pax

3

NIe, po prostu staram się zrozumieć tą burzę która została rozpętana. Podsycana przez Pique a u nas przez redakcję. Nikt nie przejmuje się pojednawczymi słowami valverde, świetnym zachowaniem Busquetsa uspokajającego zawodników. Czytam tylko wyzwiska i pejoratywne komentarze.
Ktoś może rozumieć że to jest obrona Espanyolu, ale tak nie jest, raczej są to komentarze na temat Barcelony czy nas tu kibiców., dla których jad i hejt stał się normą.

pax

1

Za transparenty klub został ukarany 24 tysiace euro. Sytuacja przycichła i Gerard ją odkopał i sprowokował. Staram się znaleźć początiu tego konfliktu, możesz pomóc. Na pewno jest to wcześniej niż...http://www.fcbarca.com/54970-pique-sie-broni-szanuje-kibicow-espanyolu.html

pax

1

Kwestia wypowiedzi Pique - wygłosozna publicznie i kilkukrotnie powtórzona. Oficjalne zawiadomienie klubu który uważa się obrażony.
Kwestia wypowiedzi Garcia - nie wygłoszona publicznie, nie odnotowana, do potwierdzenia potrzebne zeznania świadków itd...do tego pytanie czy Umtiti czy klub zgłosi zawiadomienie

pax

1

Dobranoc.........

pax

2

Chodzi o kontekst. czy ktoś z Espanyolu mówi o pieniądzach katarskich szejków dla Barcelony czy od Erdogana? Pique sam przyznał, że to była specjalna szpilka do Espanyolu.

pax

1

Czy słowa do Umtitiego o czarnym kolorze skóry są obraźliwe?

pax

0

Chyba tak, sytuacja w której zawodnik Espanyolu dostał żółta kartkę.

pax

0

Dobrze, że przedstawiłeś argumentację. Podziwiam :)

pax

6

Słowa mają konteksty i wyrażają pewne emocje i nasze nastawienie. Często obraźliwe, złośliwe teksty wysyłane sa w przestrzeń tylko po to by obrazić. Jeśli chcemy obrazić powiemy Espanyol z Cornella, mimo że klub jest z Barcelony i ma Barcelone w nazwie i historię związaną z Barceloną. Aby obrazić trzeba zasugerować, że to nie jest barceloński klub. Ta nagonka podsycana przez m.in. redakcję już przybrała taka skalę że 80% wpisów to nagatywne, obraźliwe wypowiedzi. Takiego hejtu nie było nawet po derbach dwa lata temu, a ostatnie derby były dośc spokojne pod względem boiskowej intensywności w stosunku do poprzednich. Tekst Pique o Espanyolu z Cornella, zakceptowany i rozpogowany przez redakcje zyskal pełną akceptacje większości. Mimo, że z zamyslem był obraźliwy i miał rozpocząć kolejną fazę konfliktu Pique-kibice Espanyolu (plucie Pique w stronę kibiców Espanyolu, mówienie o mniejszości ktora nie zapełnia stadionu, transparenty i hasła obrażające Shakirę i Milana). Ten konflikt jednak w ostatnim roku nieco przycichł, więc Gerard postanowił go odświeżyć. Tutaj wielu w sposób dziecinny i bezrefleksyny tłumaczy, że Espanyol jest przecież Cornella. Umtiti został prawdopodobnie obrażony na tle rasistowskim, gdzie usłyszał pewne słowo o czarnym kolorze skory (czarny, czarnuch). Tym razem te osoby nie usprawiedliwiają tego, że przecież Umtiti jest czarny, więc o co kaman, czarny to czarny. Chodzi o kontekst i intencje. Oczywiście jedna i druga wypowiedż ma innych charakter gatunkowy, jednak jedna i drugi miala obrazić, jedna była powiedziana w emocjach (czego w żaden sposób nie usprawiedliwiam) druga natomiast na chłodno z pełną premedytacja i kilkukrotnie powtórzona. Jeśli to sie potwierdzi o słowach zawodnika Espanyolu w strone Umtitiego to powinien dostac 4-12 meczy bana. Tak jak Pique, gdy do sędziego liniowego miał powiedzięć "Me cago en tu puta madre" (Sram na Twoją pierdolo*ą matkę).

