pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Moim zdaniem się mylisz co do pomocy Barcelonie. Pomoc jest wtedy gdy służy pomaganiu, czyli jeśli bez tej pomocy drużyny nie osiągnęłaby korzystnego wyniku. Tu mieliśmy raczej do czynienia błędami sędziowskimi, nie mającymi wpływu na ostateczne rozwiązanie. Gijon jedynie w pierwszej połowie stworzyło 2 niezłe sytuacje a Barcelona w tym czasie z 7-8. Barcelona wygrywała gdy zdarzyła się pomyłka sędziowska z spalonym, pierwszy karny właściwy. Zgodzę się że smród może i jest ale złe sędziowanie sędziego nie miało wpływu na zdobycie punktów.
52
Zdecydowanie najlepszy zawodnik na boisku. Przez ostatnie lata odpowiedzialny za rzuty karne teraz oddaje je swoim kolegom. Cała kreacja gry należała do niego, świetne prostopadłe podania do Alby Iniesty i Neymara, świetne klepki z Alvesem. udane dryblingi, robił przestrzeń dla innych. często rozgrywał z głębi pola. Luis bardzo dobry mecz, jednak to wynik drugiej połowy w pierwszej nie było rewelacji, oprócz tego kilka sytuacji świetnych zmarnował. Messi jednak zdecydowanie najlepszy w tym spotkaniu. Gdyby nie skuteczność czy brak zdecydowania Neymara Messi powinien mieć z 2 asysty więcej.
4
Coś mi sie nie zgadza z statystykami Michaela - przydałoby sie jakies potwierdzone źródło, bo Mundo nie raz mijało się ze statystykami. W latach 80-tych nie było statystyk asyst w lidze hiszpańskiej, poza tym figo według goal.com ma 107 asyst, a więcej od niego ma chociażby Xavi.
4
Już w zeszłym sezonie był pierwszy w klasyfikacji wszechczasów, Jak miał 110 to też miał najwięcej w historii.
2
5. Dlaczego? Dlaczego Alves ma nie brać Carrasco pod uwagę? Kryje go indywidualnie od początku akcji, przesuwa się i zajmuje pozycje Pique i właśnie Carrasco, to był zawodnik za którego był odpowiedzialny. Gdy w dalszej fazie akcji widzi Griezmana i robi w jego stronę kilka metrów (miał na to max 2,5 sekundy), ma cały czas nie obstawionego Carrasco za plecami. Nigez podałby do Carrasco gdyby Alves zdecydowanie pobiegł do Griezmana. Nikt Carrasco nie przejmuje, sam pisałeś że Rakitic powinien to zrobić ale tego nie robi.
6. Wiem, że to żart :)
7. W porządku, przeprosiny przyjęte nie mam urazy. Nigdy się nie obrażałem czy coś takiego. Cały czas pisze przyjaźnie o redakcji i o ocenach, nawołuje tu raczej do spokoju i umiarkowania, baa, nawet krytykuje siebie, iż sam kiedyś nazbyt poważnie podchodziłem do ocen. Po prostu nie traktuj wszystkiego tak poważnie i patrz na treść wypowiedzi a nie na nick :).
pozdrawiam i również peace
2
Akurat w tej sytuacji w formacji obronnej Alves nie zawalił moim zdaniem, tak jak pisałem na początku: nie jego strata, nie jego strona dośrodkowania, nie jego zawodnik strzelił, nie jego miejsce i i zawodnika nawet po zawężeniu i przesunięciu. Nałożyło się kilka innych zdarzeń które dały taki a nie inny przebieg sytuacji. Zderzenie Mascherano z Pique, zupełnie niepotrzebna asekuracja Alby przez Mascherano, odpuszczenie Francuza przy braku przekazania przez Busquetsa. Tutaj niestety moim zdaniem z punktu widzenia ustawienia całej formacji na boisku największy błąd zrobił Mascherano. On do asekuracji Alby mógł iść jak Atletico miało piłkę, ale piłkę miał Alba a Masche był niepotrzebny, a on do końca stał przy linii końcowej, a to on powinien przejąć Saula Nigeza do którego nie zdążył. Chwilowo miał go Iniesta ale przy wejściu w jego strefę innego zawodnika który przejął piłkę poszedł do niego i zostawił Nigeza.
