pax

1

Twoja squawka dała Alvesowi 5 najlepszą ocene Ty mu dałeś najgorszą. Coś znowu oceny squawki Ci nie leżą. A jeszcze niedawno była dla Ciebie wyznacznikiem jakości w grze zawodników.

pax

2

Pique 2.5
Fatalny mecz Gerarda, dobre interwencje przeplatał wprost kompromitującymi. Co najmniej 5 jego błędów powinny skończyć się bramkami do Celty. Już w 2’ nabił Alvesa co przy złym wybiciu Masche skończyło się sytuacją sam na sam Aspasa, w 27’ nie kryje zawodnika którego wcześniej trzymał, asekuruje go Alves co skończyło się pozostawieniem bez opieki Nolito, w 30’ błąd przy próbie podania i bramka Aspasa, w 72’ strata Pique i kontra Celty, piłkę Nolito do wychodzącego Aspasa blokie Mascherano, w 75’ znów niedokładne podanie i strata, w 83’ źle wybija piłke polu karnym i czwrta bramka dla Celty, w 87’ kolejny fatalny błąd – mija się z piłką i wpuszcza w swoją strefe Nolito, sytuacja była dwóch na jednego ale w drugiej części akcji piłka zwrotna do Nolito była zagrywana gdy ten był na spalonym. Podobnie jak Mascherano 0 odbiorów bezpośrednich. Na plus tylko pojedynki główkowe, ale to za mało aby wystep nazwać chociażby bardzo słabym

pax

1

Nie dogoniłby Aspasa i tu nie chodzi o to że Alves go nie dogonił, ale zostaje gdybanie czy popełniłby taki błąd jak Alves przy próbie odbioru. Alves szedł w strone przeciwległą do piłki, więc musiał wyhamować, odwrócić się i biec za Aspasem który cały czas biegł w jednym kierunku. Tak jak piszę, że wątpię aby Aspasa dogonił ktoś w tej sytuacji, bo błąd był przy próbie odbioru a nie w tym że Alves jest wolniejszy od Aspasa.

pax

1

a jednak krucjatę antyalvesowską prowadzisz i nawet gdy Alba nie gra to jednak przy ocenach proAlba też trzeba kampanie rozpocząć.

pax

2

Mascherano 3.0
Kolejne bardzo złe zawody Mascherano. W 2’ źle wybija i Aspas sam na sam, w tej samej minucie kolejne złe podanie przed własnym polem karnym. W 7’ mija się z piłką i Celta groźnie wrzuca – Pique wyjaśnia na rzut rożny, w 72’ Apsas go objeżdża i groźnie strzela, w 86 kolejna strata na własnej połowie. Trzeba przyznać że źle się ustawiał, podejmował błędne decyzje, a do tego fakt iż wszystkie pojedynki z graczami Celty przegrał dając się objeżdżać (odbiory bezpośrednie 0/4), nawet przerzuty mu nie wychodziły tak jak zwykle. Dwa razy w drugiej połowie podłączał się do ofensywy, ale po przebiegnięciu kilkunastu metrów tracił pomysł na kontynuowanie akcji. Słabe spotkanie.

pax

4

Alves 4.0
Cały występ i ocena naznaczona jest błędem ale skutkującym utrata bramki. Jednak na pewno najsolidniejszy z linii obronnej. Miał na swojej stronie głównie do upilnowania w dobrej formie Nolito i radził sobie z nim nieźle. Już w 6’ odbiera mu piłke w polu karnym, następnie kolejny pojedynek w 9’ wygrywa Dani, kolejny w 29’, w 34’ przecina dośrodkowanie Aspasa do Nolito, w 59 dobrze go blokuje na skrzydle , podobnie w 86’. Co do minusów a było ich mało, z pewnością najmniej wśród obrońców, w 59 Nolito z jego strefy wychodzi na 18 metr i niecelnie uderza, oczywiście trzecia brammka to jego poważny błąd obniżający mu notę o 2-2.5 stopnia.Nie dpościł do ani jednej wrzutki z prawej strony (była tylko jedna, niecelne z gry z prawej strony po rzucie rożnym w 68’). Przy pierwszej bramce przyblokował zawodnika który wchodził do dośrodkowania za plecami Pique którego Gerard zgubił. W ofensywie aktywny, ale zbyt mało jednak się pokazywał, lub zbyt mało efektów przynosiły jego podłączenia. W 22 pognał na skrzydle i zagrał świetną piłke do Messiego w polu karnym. W 72 zagrywa dobrą znowu Messiemu w pole karne, w 77 dobrze podłącza się do akcji ale niecelnie uderza głową. Ogólnie dobre powroty, niezła gra jeden na jeden, najwięcej odbiorów bezpośrednich. Gdyby nie ten błąd z 56’ występ co najmniej dobry.

