pax

1

Niestety jest bez formy prawie od roku. W tym spotkaniu nie można mu przypisać nawet dobrego zagrania. Cieszy się dużą sympatią i tak jest oceniany, nie wiem jak można ocenić jego mecz jako dobry gdy: marnuje sytuacje, fatalnie gra w ofensywie w defensywie popełnia najwięcej błędów.

pax

2

Po prostu skrót myślowy.

pax

0

Wystawiłem oceny z krytyką Alby który po raz kolejny zagrał słabo z Getafe tak jak pisałem wcześniej, jak chcesz podyskutować na temat jego gry zapraszam do dyskusji pod artykułem ocenowym.

pax

1

Przy okazji serdecznie witam nowego redaktora oceniającego :-)

pax

4

Neymar – ocena 8
Pod nieobecność cracka z Rosario to geniusz z Mogi das Cruzes brał na siebie ciężar gry. Zaangażowany w każdej ofensywnej akcji zespołu, współautor pierwszej i egzekutor drugiej bramki, powinien mieć jeszcze co najmniej dwie asysty gdy Suarez i Alba w idealnych sytuacjach nie potrafili umieścić piłki w siatce. 27’ dobry drybling i wyłożenie Suarezowi piłki na 6 metr który kiksuje, 37’ dobre zachowanie przy bramce Suareza, przytomne odegranie do Roberto, 48’ dobry pomysł z rozegraniem rzutu wolnego i zgraniem pilki do Alby który wstrzeliwuje piłkę zbyt lekko i głęboko w pole karne, 58’ strzał z pierwszej piłki i bramka po podaniu Roberto, 63’ dobrze uruchamia Alvesa który oddaje dobry strzał, w 64’ podobnie dobrze uruchamia Albę, w 75’ świetne prostopadłe podanie do Alby który marnuje sytuacje sam na sam. Wciąż odnotowuje duże ilości strat, jednak rekompensuje to ich miejscem (głównie głęboko na połowie rywala) oraz dryblingami (6 udanych), kluczowymi podaniami (3), przerzutami (3). Kolejny świetny występ.

pax

3

Suarez – ocena 6.0
Jedyny zawodnik z którym mam przeważnie problem przy ocenianiu. Często zagrywa nie w tempo, marnuje sytuacje, miewa problemy z dryblingiem, techniką, opanowaniem prostych piłek a jednak w prawie każdym spotkaniu wpisuje się na listę strzelców lub asystuje. W 21’ w dobrej akcji zagrywa nie w tempo do Ivana czym marnuje sytuację, w 27’ przy świetnym podaniu w bardzo dobrej sytuacji kiksuje na 6 metrze, w 35’ Luis nie potrafi przyjąć i opanować piłki w polu karnym, 37’ akcja bramkowa – to odbiera piłkę uruchamiając akcje a na końcowym etapie wykańcza ją z zimna krwią, 53’ bardzo dobre zgranie Roberto do Suareza a ten w sytuacji 2 na 2 źle zagrywa, w 63’ dobrze zagrywa do Neya który uruchamia Alvesa, 90’ mimo początkowego złego zgrania piłki walczy o nią i wchodzi w pole karne jak taran – bardzo dobra akcja. Istny rollercoaster z naszym Luisem. Próbując jakoś zsumować wszystkie plusy i minusy to występ dobry ale nic poza tym.

pax

5

Roberto – ocena 8.5
Ładnie się zaczął rozwijać nam Sergio. Za wcześnie aby ogłaszać przyjście nowego Xaviego czy Iniesty, ale ostatnio stałe postępy pozwalają upatrywać w nim zawodnika który w końcu przebija się do pierwszej jedenastki. Już w 1’ niezły rajd i oddanie do Neymara, który dośrodkowuje na Munira, w 13’ mimo że nieskuteczna dobry pomysł z próba prostopadłego zagrania, 53’ bardzo dobre podanie do Suareza przy groźnej sytuacji który traci, 58’ bardzo dobry przerzut/wrzutka do Neymara i asysta, zła wrzutka ponad bramka w 68’. Tym razem w defensywie słabo wspierał kolegów, jednak w ofensywie dwoił się i troił. Dwie asysty to super wyczyn a do tego jeszcze 4 świetne dryblingi i ogólnie dobre decyzje w ofensywie Jednak to na co warto zwrócić uwagę to dwie rzeczy którymi młody Hiszpan zaczyna imponować – pewność siebie i przegląd pola. Jeden z jego najlepszych spotkań w karierze.

