pax

1

Leds tylko co innego narzekanie że przegrali dwumecz a co innego krytyka systemu zarządzania, jakosci zawodników czy w pewien sposób możliwości obecnej Barcelony. Ja prawie nigdy nie narzekałem a ostatnio bardzo rzadko komentuję. Jednak pewne tąpnięcie jest obserwowane od kilku lat. Nie mówię że Barcelona co roku ma mieć 3 zawodników w pierwszej trójce do Złotej Piłki jak w 2010. Jednak co oprócz zakupu Neymara zrobiono aby była na to szansa. Ten Super Puchar mnie mało interesuje, bardziej patrze całościowo. Kadry nie mamy, jak nawet kupimy 2-3 zawodników (klasowych) to kiedy maja się zgrywać, nie będą mieli okresu przygotowawczego. Coś idzie nie tak.

pax

1

Moim zdaniem dużo winy jest Lucho. On miał wpływ na wszelkie transfery, co sam potwierdzał. Lecz nie chodzi tylko o transfery. Wielu krytykuje tiki-take ale to była niedościgniona taktyka Barcelony. On zmienił ta taktykę próbując grać jak inne zespoły prostymi, siłowymi środkami. Mowił o grze wertykalnej ale prawie nic sie w tej kwestii nie zmieniło, a porzucił tiki-takę, Ivan miał grac wertykalnie z mnóstwem prostopadłych podań, ale w polowie sezonu był raczej zmiennikiem 35 letniego Xaviego, który wciągał go nosem. Prostopadłych podań prawie nie było, jak się zdarzały to było wielkie miłe zaskoczenie jak prawdziwek w brzozowym lesie. Coś co za czasów Pepa było normą.
Barcelona zaczeła żyć legendą czasów Guardioli, jednak zaprzepaszczając potencjał i dorobek.

pax

23

Brak kreatywnej pomocy od kilku lat. Iniesta od conajmniej 3,5 sezonów gra bardzo bardzo słabo. Pamiętam jak robiłem jego statystyki w 2014 i 2015 i asysta w lidze 2 maja 2015 po 401 dniach bez asysty i prawie 30 spotkaniach i 1,5 tysiącu minut na boisku. Pisałem że Andres nie strzela i nie asystuje. Jednak wtedy krytyka Iniesty była nie do pomyślenia. Potem pisalem felieton o Ivanie po pierwszym sezonie, gdzie "Rakieta jeszcze nie odpaliła", punktując głównie jego braki w kreacji, podania do tyłu. Też krytyka była źle przyjmowana, a kolejne dwa sezony jedynie potwierdziły jego słabą grę. Busi nigdy nie był od kreacji a o Rafini, Gomesie czy Suarezie nie chce mi się pisać. Roberto ma przebłyski i ambicje ale to za mało.
Obecnie nie ma w Barcelonie pomocnika który by poziomem gry się nadawał do pierwszego składu.

pax

2

To że PSG nie ma wielkich osiągnięć to nie oznacza że ten zespół nie dostarcza pięknych emocji. To jest zespół budownany i przebudowaywany od lat, nie jest to anonimowy zespoł b klasy z którego w ciagu dwóch sezonów ktoś chce wygrać Ligę Mistrzów. Tam kilkanaście lat temu grał Ronaldinho, tam potem grał Zlatan i wielu wielu innych gwiazdorów.
Klub jest w czołówce klubów europejskich od 20 lat. W futbolu tak jak w życiu pewne epoki sie kończą i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem że Gwardia Kraków czy Stal Mielec nie bija się o mistrzostwo Polski a np. Nieciecza, czy wlaśnie takie zespoły jak PSG, Monaco bija się o Lige Mistrzów zamiast Nottingham Forrest, Aston Villa czy Stuea Bukareszt. Kiedyś tą historię klubową trzeba zdobyć, jeśli tylko wielcy "starzy" potentaci mieliby wygrywac to po co by były te rozgrywki. Oczywiście może się nie podobac że ktoś wykłada kasę i kupuje zawodników tworząc mega zespół, tylko poczekajmy co z tego wyjdzie. NIektórzy maja kasę od szejków, inni od oligarchów rosyjskich inni od linii lotniczych czy zakładów bukmacherskich. Taka jest dzisiejsza piłka.

pax

2

2 godziny temu podawałem linki m.in. the sun, espn itd... wystarczy w przeglądarce napisać Coutinho i wiadomości z ostatniej godziny :)) i wyskoczy kilka-kilkanaście linków. Wszystko mogą być dywagacje prasy, ale linki łatwo znaleźć.

pax

0

witam

pax

2

Ale co to za życie :))

pax

18

Większość angielskich dzienników juz podała że transfer Coutinho został zaakceptowany. 81.6 milionów funtów od razu a z dodatkami za osiągnięcia 108.8.

pax

2

Większość angielskich dzienników juz podała że transfer został zaakceptowany. 81.6 milionów funtów od razu a z dodatkami za osiągnięcia 108.8.