pax

1

Celta grała głównie z kontrataków a Alba w tym sezonie gra praktycznie jako skrzydłowy, i do obrony wraca od wielkiego dzwonu, więc tak czy inaczej to Mascherano by walczył chociażby z Aspasem a nie Alba, którego przy kontrach na obronie by nie było. Wystarczy popatrzeć na pierwsze mecze w tym sezonie jak grał Alba.

pax

2

Powtarzasz się, godzinę temu pisał to Zygmunt, wtedy to było zabawne, że nawet polecenie dałem jako pierwszy czy drugi - bo mam dystans do siebie, Twój wpis już ani nowatorski ani zabawny nie jest. Odgrzewany kotlet.
ps. Redakcja podwyższa oceny Alvesowi ze względu na paxa? Hehe, gwarantuje i że ani Alves a co dopiero ja nie jesteśmy ulubieńcami Redakcji, a wprost przeciwnie.

pax

2

trzeci gol to jego wina pełna zgoda, ale i tak był najpewniejszym zawodnikiem w obronie. Nie zauważyłem aby ktos tu pisał włącznie ze mną że Alves zagrał kapitalny, świetny, bardzo dobry czy dobry mecz.
ps. nikt tu sie mnie nie boi, problem ze mną jest taki że zmuszam ludzi do myślenia, nie pisania bzdur i argumentowania swoich wpisów.

pax

2

chyba z Alvesem czy sie pomyliło

pax

1

Tzn.? Nic nie robił? był bierny? czy blokowal zawodnika który wszedł w pole karne za plecy pique?

pax

2

Co oprócz trzeciej bramki mu zarzucasz. w obronie był pewny, kasowal wejścia nolito. dlaczego miałby mieć słabszą ocenę od masche czy pique.

pax

2

No właśnie nie. Tu zawodnicy zostają ocenieni indywidualnie. gracz może zagrać świetne spotkanie ale drugi zrobi trzy błędy w obronie. drużyna przegra co nie oznacza że wszyscy grali źle

pax

10

Pisz konkretnie. Ile, za co i dlaczego.

pax

10

Autostrada? Chyba inny mecz oglądaliśmy. Z prawej strony poszła jedna wrzutka z lewej sześć. nolito ani jednego udanego dryblingu przy alvesie, gdzie dani miał kilka bezpośrednich odbiorów.

pax

7

zgadzam sie, Alves przy pierwszej bramce byl pod polem karnym przeciwnika i zamiast wracac to truchtal

pax

1

Mogłeś jeszcze przewidzieć błędy Pique, jeszcze gorszą grę Mascherano czy fatalna postawę Suareza.

pax

4

W tym sezonie ligowym czy LM Alba jeszcze nie miał dobrego spotkania w defensywie.

pax

2

Wierzę że dzięki konkurencji każdy z zawodników wskoczy na wyższy poziom.

pax

1

W obronie mial spore bledy z trzymaniem linii spalonego i dwukrotnie go sedzia ratowal gdy zawodnik wychodzil na dogodne pozycje. Bramka nie wiem czy byla ladna, bardziej cenne bylo wyjscie na pozycje.

