pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To widocznie nie ten kanał eleven oglądałeś. Tam jest kilka kanałów eleven. Teraz już zostal zmieniony, mogłeś włączyć mecz RSSS- FC Barcelona.
0
Alves musiał kryć często trzech i był hejt że nie krył czwartego, więc nie dziw się, że ktos bedzie krytykował że jeden nie upilnował dwóch :)
1
oglądasz inny, przełącz na eleven
1
Oczywiście. Tylko czemu za jego błędy obarczany jest Gomes?
1
Narazie najsłabszy Alba, przechodzą go jak chcą, już dopuścił do 5 wrzutek, do tego dostał siatę i został objechany, teraz znowu objechany i Verma ratuje. Oby sie obudziła i zagrał jak we wcześniejszych meczach w tym sezonie.
Nie rozumiem pretensji do Gomesa skoro Alba nie kryje zawodników i daje się mijać.
0
Nie będę edytował. Inaczej zrozumiałem tą wypowiedź.
0
Fajny żart :)
Akurat na tych trzech Barcelona nie straciła.
1
Jak ma przegrać dzis to niech przegra z takim końcem jak w 2015
0
Mathieu nie do końca się sprawdził, Verma przez trzy sezony szklanka, Turan nie sprawdził się. Było prze ostatnie lata miejsce w Barcelonie dla młodych. Nawet nie chodzi o pierwszą 11, ale jako pewnie zmiennicy, tak jak zaczynał Pedro który wygryzł Henry'ego. Messi przez dwa pierwsze sezony grał ogony bo kontuzje i konkurencja. Trudno było się przebic do składu za Guardioli bo on postawil na nowych w pierwszych dwóch sezonach i potem nimi grał, jednak on dał szanse Roberto 8 lat temu. jest bardziej złozona sprawa, Lucho mimo że wcześniej trenował młodzików ich nie powoływał. NIeosiagalny równy poziom trzymał tylko Messi przez te wszystkie lata, inni mieli wzloty i upadki, były kontuzje, ale nikt z młodych nie zbliżył się do poziomu zmienników.
Jest konkurencja w Barcelonie i zawsze była, ale nie ona wyznacza to, że nikt z młodych się nie przebija. Widzę niepotrzebne zakupy bo.... nikt z szkółki nie ma poziomu niepotrzebnie kupowanych graczy. Douglas, Vidal, Turan, Delu, Mathieu. Czy zmiennika dla Alby nie mozna było poszukać w szkółce? Może nikt ze szkółki nie prezentuje poziomu Digne. Czy w szkółce nie było nikogo z poziomem Gomesa, Alcacera, widocznie nie było. Dzisiaj chociażby pozycja pivota jest newralgiczna bo nie ma nominalnego DP oprócz Busiego i będzie trzeba łatać Roberto, Rakiticiem lub Paulinho.
Messi przebijał się do składu przez dwa sezony 2004/2005, 2005/2006, największy prawdopodobnie piłkarz w historii, walczył o pozycję z Ronladinho , z Giulym który miał torpedę w nogach i sezon 2004/2005 był jego jednym z najlepszych w karierze, Larsson który raczej byl zmiennikiem ale i tak Messi był go przebić, Etoo, Maxi Lopeza, musiał być lepszy od będącego na wypozyczeniu Savioli itd...
Dlaczego zastępców Fabregasa, Henry'ego, Pedro, Abidala, Villi, Puyola, Sancheza, Xavie'go, Alvesa, Valdesa itd... szukano poza klubem? Z prostej przyczyny, w systemie La masia nastąpiło tąpnięcie. Nie ma juz takich talentów, czy to wina szkolenia czy skautingu juz nie mi oceniać.
