pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Każdy z obrońców popełniał w tym sezonie krytyczne błędy i Alves i Roberto.
2
Wydaje mi sie, że chodziło mu nie tyle o samą gazetę ale o miejsce wydania.
2
Tzn? Oni cytowali izraelski Ma'ariv, który pomylił dwie inne organizacje. Nie tylko el Pais o tym pisał, ale że jest to hiszpańska gazeta to wiadomo że przyszly sponsoring Barcelony jest dla nich ważniejszy niż np. Naprzodu Janów. Nie wiem czy wyciagac tak dalekie wnioski, że to madrycka gazeta podała.
Ogólnie izraelskie źródła sa bardzo niedokładne w tych sprawach
3
Nie ma wiarygodnych źródeł wśród gazet na ten temat :-)
2
A naukowo, turystycznie ? Ogólnie Bliski Wschód, Zatoka i Azja mniejsza ? W Iranie byłem, do afganistanu się wybierałem, ale niestety dostałem "ostrzeżenie" i nic nie wyszło. Liban jest piękny, Jordania, Izrael z AP.
Z jednym się zgodzę, że wszyscy są moralnie obciążeni i szukanie na siłe przez niektórych win Kataru (nie chodzi mi o Ciebie) jest raczej hipokryzją. Tak jakby, gdyby sponsorem był GM czy Ford mielibyśmy nie widzieć tysięcy ludzi zwalnianych w Detroit i polityki USA.
3
Byłem w Katarze kilka razy i wiem jak tam jest. To nie miejsce na rozpisywanie się o tym. Powiem tylko że wśród państw arabskich Katar jako jeden z pierwszych dał prawa wyborcze kobietom, a na uniwersytetach studiuje jeden z największych procent kobiet na świecie.
Mają taka religię, że nie mogą spożywac alkoholu bo to im wypominasz i to takie złe?
Mają swoje zasady, rygory itd..., W USA tez byla prohibicja.
Nie chcę bronic polityki Kataru, bo mają wiele na sumieniu, tylko kto nie ma? USA z Guantanamo? WB, Francja, Rosja.
Może zamiast arabskiej firmy, wziąć firmę bukmacherską nie płacącą podatków. Nie ma idealnego rozwiązania, Katar i tak jest
Szariat (jako całość) nie jest w żadnym państwie obowiązującym prawem, a że w konstytucji maja odwołania do szariatu, islamu czy Koranu to w naszej konstytucji w preambule też masz "boskie" odwołania?
2
czytałem też sprostowanie, że Izraelczycy pomylili organizacje.
7
Dlaczego lepiej wizerunkowo?
3
Tylko kto oskarża Qatar Airways lub państwo Katar o sponsorowanie terroryzmu? Na razie takich oskarżeń nie ma. Katar to sojusznik USA, co najwyżej są rząd Asada oskarża o wspieranie opozycji w trakcie wojny domowej (ale nie IS).
2
No poczytałem i nie widzę tam niczego na co by się osoby które decydują się tam pracować nie wiedziały. Doskonale znają warunki zatrudnienia, zasady panujące w firmie (warunki zakwaterowania, warunki "małżeńskie", przebywanie w czasie wolnym poza hotelem na kilka-kilkanaście godzin przed lotem, itd...) . podpisując kontrakt wiedzą co ich czeka i za ile. Nikt nie zmusza ludzi, aby tam pracować.
W wielu miejscach na świecie tak jest... poczytaj sobie o włoskich obozach pracy, czy warunkach zatrudnienia Polaków w GB, czy Norwegii. Pracodawca wymaga - Ty się decydujesz na jego warunki lub nie.
2
A kogo reprezentują ??
2
Po analizie ostatniego meczu to stwierdzam, że Roberto nie jest najpewniejszy.
34
"i poprawianiu swojego wizerunku"
A jaki wizerunek ma Qatar Airways? Dla mnie osobiście jedne z najlepszych linii w jakich latałem. Ze znanych mi opinii, inni wyrażają podobne zdanie. Nie przypominam sobie też jakiś incydentów na pokładzie QA lub też katastrof. QA uważana jest za najlepszą linię lotniczą świata. w jaki sposób katarskie linie lotnicze mogłyby poprawiać swój wizerunek? Oczywiście chodzi o prestiż, ale nie o poprawianie wizerunku.
0
Wiem, dzięki, dałem pytanie takie ogólne, bo jakby było tego ostatnio więcej, może mi się wydaje
0
Możer nie zauważyłem wcześniej, ale oprócz dużego0 głównego banera i reklamy sts, to pod sts jest i czego wydaje mi się wcześniej nie było między newsami jest pasek. No i jak wchodzę na podstrony to wyskakuje iForex.
Nie mówię że to źle jak strona ma się rozwijać tu musi mieć jakieś tam fundusze, tylko spytałem czy teraz jakoś nie jest tego więcej niż np. rok temu?
10
Dobrze, że nie Maciarewicz i jego wesoła kompania cieni.
0
Pewnie średni - Matjas, on zawsze był czarną owcą i przesiadywał w nocnych klubach, lubi wypić i pomachać rączkami.
3
Macie wrażenie, że jest tu co raz więcej reklam?
