pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Było wielu - Don Corleone, wpw, Leds, Korbel, Wojcio, axe, stopa, elvith, th@les itd.... NIektórzy jeszcze aktywni ale mało udzielajacy się.
NIe wiem gdzie jest przyczyna? Ale teraz na tym portalu jedynie podyskutuję o wiedźminie czy Blade Runner niż o taktyce Valverde :(
5
Jak sądzę w zamierzeniu redakcji to Rambla miala być jedynie takim ujściem nie merytorycznych wstawek które zdarzały się pod newsami. Teraz to Rambla stanowi niestety oś serwisu, a merytorycznych komentarzy jak na lekarstwo. Rozumiem, że Rambla była potrzebna bo mozna podyskutowac i o polityce i o grach i innych lekkich tematach, ale teraz nie ma dyskusji o FC Barcelonie tylko o wszystkim innym.
14
Możecie mi wyjaśnić co się stało z portalem?
Nie pisałem kilka-kilkanaście miesięcy - 2-3 lata temu pod każdym newsem było minimum 30-40 komentarzy, a zdarzały się niemeczowe newsy po 100-150, pod ocenami też 50-100 komentarzy, teraz kilkanaście komentarzy to max. Wtedy użytkownicy wdawali się w merytoryczne dyskusje, analizy teraz tego nie ma.
Na Rambli przeważają pytania czy lepsza FIFA czy PES, oraz jaki film wybrac na wieczór?
Z czego to wynika?
11
Co on mówi?
Przecież posiadanie piłki i kreowanie sytuacji dzięki temu że ma się piłkę to przeżytek. To tiki-taka, którą wielu znienawidziło i uważa za fatalny system. Nie lepiej oddac przeciwnikowi piłkę i czekać aż się zrobi kontrę? Wtedy jest tak nowocześnie, WERTYKALNIE.
0
Pewnie wiedzą co robią :)
16
Bez Messiego kiedyś Barcelona będzie musiała sobie dac radę. NIkt nie gra wiecznie. Jednak jesli sam chce grać, a gra daje mu szczęście to raczej nie będzie siedziała na ławce. W czasie gry może się oszczędzać bo z jego przeciążeniami w czasie startu do piłki mogłaoby się skończyć kontuzją. A jego kilka startów robią różnicę.
Odpuści pierwsze spotkania CdR i to na tyle, jeśli oczywiście zdrowie pozwoli.
Messi nie bimba sobie w czasie gry, czy człapie, po prostu trenerzy, lekarze, fizjoterapeuci doradzają właśnie taki styl gry. Po intensywnym rajdzie musi dawac mięśniom odpocząć. Nie ma drugiego takiego zawodnika która na 5-6 metrach zostawia rywali 2 metry za sobą.
http://www.fcbarca.com/66090-okiem-kibica-messi-znowu-czlapal.html
2
Iniesta 6
Pechowiec. Wchodzi jako zmiennik i sam zostaje zmieniony. Jeszcze zbyt statyczny, mało kreatywny ale jednak potrafi wciąż związać 2-3 obrońców. W 48’ dobrze rozciąga do D. Suareza, w 53’ zalicza przechwyt, w 78’ brakuje mu dosłownie długości palców od przejęcie świetnej piłki od Leo. Wciąż zwalnia tempo akcji, uspokaja grę, gra asekurancko ale i pewnie (100% celności podań), 2 kluczowe podania. Wciąż dobry lecz już (przynajmniej) w tym meczu nie magiczny.
Rakitic 5,5
Drugą połowę rozpoczyna od niezłego strzału w 48’, w 69’ i 88’ jego strzał został zablokowany. 0 odbiorów, 0 kluczowych podań, 0 dryblingów czy czegokolwiek. Grał jakby najważniejsze było utrzymanie wyniku. Rywal w drugiej połowie opadł z sił a po bramce Busiego zeszło z niego powietrze. Niestety Ivan wciąż nie potrafi w sobie czegoś przełamać, w tym meczu Roberto, Alba, Vidal, Paulinho, Iniesta próbowali ofensywnych wejść – Ivan nie. Na plus trzeba odnotować brak wiekszych błędów w ustawieniu i brak strat na własnej połowie co ostatnio było nagminne, no i uczestniczenie w akcji bramkowej na 2:0. Występ na ledwo dobry z minusem. Mógł się lepiej zaprezentować.