1
Prawa obrona: Alves - wyśmietwany i niechciany przez zarząd - próbowano go zastąpić Montoyą ale nie ten poziom, Roberto radził sobie średnio ale musiał sie przekwalifikować na prawego obrońcę bo nie było nikogo kto by mógł Alvesa zastapić (Montoya nie ten poziom - Vidal, Douglas również (mimo ze nie wychowankowie). Były miejsca gdzie mogli wychowankowie się pokazać. Był czas aby ktos z wychowanków wskoczył do składu ale nie było jakości. Abidal nie był jakims mega obrońcą, solidny ale nic więcej, nie był to top światowy. Alba poczatkowe dwa sezony w Barcelonie też nie były udane lub miał kontuzję. Gdyby ktoś był warty uwagi to z pewnością byłby zmiennikiem a tak zmuszony był w późniejszym czasie czasami Mathieu grywać na prawej obronie z braku-laku. Stoperów był deficyt bo róznie raz spadek formy, czasem kontuzje. Masche przemianowany na stopera a i często Toure grywał jako stoper. Barcelona za czasów Guardioli to był wzór a zawodnikcy to byla klasa światowa - szczególnie na kilku pozycjach. Teraz jest róznie, sa kontuzje, sa spadki formy, ale nie ma młodzika który by cos pokazał. Dembele nie było prawie 4 miesiące i Delu , Vidal czy Paco nie grali tak jakby chcieli być w pierwszym składzie. Munir i Sandro grali dość regularnie i nic nie pokazali.
W latach 1998-2004 tylko Xavi był zawodnikiem podstawowej 11, Iniesta był rezerwowym, dopiero od sezonu 2004/2005 był podstawowym graczem, Messi jeszcze później. Messi zajął pozycję Ronaldinho, złożyło sie na to wiele czynników, ale nie można powiedzieć że Ronnie nie był konkurencyjny, czy Guardiola nie był konkurencją dla Xaviego albo Toure dla Busquetsa czy Enrique a później Deco dla Iniesty. Za jakiś czas dokończę komentarz
9
Konkurencja byla porównywalna, Xavi tak naprawdę był wielokrotnie wypychany z klubu a kibice pastwili się nad nim bo dublowal pozycję uwielbianego Guardioli.
Zapominasz że jak do skladu wchodził Iniesta to kapitanem był chociażby Luis enrique, był jeszcze motta, quaresma, overmars, davids, gdy xavi zaczynał był jeszcze ivan de la Pena, Petit, Sabrosa, Zenden itd..., a Xavi zaczynał jako defensywny pomocnik. Miejsca w pomocy nie były im dane ot tak, sprowadzano w między czasie zawodników którzy ich z pierwszego składu na pewne okresy wygryzali, chociażby Deco.
Dzisiaj trzeba sobie powiedzieć, że nie mamy takich talentów a nie że konkurencja jest zbyt duża. Pomoc przez ostatnie sezony kulała i nikt nie wskoczył do pierwszej 11. Iniesta przez prawie 3 lata był bez formy, Ivan grał ogólnie rzecz biorąc średnio, o Busim za Guardioli mówiono że jest to najlepszy DP na świecie, a teraz... Było trio MSN, ale z rezerw nikt nie zbliżył się nawet do poziomu Pedro. Nasze najlepsze perełki z ostatnich 5 lat miały swoje szanse - Delu, Munir, Sandro ale byli za słabi. Ucieczka Neymara i kontuzja Dembele to była szansa dla młodych, i chociażby Delu jej nie wykorzystał, zagrał dobry mecz w CdR z 2 ligowcem i to tyle.
Barcelona przez ostatnie lata miała braki kadrowe: brakowało stoperów - liczyłem że Bartra się ogra i osiągnie odpowiedni poziom, brakowało pomocy i zmienników na ataku. La Masia już nie produkuje takich graczy jak Iniesta czy Xavi.
Gdyby to Barcelona miała zbyt wysoki poziom dla młodzików to oni byliby zmuszeni odejść do słabszych zespołów i tam być liderami. Jednak w ostatnich 5 latach nikt z młodych barcelonismo nie zawojował świata w innym zespole.