4. Odnośnie minut to od momentu straty do bramki jak pisałem było 4 sekundy, Alves cały czas się przesuwał krokiem odstawno-dostawnym. Zgoda, że nie poszedł agresywnie od razu do Griezmana, ale nie miał takiego obowiązku, bo krył kogoś innego w strefie Pique. Te 2,5 sekundy od przejęcia piłki do dośrodkowania Alvesa ma dwóch zawodników, jednego za plecami, drugiego przed sobą. Strzał Griezmana z pierwszej piłki, początkowo stara się trzymać linię spalonego, obserwuje jak rozwinie się akcja i ewentualnie które do którego zawodnika pójdzie dośrodkowanie.
2
Jak zauważyłeś że jeśli zdarza mi się cos napisać w ocenach, to własnie gdy schodzą one z afisza, aby nie prowokować i nie robić spiny. Również pozdrowienia Don.
1. Nie chodzi o to, że to mnie uraziło. Tylko zdziwiła mnie konstrukcja wypowiedzi. Ogłaszasz że zostawiasz temat, by w kolejnych zdaniach do niego powrócić. Łamać kopie o słowo 'trudno", to naprawdę musiałbym nie mieć co z czasem robić. Dlatego nie będę wchodził w polemikę.
2. Fajnie, że zrozumiałeś, że wmawianie komuś i naznaczenie jego sposobu analizowania nie jest czymś przyjemnym.
3. Tu powinniśmy pokazać 3 rzeczy - 1. nominalne ustawienie, niech będzie jak napisałeś w siatce z FMa, 2. założenia taktyczne przy akcji na bokach obrony (czyli przesunięcia w formacji obronnej), 3. rzeczywiste ustawienie zawodników - czyli jak wypełnili punkt 2. / 1. Alves nominalny PO - czyli nominalnie powinien być na prawej stronie, 2. przy akcji lewą stroną - sugerujesz zawężenie pola i przesunięcie formacji obronnej o jedną pozycję w lewa stronę (słusznie). 3. Jak Alves wypełnił to przesunięcie? Wypełnił go ponad bardzo dobrze, a mianowicie przejął pozycję Pique i przejął Carrasco który operował na nominalnej pozycji Pique, Alves postanowił jednak jeszcze głębiej wejść i spróbować przejąć jeszcze pozycje Masche i Griezmana, mając trzy pozycje do obstawienie po prostu nie zdążył. Nie był w stanie nic zrobić gdyż dośrodkowanie było idealne, strzał z pierwszej piłki, gdyby lepiej zareagował to co najwyżej sfaulowałby Francuza. Alves cały czas się przesuwa i robi te 6-7 metrów, miał jeden moment zawahania, gdy mógł spróbować złapać Francuza na spalonym przed dośrodkowaniem, ale widząc Albę 5 metrów za linią spalonego to wychodził przed Francuza (patrząc od bramki).
2
Jakby akcja szła jeszcze z 30 sekund lewą to miałby znaleźć się na pozycji Alby? Bo ciągle miałby się przesuwać w lewo? Alves w tej całej akcji ani na moment nie jest na prawej obronie, tylko przejął pozycje Pique na której przejął Carrasco i przesuwał się już na pozycję Mascherano gdzie był Griezman.
Nie miał 4 sekund bo 4 sekundy po stracie piłka była już w bramce, od straty do dośrodkowania mijają 2 sekundy. Tylko wtedy mógłby podejść, ale niestety mimo że w tej akcji od momentu straty Alby przesunął się o 6-7 metrów to wciąż miał za plecami Carrasco. Czekał między zawodnikami do ostatniego momentu, kryjąc na radar dwóch zawodników do którego pójdzie dośrodkowanie, idealne dośrodkowanie, strzał z pierwszej piłki, ale jak sam napisałeś: "No na kimś musieliśmy wyładować frustrację. Dani się do tego najlepiej nadaje. ;)".
Dodam że miał utrudnione zadanie bo cały czas był za Griezmanem (za którym początkowo do pola karnego wbiegł Busi) i przy uderzeniu z pierwszej piłki miał poza faulem niewiele do powiedzenia, a nie mógł sie ustawić przed nim.