pax

1

Do Alvesa mogę mieć pretensje o trzecia bramkę, poza tym niezły mecz.
Jeśli znajde czas to znowu ocenię zawodników po meczu i jeszcze raz obejrzę spotkanie.
Mascherano dwa ostatnie mecze:
mecz z Atletico
Bardzo słaby mecz Jeffecito, a pierwsza połowa wręcz fatalna. Już w 1 minucie źle kryje Torresa który oddaje strzał w polu karnym, w 13 minucie złe podanie przed polem karnym do Vermaelena, gdyby nie ofiarność Belga Griezman byłby sam na sam. W 17 minucie strata Mascherano na własnej połowie, szybka akcja i Torres stoi sam naprzeciwko Ter Stegena, na szczęście jego strzał jest niecelny. W 49 nieodgwizdany karny dla Atletico, Masche dotyka piłki reką, nie było ruchu ręki do piłki ale ręka nie powinna być uniesiona. Przy bramce głównie zawinił Alba, ale Masche który odpowiada za Torresa zbyt daleko jest od niego ustawiony. W 92 minucie przy wrzutce odpuszcza Godina, który jest bliski wpakowania piłki do sietki. Bardzo słabe statystyki obronne – tylko 2 odbiory i trzy wybicia. Nie panował nad sytuację w polu karnym,
Levante
40% skuteczność odbiorów jak na stopera to słaby wynik, jednak tylko raz dał się ograć, jednak było to w polu karnym, gdy zawodnik wyszedł na pozycję sam na sam z ter Stegenem. Już w 13 minucie nie zatrzymał akcji Levante, dodatkowo zrobiono mu tunel między nogami, sytuacje uratował Adriano, w 16’ daje dośrodkować Ghilasowi, który kilka razy zbyt łatwo oswobadza się od jego opieki. Wspomniana sytuacja z 27 minuty Masche objechany przez Ghilasa w polu karnym w dobrej sytuacji strzela ponad bramką, duży błąd Jeffecito. W 34’ znowu daje się objechać zawodnikowi Levante, w 35’ na 18 metrze od własnej bramki zamiast wybijać piłkę wypuszcza ją przed siebie, Levante przejmuje i sytuacje ratuje Bartra. Bardzo niepewny w swoich interwencjach, nie uważny , tylko trzy odbiory.

pax

1

Przejrzałem moje dyskusje z Toba i nie doczekalem sie komentarza [pod tym komentarzem a jakos mi sie przypomnial gdy napisałeś że nie prowadzisz krucjaty przeciwko Alvesowi i kampanii proAlba.



Do momentu gdy squawka pokazywała wyższość Alby traktowałeś ją jak wyrocznię, gdy Alba jest bez formy a Alves ją ma, co widać przy punktacji Squawki już jest ona nieobiektywna, bo Alves jest wyżej od Alby. To też trąci hipokryzją.



Oceny za Valencię

Alves tragiczny. Naprawdę nie rozumiem tak wysokiej noty

Ocena squawka 51 (tylko Messi wyżej oceniony)



Oceny za Getafe

Alves za wysoko jak dla mnie. (Alba z Espanolem grał znacznie lepiej niż Alves we wtorek, a ocenę miał o 3 oczka niższą) (Ocena squawki za Espanyol Alves 40 Alba 0).

Ocena squawka Alves 27



Oceny za z Bayern

Nie wiem jak oceniany jest Alves. Chyba ostatnio ma jakąś taryfę wywalczoną przez Paxa.

Ocena squawka Alves 2 Alba -1



Oceny za mecz z Atlético Madryt

Naprawdę nie rozumiem tej różnicy ocen między Albą i Alvesem. [...]

Kosmiczny hype na Brazylijczyka.

Ocena squawka Alves 35 Alba 3



Oceny za Juventus

Alves poważny błąd - ni to wybicie, ni podanie po aucie, które skończyło się kontrą i bramką Juve, a żadne z dwóch PK nie było tak groźne, jak to Alby, […] A ocena i tak wyższa Alves? Coś tu nie tak.

Ocena squawka Alves 42 Alba 2

Naprawdę pozdrawiam

pax

1

NIe pisz, że nie prowadzis krucjat. Przypomnij sobie swoje wpisy pod ocenami z finału z Juve, gdzie do redakcji miałeś pretensje o oceną Alvesa bo za wysoka i Albę bo za niska. Jak bardzo chciałeś pokazać jego wpływ na bramke Rakiticia itd...

