pax

6

Tylko brak formy zaliczył długo przed kontuzją.

pax

2

Witam. Czytałeś może mój felieton o Ivanie z początku tego sezonu?

pax

3

NIe mam konta na Twitterze, tylko czy tam można prowadzić długie dyskusje z długimi wpisami? Przeczytałem narazie tekst o Ivanie z którytm w wielu momentach sie nie zgadzam, a analiza jego gry jest bardzo powierzchowna a natomiast wnioski zbyt jednoznaczne. I tekst o Suarezie którego nagłówek pyta czytelnika "czy na pewno wiemy kim jest Suarez". Jednak zbyt krótki tekst praktycznie w żaden sposób nam nie przybliża odpowiedzi na to pytanie.

pax

2

Kawał dobrej roboty z tym się zgodzę, ale jednak fajnie byłoby możliwość dyskusji z autorami, część z nich jest z tego portalu więc można na pw podyskutować, ale nie wszyscy. Nie czytałem jeszcze wszystkich felietonów, ale na pewno można z niektórymi polemizować.
Mi się podoba sama inicjatywa, inwencja, szata graficzna, kilka tekstów.

pax

2

Nie, ma 96 w wszystkich rozgrywkach dla Barcelony, asyst w lidze ma łącznie 102.

pax

20

Brakuje jednej statystyki - 96 asyst dla Barcelony.

Szkoda że nie ma też linków do dzisiejszych filmów o Daniem z oficjalnej strony.

wszystkie bramki Alvesa
http://www.fcbarcelona.com/football/first-team/detail/article/the-greatest-moments-in-dani-alves-s-career-at-fc-barcelona

pax

4

Na pomocy nieźle ale na PO grał kilka spotkań i po kilku dobrych spotkaniach kolejne grał słabo, przez co traciliśmy bramki.

pax

4

102 asysty w lidze i 96 asyst dla Barcelony w wszystkich rozgrywkach.

pax

5

Ciężko. Trauma do końca życia. To koniec świata. Jestem załamany. Nie wiem czy sobie z tym poradzę, życie straciło sens.

pax

15

Pierwsze zdanie z felietonu pasuje do dzisiejszego newsa:

"Jak zakwalifikować Daniego Alvesa – crack, legenda, gwiazda?"

http://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html

Jeśli nie chcecie sobie odświeżyć wiedzy o Danim to zachęcam przynajmniej do filmiku


pax

8

no way, on strasznie zapatrzony w tego Alvesa, pewnie wyliczył mu już średnią udanych wrzutek w przyszłym sezonie i teraz się chłop załamie, albo sezonowiec zacznie kibicować Starej Damie

pax

62

pax płakał jak czytał...

pax

10

W Barcelonie na Hernándeza koledzy z boiska wołali przeważnie Maki, co stanowi skrót od maquina, czyli maszyna.

Rozumiem że to ironia :)

pax

3

w lidze czy dla Barcelony? bo ja sam licze staty.

pax

5

Dani Alves - 96 asyst dla Barcelony.

102 asysty w La Liga (38 sevilla i 74 Barcelona).

http://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html


pax

2

ok

pax

2

tvp1, tvp2 czy tvpinfo już prawie nikt nie ogląda, bo przekaz jest tak zakłamany jak za Urbana.

pax

7

Pewnie nie przezyje, skoro tylko przy takim rządzie można nawoływać do nienawiści i grozić śmiercią.

pax

4

To dajesz te dowody na pw?
Milion dolarów się przyda a jak masz udowodnione wyleczalność całkowitą glejaka, alzhaimera czy Touretta to dawaj wyniki. Nobel w medycynie chociaż lekarzem nie jest to tez fajna sprawa.
czekam na wyniki.
Bo napisałeś bzdury potem zacząłeś obrażać.

pax

9

tak jestem zwykłym krzykaczem.
Tak możesz podesłać dowody na WYLECZENIE Alzhaimera, WYLECZENIE Touretta, WYLECZENIE raka mózgu (glejaka) itd...