I ostatnia sprawa, naprawdę nie miałem ochoty zaczynać dyskusji. pokazałem jedynie pewien przykład z Alvesem, że każdy może interpretować zdarzenia boiskowe na swój sposób, może inaczej podchodzić do ocen, nie lepiej czy gorzej ale inaczej. Pokazałem, że każdy może poszukać sobie oceny czy opisu z którym sie nie zgadza czy inaczej interpretuje, ale chodzi o to aby nie robić spiny, nie robić gównoburzy. Napisałem pod pierwszym komentarzem: "Tylko po co się napinać, nie lepiej nie komentować ocen, wystawiać swoje/albo całkowicie olać wystawianie ocen i na luzie podchodzić do ocen innych. To tylko zabawa".
Naprawdę, powinieneś wyciągnąć wnioski z wcześniejszych utarczek i spin bo branie wszystkiego do siebie prowadzi do napięć na forum. Traktuj innych z szacunkiem, taka drobna prośba.
2
Co do Alvesa. To dziwne rzeczy piszesz wmawiając mi jak ja patrze na grę zawodników i ich ustawienie. Masz bardzo brzydką manierę wmawiania ludziom ich sposobu interpretowania sytuacji boiskowych, przy okazji próbując ich zgnoić.
Rzadko teraz piszę , raczej jak już to aby dbać o poziom strony, czy wypowiedzi, ale kiedyś już o tym pisałem, userzy będą robić spiny i gównoburzę jak przykład idzie z góry.
"Niestety przy bronieniu akcji, która ma swój ciężar skrajnie po lewej stronie, konieczne jest maksymalne zawężenie pola gry i zejście pierwszego stopera (Masche) do asekuracji obrońcy (Alba), drugiego stopera (Pique) na pozycję pierwszego stopera (Masche) i prawego obrońcy (Alves) na pozycję drugiego stopera (Pique). Łączy się to jednocześnie z przekazywaniem krycia. Drugi stoper (Pique) przejmuje strefę pierwszego (Masche) i jego grajka, zaś prawy defensor (Alves) strefę drugiego stopera (Pique) i jego grajka".
Pytanie w którym miejscu był Alves? Nie wiem po co to napisałeś? Skoro Alvesa nie było na PO. Jak wyjaśniłem i jak sam widziałeś na powtórkach, to wiesz gdzie był. 2 metry od środka po lewej stronie boiska. Dziwne rzeczy wypisujesz, wmawiając mi i coś co nie ma nic związanego z rzeczywistością. Alves będąc w miejscu w którym był już dawno przejął pozycje drugiego stopera i był prawie na pozycji pierwszego stopera - czyli w stosunku do swojej nominalnej pozycji przesunął się w tej akcji o prawie dwie pozycje, a Ty wcześniej twierdziłeś "Alves nie przesunął się o żadne pozycje, bo jak na początku był za Griezmannem i z tyłu miał Carrasco, tak do samego końca był na tej samej pozycji". Tylko był na pozycji przesuniętej o prawie dwie od swojej nominalnej względem strony rozgrywania piłki, bo akcja cały czas szła stroną Alby.
2
To jest właśnie to. Dlatego praktycznie nie komentuję ocen, bo to nie ma sensu. Nie potrafisz, przyjąć czegoś do wiadomości. Źle zinterpretowałeś słowo "trudno" i co sie dzieje? Piszesz "zostawmy" czyli jak zrozumiałem na ułamek sekundy chciałeś po moich wyjaśnieniach Twojego złego zrozumienia zostawić ten temat. jednak nie potrafiłeś i następnie 7 linijek poświęciłeś na wyjaśnienie znaczenie słowa "trudno" i wyjaśnić autorowi co autor miał na myśli. No niestety interpretacja się zmienia w zależności od adresata, jak i odbiór się zmienia. Źle zinterpretowałeś mój prosty tekst, który był pozytywny dla redakcji i teraz próbujesz jakoś wybrnąć z tej sytuacji. Po co? Zamiast zostawić to po wyjaśnieniu, brniesz w tą ślepą uliczkę w pewnej małostkowości, szukania spiny i pokazania wyższości. Po co? Naprawdę nie warto. Za dużo bierzesz do siebie, za dużo spraw traktujesz ambicjonalnie i potem widzisz rzeczy takie jakie chcesz zobaczyć a nie takie jakie są w rzeczywistości.