3
"Jordi Alba, Sergi Roberto, Aleix Vidal ewentualne Alex Grimaldo. Boki obrony Barcy są niezle i po nowym roku obecność trojki Brazylijczyków moze być zupełnie zbędna".
Ubiegły sezon Jordiego Alby wcale nie był jakiś dobry, od stycznia praktycznie był całkowicie bez formy, w najważniejszych spotkaniach sezonu grał słabo. W obecnym sezonie tez nie jest pewny w swoich interwencjach. Roberto tak naprawde nie wiemy jak będzie grał na PO, trzy mecze zagrał dobrze, w ostatnim już było widać duże braki w grze obronnej (złe krycie, zle ustawianie się, brak zdecydowania), Aleix Vidal grał w Almerii i Sevilli głównie w pomocy, więc mimo że jest przymierzany na PO to nie wiemy jak się tam sprawdzi, szczególnie w systemie Barcelony. Grimaldo to chyba jeszcze większa zagadka niż Vidal.
2
To też nie wiadomo, grał tylko w 2 meczach, ale jak grał grał dobrze.
4
1. Athletico – błąd Alby – lamie linie spalonego
2. Levante – błąd Ter Stegena
3. Celta – Pique kryje na radar odpuszczając Wassa, którego blokuje Alves, Roberto nie przejmuje Nolito.
4. Celta - Pique strata
5. Celta - Alves zła próba odbioru na raz
6. Celta - Mascherano daje dośrodkować, błąd Pique
7. Las palmas – strata Mascherano na własnej połowie, bramka po rykoszecie od Pique który nie zablokował strzału
8. Sevilla – Alba i Mathieu dopuszczają do dośrodkowania, Roberto idzie do Gameiro, ale przy próbie wybicia kiksuje - nie trafia w piłke która przechodzi mu pod nogą.
9. Sevilla – Mascherano zostawia Iborre idąc do pomocy Munirowi który kryje Krohn-Deliego, obaj nie blokują dośrodkowania i Pique kryje na radar, nie blokując wchodzącego Iborry.
2
Chyba chodzi głównie o te 2-3 błędy, nie pamiętam aby jakikolwiek inny bramkarz Barcelony, w ogóle jakikolwiek inny bramkarz dostał dwie bramki sponad 45 metrów w ciągu 3 tygodni.
2
Nie zgodzę się, Mathieu nic nie mógł zrobic zupełnie. Nie było tak że on zawalił spalonego bo w momencie podania Iborra ma czterech pilkarzy Barcelony bliżej bramki (Pique, Mathieu, Roberto, Busquets), faktycznie Mathieu wszedł za głeboko w pole karne i mozna by było mówić o złamaniu linii spalonego gdyby bramke strzelił Gameiro. W tej sytuacji Iborra wchodzi między gameiro a Pique, Mathieu by musiał ominąc Gameiro aby cokolwiek zrobic co było nie mozliwe.
3
Co nie oznacza że Ter Stegen jest pewniejszy. Te jego błędy czy to z Roma czy z Levante były takie które nie zdarzyły sie jeszcze Bravo. To co nie było do wyciągnięcia to ani jeden ani drugi by nie wyciągnął, ale Bravo jak na razie takich błędów jak Niemiec nie popełnił. Chyba tylko o to chodziło.
2
Przy pierwszej moim zdaniem - częściowo Alba i Mathieu - nie zablokowali dośrodkowania a głównie Roberto za babola.
Druga to częściowo mascherano i Munir (Munir nie zablokował dośrodkowania a mascherano poszedł mu pomóc zostawiając Iborre i jeszcze jednego zawodnika na środku z 22 albo 23), ale główna Pique który krył na radar i nie widział co się za nim dzieje i że Iborra wszedł za niego - podobna sytuacja jak przy bramce Nolito z Celtą.
takie jest moje zdanie.
3
Tutaj jest mowa o błędach przy utracie bramki - taki błędach "krytycznych" tylko w meczach ligowych. Z Sevillą mathieu nie miał takiego, można się oczywiście doczepić za nie zablokowanie dośrodkowania przy 1:0, gdy Alba nie zdążył a Mathieu próbował przejąc ale i tak mu się nie udało. z Sevillą pierwsza bramka - Alba i Mathieu pośrednio i krytyczny Roberto za babola. A druga chyba wina Pique za krycie na radar i Masche za pozostawienie całej wolnej strefy na środku (poszedł do K-D, którego juz krył Munir i zostawił Iborre przy którym stał wczesniej i zostawił jeszcze jednego z 22 na linii pola karnego), jednak główna wina Pique który znowu nie widzi co się za nim dzieje - przy bramce Nolito taka sama sytuacja.
3
Alves zawalił trzecią bramkę z Celtą, może by mial więcej błędów ale mial kontuzje które wykluczyła go od popelniania innych błędów
2
Juz dopisany i Mathieu też :-)
Oczywiście równiez winni :-)
2
Nagromadzenie błędów indywidualnych - Ter Stegen, Pique, Alves, Mascherano, Mathieu, Roberto z słabo spisującą się pomocą zostawiającą wolne przestrzenie przed bramka dało takie rezultaty. Wychodzi tez brak zgrupowania przedsezonowego, tylko wyjazd na saksy do USA z połowa składu.
0
Jak nie chcesz, nie musimy kontynuować dyskusji.
Nie chodzi przecież, aby wiecznie spierać.