pax

0

Wytłumacz gdzie tu było chamskie wejście ?

pax

0

Wysyłasz pocztówkę z Chin czy w Chinach. Mogą być znaczenia dwojakie.
Gdzie był Pique jak uciszal ? Więc uciszal ich z Cornella. Poza tym oni są z Barcelony a poza tym on uciszal kibiców nie zawodników.

pax

2

Zmiażdżyles argumentem.

pax

1

Zamiar spowodowania kontuzji? To był u Sergio Roberto w zeszłym tygodniu już bardziej. Tu nie było nic takiego. Obejrzyj powtórkę w zwolnionym tempie.

pax

1

Widzisz, że gdzieś kogos usprawiedliwiam? Że nie mówię, że nie było faulu, albo że gdzies sie kartka nie należała? Po prostu pytam o konkretne sytuacje, niektórzy mogą dojśc do tych samych wniosków inni nie.Na tym polega dyskusja.

pax

0

Tak jak pisałem ten faul na Messim był chamski i z premedytacją i to był jedyny bo nikt nie przedstawił mi innej sytuacji która by była taka oczywista.

pax

0

Albo albo ... wibierz wersję która Ci bardziej odpowiada
Pseudobiektywnym? Albo pseudo albo obiektywnym.
Garcia wyprostował nogę? Może w innym meczu, tutaj w momencie dojazdu podkurcza obie nagi, a że ma jedną pod druga i jedzie na nodze to kontakt z Umtitim jest wtedy gdy jest w głębokim rozkroku a noga przy ziemi i trąca go palcami.

pax

0

Zgodzę się tu w dużej częśći. Faul a Leo był specjalny i z premedytacją, tylko czy to był faul który z premedytacją miał wyrządzić szkodę.

pax

2

NIe, po prostu chcę zanalizować konkretne sytuacje. Dlatego piszę że można miec inne zdanie.

pax

2

Zgadza się, ale czy była to sytuacja na zrobienie specjalnie, z premedytacją krzywdy? Garcia w momencie gdy Umtiti przenosi piłkę to już wie , że nie zdąży więc zaczyna chować nogi pod siebie i to w taki sposób że jedzie na zgiętej lewej nodze która dostała mu się pod jego prawą i stara sie ją uwolnić. Popatrz że ten dotyk jest w chwili gdy Garcia jest całkowicie rozkraczony, że prawie robi szpagat. czy tak wygląda atak na zrobienie krzywdy?

pax

2

Tu użytkownik powyżej dał linka do tego faulu. Gdy Garcia biegnie do piłki to jest piłka a Umtiti dopiero do piłki musi dobiec, po prostu Francuz ma bliżej więc do piłki dobiega szybciej, a Garcia już składa się do wślizgu. Dodatkowo gdy Garcia juz widzi, że Umtiti przenosi piłke górą, to zaczyna składac nogi pod siebie, które mu się rozjeżdzają. Sytuacja była niebezpieczna ze względu na impet i mogła sie skończyc groźnie gdyby Umtiti nie zdążył, ale nie było tu premedytacji, możesz miec inne zdanie.

pax

1

A pytanie Gościu było o czerwoną kartke czy o faule które z premedytacją miały wyrządzić krzywdę?