Dodam, że w młodzikach grały takie osoby jak Fabregas, Pique czy Alba ale widząc konkurencję zawojowali świat w innych zespołach po czym powrócili i stanowili (stanowią) podstawę składu. Więc kiedyś wcale konkurencja nie była slabsza.
1
Potrafisz napisac coś na temat?? Czy tylko wolisz personalnie obrażać gdy brakuje argumentów w dyskusji? Przedstaw dlaczego Alba mialby byc lepszym zawodnikiem w tym meczu od Leo?
Zamiast tego rozpisałeś się personalnie, "pusty łeb, idiotą, półmózgiem". Taki komentarz świadczy o kulturze człowieka, jego umiejętności wypowiedzi i argumentacji.
Do Twojej wiadomości Messi był kozakiem zanim przeszedł do Barcelony, juz wtedy chcial go np. Real. Nigdy wcześniej nie podpisano kontraktu z zawodnikiem który grał w trampkarzach, Messi dostał ten kontrakt bo miał niesamowity talent, zanim tak naprawdę zaczął trenować w Barcelonie, bo jego pierwsze miesiace w Barcelonie to czas stracony pod względem piłkarskim (w meczach młodzików nie mógł grać, a z powodu kontuzji też większość treningów opuścił) . Messi rozwinał się w La Masii, ale nie jest tak że bez tego byłby nikim. Barcelona go pozyskała dlatego że miał talent, a nie stworzyła giganta z niczego.
jak chcesz dyskutować to dyskutuj, a nie obrzucaj błotem, chyba że taki poziom dyskusji preferujesz, wtedy jednak udziału w tym brac nie będę.
1
Człowieku o czym Ty piszesz?? Jakie nowe watki wprowadzasz? Messi wczoraj był najlepszy, drugi w kolejności był Alba? Po co oceniasz ludzi i ich kibicowanie przez to, że nie zgadza sie z Twoim zdaniem.
1
Leo był w tym meczu najlepszy po nim był Alba a potem reszta. Gdzie tu brak docenienia Jordiego? Po prostu Leo byl w tym spotkaniu najlepszy co nie oznacza że inni byli słabi.
1
Ty. Dałeś mu zawodnika meczu, chyba przyznaje się go najlepszemu w spotkaniu.
4
Wszyscy grali bardzo dobrze, jeden świetnie a jeden kapitalnie.
wiadomo że tytuł ZM może dostać tylko Messi., Alba drugi ale jednak w tyle a potem już bardzo dobra gra pozostałych.
0
To był jego błąd. Naprawił to co zawalił.
1
Dzisiaj gra świetnie, ale nie jest lepszy od Leo.
1
Idzie rodkiem bo przez Leo albo lewą bo przez Albę, pretensje że idzie lewą a nie prawa to raczej do Semedo niż do Gomesa. Popatrz jak gra Gomes w tym meczu bez piłki. Ma malutko strat, klepie często piłkę z Leo. Rozciąga grę, nie gra szybko, nie ucieka obrońcom ale maksymalnie albo schodzi do boku albo wbiega miedzy linie. Był w praktycznie każdym kontrataku jako opcja do odegrania, skupiajac na sobie obrońców. Moim zdanie gra jedno z najlepszych spotkań.
42
Gomes gra narazie świetne spotkanie, gra zarówno jako drugi napastnik raz jak pomocnik, cały czas przesuwajac się miedzy liniami. Bardzo dużo biega, dobrze sie ustawia. Dużo piłek przechodzi przez niego.
3
Pewnie redakcja usunie post jako odsyłacz do strony konkurencji. Jednak w tym przypadku to redakcja przegapiła świetny wywiad z Xavim. Ja ostatnio dwa razy pisałem aby dali fajny, krótki wywiad z Rivaldo z Marki ale nie dali.