Munir – ocena 4.0
Już w pierwszej minucie efektownym i ekwilibrystycznym sposobem uderza piłkę której mało brakuje aby znalazła się w siatce gospodarzy. I na tym powinienem skończyć opis jego gry. W 7’ po dobrym, napędzającym przerzucie od Ivana traci piłkę, w 11’ niepotrzebna próba dryblingu i strata, 22’ strata spowodowana złym przyjęciem, kolejna strata w 26’, w 29’ zgubił krycie i doszło do groźnej wrzutki pod bramką Barcelony. Niestety brak pewności siebie lub odwrotnie zbytnia ufność swoim umiejętnościom często gubi Munira. Grając godzinkę uzbierał 12 strat, zagrywając co trzecią piłkę niecelnie. Bardzo słaby występ.

pax

4

Rakitić - ocena 6.0
Z jednej strony to „tylko” Getafe, ale z drugiej chyba konkurencja w postaci Roberto mobilizuje Ivana. Szczególnie za pierwszą połowe należą się pochwały. Dobry przerzut do Munira w 7’, 14’ niecelny strzał po podaniu Busquetsa, 15’ dobry przerzut napędzający do Alvesa, 27’ świetna piłka uruchamiająca Neymara na skrzydło, mimo złego wykonania dobry pomysł zagrania prostopadłej piłki na Suareza w 30’, 35’-dobry przechwyt i natychmiastowe uruchomienie Roberto, 42’ jedyne dośrodkowanie Ivana w tym meczu o którym lepiej zapomnieć. Tym razem odpowiednio kontrolował tempo gry, dobrze rozprowadzał piłki. Patrząc na heat mapy widać że grał na środku z wskazaniem na lewą stronę. Ograniczył straty, a mimo braku kluczowego podania jednak kilka razy pociagnał zespół lub uruchomił skrzydła. Do tego wreszcie nie udawał, że broni ale przykładał się do stosowania pressingu czego efektem były 2 odbiory i 4 przechwyty. Szału nie ma, ale widać progres i także ocena należy się dobra.

pax

4

Mathieu ocena 6.0
Dobry choć dyskretny występ. Został ograny przez rywala na 18 metrze w 54’ i sytuację ratował Busquets., Średni strzał z rzutu wolnego w 40’. Mało aktywny w ofensywie, w defensywie 4 przechwyty, odbiór i wybicie, był ostatnią zaporą przed bramkarzem, do tego dobrze asekurował lewą obronę. Występ solidny, bez większych błędów.

Busquets – ocena 7.5
Kolejny bardzo dobry występ Busquetsa, był momentami na każdej pozycji w pomocy i zajmował stopera gdy boczni obrońcy biegli do ataku a nominalni stoperze rozciągali linię obrony. 14’ – świetny odbiór pod bramką Getafe i momentalne podanie do Ivana który strzela niecelnie, świetny odbiór w 54’ gdy przeciwnik po ograniu Mathieu szykował się do strzału. Kilka razy też nie zbyt udanie interweniował przy próbach odbiorów 5’, 71’, 86’. Największa liczba podań przy świetnym procencie, zwracając uwagę na mapę podań to zagrywał w każdym kierunku i w każde miejsce na boisku. Czyżby pomoc się budziła z letargu? Dobra współpraca z Roberto i Rakiticiem.

pax

4

Pique ocena 6.5
Niepodzielnie panował w powietrzu szczególnie we własnym polu karnym gdzie zaliczył większość z swoich 7 wybić właśnie tą częścią ciała. w 12’ łatwo daje się ograć dostając piłkę między nogi. Dobrze się ustawiał, często zapędzał się do środkowej strefy a nawet pod bramkę przeciwnika. Getafe do tego stopnia w drugiej połowie odpuściło ofensywę, że częściej był widywany na połowie rywala niż na swojej. Starał się rozgrywać i uczestniczyć w akcjach ofensywnych. Gdyby nie ten błąd z 12’ byłby występ bardzo dobry.

