pax

1

W tym tygodniu będzie felieton o grze Rakiticia

pax

1

Gra jak zawsze ostatnio i większość ubiegłego sezonu. A Rakitic teraz ma szczęśliwą asystę, ale nie zdziwię sie jak mu zostanie odebrana, gdyż był to rykoszet od nogi obrońcy.

pax

10

jedynie co potrafisz to wyzywac i pisac bzddury bo argumentow tutaj nie ma prezentujesz. To portal pilkarski wiec daruj sobie ta rasistowska propagande i idz na serwisy polityczne.

pax

2

TY komentujesz gole Ronaldo pod kątem z jakich karnych, drugi że w ogóle z karnych, trzeci że pozostałe z najbliższej odległości, czwarty że się cieszy jak głupi z bramek, piąty że jest arogancki.. itd. Zrobiła się strona o Ronaldo a nie o Barcelonie.

pax

2

Bo chciałem się podpiąć pod dyskusje o konferencji :-)
Ale takiej nie znalazłem.

pax

25

Tu jest naprawdę wielki ból dupy. Jeszcze takiej masakry nie było. Wchodzę na news o konferencji prasowej Luisa Enrique trenera Fc Barcelony i szukam jakiegoś komentarza o tym . Nic. "Przeleciałem" ponad 100 najaktualniejszych komentarzy i tylko i wyłącznie o Ronaldo. Macie straszne kompleksy, niech sobie strzela ile chce, jak chce i czym chce, co mnie to obchodzi, wolę poczytać czy porozmawiać o Barcelonie, jej zawodnikach, taktyce. I tak wiadomo kto jest najlepszy.
Można napisać komentarz o Ronaldo, ale to jest plaga. Zlitujcie się nad "zwykłymi" userami, którzy wolą porozmawiać na barcelońskie tematy a nie prześcigać się w dowalaniu jakiemuś innemu zawodnikowi.

pax

17

Ale, "to nieuniknione" - jak mawiał Agent Smith z Matrixa.

pax

1

??? 2 metrowe podanie do najblizszego to majstersztyk??? To nie był dobry mecz Luisa.

pax

3

Suarez nie wykorzystał trzech świetnych sytuacji, z cztery razy fatalnie podał przy kontrach je uziemiajac, przegrał wszystkie pojedynki z obroncami. neymar był dużo lepszy - świetna bramka, ciągle w ruchu, świetna współpraca z iniesta, aktywny w destrukcji. Różnica w ich grze była bardzo widoczna, na korzyść neya.

pax

8

Messi jest jedynym zawodnikiem w historii europejskich lig który w całej swojej karierze w rozgrywkach ligowych strzela bramkę z skutecznością poniżej bramki na 90 minut. od 2004/2005 do 2014/2015
24876 minut i 286 bramek - bramka co 86.9 minuty
tylko Gerd Muller ma porównywalne statystyki.
Cristiano Ronaldo strzela co 104 minuty w ligowych rozgrywkach.
Od 2002/2003 do 2014/2015
32455 i 312 bramek co jest też dobrym wynikiem
źródło: pax

pax

17

Leo nie motywują zawodnicy drużyn przeciwnych, ale zwycięstwa. Nie przejmuje się wynikami indywidualnymi innych, nie rywalizuje na tym poziomie bo jak inaczej tłumaczyć oddanie karnego w ubiegłym sezonie gdy walczył o pichichi.



Najlepiej stosunek do innych zawodników pokazuje scena kręcenia reklamy którą kręcił razem z Beckhamem. Pomysł jest taki by obaj piłkarze prowadzili ze sobą dialog. Asystentka mówi do Leo : patrzysz tylko w stronę kamery i pytasz: "kim byś był, gdybyś nie został piłkarzem". Ale Messi się nie odzywa. Dyrektor kreatywny mu wyjaśnia: Mamy już odpowiedź Beckhama. Brakuje nam tylko twojego pytania.

A Leo z dziecięcą szczerością odpowiada- Ale mnie nie obchodzi, kim chciałby zostać Beckham.