pax

14

nie rozumiem pisania takich bzdur. Co to ma na celu?

pax

4

Mascherano niestety nie nadaje się na DP w Barcelonie, były wielokrotnie do tego przymiarki, nawet w ubiegłym sezonie. DP ma inne zadania niż w reprezentacji Argentyny i Masche niestety słabo gra w DP w Barcelonie. Inny system, inne założenia taktyczne.

pax

2

Alvesowi kontrakt kończy się za rok, a nie wiadomo czy nie ma tam jakieś opcji 2+1.

pax

2

Zgodzę się z jednym, trzeba bocznych obrońców. 32 letni Alves jest obecnie od kilku miesięcy najlepszym bocznym obrońcą drużyny, a wcale nie prezentuje świetnego poziomu. Konkurencję w postaci Vidala, Douglasa a nawet Roberto niestety zjada. Roberto początkowo zagrał 2-3 dobre spotkania na PO, ale głównie na swoją waleczność, ambicję i umiejętnością rozegrania - przejścia z obrony do ataku. W obronie niestety grał słabo, kilka bramek zawalił.
LO to niestety wygląda jeszcze gorzej, Alba gra słabo, zawalił najważniejsze mecze w sezonie (Real, Atletico), ale nie ma konkurencji, Adriano i eksperymentalnie Mathieu.
Ktoś 2-3 lata temu przespał pewien moment na możliwość sprowadzenie klasowego bocznego obrońcy.

pax

2

Może źle to ująłem, oczywiście chodziło mi, że obecnie Alves jest najlepszym bocznym obrońcą. Chodziło mi że obecnie jest lepszy na na PO niz np. Alba na LO.
Alves w obronie gra ostatnie miesiące bardzo dobrze, a wrzutkach lepiej nie mówic, bo wrzuca najlepiej w druzynie, a wrzutki w kosmos to max 2-3 z 200-300 w sezonie, niespełna 1%. Jeśli jesteś w stanie podac statystyki WIĘKSZOŚCI wrzutek w kosmos to chetnie je zobaczę. Alves nie ma łatwiej bo Rakitic w obronie obstawia głównie środek, a Alba ma bardzo często cofajacego się Iniestę, ciagle Busquetsa i jeszcze zawsze przesunietego Mascherano a także często Pique. Popatrz na bramkę Griezmana z ostatniego meczu LM. Alves popełnia błędy - to oczywiste, ale robi ich mniej niz inni boczni obrońcy.

pax

3

Alba. tzn.?? z Realem - 2 straty i bramka, Atletico - strata 1 bramka. Alves słabo?? z Realem? Pierwszy mecz zwycięski z Atletico to jego zasługa, ostatnie wejście z Gijon, dwie wrzutki dwa karne, plus klepki z Messim, kluczowa wrzutka do Neymara itd....
Alves na początku sezonu grał słabo, ale pzrez ostatnie miesiące jest najlepszym bocznym obrońcą

pax

3

Zgoda, że czas pożegnać się z Alvesem, ale jak na razie to najlepszy boczny obrońca i to nie tylko na PO ale i na LO. Niestety Alba popełnia ostatnimi miesiącami grube błędy w obronie i to zbyt często, a o Vidalu, Roberto czy Douglasie na LO przeciwko klasowym zespołom raczej trzeba zapomnieć.

pax

26

Bo ostatnio Barcelona nie ma takiego szczęścia przy losowaniach

pax

8

Nie potrzebna ta ironia. Suarez kilka 100% sytuacji zmarnował, poza tym to Messi kreował prawie cała grę ofensywną, gdyby nie brak formy Neymara to Messi miałby pokera z asyst. To Messi brał ciężar gry na siebie. Możesz pisać ironicznie, ale... z tego co tu czytam, to nie ma tu pretensji że Suarez źle zagrał, co najwyżej że Messi lepiej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?