pax

2

U mnie nie znajduje za dużego a szczególnie gdy na to nie zapracuje. Ostatnimi miesiącami rzadko sie o nim wypowiadam, bo w większości przypadków skończyły się wyzwiska. Dla Ciebie nie za znaczenia czy gdy dobrze czy gra źle bo i tak wiadomo co będziesz pisał. Jak Alves gra źle to go krytykujesz. Jak Alves gra dobrze to piszesz że kiedyś grał źle i go krytykujesz. Jak ukazuje się artykuł/news pozytywny o Alvesie w kontekście ostatnich miesięcy to go krytykujesz za grę dwa lata temu.
Raczej się nie dogadamy bo masz uprzedzenia w stosunku do zawodnika i oceniasz go pod kątem swoich uprzedzeń a nie jego gry.

pax

3

Kwestia jest jego przedłużenia kontraktu, która musi/powinna nastąpić w tym roku. Jeśli nie to Leo w 2018r. może w wieku 31 lat odejść za darmo. Oczywiście chodzi o kasę i to gigantyczną - około 50 milionów brutto za sezon (takie są spekulacje prasowe). Dodajac do tego koszty Neymara około 30 milionów brutto daje nam 80 milionów za pensje tylko dwóch zawodników. Tylko czy klub się zgodzi, iż cała kasa np. za koszulki lub za nazwę stadionu pójdzie na pensję dla dwóch zawodników?
Leo powinien mieć kontrakt taki jak MJ w ostatnich dwóch latach, czyli spektakularnie gigantyczny bo jest piłkarzem wszechczasów, czy Bartomeu doprowadzi do sprzedaży Leo i tym samym może zapomnieć o fotelu dla siebie na następną kadencję? Wątpię. Przedłużenie o 3-4 lata. Jakby Leo pobił barceloński rekord Xaviego to pozostałe rekordy w LaLiga nie są osiągalne przez następne dziesiątki lat.

pax

1

„Pewnie możesz się też domyślać że łatwiej dośrodkować stojąca piłkę, niż kiedy się ją goni”.
Alba znowu nie wrzuca tylko w biegu, wrzuca z różnych piłek i przeważnie bardzo niecelnie a tych wrzutek wcale nie ma tak mało.

„Czemu nie ustawia się po ZP?”
Argumentacja na poziomie przedszkola. Wystarczy mu obecnie wybór do najlepszej 11 LaLiga i najlepszej 11 wg France Football.

"Nawet rzetelne statystyki, same w sobie, to część obrazu piłki nożnej. To nie koszykówka. Tu zbyt wiele rzeczy jest różniących się ułamkowo, statystycznie nie mierzalnych".
Zgoda, ale są pewnym odniesieniem, nawet jeśli nie sztywno wyznaczającym poziom gry zawodnika. Najlepszym argumentem w kontrze, jest wiara. Z wiarą się nie dyskutuje bo polega na wierze w to czego nie da się udowodnić. Więc ja pisze o tym co da się udowodnić, chociaż pewnie do pełnej oceny nie jest to wystarczające, Ty piszesz o rzeczach niemierzalnych z czego zupełnie nic nie wynika.

pax

1

W decydującej fazie sezonu 2013/2014 był jednym z najlepszych zawodników Barcelony, jednak u AxelaF nigdy nie znajdzie uznania.
Wcześniej w Lidzie Mistrzów w meczach z Manchesterem City grał co najmniej bardzo dobrze, jego dwie bramki plus bramki Leo w dwumeczu dały awans do ćwierćfinału.
W drugim meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów jego wrzutki do Messiego i Xaviego powinny zakończyć się bramkami a Barcelona winna szykować się do półfinału.
W finale CdR stworzył największą ilość sytuacji bramkowych.
Mecz z Elche, gdzie miał genialne odbiory wślizgami a następnie zaliczył piłkę meczową - 40 metrowe idealne dogranie do Messiego po kolejnym odbiorze, który nie trafił w sytuacji sam na sam.
Mecz z Atletico Bilbao – jego indywidualna akcja na skrzydle, rajd prawym skrzydłem, okiwał trzech obrońców, penetracja pola karnego zakończona golem Pedro (super asysta).
Potem mecz z Villareal – w którym na tle słabej drużyny rozegrał dobre spotkanie, jego dwa kąśliwe dogrania w pole karne skończyły się bramkami samobójczymi wyciągając wynik z 2:0 na 26 minut do końca spotkania (plus bramka Messiego), a Barcelona wciąż liczyła się w grze o mistrzostwo, wynik 2:3.
Kolejny mecz to gra przeciwko Getafe gdzie Alves zaliczył genialne podanie do Messiego który zamienił je na bramkę.
W najważniejszym i ostatnim meczu sezonu z Atletico wrzucił idealną piłkę na głowę Pedro, który jej nie wykorzystał, można dodać do tego, że po jego wrzutce padła nieuznana (błąd sędziego) bramka Messiego która mogła dać mistrzostwo Barcelonie

