pax

2

Wytłumacz mi czym jest w tym momencie asekuracja? On stoi na prawej obronie przy kontrze? Czy po prostu zbiega z środka pola na prawą stronę?

pax

1

Jeśli mamy być rzetelni. To trąci troszkę cynizmem. Ivan strzelił nie siedem a 4 bramki z rzutów karnych. Wykonywał 7 ale trzech nie wykorzystał.
Wykorzystał z Rayo, Real, Atletico i z Valladolid a nie wykorzystał z Real, Levante i Valencia.

Co do statystyki wygranych pojedynków główkowych. To po co inni zawodnicy? To jest pojedynek wybitnie indywidualny i nie mający nic np. z pozycja na boisku, taktyką itd. Piłka leci i walczy sią aby ja odbić głową. Większość tych pojedynków jest w środkowej strefie, więc wytłumacz po co statystyka innych zawodników, przy walce o piłkenp. po wybiciu bramkarza?

Problemem nie jest z której strony on strzela, tylko że wogóle nie oddaje strzałów, miał juz w tym sezonie kilka świetnych piłek i to na stronie Iniesty i zamaist strzelać, to czeka aż przeciwnik podbieganie aby zacząć się z nim kiwac i straci pilkę, np. 42 minuta z Malagą po świetnym podaniu od Messiego.

pax

2

Prawą asekuruje Pique o czym pisałem w felietonie.

pax

2

Tylko on tego nie robi

pax

0

Tzn. jaką?

pax

1

thx

pax

9

Zelaznych plus? Xavi nie biegal mniej od Ivana, a z pressingiem bylo roznie. W tym tekscie nie chcialem sie skupiac na konkretnych przykladach, ale wielokrotnie Ivan odpuszczal krycie, brakuje mu zdecydowanych prob kasowania akcji. Pressing stosuje cala druzyna a Ivan tu sie nie wyroznia, juz brdziej widze to u Iniesty w tym sezonie. Co do Keity to ten akapit mial wlasnie na celu pokazanie bezsensownosci porownania Ivana do Malijczyka, a tu byl taki felieton. Jakie zadania ma wiec Ivan grajac na srodkowym pomocniku, gdy druzyna jest w 70% w posiadaniu pilki.

pax

1

Nie badzo, sprawdzilem teraz na szybko heatmapy z tego sezonu.

pax

3

nie bardzo bo messi i alves jest na boku, messi nie jest wtedy skrzydlowym tylko przy zageszczeniu on gra w pomocy na przeciwleglej pozycji do iniesty, i messi zaczyna akcje od prawej pomocy czt dryblingiem czy to przerzute na druga strone. Ivan stoi na srodku. Heat mapy mowia wszystko.

pax

14

W barcelonie nie ma prawego i lewgo pomocnika. Jest srodkowy i ofenswny. Srodkowy operuje jak sama nazwa wskazuje na srodku a ofensywny powinien byc taka falszywa 9 tylko jeszcze blzej pomocy, w Barcelonie ten ofensywny to iniesta ktory operuje jednak tylko na lewej i dlatego jest mowa o prawej i lewej pomocy. Ztego powodu gdy Alves szedl do przodu byla dziura bo nie bylo prawego pomocnika.

pax

4

Źle nie było. Bramka padła po jego stracie i jemu uciekł zawodnik. Do tego salah mu uciekał kilka razy , np. W 42 gdy alba daje mu dosrodkowac, czy w 67 gdy mathieu ratuje wslizgiem sytuacje bo alba przysnal. juz nie mowie o takich sytuacjach jak wybicie pilki glowa na noge nangolana (jakos tak) i jego grozny strzal czy miniecie jordiego przez florenziego jednym zwodem i strzal w 76 minucie. A bylo tego wiecej...

pax

1

na pewno z sevilla?

pax

2

daj troche wiecej i obejrzyj na stadionie :-)

pax

1

Kto tu napisal ze slabo? W obronie nie powalal, kilka razy nie upilnowal Salha czy Florenziego, w ofensywie widoczny, wychodzil do pilek od andresa czy leo, dwie najgozniejsze sytuacje - bramka i poprzeczka byly bez jego udzialu.
Nie komentuje ocen redakcji, zwracam uwage ze ocena slabo to 4.0, a jest jeszcze przecietnie, dobrze, badzo dobrze.

pax

2

Lepiej tego nie mow...