pax

0

Największą wartość ma Neymar?? Pokaż te wszystkie rankingi bo sprawdziłe transfermarkt i Neymar jest o 20 milionów za Messim. Zawodnik podpisuje kontrakt na kilka lat nie po to aby go zmieniac co roku, poza tym jak pisałem w zeszłym roku miał podwyżkę. Cos jeszcze na temat ? Co do wartości sportowych to jak narazie Ney jest daleko za Messim.

pax

1

NIe odstaje ? Messi w wieku Neymara miał 4 Złote Piłki i dwa Złote Buty. W tym roku dostanie kolejnego Złotego Buta i bedzie w pierwszej dwójce do Złotej Piłki. Neymar podpisał nowy kontrakt z podwyżką w zeszłym roku. Co roku ma dostawac podwyżkę tylko dlatego że Messi podpisał nowy kontrkat ??

pax

4

NIe masz racji co do Xavi'ego i Iniesty. Xavi błyszczał od początku. Od młodzików był porównywany z Guardiolą i jak wchodził do zespołu był o lata świetle przed Gomesem. Zgodzę się, że wpływ na to miała La Masia i DNA Barcy, ale pisanie ze Gomes przy Xavim to perełka jest bluźnierstwem. Nawet jak Xavi'emu poszły więzadła krzyżowe to po takiej kontuzji był kozakiem. Jedyny fakt przeciw Xaviemu był taki, że był średnio lubiany przez kibiców, bo mając taki potencjał moglby wygryźć z zespolu Pepa, który wtedy był idolem na Camp Nou. Iniesta od początku miał wielki potencjał i już w wieku 20 lat grał w 37 spotkaniach w sezonie 2004/2005.
Co do Gomesa nie mam zdania, zostawić czy sprzedać, zarząd i Valverde zdecyduje.
Co do Roberto to on tak bardzo nie błyszczał na prawej obronie, zagrał z słabszymi drużynami kilka lepszych spotkań, a potem były serie grubych bledów. On był i jest zawsze człowiekiem pomocy, obronca był z niego słaby. A to co mu się liczy to akcje ofensywne - PSG czy Real.
Fabregas był za słaby na pomoc w Barcelonie - wtedy jeszcze Xavi i Iniesta to był top na świecie. Fabs miał DNA Barcy i zrozumienie z Messim, ale to było za mało, aby być lepszym czy równym Generałowi. Xavi jeszcze w wieku 35 lat wciągał Rakiticia nosem.

pax

7

Tylko, że nawet w pierwszym sezonie nie grał jakoś dobrze. "Emeryt" Xavi był o dwa poziomy wyżej.

pax

4

Za rok kończu mu się kontrakt, za pół roku moze bez krępacji rozmawiać z innymi klubami, a takie MU, MC czy PSG maja kasę aby go sprowadzić i dać więcej na konto co miesiąc. Bartomeu obudź się. Wiadomo, że bedzie trzeba wydać 200-230 milionów na 4 letni kontrakt, ale drugiego takiego nie ma i długo nie bedzie.

pax

1

NIe dziwię się, że juz oponenci nie skomentowali Twojej odpowiedzi. Zabrakło im argumentów.

pax

1

Może napiszę o Lucho felieton. NIe wiem. jednak robił wiele, wiele błędów. Źle wprowadzał zawodników do skladu - wprowadzając nowych zawodników często wprowadzał ich w momencie gdy wymieniał całą linię.
NIe winię go za wyniki, ale za to że za jego kadencji Barcelona straciła swój niepowtarzalny styl. Odszedł od tiki-taki ale nie dał nic w zamian - była mowa o przyspieszeniu gry, kontratakach, grze wertykalnej, z tego nic nie wychodziło. Wyniki robili zawodnicy głównie poprzez indywidualne umiejetności a nie poprzez taktyczne zagrywki Lucho. Oprócz meczu z PSG gdzie zagrał 3-4-3 to nic nowego udanego nie wprowadził.
O transferach mówić narazie nie zamierzam mówić, ale to Lucho też za nie był odpowiedzialny.

pax

1

trzy lata odpala ...

pax

0

Strzał ciężko byłoby wyciagnąć. Kilka razy oglądałem tą sytuację. Miejsce w którym sie ustawił było odpowiednie, to normalne że bardziej musiał zabezpieczać bliższy słupek. Zastanawiałem sie tez czy mur nie zasłaniał mu pilki i przez to mógł miec spóźniona reakcje, ale jak się wydaje reakcja była szybka bo odbija w prawo gdy piłka nawet nie jest nad murem. Strzał był perfekcyjny.