Cały Leo :-)

pax

2

Ilość bramek w klubie w przeciągu kariery, ilość asyst w klubie w przeciągu kariery, Ilość bramek w klubie w rozgrywkach ligowych, rekord bramek w jednej edycji ligi mistrzów.

Chyba że są to nienormalne piłkarskie statystyki

pax

1

Próbowałem przeforsować pewien pomysł, ale jak zawsze został odrzucony. Mianowicie, jest dział: Historia i podstrona: byli zawodnicy i tam powinny znaleźć się odesłania do takich artykułów jak Twój.
Dzisiaj jak ktoś chce poczytać o Romario to wchodzi na ten dział i czyta tylko tą notę biograficzną która tam jest i nie ma pojęcie że jest taki artykuł o Romario jak Twój, bo nie ma tam odesłania, wiec dostaje niepełne informacje. Notka powinna zostać, ale do niej podpięte powinny zostać tagi czy po prostu linki do artykułów/felietonów dotyczących danego zawodnika.
Co o tym sądzisz?
A cała seria świetna :-)

pax

2

Masche miał co najmniej 6-7 poważnych błędów w obronie.

pax

2

Wiesz co, gdyby to pisał kibic czy pseudokibic Realu to bym to zrozumiał. Tutaj jednak kibice Barcelony piszą po 30razy to samo odnosząc się do tego samego. Po prostu niektórzy kibice Barcelony aby się dowartościować piszą o tym jaki Ronaldo i Real jest lub nie jest po 30 razy, zamiast 30 razy pisać o Barcelonie.

pax

1

NIe chodzi o to, aby nie komentować artykułu, newsu itd. Tylko kibice Barcelony mając 10 tematów z przeglądu prasy do wyboru, wybierają ten jeden który dotyczy Ronaldo i Realu i tworzą 80% wpisów na ten temat pod przeglądem prasy.

pax

7

Tylko tu nie było propagandy z Madrytu. AS prawie nie odnosił się do kwestii Barcelony (wzmianka o absencji nie była kontrowersyjna) a Marca napisała że Ronaldo 5 bramek zadedykował kolegom z drużyny. Tu nie widzę propagandy, a w komentarzach widzę zawiść i tyle. Dla mnie to infantylne. Do tego rodzaju komentarzy jestem przyzwyczajony, ale ich ilość robi się już uciążliwa w tym sensie, że nie da się porozmawiać o Messim i Barcelonie bez Ronaldo i Realu.

pax

25

Jak Ronaldo nie strzela to się z niego śmiejecie że nie strzela, jak strzela też się z niego śmiejecie że strzela. Więcej wpisów o Ronaldo niż o Messim. Komentowanie co Ronaldo powiedział a czego nie powiedział, o czym pomyślał, komu zadedykował.
Aż, by się chciało porozmawiać z jakimś kibicem Barcelony o Barcelonie a tu gdzie nie wchodzisz wszędzie Real i CR7.

pax

3

Messi 9
Jeśli zdamy sobie sprawę że grał tylko 1/3 spotkania a miał 8 udanych dryblingów, miażdżył twardą obronę Atletico każdym wejściem, miał łatwość dochodzenia do sytuacji strzeleckich, wystawił kosmiczna piłkę Suarezowi który strzelił w Oblaka

pax

2

Neymar 7
Bardzo aktywny, ciagła współpraca z Albą i Iniestą a następnie z Messim. W 5’ dobra indywidualna akcja i odegranie do Roberto, w 35’ bardzo dobra akcja, 2 świetne dryblingi ale akcja niewykorzystana zbyt późna decyzja strzału lub brak decyzji o podaniu. Dobrze klepał piłke z messim i Iniestą stwarzając zagrożenie pod bramka Atletico, 65 – akcja Messi-Neymar-Suarez z kiksem tego ostatniego, w 54 golazo z rzutu wolnego po faulu na sobie i powinien mieć druga bramke gdy piłkę zatrzymał ręką Godin. Na minus jedynie strata z 42’ z akcją Atletico. Mecz bardzo dobry.