pax

1

„Gra w powietrzu to ryzyko straty, to głównie zagrania na walkę o pozycję, to fakt, ale sama decyzja o wrzutce powinna być w grze Barcelony skalkulowana na bardzo wysokim poziomie, by nie prowadziła do strat”.

Po wrzutkach Alvesa jest mało przejęć przeciwnika a co dopiero jeśli chodzi o kontry, przeważnie to jeśli nie zawodnicy Barcelony przejmuja piłke to albo jest wywalczony rzut różny, albo obrońca wybija na uwolnienie i gracze Barcelony przejmują bezpańską piłkę. Robiłem też takie zestawienia, co wynika „negatywnego”z wrzutek Alvesa na początku ubiegłego sezonu i w końcówce Martino. Co do skuteczności wrzutek, pokażę Ci pewien cytat z ocen redakcji z ubiegłego sezonu „Szkoda że partnerzy chowali się za plecami rywali w polu karnym - w innym wypadku Jordi spokojnie mógłby zapisać na swoim koncie asystę”. Bez komentarza.

„Messi przy piłce, to zazwyczaj jeden-dwóch zawodników go kryjących. Często nawet Messi w określonej strefie ściąga nawet 2 obrońców samą możliwością wzięcia udziału w akcji”.

Tylko Messi nie gra jako typowy skrzydłowy, tylko schodzi bliżej środka lub bliżej połowy. Na skrzydle funkcjonuje przy szybszych atakach, ale wtedy aż tak często Alves nie wbiega, bo on przeważnie wbiega przy atakach pozycyjnych. Messi operując bliżej środka głównie ściąga na siebie pomocników a nie bocznego obrońcę.

pax

1

"bo po prostu tak niskiej drużynie gra górą się nie opłaca".

W takiej drużynie jak Barcelona to nie stoi się w miejscu w polu karnym i czeka na dośrodkowanie. Nie bez powodu Messi najwięcej asyst ma od Alvesa. Zawodnicy wbiegają z wolnych przestrzeni , na pierwsze i drugie tempo. Poza wrzutka ma inne możliwości oprócz bezpośredniej asysty, każde dobre dośrodkowanie może się skończyć: to poczynając od błędu obrońcy, bramkarza kończąc na dobrej akcji, nie musi to być bezpośredni strzał po dośrodkowaniu, ale jeszcze jej kontynuacja.

"to już wybacz, bzdura. Podaję sobie byle gdzie i niech adresat podania się martwi. Tak da się usprawiedliwić każdą stratę".

To jest niestety bzdura i nadinterpretacja. Co ma dobra wrzutka do wychodzącego zawodnika z podaniem byle gdzie? Nie wiem po co wprowadzasz taką bezsensowną argumentację. Rzadko się zdarza, że zawodnik jest zupełnie pozbawiony opieki, czasem musi walczyć o pozycję, a czasem po prostu musi być szybszy od obrońcy, włożyć głowę, dostawic nogę – to nie jest podanie byle gdzie. Alves nie podaje byle gdzie, jeśli tak mu się zdarzy to rzadkość, to nie jest Alba który robi przerzuty gdzie nie ma zawodników, lub posyła piłka kilka metrów nad bramką.

pax

2

dobry tekst, może bez jakieś głębszej analizy, raczej potoczny, ale diagnoza celna.

pax

2

I tak zsyłają mimo, że naprawił swój błąd, chyba widać.
Alves to Alves swoją łatke ma już tutaj.