3
Messi 10
Cóż pisać, jak ręce zajęte oklaskami. Mecz na dychę, chociaż duża liczba strat i kilka niewykorzystanych okazji. Jednak w tym spotkaniu był Merlinem. Miał miejsce aby się rozpędzić i obrócić z piłką a to wystarczy by czarować. Strzelał, dryblował, podawał, biegał w pressingu. W 9’ świetna piłka do Suareza, sędzia gwizdną minimalnego spalonego, w 18’ dobre dogranie do Alby, 39’ rajd z dryblingiem z trzema obrońcami, w 44’ świetna akcja Messi-Suarez – Vidal, ale Aleix fatalnie dogrywa, 49’ wrzutka z rzutu rożnego i bramka Busiego, 56’ świetna piłka Messiego do Suareza i zwrotna z strzałem głowa Leo tuz obok słupka, 59’ świetne dogranie Messiego do Suareza, ale sędzia dopatrzył sie ponownie spalonego, 65’ rajd Messiego po podaniu Iniesty, 69’ odbior Leo zapoczątkowuje kombinacyjna akcję ze strzałem Rakitića. 70’ bramka po dograniu D. Suareza, 77’ rajd Messiego i akcja Messi-Rakitić-Suarez-Mesii – gol, 78’ świetne dogranie Leo do Iniesty, któremu zabrakło kilku centymetrów do idealnej sytuacji, w 85’ dobrze uruchomił Gomesa, który niecelnie zagrywał w pole karne, w 90’ wyśmienite podanie do Suareza ale ten strzela obok bramki. Dobre strzały z rzutów wolnych, chociaż nie zakończone bramkami, jednak był to mecz w którym wydawało sie że Leo gra na pełnym luzie i robi z piłka i przeciwnikami co chce, 11 udanych dryblingów, 2 bramki, asysta, kilka dograń które powinni koledzy lepiej wykorzystać. W skali Messiego może nie był to mecz na 10, ale w skali ludzkiej z pewnością.
2
Suarez 6
Jak to u Suareza w tym sezonie – dużo chciejstwa i mało efektywności. Jednak Luis nie przeszedł obok meczu, walczył, zastawiał się, wychodził na pozycje. W 9’ zalicza odbiór po stracie Busiego. W tej samej minucie mimo spalonego, nie wykorzystuje idealnej piłki od Messiego, w 15’ dobrym podaniem do Vidala napędza akcje którą Aleix marnuje, w 20’ idealnie dogrywa do Vidala ale ten fatalnie przyjmuje, w 21’ po dobrym dograniu od Messiego w polu karnym podejmuje złą decyzję, w 27’ strata przy próbie kontry, w 44’ dobrze napędza akcję Suarez-Messi-Vidal, w 51’ marnuje świetną piłkę od Roberto w sytuacji sam na sam, w 56’ świetna piłka od Messiego i dobra piłka zwrotna do Leo – świetna akcja, w 73, po podaniu Leo dobrze dogrywa do Alby który niweczy pracę kolegów, w 77’ zapisuje asystę po kombinacyjnej akcji Leo-Ivan-Luis-Leo, w 90, zmarnował kolejne świetne dogranie od Leo. Wciąż braki w wykańczaniu akcji, brak skuteczności, słaba technika (mimo 3 udanych dryblingów) jednak kilka razy dobrze się podłączał do gry kombinacyjnej i dobrze dogrywał do kolegów. Ocena dobra z naciągnięciem za asystę.
3
Vidal 2,5
Nie wiem czy mecz był fatalny z plusem czy bardzo słaby z minusem – tak czy inaczej kolejny mecz Vidala na poziomie III ligi V-league. Trzeba się dobrze gimnastykować i kilka razy oglądać spotkanie aby wypisać sobie jakieś pozytywne zagranie Aleixa, odbiór w 30’ i w 22’ dobra piłka do Suareza. I to wszystko, Mecz zaczął od straty w 2’ kopiąc piłkę zamiast do Roberto to w aut. W 11’ źle dogrywa do Roberto w pole karne, w 15’ dostaje dobre podanie od Suareza i strata w polu karnym, w 20’ dostaje idealną piłkę od Suareza na sam na sam, ale piłka odbija mu sie od kolana i mu ucieka a on sam po lekkim dotknięciu pada jak rażony piorunem w polu karnym. W 26’ zostaje w polu karnym ograny jak dziecko, w 29’ kolejna strata, w 37’ zawodnik Las Palmas zabiera mu piłke na połowie Barcelony, kolejna strata w tej samej minucie z kontra Las Palmas, w 44’ po świetnej akcji Messi- Suarez-Vidal, ten ostatni podaje do bramkarza Las Palmas. Kolejny mecz ligowy bardzo słabiutki – oby się ogarnął.