pax

2

A popatrz na tą sytuację z Umtitim z dwóch kamer. Najpierw w normalnej prędkości w trakcie meczu, a potem daj sobie na zwolnienie 0.25 i na 6.20-23. Garcia juz od metra jedzie na tyłu, nogi zgięte a nie wyprostowane, i stara się je trzymac przy ziemii, Umtiti zdążył przeskoczyć. Garcia w nieładzie jedzie po tyłku w taki sposób że nogi nogi mu się rozjeżdżają na boki i prawie by zrobił szpagat. Jedyny kontakt gdy Umtiti juz podskoczył i kontkat jest czubkiem prawej nogi Garcii z prawą nogą Umtitiego. Sytuacja wyglądała na bardzo groźna ze względu na impet, ale powtórka i szybkie wstanie Umtitiego pokazały że kontakt miedzy zawodnikami był taki, że nie spowodował szkody. Garcia był spóźniony i wjechał ostro a przede wszystkim szybko, ale czy była tu premedytacja w zrobieniu krzywdy?

pax

5

Faul MOreno nie był z premedytacją, nie było tu próby zrobienia jakiejkolwiek krzywdy. Nie tylko Moreno źle stanął na prawej nodze to nie wykonal żadnego ruchu nogami w stronę Pique. Poprostu Pique kopiąc piłkę robiąc wymach zatrzymal nogę tam gdzie wbiegł Moreno z spóźni0ona interwencją. Faul Moreno, ale to Pique kopnął MOreno, mimoże była to dla niego niebezpieczna sytuacja. Nie doszukiwałbym się tutaj umyslnego spowodowania krzywdy. Obejrzyj tą sytuację w zwolnieniu 0.25 i przedstaw swoje wnioski, może masz inne.

pax

2

Podasz przykłady?? Np. wejścia wślizgiem na wyprostowanych nogach uniesionych nogach itd...

pax

0

Podasz kilka przykladów ??

pax

0

Były w meczu z Espanyolem faule z premedytacją chcące zrobić przeciwnikowi specjalnie krzywdę?

pax

2

"Po pierwsze pretensje były też do Busquetsa, który powiedział tylko, ze espanyol się cieszył, jakby już awansował".
Były tylko ostatnio, po ostatniej jego wypowiedzi.

"Po drugie, może nie pamiętasz, ale zaczęło się od szyldów "kibiców" spanolu obrażających Shakirę właśnie wywieszonych na meczu espanyolu z Barcą. Tam la liga wszczęła postępowanie, by je umorzyć nikogo nie karząc"
NIe będę pisał, że kłamiesz, ale z tego co czytam właśnie. Baner - "Shakira nalezy do nas wszystkich" został skrytykowany przez katalońskiego burmistrza Barcelony, przez hiszpańskiego sekretarza stanu ds. sportu a na Espanyol nałozona została kara 24002 euro.

Próbujesz nieudolnie zrobic ze mnie obrońce Espanyolu, niestety dla Ciebie nieudolnie, bo nigdzie nie bronie Espanyolu, ani nie usprawiedliwiam nagannych zachowań, o czym pisałem. TY próbujesz usprawiedliwić wszędzie prowokacje Pique, ja natomiast nie widzę w jego takim zachowaniu niczego co byłoby godne. Kibice Espanyolu zachowywali sie wielokrotnie chamsko i niegdonie kibiców, co nie oznacza, że podobnie powinni zachowywać sie kibice Barcelony w Polsce, a tak jest i to zaczeło się nie tyle od fauli Espanyolu ale od wypowiedzi Pique.

"Pierwsze transparenty na cornella o Shakirze pojawiły się po tym, jak Pique szpilkę wbijał Realowi. 2 lata temu. Manipulujesz, wyrywasz z kontekstu, przedstawiasz niepełne kalendarium by dopasować twierdzenia, do rzeczywistości".
"Od dwóch lat, ta agresja się rozszerza i objęła całą rodzinę Pique, Busquetsa (jak ostatnio), Umtitiego. Co do bandyctwa i wypowiedzi piłkarzy tego marnego klubiku, wręcz usprawiedliwiających i zachęcających do tego rodzaju zachowań, nawet się nie wypowiem. (Jakoś ich nie krytykujesz)".

