pax

2

W poprzednich sezonach robiłem tak jak redakcja, co byłoby na niekorzyść Alvesa bo on miał najwięcej bezpośrednich odbiorów w całej lidze hiszpańskiej i dodawanie do tego wybic było na jego niekorzyść. Od pewnego czasu (od tego sezonu) robię rozróżnienie bo nie ma sensu dodawać (nikt tego nie robi oprócz tej redakcji) wybić do odbiorów.
Więc nie rozumiem nazywanie mnie hipokrytą wobec statystyk Alvesa działając na jego niekorzyść na forum.

Zbieraj, zbieraj, o Twojej kulturze świadczy Twój wpis.

pax

1

Tu nikt mu nie odbiera, jest najlepszym zawodnikiem redakcji i userów i ja tez mu dałem najwyższą notę. Statystyki niestety sa obiektywne - równe dla wszystkich, nie zawsze pokazują calość zachowań i działań piłkarzy na boisku, nie można patrzeć na grę zawodników tylko pod względem statystyk bo są elementy gry które nie "wchodzą" w statystyki, ale one same są obiektywne.
pozdrawiam

pax

1

Wybicie w zależności od sytuacji to może byc super wślizg i wybicie piłki na aut przy tym wślizgu, to może być wybicie bezpańskiej piłki ze środka obrony, przeważnie wybicia to nie odbiory czyli nie odbieramy piłkę przeciwnikowi co powstrzymujemy jego akcję. To dobra akcja w defensywie ale nie odbieramy piłki, bo po odbiorze przeważnie nie my ją mamy. Wybicia w Barcelonie przeważnie kończą sie przejęcia przez przeciwnika bo nie mamy w ofensywie i pomocy zawodników którzy mogliby przejąć takie górne piłki.

pax

1

Ja nigdzie nie pisze że zagrał źle bo zagrał bardzo dobrze, tylko nie pasuje mi słowo "odbiór" do wybicia piłki.

pax

1

6 odbiorów i 16 wybić :-)

pax

1

2 miesiące temu pisałeś do mnie: „Nie lubię twoich wpisów, nie cenię i nie chce mi się z tobą dyskutować. Mam propozycję: omijajmy się szerokim łukiem. Mi przyjdzie to z łatwością”.
Nie pisałem tu o Tobie, nie piszę tu o innych użytkownikach, nikogo nie obrażam, nie prowokuję redakcji a wprost odwrotnie, nie łamię regulaminu. Ty jak widać z uprzedzeniami od miesięcy do mojej osoby nie potrafisz przeboleć moich komentarzy, sam mnie atakujesz. Chciałeś omijać mnie szerokim lukiem, a jednak nie wytrzymałeś. Jak zwykle komentarz odnosi się personalnie, pełen pejoratywnych określeń (śmieci nie wpisy, niedowartościowany, brak szacunku), nie da się wyrażać własnych opinii kulturalnie?

pax

1

"Może pora coś z tym zrobić?"

Może jakiś egzorcyzm, albo datek na mszy w tej intencji czy pielgrzymka do Częstochowy, a tak poważnie to wystarczy skrzyknąć kilku chłopaków przestrzelić mi nadgarstki, abym nie mógł używać klawiatury i po sprawie.

ps. Jedyną osobą okazującą brak szacunku wobec użytkownika jesteś Ty i tak jak pisał Korbel co chcesz komentować pod artykułem ocenowym?

pax

3

kiedyś wnioskowałem do redakcji o wyłączenie komentarzy pod ocenami redakcji ale nie zyskało to aprobaty. Wnioskowałem też o artykuł oceniajacy zbiorczy dla ocen redakcji i userów.

Teraz jest tak że większość użytkownikow tu piszących pisze, że ten za nisko ten za wysoko, temu dałbym 8.0 a temu 9.0, a temu nie wiadomo za co daliście taką ocenę itd. Jest jeden użytkownik który nie pisze że temu za nisko a temu za wysoko, nie polemizuje od miesięcy z ocenami redakcji. Każdy tu wystawia swoje oceny tylko ja je "ubieram" w argumenty, daje opis dlaczego tak oceniłem, przedstawiam dodatkowe statystyki, pisze minuta po minucie.

nie rozumiem dlaczego piszesz osobiście do mnie, musisz sie ustawić w kolejce bo to juz 6 czy 7 osobisty tekst o mnie w ostatnim tygodniu z strony userów. Jak masz coś do mnie napisz to pod tekstem do mojego komentarza albo na pw, a tak wiadomo że chcesz zyskać publikę niż merytorycznie podyskutować.