pax

4

Jordi Alba ocena 4.5
Kolejny słaby mecz Alby. W ofensywie notorycznie zostawiany bez opieki przez obrońców Getafe i mimo miejsca i czasu wszystkie piłki zagrywał fatalnie. Pomijając kiks i wrzutke nad bramką w 88’ to wcześniejsze wrzutki nie stanowiły nawet małego zagrożenia a były zagrywane w puste przestrzenie, gdzie nie było nikogo (np. 21’) lub gdzie byli tylko obrońcy Getafe (72’). W grze defensywnej jak cała obrona miał mało sytuacji do wykazania się, a te w których się wykazywał sam prokurował własnymi stratami na swojej połowie (49’, 91’). W 2’ strata na własnej połowie i zostaje objechany przez Suareza, 12’ nie zamknął strefy i odpuścił zawodnika który oddał groźny strzał z 9 metrów, w 64’ dostaje dobra piłkę od Neymara ale źle podaje, piłka odbija się od obrońcy następnie niecelnie uderza na bramkę. W 75’ nie wykorzystał 100% sytuacji strzelając w bramkarza w sytuacji sam na sam. Na plus jedynie ogólna aktywność, wbieganie na skrzydło i niezłe podanie w 78’. W ofensywnie do bólu bezproduktywny, w defensywie przeciętnie na tle słabego rywala. Miał taką samą liczbę strat jak wszyscy pozostali obrońcy razem wzięci, a do tego najwięcej strat na własnej połowie z zawodników Barcelony. Najsłabszy obok Munira zawodnik Azulgrany.

pax

4

Alves ocena 6.0
Widać tendencję wzrostową formy. Bardzo dużo biegał, typowy mecz box to box, 3 dobre przerzuty na 3 wykonane. W wyniku braku Messiego jedynie kilka razy poklepał z Munirem i Rakiticiem, a tak głównie skupiał się na wrzutkach, wbiegając na pozycje skrzydłowego. Zaliczył ich 8 plus jeden cross dołem. Ich jakość była różna, od dobrych – w 4’ i 15’ do Roberto, 50’ po rykoszecie obrońca zdejmuje piłkę z głowy Alby, średnie 45’ i słabe 4’, 65’, 68’. W obronie uważnie i aktywnie, dobre akcje w destrukcji w 22’, 33’, 45’, na minus sytuacja z 12’ był jednym z trzech winowajców najgroźniejszej sytuacji dla Getafe, Pique dał się ograć, Alves nie potrzebnie próbował przeciąć podanie wślizgiem zostawiając zawodnika który wszedł w jego strefę, Alba krył na radar i odpuścił zawodnika który oddał strzał. Na plus też strzał z pierwszej piłki w 63’. Bez fajerwerków w grze, ale spokojnie można ocenić spotkanie jako dobre.

pax

22

To nie drużyna z Barcelony tylko Batman, Upiór, Shrek i więzień :-)

pax

9

Graliśmy z białoruską druzyną na Camp Nou w prawie optymalnym składzie. Troszeczkę spasujmy ze ten grał świetnie, a ten z tym współpracował, a ten to mistrz nad mistrze, tutaj nawet Munir, Gumbau potrafili się pokazać czego nie potrafili z III ligowcem hiszpańskim. Cieszy wygrana, cieszy nawet do pewnego stopnia styl ale umiar nie zawadzi.

pax

9

dodaj 14 udanych na 14 wykonanych przerzutów Busiego

pax

1

Tu nawet nie jest teraz taki problem tylko że Alba miał na swojej stronie zawsze Inieste który wracał i grał bliżej srodka i Neymara ktory tez czasem wracał, Alves ma tylko na swojej stronie przewaznie Messiego który raczej nie wraca, a Rakitic gra na środku, więc na jednej stronie w obronie funkcjonuje trójka to na drugiej często jest sam Alves. Troche mi obraz czasem tnie, ale dzisiaj Alves gra dość poprawnie, w sumie cała obrona nie ma mozliwości do wielkiego wykazania się.

pax

1

Miał słaby początek sezonu, potem kontuzję, później słaby mecz z Celtą ale to jest trzeci mecz w którym gra dobrze

pax

2

Gołębie zestrzelone :-)

pax

1

Może wpływać, co nie oznacza, ze wpływa, jeśli komuś zarzucasz brak obiektywizmu to wypadałoby to wykazać.