2
Jeśli news jest o działalności poza boiskowej, to po co napisałeś 3/4 tekstu o działalności boiskowej, do czego ja się odniosłem.
"Gdyby Dani grał swoje nie byłoby problemu ale on na boisku jest beznadziejny a forme miał tyklko wtedy gdy walczył o nowy kontrakt po długim spadku zresztą.Więc profesjonalne podejscie ,dobra gra dla klubu który mu płaci i jak mówi który kocha".
A potem komentujesz coś co Ciebie nie interesuje.
Zwrot "Cię" w rozmowie z drugą osoba piszemy z dużej litery.
2
Mówię, interpretujesz słowa zbyt osobiście nie chcąc ich zrozumieć, a przez to szukasz znowu spiny. Niestety. Tekst nie był skierowany do redakcji, ale do innych userów w Waszej obronie. Nie jest to "dziwne" jak piszesz, tylko wystarczy chcieć zrozumieć tekst, a nie interpretować go z góry założonym nastawieniem. Wytłumaczyłem Ci o co chodziło w tekście, ale i tak po raz kolejny zinterpretowałeś go po swojemu. Naprawdę nie rozumiem Twojej spiny, od miesięcy nie komentuję ocen.
"patrzy na te spotkania inaczej, TRUDNO".
"Po co się napinać. Redakcja tak ocenia, Wy inaczej. Ona patrzy na spotkania inaczej, trudno".
"Trudno" jest skierowane do adresatów. Czyli nie róbcie gówno burzy, Wy macie inne spojrzenie na gre zawodników, redakcja inne, "trudno" - świat sie na tym nie kończy, nie warto stwarzać z tego powodu napięcia na forum.
Nie ma sensu pisać o Alvesu, bo Ty i tak twierdzisz, że Alves popełnił błąd bo tak jak cała formacja nie przesunął się w lewo, mimo że...... był po lewej stronie pola karnego. Popatrz gdzie stoi Alves a gdzie jest punkt rzutu karnego. Rozumiem, że miał odsłonić 3/4 pola karnego nie wiedząc na którego zawodnika pójdzie dośrodkowanie i wskoczyć Francuzowi na plecy.
2
Wiesz, że od miesięcy nie komentuje ocen, i staram się nie analizowac na forum zawodników. Tutaj, jest jednak to co bardzo często się zdarza i Alves za to obrywa (nie mówię, że tylko od Was, ale ogólnie od forum), że nie kryje całego pola karnego. Już nie raz dostawał krytykę za akcje z lewej strony, bo on obstawia bardzo często swoja stronę, środek a nawet część lewej strony. Raczej chodziło mi o opis, ponad połowa opisu Alvesa to opis jego niby błędu przy golu, gdzie raczej błędu nie popełnił,po prostu nie zdążył pokryć całego pola karnego, mając zawodnika Atletico za plecami.
W kwestii słowa "inaczej" to za bardzo bierzesz rzeczy do siebie niestety, dlatego kiedyś były te nieporozumienia. Nie była to kwestia negatywna a raczej pozytywna. Uwaga skierowana do osób którzy domagają się jakiś innych ocen, bez merytorycznego uzasadnienia, albo po prostu inaczej analizują pewne kwestie czy sytuacje. dlatego napisałem że Wy robicie to tak, ktos inny inaczej. Naprawdę tu nie ma marudzenia, raczej coś odwrotnego. Wystarczy chcieć dostrzec coś pozytywnego wynikającego z tekstu, a nie czytać tekst od razu z negatywnym nastawieniem.
