pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Tylko czy naczelnym celem jest kwestia bogactwa czy bezpieczeństwa? Będąc na ich miejscu wolałbyś bezpieczny bogatszy kraj, czy bezpieczny biedniejszy?
Sądzę, że kwestia niemiecka jest taka - że tam już od 2 pokoleń jest bardzo duża mniejszość kurdyjska (i turecka) i dlatego wielu Syryjczyków chce tam jechać, mając szansę na łatwiejszą adaptację "wśród" swoich.
Byłem wiele razy w Syrii, bardzo często jestem na Bliskim Wschodzie. Tam jest regularna wojna, prześladowania więc jest to kwestia bezpieczeństwa.
Ludzie chcą sie wyrwać z tego piekła, wiedzą, że Europa Zach. to dla nich raj z multi-kulti, a Europa wschodnia jest zupełnie inna.
2
Pewien problem jest w Twoim wywodzie. Nie znasz realiów. najwięcej uchodżców przyjęła Turcja i Liban, Jordania a nawet Irak - ponad 4 miliony uchodźców. Do Turcji przybywają uchodźcy syryjscy (kurdyjscy) więc nie są tam witani z otwartymi rękoma z powodu konfliktu turecko-kurdyscy, W Libanie do niespełna 4 milionowego państwa przybyło z Syrii 1,3 co pogłębiło chaos, czyli co 4 Libańczyk jest uchodźcą z Syrii. A Ty jakos piszesz, że oni tylko do Europy bo tam bogato. Jakoś to pokazuje w innym świetle to co napisałeś.
4
Wiele osób nie zrozumiała mojego wpisu. Jednym z nielicznych jest wpwelement. Ja w tej dyskusji nie podejmowałem słuszności takiej lub innej polityki imigranckiej. Celem było właśnie pokazanie rasistowskich wpisów - pisanie o Arabusach, brudasach itd.
Po pierwsze Jest to rasizm, po drugie jest to serwis piłkarski a nie antyimigrancki czy związany z szerzeniem wiedzy o terroryzmie.
Jak pisałem jak ktoś chce rozmawiać o terroryzmie zapraszam na pw. Chętnie podzielę się wiedzą na ten temat.
4
Jak chcesz porozmawiać o terroryzmie to zapraszam na pw. Wyjasnie tobie lub innym zainteresowanym wszystko. Tutaj skończmy temat
3
Rrozumiem że to żart.
5
Bojownik panstwa islamskiego. trzy letnie martwe dziecko wyrzucone przez fale na plaze. Teraz wyjezdzam, wroce do tematu moze juz wieczorem, ale lepiej na priva, to nie temat pilkarski.
ps. jakby kobiety nie mogly byc terrorystkami.
6
tzn? co to znaczy "terrorysty z Syrii"?
19
Redakcjo
Dobrze ze chociaz po zgloszeniach usuwacie rasistowskie wpisy. Jednak te same osoby wciaz moga je wypisywac i czesto to robia. Kapitanowie Barcelony maja napis na opasce No to racism, w ubieglym roku zawodnicy Barcelony rozpoczeli kampanie antyrasistowska (Alves, Neymar). Przy kazdym wpisie - nawet dotyczacym na poczatku Turana wiele bylo rasistowskich wpisow, nie mowiac juz o tych dotyczacych Kataru. Reagujcie wczesniej, nie wtedy gdy uzytkownicy zglosza rasisowski wpis czy nawolywanie do przemcy (a i takie sie zdarzaly). UEFA walczy z rasizmem, Barcelona walczy z rasizmem, nie pozwalajcie na rasizm na serwisie. A rasistowskie wpisy ktore maja po 20 polecen "wisza" na serwisie do momentu az jakis user tego nie zglosi.
1
zgadza sie :-)
3
Potrafił powalać statystykami, 3 lata temu był najlepiej asystującym zawodnikiem ligi hiszpańskiej.
