedo nie ogarnia taktycznie. wcześniej bywało tak że PO robił za PO i stopera bo stoperów nie było bo asekurowali LO tutaj Semedo nie wiedzieć czemu biega za piłką i za zawodnikiem.
0
Pique kilka razy go asekurował, kilka razy on asekurował Pique. Problem z jego błędami nie polegał na tym, że nie zdążył wrócić, bo to by było do przezycia, tak grał Alves, Alba itd..., że boczni grają jako wachadłowi i bywają asekurowani. Problem jest, że Semedo był w swojej strefie by następnie ją opuszczać i grać jako wolny elektron w obronie i biegać jako PO na drugą stronę zostawiając swoją pozycję nie obstawioną.
0
Tylko jakie warunki tutaj są? Czy my je znamy aby wiedzieć że się zmieniają?
Może to umowa skonstruowana na świadczenie usług dla FC. Barcelona i zachownie zgodnie z wytycznymi trenera (treningi, punktualność, przykładne życie itd...). Więc czy na pewno się zmienią ??
13
Staram sie oglądać każdy mecz uważnie, ale tak słabego w obronie jak Semedo dawno nie widziałem. Świetnie zaczął sezon ale obecnie to nie przypomina zawodnika z poczatku. Nie tylko zwykłe błędy, ale bardzo zła gra taktyczna, nie trzymanie ustawienia. Ma bardzo zły nawyk biegania za zawodnikiem z piłką, zostawiajac całkowicie swoja strefę. Praktycznie 80% groźnych akcji Celty szła jego stroną. W 2 minucie uciekł mu Sisto i gdyby ten lepiej przyjał piłke byłby sam na sam. Przy straconej bramce ponosi najwiekszą winę, najpierw zbyt bierny wobec Sisto, ktoremu daje podać do Aspasa, następnie fatalnie gra taktycznie, biega za piłką zamiast obstawic zawodników, jak to się stało że nawet nie próbował obstawić Aspasa ani Sisto tylko poleciał na druga strone pola karnego jest dla mnie zastanawiające, a jak to nie zostało wychwycone przez redakcję jeszcze bardziej. Szczególnie , że takie błędy robił non stop. W 69 znowu biega za piłką i zostaje kilkukrotnie ograny a Celta przeprowadza świetna akcję w stylu Barcelony ze strzalem Maxi lopeza. Najpierw się przeliczył i źle poszedł na wyprzedzenie, potem ograny przez Emre Mora, który mu uciekł i w sytuacji sam na sam strzela na szczęscie zbyt słabo. W 73 minucie znowu fatalne taktyczne posunięcie Semedo, znowu biega jako wolny elektron w obronie zostawiajac swoją strefę, biegnie za Castro do środka pola karnego i z jego strony Mor uderza kilka centymetrów od słupka. Tu mogł lepiej Ivan się zachować, ale byl jeszcze jeden zawodnik za jego plecami. Semedo to świetny zawodnik, ale obecne zachwyty za taką grę są nie na miejscu, gra nieodpowiedzialnie, słabo taktycznie. Nie zawsze Pique będzia łatał po nim dziury. Nelson jest szybki, ale zawsze będzie spóźniony co pokazał ten mecz jesli będzie biegał za zawodnikiem czy za piłką. Zawodnik Meczu? NIe mi oceniać, każdy ocenia wedle swoich kryteriów.
3
Nie mówię, że tak nie jest, ale dlaczego umowy przestana obowiązywać ??
0
To nie jest odpowiedż? Bo rozważamy sytuację gdy powstaje państwo a nie bantustan. Jeśli państwo nie byłoby uznane na arenie międzynarodowej, de facto mogłoby byc separatystyczna Katalonia ale de iure dalej byłoby częścią Hiszpanii. I dlaczego inne państwa miałyby inaczej interpretować umowy? To umowa miedzy pracownikiem a pracodawcą. Co ma np. Litwa do umowy pomiędzy np. Albą a FC Barceloną.
0
"rasa panów" nie stosowała się do prominentnych działaczy NSDAP, większość z nich, łacznie z Hitlerem to były czarne kurduple.