Wskaż gdzie stawiam sie ponad innymi, wskaż gdzie nie szanuje innych użytkowników gdzie jestem niedowartościowany a pisanie o kimś że jest niesympatyczny jak się kogoś nie zna to świadczy o Tobie nie o mnie.

Masochista nie jestem ale zaczynam lubić rzucanie we mnie błotem, bo widać w tym miałkość argumentacji rzucających.

pax

1

Oceny dla nich byly do wystawienia. w momencie publikacji ocen redakcji automatycznie zablokowane jest ocenianie wszystkich zawodników przez userów.

pax

3

Mam dystans do siebie i się nie przejmuję :-)

pax

1

Suarez - ocena 6.5
Trudny do oceny podobnie jak Messi. Strzelił bramkę decydującą o wyniku i „załatwił” karnego. Jednak jego gra nie powalała na kolana. W 22 minucie nie przejął piłki po wykopie Vermaelena a sytuacja mogła być groźna, w 34 minucie nie wykorzystał świetnej okazji po podaniu od Roberto, kolejną miał w 42 gdzie w złym kierunku odbił sobie piłkę klatę a sytuacja była sam na sam, w 59 minucie miał stratę, niepotrzebnie próbując dryblingu. Karny lekko mówiąc wątpliwy, a do symulek Suareza niestety musimy się od dłuższego czasu przyzwyczajać, na duży plus wykorzystanie podania od Alby i strzał lewa nogą. To bardzo mocno podwyższa ocenę.

pax

1

Ja nawet z twarzy jestem brzydszy, do tego jestem czarny, mam żydowskie korzenie, chociaż jestem Arabusem i ogólnie jestem wielbłądem, a co do bycia nie sympatycznym, po prostu mam swoje zdanie. Można to nazywać byciem niesympatycznym.

pax

1

Messi – ocena 6.0
Trudny mecz do oceny zawodnika który nie wykorzystał karnego, nie strzelił bramki, nie asystował a jego zaangażowanie w defensywę było incydentalne. Jednak był to dobry mecz Leo, brał na siebie ciężar gry, dryblował, napędzał ataki, świetnie dogrywał. Już w 5 minucie uruchomił lewe skrzydło, w 28 uruchomił Albę chodź podanie było zbyt mocne, w 42 mógł mieć asystę gdy Suarez inaczej przyjął piłke lub uderzał z pierwszej piłki, w 52 dobra akcja Messi-Suarez, w 77 minucie uruchomił Roberto i 87 minuta z niesamowitym dryblingiem Leo zakończonym strzałem w środek bramki. 9 na 11 udanych dryblingów. Mecz dobry nic ponad to.

pax

1

Busquets – ocena 7.0
Kolejny bardzo dobry mecz Sergio. Przede wszystkim mądra gra, świetne ustawianie się, odcinanie od podań. Kluczowy zawodnik jeśli chodzi o niwelowanie zapędów ofensywnych Blibao. Gdy trzeba było sam przechodził do ofensywy – 35 minuta. Statystyki możne nie imponujące, ale umiejętna gra wystarczyły na Athletic.

pax

2

Kluczem jest tu słowo "czasami" z którym się zgadzam.

pax

1

Rafinha – ocena 5.5
Dyskretny meczy Rafinhy. Nie szalał na skrzydle, nie wdawał się w dryblingi a jeden który zrobił to przegrał (de Marcos). Trzy kluczowe podania (21’, 33’, 60’) na 7 calej drużyny mogą robić wrażenie, jednak ogólnie nie było kolorowo. Chaotyczny, momentami nieobecny.

pax

2

Widzę, że nie znasz systemu i sposobu gry Barcelony. Bardzo dobry mecz Vermalena oby tak dalej.