pax

3

Suarez 6.0

Mecz co najwyżej dobry, ale jak często ma w zwyczaju Luis irytował swoja grą. Zacznę od plusów. Raz podłączył się w defensywie gdy Alba źle się ustawił w 28minucie, w 16’ dobra choć niecelna wrzutka, strzał w poprzeczke z bliskiej odległości choć piłka była sytuacyjna, strzał po zagraniu Messiego w 79’ który obronil Oblak i asysta do Messiego. Minusów było sporo – 5’ symulka przy próbie wymuszenia faulu, przegrane wszystkie pojedynki jeden na jeden – 6’, 11’, 35’, 66’, w powietrzu w pojedynkach nie brał udziału, 32’ zle dogranie do Neymara przy ataku, w 63 kolejne zle dogranie tym razem do Messiego przy dobrze zapowiadającej się akcji, po świetnej akcji Messi-Neymar kiksuje z kilku metrów na świetnej pozycji, w 71’ kolejna próba wymuszenia faulu (karnego), w 91’ dostaje piłkę przy bramce przeciwnika i tam mając czas fatalnie dogrywa wzdłuż pola karnego. Niestety to co mnie osobiście irytuje to 2-3 próby wymuszenia faulu w każdym spotkaniu, najmocniejszy, najcięższy i największy z graczy ofensywnych a przewraca się od przeciągu, gdy tylko drzwi po przeciwnych stronach stadionu zostają otwarte. Często zagrywa źle, nie w tempo, bardzo słaby drybling. Sumując plusy i minusy wychodzi ocena dobra.

pax

3

Sergio Busquets ocena 6.0
Jego zaslugą w tym meczu był spokój w szeregach obronnych i skracanie możliwości podań do zawodników ofensywnych. W ofensywie nie zaistniał praktycznie w żadnej akcji. W defensywie, już w 3 minucie zanotował przechwyt, ale po własnej stracie, później odbiory 31’,62’, 72’. Nie grał wertykalnie, ale był tym ogniwem który transmitował piłki z obrony do graczy bardziej ofensywnych (Iniesta, Rafinha). Mecz dobry, ale bez fejerwerków – Atletico oddało pole, a Busi aż tak nie walczył w środku (pięć próby odbiorów 3/5 udane i 0 pojedynków główkowych).

pax

13

Iniesta ocena 7.0

Aktywny w obronie i ataku. W destrukcji walczył. Trzy odbiory w tym świetny w 80 minucie na Tiago, wracał i wspomagał kolegów w defensywie. W ofensywie regulował tempo gry, przyspieszał dobrymi długimi piłkami albo własnymi akcjami. W 14 minucie świetna indywidualna akcja i wystawienie Ivanowi, w 50 i 57 dobre przerzuty do Roberto i Rakiticia, w 63 minucie jego przechwyt rozpoczął kontrę Barcelony. Trzeci mecz z rzędu chwalę Andresa, albo coś ze mną nie tak albo Inieasta odzyskał formę :-)

pax

4

Rakitic 5.0
Kolejny nie zachwycający mecz Chorwata. Jednak był to mecz lepszy od tych z dwóch pierwszych kolejek gdzie grał bardzo słabo. Tu przynajmniej były próby jakiś zagrań do przodu i wejść ofensywnych. Jednak znowu ilość sprokurowanych sytuacji może zadziwiać – co mecz Ivan daje przeciwnikom 3-5 dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. W 8 minucie już strata Rakiticia, do tego się poślizgnął przy próbie odbioru, na szczęście strzał Atletico okazuje się zbyt lekki, 46 fatalna strata Ivana i atak Atletico znów zakończony zbyt lekkim strzałem, do tego kilka strat na własnej połowie, jak ta z 32 minuty. Dobry przerzut w 41 minucie do Alby i nieźle wykonywane rzuty rożne. Dostal 2-3 dobre piłki w pole karne – przy dograniu Iniesty w 14 minucie piłka zagrana zbyt głęboko, ale mógł strzelać technicznie niż siłowo, w 57 minucie dośrodkowanie zatrzymał obrońca. 1-2 odbiory to malutko, szczególnie przy 33% skuteczności, w powietrzu jeden pojedynek i jeden przegrany. Przeciętnie to i tak wysoko.