1
Może zmieniła nazwę lub zaszły inne zmiany (np. zmiana typu spółki - akcyjna, komandytowa, z o.o. itd.). Teraz przeczytałem kilka prawnych artykułow i w większości piszą że nie trzeba zmieniać umowy o pracę jesli przedsiębiorstwo zmienia siedzibę ale nie zmienia się miejsce pracy.
3
Możesz więcej szczegółów?? Kontrakt został podpisany z klubem a nie z rządem hiszpańskim. Może i masz rację, tylko co do tego ma Hiszpania? Jeśli klub jest po prostu pracodawcą to obecnie chociażby w UE jest swobodny transfer osób, towarów, kapitału i przedsiębiorstwa mogą zmieniać swoje siedziby, państwa w których się one znajdują, mogą zmieniać się właściciele itd, co nie zmienia stosunku pracy pracodawcy i pracownika. Więc możesz podać więcej szczegółów, dlaczego kontrakty mają nieobowiązywać? czy FC Barcelona przestanie istnieć po ogłoszeniu niepodległości przez Katalonię ? Nie widzę tutaj zależności w "mają napisane wszystkie te daty, miejsca itp i wszędzie widnieje Hiszpania", jedyna kwestia to raczej spisanie umów względem prawa hiszpańskiego i odwoływanie w razie czego do prawa cywilnego hiszpańskiego a nie katalońskiego co mogłoby rodzić casus prawny, ale teraz praktycznie zawierane są w ramach prawa międzynarodowego a spory nie rozwiązują sądy państwowe a trybunały UEFA, więc tu tez może nie być problemu.
Możesz więc podać więcej szczegółów??
1
Sądzę, że zawsze też możesz cos napisac i podesłać redakcji. Poza tym to nie jeste felieton tylko news, czyli przedrukowana wiadomość z innego źródła. Chyba , że zamierzasz opłacac redakcji apartamenty w Barcelonie mozliwość np. wywiadów z pilkarzami. Wtedy byłyby to wiadomości od źródła "pierwotnego". Nie widzę nic w tym newsa co mogłoby wzbudzić wzburzenie.
Po pierwsze źle zinterpretowałeś - bo redakcja nie napisała, że odejdzie tylko że jest taka możliwośc w klauzuli.
Po drugie sarkastyczny tekst o (braku) myslenia jest gównoburzą, juz pomijając fakt iż jest to przedruk. Czy byłyby pewne nowe umowy? Zawodnicy podpisali umowy z klubem jako pracodawcą, dzisiaj pracodawca zmienia siedzibę, baa, zmienia się właściciel ale niekoniecznie wymusza to zmianę umowy.
Po trzecie kolejna uwaga ad personam wobec redakcji, jeśli news z Mundo ma charakter polityczny to chyba klauzula ma taki charakter.
Co do redakcji wykonuje świetna robotę, tak jak pisałem chyba przedwczoraj, czasem nie zawsze selekcja newsów do przedruku jest moim zdaniem odpowiednia, bo przemyslenia Roberto Carlosa czy Ronaldo mnie osobiście mniej interesuja niż np. bardzo fajny wywiad z Rivaldo sprzed 2 dni, w którym nawiązywał do transferów i obecnej sytuacji w Barcelonie.
0
Ja zadałem Tobie pytanie. Na końcu zdania był taki znak interpunkcyjny, który odróżnia zdanie twierdzące od pytającego. Argument z Pucharem "nie ich" króla jest rownowazny z mistrzostwem nie "ich państwa", więc to żaden argument, bo by nie zgłaszali zespołu do rozgrywek, gdyby nie chcieli wygrać. W ostatnich 13 latach, Barcelona zdobyła 8 tytułów inne zespoły 5, więc uprawnione jest twierdzenie, że zdobywa mistrzostwo prawie co roku.
27
" J***ć Puchar Króla" ???
Mistrzostwo też wygrywamy prawie co roku - też "J****ć" ??
brak słów
0
Możesz przybliżyć wszystkie inne ? I jaka to różnica była ??