Co do Neymara to tak jak pisałem, był pół metra na spalonym.

pax

2

Był spalony, pół metra. Neymar był na spalonym przy podaniu Gomesa i Alcacer nie ma tu nic do rzeczy.

pax

1

Gdzie jest powiedziane, że wprowadził coś do druzyny. Tylko tyle, że nauczył Suareza, który wcześniej w barcelonie nie grał. Guardiola cały czas stosował pressing i Mourinho mowil, że Barcelona jest najgoroźniejsza wtedy gdy traci piłkę, bo przechodzi momentalnie do pressingu i gdy odzyska piłkę to przeciwnik jest odsłonięty. Lucho zapowiadał, że zmieni styl Barcelony, że wprowadzi styl bardziej wertykalny. Samo słowo wertykalny było powtarzane dziesiątki razy. Styl zmienił, ale grę spowolnił zamiast przyspieszyć. I przypominam że Lucho ustawil Suareza na skrzydle a to że Pistolero gra na szpicy to zrobił Messi. Taktycznie mimo hucznych zapowiedzi niewiele się zminiło. Barcelona straciła swój niepowtarzalny styl.

pax

3

Czy warto pisać o kimś że jest frustratem? Bo inaczej ocenia zawodników niz redakcja? Zarówno jego jak i redakcji oceny są subiektywne. Tu popełnił błąd uznal, że są obiektywne i że "złapał" redakcję na nierzetelności. Pisze troche nieuprzejmie, ale pisze zawsze na "Pan" i wskazuje to co w jego mniemaniu jest nierzetelne. Dlatego nazywasz go frustratem?

NIe warto pochylać się nad ocenami i je komentować, to są czyjeś oceny i każdy ma prawo do nich, wedle swoich własnych kryteriów - Ty, ja czy redakcja.

Ty nie przedstawiłes kontrargumentów co do Midasa tylko pojechaleś personalnie. to było nieuprzejme.

Co do ocen jak mówiłem, sa to "ich" oceny i takie niech pozostaną. Po co wszczynac gówno burzę, za jakieś dodanie czy obniżenie komus oceny io1 punkt czy nieprawdziwy opis. Moge pisać że Roberto nie zaslugiwał na 6.5 - że redakcja pomineła fakt, że akcja z pierwsza bramką dla Alaves rozpoczeła się od jego straty na własnej połowie. Mogę pisac , że gdyby inny zawodnik miał taka stratę to ocena byłaby o 1,5 stopnia niżej. Natomiast chyle czoła przed redakcją, że wreszcie nie ma rozliczania bocznych obrońców z gry tylko na bokach w obronie. czasami sa zmuszeni asekurowac stoperów w polu karnym jak Roberto przy pierwszej bramce i dobrze, że nie miał za to obniżonej oceny. I znowu mogę pisać, że to dośc niedawna zmiana, bo kiedyś były obniżane oceny, za to, że boczny obrońca schodził do środka pola karnego (mimo że wymagala tego sytuacja) a nie zostawał na swojej stronie. Ile za to było obniżonych ocen to głowa mała.

Dlatego nie warto szukać, łapać nieścisłości, każdy niech sam sobie ocenia zawodników i nie wyzywa innych od frustratów jeśli się nie zgadza z jego ocenami.

pax

0

Długo nie grał kaszany. Jeśli pamiętasz to prowadziłem co kolejkę w tamtym okresie wszelkie statystyki, różne zestawienia. Miał słabsze spotkania, ale cały czas był naszym najlepszym bocznym obrońcą i prawdopodobnie najlepszy w lidze. Sezon 2013/2014 byl dobry, a sezon 2014/2015 bardzo dobry (np. najlepiej odbierającym zawodnikiem w lidze hiszpańskiej). W końcowce 2013/2014 to on ciagnął z Messim caly zespól, a 2014/2015 był jednym z autorów trypletu.
Co do umowy, zarząd go fatalnie traktował, na co jest wiele newsów. Chcieli go sie pozbyć, ale majac bana zreflektowali się dwa miesiące przed końcem kontraktu.

http://www.fcbarca.com/mobile/61649-agentka-alvesa-nigdy-nie-rozmawialam-z-bartomeu-nie-znam-go.html


pax

0

Na tej stronie było wiele newsów że nie chcą z Dani rozmawiać.
Źródło że zarząd przez miesiące nie chciał z nim rozmawiać?
że Lucho twierdził,, że Alves jest najciężej trenujacym w zespole zawodnikiem?
że Dani od początku chciał umowy 2+1, a zarząd nie chciał?
Moge poszukać

pax

0

Nie mam satysfakcji. Raczej to kwestia tych którzy go wyzywali, czy wymyslali przeróżne rzeczy na jego temat.

pax

9

Dla przypomnienia :)

Dani Alves - futbol w rytmie samby

http://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html




pozdrawiam

pax

0

NIe było tak. Chcieli sie go pozbyć, nie chcieli umowy z nim zawierać. Lucho na zebraniach zarządu mówił że jest niezbędny i trenuje najciężej, a mimo to chcieli się go pozbyć. Zarząd nie chciał rozmawiać z agentem (jego byłą żoną). Dopiero jak dostali bana i byli pod ścianą to Dani im poszedł na rękę i został. On mógł rozamawiać z innymi klubami, a mimo to czekal do końca na łaskę barcelony. Chciał umowy 2+1, ale zarząd nie chciał. (Dwa lata i automatyczne przedłużenie kontraktu o rok jesli będzie odpowiednia ilość spotkań).

pax

3

Całkiem sporo?? Miał łącznie 4 bramki z prawej strony Barcelony, lub schodzac z prawej strony. Nie zawsze tez grał Alves. Przeważnie Alves nakrywał go czapką, ale kto wie jak będzie teraz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?