1
Świetny wywiad. Widać że będzie mega trener. Znajomość taktyki, umiejętności zawodników, koncepcje gry. Hmmm, Mbappe? Zobaczymy czy będzie jego era :) Charakterystyka Guardioli, Mou. Alves profesjonalista. Przystosowanie De Bruyne do taktyki Pepa. Neymar jako gracz biorący ciężar gry.
Wywiad powinien sie ukazac na stronie :))
2
On miał być drugim xavim i po to był kupiony. Tak wypowiadał się lucho. I pierwsze pół sezonu grał za xaviego ale grał słabo i xavi go odesłał na rezerwę (był jego zamiennikiem).Miał grać wertykalnie ale nic z tego nie wychodziło. lucho mając słabą ofensywną pomoc (iniesta często kontuzjowany, xavi odszedł a Ivan zapomniał jak grał ofensywnie w Sevilli) zrzucił całą ofensywę na barki MSN. Ivan gra jako pół pivot, bo nie radził sobie na pozycji na którą został kupiony lub na jakiej grał w Sevilli. Teraz gra lepiej ale to jeszcze nie jest mam nadzieję ostatnia jego wersja.
1
Nie mówiłem aby go sprzedać, ale że jeszcze nie widziałem go w kilku spotkaniach o stawke aby oceniac go czy moim zdaniem się nadaje do pierwszego składu. Potrafi wykorzytać sytuacje a i potrafi "zniknąć" na pół godziny.
1
Pożegnałbym się z wszystkim (może oprócz Ivana), ale co do Arnaiza mam jeszcze duże wątpliwości. 2-3 mecze w CdR jeszcze nie robia z niego gracza wielkiego formatu.
3
Tylko gdzie tu ocena człowieka? NIgdzie nie było personalnego komentarza z mojej strony. Raczej jedynie wskazanie błędu bez jakiegokolwiek osobistego komentarza w stosunku do osoby. Teraz raczej widze komentarze ad personam lecą juz hurtem
Więcej uwagi?? Możesz powiedzieć o czym były moje komentarze do niego ?? Pisanie nieprawdy nie wiem czy nie jest słabsze od robienia błędów. NIe chciałbym aby ta rozmowa zamieniła sie w gównoburzę
4
Wszystkie napisałem pod tym komentarzem, pierwszy odnosił sie do pierwszego wpisu a drugi do drugiego. To, że mi się zdarzają równiez błędy ma oznaczać że nie mam prawa pokazać innym błędów? Jeżeli gdzies robię błąd to nie zdarzyło mi się abym kogoś zaatakował za to, że ten błąd mi ktoś pokazuje, co raczej dało do przemyslenia i nauki. Ty raczej uważasz, że jak ktoś sam popełnia błędy nie ma prawa innym błędów pokazywać.
4
Kurczowo się uczepilem jakiegoś użytkownika? - w życiu napisałem do niego dwa posty. To jest uczepienie się? Bez osobistych wycieczek, głównie o składzie Barcy.
Tutaj pisałem "Czasem błędy mi się zdarzają" więc sam o tym pisałem, nie rozumiem więc powtarzanie po mnie tego do czego sam się przyznałem.
Ja skupiłem się na komentarzu w stosunku do transferów z wstawką o błędzie, Ty na komentarzu o mnie. NIe wiem już gdzie i kto się czepia innego uzytkownika?
3
Nie bylo tu za dużo ironii i nie była na tyle ordynarna, iż sam w pierwszym komentarzu jej nie wyczułeś :) . Napisałem jedno zdanie z błędami, zamiast pisać tak jak przeważnie się tu pisze "kup sobie słownik", "kluje w oczy" itd., starając się jednak rozmawiać o transferach.
8
To był specjalny post do pierwszego komentarza "oprucz". Wydawało mi sie że widać że jest to tak specjalnie napisane, że oprócz "oprucz" jest "kópić", "dórzo".
Czasem błędy mi się zdarzają, ale nie tym razem :)