Możesz wskazać punkt początkowy konfliktu Pique-kibice Espanyolu? przypominam że kamery juz w 2014 roku Pique celebrując zdobyta bramkę na Cornella miał ostentacyjnie splunąć w kierunku trybuny „curva jove” na Cornella. Wcześniej były jego twetty na temat kibiców i stadionu oraz "wspaniałej mniejszości nie potrafiacej wypełnić stadionu".

pax

2

"Nie ważne gdzie, do kogo się zwracasz (publicznie), bo chodzi o twoją postawę".
Rozumiem, że zabolało Cię iż jako zwolennik gównoburzy, wyzwisk i okladania się szpilkami przeszkadza Ci taka osoba jak ja która broni od hejtu zawodników klubu i wzywa do szacunku wobec innych klubow. Dziwne, że pominąłeś moja wypowiedź: "Ma zasłuzone pretensje o wyzwiska pod jego adresem i Shakiry".

"Oceniasz Pique, jego kulturę, czy wypowiedzi".
Ty oceniasz trenera, zawodników czy kibicow innych drużyn. Oceniam zachowanie które niczemu nie służy, a wprost przeciwnie.

"Tymczasem podobną ocenę, przykładam do twoich wielokrotnych tekstów o atakach "ad personam".
NIe chodzi o ataki ad personam, ale o brak dyskusji, jesli dyskutuję z kimś i przedstawiam swoje argumenty to oczekuje tego samego po drugiej stronie, zamiast tego dostaję personalne szpilki. Tak jak tutaj od Ciebie, jedni dyskutują inni wolą gównoburzę, nie miej pretensji, że nie każdy chce się zniżać do poziomu gównoburzy, czy cieszyć się z tekstów majacych na celu dokuczyć komuś.

"Ty wymagasz od Pique żeby się gryzł w język, kiedy ktoś obraża jego rodzinę, tymczasem zażartowanie z ciebie, lub pisanie o oczywistych faktach, jak ten, że jesteś zadeklarowanym obrońcą Alvesa, zawsze i wszedzie, odczytujesz jako ataki".
NIe wymagam od Pique aby gryzł się w język, bo to bolesne a może mu się jeszcze przydać, ale aby nie wykorzystywał go w głupi sposob i sam się przyznaje: "Wiem, że to zabolało, a ja użyłem sarkazmu, aby dokuczyć".

"RTo nie problem mojego rozumienia, tylko twojego specyficznego przekonania o własnej racji. Bez miejsca na debatę, a niezgodę traktujesz jak obrazę, udzielasz rad jak wytrzymywać napięcie".
Dziwne, że nigdy nie jestem zamknięty na dyskusje, nigdy od niej nie uciekam. To chyba nie moja wina, że nie potrafisz przedstawic swoich argumentów albo ich nie masz i potem masz o to do mnie pretensje, że wbijanie wzajemnych personalnych szpilek zamiast merytorycznej dyskusji mnie nie interesuje.

Zwracając sie do kogos piszemy z duzej litery. Ja do Ciebie tak piszę, ale jak widać nie wszyscy tutaj wiedzą co to kultura, a nie jesteśmy tu od wczoraj. Obrońca Alvesa? Alves nie gra 1,5 roku w Barcelonie, przez ostatnie 1,5 roku moze napisalem 3-4 posty o nim, ale jak widzę jak się nie ma argumentów to wyciagnie się coś osobistego. Ja nie wypisuje w dyskusjach z Tobą, że jesteś zdeklarowanym hejterem Alvesa. zawsze i wszędzie - bo staram się dyskutować zgodnie z tematem dyskusji a nie wklejać watki poboczne, czy personalne gdy ktoś podważa moja argumentację.
Z Twojego wpisu widzę, że nie masz dystansu do siebie, nosisz urazy i wszystko traktujesz poważnie, by przy nadażajacej sie okazji próbować się odgryść. Wierszyk widzę, że tkwi w Tobie głęboko, miała być próba żartu i zmniejszenia napięcia między nami, ale jak widać nie ma na to szans. Wyluj się i nie traktuj wszystkiego tak poważnie.

pax

0

To Pique tam nie było ??

pax

1

Przyznam szczerze, nie za bardzo zrozumiałem wypowiedź

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?