pax

2

Jedynym z czym mogę się zgodzić to niepotrzebne dryblingi, bo reszta to raczej z rzeczywistością nie ma wiele wspólnego.
Alves nie nadąża? To co powiedzieć o Albie który w obronie bywa niezmiernie rzadko, a do tego potrafi obrazić się na np. Neymara i specjalnie nie wraca do obrony bo mu w ataku piłki nie podali.
Mało daje w obronie - w ubiegłym sezonie obrońca z największą liczbą bezpośrednich odbiorów w lidze hiszpańskiej.

pax

6

Wczesnego Lucho? Jak pamiętasz robiłem zestawienia wrzutek - celnych, niecelnych, ponad bramką. I Alves był najlepiej wrzucającym zawodnikiem. Jego wrzutki wysokie są zazwyczaj mierzone, ale to czy dany zawodnik wygra walkę o piłkę to inna kwestia. Czasami wrzuca do zawodnika wchodzącego z drugiego tempa (jak ostatnio przy asyście do Suareza - którą uważałeś że była niecelna bo pewnie chciał do Messiego czy Neymara). Skoro jak piszesz na prawej stronie nie ma Messiego, to nie jest tak że ma więcej miejsca - przeciwnicy kryją strefowo a nie indywidualnie i LO nie podąża za Messim.

Przez cały ubiegły sezon z prawie 400 wrzutek miał tylko jedną ponad bramką - przy dośrodkowaniach Alby na puste przestrzenie czy ponad bramką to była wielka przepaść w jakości. Gdyby Alba grał na takim poziomie jak Alves mielibyśmy zabójczych bocznych obrońców.

Stereotyp powstał ze względu na wyznaczenie kozła ofiarnego za Martino. Gdy Iniesta, Fabregas a nawet Xavi grali poniżej oczekiwań a Alves ciągnął zespół do przodu. To, że jego wrzutki nie zawsze były idealne to jedno, ale wtedy łatwiej było pokazać że cos zrobił źle niż u pomocników którzy grali głównie do tyłu i nie kreowali sytuacji (w ostatnich 10 spotkaniach 2013/2014 Alves miał tyle samo kluczowych podań co łącznie Iniesta i Fabregas) ale to on był winny nieudanego sezonu.

Do obrażania mi daleko...

pax

5

Podobno za zastrzelenie gołębi przesiadujących na dachu Camp Nou Green Peace ma wytoczyć mu sprawę. Każda wrzutka to jeden gołąb mniej. Prawdziwa tragedia.

pax

4

Dla Ciebie jak zwykle Alves - popatrz na squawkę - najlepszy z obrońców, popatrz na whoscored z ocenami w pierwszej czwórce meczu. Kilka świetnych przejść, kilka niezłych dograń, non stop box to box, dobrze się ustawiał, najwięcej odbiorów w tym odbiorów bezpośrednich - kilka dobrych bloków podań czy wrzutek przeciwnika.
Piszesz że Alves podaje do kolegi który jest otoczony przeciwnikami - cóż to musi być za dokładne podanie że kolega z drużyny je otrzymuje mimo krycia przez kilku zawodników.
Jak zwykle Alves, Alves, Alves...
Szczęśliwego...

pax

3

Ja o jednym Ty o drugim.

Pisałeś o kupowaniu i sprzedawaniu. Ja skomentowałem jedynie kupowanie (o sprzedawaniu nic nie pisałem bo w większości się zgadzam) a Ty dalej o sprzedawaniu.
Villa się wypalił, chociaż jego odejście to raczej ukłan w jego stronę.
Sanchez - wzięli 10 milionów więcej niż zapłacili, nie najgorzej 9i to po słabym sezonie Barcelony-chociaż Alexis nieźle grał końcówce).
Song - niewypał.
Neymar - z sportowego i marketingowego punktu widzenia pewnie się opłaciło.
Mathieu - troszkę jednak za dużo zapłacili.
Co do Zlatana to Ibra miał wszystkie karty w ręku.

pax

3

Nie zawsze jest tak, że nie szukaliśmy wymówek - a to trawa nie zwilżona albo źle przycięta, a to przeciwnik nie chciał grać w piłkę, na pewno jest tego mniej niż u innych. Jednak przeważnie zawodnicy czy trener Barcelony powstrzymują się od krytyki arbitra, nawet mimo jego ewidentnych błędów.

pax

3

Pytałem o kupowanie bo pisałeś że zawsze słabo kupował. Do kilku transakcji można się przyczepić, ale ogólnie bilans zakupów Zubiego jest co najmniej dobry.