Alves przesunął sie w lewo praktycznie o 2 pozycje, był co najmniej 2 metry w lewo od środka pola karnego, czyli prawie na nominalnej pozycji Mascherano. Alba popełnił w tej akcji kilka błędów, od fatalnego ustawienia, przegrania pozycji i główki itd...
ps. szkoda że znów szukasz spiny, ech
pozdrawiam
2
Coś na temat mojego komentarza? Jakos merytorycznie go skomentujesz? Co mają tweety, fb czy filmiki do poziomu gry. Skrytykowałeś go za grę, to Ci napisałem że obecnie jest najlepszym bocznym obrońcą Barcelony. To teraz juz nie piszesz o grze tylko jedynie o zachowaniu poza boiskowym.
1
obecnie jest od wielu spotkań najlepszym bocznym obrońca Barcelony. Po co czytasz coś co Ciebie w ogóle nie interesuje.
1
Gdzie pokazał że ma w dupie Barcelonę?
1
Mimo, że nie zrozumiałeś o co chodzi, to idealnie to ująłeś.
"jak bym słyszał swoją kobietę kiedy krew mnie zalewała podczas ostatnich meczy"
Nie wiedząc o tym zgodziłeś się z Alvesem, on właśnie pokazuje zachowanie swojej kobiety.
1
Tzn.??
Możesz powiedzieć kto tak powiedział na Calderon?
Możesz powiedzieć czyja postać miała tak uważać?
Nie za bardzo rozumiem o czym piszesz, możesz wyjaśnić?
10
Nie chciałem bronić Alvesa, ale jak czytam wpisy co poniektórych, nie będę wymieniał nicków, to widać że nie zrozumieli o co chodzi w tym zachowaniu.
Alves udaje tu swoją partnerkę, która pociesza załamanego Daniego po porażce, mówi jak go kocha i żeby się nie przejmował tak bardzo, że świat sie na tym nie kończy. Każdy pewnie z zawodników przeżył taką scenę u siebie w domu.
Jak ktoś zawsze hejtował Alvesa to potem widzi i interpretuje to co chce, byleby dowalić Alvesowi, bo to takie modne. Przecież tu nie chodzi, o to aby sie nie przejmować "bo to tylko mecz piłkarski", tylko wprost odwrotnie. Alves tu pokazuje jedynie jak bardzo przeżywa tą porażkę i jak jego partnerka musiała go pocieszać.
Jedni po porażce starają się mentalnie podnieść, inni wolą aby zawodnicy podeszli do kolejnych spotkań z trauma z Calderon, bo to najlepszy sposób przeżywać porażkę do końca sezonu. Nie każdy ma taki charakter jak Alves, nie każdy tak się zachowuje, może to się podobać lub nie, ale wyzwiska czy totalnie błędne interpretacje aby komuś dowalić nie powinny mieć miejsca.
3
Nie zrozumiałeś przekazu.
2
Ostatnio ściach dobrze pisał. Nie ma sensu poważnie podchodzić do ocen redakcji tylko trzeba je traktować z przymrożeniem oka. Kiedyś sam poważnie do nich podchodziłem, ale co to zmienia? Po co się napinać. Redakcja tak ocenia, Wy inaczej. Ona patrzy na spotkania inaczej, trudno.
Też mógłby pisać jako znany z obrony Alvesa za co on ma 3,5 i dlaczego ma obniżoną ocenę za bramkę, skoro ani to jego strata, ani dośrodkowanie z jego strony, strzał ze środka pola karnego a nawet bliżej lewej strony, nie miał szans nic zrobić a jakby miał szans to jedynie na faul wskakując na plecy Francuza, wcześniej Griezmana krył Busi i z Ivanem ale go odpuścili. Mógłbym pisac, że znowu ma zaniżona ocenę za krycie/nie krycie całego pola karnego i bramę i brak krycia zawodnika wchodzącego z lewej strony. Mógłbym pisać że dostał taka samą ocenę jak Alba w Klasyku którego dwie straty zakończyły się utratą dwóch bramek. Tylko po co się napinać, nie lepiej nie komentować ocen, wystawiać swoje/albo całkowicie olać wystawianie ocen i na luzie podchodzić do ocen innych. To tylko zabawa.
Są tacy userzy którzy "jadą" po niektórych zawodnikach z zasady, z antypatii, po co się przyjmować.
3
Możesz napisać konkretnie na czym polegał błąd Alvesa? Strzał Torresa z lewej strony, Alves krył Saula w tej akcji. Ty piszesz jako o jednym z głównych winowajców.