3
Najpierw news z wypowiedzią Roberto Carlosa, później Ronaldo (5 dni temu tez wypowiedź Ronaldo), jutro Guti a pojutrze Hierro. Ciekawy jestem ich wypowiedzi, chociaz chyba nie jestem ciekawy :)
W sumie dzisiaj był krótki wywiad dla portugalskiej gazety z Xavim ktory też porównywał Leo do Ronaldo. Valdes ogłosił wczoraj zakończenie kariery, fajny wywiad Marca przeprowadziła z Rivaldo, który dość szeroko odniósł się o Coutinho i Paulinho, troche o Naymarze, Messim i Arthurze -
O Neymarze -"Grając w Barcelonie, był w cieniu Messiego i chociaż grał bardzo dobrze, Messi to Messi". :)
5
Messi od 11 miesiąca trenował i miał jedną z najtrudniejszych sytuacji do przezwyciężenia. Aż dziw, że miał w sobie siły i ambicji
1
Stwierdził jedynie że w trakcie spotkań jest odpowiedzialny czyli zna stronę w którą należy atakować, więc ostatnio swojakow ma mniej. Na treningach gra imponująco i chwała mu za to. Nie wiemy czy na treningach się poprawił w rzutach wolnych to możliwe, przeciwnicy nie ustawią muru a w bramce bramkarza nie ma to i skuteczność mu wzrasta. Na treningach to może i po jeziorze chodzić i tego nie sprawdzimy.
4
Można się wypowiedziec przeciez pod newsem, wisi na głównej stronie od 40 minut :)
0
Nawet nie pełny jeden sezon
http://www.fcbarca.com/50574-hiszpanska-gwiazda-barcelonski-przecietniak.html#
0
Villa sie nie sprawdził i grał przecietnie lub słabo. Jago forma pikowała w dół z prędkością naddżwiękową.
2
Zarząd szukał nowego Xaviego i dlatego Ivan zastapił Maestro zaraz od pierwszego sezonu na jego pozycji, ale niestety jego gra od pierwszego sezonu nie porywała i xavi odzyskła pierwszy skład zsyłając Ivana na rezerwę. Jesli pamiętamy wyniki Barcelony do pamiętnego stycznia a potem z Xavim Barcelona grała już swoje. Lucho, cała ofensywna grę oparł na tridente, z jednej strony ze wzgląd na jakość MNS z drugiej braku jakości drugiej linii, Iniesta miał conajmniej dwuletnie zalamanie formy, Ivan klepał tylko do tyłu i do boku. Z czasem Ivan grał już półpivota. Ivan został sprowadzony jako drugi Xavi, a przez pół roku Lucho na każdej konferencji mówił o Rakiticiu, że został sprowadzony do gry wertykalnej czyli do gry do przodu a nie w szersz boiska. Niestety to nie wypaliło jaesli chodzi o Ivana. Nie można mu odmówić ambicji i przebłysków raz na jakiś czas.
1
No chyba to stwierdził El Dominatore. Jedynie podkreślił w cudzysłowiu "dziadek" ze względu na wiek Andresa a nie jego umiejętności. Jak na zawodnika prawie 34 lata (za niecałe 4,5 miesiaca) to jest już prawie emerytura. Andres zagra max jeszcze 1,5 sezonu.
0
A coś merytorycznie? Jeśli sie nie zgadzasz, to dlaczego? Bo nie bo nie, to trochę infantylne. "kolo z kanapy" - hahahaha
0
Z Realem w pierwszej połowie uważasz że zagrał fenomenalnie. W drugiej fajnie pobiegł bo był przez nikogo nie atakowany bo Leo ściągnął kovacića na siebie, Ivan mając dwóch swoich i dwóch przeciwników wybrał gorszą opcję z podaniem do najbliższego czyli Roberto przy którym był przeciwnik zamiast do nie obstawionego suareza. Roberto znalazł na szczęście lukę między zawodnikami ale luis już wcześniej mógł być sam na sam. To że Ivan gra to wynik kontuzji dembele bo Barca musiała grać z 442 zamiast 433, więc było miejsce dla 4 pomocników, kontuzji vidala, rafinhy, zagrywania się z składem paulinho, słabej postawy suareza, iniesty który nie gra a jak gra to nigdy nie ukończy spotkania itd.. W pierwszym sezonie Ivana z podstawowego składu wygryzł Xavi, teraz zobaczymy czy jak wróci Dembele jaka rotacja będzie między ivanem a paulinho.
1
Nie rozumiem dlaczego autor pisząc o trzech zawodnikach, wyliczył minut na boisku tylko dwóch a trzeciego już nie. Jak można tak pisać artykuły. Nie chodzi o tłumacza