Villa 40
Mascherano 19
Adriano 9,5
Afellay 3
Fabregas 34
Sanchez 26
Alba 14
Song 19
Neymar 57-100?
Ter Stegen 12
Rakitic 18
Bravo 12
Suarez 81
Mathieu 20
Vermaelen 18
Douglas 4

pax

3

W 11.20 nie mówił o kogo chodziło, ale masz rację że wcześniej 9.38 mówił podając kolejną bzdurę że Niemcy chciały do Polski przerzucić KILKASET TYSIĘCY uchodźców, w sumie mógł powiedzieć kilkanaście milionów, dla niego liczby nie mają znaczenia.

pax

2

Odpowiem na wszystko, na razie na to bo za dużo czasu nie mam.

Nie wiem gdzie została złamana zasada monteskiuszowska? To, że sąd (TK) poprosił o dodatkowe dane aby podjąć werdykt w żaden sposób nie naruszyło jego odrębności czy niezależności o czym piszesz. Pamiętajmy że rozmawiamy o już zdeponowanych pieniądzach (prawo do własności jest gwarantowane przez Konstytucję - był spór czy to pieniądze prywatne czy państwowe). Pytanie o koszty ewentualnego powrotu do sytuacji sprzed ustawy to standardowa procedura jeśli TK sam nie potrafi tego wyliczyć.

Jeśli słuchałeś kiedyś orzekania w TK to powinieneś wiedzieć, że tam przeważnie jest strona parlamentarna (politycy, rząd) którzy bronią jakieś ustawy i np. opozycja parlamentarna (jeśli to ona złożyła wniosek), do tego kilka innych podmiotów, więc wysłuchiwanie różnych opinii czy prośba o sprecyzowanie problemu czy dokładniejsze dane jest czymś normalnym.

Tu masz uzasadnienie wyroku
http://trybunal.gov.pl/rozprawy/komunikaty-prasowe/komunikaty-po/art/8679-otwarte-fundusze-emerytalne-ofe-zasady-wyplat-emerytur/

To nie tak żę wyrok mi się podoba czy nie, ale nie widzę na tym przykładzie iż TK wchodzi w kompetencje innych organów.

pax

3

Co to znaczy słabo??
Słabych zawodników kupował czy za zbyt wysokie kwoty w stosunku do wartości zawodnika ??

pax

2

przyjemna książeczka :-)

pax

1

Na pewno Pique ma poglądy niepodległościowe?

pax

3

Fajny tekst.
pozdrawiam

pax

3

Posiadanie broni jest troszke inna sprawa niż przestępstwa z użyciem broni palnej. Jak ktoś chce popełnić takie przestępstwo to raczej nie używa własnej broni, chyba że jest idiotą. Problem jest z wypadkami z użyciem bronią, postrzałami przypadkowymi przy czyszczeniu czy gdy dziecko ma taka broń w posiadaniu, z utratą takiej broni itd… Jednak mimo to morderstwa z użyciem broni najczęściej z krajów „cywilizowanych” zdarzają się w USA – a w wyprzedzają je tylko kraje Ameryki Południowej i Środkowej i kilka afrykańskich.

Nie chodzi o wytykanie błędów, ale o retorykę, naśmiewanie się i gnojenie państwa, błędy tak – ale on wyolbrzymia je często pokazując nieprawdziwy obraz i generalizując rozciągając jedną rzecz na ogół społeczeństwa czy rządzących. Często nie sprawdza posiadanych informacji, nie weryfikuje, interpretuje pod z góry założoną tezę. Zadaje pytania z tezą i narzuca odpowiedź widzowi.

Wczoraj oglądałem filmik o TK gdzie całkiem już odpłynął.