Trzeba chwalić ale i patrzec trzeźwo. Andres miał bardzo słabe ostatnie 1,5 roku i tak to teraz trzeba oceniać. Fajnie, ze się obudził i w obydwu spotkaniach tego sezonu gra bardzo dobrze.
W ubiegłym sezonie 35 letni Xavi lepiej rozgrywał. Wazne że Iniesta powraca do formy.
1
Staty statami, wreszcie był błysk i prostopadłe podania. Nawet tak magiczne że Suarez nie byl w stanie tak szybko reagować. Ciągnie grę do przodu i wyglądało to bardzo dobrze. Wreszcie gra wertykalnie, nieszablonowo.
jak widzisz, w zeszłym sezonie prawie zawsze go krytykowałem w tym go za obydwa mecze chwalę.
1
10 to wystep ideal. Verma mial bledy w obronie. Dostal ZM i najwyzsze noty, wiec na pewno zostal docniony.
8
Ciesze sie ze jestes w tej 20%.
Poza tym nie robie tego dla poklasku.
4
Prawy obrońca to newralgiczna pozycja na boisku, szczególnie z tego powodu że większość piłkarzy jest prawonożnych więc wystepuja na lewymskrzydle. Jeśli jest niewielu świetnych lewonożnych skrzydłowych - Messi , Robben i jeszcze kilku, to świetnych prawoskrzydłowych jest wielu - od Ronaldo, Ribery, Hazard, Neymar, Silvę itd...
Obrońca musi umieć ich neutralizować.
2
Neymar – 7.0
Bardzo aktywny. Już w 1 minucie miał świetny przerzut do Messiego, w 8’ dobra akcja Neya z Iniestą, 32 akcja z Messim, w 50’ powinien strzelać zamiast podawać do Messiego w dobrej sytuacji, to samo 2 minuty później, dobra akcja z Messim w 84 minucie. Ogólnie bardzo aktywny, dobrze współpracujący z Albą, Iniestą, i Messim. Na minusik zasługuje wikłanie się w niepotrzebne dryblingi na 15 wykonanych 7 udanych), ale swoboda z jaką grał napawa optymizmem.
2
Messi – 7.0
Leo nawet jak nie strzela i nie asystuje z pewnego poziomu nie schodzi. Imponował przerzutami zarówno skutecznością 10 celnych na 11 wykonanych ale przede wszystkim tym, że każdy z nich napędzał skrzydła i dawał okazje bramkowe. Przerzuty do Alby i Neymara to był majstersztyk w tym spotkaniu. Do tego dodać należy dryblingi i indywidualne akcje (29’,32’ 50’, 84’) Absorbował obrońców, wchodził w pojedynki z zawodnikami które w zdecydowanej większości wygrywał. Szkoda, że nie strzelił bramki, ale i tak występ bardzo dobry
2
Suarez 5.5
Występ jedynie przeciętnie-dobry. W 3’ minał obrońcę i nieźle choć niecelnie wrzucił, 36 dostaje dobra piłke od Iniesty ale nie za bardzo potrafi akcję pchnąć do przodu, w 40’ po raz kolejny próbuje wymusić rzut karny, kolejną symulką. Największy z naszych graczy ofensywnych i przewracający się od przeciągu przy otwartych bramkach na CN. Mało widoczny, niby się pokazywał, niby startował do piłkek, ale niewiele to wnosiło do gry czy wyniku. Przy akcji bramkowej bardzo źle dośrodkował i tylko błąd Kameniego który wybił piłke wprost na nogę Vermy dał na bramkę. 0 odbiorów, 1 drybling udany na trzy wykonane. Występ nie powalał na kolana.
2
Busquets – ocena 6.0
Środek pola kontekście defensywy należał do niego, dobrze się ustawiał, skracał sektory do których przeciwnik mógł podać. Obarcza go strata z 19 minuty, gdy niewiele brakowało aby Bravo wyciągał piłke z siatki po strzale z połowy Malagi. W 93 minucie mimo, iż jak powiedzenie mówi „podający odpowiada za podanie” nie popełnił błędu, to raczej gapiostwo Iniesty spowodowało że zawodnik którego Andres miał za plecami obiegł go i wyszedł przed niego przejmując piłke. Bilansował ofensywę i defensywę, jednak nie był to mecz walki czy mecz o zdominowanie środka pola. Dobry występ, bez fajerwerków.
