pax

1

A to o kim ??

pax

3

Ja pamiętam pierwsze finały retransmitowane przez Telewizję Polską w 1990 Portland z Detroit :-)

pax

1

Zgadzam się, że można pisac że każdy zawodnik walczył, tylko że efekty tej walki mozna przypisac głównie tylko jednemu zawodnikowi (bramki , nie brak awansu).

pax

2

Po prostu wyszedł za wysoko. Bramkarz powinien widzieć i wiedzieć i umieć ocenić sytuację. Wystarczyłoby aby stał na 9-10 metrze a nie na 13. Miał czas się cofnąć, bo to nie byla jakas stata w środkowej strefie ale strata 30 metrów od bramki Romy gdzie Florenzi kilka sekund holował piłkę. Gdy Florenzi biegnie z piłka on się nie cofa tylko krokiem odstawno-dostawnym przemieszcza się na bok pola karnego. Dostał drugą bramkę z ponad 40 metrów w ciągu 3 tygodni. To jest jego ewidentny błąd. Strzały z ponad 50 metrów to zawsze są z winy bramkarza. Chętnie podyskutuje tu na ten temat. Nikt nie stoi na 13 metrze czekając na piłkę za kołnierz i tu wysoka gra nie ma nic do rzeczy.

pax

1

On porównał statystyki na mniej-więcej porównywalnych pozycjach. Twoja argumentacja jest infantylna.

pax

2

Strzał życia strzałem życia, co nie oznacza że Ter Stegen błędu nie popełnił. A błąd był gruby.

pax

4

Trochę szkoda że gol przeciwko Barcelonie jest nominowany. Nikt nie jest doskonały, nawet Ter Stegen, mam nadzieje że już nie będzie popełniał takich błędów i będzie pokazywał klasę jak w ostatnim meczu z Romą.

pax

5

Strzela, asystuje, mało ? Czego jeszcze wymagać od napastnika?

pax

1

O Atletico przytoczyłeś mój cytat. O Juve strzelił obie bramki, można się spierac czy bramka z karnego czy z 0,5 metra ma taka sama wartośc jak ta z 10 metrów, ale faktów się nie zmieni. To że zmarnował jakąś sytuację a nawet dwie a jedną wykorzystał tzn. że nie walczył z Juve? U Suareza jest tak że strzela raz na 3-4 sytuacje, tylko Suarez ma Neymara i Messiego a Ronaldo praktycznie sam musiał kilka razy ciagnąć wózek.

pax

1

słabo to opinia, jednak był tym który decydował o przejściu Atletico i o walce z Juve.

pax

1

Mylisz się? Przyznałeś mi rację a mimo to piszesz, że się mylę? Czyz nie pisałem że jest to nagroda za indywidualne osiągnięcia a następnie za drużynowe?
Piszesz ciągle że Neymar, Suarez, Ronaldo i Lewy maja takie same staty. Możesz mi je przybliżyć?

pax

6

Ronaldo to bufon, zazdrośnik, egoista i boiskowy cwaniak. Jednak hipokryzją jest pisanie, że nie zasługuje aby być w top5, czy nawet w top3 Złotej Piłki bo Real nic nie zdobył w 2015r. Messi też praktycznie nic nie zdobył w 2014 a jednak był 2 w tej klasyfikacji. Złota Piłka to nagroda indywidulana, powiązana z wynikami drużyny, tytułami, ale nie są one wyznacznikiem czy ktoś powinien czy nie powinien zdobyć Złotą Piłkę. Oprócz Messiego który bezapelacyjnie powinien zdobyć to indywidualne wyróżnienie to pozostali kandydaci w 2015r., prezentowali dość wyrównany poziom. Przypomnijcie sobie sinusoidalną formę (np. brak formy od połowy lutego do połowy kwietnia) Neymara. Ronaldo w LM w ćwierćfinale był autorem jedynej asysty w dwumeczu z Atletico a z Juventusem autorem dwóch, jedynych bramek dla Realu. W lidze hiszpańskiej w ostatnich 4 kolejkach 2014/2015 zdobył 10 bramek i dzięki niemu Królewscy gonili Barcelonę, choć ciąży na nim, niewykorzystany karny z Valencją. Wygrał Pichichi a w asystach był drugi. Nie zasługuje na Złota Piłke to napewno, ale nie piszcie, że to był jego słaby rok, bo to bzdura.

pax

1

Uzasadnij wyrażenie "ogólnie lepszy rok"?
Pod względem statystycznym, kreacji gry, wpływu na drużynę lub wyniki?

pax

1

Luis potrzebuje 3-4 sytuacji aby jedną wykorzystać, większość z nich stwarzał mu Neymar. Piszesz że gra bez bramek i asyst jest nic nie warta, to jakie są statystyki bramek jednego i drugiego pod tym względem? Dodaj do tego kreację, drybling itd...

pax

15

Suarez gra lepiej od Neymara?

pax

7

Suarez nie jest liderem. Spełnia rolę Etoo, strzela co ma strzelić, poda jak ma podać, ale nie jest liderem. Bardzo rzadko bierze ciężar gry na siebie, on nie jest tym zawodnikiem który kreuje, stwarza sytuacje. I to nie jest zarzut, on ma inna rolę w zespole. Neymar dopiero pod nieobecność Leo w pewien sposób z "musu" wziął na siebie ciężar gry i udźwignął tą odpowiedzialność. Więc jak Messi jest zdrowy to 2-3 tygodnie i nabierze ogrania meczowego i znów on będzie tą główną osią zespołu. Neymar jak widać nauka u boku Messiego mu służy, ale jeszcze te 2-4 lata musi poczekać, aby można byłoby mówić o dwóch lwach w jednej klatce.

pax

1

A propo Iniesty ...

1. Messi 114
2. Xavi 109
3. Figo 107
4. Alves 100
5. Joaquín 72
6. Ibagaza 67
6. Iniesta 67
8. Ronaldo 65
8. Munitis 65
10. Guti 60

pax

1

Ogólnie we wszystkich rozgrywkach Alves zgromadził 91 asyst dla Barcelony.

pax

1

To, że liga wyrównana to nie znaczy że wysoki poziom, emocje są, ale czy w polskiej lidze nie ma? :-)

pax

1

Nie jest to obecnie potęga, ale która jest? Hiszpania, potem Niemcy i ... potem dopiero Anglia, Włochy, Francja

pax

1

zgadzam się, wystarczy popatrzeć na wyniki z ostatnich np.3 lat w europejskich pucharach,

pax

1

tzn.?? w jakiej ?? i jak możesz to uzasadnij.

pax

3

dodaj jeszcze tą z ostatniego meczu z Romą.

pax

3

Fanem nie jestem, jestem fanem całej Barcelony. A że palce maczałem to jest w tekście :-)

pax

1

Te pojedynki to zawsze był dodatkowy smaczek klasyków

pax

1

Ja też mu dobrze życzę, nie wiem czemu nie robi kariery poza Barceloną.

pax

1

Mówisz o Douglasie czy Montoyi?

pax

7

Czekam na rywalizację Alvesa z Vidalem, a może jednak z Douglasem, bo jak sądzę Martin już nie pogra w Barcelonie.


pax

1

Messi to Messi, moim zdaniem dogoni w bramkach Neya, jeśli nie bedzie kontuzjowany. Jednak progres Neya jest bardzo widoczny i możliwe iż przez 2 sezony cała trójka bedzie miała zbliżone statystyki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?