pax

2

Prawicowe media trąbiły o ustawie 1066 jako zagrożenie dla demokracji pokazując iż teraz niemiecka policja będzie pałować marsze niepodległości, albo Niemcy będą „obstawiać” zwiedzanie obozu w Oświęcimiu przez żydów, lub że dojdzie do niemieckiego zamachu stanu gdyby PiS wygrał wybory. Przyznam, że znałem ją wcześniej. Wysłuchałem co ma do powiedzenia Kolonko w tej sprawie i jak zwykle nadużycia – przy tej ustawie przywołuje rok 1968 w Czechosłowacji – czyli interwencję Układu Warszawskiego. Problem jest że w ustawie nie ma mowy o wojsku, ale Kolonko tego nie zauważa, inna sytuacja polityczna – trudno polska stoi na krawędzi obcej interwencji. Kolonko demonizuje tą ustawę, jakoby obce siły miały strzelać do nas Polaków w Polsce. On posługuje się taką retoryką. Ustawa ma głównie kontekst pomocy w akcjach ratowniczych, najbardziej niby kontrowersyjny jest jeden podpunkt – „ze względu na charakter zdarzenia uzasadniającego przeprowadzenie wspólnej operacji lub wspólnego działania ratowniczego użycie wyłącznie sił i środków krajowych jest niemożliwie lub może okazać się niewystarczające”. Tzn. gdy Polska sobie nie może poradzić z jakimś zagrożeniem, może prosić o wspólną operację na polska prośbe i z polską odpowiedzialnością - policję, straż graniczną czy odpowiedników BORu z innych państw UE. Wyobraź sobie np. szczyt UE w Warszawie i czy współpraca i wspólna operacja odpowiedników BORu byłaby czymś właściwym? Są nowe zagrożenia na świecie z którymi w pojedynkę trudno sobie radzić, mimo że jest Frontex, jest Europol ale w wielu miejscach jeszcze brakuje pewnych rozwiązań systemowych dla bezpieczeństwa. I mówię Ci to jako osoba od wielu lat zajmująca się bezpieczeństwem narodowym i międzynarodowym.

pax

2

Główne afery z pobieraniem kasy za benzynie którą się nie wykorzystało to była kwestia sejmu, oczywiście w rządzie też zdarzały się takie przypadki, ale uważam nazwanie „stworzeniem” systemu przez Tuska to nadużycie, gdyby mówił o złym nadzorze, niedopełnieniu obowiązków itd…

To oficjalne pismo było czyms bardzo dobrym. Nie było jakiegoś telefonu, jaki spotkań zakulisowych. Trybunał badał sprawę OFE i chciał się dowiedzieć o wpływie takiego czy innego rozwiązania na przyszłość. Tu nie widziałem (z tego co czytałem) że umawiali się co do wyroku. O emeryturach w Konstytucji jest tylko w Art. 67. „Obywatel ma prawo do zabezpieczenia społecznego w razie niezdolności do pracy ze względu na chorobę lub inwalidztwo oraz po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zakres i formy zabezpieczenia społecznego określa ustawa”. Więc jest to bardzo ogólna informacja, dlatego rozumiem, że Trybunał zażądał (poprosił) o dokładne wyliczenia, czy np. zwiększenie wieku emerytalnego czy OFE nie będzie miało negatywnych skutków finansowych dla obywatela. Przecież Trybunał taki danymi nie dysponuje. Uważasz, że to źle? Sama ustawa mogłaby być zgodna z Konstytucją, ale jej ewentualne negatywne skutki mogłyby uderzać w prawa obywatela zapisane w Konstytucji, jak rozumiem Trybunał chciał się dowiedzieć czy takie skutki po transferze z OFE wystąpią. NP. Art. 71. „Państwo w swojej polityce społecznej i gospodarczej uwzględnia dobro rodziny”. Negatywne skutki finansowe ustawy mogłyby godzić w dobro rodziny – czyż nie? Trochę się dziwię, że własnie to pokazuje według Ciebie upolitycznienie Trybunału, dla mnie wprost odwrotnie, gdyby Trybunał wydał wyrok nie rozpatrując sprawy dokładnie i pod różnymi kątami badał sprawę dla dobra obywatela. Gdyby wyrok wydał bez wnikliwego przyjrzenia się sprawie wtedy bardziej byłoby to polityczne. Takie mam zdanie.

pax

3

Z dostępem do broni to tak nie jest. w USA w szkołach dochodzi do incydentów gdy jedna osoba zabija kilkanaście osób i biega z bronią po szkole/campusie aż ochrona czy policja nie zainterweniuje. Wydarzenia we Francji miały zupełnie inny przebieg i charakter, większość zginęła w zamkniętym lokalu a pozostali od wybuchu bomb. W Oklahoma City też przecież był wybuch.

Możesz przybliżyć kwestię telefonu Rzeplińskiego do Tuska? Bo wiem o oficjalnym piśmie TK do premiera o koszty przyszłe decyzji w sprawie OFE.
Oczywiście z jakiegoś wiarygodnego źródła.