2
Iniesta 7.0
Kolejny bardzo dobry występ Iniesty. Razem z Verma i Messim najlepszy na boisku. Miejmy nadzieję, że na stałe odzyskał magię. Wreszcie zaczął grać wertykalnie, posyłał piłki prostopadłe i swoim działaniem wyprzedzal przeciwników (a nawet kolegów z druzyny). Iniesta miał pomysł na ten mecz i go realizował. Już w 7 ‘ świetne choć ciut za mocne podanie do Suareza, 8’ dobra akcja z Neymarem, w 34 dobra akcja indywidualna, 36 świetna prostopadła do Suareza, 64’ super przerzut do Roberto. Andres grał lekko i wychodził z podwajania zwycięsko. Napędzał ataki Barcelony – 4 udane dryblingi na 5 wykonanych i 2 na 2 wygrane pojedynki główkowe. Bardzo dobry występ.
2
Rakitic – ocena 5.0
Przeciętnie to bardzo delikatne określenie. Drugi mecz z rzędu najsłabszy na boisku. Już w 13’ strata i kontra Malagi, w 42’ dostaje świetną piłkę po przerzucie od Messiego i zamiast huknąć z 14-16 zwiesza głowę i wikła się w niepotrzebny drybling, w 49’ kolejna groźna strata Ivana, w 58 kolejna strata i tylko Mascherano uratował od sytuacji sam na sam. W defensywie nie czytał gry, źle się ustawiał, grał nonszalancko. W ofensywie godne odnotowania przerzuty - 24’, 46’, 60’, poza tym nawet rzuty rożne (oprócz podania do Vermaelena) nie były dobre. Kolejny słaby występ
2
Roberto ocena 6.0
Mniej widoczny niż Alba. Kilka wejść prawym skrzydłem, za to uważniej w obronie. W 13’ na spółkę z Masche powstrzymał kontre spowodowana stratą Ivana. W 35’ ładnie wszedł na skrzydlo przy przerzucie Iniesty. W 93’ odpuścił zawodnika którego krył i doszło do bardzo groźnej sytuacji. W tym meczu był raczej przeciwwaga dla ofensywnych zapędów Alby. Bardzo dyskretny występ.
2
Z 12 przerzutów 7 było celnych. Jednak tylko dwa można uznac za podania wszerz boiska. Szczególnie ta z 46 i 81 zasługuja na uznanie. Czasem warto spróbowac zagrać piłke do przodu nie mając pewności że zawodnik do niej dojdzie, niż klepac wszerz całe spotkanie.
4
Vermaelen 7.0
Kolejne bardzo dobre zawody. Chociaż nie ustrzegł się poważnych błędów w obronie, w 36 minucie został objechany, w 41’ błędy w ustawieniu i przekazywaniu krycia z Albą, podobnie w 52 minucie. Na plus w obronie: w 40’ udana interwencja, w 62 ‘ ratuje drużynę przy dośrodkowaniu z prawej strony. Zaczyna co raz lepiej czuc się na boisku, zmniejszył liczbę wykopów i zaczyna uczyć się od Mascherano wyprowadzania piłki. Często dobrze asekurował Albę. Bramka podnosi ogólna ocenę. Oby tak dalej.