2
Paulinho 5
Troszkę dziwny mecz Paulinho, grał tylko 45 minut a jednak z jednej strony statystyki pokazują że mało uczestniczył w grze z drugiej te kilka akcji w których uczestniczył zapadły w pamięć. 10’ niecelna wrzutka w pole karne, 18’ dobry odbiór przed polem karnym Barcelony, 30’ dobrze rozciąga gre podaniem do Alby, 32’ bliski strzelenie głową bramki po dograniu Roberto, w 43’ dobre dogranie do Leo. Trochę jednak zbyt statycznie. Ocena dobra z minusem.
2
Busquets 6,5
Bardzo nierówny występ Busiego. Potrafił świetnie się ustawić, przewidywać zagrania rywali, z łatwością pacyfikować próby ataków Las Palmas, z drugiej strony popełniać głupie błędy, tracić piłkę, podawać do przeciwnika i robić błędy w ustawieniu. Mimo totalnej sinusoidy i aż 12 strat wydaje sie że idzie ku lepszemu. Już w 2’ zalicza odbiór, w 9’ zalicza stratę, w 17’ najpierw traci potem sam odzyskuje, w 19’ źle dogrywa, w 26’ blokuje strzał po stracie Mascherano, w 48’ długim dobrym podaniem uruchomił Albę na skrzydle, w 49 pewne wyjście do wrzutki Leo i bramka. Potrafił przez długie momenty byc praktycznie niewidoczny na boisku. Bramka podnosi mu ocenę na bardzo dobrą z minusem.
2
Roberto 7,5
Kolejny raz pokazał klasę. Uważny w obronie, choć zdarzały się błędy a w ofensywie jak już się zapędzał to było groźnie. Na minus strata z 33’ po której Pique dostał żółta kartkę i 43’ gdy piłka ląduje na słupku Barcelony. Na uwagę zasługuje operowanie piłką i umiejętność wychodzenia spod pressingu. Spokój i opanowanie – Sergi staje się zawodnikiem podstawowego składu i ciężko będzie go wygryźć z tego miejsca. W 5’ świetny rajd z strzałem na bramke Las Palmas, w 10’ zaliczył odbiór i super dogranie do Messiego którego strzał został zablokowany, w 22’ zalicza dobry przechwyt, w 28’ kluczowa interwencja w obronie blokując strzał po błędzie Alby, w 32’ idealna wrzutka do Paulinho z jego groźnym strzałem, w 51’ świetnie dogrywa na sam na sam do Suareza, w 70’ jego odbiór zapoczątkowuje akcję bramkową, w 90’ kolejna dobra interwencja w obronie. 63 celne podania na 66 i 8 odbiorów przy 7 stratach.
Denis Suarez 6,5
Choć nie wszedł w mecz dobrze, odnotowując stratę już w pierwszej minucie, to z biegiem czasu jego gra wyglądała co raz lepiej, chociaż jeszcze w 22’ zmarnował złym dograniem dobra akcję i podobnie w 38’. W drugiej połowie grał już pewniej a przede wszystkim odważniej, napędzając kilka akcji. W 50’ zanotowuje świetny odbiór i rozpoczyna akcję z zablokowanym strzałem Leo, w 58’ nieskuteczny ale niezły rajd, podobnie w 61, mimo straty trzeba pochwalić za ofensywne wejście, w 70’ świetna asysta do Leo. Przerażająca liczba strat jak na zawodnika środka pola – aż 20, jeszcze dużo niedokładności, jednak 3 kluczowe podania, 2 dryblingi dają nadzieję, że z tej gliny coś może w przyszłości będzie. Szału nie było, ale asysta znacznie podnosi ocenę. Bardzo dobry z minusem.