Co do rządu to mówiłem o konkretnym przykładzie/ filmiku jego.

Ja nie twierdziłem, że to nie jest złodziejstwo, pisałem tylko o czarnym pijarze - możesz to uważać za pozytywne czy negatywne, on ma po prostu taki styl. Że odnajduje się w czarnym pijarze - kradną, kłamią , oszukują, wmawiają, manipulują itd... Tu nie chodzi czy w danym przypadku ma rację tylko o styl.

On tym co mówi nie odkrywa nowych faktów, tylko czerpie wiadomości z mediów w Polsce. Wyciąga same negatywne incydenty i je wyolbrzymia. O tych wałkach na paliwie (zarówno robiła to Po jak i PiS) on o tym mówił jakby był to system stworzony przez Tuska.

Nie ja pisałem o popieraniu w 100% Kukiza, tylko pisałem że nie wiem za dużo na ten temat.

pax

3

Kilka uwag do jednego filmiku
1. Narodowcy (i pseudokibice) biją się z policją bo władza (konkretna) im się nie podoba.
Jakby nie bili się za PRLu, UW, AWS, PISu, PO, SLD. Biją się bo nie chodzi o konkretną władzę, ale o zupełnie inne kwestie.
2. Tusk ustawił system promujący aferzystów, prawa które nie działa, oszukiwanie na benzynie posłów.
Na czym ten system miałby polegac tego nie wyjaśnił. Oczywiście afery były, było złe stosowanie prawa, jednak to nie system zawodził (i którego autorem nie był Tusk) tylko ludzie.
3. Ruch społeczny polega na biciu się z policją.
Dobrze, że nie na mordowaniu rządzących, prawie liberał a już myślałem radykał.

4. Parlament PO-PSL był na usługach obcego mocarstwa.

Jednak nie podaje jakiego.



pax

5

Z obiektywizmem Kolonko ma tyle wspólnego co ja z Nasa czyli nic.
czy popiera w 100% Kukiza tego nie wiem, aż tak wszystkie jego programy nie oglądałem. Kukiz to ugrupowanie bez programu, które nie przetrwa przyszłego roku, zostanie wchłonięte przez PIS jak LPR czy Samoobrona.

pax

4

Max stygmatyzuje osoby, czy myśli, nie pokazuje drugiej strony. Możemy pisać o różnych mediach że pokazują swoje postrzeganie rzeczywistości, co nie zwalnia ani od myślenia odbiorców ani od krytyki (jak inni nie są rzetelni to ja tez mogę?). Telewizji czy radia tez nie musisz oglądać czy słuchać.
Nie za bardzo rozumiem kwestii wolnościowego sposoby myślenia. Może wytłumaczę o co mi chodzi, abyś nie musiał tłumaczyć o co chodzi Tobie. Kolonko nie przedstawia rzeczywistości czy nie przekazuje informacji, a prezentuje swój pogląd widzenia szukając pojedynczych incydentów i na tym budując swoje teorie. Mówi, że poprzedni parlament był na usługach obcego rządu, ale nie podaje jakiego, podaje że Tusk ustanowił system promujący złodziei, prawo które nie działa czy posłów oszukujących na benzynie. czarny pijar chodzi mi o to, że jego dotychczasowego programy polegały na obrzucaniu błotem, takim przekazem trafia do ludzi nie zastanawiąjących się czy tak jest w rzeczywistości jak on mówi, ale szukających kozła ofiarnego w własnej niedoli.

pax

4

Hehe, Nostrodamusem nie jestem ale byłem pewny że jego bzdury padną na podatny grunt.

Ogladałem kilka jego filmików, aby dac konkretne przykłady to musze powtórzyć, bo np. pamiętam jak miesiąc temu mówił o milionach uchodźców z Syrii w Niemczech. Ciekawe jak to policzył. Bo Biuro Wysokiego Komisarza do Spraw Uchodźców ONZ mówił pod koniec października o 700 tysiącach uchodźców od początku roku w całej Europie, a Niemcy zapowiadali, że maksymalna ilość do końca roku w Niemczech może wynieść 750-800tysięcy. Max mówił o milionach.

obejrzę z dwa filmiki (więcej czasu bzdurom nie poświęcę) i dam Ci znać.

pax

2

Z prowadzonych dyskusji i poleceń, polecasz prawie każdy prawicowy wypis.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?