5
Alba ocena 6.0
To nie był typowy obrońca w tym meczu, tylko skrzydłowy, lub obrońca box to box z bardzo ograniczonymi zadaniami defensywnymi. Wielokrotnie zapędzał się pod bramkę Malagi skąd nie wracał, lub był spóźniony – oczywiście tu nie stawiam zarzutu, tak było chociażby w 18, 22, 40, 49, 62. Barcelona gra takim systemem i wtedy sektory bocznych obrońców są asekurowane. Dlatego nawet przy kontrach Malagi brak Alby w obronie można usprawiedliwić. Alba w defensywie bywał niż grywał w tym meczu. W 5, 21, 38, 50, 77 minucie dostaje dobrą piłkę na skrzydle od Messiego, by później głównie wrzucać piłkę i mimo że nie przynoszą one zakładanego rezultatu, były niezgorsze. Kilka razy jednak w defensywie popełnił błędy, czy to w ustawieniu czy to w przekazywaniu z Vermaelenem (np. 52). Dobra współpraca z Neymarem i Iniestą. W ostatniej akcji spotkania nie miał udanej interwencji co biegł przy zawodniku, który nie trafił w piłkę, jednak sam oddech Jordiego na plecach zawodnika Malagi okazał się kluczowy :-) na uwagę zwraca też jego długa piłka do Suareza przy jego próbie wymuszenia karnego. Dobre spotkanie, choć mało efektywne.
5
Mascherano 6.5
Już w 13 minucie zmuszony do naprawienie błędu Rakiticia, w 18 minucie ma bardzo zły przerzut i sam naprawia swój błąd, w 40 dobra asaekuracja strony Alby, w 46 świetny przerzut, w 58 miuncie kolejna strata Rakiticia i od sytuacji sam na sam ratuje Jeffecito, . Cały mecz walczył, często faulowany, w 74 potraktowany butem w twarz przez Juanpi. W 93 minucie popełnił błąd w ustawieniu, że z dużą łatwością Malaga stworzyła sytuacje podbramkową. On dowodził obroną. W ofensywie widoczny – dobre przerzuty, strzał głowa w poprzeczkę i niecelny strzał z dystansu. Często wychodził wyżej z pozycji stopera zamieniając się z Busim. Malaga nie stworzyła za dużo okazji, więc nie było zbytnio czym się wykazywać w obronie. Bardzo dobry minus.
25
Proszę bardzo
od sezonu 2001/2002
Real 106
Barcelona 95
reszty nie mam czasu liczyć :-)
44
2009/2010
Barcelona 9 karnych - Eto 5 (3 niestrzelone) Messi 4 (1 niestrzelony)
Real 7 karnych (Ronaldo 5 (1 niestrzelony), Kaka 2
2008/2009
Barcelona 3 - Ibra 2, Messi 1
Real 3 - Hiquain 3
Gdyby liczyć od 2008 to byłoby
Real 62
Milan 62
Barca 53
Napoli 49
PSG 48
Więc nie pisz czegoś czego nie sprawdziłeś
12
A kto by prowadził ?
2
beztlenowo przy sprincie z jednej cząsteczki powstaje tylko 2 ATP.
Kwas mlekowy trafia juz lekko zmodyfikowany jako mleczan do wątroby.
Wszystko piszesz dobrze. W sumie są trzy szlaki energetyczne - ATP, glikoliza mięśniowa i tlenowo. W zrywie sprinterskim bierzemy pod uwagę dwie pierwsze, które mozna powiedzieć następują jedna po drugiej.
Kwas mlekowy troche broni mięśnie, ale to palenie to nie wina kwasu mlekowego tylko jonów wodorowych powstałych przy rozpadzie glukozy.
Te włókna szybko kurczliwe to miocyty typu IIB, nie są tak ukrwione ale bardziej przystosowane właśnie do szlaku beztlenowego. Są również bardziej podatne na mikrouszkodzenia.
Co do samego kwasu mlekowego i jego pozbywania się przez organizm to znalazłem rózne dane w opracowaniach - jedne piszą że do dwóch godzin sie go pozbywamy inne że do godziny a jeszcze odpoczynek przyspiesza ten proces.
Ogólnie mój wpis sie odnosił do tego, że przy intensywnych sprintach organizm się bardzo szybko wyczerpuje i potrzeba go zregenerowac.
1
Patrz na ostatni akapit. Jak Bóg (redakcja) da to artykuł ukaże się na stronie. W ciągu trzech dni zostanie do nich przesłany.
Jeśli jesteś bardzo niecierpliwy to mogę wysłać na maila lub priva.