"czy aby nie okłamuję czytelników wspominając o 2 błędach Alvesa. - nie chce mi sie poświęcać 90 minut na obejrzenie meczu tylko po to, by się z Tobą wykłócać".

Ja sie nie chcę wykłucać, po prostu podałeś jakieś fakty, powiedzmy argumenty, ja powiedziałem sprawdzam a Ty się wycofujesz. Nie pisz więc o sztuce prowadzenia sporów, skoro dysusję zaczynasz od podawania niesprawdzonych informacji, tylko po to aby pokazać swoje negatywne nastawienie do jednego zawodnika.

pax

1

Oceniam aktualna dyspozycję

pax

1

Mascherano ma trzeci ligowy mecz z rzędu bardzo słaby

pax

1

"Statystyki to suche liczby bez kontekstu, a oceny sqawka, algorytmiczne, ważone, dotyczą każdego aspektu gry, nawet tych nie ujętych w statystykach. Poprawność decyzji, wykorzystanie kontaktów z piłką, efektywność poruszania się po boisku, wypełnianie zadań charakterystycznych dla pozycji na której gracz występuje.
[..] Próbuje Ci na różne sposoby uświadomić, że to co Ty przyjąłeś za kryterium ocen i wedle czego mierzysz "niesprawiedliwość" nie musi być najważniejsze dla nikogo innego. Ja sobie przyjąłem sqawka.com...". Jak pisałem Ci wielokrotnie posługujesz się squawką wybiórczo, kiedy Ci jest wygodnie, jeśli ma pokazać słaby mecz Alvesa to sie posługujesz, jeśli wykazuje słaby mecz Alby to już nie. Poza tym nawet tutaj podałeś nieprecyzyjne wiadmości z squawki że Alves był wśród najsłabiej ocenionych zawodników co było kłamstwem.
Co do felietonu możesz go oceniać jak chcesz Twoje prawo, jesli byś zauważył nie pisałem o felietonie tylko podpisie pod nim.
Co z tymi dwoma stratami Alvesa na własnej połowie dzięki którym Levante miało groźne kontry? Czekam.

pax

1

W dużo słabszej dyspozycji jest Mascherano

pax

2

Nigdy nie traktowałem moich ocen jak wyrocznię, dlatego zawsze jestem skłonny do dyskusji nad nimi z innymi userami. Jeśli pamietasz nasze ubiegłoroczne dyskusje to w nich pisałes że w ocenianiu sugerujesz się squawką i tak było gdy Alves miał tam słabe oceny, jak miał takie same Alba to nagle przestałeś sie sugerowac squawką. Chyba to pamiętasz?

Jedynie kłóci mi sie z poczuciem przyzwoitości.

Możesz podać te dwie straty na własnej połowie zakończone niebezpiecznymi kontrami? Co do krujat to Ty prowadzisz przeciwko Alvesowi i kampanię wywyższania Alby

pax

1

Masz prawo do oceniania każdego zawodnika jak Ci sie podoba, jak równiez do hipokryzji, że jak Ci pasują oceny ze squawki to jest dla Ciebie wyrocznią a jak Ci nie pasuje to nagle Squawka jest be.
Grzecznie poproszę tylko o jedną rzecz - możesz podać te 2 straty Alvesa na własnej połowie rozpoczynające niebezpieczne kontry ?? Przecież nie okłamywałbyś userów.
Argumenty nie docierają? Wystarczy je w dyskusji przedstawić.
Odstosunkuję się z miłą chęcią bylebyś nie pisał bzdur i jak piszesz o "kimś" to nie bój sie nazwać go z nicka, szczególnie że felieton byl mój i większość komentarzy pod nim tez była moja, a o problemy ze wzrokiem bym Cie nie posądzał.

pax

1

Squawka oceniła Alvesa w meczu z Celta jako trzeciego najlepszego zawodnika pierwszego składu, skoro uważasz squawke za wyrocznie zobaczymy jak Ty go ocenisz. Sam nie wiem jak mogleś ocenić Mascherano wyżej od Alvesa z Levante, no ale to Alves.
Poza tym pisałeś o stratach Alvesa na własnej połowie - możesz wypisac te sytuacje i te niebezpieczne kontry?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?