pax

2

On ma kompleks z wychodzeniem do przodu po bramce z Athletic Bilbao.

pax

4

Sergi Roberto - ocena 6.0
Mecz zbliżony choć nieco lepszy, do tego co pokazał Alba na drugiej stronie. Mimo, że kilka razy klepkami zawodnicy Atletico rozmontowali obronę na jego stronie a on sam nie za bardzo potrafił się odpowiednio ustawić to 5 odbiorów w tym 4 bezpośrednie przy 100% skuteczności to dobry wynik. Do ofensywy biegał często i często dostawał piłki, jednak był totalnie bezproduktywny. 6 wrzutek z skrzydła i 6 niecelnych, dostawał świetne piłki na skrzydło głównie od Iniesty, ale zamiast pociągnąć do przodu wycofywał. Nie miał większych błędów – strata w 58 minucie rozpoczynająca kontrę Atletico, w 74 spóźnił się w obronie, ale w porę naprawił swój błąd wybijając piłkę spod nóg zawodnika Z Madrytu. Jako prwy obrońca gra solidnie – ale bez błysku. Ocena 6.0.

pax

4

Mathieu ocena 7.0
Bardzo dobre zawody. Już w 40 minucie świetna interwencja na lewej obronie przy kontrze Atletico, później jeszcze kilka w tym ta z 68 w polu karnym. Pewny, solidny, panował niepodzielnie w defensywie, zarówno w środku jak i na lewym boku. Dobrze się ustawiał, asekurował resztę zespołu, skuteczny w walce. Bardzo dobry występ.

pax

1

Alba 5.0
Aktywny, ale nic poza tym. Często odpuszczał krycie i to nie tylko przy kontrach ale również w ataku pozycyjnym. W 1 minucie stoi zbyt szeroko dając dośrodkować przy strzale Torresa. W defensywie ostatnio bardziej bywa niż broni, dobrze asekurowany przez Vermę i Mathieu biegał do ataku. Tam jednak dostając piłki wycofywał albo źle wrzucał. Jedynie 2 odbiory, gdy wiele akcji szło jego strona to zły wynik. Oprócz akcji bramkowej w której brał udział za wiele dobrego nie można powiedzieć o jego grze. 0 kluczowych podań, 0 dryblingów, 0 celnych wrzutek. Występ mocno przeciętny.

pax

7

Mascherano – ocena 4.5

Bardzo słaby mecz Jeffecito, a pierwsza połowa wręcz fatalna. Już w 1 minucie źle kryje Torresa który oddaje strzał w polu karnym, w 13 minucie złe podanie przed polem karnym do Vermaelena, gdyby nie ofiarność Belga Griezman byłby sam na sam. W 17 minucie strata Mascherano na własnej połowie, szybka akcja i Torres stoi sam naprzeciwko Ter Stegena, na szczęście jego strzał jest niecelny. W 49 nieodgwizdany karny dla Atletico, Masche dotyka piłki reką, nie było ruchu ręki do piłki ale ręka nie powinna być uniesiona. Przy bramce głównie zawinił Alba, ale Masche który odpowiada za Torresa zbyt daleko jest od niego ustawiony. W 92 minucie przy wrzutce odpuszcza Godina, który jest bliski wpakowania piłki do sietki. Bardzo słabe statystyki obronne – tylko 2 odbiory i trzy wybicia. Nie panował nad sytuację w polu karnym, to Vermaelen ustawiał szyki obronne a jak jego zabrakło Mathieu ratował kilka razy sytuację. Na plus tylko przerzuty. Najsłabszy mecz szefunia w tym sezonie.

pax

1

Jak sądzę to prowokacja :-)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?