2
Alba 4
Niestety dużo słabszy mecz Jordi’ego niż poprzednie. Najsłabszy po Vidalu zawodnik Dumy Katalonii. Słaby w ofensywie, w defensywie niestety nie tylko słaby ale i bardzo często nieobecny lub spóźniony. 4 razy więcej strat niż odbiorów (12-4) gdy przeciwnik często przeprowadzał akcje jego stroną nie daje możliwości wystawienia lepszej oceny. Już w 8’ dostał dobre podanie od Messiego ale źle dogrywał do Suareza i strata, w tej samej minucie znowu podanie od Messiego na skrzydło i znowu strata. Podobnie w 18’ świetna piłka od Messiego i fatalne dogranie Alby, 30’ dobre dogranie od Paulinho i Alba obija obrońcę przy próbie dogrania, w 48’ dostaje świetne podanie do Busquetsa i znowu fatalnie dogrywa w pole karne, podobnie w 73’ po rajdzie Messiego i podaniu od Suareza – Alba podaje bramkarzowi Las Palmas. Na plus w ofensywie akcja z 41’ z dobrym dograniem do Suareza. W obronie tylko momentami uważny jak w 3’ wybijając piłkę głową przy dośrodkowaniu, czy w 37’ gdy szczęśliwie wybijał piłkę. W 28’ poważny błąd gdy Alba nie zamknął swojej strefy i dał dograć pod bramkę i Roberto ratował od straty bramki, w 34’ strata Alby spowodowała kontrę Las Palmas. Częsty brak powrotów do obrony, nawet w momentach gdy Las Palmas nie miało kontry, na szczęście dla Azulgrany Mascherano ubezpieczał strefę Alby gdy go nie było w obronie w 50’, 67’, 73, 85 czy w 90 gdy Alba został ograny. Słaby mecz
3
Mascherano 6.5
Znowu lepszy z pary stoperów. Uważny i asekurujący non stop Albę. Były błędy, które niestety nieznacznie ale jednak rzutują na ostateczną ocenę. W 6’ wybiciem skasował kontratak, w 10’ odbiór i dobra długa piłka do Suareza, w 14’ dobrze interweniuje, w 26’ Busi blokuje strzał po stracie Jefecito, w 43’ nie zdołał zablokować i słupek ratuje Barcelonę, w 65’ dobry przerzut do Alby. W drugiej połowie ciągle zmuszony do asekuracji nieobecnego w obronie Alby. Dobre przerzuty, 8 odbiorów, wysoka skuteczność podań. Dobre spotkanie.
Pique 4,5
Mecz lepszy niż poprzednie. Chociaż Las Palmas to nie zespół, który by non stop kłopotał obronę Blaugrany, więc też stoper ma mało możliwości do wykazania się a z drugiej strony do popełnienia błędów. Jednak to był mecz w którym Pique myślami był chyba w lokalu wyborczym, nie żeby grał tragicznie, po prostu przeszedł obok meczu. Dobre interwencje to 34’ i 68’ – dwie interwencje na 90 minut, przy 20 interwencji pozostałych z kolegów z obrony. Do oceny należy dodać jeden strzał i jedno kluczowe podanie. W 4’ przeciął akcję las Palmas na połowie przeciwników świetnym wyjściem, jednak piłka dośc sytuacyjna i dogranie nie było precyzyjnie. Co daje wynik mocno przeciętny.
1
Tak sądziłem bo "Pan" :)
1
Sądzę że 7 pytań na 14 by wystarczyło. Pytanie o filozoficzne arche raczej nie byłoby sensu rozwijac w 14 pytaniach :)
0
Znajomy/ma z uczelni czy z wyjazdów do Barcelony ? :)
0
Wszystko zalezy od podstawy programowej. Powiem tak, że za moich czasów (a jestem dośc wiekowy) w 8letniej podstawówce w programie z matematyki byly rzeczy które teraz ledwo sa wspomniane w III klasie gimnazjum, z historii było dużo więcej wiedzy bo teraz było tak że nie przerabiano dokładnie epok ale pobieżnie przez podstawówkę, w gimnazjum to samo od nowa z lekkim rozszerzeniem w liceum to samo z lekkim rozszerzeniem od gimnazjum. Podstawy programowe w klasie 7 dopiero będą sprawdzane a z 8 jeszcze takowych nie ma. Narazie jest wielki chaos organizacyjny. Jak będzie czas pokaże. W PRLu ludzie żyli, teraz też tak ma byc więc też, życ będą.