18
Nie rozumiem wyśmiewania się z Xaviego. Gdybyście wiedzieli, że Xavi jest doskonałym analitykiem który zna składy większości drużyn europejskich, oglądał tysiące spotkań piłkarskich, od małego robił rozpiski taktyczne.
Poczytajcie sobie o nim i jego zamiłowaniu do piłki a potem się naśmiewajcie.
Ja wierzę, że nie tylko wygra tyle samo czy więcej od Pepa czy Lucho ale że będzie porównywany w wizjonerstwie trenerskim do Cruyffa.
Ech, kibice.
http://www.fcbarca.com/63812-okiem-kibica-xavi-hernandez-creus-pilkarz-mistrz-legenda-vol-i.html
http://www.fcbarca.com/63937-okiem-kibica-xavi-hernandez-creus-pilkarz-mistrz-legenda-vol-ii.html
3
Nie, nie potwierdzam. Bo piszesz coś co nie miało nic wspólnego z rzeczywistością. Przeciwnicy nie znaleźli sposoby na Barcelonę i ten system (tiki-taka) nie był i nie jest rozpracowany. Po prostu doszło do wypalenia zawodników, ogólnej słabszej dyspozycji i od ostatniego roku Pepa nie było juz jakości i to nie była wina taktyki ale zawodników. Można wiele powiedzieć o sędziach, ale faktem jest że, gdyby nie sędzia to Barcelona z duzym prawdopodobieństwem zdobyłaby LM 3 razy z rzędu. Co tu ma obiektywizm i Twój wiek?
5
Tiki-taka była niedoścignionym wzorem przez 3 lata i tylko błędy sędziowskie w meczu z Interem nie pozwoliły Barcelonie wygrać Ligi Mistrzów 3 razy z rzędu. Tiki-taka była wtedy gdy przeciwnik sie murował, a jeśli grał w otwarty futbol to wystarczy przypomnieć sobie jak Xavi poprowadził drużynę w meczach z Realem gdy było 6:2, 5:0, większość bramek z kontrataków. Do tiki-taki trzeba zawodników idealnych technicznie, szybko przewidujących zagranie i w ciągłym ruchu. Krytykujesz okres post tiki-takowy gdy Barca już nie prezentowała tiki-taki.
18
Alves według whoscored najlepszy zawodnik spotkania. Wszystkie portale stawiają go w pierwszej trójce. Asysta do Suareza, idealne dobranie do neymara, idealne dobranie do alby.
5
Alves według whoscored najlepszym zawodnikiem spotkania, w każdym innym zestawieniu w pierwszej trójce. Asysta, idealne dogranie do Neymara i wrzutka do Alby z której powinna paść bramka, ale niecelny strzał dobił Suarez.
8
Przestańcie piprzyć że Messi ma talent a Ronaldo wszystko co ma to jest jedynie ciężka praca na treningach. Messi strasznie ciężko pracował i pracuje na treningach, ma coś "boskiego" co miało 2-3 zawodników w historii, ale bez ciężkiej pracy i uporowi wciąż by klepał piłkę na ulicach Rosario. Ronaldo gdyby nie miał talentu to ciężką praca by niewiele osiągnął. Dziesiątki tysięcy trampkarzy gra/trenuje po kilka godzin dziennie ale niewielu dochodzi do takiego poziomu.
Poczytajcie o Messim a potem piszcie, że ten ma talent a ten ciężko pracuje.
http://www.fcbarca.com/67704-nielatwe-poczatki-kariery-leo-messiego.html
4
Ja dlatego nie wypisuję jakis haseł których nie da sie przeprowadzić - spytałem więc co oznacza to "lanie", bo wiele spotyka się ogólników - mniej lub bardziej radykalnych ale jak przychodzi do konkretów to brak jest prawdziwej recepty na problem.
2
Ale konkretnie jakimi metodami, jakie działania. Tak bez pustych sloganów, np. w kwestii mniejszości muzułmańskich, obywateli UE zamieszkujących w Francji czy Belgii od 2-3 pokoleń.
ps. nie terroru tylko terroryzmu :)