pax

1

Gdzie ja się tu kłócę o Danim? Rozmowa jest o mnie a nie o Alvesie. czemu nie odpowiedziałeś na komentarze skierowane do Ciebie w felietonie o Alvesie?

pax

1

Po prostu ja nie odnoszę się w taki sposób do userów, by pisać o czymś czego nie robią. To, że często bronie Alvesa nie oznacza, że go uwielbiam, po prostu bronię przed kłamstwami i wyzwiskami, czy do tego trzeba kogoś uwielbiać?

pax

2

Może podyskutujesz ze mną, a nie piszesz o mnie. Troszkę kultury bym prosił. Szukasz poklasku, szybko znajdziesz polecenia. Napisz o stratach Alvesa w ostatnim meczu. Był felieton o Alvesu, czemu tam nie chciałes dyskutować. Wskaż gdzie nie zauważam strat Alvesa? Wskaż gdzie uwielbiam Alvesa?

pax

3

Dziękuję Watsonie, nie domyśliłem się mój drogi druhu i powierniku, cóż ja bym bez Ciebie uczynił na Baker Street, któż by mnie raczył takim wysublimowanym wręcz anglosaskim poczuciem humoru.

pax

1

I tak przeważnie tak gramy. dwójka stoperów rozciaga się na boki asekurując bocznych obrońców którzy często są z przodu, wtedy bliżej srodka schodzi pivote.
Nie sądzę aby Bate robiło huraganowe ataki, by potrzeba było ustawić zasieki. Tu nawet widze możliwe ustawienie 2-1-3-1-3
Verma-Masche
Busi
Rakitic-Roberto-Adriano
Iniesta
Alves-Suarez-Neymar

Zobaczymy za 25 minut, nie od składu ale od gry na boisku kto jest gdzie.

pax

1

A co jeżeli to nie 4-4-2 tylko 3-4-3 z Alvesem jako skrzydłowym ?

pax

2

Nie wybielałem Alvesa, kilka krytycznych uwag tez mu poświeciłem. Stwierdziłem, że jest to tak hejtowany zawodnik, że raczej nikt nie będzie chciał o nim tekstu poświęcić, Zacząłem pisać gdy miał opuścić klub, czyli takie podsumowanie 7 lat gry. W sumie obecnie to trzeci po Inieście i Messim zawodnik z największa ilościa spotkań dla Barcelony.
Tzn. być może takiego zawodnika o takim profilu już nie będzie, ale nie jest nie zastąpiony, będą inni zawodnicy w jednych aspektach piłkarskiego rzemiosła lepsi w innych gorsi ale takich klepek jak Messi-Alves już nie zobaczymy.
Czasem wystarczyło zobaczyć ich rozgrzewkę i już nie trzeba było zostawać na meczu :-)

pax

1

Nie wiem, ale mi się wyświetla, teraz sprawdziłem. Nie wiem, może masz problem z przeglądarką lub zjakimś rozszerzeniami, ale filmik jest dostępny. Warto obejrzeć :-)

pax

1

thx

pax

1

Na blog to jednak więcej pracy trzeba włożyć, poza tym nie piszę felietonów, tekstów aby coś z tego mieć, po prostu lubię to. Tu jest mi z tym dobrze w tym dziale. Trochę żałuję, że tak mało osób dołącza się z userów do pisania felietonów. Z pewnością są ludzie z ogromną wiedzą, zapaleńcy Blaugrany, nie musza być studia dziennikarskie czy ogólnie humanistyczne. Redakcja robi korektę, więc naprawdę zachęcam do pisania.

pax

1

Jak znajdę czas to podrzucę, były chyba dwa felietony który puściłem w komentarzach i jeden z nich był właśnie o Cescu i jego wpływie na grę Messiego i całej drużyny. Nie tyle krytyczny, co pokazujacy trochę zakup Fabregasa bez analizy sytuacji kadrowej za nie do końca przemyślany. Gdyż mając Iniestę, Xaviego, Busquetsa i cofającego się Messiego - szukano mu specjalnie miejsca na boisku a upychając na skrzydłach czy gdzies pod bramka przeciwnika robiono mu i drużynie krzywdę. Przez pewien czas okiem kibica było zawieszone, więc wtedy kilka osób puszczało swoje teksty w ten sposób.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?