pax

1

Iniesta – ocena 7.0
Jeszcze to nie był ten Iniesta sprzed 3-4 sezonów i jeszcze nie było wymiernych efektów jego gry w postaci bramki czy asysty, a jednak był to bardzo dobry mecz Andresa. W tym meczu były to płuca druzyny, był dosłownie wszędzie odnotowując świetne odbiory w defensywie (np.76’) i doskonale uruchamiając skrzydła. Potrafił przytrzymać piłkę i dokładnie ją rozegrać. W 33 minucie w defensywie naprawił błąd Alby, w 42 świetnie rozprowadził Messiego na skrzydle. Imponował przejściamy z defensywy do ofensywy, nie było kółeczek i podań do tyłu. Oby to nowa-stara lepsza wersja Iniesty.

pax

4

Rakitic – ocena 5.0
Zawodnik któremu najuważniej przyglądałem się oglądając po raz kolejny i kolejny spotkanie. Niestety znów słabiutkie spotkanie. Tym razem nie grał tak asekurancko jak zazwyczaj co przekładało się na błędy i straty. W 23 minucie błąd w ustawieniu zostawił swojego zawodnika i poszedł do pomocy Mascherano w narożniku pola karnego, przez co doszło groźnej wrzutki, w 24 przegrał pojedynek główkowy z Adruizem zakończony strzałem zawodnika Bilbao, w 47 minucie strata na własnej połowie naprawiona przez Roberto, w 82 znowu strata na własnej połowie, do tego wiele wprost niechlujnych podań – 17’, 53’, czy 72’ przed własnym polem karnym. Były oczywiście plusy choć niewiele – 27’- dobry pomysł z podaniem do Alby choć niedokładne wykonanie, dobrze wszedł na skrzydło w 57 po podaniu Suareza ale kolejny raz źle podaje, w 87 dobrze uruchomił Messiego a w 54 minucie jego świetny przerzut do Alby zakończył się bramką Suareza. I za to ocena podwyższona. Ogólnie słabo w defensywie – źle się ustawiał, był objeżdżany, słabo asekurował prawe skrzydło, w ofensywie oprócz 2 przerzutów niewidoczny. Najsłabszy na boisku - oby w nowym sezonie grał lepiej.

pax

1

Wszystko zależy od sytuacji, wybicia tzw. czyszczenie jest ważne gdy sytuacja tego wymaga, w tym meczu nie zawsze tak było. Trzeba pamiętać, że my w przodzie nie mamy zawodników którzy wygrywają pojedynki główkowe więc większość wybić to piłka dla przeciwnika, dlatego Barca gra głównie dołem. Jak piszę, wszystko zależy od sytuacji.

pax

2

Sergi Roberto – ocena 6.5
Bardzo dobry z minusem. Wszedł za Alvesa i starał się co sił. To nie jego naminalna pozycja co było widać, zbyt często dawał dośrodkowywać z swojej strony kryjąc zawodnika. W 29 minucie jego spóźnienie naprawił Masche, w 47 powstrzymał groźny atak Bilbao po stracie Rakiticia, w 58 minucie strata na własnej połowie, w 60 bardzo dobra decyzja i strzał w poprzeczkę, w 77 świetnie podłącza się na skrzydle po dograniu Messiego, w 80 minucie zle zachowanie we własnym polu karnym – najpierw przegrywa pojedynek główkowy a następnie odpuszcza krycie co kończy się groźnym strzałem Bilbao. Rzucony na głęboką wodę nie bał się grać box to box, walczył i nie odpuszczał, widać było nawet klepki z Messim. Bardzo dobry minus jak na „debiut” świetnie.

pax

2

Jordi Alba – ocena 7.0
Nierówny mecz Jordiego, ofensywa naprawdę nieźle, defensywa już gorzej. Świetnie się podłączał na skrzydle, gdzie wypełniał lukę po Neymarze (przy słabszej dyspozycji Rafinhy). Wchodził na skrzydło m.in. w 28 minucie (podanie od Messiego) czy w akcji bramkowej po przerzucie Ivana. Do tego on uruchomił Suareza przy akcji z karnym. W 30 minucie traci piłkę przed własnym polem karnym co naprawia Iniesta, w 78 fatalnie podaje na własnej połowie i Athletic rozpoczyna kontrę którą na szczęście pacyfikuje Vermaelen na linii pola karnego. Bardzo duża niedokładność jeśli chodzi o długie piłki – tylko 2 celne na 13. Asysta mocno podwyższa ogólną ocenę.