pax

1

Challenger, relacja fajna tylko.... zaczynam szukać w relacji czegoś innego. Nie wiem czy znasz ostatnią dyspozycję redakcji dotyczącą sprawozdań z wyjazdów do Barcelony. Tekst, by został opublikowany musi zawierać nieznane fakty z historii Barcelony i klubu, a takie są możliwe jedynie w wyniku przeprowadzenia badan historycznych lub archeologicznych, nie zauważyłem tu tego, więc mam pytanie czy zrobiłeś chociaż kwerendę archiwaliów. Dodatkowo aby tekst został opublikowany trzeba dokonać badań socjologicznych za pomocą wywiadów z Katalonczykami lub (również) z kibicami drużyny przeciwnej jeśli mecz odbywa się w Barcelonie.
Tekst lekki, przyjemny, ale nie ma tam nieznanych faktów o mieście.

pax

17

A jedyna bramka dla Barcy wpadła po szczęśliwym rykoszecie podania Ivana do Suareza.

pax

16

Sądzę, że teraz zniszczom i dojadom ich.

pax

1

wytlumacz

pax

1

nie napisałem, że to zły wynik.
Roma w drugiej połowie a szczególnie po strzelenie bramki już nie grała tak ofensywnie, praktycznie całkowicie sama się zamknęła na własnej połowie. To nie byłoby postawienie wszystkiego na jedna kartkę, bo wciąż graliśmy z 4 obrońców i defensywnym pomocnikiem.

pax

1

Masche grał na wysokości Busquetsa, to nie zmienia nic w tym, bo wartością dodaną byłoby gdyby Busi jako środkowy pomocnik wnosił kreację, a tak mielismy praktycznie dwóch defensywnych pomocników i słabego wczoraj Iniestę.

pax

10

Ławka jest zdecydowanie za krótka a Lucho zamiast dać szanse w tym momencie zmiennikom grał na utrzymanie wyniku.
Bo tak rozumiem wprowadzenie Jeffecito. Zamiast wprowadzić Sandro na prawe skrzydło a Messiego cofnąć do pomocy bo i tak tam głównie wczoraj grał.
mascherano w ofensywie:
190 spotkań w Barcelonie w laLiga i LM
bramki - 0
asysty-1 (jedna na 190 spotkań)
kluczowe podania 28 - (jedno co 7 spotkań)
udane dryblingi - 47 (jeden udany drybling na cztery spotkania)

Masche jest świetny ale do ofensywy się nie nadaje

pax

2

Coś nie tak było od 2 sezonów, w ubiegłym roku ciągnął jeszcze xavi, w tym w pierwszych meczach grał dobrze Iniesta, Rakitic gra bardzo mało wertykalnie i nie przyspiesza. Iniesta ubiegły sezon miał słaby. Pomoc jest ogólnie najsłabszym ogniwem Barcelony.

pax

5

To nie Roma była problemem. gra się tak jak przeciwnik pozwala. A Barcelona nie zdominowała gry.

A to Barcelona pozwoliła Romie na umiejętne przesuwanie formacji i zagęszczanie szczególnie środka przedpola. MSN, gdzie Neymar był niewidoczny przez 3/4 spotkania, Suarez zanotował tylko 13-14 podań w całym meczu, źle podawał i źle wychodził na pozycje i wszystkie pojedynki przegrał, Messi też nie dawał rady, w pierwszej połowie walczył a w drugiej już nie miał sił sam ciągnąć całej gry. Problemem był brak pomocy - tam coś się działo jak Messi się cofał, jak nie to był totalny marazm. Pomoc zamiast kreować, brać ciężar gry, robić przewagę w sektorach prawie nic nie robiła. To był klucz do remisu.
Bramka dla Romy piękna ale i szczęśliwa, takie strzały udają się raz w życiu. Dla Barcelony również szczęśliwa - gdzie udana akcja została przeprowadzona dzięki rykoszetowi obrońcy.

pax

1

Tego nie napisałem

pax

2

To był rykoszet od obrońcy, piłka Rakiticia była zagrana zbyt nisko, ale po rykoszecie od obrońcy dostała takiej paraboli.

pax

1

NIe możesz sobie odpuścić i nie pisać po meczu Barcelony o Realu i Ronaldo ?

pax

1

Tuska, tylko i wyłącznie :-)

pax

2

To już kwestia przyzwyczajenia :-)Codziennie je mam :-)

pax

1

Gdyby nie rykoszet obrońcy, piłka zagrana była bardziej do tyłu, obrońca ją tak skierował że Suarezowi zostało trafić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?