4
14 pytań do jednego z najbardziej utytułowanych kapitanów w historii futbolu, człowiek którego mozna pytac o jego przyszłość, o stosunek do referendum w Katalonii, do boiskowego i poza boiskowego zachowania Pique, o wiele wiele wiele innych interesujących spraw. Jednak 12 pytań z 14 jest o Messim. Rozumiem, że ten wywiad jest przeprowadzony przy okazji przekroczenia liczby spotkań Puyola przez Leo, ale bez przesady.
0
Gimnazja z biegiem czasu nie były błędem. Początkowe lata funkcjonowania gimnazjów to było pole minowe dla nauczycieli i uczniów - nowe programy, podstawy programowe, inne wytyczne kuratoriów itd... Z biegiem czasu wszystko się unormowalo i gimnazja zaczęly funkcjonować dobrze. Teraz reforma została przeprowadzona calkowicie w oderwaniu od rzeczywistości bo jednej osobie zamarzył sie powrót do PRLu. Finansowanie przerzucono na samorządy i to w ciągu 6 miesięcy mieli dostosować szkoły do reformy- nowe szkoły, w podstawówkach nowe pracownie dla np. chemii, fizyki, w dotychczasowych klasy dla nauczania wczesnoszkolnego. Reformę przeprowadzono bez konsultacji społecznych, ignorując prawie milion głosów. Dodatkowo koszty nowych podręczników itd...
Co do merytorycznego przygotowania uczniów to nie sądzę aby było gorzej, nauczyciele Ci sami, podstawy programowe zbliżone. Chociaz z 3-4 lata miną aż wszystko się uspokoi.
1
Wszystko zalezy od spotkania. Tak czy inaczej, jego gra nie powala.
1
Sytuacja jest bardzo zlozona. Dlatego moim zdaniem nie nalezy ustępować grupie pseudokibiców. Teraz jest Katalonia, za chwilę referendum jest w Kraju Basków. Pique mają wywalić (zmusić do rezygnacji), może Pedro też? Jakby powołano Adruiza to też ma być zmuszony do rezygnacji?
Pique jaki jest każdy wie, tak jak każdy wie, że się nie oszczędza w reprezentacji.
3
Tylko dobrze jest zejśc ze sceny na własnych warunkach a nie przymuszony przez kibiców ze względu na kwestie poza piłkarskie.
2
Dla czego ma odchodzić ?? Nigdy nie mówił że odwraca się od Hiszpanii i że w meczach reprezentacji Hiszpanii nie daje z siebie wszystkiego.
1
Kto oprócz Vidala i Alby był najsłabszy z Las Palmas. Wiadomo że Suarez nie potrafił wykorzystac kilku sytuacji, ale miał kilka dobrych dograń. Ktoś jeszcze ??
3
Referendum nie było ważne względem prawa bo zarządzać je powinien król (według konstytucji Hiszpani). Nawet jesli pomijać Knstytucję Hiszpani to przeprowadzone referendum nie było poprawnie przeprowadzone (nie było list wyborczych, można było wydrukować kartę wyborczą w domu i iśc do kilku lokali, itd...). Większość głosów była za niepodległością, bo Ci przeciwni raczej do referendum nie szli.
0
Chociażby TK stwierdzając że 3 wybranych przez PiS sędziów zostało wybranych niezgodnie z prawem i są dublerami na miejsca już zajęte. Wyrok z grudnia 2016. W dzienniku telewizyjnym na TVP1 tego się nie dowiesz.
0
Zgadza się że nie ma sensu. Ja piszę o jednym a Ty o czymś innym. Nie było wcześniej sytuacji aby ktoś został nielegalne wybrany i zasiadał w To. Teraz tak jest. Brakuje argumentów ?
1
Tu masz rację.
TK został upolityczniony i to nie zgodnie z prawem. Wszystkie wyroki po pewnym czasie będa zakwestionowane w których orzekali sędziowie wybrani nie zgodnie z prawem.