pax

3

Vermaelen – ocena 7.0
Bardzo dobre spotkanie. 6 odbiorów i 16 wybić to właśnie sprawia ze mam mieszane uczucia. Verma ma jeszcze przyzwyczajenia z ligi angielskiej - hit and run. Grał pewnie w obronie, czasem wchodził ostro (64'), miał świetna interwencje po stracie Alby we własnej połowie (78'). Mascherano, Pique nie odnotowuje tylu wybić bo po prostu grają pewniej i czują sie pewniej, potrafią podać do bramkarza czy innego kolegi z drużyny rozpoczynając konstruowanie ataku pozycyjnego. Verma miał wybicia nie tylko w groźnych sytuacjach, ale czasami bezsensownie je wykopywał, to na aut na granicy pola karnego (np. 56') czy wprost do przeciwnika (52'). Sam mecz w jego wykonaniu bardzo dobry, bez większych błędów, solidny, oby tak dalej.

pax

5

Mascherano- ocena 6.0
Dobre spotkanie Jeffecito. Dobrze przerzucał uruchamiając ofensywę (np.12 do Suareza czy 34 do Roberto), dobra asekracja Roberto w 29 minucie. Dużo walki, lecz Athletic nie postawił w tym meczu na ofensywę. Co ciekawe wygrał wszystkie cztery pojedynki główkowe w których uczestniczył. Dobre spotkanie.

pax

2

wszystko zalezy od sytuacji. czasem trzeba wywalic a czasem mozna odegrac rozpoczynajac atak. wszystko zalezy od sytuacji. barcelona nie ma w ataku czy pomocy zawodnikow ktorzy wygrywaja pojedynki glowkowe, wiec przejscie z obrony do ataku to glownie dolne pilki. Verma jak pisalem mial sytuacje ktore nie wymagaly wykopu.

pax

1

co do andresa i ivana - jasne, kazdy moze miec inny odbior meczu. Co do Vermy nie twierdze ze nie gral solidnie, gral bardzo dobrze, pokazuje jedynie ze jest roznica miedzy odbiorem a wykopem.

pax

4

Co do meczu i gry Vermaelena to mam pozytywne choc mieszane odczucia.
6 odbiorow i 16 wybic to wlasnie sprawia ze mam mieszane uczucia. Verma ma jeszcze przyzwyczajenia z ligi angielskiej - hit and run.
Gral pewnie w obronie, czasem wchodzil ostro (64'), mial swietna interwencje po stracie Alby we wlasnej polowie (78'). Mascherano, Pique nie odnotowuje tylu wykopow bo poprostu graja pewniej i czuja sie pewniej, potrafia podac do bramkarza czy innego kolegi z druzyny. Verma mial wybicia nie tylko w groznych sytuacjach, ale czasami bezsensownie je wykopywal, to na aut na granicy pola karnego (np. 56') czy wprost do przeciwika (52'). Musi wiecej pracowac i zgrywac sie na treningach bo to nie jest styl barcelony - wybic na afere.
Sam mecz w jego wykonaniu naprawde dobry, bez wiekszych bledow, solidny, oby tak dalej.

pax

2

W statystykach tutejszej redakcji. Oni lacza odbiory bezposrednie z przechwytami i wykopami. Verma mial 2 bezposrednie odbiory, 4 przechwyty i 16 wykopow. Po wykopie przewaznie przeciwnik ma pilke wiec jako odbior nie powinno sie liczyc. Ja zrobie swoje oceny, Iniesta naprawde walczyl, odbieral pilke i probowal nieszablonowych podan, gral duzo do przodu chociaz roznie z skutecznoscia, Ivan gral slabo w destrukcji, zle sie ustawial, zle podawal. Na plus ma ten przerzut do Alby ale to jedna z nielicznych pozytywnych rzeczy ktore mozna o nim napisac a bardzo dokladnie przygladalem se jego grze.

pax

3

do ocen twoich sie nie ustosunkuje, ogolnie mialem podobny odbior meczu z 2-3 wyjatkami zawodnikow.
co do opisu. verma nie mial tylu odbiorow, wykopy to nie odbiory. iniesta zagral duzo lepeiej niz ivan.

pax

3

Pod jakim wzgledem najlepszy?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?